Misdaad der Onschuldige Hevigs brand te Gent ¥"seseli]k tfraiaa Ie Brsissei kex Vrouw steekt haar Gefiemusriisige zaak te Schaarbeek Diefstal van diamanten Messengevecht te Appelterre Botsing Ri§t erge gevolgen te Bgudicjif Zeeliêgevechf te Antwerpen Verdachte zaak te Baudour Ëoodelijk spoorwegongeluk Kat jaefiiougsval fe ifegssti Door eleotriorleit gedood De zaak J. B, De Mey voor hti Assisenhof te Brussel BEURS VAN BRUSSEL WISSELKOERS lYerv^y vsu him centraldc voorwaarden der patroons aangenomen". In strijd met zekere geruchten zou Antwerpen geen enkele fabrikant zijn jjigegaan op de eischen van de arbei den de federatie van fabrikanten schijnt ^tegendeel vast besloten haar jttandpunt te handhaven. De christelijke vakvereengingen, die Vooral in Limburg en Vlaanderen ta melijk talrijk zijn,, blijven aan het werif tegen de a oorwaarden van de patroons. 2500 SIGARENMAKERS STAKEN TE ANTWERPEN Antwerpen, 23 Oct.. Het aantal stakende sigarenmakers bedroeg Diris- ting morgen d 2.500. Er zijn ongeveer 400 christelijke gesyndikeèrden en nipt gesyndikeerden aan den arbeid gebfe- ;ven. Een firma werkt regelmatig, daar de patroon niet aangesloten is bij de fe- 'deratie der bazen. Vi» Dinsdag namiddag een weinig voor 4 ure, ontstond brand in de groote sni- kerbakkerij van M. De Vinck, gelegen Steen dam, 22, te Gent. Het vuur was ontstaan in een hoop schavelingen geborgen op den zolder. De vlammen aangewakkerd door een hevigen wind, breidden zicfh snel uit en toen de pompiers, onder bevel van luitenant Vanderbeken ter plaats kwa men, sloegen de vlammen reeds uit het dak. Onniiddelijk werden vijf lansen in werking gebracht en langs het klein ■ijlraatje nevens het magazijn van Aft jüDc Vinck, werd het vernielend element uapper aangevallen niettegenstaande zulks met groote moeilijkheden paard .ging. v Weldra stortte gansch het dak in; stroomen water werden neergestort op •het brandend dak. Na twee. uren werkens was men het vuur meester. De póHcie van de le wijk, onder be- ,iyei van den adjimkt^ppliciekommissa- ris Kam iel van Hecke, verrichtte de ordedienst en schorste het verkeer uit voorzorg, daar de brandweermannen hunnen darmen op verschillende plaat sen moesten aanleggen. De schade door verzekering gedekt hs groot vele afgewerkte koopwaren .voor het Sr. Niklaasfeest en Kerstdag werden beschadigd en vernield. MAN NEER. fn het huis nr 55 dor Kapucienen- ètiaat te Brussel, had eeu bloedig dra ma plaats. Voornoemde woning is be tjakken cloor de echtgenooten Pieter Moll-Plas, beiden 42 jaar oud. De man is aan den drank verslaafd, liet-, geen de oorzaak is van de oneenig'heid, die tusschen hem en zijn -vrouw hc-ciscbl. Gisternacht keerde Pieter Moll voor de zooveelste maal in dronken toestand, huiswaarts. Zijn vrouw verweet hem' zijn gedrag, waarop Moll heftig begon t< twisten. In woede ontstoken, nam de vrouw een keukenmes en bracht den on verbeterlijken dronkaard een steek in den rug toe. De man stortte te gron? de. overvloedig bloed uit een gapende wonde verliezende. 1>« politie, die dadelijk werd gewaar schuwd, hield de daderes aan, terwijl Moll naar het rit. Janehospitaal werd gebrjèoht, waar de geneeeheeren zijn tocsUmd uiterst- zorgwekkend bevonden. Vermoedelijk is een long doort>oord Vrouw Moll-Plas werd ter beschik king gestold van den prokureur des koningh'. MAN EN VROUW. ZWAAR VER BRAND Gisternacht werden de echtgenooten Emiel V., wonende Paviljoenstraat te Schaarbeek, in het gemeentelijk "hos pitaal ter verpleging opgenomen. Beiden vertoonden zware brandwonden aan hoofd, handen en armen. Zij wei gerden beslist te zeggen in welke om standigheden het ongeluk gebeulde. Men veronderstelt echter, dat, tijdens een twist, vrouw V. een brandende petroleumlamp naar het hoofd van 'haar man zal geslingerd hebben. De lamp zal ontploft zijn en de vrouw, haar man dooi' vlamlmen omringd zien de, het vuur he'bben willen dooven, met het gevolg dat zij zelf brandwon den opliep. Het parket van Antwerpen is op de hoogte gebracht van de oneerlijke han delingen van een Hollandsche dia mantslijper, zekere Van M., die in de Osvstraat te Antwerpen woonachtig was. Dit heerschap had van den diaj- manthandelaar M. Van Dooselaar, eene partij' ruwe diamantsteenen gekregen om ze af te werken. De kerel is er plots mede verdwenen en heeft niets meer van zich laten hoo- ren. De diamanten hadden eene waar de van 15.000 fr. Denkelijk heeft de kerel de wijk naai' Frankrijk genomen. Ilet is meer dan waarschijnlijk, dat hij nog andere diamantkooplieden in de kleeren heeft gestoken. De oneerlijke Hollandsche diamant slijper wordt ieverig door de policde op gezocht. Zondag jl. en ook gisteren was het kermis op het gehucht Eychem, onder de gemeente Appelterre-Eychem. Drie jongelingen der naburige ge meente Pollare, zekere J. V. B., Th. V. en P. G., verkeerden er den ganschen avond reeds in dronken toestand. Bij, zekere R. werden ze aan de deur gezet, daar ze er ruzie zochten en iedereen den schrik op Jt lijf joegen. Twee deftige jongelingen, Pol en Re- né Steenhaiit, wonende te Appelterre- Eychem, wilden in de herberg R., waai de twee baehusvrienden de buitenwacht hadden gekregen binnengaan. Naar het gerucht loopt wei-den ze door J. V. B., P. G. cn Th. V. zonder de minste rede aangevallen. Pol Steenhaut bekwam een messteek in hef midden van den buik. Zijn ken zijn René Steenhaut kreeg een mes steek in de linkerdij, tegen den buik. Ooggetuigen van het bloedig drama kwamen naar Ninove de hulp inroepen van dokter M. Lievens. De zwaarst gewonde Pol. Steenhaut, werd naar het ziekenhuis van Ninove gebracht. Dc andere gekwetste bleef te Eycherii bij zijn oudei's. Bij hun terugkeer ver wittigden de agenten De Cat en Jacobs onmiddelijk dc rijkswacht van Ninove, die zich op staan den voet ter plaats be gaf en het onderzoek iir den nacht nog; instelde. De dader© werden in hechtenis genomen en te Ndnove opgesloten. He den namiddag wordt het parket van Ou denaarde verwacht. De toestand van Pol. Steenhaut is bijzonder zorgwekkend. Ook oordeelde geneesheer Lievens liet noodig de hulp in te roepen van een heelmeester. Nog denzelfden nacht reed hij naar Aalst om dokter Schelfhout. DE door Pierre DEC03JRCELLE 101® VF.RVOLG. Hij sclieen te aarzelen. Van tijd tot tijd stond hij stil en scheen dc man niet zeker te wezen zijn weg te zullen vervolgen. Doch eenige seconden later hervat te hij dan weer zijne stijgende bewe ging. - - v IIij bereikte het breedë trapportaal der eerste verdieping, waarop de deur der bruidskamer uitgaf. Daar bleef liij wederom staan en er hc -i sebte nu een sombere stilte. Madeleine zette de lamp op een der meubels. Hij wast 't. ?t Was haar man. 't Gerucht der voetstappen kwam nader. Zij hoorde iets1 als een zucht achter de deur. Hij bevond zicli daar. Eensklaps ontstond er een vervaar lijk gedruis, een gedruis van op de steenen vallend metaal, gevolgd van Jt geluid, veroorzaakt door voetstappen van een zich verwijderend persoon. Dc jonge vrouw schrikte; en luiste rrond hoorde ze duidelijk dat de man vlug de trappen afliep en de deurep van 't benedenhuis opende. Zij zag bleek als was. Haar hart foonede in de borst. Ze werd bang. Hoeveel banger nog zou ze geweest, fijn, indien ze op $.1 pogenbli-k dén man had .kunnen bemerken, wiens komst ze verbeidde. Zoodia Corvol Madeleine met me vrouw Hardouin de zalen zag verlaten, waar hunne genoodigden reeds meer dan twee uren dansten, had ook hij zich gehaast zijne kamers öp te zoeken. Doch op de groote plaats van 't ka steel werd hij door den overgang uit de warmte der danszalen in de koude lucht, plotseling bevangen, want al zijn ledematen rilden. In zijn vertrek gekomen, zond hij zijn kamerknecht heen, die op hem wachtte en ontstak, toen deze vertrok ken was, 't in 't haardvuur aangelegde hout. De vlam flikkerde helder op. Corvol boog er over heen en wreef met een glimlach van voldoening de handen. Ah, mompelde hij, 't wordt beter.. Dat vuurtje doet me goed. En haastig ontkleedde hij zieli om een huiskostuuan aan te trekken, dat op een leunstoel gereed lag. Onmiddel lijk daarop begon hij opnieuw te beven. De huivering, die de warmte een ocgenblik verdreven had, greep hem wederom aan als te voren. Voor den duivel, mompelde hij, wat is er dan t-och met mij gaande? lik ken mij zelf niet meer... Er bestaat voor. mij toch geene reden om te beven, 't Zoolang nagejaagde doel is bereikt. Madeleine behoort mij toe. Madeleine is mijne vrouw... En terwijl hij die woorden sprak, schitterde er een gloeiende lichtstraal in de heldergrijze oógen. "t Wlas dus waar, sinds den morgen droeg zo zijn naam. En binnen enkele Maandag avond, rond half zeven, kwam op den Antwerpsche steenweg op het grondgebied van Bouchout, de Antwerpsche auto gevoerd dpor M. Mulder, in botsing met het huurrij tuig van M. Van Oeckel, huurhouder te L i ei'. 't Schijnt dat de botsing te wijten is aan het verkeerd afrijden van den au- tovoerder. M. Van Oekel, die zelf zijn rijtuig voerde, viel in de gracht, geluk kig zonder ander letsel. Erger is het ge steld met de inzittenden, de 82jarige moeder-overste van het meisjesweezen- 1i]iib te Lier en 3 Hongaarsche kinde ren .Met moeite werden dezen uit 't om geslagen rijtuig gered. De toestand der eërw. kloosterlinge baart onrust en zij is van de HH. Sacramenten bediend. De 3 kinderen klagen van inwendige pijnen. Het paard dat afschuwelijke wonden opliep zal waarschijnlijk moeten afge maakt worden. Dinsdag namiddag is het parket, sa mengesteld uit MM. Hei inburger, on derzoeksrechter, De Ridder, griffier. '.Van Eeckhoute, substituut van den pro kureur des konings, ter plaats een on derzoek komen doen. Daar waren ook aanwezig de deskun digen De Goster, Van Loy, bestuurder der aufcomobielschool en Steurs, wets^ lichfcteekerikundige. De chauffeur van den auto, die hét- gespan overhoop gereden 'heeft, was ins gelijks ter plaats. Verleden nacht rond 2 ure, werd op de Koolkaai te Antwerpen, een Èn- gelsoh zeeman, behoorende tot de be manning van' de stoomboot Melita ten gronde gevonden, getroffen door eenen messteek. Het slachtoffer John Rethy geheeten, 26 jaar oud, werd da delijk naar het gasthuis van Stuyven- berg overgebracht. Zijn toestand werd als bedenkelijk aanzien. Door den adjunkt M. Derweduwe, is een onderzoek ingesteld en het bleek, dat er eene vechtpartij had plaats ge had met maü'ozen van het Amerikaan- sche oorlogschip Pittsburgh De hand werd gelegd op een dier matrozen" doch het kon niet bewezen worden dat het den dader was van den levensge vaarlijken (messteek; De man werd ech ter aan de officieren van het oorlog schip overgeleverd. De aardewerkers die te Baudour be zig zijn aan de werkéij van dè'niéuwe stoomtrainlijn, hebben een nrensehelijlT geraamte opgedolven. Het stak op eene geringe diepte, op den rand van het hoseh langsheen denBruaseljsclSmwèg. Het is zooveel als zeker dan men hier voor eene misdaad staat. De -beenderen werdén verzameld en naar het dooden- huis van het kerkhof gebracht. Het Par ket is verwittigd. Terwijl men Dinsdag in de statie van de Petit-Plateau te Lu'ttre bezig was een trein te vormen, glibberde de werkman Henryoulle uit op een riggel en viel. Juist kwam er een wagon afgereden en de werkman, die niet in tijds kon op springen, werd bet hoefd verpletterd cn op den slag gedood. De ongelukkige was slechts 19 jaar oud c-n woonachtig te Courcelles. stonden zou dat zachte vleesch het zijne wezen. Zijne taak was 't die nieuwe zieL-té wekken, dat maagdelijk lichaam te doen trillen. Waarom kon dan die gedachte, waar van zijn geest en zinnen doordrongen moesten moesten zijn, den zonderlin gen invloed van koude niet overwin nen en verdrijven, die, zijns ondanks, geheel zijn wezen beheerschte? Komaan, zei de hij, waar denk ik aan? 't Begint tijd te worden dat ik me naar mijn vrouw begeef. Doch in plaats van de deur te openen om de groote sternen trap te beklim men,. die naar hare vertrekken geleid: de stapte Corvol op en neer door zijne kamer. Eindelijk stond hij stil voor eene tafel, waarop hij een schenkblad met een glas en een karaf water bemerkte. Hij vulde het glas en dronk het in één teug ledig. Doch nauwelijks was het vocht door 3<jne keel of hij mompelde: - Heen, dat moet ik niet, En een ter zijde van den schoorsteen in den mnur verborgen kastje openend, nam hij er een bestoven flech ujj, waartoe we hem reeds zijn toevlucht zagen nemen. Hier hebben we 'tl... Brande wijnDat verwarmt... Hij schonk liet glas, 't welk even voren door hem met water gevu... werd, vol cognac en ledigde 't eveneens in één adem. Ziezoo, zeide hij, gaan we nu. De aleool werkte, want Corvol bib berde niet meer. Nadere bijzonderheden Het was na het eindigen der jacht dat het ongeluk gebeurde, waarvan wij gisteren melding maakten en waarvan een inwoner der gemeente het slachtof fer was. Niettegenstaande het sein gegeven was het schieten te staken, wilde eon onvoorzichtige jager nog een konijn, dat hem voorbijliep, treffen. Bij het outsell ouderen van het ge weer ging het schot af, dat notaris Cal- lewaert kwetste. Het slachtoffer werd naar zijn woning overgebracht. De wonde is ernstiger dan men eerst vermoedde. De h. Callewaert werd na melijk ook in. het hoofd gekwetst. De geneesheeren zullen slechte over een pagr dagen kunnen uitspraak doen. Dinsdagmorgen bevond M. Hager- mans, herbergier, Steenweg op Bergen, te Ziren, dat het electrisch licht niet goed brandde. Hij begaf zich naar dep kelder om te zien wat er aan haperde,en had het ongeluk een draad der hoog spanning aan te raken. Hij viel op den grond en brak den schedel. Zi jne vrouw vond helm na eenigen tijd liggen met een gapende wonde aan het hoofd. De dokter in allerijl ontboden, stelde den dood door electrocutie vast. M. Hager- mans was 33 jaar oud. Het parket werd verwittigd. Morgen zitting. Men hoort weer eene lange reeks ge tuigen ter ontlasting, geburen van Stuyck, die komen verklaren dat hij een braaf man was. Ook komt nog een getuige ten laste, een gewezen minnares van den beschul digde, welke eenige inlichtingen geeft over diens vleeschkandel in 1919. Hij bezat toen eene groote zaag en een slachtermes, die veel grooter waren dan degenen, welke bij de overtuigingstuk- ken liggen. Zij heeft Stuyck meermaals een half varken zien snijden, dat hij van de markt van Thienen meebrachj. V. Stuyck beweert dat gij hem voor 11.000 frank bestolen hebt. Iiebfc gij geen haat tegen hem A. Neen, omdat ik weet dat ik daar onschuldig aan ben. Dan spreekt rij nog over drie dekzei len, die ♦Stuyck bezat, over beddelakens, en-Z. Eene herbergierster van St. Gilleè zegt dat Stuyck eenige dagen voor den moord in haar huis is geweest met eenen persoon die, volgens hare be schrijving Demey moet' geweest zijn. Stuyck loochent dit. Hij is in drie jaar niet meer in haar buis geweest. Namiddagzit t ing. In de nafiniddagzitting wordt een be gin gemaakt met het verhoor der ge tuigen ter ontlasting. M. HERREMANiS, expert, die de zakken heeft onderzocht waarin de stukken van het lijk gevonden werden, zegt dat men uit die zakken geen enkel besluit kan trekken. Dan volgen getuigen die allen ko men getuigen dat Stuyck goed van ka rakter was en aan geen vlieg zou kwaad gedaan hebben. Twee personen van Thienen zeggen dat Stuyck aldaar vleesch heeft ge kocht, maar het was altijd geslagen vleesch. Vee op voet, dat hij zelf slachtte, hebben zij hem nooit weten koopen. zijn Hij nam eene kaars, opende de dein en ging de steenen trap op. Doch naarmate hij hooger kwam, greep de koude hem wederom heviger aan. Zijn stap werd steeds trager. Bij eiken tred zou men gezegd heb ben dat hij aarzelde. Al zijn zielskracht verzamelend, kwam hij bij dc deur van Madeleine's kamer. Hij stak de hand uit om den knop te grijpen, toen de wind plotseling- zijn licht uitsloeg. De kaam viel uit zijne hand cn rolde over de steenen. Hij ijlde naar zijne kamer terug. Hij trad Daar de schouw, 't Vuur was uitgebrand. De ocgen opslaande, zag hij beeld in den spiegel Hij was bleek als een doode. 't Is bepaald dommorde hij met verkropte woede. Ben ik dan een kind gelijk dat bang is voor de dooden die tot het leven terugkceren en beef als eene kaars uitwaai t Daarop sprak hij opnieuw zijne flesch brandewijn aan. Hij schonk een tweede glas in en verorberde het als 't eerste. Met dien reisvo'orraad, hervatte hij; trotseer ik trok en duisternis, t Zou der rrioeite niet waard zijn een dergel ijken tocht te hébben afgelegd om nabij de haven te stranden. Hij ontstak een andere kaars, verliet met vasten tred de kalmer, klom weel de trap op, maar ditmaal zonder dralen, en kwam op het trapportaal der eerste verdieping. Nog een ©tap en hij was opnieuw Mededeclingen door de Banque Centrale de la Dendre van 24 Oct. hmtUCliT. De beursnoteeringen zijn deze, genomen om 2 ure, en kunnen met den officieelen sluitkoers verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officieel gegeven. Schatkistbons aan 6 jaar 3 3 s 97,35 10 S— BinneRlaodsche met premie 437,5 In terprovincie Kasbous Nationale Herstelling80,25 Belgische Reate 3 0^0 Mei-Ncvemb. 57,5 Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0/0 1921 5 0/0 1922 237,5 5% 1923 415 Consolidatieleening 6 0/0 90,35 Groot Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Sociélé Générale, Kapitaal j Reserve Outremer1412,6 Bruxellois, dividende. 1027,5 BuéBOi-Ayras, dividende. 88 Economiques916,25 Rails Elecr., dividende 1875 Angleur 1012,5 Cockerill1310 Esperance Longdoz Ougree-Marihaye 160C Sambre-Moselle, gewone 2905 Boisd'Avroy 2250 Beeringen2025 Hazard 2050 Levant-Plena7 a 00 Monceau-Fontaine. 8800 Asturienne1575 Corphalie920 Vieille Monlagne2025 Glacés Charleroi21500 Nationale 16400' Verreries Mariemout. 5 3175 Val St. Lambert 2000 Vesdre3500 Tubize, privilogiée619,5 Sté Gle Prod ui ts Chirmqaas. 875 Kasai P. B. s 217,25 Katanga, Gewene8150 Union .\3inicra, kapitaal 2337,5 Filat. ïeintur. d'Alust - 1225 Filature du Canal 1435 Cbarbon, Liégoise en Campine. 895 TERMIJN. Barcelona ••••-. 352 tot 357 Mexico 570 lot 580 Tanganika. 123 lot 125 Kaiping303,25 tol 307,25 Pat roti na 932,5 tot 975 Officieel. Parijs Londen (pond ster!.) New-York (check) New-York (kabel) Keulen Amsterdam (gulden) Genève Madrid Italië Stockholm. Christiania Copenhagen Montre.d Prague 116,275 tot 116,775 89,825 tol 90,325 20 tot 20,10 19,975 tot 20,075 774,75 tot 784,75 355,5 tot 359,5 264,75 tot 268,75 88,75 tot 90,75 526,75 tet 530,75 308 tot 312 347,5 tot 351,5 19,675 tot 19,875 67,5 tot 61,5 tegenover Madeleine's kamer. Juist wilde hij zijne hand aan 't slot brengen, toen men hem opeens bij deii schouder vastgreep. -Ik verbied u daar binnen to gaan!, klonk eene stem uit de schaduw., Corvol week als van den bliksem ge slagen, terug. Is 't een nachtmerrie? riep hij. De dronkenschap benamhem het verstand. Zijne denkbeelden ontsnapten .hem, en hij gevoelde zich niet bij machte zo weer bij elkander te rapen. Hebt gij mij verstaan? Gij gaat' niet binnen! hervatte de stem. Waarom niet stotterde hij. Omdat ik het niet wil. Corvol zette weer een stap naar de deur. Plots voelde hij den kou den loop van een revolver legen zijn voorhoofd drukken. Een gebaar, een kreet! vervolgde de man, en ik schiet u neer als een hond. Ah! dat is niet mogelijk... Dat1 kan niet zijn... Doch die stem Gij herkent ze, niet waar?... Wel nu, ja, ik ben 't, uw slachtoffer; ik ben" overgekomen om u te verbieden eeno .nieuwe misdaad te plegen. Gij!... Gij!... hervatte Corvol, bevend door al zijn ledematen. De Voorzienigheid heeft niet ge wild, dat hij die den onschuldige naar; 't. bagno zond, don galeier zijn bruid ontstelen zou.... De moordenaar der moeder kan de echtgenoot der dochter niet wezen. Ek ga naar mpjne vrouw.

De Volksstem | 1923 | | pagina 2