Misdaad der Onschuldige Aastoirémg van Sen zondei&s geval te Antwerpen Ontploffing te Binche Be spoorwegramp in Duitschland ean Kwakzalver vw H@f gevaar der cutewaakf© bsrrselea Erg ongeluk te Meire Be geheimzinnigs vronwsn- verdwtjningen te Antwerpen v— Be diefstallen ep da spoorwegen Eest vrasht-aule Isept zich Ie pletter Bsndlcteflstreek te Tienen Eremkdegem, Kapellekengang. 0§ schaikis&ons WISSELKOERS yiMitMi win ir r*» «ar rfg» HET LIJK VAN EEN ARABIER IN £EN LADING GRAAN GEVONDEN. Gisteren middag is men aan boord yaa de stoomboot Oberon tot eene "aielige ontdekking gekomen Dit schip; komende van Tunis met eene lading vaten wijn en loese gerst, ligt gemeerd pp nummer '28 van het Aziadok, waai' het ook gelost wordt. Een graanzuiger lag langs zij het schip, om de losse gerst te lossen en over te slagen in lichters. Terwijl men volop aan 't werk was, werd men gewaar, dat er iete haperde. Een der buizen, die in het ruim 2, in de lading hing, gaf geen graan meer en soheen verstopt. Het werk werd stilgelegd, en werklie den maakten de 'buis vrij. Tot hunne ontsteltenis, werd door de werklieden, kot lijk van een groeten Arabier voor den dag gehaald, dat de opening der buis verstopt hreld. De politie-officier M. Van Oosten kwam ter plaatse en ook werd het par ket verwittigd. Het onderzoek over deze akelige vondst bracht- niet veel uit. De Arabier is totaal onbekend en behoorde ook niet ,tot de bemanning. bh- wordt vermoed, dat- deze.. Afri- kaansche inlander, toen het schip te Tunis lag, belust op den wijn, dio eeret in het schip was geladen, in het ruim is gedrongen, zich daar te goed heeft ge daan aan het druivensap en wel in zul ke mate, dat -hij er smoordronken, is blijven liggen. Nadien is de lading gerst in het schip gespoten en heeft de Arabier bedolven, die er in gestikt ie. Het. lijk is naar het doodenhuis ge boerd. Werklieden waren bezig eene ijzeren kuip te kudschen, toen eensklaps een der werklieden half verstikt nederzeeg. Op liet oogenblik dat Francois Du- mertier zijn gezel boventrok, ontplofte do kuip. Stukken ijzer troffen Dumortier, die daarenboven erg verbrand werd. De ongelukkige 83 jaar oud, vader van 3 minderjarige kinderen, bezweek na «enige uren vreeselijk lijden. li ARTiVERSCH EI'HENDK TOONEELEN Omtrent hot. spoorwegongeluk, dat Dinsdagmorgen om kwart over 4 uur op het station Hildeekeim plaats had, wordt nog gemeld Slechts enkele reizigers hadden tij dens 't oponthoud hun plaateen in den voortrein verlaten om zich op het perron tte vertreden, toen de trein Hambiirg- Muucken bijna in volle vaart het sta tion inkwam en op den stilstaanden trein vloog. De achterste wagens van den voor trein werden half verbrijzeld en op el kaar geschoven, waardoor de voorstaan de verbrijzeld werden. Vijf wagens wer den zoo goed als geheel vernield, terwijl talrijke reizigers, hetzij in de saamge. pcr,te wagens doodgedrukt, hetzij ouder de puinhoopen daarvan begraven wer den. ':hs3» In de trein bevonden zich tal van buitenlanders, vooral Nederlanders, Zweden en Denen, die naar Tirol on derweg waren. door Pierre DECOURCELLE 3f>® VERVOLG. Daags nadat hij met zooveel aandacht zijne vroeger genomen aanteekeningen op de leergangen zijner professoren over de onver klaarbare verschijnselen der zenuwziekten, overlezen had, bleef Cervol langer dan naar gewoonte te huis. In den uarniddag begaf hij zich naar Char merenen. 'l Was een dier heerlijke dagen van de maand October, waarop do zon alvorens in 't Westen onder te gaan al haar glans en levenskracht schijnt te willen ontwikkelen. De vogels zongen als in de Meimaand de atmosfeer, waarin men zich bewoog,wikkelde alles in eene zachte koelte niet ongelijk aan een geurig bad; eenige burgers, verheugde» zich zelf ten gevolge van eene gedurige af wijking der natuur in dit gedeelte van B.etanjc, in eene bedrieglijke lente. Na 't vervullen van zijne plichtplegingen tegenover do twee slotvoogdessen, maakte Corvol zich gereed om het salon te verlaten. Gaat gij het park eens doorwandelen, mijnheer Corvol vroeg Madeleine. Ja, mejuffrouw. Ik moet do oude hou ten brug eens onderzoeken, die, zooals Goë- land mij gisteren zegde, in slechten staat verkeert. Dan vergezel ik o. Onmiddelijk na do ramp, volgde een hartverscheurend loOjieeL-;_ tusscheii de kreten der gekwetsten en bedolven rei nigers werd het geroep vernomen der genen, die hun vrienden en nabestaan den zochten, zonder to weten wat hun lot was. .Volgens .officiate jnededeeling zijn er 40 dooden, terwijl 50 gewonden in het ziekenhuis, zijn opgenomen. Hulptreinon uit Goettingen met am bulancepersoneel, dokters en spoorweg ingenieurs'zijn aangekomen. Omtrent do oorzaak van de ramp ver keert men nog in bet onzekere het si gnaal schijnt onveilig' gestaan te hebben doch het is onzeker of do remmen heb ben geweigerd, dan wel of de machinist het onveilig sein niet heeft kunnen zien. REEDS 48 DOODEN EN BIJ DE 80 GEKWETSTEN. Op de West-er-statie te Kreiensen duurde het opruimingswerk den gehee- len dag voort.. Eerst tegen 4 uur des namiddags werden de laatste lijken ge- thans wordt gemeld, zijn er in goheel 45 dooden, terwijl van de zwaar gewonden later nog drie stierven, zoodat in totaal tot nu toe 48 dooden zijn to betreuren. Het aantal gewonden kon nog niet met zekerheid werden vastgesteld, doch hot zal ongeveer tach tig bedragen. Elf van deze zijn zeer zwaar gewond. Tot nu 'toe zijn slechts zeventien lij ken^ vereenzelvigd. Van een gezin werden do ouders en een der kinderen gedood, terwijl een tweede kindje in leven bleef. Een ander kinderlijkje werd gevonden, met een bal nog in de handjes. Vele reizigers werden in den slaap door den dood verrast-, want het ongeluk gebeurde des morgens te vier uur. De meeste lijken zijn zoodanig verminkt, dat zij geheel onherkenbaar zijn. De vraag aan wien de schuld ligt, is nog niet opgelost. In verband hierme de, zijn het spoorwegbeetmir en hel parket van Caseel te Kreieneen aange komen. Vastgesteld word, dat de voortrein, in afwijking van hetgeen de dienstrege ling aangeeft, te Kreieneen heeft gestopt ter verandering van maehien. Het eer ste inrijsein van de daar rechtloopende lijn stond op veilig, waardoor de machi nist van den intusechen aankomenden volg-trein in meening werd gebracht, dat do baan vrij wae. Hij zou zich juist gebukt hebben toen de locomotief het tweede, op onvei lig staande sein/passeerde. Tóen de ma chinist' daarop de roode achterlichten van den voortrein zag, trachtte hij nog met beh trip van de luchtdruk rem do boising to voorkomen. De afstand was echter reeds te klein 'en hij reed met groote vaart op den voor-trein in. De uitwerking was verschrikkelijk. Vele reizigers voor den voortrein ston den op liet perron te wachten en zagen de onvermijdelijke botsing aankomen. •Zij riepen den inzittenden tóe uit dtt,- trein to springen, maar het was reeds to laat. De vier laatste wagons van den voortrein worden totaal in elkaar ge schoven. De volgtrein voerde na de bot sing achteruit en nam de assen van het laatste rijtuig van den voortrein met zich mede. Tueschen die assen vond men vier lijken bekneld. In Kreiensen had den vorigen avond juist een feestviering plaats gehad, waardoor nog tal van menschen in de straten waren. Binnen korten tijd waren allo mannelijke inwoners van Ereiensen, hoofdzakelijk spoor wegbe ambten, met hun materieel op het ter rein van het ongeluk aanwezig. Door een plaatselijke fabrioL werden bijzon dere toestellen ter bcsdiSkkiug gesteld, waardoor het gelukkig mogelijk was de eerste gewonden in betrekkelijk korten tijd te verlossen. De gewonden werden naar Gottingen vervoerd alwaar in de gasthuizen uitge breide maatregelen waren genomen. EEN POOL DIE ZICH DOOR DE WERELD WEET TE SLAAN Het parket van Charleroi heeft zich ;isterimmiddag naar .de kliniek begeven an zekeren Menden Turner, Poolsch onderdaan, die beweerde de doofheid to genezen. Hij smeerde daarvoor het hoofd der patiënten in met vaseline en gebaarde vervolgens zich van elektrische lampen te bedienen Hij vroeg daarvoor niet minder dan 4 tot 600 frank, wat hém toeliet op 10 dagen 7000 frank te verdienen. iVroeger had hij dergelijke klinieken ingericht te Luik en Brussel en werd onder de beschuldiging! van oplichting en onwettig beoefenen; der geneeskunst door de parketten dier beide steden op gespoord. Dinsdag namiddag ln'icF të De" Pihtë aan de statie cc-u verschrikkelijk onge luk plaats. Het 7jarig kind van Serafien De Bie, droeg eene flesch bier aan zijn vader die op het land werkte- in de rich ting van Deurlc. Het- kind dat van achter de kerk kwam, 'moest den onbewaakte ijzcren- wëgovcrgahg over. De vader die op dén uitkijk stond had zijn kind zien afko men, juist toen de sneltrein Gent- Kor- trijk kwam aangehold, die om 4 ure 20 uit Gent- St,Pi eters vertrekt Toen de trein voorbij was en de va der het kind niet zag, snelde hij ter plaats en vond liet liggen tegen den macadam van de spoorweghelling, waartegen liet door de maehien was ge slingerd. Dokter De Wuif van St. Denijs-Wcs- trem, seffens ter plaats geroepen, kon enkel den dood vaststellen. Het slachtoffer moot een stuik op het jlioofd bekomen hebben en zijn wegge slingerd. Eene inwendige bloedstorting moet zich hebben voorgedaan, waaraan de kleine is bezweken. Het lijk van het kind. werd naar het klooster overgebracht. De droef heid der ouders is onbe schrijfelijk. Dinsdag avond, rond 7 ure, kwam Emiel Van der Hae-ghën, handelaar te Meire-Oostdorp, met zijn gespan door de barreel n. 20 te Meire gereden, toen hij verrast werd door ©en trein Brussel- Kortrijk. J. Van der Haeghen werd slechts licht gekwetst doch zijn paard werd doodge reden en de kar in splinters, geslagen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de blokwachter, die op een afstand van on geveer 200 meters de afeluitingsbalken moest neerlaten, deze wilde doen wer ken, doch dat straatbengels een steen onder den balk gestoken hadden, waardoor deze dus niet-y.neerkwam en..'., de baan vrij liet. Twee der gemiste schaapjes zijn weer teruggekeerd, namelijk Maria Dilewijns Zilversmidstraat, en Julia Vergalt, Spuistraat, die uit de oudeilijke woning verdwenen, om een reis rond de wereld temaken. Zij waren door Sèifr gendarmen vhn Eesclien opgemerkt geworden, die lion in verzekerde bewaring namen en buisi. w aarts brachten Wenscht gij dien kant uit te wandelen Dat juist niet. Gij weet dat het er een zaam is, vooral in dit seizoen, nu niemand daar komt. Maar toen ik er eenige dagen ge leden verdwaald raakte, nam ik een eerlijk vergezieht waar uit een der vensters van de Ghineesche kiosk aan den oever der rivier. Door de afgevallen bladeren heen ziet men den molen, en het van 't rad vallend blanke water maakt een treilend effekt tusschen de door den herfst rood gekleurde takken. Ik begon er eene studie, die ik wenschte te voleindigen. Die moet aanvullig wezen En ik ken wel liefhebbers die ze duur zouden willen betalen. Gij vielt me... Toch niet mejelTrouw. Herinner u den tijd die gelukkig ver achter ens ligt, dat men elkaar de kleine panoelea betwistte, waaruit de drang der gebeurtenissen u noodzaakte geld te slaan. Weet gij wel dat de personen zeldzaam zijn, wier talent in een oogenblik tegonspoed in de behoeften eener familie kan voorzien Wat zijt gij goed geweest in die om. standigheden, mijnheer Corvol. Nooit zal ik uwo toewijding on kieschheid vergelen. Oh mejullrouw, ge maakt mij ver legen. Wat ge mijne toewijding gelieft te noemen, was immers eeno heel natuurlijke zaak tegenover de echtgenoote en de dochter van mijn dierbaren patroon, den eerbied- waardigen martelaar, wien ik alles to danken heb. E.: gij weet ook, mejuffrouw, met In het station te Meirelbeke zijn twee spoorwegbedienden 'gevat, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van drie kruiken. Zij hadden deze ver borgen onder de overladingskaai. Reeds sedert geruimen tij'd waren pakken ontvreemd geworden. Dit ge schiedde vooral bij het overladen, Joch de plichtigen kon men niet vinden. De aangehoudenen zijn Y., uit Bel- lem, en Van B., uit Dendermoncle. Het onderzoek wordt ijverig voortge zet door den h. Dombrecht, vertegen woordiger van het Hboger Komiteit van toezicht te Brussel. welken eerbied ik gehecht ben aan u, en aan uwe moeder. Terwijl hij zoo'sprekend aan de zijde van 't jonge meisje de lange eenzame wandelweg gen volgde aan 't park, (welks gele bladeren onder hunne schreden een giepend geluid geven, wierp Corvol een vurigen blik op zijne gezel line. Madeleine was inderdaad bekoorlijk zooals ze daar voorstapte met lossen tred, in een soort blouse van groene tartaan, waarin hare gestalte flink uitkwam en op buigzame slof slanke omtrekken afteekende, die aan de goddelijke vormen van llouéo's Diana deden denken. Heure haren, blend als rijpe korenharen, lagen eenvoudig achter op het hoofd ge vlochten onder een grooten strooien hoed welks breede randen als 't ware eene scha duw wierpen op hare blauwe oogen met lange zwarte rimpers. In haren hals waarop Corvel's oogappels begeerig rustten, golden vlokken weelderige haartjes, waar tusschen de zon die er mee scheen te spelen, als eene menigte blonde sprankels schoot. Zij waren de Chincesche kiosk genaderd, eene prachtige fantasie, welke Claoron vroe ger in zijn hoogmoed had laten bouwen, om zijne buren van het land te verbazen, wier fortuin hun zulk eene weelde niet veroorloof de, en waarin hij eene menigte met zijne schepen uit' China aangebrachte zeldzaam heden had opgestapeld. 't Jonge meisje plaatste zich voor haren schilderezel, die aan ecu venster was opge Dë vrachtauto eener firma der Ka nons traat te Brussel, bestuurd door den chauffeur Frans De.doncker, wonende in de Rapenstraat, n. 7, en waarop zich tevens een bediende van genoemde fir ma bevond, reed Dinsdagavond de Bc- riotetraat te St. Joost ten Noode af, toen plotseling de ketting brak. De auto dreigde om te slaan, maar bleef niette min de helling van de straat afdalen. De chauffeur en de bediende konden zic-h nog tijdig in veiligheid brengen, maar de auto liep zich eindelijk te plet ter tegen den gevel van het gebouw van het Vredegerecht. De auto ligt om zoo te zeggen in stukken, en de gevel van het gebouw is zwaar beschadigd. ;t Is waarlijk te verwonderen, dat er geen grooter ongelukken gebeurd zijn. Zooals men kan denken, heeft het acci dent een echte paniek in de zoo drukki straat veroorzaakt. Om de werkzaamheid van liet gerecht niet te belemmeren heeft men tot gis teren het.ètilz\yijgen bewaard over eeiiy bandieténstéeck die zich Zondag to Tic; nen heeft Voorgedaan: Bij het uitgaan der kerk,oni 12 1/4 uur, wérd Mev. wed. Schüennans door een bedelao? aangesproken. Aan' dë deur van haar woning gekomen op de Oude Vest, .heeft de aanrander do oude dame omvergeworpen en hevige slagen toegebracht, waarna hij ze in haar wo ning sleepte en haar :t hoofd omwond met een tapijt. Daarna sloeg hij op de vlucht, zonder iets te hebben aangeraakt. Mevr. Schuemians, die een meid heeft, was alleen op het oogenblik van den aanslag. Het is een familielid, on gerust over haar niet verschijnen, dat zich naai' do woning heeft begeven en er het slachtoffer vond. De oude vrouw was er in geslaagd zich te bed te leg- gen. Verschillende aanhoudingen van verdachte personen hadden plaats, maar de konfrontaties hebben nog geen uit slag opgeleverd. Van den 4 tot den 15 Augustus is liet aldaar de vermaarde bedevaart naar O. L. Vr. ter Muren. Zaterdag avond wórdt de 'Plechtig heid aangekondigd door het geluid der klokken-, Ten 7 1/2 ure. Sol. Lof in da kapel en Lofzang ter eere van O. L. V. Zondag 5 Augustus, ten 3 ure de Ves pers in de parochiale kerk ten 5 ure; Sol. Lof, sermoen on Lofzang in de ka pel van O. L. V. ter Muren. Maandag 6, Dijnsdag 7, Woensdag 8 Augustus de le Mis in de kapel ten 6 ure, de 2e ten 7 ure en de 3e ten 8 ure. 's Avonds ten 7 1/2 u. sol. Lof, waaronder sermoen en daarna Lofzang. Donderdag 9 Augustus, Gedurige Aanbidding in de Parochiale kerk. De Sol. Hoogmis ten 9 ure waaronder ser moen. 's Avonds ten 7 1/2 ure,- Sol. Lof, Rozenkrans, Litanie van alle Hei ligen en Lofzang in de kapel. Den 10, 11, 13 en 14 Augustus do Missen in de kapel zooals den 6n en 's avonds gelijk den 9 Augustus. Zondag 12 en Woensdag 15 Augus tus Js namiddags de godsdienstige plechtigheden in de kapellen 5 ure. .De sermoenen van den 5n tot den 9n Augustus zullen gepredikt worden dooi den Eerw. Pater "Claus S. J. Alles tot meerdere eer en glorie van O. L. V. ter Muren. Dg schatkistbons op zes maanden brengen thans 4 1/2 p.li. op, betaalbaar op voorhand, vrij van belasting en taks. _p.' De aankoopprijs bedraagt dus 97. to p. h. van het ingeschreven nominaal kapitaal. Al de agenten van do Nation alle Bank leveren zonder eenige formaliteit, op het oogenblik zelf va^ de storting van den aankoopprijs, deze schatkist- bons af, die aan drager zijn, zonder koepon. De uitkeering geschiedt aan pan, zes maanden, dag voor dag, na den datum van uitgifte, in aJ de agentschappen van de Nationale Bank, welke pok de plaats van uitgifte weze. Tem oor, wannoejv deze 'bons nog slechts 90 dagen of minder hebben te loopen, kunnen de dragers er de voorbarige uitkeering van bekomen met ze te disconteeren. Mededeelingen door de Ban que Centrale de la Dendre TERMIJN.; Barcelona Mexico Taoganika. -Kaiping Pitrofina 434 lot 438 710 tot 725 146 4/2 tot 14S 327 1/2 tot 335 810 tot 835 -X0X_ Officieel. Parijs 125,25 tot 125,75 London (pond sterl.) 99,90 tot 100,40 New-York (chock) 22,125 tot 22,225 New-York (kabel) 22 12 tot 22,22 Keulen (a.ark) 0,00135 tot 0,00235 Amsterdam (gulden) 867,50 tot 877,50 Genève 393,— tet 397, Madrid 304,50 tot 308,50 Italic 92,75 tot 94,75 Stockholm. 583 *ot 587 Christiania 346,50 tot 350,50 Copenhagen 393,— tot 400, Montrejl 21,10 tot 21,30 Prague 62,50 lot 656,0 sleld, en lichtte het doek op, waaraan zij werkte en dat den vorigen dag niet had kunnen droogon. Corvol zag, bewonderde en critiseerde 't eelfs wat de kroon zette op de vleierij, vroog daarop Madeleine verlof om r.aar da brug te gaan, c'ie hij in oegenschouw nemen moest. Voortgaande was hij zeer rood geworden. Het bloed drong naar zijne slapen en zijne ooren tuitten, als liad eene plotselinge koorts hem aangegrepen. Zijn voorhoofd rimpelde en zijne gebonsde wenkbrauwen trokken tezamen, als was hij ter prooi aan eene alles beheerschende ge dachte, die geheel zijne aandacht vorderde. Er bevindt zich hier niemand in den omtrek murmelde hij, en sloeg een blik in 't rond. Deze kiosk slaat minstens een nalf uur van 't kasteel, 't Is zeer onvoorzichtig van juffrouw Madeleine.alleen zich daar bin nen te wagen. Men zou haar kunnen ver moorden, zonder dat iemand hulp had hooren roepen.- Zij stond op de brug en boog voorover om de vermolmde balkplanken te onderzoeken waarvan Goeland hem gesproken had. Zich weer opheffend zag hij door het venster van 't kleine paviljoen, het jonge meisje, dat met het hoofd over het dook gekeerd en met gebogen rug ijverig werkte. Corvol dacht weer aan 't geen hij den vo rigen dag met zoovoel belangstelling gelezen had, aan zijne studiën over do koorta.- Zoo zou, dus alles wat de geleerden, die mijne meesteres waren, hebben opge merkt, vergeleken'en bevestigd, op dit jonge me sje kunnen worden toegepast. Op het willen van een ander zou zij beweging, spraak en gevoel kuunen verliezen. En een maal ontwaakt, zou zij zich niets herinneren van alles wat voor of gedurende den slac*- met haar was voorgevallen. Nogmaals blikte hij rond. De vlakte was volstrekt eenzaam en ver laten. 't Eenige hnïa dat men zian kon, was de molen, doch het gedruisch door het draaiend rad veroorzaakt, verdoofde elk ander gerucht dat in zijne omgeving zou kunnen ontstaan. Corvol mijmerde voort. 't Was dus waar, dat buitengewone meisje wier schoonheid op zijn geeat en zintuigen zulk een machtigen indruk uitoefende, zou eerlang de vrouw van een ander wezen. En van de hoogt3 waarop zij stond neer- getuimeld, zou hij keien stuk slaan in ecno mijn van Amerika, of hongerig en wanho pend de straten van Now-York plat loopen, zoo hij geen rijscheanen, maakte le Poissy of klompen kapte te Glairvaux. Doch mot een weinig stoutmoedigheid kon hij deze ramp voorkomen. Eon beslissend oogenblik, en beheerscht, overwonnen, zonder strijd werd Madeleine het slachtoffer van haren meester. Bij haar ontwaken zou ze niets van het gebeurde kunnen vermoeden. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2