Slisdaad der Onschuldige Stoutmoedige reofaanslag op een postbureel m Engelsch- tndië B§ dramas tier zee Belangrijks te Parijs Kinderbeulen achter slot Be misdaad te Èppeghem Zware brasi Ie Wmmiz Ongeval ep den Btfurtspsorweg Erg werkengelstk te Antwerpen Bisedig Ie Bsissehoi Een zestigjarig man onder €@es as&ts 0e aanranding op den Bstii- selren zaakgelastigde Prins Karei feij de Eigslsche verstel Verdrenken na eene redding BEURS VAK BRUSSEL WISSELKOERS ten' bokencl onder de bénaming van }3rus^elgehe kant Mogen enkel u*i- fcochi, te koop gesteld of in de magazij nen in voorraad worden geliouden als zijnde Brofeselsche oplegsels de ge deeltelijk met de hand vervaardigde kanten die uit bloemen of andere on derwerpen bestaan en met de hand zij het dan ook door middel van spil of maakl zijn gemaakt en met de hand op mechanisch vervaardigde tulle werden aangebracht. Hieruit volgt namelijk dat het niet meer zal geoorloofd wezen de gedeelte lijk met de hand gemaakt© kanten, waarin banden of mechanische onder werpen voorkomen, welke door middel .van garen met de hand worden samen gebracht, voor Brusselsche oplegsels fe laten doorgaan. De syndicale Kamer voor kantnijver heid die dje maatregelen voorstelt waar op het ontwerp steunt, ia voornemens een wakend oog te houden op de na leving der wet en de overtredingen aan de overheden bekend te maken. Vier gemaskerde inlanders hebben 's middags te Calcutta een overval ge pleegd op een hulppost-kantoor. Zij schoten den oveTste van liet bu reel dood en na zich van do kas te heb- b'cn meester gemaakt, snelden ze de straat op, waar zij met revolvers zich de voorbijgangers van het lijf hielden. Enkelen ontkwamen, door dat zij hun achtervolgers, dank zij de nauwe straten, op een dwaalspoor wisten te 'brengen. De anderen, die gemaskerd waren, werden gevat na een sensationee_ 3e achtervolging, waaraan o. a. talrijke inlanders deelnamen. Onmtddelijk daarop werden door de stedelijke politie, welke uit andere plaatsen versterkingen had gekregen, huiszoekingen verricht. Als gevolg hiervan werden verschei dene personen aangehouden, onder meer een Indische geneesheer. Voorts werden bij deze gelegen heid groote hoeveelheden communisti sche c-n Sinn-Feingeschriften gevon den, terwijl eveneens vele revolvers en dolken in beslag werden genomen. EENE Vi'OnSTELIKfi OP LEVEN EN DOOD Het hc-eft geen haar gescheeld of de bemannin" van den Engelschen schoe ner William Pripchard die van Preston naar Samnies .vertrok, was in de lerctihe Zee omgekomen. Toen do schoener zich midden in de Iereohe Zee bevond, barstte er een ge weldige storm los. Golven van bijna tien meter hoogte wierpen zich op het schip en sloegen alles aan boord kort en klein. De hutten vulden zieTi met water en in het boeef van het hachelijke van hun toestond, overgoten de opvarenden hun kleereu met petrool en staken die turn als fakkels. Een stoomschip voer voorbij zonder hen op te merken. Toen werden ze op de klippen van Cumberland geworpen en wel op den beluchten Hobbarow. Van de rdd- dingsbooton waren alleen de splinters over. en daarom begaven de matrozen zich met de reddingsboeien om te water. Gelukkig wisten allen de kust te be o-eiken en vonden een warm onderdak bij de boeren. (TWEE INTERNATIONALE DIE VEN ALS DADERS TE ANTWER PEN AANGEHOUDEN Eenigen tijd geleden was dc Parij- sche juwelier M. Daub, he-t slachtoffer van een paai' van de moest beruchte die ven, die den behendigen truk; bezigden van een valies mot een gelijkaardige ie verwisselen. Het gebeurde in eene bank. Hij werd door een onbekende aangesproken, die hem zegde dat zijnen frak bevuild was. Zonder het minste argwaan, zette de ju welier zijn valies neder, en ontdeed zich van zijnen frak. Dit enkel oogenblik onoplettendheid was voor de behendige schurken voldoende, om liet valies van den juwelier dom: een ander te vervan gen, dat hoegenaamd niets bevatte. Vooraleer de juwelier de verwisseling bemerkte, waren de schelmen reeds lang verdwenen met de kostbare valies, dat voor 800.000 fr. juweelen, edelgesleen ten en paaiden bevatte. De Parijsche politie bracht het on derzoek zoo veTre, dat ze éen goed spoor in handen kreeg, dat ten laatste tot -Ant werpen leidde. Gisteren morgen kreeg de [rechterlij ke dienst van het parket het bezoek van een Fransch rechterlijk officier en den bestolen juwelier. Te samen werden de opzoekingen hier voortgezet en twee der vermoedelijke daders werden aange houden. Het waren twee Polen Kleinb, woonachtig Provintiestraat en Finken- stein, wonende Kievitstraat. Eene huiszoeking ten hunnent ge daan, bracht niets op, doch daarentegen werden beiden bepaald door den juwe lier herkend. Alhoewel beiden beweren van niets te weten, wat eigen is aan de internationale dieven, werden ze opge sloten en zullen aan het Fransche ge recht uitgeleverd worden. Beide kerels stonden hier aangeteC- kend als fijne zakkenrollers. Gewoon lijk verbleven ze hier slechts een paar 'maanden en verdere reisden deze be ruchte heerschappen door heel Europa, om heir en daar hunnen slag to doem De policie der 8e wijk te Antwerpen werd dezer dagen op de hoogte gebracht van de meest ooimensohelijkste hande lingen, waarvan een 12jarige knaap het slachtoffer zou zijn. Deze feiten zou den plaats hebben, in een huis der Mon- tignystrajafc. Een voorloopig onderzoek scheen de feiten te beyestigen en het waren de eigen moeder en haren bijzit, die als echte beulen met dezen knaap te werk gingen. De kleine werd op de meest brutaal st© wijze afgeranseld, waarvoor meer maals eene koperen staaf werd gebezigd; verdere werd hij verplicht eenen gao- schen nacht op de knieën te zitten om 's morgens andermaal te worden afge ranseld en wat al meer. In alle geval waren de feiten van zul- ken ergen aard, dat het parket op de hoogte werd gesteld en Dinsdagmorgen werd door den onderzoeksrechter AI. Van Stratum, in zijn kabinet een on derzoek ingesteld. Vooraf had de wetsdokter M. Leclef, het kleine slachtoffer onderzocht, en tal van sporen van mishandelino: vast gesteld. Het onderzoek moet de feiten nog maals bevestigd hebben, want de on waardige moeder en haren bijzit wer den aangehouden en in de gevangenis der Bogïjnenstraat opgesloten. EE dooi* Pierre DECOURCELLE 41* VERVOLG. Een vos die zich een leger maakt onder den grond, of een konijn, dat bang is voor een verkoudheid en weer in zijn hol kruipt, antwoordde de matroos. En omzichtig richtten de twee mannen hunne schreden naar de gebouwen. Nauwelijks waren zij weg, of het struik gewas werd geopend op eenige passen van de plaats waar zij zioh bevonden. Er vertoonde zich eene schaduw. 't Was Gorvol. Do gewezen kassier bad zich onder een niotivoorwendsel een oogenblik verwijderd dcch in werkelijkheid om zijne gedachten te verzamelen en zijn brandend on van zwoe druipend voorhoold in de frissche lucht te verkoelen. Van verre zag hij Goëland's gedaante zich afleekenen in den nacht en hem een gesprek voeren met een hem schijnbaar onbekend persoon, hij naderde zachtjes eu zegde ver wonderd Robert i Robert Desroches in 't land Dezen nacht. Wat kwara hij doen En ook bij drong er op aan om zijne meter in 't geheim ie spreken. Dat kwam hem zonderling voor. Corvol sloeg op zijne beurt den weg naar t kasteel weer in. Doch Goëland was met Robert vooreen oud paviljoen gekomen, dat van binnen door een gaanderij aan 't gebouw verbonden was. Hij keerde zich om ten einde zich te over tuigen of niemand hem gevolgd was. Niemand Goed zegde hij. Alles gaat naar wensch No aan 't enteren Laat mij u den weg wijzen, mqnheer Robert En eene lage deur geopend, besteeg hij, door den jongeling gevolgd, eene vermolmd© trap. Toen ze een honderdtal treden geklommen hadden, slond Gcëland stil voor een paneel, 't welk hij op onzichtbare sponningen liet kantelen en dat eeno opening vormde. Dat was de kamer van den banneling. Deze verborgen schuilplaats werd aldus genoemd, omdat er in 1793 een Kermadec, die ter dood veroordeeld was, drie maanden als in eone kloostercol leefde en al de naspo ringen ontsnapte, dank zij de toewijding oener oude boerin, die hem iedereu nacht met ge vaar van eigen leven nieuwstijdingen en voedsel bracht. Zoodra de brave matroos Robert had bin. nengeleid, begaf hij zich naar de eetzaal, en dacht inlus8chen na over het middel om me vrouw de Kermadec de aankomst van haar potokind meds lo dealen en haar zijn wensch kenbaar te maken om buiten iemands -weten in hare tegenwoerdighsidgebracht te worden. Corvol trad bijna te gelijk met hem binnen. Meester Hardouin was er niet meer. Yvonne had hem gewaarschuwd, dat de De kleine martelaar wserd in eene liefdadige instelling opgenomen, die voor de jongen aan eenen hemel zal ge. Ljken. Men zal zich herinneren dat er over eenigen tijd te Eppeghem, eene nu's- daad werd gepleegd. De vrouw van eenen boerkoos werd in hare woning verwurgd bijmiddel van eenen blauwen voorschoot. Een inwoner der gemeente, zekere Por tools, werd als vermoedelij ke dader aangehouden Het onderzoek heeft echter geen be wijzen tegen 'hem kunnen vinden. Ook werd Portaels terug in vrijheid gesteld. ZEER BELANGRIJKE SCHADE Maandagavond, tijdens de afwezig heid van de eehtgenooten Boulanger, brak in hun woning, gelegen Leu\ eiu schen steenweg te Vilvoorde, eene zwa re brand uit. Buurlieden gaven dadelijk het nood. sein en waairtchuwden telefonisch do brandweer.' Toen met de bHisschings- werken een aanvang werd genomen, had het vuur reeds eed groote uitbrei ding genomen. De belendende huizen verkeerden in groot gevaar en de bewo ners zagen zich weldra genoodzaakt hun kroningen te ontruimen. Met_ vereolieiden.e slangen op de wa terleiding, viel de brandweer, onder be vel van den h. Bigot het vernielend ele ment aan. Na meer dan 2 urén werkens, was alle gevaar voor vérdere uitbreiding geweken. De woning werd echter een prooi der vlammen."De schade is ze-ar belangrijk. De oorzaak, van de ramp is onbekend. Gisteren morgen ton 5 ure '20 had op het grondgebied van Eeekeren, een ongeval plaats dat betrekkelijk goed van stapel ie -geloopen. De bnurtspoortremen van den dienst van den Polder, de eene komendo van Antwerpen en de andere van Santvliet, rijn tengevolge de mist op elkaar gore- deH. De botring was nogal geweldig, zoo danig, dat de reizigers, door elkaar wer den geslingerd en versdhiliende spiegel ruiten der rijtuigen aait stukken vlogen, en enkele reizigers door (ie glasscherven jokwetBt werden. Een der locomotieven was door de botsing ontspoord, en vermits de reizi gers niet al te verre van de stad afwaren, zijn deze tb voet afgekomen. Van de statie van den l.Tekeldèr. kwam er spoedig hulp toe oni de baan weer vrij te maken, wat een uur later' het geval was,waarna het verkeer zijnen normalen gang. kon hernemen. Gisteren morgen heef.t op nummer 99 der Antwerpsehe dokken, aan boord van de stoomboot Blairmore een erg ongeluk plaats gehad. Een dokwerker Frans Van Santvoort gdieeten, 33 jaar oud, woonachtig Viaduc-Dam, stond in het ruim toen hij door een dier zware ijzeren grijpers werd getroffen. De ongelukkige werd zwaar gekwetst ,het ruim toen hij door een der zware hand Hij werd dadelijk naar het St. Caimiillusgasthuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. weduwe van zijn vriend hem wachtte, en hij was bij haar gegaan, Welnu vroeg de dokier, toen hij Goë land zag terugkomen. Wel, heer majoor, met al mijne achting voor den heer notaris, moet ik bekennen niets verdachts le hebben opgemerkt. Dan zal bij zich vergist hebben, her vatte de heer Bor.ardel naïef. En wij hadden elijk. Het eenige oogenblikken onderbroken ge sprek werd nu hervat. Terecht bracht men 't onverwachte bezoek van den notaris en do vermoedelijke beweeg reden daartoe op het tapijt. - Als 't maar geene slechte tijding is over Robert 1 Dergelqk nieuws zou moeder Teel verdriet veroorzaken, zegde Madeleine. Wat zegt gij er vau, dokter Ik met u, hoop ik, dat Mr Hardoum's komst uwe moeder kommer nog verdriet brengen zal. En toch, een notaris maakt zulken omslag niot voor eene kleinigheid, meende juffrouw Houlbrègue. Geloof mef 't bezoek van den heer Hardouin heeft eene zeer ge wichtige beteekenis. Gewichtig. Waarom vroeg de dokter. Ik keu ze de notarissen. Ze zijn als de ge- neesheeren. Drievierde van den tijd hebben ze meer bezwaren dan bezigheden, 't Geldt waarschijnlijk een ongelukkige pachter, die niet op tijd b tden kan, of den verkoop van een stuk grond, en vermits het loon van ji - heer den ambtenaar per uur berekend wordt, Maandag rond middernacht ontstond er Op de Static te Boisschot een geweldige twitit, waarbij de MecheJa- Jren getrokken werden. liet moordda dig gevecht vond zijnen oorsprong bij eenen \ioegeren haat, welke een aan tal lieden zich onderling toedroegen. In bedoelden nadht, zou deze haat- in bloéd worden gesmoord De 22jarige Vervloot, viel als slachtoffer.gansch met messteken- doorkorven en levensgevaar lijk gekwetst. De gendarmlerie werd on middel ij verwittigd en gekikte erin twee kerels aan te houdern. die verdacht worden de daders te zijn. Het parket van Meehelen, zou Dins dag ter plaats komen om het onderwok in deze zaak voort te zetten. Maan dagavond half zeven wilde de li. Ghr Glrgoire, 63 jaar oud, wonende in de St. Lambertusrtraat te Jodoigue, te Brussel de Kruidtuinlaan oversteken, toen hij omver werd geworpen door een auto, bestuurd door den heer V.., wo nende in de Zavelrt-raat. De arme man werd aan het hoofd en aan do beenen gekwetst-. Na ter plaatse zelf en vervol gens in het St Jans-ziekcnhuis de noo- dige zorgen te hebben ontvangen, kon hij per auto naar zijn eigen te huis wor den overgevoerd. AAA LUITENANT MET DEN ANXT IN HOOGER BEROEP •Zooals werd me^lc^ed^eld, is luite). nanfc Met den Anxt, veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, door de boet straffelijke rechtbank, om den Duit- schen zaakgelastigde te hebben gesla gen. in hooger beroep gegaan. lie zaak zal op 4 September a.s. door het beroepshof in behandeling' worden genomen. Uit Cowes (eiland Wight) wordt ge seind, dat de graaf van Vlaanderen een bezoek heeft gebracht San dén Kbning en de Koningin, aan boord van hét jacht Victoria and Albert waar dc vorstén hem een ontbijt hebben aange. boden. Het Ungelech hofbericht van-5. Au- gustus meldt hét niguws a|s .volgt. De graaf van Vlaanderen bezocht Hunne Majesteiten en bleef met hem ontbijten. vV Te Kijkduin was een bejaard per soon uit 's Gravenhage- bij het baden op het punt te verdrinken. Zijn zoon, die in de nabij held was, zwom rijn vatder ter hulp en kon hem behouden aan land brengen. De jonge man ging opnieuw te water, waagde zich te ver en verdween in de diepte men kon nog slechts een lijk ophalen. De ongelukkige was gehuwd en vader van zes kinderen. katrijp! ge. Is dat ook uw gevoelen Diet, mijnbeer Gorvol Corvol was als een standbeeld onbeweeg lijk blijven staau. Hij antwoordde zonder te weten wat hij zeide Ja, ja. Inderdaad Dat ben ik volko men met u eens. Ziet ge't nu Ik zou daar liever van zwijgen, waarde doktor, merkte Madeleine aan. Mr Hardouin is nog meer onze Vriend dan onze notaris en om zulke moeite te ge\en. Kom, kom? vrienden verrichten hunne zaken als de anderen indien zij kunnen. Ik ben zekor dat de heer Corvol ook hierom trent met mij akkoord gaat. Toen zijn naam voor de tweede maal ge- noeind werd, hief Gorvol het hoofd op. Hij had geen enkel woord verstaan van t geen er in zijne nabijheid gesproken werd. Zijn bezige gedachte verdwaalde in een doolhof van gissiugen. Hij had overwogen en voorbereid ean plan dat een heiligschennis, eene vereeniging elke eene euveldaad was. En eensklaps verscheen uit de diepte van 't graf de wrekende hand van den reoder, om dit nieuwe schelmstuk te beletten en de eer ste te straffen Ah Er was dan een God Doch neen slechts toeval bestond er En als mon behondig en sterk was, be- heersehtö meu het toeval, onderwierp het aan ijn wil of keerde hel in zijn voordeel. Mededelingen door de Banque Centrale de la Dendre van 8 Oogst BERICHT. De beursnoteeringen sijo deze, genewen em 2 ure, en kunnen met den officieelen sluitkoers verschillen. Zij worden slechts inlichtend niet offlckof gegeven. Schatkistboas aan 5 jaar 2 94,30 10 Binnenlandsche met premie 435 In terprovincie Kasbons Nationale Herstelling. 78,50 Belgische Rente 3 OjO Mei-Novemb. 57 Brussel 1922 i v Verwoeste Gewesten 4 0/0 1921 5 öjO 1922 245 5 1923 -490 Consolidatieteeuing 6 0]9 T 94 Groet Hortegdoa-Luxemburg 6 0/0 Sociélé Générale, Kapitaal r/ Reserve 7000 Outremer1B47,50 Bruxelloia, dividende. Buénos-Ayres, dividends. w 102,75 Eoenomiqucs 915 Rails Elecr., dividende 1887,50 Anglear p. 1362,50 Cockerill1525 Esperanoe Longdoz 1950 Ougree-Marihaye Sambre-Moselie, gewone 3750 Boisd'Avroj i 2700 Beeringen 2200 Hasard Levant-Fléair 9200 Monceau-Fon taine. 12000 Asturiennc 1750 Corphalie 900 Vieille Montagne 195C Glacee Charleroi 25800 Nationale 18000 Vermies Mariemont. 3 3800 Yal St. Lambert 2500 Vesdre 4350 Tubize, privilégiés 749 Sté Gle Produits Chimiques. 880 Kasaï P. B. 247,50 Katanga, Gewene 9025 Union Mieicre, kapitaal 2650 Charbon Liégoise Ftlat. Teintur. d'Alost Filature du Canal - Barcelona Mexico Tanganika. Kaiping. Pelroüua TERMIJN. -XQX- 415 tot 420 700 tot 715 148 tot 150 347,50 tot 525 875 tot 815 Officieel. Parijs T 126,95 tet 127,45 Londen (poud sterl.) 101,25 lot 101,75 New-York (cheek) 22,24 tet 22,34 Nffw-York (kabel) 22;25 tot 22,35 Keelen (mark) 1,50 tot 6,50 Amsterdam (gulden) 874,— tot 884, Genève 402,50 tot 406,50 Madrid 310,— tot 314,— Italië 2 94,50 tol 96,50 Stockholm. £90,tet 594, Gbristiania 359,tet 363, Copenhagen 405,50 tot 409,50 Montreal 21,65 tot 21,85 Prague 63.50 tot 67,50 Deze plotselinge ontdekkeng, er viel niet meer aan te twijfelen, was niet alleen bet vergaan zijner hoop, maar bovendien de ge vangenis, 't assisenhof, de galeien. Corvol overzag in eene sekonde de bel die hem wachtte, de galeiboeven zijne gezelleD, de bewakers, den d .vangarbeid, den schralen kofit, de moordenaarslucht, do besmettelijke ziekten, en de onleerendslö strSffen bij Jen minsten opstand van lichaam en geest. Nooit nooitmompeldehij. Alvorens mevrouw de Kermadec den brief bad ontzegeld, moest hij zich bevinden ia de handen van die hem schreef enonderteekende. Om daartoe te gerakeu, zou hij voor niets terugschrikken. Zijn eog viel op een groot uurwerk, dat op «en vierkant voetstuk Lodewijk XIV rustte, 't Was half twaalf. Plotseling werd hij doodsbleek. M. Hardouin kwam de eetzaal binnen. Mevrouw de Kermadec drong zoo sterk bij me aan, dat ik hier den nacht zou door brengen, zeide hij, dat ik heb moeten toege- gen en eerst morgen vroeg vertrek. Ik zal dus met u de Kerstmis bijwonen. Dat doet me waarlijk genoegen, sprak Madeleine. Dooh vergeef mijne ongerustheid indien ik zoo vrij ben u te ondervragen. Heeft de zending, welke gij bij moeder ver- vuldetjhaar geene nieuwe smart veroorzaakt? Vrees Diet, lief kind beducht voor dia ongerustheid uwerzijds heeft mevrouw da Kermadec mij gemachtigd u de reden van rpijn bosoek toe te vertrouwen, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2