Misdaad der Onschuldige IcnstartambGla to Giitisicae MYsreeaigispn Laffe aassrastifissg X Geheimzinnige zaalk te Brmssl «frasa ep ds «sar is KIöS Het gevaar sier vuarwapeas Eene betoogissg verboden Dramatische brand te Irngge Meardpoging is VEasnefiinghe Be misdaad van hst Mënwsïid Bq &6S& H&uw@!a@?!s Bsfswgsijks diefstal te Antwerpen Vermeyies! neem! estfslag aais Hoogssch. Brussel Haüdank vaa een drama De slasfitoffes dsr naifn HUBS VAM BRUSSEL Erg engefsk te Selzate siieawe Goiiveraear vasi Mwmm WISSELKOERS MINISTER JASPAR BIJ DEN FRAN.SCHEN GEZANT Hedeil morgen had M, Jaspar, joinister van buitenlandsche zaken, nog een lang onderhoud met II. Her bette, gezant van Frankrijk, aangaan de de gebeurtenissen in Rijnland en do Fransch-Engelsche-Amerikaansche besprekingen betreffende het aanstel len van expertvoor de y$n herstel. WAT ZAL AMERIKA DOEN? Londen, 4 Nov. Uit Washington wordt aan Reuter gemeld: Men gelooft, dat Washington na het onderhoud, dat de heer Jusserand, Franscli gezant, morgen met staatsse cretaris Hughes moet hebben, een be paald besluit zal nemen aangaande zij ne deelneming aan de voorgestelde experteonferentie. Men hoort opnieuw deze verklaringHet Departement van Statie heeft nooit bedoeld, dat het •gezegd expertskomiteit 'bekleed zou worden met een gezag,welks uitgestrekt heid in strijd zou wezen met het ver drag van Versailles, noch dat de con clusion van genoemd komiteit de na tiën zouden binden, tenzij die conclu sion mei algemeene stemmen werden aangenomen. Men ziet dus niet in, waaromf de voorgestelde conferentie niet een enk west zou kunnen doen, waarvoor geen besprekingen worden ge steld. Beperkingen zouden alleen dit gevolg hebben, dat de conferentie tot geen 'resultaat zou kunnen komen, al thans maar de helft van de waarheid aan het licht zou kunnen brengen. EEN ENG ELSCH-ITALI AAN SGH- BELGISCH AKKOORD. Renter's agentschap verneemt uit Washington- Volgens een bericht uitgaande van het staaisdepartement is een akkoord getroffen tusschen Engeland, Italië en Belgie, nopens een vrij en volledig on derzoek door een expertenkomiteij}. over het- betaalvermogen van Duitsch- land. Ilavas agentschap, dit telegram me- dedcelcnde, voegt- er bij Wij oneven dit telegram slechts on der het grootste voorbehoud, en ten titel van inlichting, daar noch uit Fran sehe officieele bron, noch door de pers- inliehtingen uit Parijs, een woord daar over te vernemen is. Mme D.. wonende Barthclemylaan te Bruj-sel wachtte Zondagavond rond half elf op den tram aan de halte «Het Rad te Anderleclit, toen plotseling een auto bij haar stilhield. Drie man non stapten uit, grepen. Mme D. vasi èn duwden haar in de auto, die on middel ijk in de richting van de stad reed. De kerels trachten Mme D, te verdoo- ven iriiet- een reukwerk, Bii den sto^n weg op Bergen viel Mme D. in haar pogingen om zich los ie rukken rut <ie auto. Gelukkig deed zij slechts lichte verwondingen op en kon zij zich naar het naburig politicbureel begeven, waar zij het vernaai deed van de brutale aan randing. In de worsteling had zij de som van 250 fr. verloren. Het parket der hoofdstad heeft eep geheimzinnige zaak in 't klare te trek ken. Ziehier wat er aanleiding toe geeft: Personen, woonachtig Louisalei, kwa men Zondag avond rend 5 1/2 ure van eene reis thuis. Binst hunne afwezig heid hadden zij hunne meid, eene ge- naamde A. L.., in hun woonst gelaten. Thans vonden zij haar in huis niet en op zoek gegaan rijn de, ontdekten zij het lijk van het meisje in de kelderin gen. De policie werd op staanden voet verwittigd en kwam ter plaats voor het gebruikelijk onderzoek. Het parket, Eveneens gewaarschuwd, begaf zich og rijn beurt naar de Louisalei. Het lijk van de ongelukkige werd rond middernacht overgebracht n.fjn het doodenhuis, waar de wetsgeneeshee- ren de schouwing deden. Uit de eerste vaststellingen is geble ken dat mej. L.. bezweken is aan mis dadige bewerkingen, gepleegd terwijl hare meestem op reis waren. De persoon die in dc zaak betrokken is, moet de vlucht genomen hebben bij het zien der gevolgen van zijn misdrijf. Het onderzoekwordt ieverig voortge zet. EEN MAN DOODGEvSTAMPT Een Hollander, wonende te Antwer pen, kwam aan een poppenkraam op de foor te Nicl, en vroeg voor een frank, ballen, om er mee naar de poppen te smijten. De ballen werden hem ter hand ge steld, maar de Hollander gaf den ver- schuldigden frank niet, wat den kraam- hou der boos maakte. Deze, ook te Antwerpen woonachtig, wond zich in den twist zoo zeer op, uat de twee mannen aan 't vechten raakten en de kramer rijnen tegenstrever eencn stamp op den buik toebracht, die den Hollander bewusteloos in elkaar deed zakken. Kort nadien was hij dood. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht en de plichtige aangehouden. Hét schijnt dat de twee mannen, bij vroeger kermisgelegenheden, reeds ge twist hadden. In het Sint Erasmusgasthuis te Ant werpen, werd over eenige dagen, een 18jarige jongeling van Wonimelghem, opgenomen. Ilij overleed er Zondag avond rond 10 ure aan de gevolgen der wonden, veroorzaakt door een jachtge weer, geladen met loodkorrels. De policic-officier Driesen heeft een ■onderzoek ingesteld en het parket werd van het overlijden verwittigd. Op 11 November heeft te Brussel de betooging der invalieden plaats. De Viaatnsche oud-strijders (V.O.S.) de socialistische oud-ötr(ijders (S.O.S.) en de Frontuniekers (groep Van Re- moortel) hadden het plan opgevat op denzelfden dag eene afzonderlijke betoo .ging te houden tegen den oorlog en de reactie. M. Max heeft deze laatste betooging verboden. HET LIJK VAN HET TWEEDE SLACHTOFFER GEVONDEN Zooals wij gisteren meldden, werd nog een werkman der vernielde auto garage vermist. Wanneer alle gevaar van brand ge weken was, stelden de pompiers alles in liet werk om den vermiste op te zoeken De kelders werden uitgepompt en gansch den nacht en den Zondag door werden in de puinen opzoekingen ge daan. Zondag avond rond 6 ure, vond men eindelijk het vreeselijk vermink te lijk van den vermisten jongeling. Het is de genaamde Abel Stevens, ma gazijnier, oud 18 jaar, wonende te St. Kruis. •Een deel van het lijk was door het vuur verteerd en de armen door de ont ploffing afgereten. Het stoffelijk over schot is naai* St. Janshospitaal overge bracht geweest. De juiste oorzaak van deze vreesc- lijken brandramp is niet gekend en zal denkelijk nooit gekend zijn. Men, denkt dat hij als volgt moet ontstaan zijn De jongen Stevens die alleen in de kelders was, werd rond 4 1/4 naar bo en geroepen om eene bestelling te aan vaarden pas was hij in den kelder te ruggekeerd, of de ontploffing greep plaats, veroorzaakt denkt men, door het springen van eene buis met carbuur- stof gevuld waarmede hij werkzaam zou geweest zijn. De boeken en eene zekere ©olm geld zijn kunnen gered, worden doch al het kostbare materiaal en de maehie- nen zijn vernield. Dc schade wordt ge- chat op ongeveer 600.000 franken. Het'parket heeft een onderzoek inge steld. ^WV DE door Pierre DECGURCELLE ill® VERVOLG. Vergeef mij... Ik heb die heiligschen- nis niet durven begaaif. Ik liet hem in de kist. Ma,»r nu ben ik bevreesd. Een mogelijk toeval, eene ontgra- ving cp Madeleine's verzoek, om de overblijfselen van haren vader die van hare moeder in 't. zelfde graf ie vereenigen, kan aanleiding geven tot liet ontdekken van den brief. k heb u alles willen zeggenhan del nu naar welgevallen. Gij bezit alzöo het bewijs», dat een mijner laatste gedachten aan u ge- was. Toon Corvol den brief gelezen had parelde het zweet op zijn voorhoofd en zijn starre blik schoot nu en dan een valen weerschijn. Deze brief is bepaald geschreven doof die oude zottin, jufrouw Iloulbré- gue... dacht hij. Wat zij zegt is waar!.. Een toeval kan mij binnen een maand, binnen acht dagen, morgen misschien verraden. Onzinnig is hij, die instaat om mees-ter te worden van liet toeval, er zich door laat meeslepen en overwin nen! Ik moet dic-n brief wegnemen ■waar hij is. Dc ellendeling stond op, liep woe dend door rijn kamer en mompelde •herhaalde malen: Moet. Zondag, rond 8 1/2 ure 's morgends, ontstond er twist tusschen de gebroe ders Demey en Hcytens van Vlamer- tinghe, wegens eenen uitweg en zelfs werd er gevochten. Alfons Hcytens, over van gram schap, liep dn huis, haalde een geweer en schoot. Hij trof Gen til Demey aan 't linker been, dat verbrijzeld werd. Heytens heeft zich gevangen gegeven in de gendarmerie van Yper en Demey werd per auto naar 't gasthuis derzelfde stad gevoerd. EEN ERNSTIG SPOOR Ziehier eenige inlichtingen over eenen der verdachten waarvan gisteren spraak was Een kerel, zekere Piat, aangehouden voor inbraak te Charleroi, waar hij uit Antwerpen was aangekomen, heeft vandaag verklaard dat hij de moorde naar is van de vrouw, wier lijk men gevonden heeft in het Zoniënbosch. Deze Piat is de man die in den na middag .van 8 October in een kleer- goedmagazijn te Antwerpen een ruiten kostuum kocht, dat hij onmiddelijk aantrok en «lie vergezeld was van eene vrouw, die geleek' op de vermoorde. Het onderzoek heeft bewezen dat Piat rond den tijd der misdaad te Brus sel was gezien met eonc vrouw. Maar het parket van Charleroi twij felt nochtans aan. - de waarheid zijner bekentenis. HET SLACHTOFFER EENE ANTWURPSOHE Belga. seint nog Een huisdief, Emile Piat geheeten, inboorling van Marseille, in de 'gevan genis van Charleroi opgesloten, heeft deze morgend bekend dat hij de pleger is van dc misdaad in 't Zoniënbosch. Piat voegde er nog bij dat de ver moorde een Antwerpsch meisje is, die hij slechts kende mict den naam Xe- nette. De genaamdën Van R... en Van J... die op aanduiding van een der hoofd mannen der beruchte bende werden aangehouden, als zijnde betrokken in verschillende gevallen van aanranding of verheeling, zijn gisteren voor de raadskamer der Rechtbank van Ant werpen verschenen. Beiden werden in lijheid gesteld, daar geene bevestiging der aanklacht kon gevonden worden. Onbekende schelmen zijn bij mid del van valsche sleutels binnengedron gen in de woonst van den kolonel Hen- nebert, Dolfijnstraat, 34 te Antwerpen. Thans heeft (men kunnen nagaan, wat door de inbrekers werd meegenomen": 8 loten van Brussel 1902, serie 6484, nummers 18 tot 25; 7 loten der stad Antwerpen 1903, serie 837, n. 1, 17 tot 22. Verders tal van juweelen, waaron der een gouden chronometer, ter waar de van 2000 fr. met de naamletters L. H. ingegrift, een gouden damenuur- werk, vier gouden ringcp, een gouden armband, ooibellen, enz., als ook nog een browning en kleederen. 3 Een kerel van rond de 28 jaar oud, die men in de buurt heeft gezien, wordt van dezen diefstal verdacht. M Vermeylen heeft ontslag geno men aan de Hoogeschool van Brussel, waar hij gedurende 25 jaar gedoceerd heeft in de Nederlandsehe letterkunde. M. Vermeylen krijgt de titel van eere-professor aan de Hoogeschool van Brussel. AA Men zal zich nog herinneren, dat over eenige maanden Mad. B. M..., nit do Notelaarstraat te Schaarbeek, hij eenen zenuwaanval een maj.oor der ka- rabiniers, die haar was komen bezoe ken met revolverschoten gedood heeft. De schuldige is aan een langdurig ge neeskundig onderzoek' ondeavvorpeij geworden. De geneesheeren hebben ana na hun verslag aan den onderzoeks rechter over gemaakt. Zij besluiten lot dc volkomen 011 verari[voordelijkheid van Mad. M.. Eene verordening van niet vervolging zal kortelings ten voor- deele der beschuldigde afgeleverd wor den. V Doch hij was loodbleek en beefde onder zijne koortsachtige wandeling. Neen de gedachte aan het opbre ken van een graftombe verontrust mij niet, hervatte hij. Wat scheelt mij dat lijk? Ik ben niet bang dat het zich op richten zal om mij bij de keel te grij pen en te beschuldigen. Waarom voél ik mij dan ontsteld en aarzel ik? Inder daad, de laatste twee dagen herken ik mij zeiven niet meer. Terwijl tot hier toe alles mij meeliep, terwijl ik niets meer moet. duchten, zullen 'beuzelarijen mij nu beletten mijn triomf te vieren? Welaan, Corvol, kom weer tot. u zelf!... Hij trad naar het venster, opende de gordijnen met een spleet, en traehte door de glasruiten heen in het park te zien. Door het luchtruim drijvende dikke wolken voorspelden storm en akcli: huilde dc wind in do groote boomén van 't park. Hel hoofd opheffend, fluisterde hij: Met langer te wachten zou ik niij blootstellen aan eene onophoudelijke kwelling door de gedachte aan die wachtende bedreiging, aan die aan klacht, welke, als mijne vergeten vrien din terecht opmerkt, eensklaps tegen mij zou kunnen rijzen, terwijl mij on dit oogenblik het middel zou ontbrekr/-. om den aanval af to slaan, 't Ts dus -be ter daar onmiddelijk een einde aan te maken! De nacht zal mij helpen. Ieder een heeft -zich in zijne binnenkamers teruggetrokken en er beslaat volstrekt geen gevaar dat een onbeseheidene door zulk oen weer in do omgeving der kapel rondzwerft. Bovendien zal een kwax- In den put St. Albert, der mijnen van Rcssaix, ie Péronnes, werd de mijnwerker Desire Houdaert, 27 jaar oud, wonendo te Denderwindeke, Maandag onder eene instorting begra ven. Toen men er in gelukte den onge lukkige te verlossen, had hij reeds op gehouden te leven. tier voldoende zijn om die zaak te re gelen. En als wilde hij niet dat nieuwe op merkingen zijn voornemen: wijzigen of zijn wil verzwakken zouden, stelde hij 't zich ten plieht alles voor te berei den wat noodig was tot uitvoering van zijn plan. Ontlasten wij ons voor alles van t. gevaarlijk papier, zegde hij. Hij nam den roodkleprigen brief, -sloeg or nog een blik in, frommelde hem ineen en wierp hem in den haard, waai' hij weldra door het vuur werd ver teerd. Hij zag hem tot- het laatste stukje verbranden en verspreidde daarop imet de tang de overblijfselen door de roode asch. Nu aan 't werksprak hij bij zich zelf. Een overigens gemakkelijk werk. De deur dér kapel die op den tuin uitgeeft is los. Wat heb ik noodig? Heel weinig. Ik herinner mij dat de vloersteenen niet bijzonder zwaar selujnen.Daarcun behoef ik mij dan ocik van geen omslachtig brcektuig te voor zien. Als ik zonder dat niet voort kan, zal ik wel een stuk ijzer vinden dat er voor geschikt is. licht?.. Ik zal daar een eindje waskaars aansteken. Ah een mes, voor het geval er iets doorge sneden moest worden. Dat is alles. Doch zich bedenkend, nam hij een revolver, overtuigde zich dat- do zes loopen geladen waren, trok het veilig- heidsstokje terug en borg het wapen in zijn zak. 't Is altijd goed gewapend te zijn, Medcdcelingen cloor de Banque Centrale de la Dendre 9 vati 6 Nor. BERICHT. Be beursnoteeringen zijn deze, genomen om 2 ure, en kunnen met den officieelen sluitkoers varachillem Zij worden slechts inlichtend en niet ollickel gegeven. Schatkistbons aan 5 jaar 10 i Binr.enlandscbe met premie Interprovincie Kasbens Nationale Herstelling. 2 Belgische Rente 3 0/9 Mei-Nevemb. Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0,0 1921 5 0;0 1922 5 1923 Gonselidatieleening 6 0/0 Groet Hertogdom Luxemburg 6 0/0 Sociélé Générale, Kapitaal i - Reserve Outremer Bruxellois, dividende. Baéooa-Avres, dividende. Eeonoiniques Rails Elecr., dividende Angleur 97 91,85 434 1?2 80 58 184 239 1/2 481 96 6175 1375 1090 95,371/2 95" 1,2 2615 1000 Coekeriil Esperanee Longdoz Ougree-Marihaye Sambre-Moselle, gewone Boisd'Avroy Beeringen Hasard Lvvant-Flénu Moncoau-Fontaiue, Aïlurienne Corpiialie Vieille Meatagne Glacés Charleroi d Nationale Verreries Mariement. 3 Val St. Lambert Vafdre Tubize, privilégiés Slé Gle Produits Ghiaiiqaos. Kasai P. B. Katanga, Gewone Union Minière, kapitaal Filat. Teintur. d'Alost Filature du Canal Charbon, Liégoiso en Campine. TERMIJN. Barcelona Mexico Tanganika. Kaiping. Pairofiaa 1287 1/2 1C65 2200 1975 2020 7050 8875 1550 1005 2075 22000 3100 3400 633 1/2 880 232 1 2 8375 2325 1325 1405 379 tot 382 595 tot 625 125 tot 126,5 305 tot 306,25 Bij het aanleggen voor heb tolkan- 4-oor werd een lid der 'bemanning van den Engelschen sboomer Nanseth in bestemming voor Gent, de beide bee- nen afgeslagen, door een stukspringen- den meerkabel. De ongelukkigo werd, na verloopige verzorging, naar het gast huis van Gcntbrugge overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Men meldt dat M. De Brouokhoven der Rergeyck tot gouverneur der pro- vin ei e Antwerpen zal worden benoemd. Er werd evenwel nog geen officieel bi? sluit getroffen. er gebeuren kan. Met- bet vaste besluit om niet meer te denken, maar handelend op te tre den, draaide hij vlug zijn lamp in, opende, om niot door den gang te moe ten, liet venster, dat uitzicht bad op bet terras, stak er zijne beenen door en sjH'ong op den grond. Op dat oogenblik weergalmde een ratelende donderslag en maakte zijn val onhoorbaar. Toegevend aan een niet te verklaren en onweerstaanbaar gevoel, stond bij even stil en sloeg de oogen op naar bet venster van Madeleine's kamer. Alles scheen kalm. Hij onderscheid de zelfs nicl door de ruiten bet zwakke licht der nachtlamp. Ze slaapt, zeide bij. Vooruit! Mijn werk moet voltrokken worden. Als een schaduw sloop hij langs de muren en bereikte in gebogen houding binnen enkele minuten de kapel. 't Gebulder van den wind en het kletteren van den regen, die na lang te hebben gedreigd, als een stortvloed uit den hemel viel, beletten hem de deur te booren van den gang, welke na zijn verwijdering omzichtig geopend werd. Evenmin ontwaarde bij twee schadu- .wcn achter hem in den donkeren nacht. Dat was zij die hij zijn vrouw noefln- de, met Gooland. Gij zult daar blijven, Goeland zei Madeleine zacht. Ik zal onbeweeglijk blijven als een vastgeankerde pont... Als ik roepen mocht... Dan schiet ik toe, reken daarop; ,-oegde hij er bij. Men weet nooi| watLbofyendien ligt dg heer Roberjj op fepi Parija Londan (pond sleii.) New-York (ch®ck) New-York (kabel) Keulen Amsterdam (gulden) Genève Madiid italic Stockholm. Gbiistiania Copenhagen Montreal Prague 992 1/2 tot 997 i/2 Officieel. 115.85 lot 116,35 89 75 lol 90,23 20,0875 tol 20,1875 £0,0875 tol 20,1875 775,50 tot 785,50 357 5)8 lot 359 778 265,5 tol 269,5 88 7/8 lol 90 7)8 528,75 tot 532,75 298 lot 302 341,5 lot 345,5 19,7625 tot 19,8625 57 1)8 tot 611)8 De maandeiijksche prijs te Aalsl gewonnen De Obligatie der Verwoeste Gewesten, welke in de trekking van 29 October werd verlot is gewonnen geworden door de Familie Van de Velde, Dender- mondsche Steenweg, 82, Aalst-. Deze brave werkersfamilie telt 13 kinderen. We wenscben ben veel geluk met hun nen prijs. En nu meet elkeen zieli gereed ma ken voor de prachtige buitengewone trekking van den 26 November, 't Is iets puiiks. Als eerste prijs hebben we ideze maal Eene prachtige Waschma- fchien laatste Zweedsch rnerk Origi nal Schaalfeldie gansch in den eik 2° Zes prachtige eiken salonstoelen. 't Is Jus iets buitengewoons. Elkeen oorzie zicli dus van loten Eerste prijs der eindtrekking Een HUIS van 10.000 fr. Loten en inlichtingen Tombolako- mdteit, Poel, 3, Gent. en afstand in hinderlaag en zal zich tot het laatste toe terughouden. 'En mijn... de heer Corvol? Zie, daar gaat de bandiet de kapel jbinnenl.. Corvol was inderdaad het kleine ge bouw ingeslopen, welks bijzondere dom-, die op 't kasteel van Cbarmerette uitliep met. eene eenvoudige klink ge- ssloten werd. Hij bad ze stil en zonder bet minste .gerucht geopend. Alleen de godslamp wierp baar wei felend licht door bet kerkje. Toch trad Corvol. zonder aarzelen langs banken en ©boelen naar bet altaar, in welks nabijheid de marmeren plaat tegen de muur zat, die de plek aanwees, waar mievrouw, dp jKermadec rustte. Kervolgt)j J

De Volksstem | 1923 | | pagina 2