D I and uoef en zal men liet rijtuig FORD koopen Gratis inkasseeren van Wissels Antoine-Polydore De Naeyer Assisenhof van Oost-Vlaandsren. Banque d'Alosl STADSNIEUW* Het Feest der Bokkenrijders Laatste Berichten per» Teiefcan Banque Centrale de la Dendre' Koninklijke Harmonie-Maatschappij 't Wit Stoopke Ouiveenieuws Vermakelijkheden üarkiprif'zes Magasin du Gaz Vlaandrens Wijnkelder Kelders: Belfort E. VAN NUFEEL Kapellestraat, 1 en 3, Aalst WORDEN AFGESNEDEN GEDOOD door do 2,50 fr. het nesclije in alle apotheken RECHTERLIJKE KRON IJ K Lijst der gezworenen welke de zaken zal len te beoordeeleo hebben die tooi* het Assi- ■enhof der provincie Oos'.-Vlaanderen zullen gebracht worden gedurende de 2® reeks des 4® zittijd van hel jaar 1923 en waaraan d< opening vaetgosteld ia te Gent, op 3 Decern ber 1923 om 9 1/2 ur 's morgens, onder voorzitterschap van M. Norbert de Cocqnóau des Moites raadsheer aA.) het Hof van Beroep te Gent. Titelvoerende Gezworenen Dhondt Amandus, zeepzieder, Aalst De Geest Leon, brouwer, Lokeren Soenen Al- bert, fabrikant, Gent Zeoner Jozef, advo- kaat, Gent Ladon Lodewijk, schilder, Gent Van den Camp Pieter, gemeente raadslid, Melsele Van Ginderdeuren Pros per, fabrikant, Aalst Thys Edmoüd, wis selagent, Sint-Niklaas Jacobs Lodewijk, ingenieur, Gent Van Haver Lodewijk, fa brikant, Hamme Van Driesache Camiel, gemeenteraadslid, Knesselaere Borreman Albert, fabrikant, AalstDe Glippele Victor, eigenaar, Hofstads Claeys Arthur, gemeen teraadslid, Aeltre de Hemptinne Jozef' eigenaar, Si. Denys-Westrom De Bast Ca miel, bediende, Geut De 3ruyn Juliaan, nijveraar, Appels Haché Jan, ingenku", Gent Faut Jozef, gemeente-secretaris, A-el- tre De Ryek Felix, houthandelaar, Érem- bodegem Van Hende Georges, handelaar, Gent De Vynck Eduard, geineen'eraadslid, Gent Hsrnalsteen Lodewijk, staatsgepen- sionncerde, Gent Lausweerl Omer, doctor in ('e rechten, Gent De Goeie Henri, land bouwer, Lede Toot. Paul, handelaar, Gent; Pipijn Octaaf, handelaar, Gent Laroy Emiel, ingenieur, Gent Van Damme Pie ter, ondernemer, Ledeberg Veroruysse Ad- hemar, advokaai, Gent. Bijgevoegde Gezworenen Poll Georges, advokaat, Gent Deny Leonce, kandelaar. Geut Deuninck Jozef, vergulder, Gent, Picba, Frans,, fabrikant, Gent. INTEREST O/o 'N 49 o 3 Men verzoekt ons 't overlijden te melden van MIJNHEER zoon van Mijnheer Benoni en Mevrouw Isabella De Waegeneer Student in Consulaire en Handelsweten schappen, Lid van den Bond van 't II.Hart, gehortii te Aalst den 16 Februari 1901 en aldaar overleden den 18 November 1923. versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Woensdag 21 November, om 9 1/2 uren, in de kerk van den H. Martinus. De Vrouwmis onder den dienst. De Vigiliën daags te voren na het Lof. Men vergadere ten sterfhuize Brusselsche- straat, 70, om 9 1/4 uren. Dienst van het Broederschap van Berm heiligheid, Donderdag 22 November, om 7 1/2 uro, in dezelfde kerk. Do Derligsten zullen plaats hebben in d kerk van den H. Martinus. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid gecne uilnoodiging zouden ontvangen hebben worden verzocht dit ais dusdanig te willen aanzien. Zaterdag avond in den Katholieken Kring vierden de Bokkenrijders hun Jaarlijksch Feest. Om 7 uren 's avonds vergaderden de Leden rond eene goede gedekte tafel en ge bruikten er een Avondmaal dat eer doet aan de bekende kookkunst van de Heer Karei Van den Bossche. Dit jaar hadden wij het geluk aan de eeretafel te zien Zijne Excellentie Minister Mnycrsoen, de Heeren Baron de Béthune, P. Van Schuylenbergh,'F. Van Nieuwen- hove, Volksvertegenwoordigers, de Burge meester De Hert en de overige Leden van het Comiteit. Spijtig was het dat den aoht- bare Voorzitter Ach. Eeraan onmogelijk, door het slechte weder, ons Vriendenfeest kon vcor zitten. De inkoopprijs is klein en het produkt is beter dan dit van gelijk welk rijtuig dat wel dubbel koet. Zijn onderhoud is het goedkoopste van al de ge kende merken. Men behoeft over weinige plaats te beschikken om het te huisvestigeo, vandaar spaar zaamheid. De waardevermindering van jaar tol jaar is maar half zoo groot dan van gelijk welk ander merk. Het geleiden van één FORD is het eenvoudigste, zelfs op de nauwste wegen. Zij is een der beste om de steilste bergen te beklimmen. Zij overtreft alle andere rijtuigen om het snelst te rijden en met zekerheid, zelfs wanneer er veel belemmering op de baan is. Minder sleet op do banden omdat het rijtuig licht vervaardigd is, maar tevens sterk. Eenieder kan ze herstellen en men kan altijd de echte wisselstukken zich er van aanschaffen, zelfs in de verste afgelegen plaatsen. Het rijtuig FORD kan gemakkelijk in ftn handelsrijtuig veranderd worden. Het is het rijtuig van algemeen belang en van overgelijkbare waarde voor éénieder en vooral'voor dezen die alle vervoer langs de groote banen doen. De fabrikant verwerpt alle waarborg op veran derde rijtuigen zijner modellen, alsook op de rij tuigen voorzien vau de niet echte wisselstukkeu Ford. Vraagt inlichtingen komt alle modellen zien in het officieel agentschap FORD. R. Andries en S. Hoffmann Albert Liénartstraat, 9, Aalst. Proeven worden op aanvraag kosteloos gedaan. Na 't eetmaal dat in de gulhartigste stem ming werd voltrokken gaf M. G. EEMAN Schatbewaarder, lezing van het verslag dat wij hier zoo beknopt mogelijk laten volgen MIJNE HEEREN Alvorens lezing te geven van het jaarlijksch verslag, vervullen wij den droeven plicht U het verdwijnen te herinneren van de Heeren Frans Druwé, Livinus Fosselle, Camille Liénart, Camilla Eeman, Leden onzer Maatschappij. Hunne nagedachtenis blijve ons steeds in eere. Na deze ontroerde hulde aan de afgestorven Leden te hebben gebracht geelt de achtbare spreker een overzicht over den politieken toe stand der strijd, hij wijst op de werking der tegenstrevers op de noodzakelijkheid uit on verschilligheid op te staan en met moed den alouden bokkenstrijd te horvatten, Met over tuiging doet de achtbare spreker een beroep op de samenwerking van allen. Vooral zegt hij rekenen wij op de medewerking van Minister Moyersoen, die ondanks zijne drukke bezighe den tijd gevonden heeft om ons feest door Zijne tegenwoordigheid op to luisteren. Wij rekenen ook op de medewerking der achtbare Volksvertegenwoordigers de Béthune. Van Schuylenbergh, Van Nieuwenhove, op den steun van onzen Burgemeester De Hert, en op deze van alle politieke Overheden. Om te slui ten een woord van dank aan onzen grooten, ouden Bokkenrijder, van 1866, onzen geliefden Voorzitter M. Acbille Eeman I Leve de Bok kenrijders, Leve de Katholieke Partij 1 Na een welgemeend applaus, komt Zijne Excellentie Minister MOYERSOEN aan hel woord. Hij spreekt over den politieken toe stand der Stad Aalst, gesft wijze raadgevin gen en drukt de aanwezigen op het hart wat ze met overtuiging en eendracht doen moe ten om de katholieke partij in Aalst naar nieuwe zegepralen te voeren. Een daverend handgeklap bewijst boe zijne hartelijke en oprechte woorden hebben ingeslagen. Daarna neemt M. F. VAN NIEUWENHOVE het woord. In zijne korte redevoering drukt hij, als vertegenwoordiger vau den Middenstand, zijne blijdschap uit zich in het midden van zulk een stel puike politieke werkers te bevinden. Hij maant de burgers van Aalst aan niet zoo dwaas te zijn de tegenstrevers te steunen door zich aan te sluiten bij zoogezegde neu trale bonden, maar zich eendrachtig te ver eenigen in den Katholieken Burgersbond en te werken tot verheffing van den Midden stand en tot welzijn dér katholieke zaak. Na deze welgemeende en toegejuichte woorden, sprak de Heer Baron de BÉTHUNE •ok ceuige aanmoedigingen uit, ora de in- 'ichtingen die de katholieke partij vroeger zooveel zegepralen bezorgde met nieuw leven te vervullen en zonder arbeidsloos ts jam meren, seffens de banden aan het werk te slaan. Daarna hief hij zijn glas, en zette een heildronk in, ter eere van Burgemeesterü# Hert, die in deze moeilijke omstandigheden niet zoo 'n wijs beleid de Stad bestuurt. Daverend handgeklap begroette deze we or- \den. Daarop wedervoer Burgemeester DEj HERT dat hij de vleiende woorden van den Baron de Béthune niet verdiende, doch hem beloofde alles in belwerk te stellen om ait al zijne krachten den bloei der Stad te be. vorderen en d© Katholieke Partij te steunen. Hij zeide zich gelukkig als Burgervader, mid den van zoo een groot getal goede en brave kinderen te bevinden en moedigde ze aan onverpoosd om met moed foor de Katholieke zaak te strijden. Hij drukte zijn spijl uit de achtbare Voerzitler Ach. Eeman den stich ter der Bokkengilde niet aan zijne zijde te zien. Hij wses op zijn onverpoosde ijver en hoe hij samen met Frans Van de Maele, den Heer Van de Putte, broeder van wijlen Cl Van de Putte, die voor de Katholieke zaak in ballingschap is gestorven, de Katholieke partij naar zooveel zegepralen wist te sturen. Deze prachtige rede, welke wij hier al te beknopt moeten weergeven, werd onthaald op begeesterde handgeklap, na deze her haald toegr.juichde woorden kwaniM.P. VAN SCHUYLENBERG ook het zijne voegen. Spreker verklaarde zich 't accoord met d© heropbeuring der oude Katholieke instellin gen, maar op voorwaarde, dat ze beant woorden aan de sociale eischen van onze tijd, en op zulke wijze, dat alle Katholieke frac ties er hunne vertegenwoordiging vonden. Onze Katholieke Partij zegde spreker be vat niet alleen werklieden, maar ook, rijken, burgers, boeren, laat ons alle haarklieverij en oneenigheid van kant stellen, strijden wg eendrachtig tegen onze vijanden, dan behale wij een triomf zonder weerga in de geschie denis der strijdende Bokkenrijders. Deze wijze en gulhartige woorden beslo ten de reeds toegejuichde redevoeringen waarop M. F. VAN NIEUWENHOVE nog een heildronk inzette op de stedelijke druk pers die ten allen tijde op de bres stond om de Katholieke zaak te verdedigen. Al deze redevoeringen werden afgewisselt door puike intermezzo 's der symphonie welke na het avondmaal de schoonste aria 's van haar repertorium ten beste gaf. In vrien delijke en vroolijke. stemming liep het feest last in den avond ten einde. Om II uren werd Zondag 's morgens in de Sint Martinuskerk eene Mis opgedragen tot zielslafenis der afgestorven Leden dar Maat schappij. Met de muziek aan het hoofd stapten de Leden achter bun Vaandel ter kerk toe. In de kerk bevond zich ook onzen ieverigen Voorzitter M. Aeh. Eeman, met groote be langstelling werd hij er door iedereen wel kom geheeten. Na de Mis deed men eon uitstap door de stad, vergezeld door den Heer Voorzitter per veituur. HIRCUS, Bok LIJKPLECHÏIGHEDEN. Brussel, 20 Nov. Deze morgend heeft in de St. Jaakskerk een plechtige dienst plaats gehad tot lafenis der zielerust van Gravinne de Grune, groot meesteres van het Hof. Waren tegenwoordig hare Maj. Koningin Elisabethde graaf Jean de Mérode, groot marschalk en do hooge bedienden van het HofrHét gouvernement was vertegenwoordigt door M. Berrier, minister van Binnenlandsche Zaken. Onder de menigte, die den dienst bijwoonden, bemerkte men nog Zijne doorluchtige Hoogwaardig heid do Nuncins van den Paus. Mgr. Everaert, deken van St. Gudula verte genwoordigde KardinaaT~Mercier, enz. GODSDIENSTVERVOLGING. Berlijn, 20 Nov. Men meldt uit Mouscou via Danóg, dat de vervolging tegen de Godsdienst herbergint, ten gevolge van de propaganda gegeven do,or de Ordodoxec-priesters. In 'do Volga en de Dnieper zijn verschillendo groote kerken ingenomen voor danszalen. EEN RAPHAEL IN EEN BRAND VERNIELD. Holy Head, 20 Nov. Een brand vernielde de woonst van sir Robert Thomas te Garreghewd. De schade is aanzienlijk. Een Raphael, geschat op 25 miljoen pond sterling is vernield. VOOR DEN HEROPBOUW VAN TOKIO EN YOKOHAMA. Tokio; 20 Nov. 705 millioen yen ziin over zes jaar verdeeld voor den heropbouw van Tokio en Yokohama MANILLA ONDER WATER. Manilla, 20 Nov. -Een wervelwind teisterde het eiland Lu§on en de stad Viseayas. De telefoon en spoorwegverbindingen zijn onderbroken. De oogst is ver woest. Door den stormregen werd Manilla geheel overstroomd, op meor dan 250 plaatsen van België. 4613 Tarief wordt op aanvraag bereidwillig toegezonden. FAMILIETWIST. Zaterdag avond rond 6 ure was er twist ontstaan op de wijk Paddenhoek (Schaarbeek), tusschen de ge- naamden Aug. De Bock, oud 25 jaren, wo nende voor het oogenblik in de Walen, en Louis De Wolf, 23 jaren. De voornoemde Aug. De Bock was naar Aalst gekomen om het huwelijk zijner zus ter te vieren. Op zeker oogenblik liep de twist zoo hoog dat De Bock aan De Wolf toeriep, als ge niet binnen huis gaat schiet ik U omver De Wolf bleef aan zijD deur staaD, De Bock liep een jachtgeweer halen en loste een schot welke Louis L'e Wolf in aangezicht en in de borst trof. Dr Grave/, beeft het slachtoffer de eerste zorgen toegediend en hem naar het hospitaal doen overbrengen. Zgn toestand is gerust stellend. Het Parket Maandag ter plaats geweest, heeft tegen den dader een aanhoudingsman daat afgeleverd. De Bock welke de vluohl genomen had, heeft zich dezen nacht in de gendarmerie te Aalst komen aangeven. De- zen morgend is hij naar Dendermoiide over gebraoht. AL GROEIEND' BLOEIEND'. Het feest der 11. Cecilia, zal gevierd wor den op Zondag 25 November 1923. Het muziekkorps zal vergaderen ten lokale Landbouwcoiqice, Keizerlijke Plaats, oiu 10 1/4 ure en zich vandaar naar St. Marti nuskerk begeven tot het bijwonen der Mis van 11 ure, dewelke door orgelmuziek zal opgeluisterd worden. De Eereleden worden dringend verzocht het Muziekkorps naar de kerk te willen ver gezellen stoelen zullen in het koor voorbe houden zijn. Na de Mis, te 111/2 ure, ter Groote Feest zaal van het Stadhuis, onder de leiding van den Heer Bené Lenssens, uitvoering der volgende muziekstukken 1° MAR/TA RA, Ouverture Wallace. 2° RHAPSOD/E SLAVE, Dvorak. Om 13 ure, Feestmaal in het Lokaal. ooo SPORTCLUB EENDRACHT ATHLETISME Voetloopen. Jongelingen neemt allen deel aan de koera van 2000 meters, voorbehou den aan beginnelingen vau minder dan 17 jaar, welk© zal plaats hebben op Zondag 25 November 1923, om 2 uren, op het Voetbal- plein, Kapellekensbaan, achter hel Park. Deze koers is ingericht met de medewer king en onder het reglement van 't Belgisch Atulelisch Verbond. De inschrijvingen worden ontvangen bij M. Gustaaf De Stobbeleir, Molenstraat, 69, Aalst. De africhtingen hebben plaats eiken Zon dag ora 10 1/2 ure, en eiken Donderdag om 6 1/2 ure, aan de Albrechllaan. Kleerkaraer bij de W* Tollenaere. VOETBAL. Zondag, om 10 ure, scholieren Aalst tegen scholieren Audenaarde. Om 2 ure, Aalst 1, tegen Melle I. Ingang fr. 1,25. Supporters allen op post. Morgen meer over de match, oqo: VERLOREN een klein hondje, Griffon vos van kleur, op naam van Tobbie, terug te bezorgen tegen belooning, Korte Zout- straat, 6, Aalst. 4948 :o()o: Jacques Neefs, Antwerpen 29375.1 :oOo VEPiLÓREN een griffon, kleur vos, ant- woorende op de naam Tonny. Torug te brengen, tegen belooning, bij Pol.Eeckhout, Bisschopstraat, 5, Aalst, 4955 Op Zondag 25 December 1923, zullen bij C. Verbeiren', Zonnestraat, 93, van 9 tot 1 ure tentoongesteld wordeD, gansch het bok van den Heer Petiius De Nevb, geeraards- bergscheslraat, (Zoulstraatpoort), welke dees jaar rond de 100 prijzen gewonnen heeft, in de twintig Scherreweggen en li eerste. 4956 Volksschouwburg Folies Bergerss Kruisvaartenstraat, 18, (nabij de Noordstatie) BestuurderErnest Kindermans. Meer dan ooit is het geraden zijn plaats, op voorhand iu tijds te laten bespreken voor een der laatste vertooningen van De Straat zangeres, de schoone operette iu drie be drijven van Leo Fall, op zoo'n puike manier vertolkt door Mevr. Elvire Block, Hilda 'I Sien, Leona De Vuyst, Leopold Delaux, Jan Immers, Frits Varewijck, Adolf Denis, Jules Oebrechts, Henri De Backer, Tiiys- seos en Rodens. Donderdag 22 November, te 8 ure, laat ste opvoering van De Straatzangeres.. Vrijdag 23 November, te 8 ure, De Spaan- sche Nachtegaal, groot succes van vroeger. Verwacht o. in., De Soldaat uan Marie en Zij Dienteen geestige en aardige paro die op Ik dien en De Vertraagde Film, die Gok de welwillende goedkeuring mooht weg halen van den schrijver van deze stukken, Herman Teirlinck in eigen gersoon 1 DENDERMONDE 19 November. Aard appelen 40 a 45; Boter 16,oo a 17,oo eieren o,8o a o.9o. Verkocht 14 koeien, 25oo a 38oo; 29 ossen, 4oo a löoo; 17 vaarzen, lo5oa 37oo. GEERAARDSBERGEN 19 November. Boter 18,oo a l9,oo; Eieren o,9o a o,95; Aardappelen' 38 a 44. Konijnen 13 a 15 Hennen 12 a 14; Kie kens 8 a lo Duiven het koppel 6 ;t 7; Viggenen 15o a 2oo. Hoornvee te koop gesteld Melkkoeien 35 Vaarzen 6o; Jonge Ossen lo Slieren 23; 12 Kalveren. Alost, 13, Rue courte da Sel, 13, Alosl Foyers a gaz neufs et d'occassion. Location de Foyers a g z 4954 AALST Bezit een volledige verzameling van de beste Wijnen (150 verscheidenheden). ROODE EN WITTE Bordeaux Bourgognes Champagnes Vraagt uitvoerige prijzenlijst aan GROOT EN KLEIN - - 4824 mm—iii'wi hihiuuww ^iHWinirriMfifmtac UIT TER HAND TE KOOP, schoon en nieuw Huis met Hof, dienstig voor Estami- net en Winkel, te Meldert, Kokerij, N° 42. Voor de voorwaarden zich te wenden, straat, N* 3, te Moorsel, Statie— 4907

De Volksstem | 1923 | | pagina 3