Misdaad der Onschuldige Twee^Franseb ttaikëiootja- jgersteOent Soortelijke val te 1 Bevere-Oudenaarde Reizigers uitgeschud in Spanje Bslangdjke dieft&l te Best Erjj automobielongeltifc te Ledefaerg Een gendarm aangevallen Slachtoffer van den drank Ernstig ongeval op de Bntssels&he foor Zwaar auto-ongeval Erg ongeval Ie Antwerpen In het bezette gebied Vliegbus met 12 Passagiers Slecht nieuws over Mgr Keesen Bij den ex-Keizer Een drenkeling te Wyneghem Is het eene misdaad 7 Het gevaar der onbewaakte barreden BEURS VAM BRUSSEL WISSELKOERS on Ter gelegenheid der Franscli-Belgi- rH-he regaiten dooi' de Royal Sailing 01 ub Zondag aanstaande ingericht, beeft liet Fransch gouvernement beslo ten twee duikbooten-jager/?, tegenwoor dig te Antwerpen gemeerd, en die ciio- oen om de Belgische matrozen te on derrichten naar Gent te sturen. Deze twee booten, de «C. 56» en de jiG. 58», hebben elk 16 manschappen en staan onder de bevelen van kapitein Marinier. Zij nieten 90 ton en heb ben 32 me tere lengte. In vredestijd zijn zij bewapend door frnitraljeuzen en in oorlogstijd door ka nonnen van 7.5 en granaatwerpers,om de dnikbooten aan te vallen. De «C. 56» on de «C. 58» zullen door de sluizen van Gentbrugge passeeren Donderdag tusschen 5 en 6 ure en zul len gemeerd worden op de Lindelei, rechtover het Justiciepaieis. Zij zullen tot Maandag te Gent verblijven. Dinsdag in den nacht kwam Henri De Key-zer, oud 63 jaar, wonende Be verstraat, nevens liet Spiegel hof te Beu yere-Oudenaarde, naar huis. Tn den vroegen morgen cl vond men hem dood liggen beneden den keldertrap. Eon bijgeroepen geneesheer stelde vast dat De Keyzer bezweken was ten gevolge van een val, «KS BANDIETEN VALLEN OP KLAARLICHTEN DAG EEN IIOTEL BINNEN Gisternamiddag zijn zes gemaskerde kerels, met revolvers gewapend, een der voornaamste hotels tegenover het gou- jvêrneinentehotel to Barcelona, binnen gevallen. Terwijl twee bandieten aan den in gang post vatton drongen de andere vier de eetzaal binnen, waar alle tafels door Reizigers waren bezet. Na het gebruikelijke Handen op beroofden ze kalm een voor een de gas ten en verdwenen daarna langs een achterdeur, die in een kleine straat uit geeft..;' Eerst toen de reizigers van hun ont steltenis waren bekomen, dachten zij er aan de kerels achterna te zetten, maar dezen wiuen toen reeds lang* verdwe nen. Dinsdag werd een belangrijke dieftc vastgesteld op de eerste wijk te Gent. In den cinema JViajestic Véld-straat, werd tij dene den nacht- het iiigaiigshek*- •ken opengevonden. Een ïlader onder zoek deed vaststellen dat de brandkast was opengebroken en de som vató 25.000 fr. die gereed lag om naar -de bank ge dragen te worden verdwenen was. Door de heer policiekommissaris werd een ondersoek ingesteld dat tot nu toe de daders der dief te niet heeft doen ontdekken. Huiszoekingen hadden plaats bü verschil lige verdachte poiso ner EENE VROUW VAN DEURLE OVERREDEN Woensdag namiddag om 5 1/2 ure had op den Brusselsenen steenweg te Ledeberg, rechtover de apotheken j Hendrickx, een erg ongeluk plaats. De 29 jarige Van Hoorde, echtgenoo- te Goorevits, wonende te Deurle, die per rijwiel was, werd door een automobiel, toebehoorende aan M. Dauwe Leeuw straat, te Gent, overreden en met geweld ten gronde geslingerd. De ongelukkige bloedde hevig uit de ooren, neus en mond men vreest eene •cbedelbreuk. Het slachtoffer werd de eerste zorgen toegediend door dokter Van Bockstaele, van Ledeberg. De heer policiekommissaris Peleryns, die spoedig ter plaats was, deed de on gelukkige naai* het hospitaal overbren gen. Haar toestand is hopeloos. AA^V De gendarm Daems, behoorende lot do brigade van MecheleDdie per rii. wiel 's nachts huiswaarts keerde, gevoel. «Ie op de wijk Pasbrug, dat zijn kepi af. vloog. 11 ij stapte van zijn fiets en zag dat ven ijzerdraad over den weg was gespan nen. Op hetzelfde oogenblik sprongen vier kerels uit een schuilhoek en vielen bo venarms op de gendarm, die erg werd mishandeld en gekwetst aan het hoofd. T)e bandieten lieten maar hun slacht offer los, dank de tusschenkomst van verscheidene personen. Een der aanvallers is gekend; het- is ©on oud-veroordeelde, wonende te Me- chelei door Pierre DECOURCELLE 42® VEBV0LG. Ik bracht een verzegeld geschrift, dat uw vader mij ter bewaring gaf en ik drie jaren nadien mevrouw de Kermadec overandigen moest, tenzij het voor 't verstrijken van dien teimijn tegen betaling van zekere som door een derde mocht worden opgcëischt. 't Is waarschijnlijk van een schuldenaar, wien onze arme vriend, met de hem eigene goedheid, een uitstel van betaling toestond. Gij ziet h;t, er is hier slechts sprake van eene eenvoudige rechtszaak, misschien alleen belangrijk om de verhooging d6r som, die betaald had behooren te worden. Ik heb de bevelen van mijn lastgever en vriend deu heer de Kermadec ten aanzien van den brief moeten uitvoeren dat is alles. 't Bezoek van don notaris boezemde Robert weinig belang in. Madeleine was geruststellend en luchtte weer. Corvoi's bleek gezicht werd loodkleurij Ditmaal was 't zeker. Misschien ontzegelde de weduwe van den reeder reeds 't jrevloekte schrift. Gcëland, wees zoo goed te zorgen, dat mijn paard en koetsier van 'tnoodige worden voorzien zei de notaris, Goed, antwoordde de brave man. Een tchoone gelegenheid om mijne kapileine Dégiré M.., wonende te Vieux-Genap- pe, was met verscheidene vrienden ter gelegenheid van de plaatselijke feesten naar Brussel gekomen. Zij liepen van de eene kroeg naar de andere, en dron. ken zooveel, dat zij tegen den avond al. len in kennelijken etaat waren. M. zag in de Blaesstraat een huurrij. tuig en riep den koetsier aan. Heel liet ezelsehap stapte in. In méér dan op- jewekte stemming en luidkeels zingen de, toog men naar de Zuidstatie. Op ze ker oogenblik viel M... uit het rijtuig, en kwam niet bijster zacht op de keien terecht. De ongelukkig© werd in deërniswaar. digen staat opgenomen, en overgebracht naar liét ziekenhuis. Hij heeft een sche delbreuk opgeloopen, en men vreest voor zijn leven.De politie van de Priem- straat heeft een onderzoek geopend. Dinsdagavond heeft op de kermis va-n de Haile-Poortlaan een ernstig ongeval plaats gehad. 'Zekere Emilie Guillaimie, wonende te Marcinelle, -toevallig te Brussel zat op een paardje in den mallemolen van V.., toen zij plotseling uit den zadel viel, en de trappen langs den molen af. tuimelde. Zij werd bewusteloos opgeno. men en naar het St. Pietersziekenhuis overgebracht. Zij ligt daar met een ge broken been, en heeft bovendien ernsti ge verwondingen aan het hoofd. Haar toestand is onrustwekkend. De politie hoeft een onderzoek ge opend. Dinsdagmorgen, om 7 uur, werd Vic tor Block wonende Jan Volderslaan, 24, te St. Gillis, in de Wolvengrachtstraat, ter hoogte van de Zilverstraat te Brus sel, aangereden en omvergeworpen door een auto, die hem over 't lijf ging. De ongelukkige werd opgenomen met een gebroken dij en verwondingen aan hot hoofd. Men bracht hem ever naar liet St. Jansziekenhuis, wggr hij thans wordt verpleegd. Instede van naar zijn slachtoffer om te zien, bleef de onvoorzichtige chauf feur snel doorrijden. l)e politie van dé 4e afdeehng heeft een. onderzoek ge opend, en zal den chauffard wel spoedig te pakken krijgen. Woensdag morgen rond 8 ure, ge beurde op nummer 1 van het- Bouupar- tedok te Antwerpen, een ongeval, dat het leven kostte aan twee prachtige na- tiepaarden. Deze paarden toehoorende aan de IJzernatie, waren in eenen wa- >en gespannen en werden naar den Doordsteen van het dpjt Voortgestuwd, niettegenstaande alle 'pogingen van den voerman om ze vaii richting fe verande ren de paarden geraakten met den voortrein van den wagen-in het dok en na eerst eenen roeiboot te hébben ver brijzeld zijn ze ook verdronken. EEN NIEUW! PROTEST VAN DEN PAUS TEGEN DE DUITSCHE GEWELDDADEN Uit betrouwbare bron wordt uit Ro me geseind, dat de Paus den kardinaal staatssecretaris Gasparri heeft opgedra gen, een nieuw protest tegen de laatste Duitsche gewelddaden in het bezette ge bied aan de Duitsche régeering te doen toekomen. Dit nieuwe protest zal in geen geval, zooais het eerste telegram aan Pacelli, openbaar gemaakt worden, voordat het ter kennisneming aan de Franselio re- geeriDg Is gezonden. Londen, 8 Oogst., -—-De minister voor de luchtvaart, Sir Saonuel Hoare, verge zeld van zijne dame, Iieef't deelgenomen aan een demonstratievlucht met een groot vliegtuig,dat - alles overtreft wat op dat gebied tot nu doe was bereikt-. De vliegbus, met: ^42 zitplaatsen heeft in 12 uren den afstand afgelegd van 1600 km.,, die Gothenburg van Londen scheidt. Gisterochtend, "om' half tien, uit Gothenburg vertrokken, landde het vliegtuig te Croy.doii om 9 u. 45 's avonds. Het einde van den tocht ge beurde dus in het donker en de bestuur der moest zich richten volgens bijzon, dere zoeklichten, die op velschillend' vliegpleinen in werking waren. de aankomst van baar petekind te berichten. En hij ging heen om de bevelen van den notarii en de boodschap van den jongeling uit te voeren. Op dat oogenblik riep het klokje der kapel de geloovigeo naar den middernaohtsdiens» Komt zei Madeleine, 't ie tijd voor de Kerstmis Gaan we. Uw arm, oude vriend XVIIÏ. DE MIDDERNACHTMIS. De kapel van Ghannerette was, men weet het, aan 't kasteel verbonden door een poot je, waarlangs de slotvoogdessen er konden binnen gaan, zonder hunne woning te ver laten. Zij maakten van dien doorgang gebruik op al do Zon- en feestdagen, sinds zij de kapel ter beschikking van de parochie hadden ge steld om de oude kerk te vervangen die door ouderdom was ingestort. 't Portaal van het kleine gebouw gaf naar buiten uit op de plaats, die voor de woning der dames lag-. Reeds vulda de menigte het heiligdom en men hoorde de muziek van't orgeleen geschenk waarmee Gorvol den heer pastoor vereerde terwijl al de kasteelbewoners do'or de tuinc-n er voor de plaats zich naar de kapal begaven. Toen deze het schitterend verlichtte gods huis binnentraden, waren al de banken reeds bezet. De vrouwen zaten op eikenhouten voet bankjes geknield in 'i middenschip van het kerkje. De mannen stonden lager op de vrije plaats m met een hroot gebedenboek of den De toestand van Mgr Keesen, ouder, domsdeken van den Senaat, die over veertien dagen was verbeterd, is in 't be. gin dezer week totaal verslecht. 'Zondag deed zich - een bloedsopdraug naai' de hersenen Voor, dewelke hem van de spraak beroofd heeft. Dinsdag verslechtte de toestand nog; het hart verzwakte en de ademhaling werd zeer bemoeilijkt-. Een noodlottigeafloop werd in de omgeving van den achtbaren senator gevreesd. rs Gravenhage, 8 Oogst. Uit Doorn wordt gemeld dat de hertog"en hertogin van Brunswijk, welke laatste, naar men weet., de dochter is van den gewezen Duüschcn keizer, aldaar zijn aangeko men. De hertogin, welke- tot dusver ge weigerd had hare stiefmoeder tc zien, zou zich nu met haar hebben verzoend. De hertog van Cumberland, vader van. den hertog- van Brunswijk, is even eens te Doorn aangekomen. Akkar 'bevindt- zich thans ook nog een officier dr Duitsche stilte politie, jlie tijdens den oorlog, deel uitmaakte iva-n den staf van géneraal von Bissing te Brussel en den ex-keizer op zijn, wan delingen Vergezelt. Gisteren morgen reeds vroeg werd de veldwachter verwittigd dat in de vaart, nabij de trambrug een lijk dreef. Hij ging zien en vond inderdaad een doode in het- water, dien hij met de hulp van een anderen persoon aan den wal haalde en naar liet doodenhuis bracht. Do eenzei vigheidskaart van den drenkeling gaf als naam op Frans «tan Palemans, 56 jaar oud, brouwersgkst, wonende te Borgerhout in de Langé- straat, 87. Palemans, die vroeger kostganger was in het gasthuis had daags te voren daar zijne oud-kameraden komen opzoeken, was met- hen gaan wandelen en zal, denkelijk op den vaartoever willende uitrusten, slapend in het water gevallen zijn. Een paar meters van daar vond men zijn wandelstok en klak. Dokter Doekx heeft den dood vastge steld De genaamde J. Miehballeu, kan tonnier ging naar zij werk langs de vaart van Sehi.pdonck te Hcyst aan Zee Hij bemerkte ie.te zonderlings in het water, dacht dat het een lijk was en ging de rijkswacht van Zeebnigge verwitti gen. Het was inderdaad een lijk dat men bovenhaalde het was dit van een man, rond de 35 jaar oud, net gekleed, niet bruine schoenen en bruine "kousen. Men ontdekte niets op het lijk om de eenzelvigheid te kunnen vaststellen. De ketting van het uurwerk hing nóg aan de ondervest, maar het uurwerk was verdwenen. De persoon had aan de vin gers sporen dat hij ringen gedragen had, maar de ringen waren, insgelijks weg. Een geneesheer van Heyst stelde vast dat er kwetsuren aan het hoofd warén. Ingevolge werd het parket verwittigd. Daar men vermoedens .van misdaad Jieeft- doet de rijkswacht een naarstig onderzoek in liet omliggende Aan den barreel van Pont-Saint is er een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Talrijke lieden stonden voor den bar reel te wachten, terwijl een koopwaren trein aan 't manoeuvreeren was. Wan neer de laatste wagon voorbij was, lie pen de mensohen over de sporen. Zij hadden niet gezien dat een reiziger-s trem aan gestoomd kwam. De 22 jarige Leonie Wiaschel werd door de lokomo- tief verrast en overreden. Het meisje werd beide billen vermorzeld en in ho- peloozen toestand naar liet gasthuis ge voerd. rozenkrans in de ruwe handen en blikten in stille overpeinzing naar het altaar. Allen zongen met forsche stem het Kyri» Eleison Bij 't verschijnen van Madeleine aan den arm van Meester Hardeuia begon allen, zon der hunne vrome gezasgen te onderbreken, voorde goede juffer Achter dat eerste paar volgde juffrouw Houlbrègae, die dokter Bonardel Loffelijk, maar stil morrend bege leidde. Ik ga naar 't koor, zei Gorvol, en wil eens zien, hoe onze organiste zich kwijt van hare taak. De mis begon. Het orgel werd bespeeld door de gemeente onderwijzeres, 't Was een eerste optreden, on haar hoogrood gelaat en geweldig klop. pend harte verrieden, dat da brave damo ton prooi was aan de traditioneele ontroering, die zulke angstvolle oogenbiiklten altijd meebrengeD. Op Gorvol's aanmoedigende woorden -kleurde zij nog meer, en dubbel in 't nauw gebracht door zijne tegenwoordrgheid, ver diepte zij zich in 't muziekboek waarvan zij de noten slechts met moeite op het eerste gezicht kon spelen, terwijl het zweet haar uitbrak en ze op het punt stond de bewust heid te verliezen van 't geen er rondom haar voorviel. Al spoedig bemerkte Corvol deze verlegen heid, welke zijne plannen begunstigde, en gebruik makend van de algerneene godvruch tige aandacht en de diepe duisternis die op Medededingen door de Banque Centrale de la Dendre van 9 Oogst BERICHT. Do beursnoteringen zij a deze, genomen om 2 ure, en kunnen met den officieeleu sluit koers verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officieel gegeven. Schatkistbons aan 5 jaar Z 94,90 10 Binnenlandsche met premie 435 Interproviftcie Kasbons Nationale Herstelling. ^8,58 Belgische Rente 3 OjO Mei-Novemb. 57 Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 O.'O 1921 5 0/0 1922 245 5% 1923 490 Gonsolidatieleening 6 0/0 .7 94 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Sociélé Géuérale, Kapitaal Reserve 7000 Outremer1587,50. Bruxellois, divid&nde820 Buénos-Ayres, dividende. 110,75 Eoonqiniques 922,50 Rails Elecr., dividende 1912,50 Angleur 4875 Coekerill 46ö2,50 Esperance Longdoz Ougree-Marihaye 2000 Sambre-Moselle, gewone 3700 Boisd'Avroy 2700 Beeringen 2350 Uasard Levant-Flénu Monceau-Fontaine. Asturienne Corpbalie Vieiile Montagne Glacés Charleroi Nationale Verwies Mariemont. i Val St. Lambert Vesdre Tufeize, pritilegiée Sté G!e Preduit&Chimiques. Kasaï P. B. a Katanga, Gewone Union Mitiière, kapitaal Charbon Liégoise Filal. Teintur. d'Aloat Filature du Canal oOo— 2330 9000 11900 1775 937,50 2000 20500 18000 3900 2550 4125 770 900 246,50 9350 3150 TERMIJN Barcelona Mexico Tanganika. Kaiping. Pelroiina 416 tot 420 700 tol 710 148 tot 151 355 tot 357,50 937,50 tot 955 XO*— Parijs Londen (pond slerl.) New-York (check) New-York (kabel) Keulen (mark) Amsterdam (gulden) Genève Madrid Italië J Stockholm. Ghristiania Copenhagen Montreal Prague bet koor heerschte, daalde hij na verloop van tien minuten, zonder gerucht te verwekken, de kleine wenteltrap af, die rechtstreeks naar de plaats geleidde Hij keek rond. Niemand. Heel het dorp was naar de mis. Corvol zogende in den geeet de godsvrucht der Brelanjere, e;i richtte zijne schreden zoo omzichtig mogelijk naar den kant van hel kasteel. Mevrouw de Kermadec was intusschen alleen in hare kamer gebleveD. Op een tafeltje naast het bij haar bed geplaatste bidkussen lag de groole vergeze- geldo brief, dien Mr Hardouiu gebracht had. De brief vertegenwoordigde voor haar de uitdrukking van den laatsten wil baars echt, f,-enooi£ 't Was als zijae stem, die zij weer hooren zou. Do ontroering beheersckend, dio haar hart beklemde bij 't zien van dat geliefde schrift stond ze op het punt hem te openen, toen ze onderbroken werd door twee bange kloppen op hare deu*. Wie is daar? vroog zij verrast, wijl ze wist dal iedereeB, groot en-«klein, zich in de kerk bevond. Een vriend, zei Goëland, die vooruit trad om Desroche door te laten. Een vriend Wie dan Ik, meter, antwoordde Robert zacht. Robert 1 Gij gij, bier Is 't mogelijk? En zij stor.d haastig op, snelde den jonge ling te gemoet, die binnen gekomen was en deel. 129,73 tet 130,25 104,35 tot 104,85 22,70 tot 22,80 22,725 tot 22,825 4 tol 7 893,— tot 903,— 414,— tot 418,— 316,50 tot 320,50 96,25 tot 98,25 606,50 tot 6iö,50 376,50 tot 374,50 416,50 tot 420,50 22,705 tot 22,275 65,30 tot 69,50 sloot hem in hare armen. Hij wierp zich aan haren hals en omhelsde haar teeder. Ah meter, wal ben ik gelukkig. Voor het ondankbaar kind, dat u zooveel verdriet veroorzaakte, voor den slechtaard, die u scheen te vergeten, en ver van u verwijderd, zijn leven verspilde, opent gij bij zijne terug komst aanstonds wederom uw armen en harte. Zijt gij niet mijn zoon En bemint eene moeder zelfs haar schuldig kind niet, dat bereid is zijne fouten met baar te be- weanen Zij ieidde hem naar eene canapé, zette zich naast 'hem en zag hem teeder aau. Eindelijk was hij teruggekomen, het ver kwistend kind, dat ze ondanks zijne dwaas heden en afdwalingen steeds als Madeleine's aanstaanden echtgenoot beschouwd, hij, dion ook den heer de Kermadeo als zijn zoon bemind had. Waarom moest die afschuwelijke zucht naar 't spel de hoop van het minnend paar verstoren, die zoo lang en vurig gewenschte verwezenlijking hare droomen vertragen Doch hij keerde weder, en was er I 't Verleden was voorbij, een nieuw leveö ving aan. Haar hart klopte van blijdschap. En gij komt in den avond, zoo laat Gij vondt dus te Vannes geen rijtuig dat u herwaarts brengen kon Waarom hebt gif ons niet van uwe kemst verwittigd Zult ge lang bij ons blijven 't CWyolgt.)

De Volksstem | 1923 | | pagina 2