Gratis" inkasseëren van Wissels Misdaad der Onschuldige Banqus Centrale de la Dendrs geheimzinnigs misdaad tg Anteerpea Affl&ofldmg mi «es faissh© gram le Brussel Sehrifefceüjke misdaad te St. Andries-hij-irngg® Gevaarlijke feere! Ernstig atiis-ongeval fe üsteke Onvoorzichtig® ouders Hef opnieuw feeleggeis va» h@s©Mkta gill Hut Panorama van den Yzsr Kerstmis in de Abdij-kerk via Affligem BEURS VAN BRUSSEL fllSSELIiEiS op meor dan 250 plaatsen van België. 4613 Tarief wordt op aanvraag bereidwillig toegezonden. DE MOORDENAAR GEKEND. Het onderzoek was vruchtbaar, en dat iuag ditmaal gezegd worden, want de nacht was niet voorbij, of men wist wie den vermoedclijken moordenaar was. Met het signalement van den kerel is men op het vreemdelingenbureel op zoek gegaan tusschen de duizenden fo tos en signalementen en na lang zoeken had mien een tiental steekkaarten van vreemdelingen, die aan gezegd signale ment beantwoordenbijeengebracht. De fotos werden aan M. Block, van het Amerikaansch etoekhuie voorge legd, en deze haalde en' dadelijk een van uit, met de meeste stelligheid ver zekerende, dat deze de hooper was van den hamer en due ook den A'ermoedetëj- ken moordenaar. liet was wekere W. <V., oen .diamanfchew erker, van Holland- 8clic afkomst. Volgens de aanduidin gen had hij in de Kievitstraafc gewoond, later in do Pelikaanstraat. Dc noodige agenten werden uitge stuurd, doch nergens was de bewuste kerel te vinden. Later werd: vernomen, dat hij sinds eenigen tijd ach in de Boomgaardstraat ophield. Alle opzoe kingen naar den kerel zijn echter tot nu toe vüuehteloos gebleven. DE LIJKSCHOUWING. Woensdag middag hebben de wets dokters MM. Leclef en van Dueren in het Öt-Elisabethgasthuis -de lijk schouwing gedaan van het jonge slacht offer. Zooals vermoed werd, is de jon gen doodgeslagen. De hamerslag heeft zijne hersenpan verbrijzeld en tevens ecno geweldige inwendige bloedstor ting veroorzaakt. De dood mOefc oogen- bliltikelijk geweest zijn. DE MOORDENAAR VERKOOPT ZIJNEN BUIT. Als gevolg der aan de juweliers mee gedeelde signalementen, kwamj gisteren middag eeii juwelier zich op het parket aanbieden met een gouden uurwerk, dat hij op den middag van een onbe kende had gekocht. Een »kort onderzoek bewees dadelijk, dat het wel degelijk een der gestolen uurwerken was. Het signalement dat de juwelier op gaf kwam ten volle overeen met dat opgegeven door M. Block. Er bestond dus niet den minsten twijfel. Het was de moordenaar, die zijnen buit in geld omzette. 's Namiddags kwam een juwelier der Vondelstraat op het politie-bureel der Veetingstraat, met twee uurwerken, die evenóens rond den middag waren ge kocht van een onbekende. Beiden be hoorden eveneens tot den buit van den booswicht, en liet signalement was het zelfde als de vorigen. Do drie uurwerken werden aangesla gen en ter greffie neergelegd. Daar on der bevond zich een uurwerk ter waar de van 1800 fr. DE MOORDENAAR IS TOCH GE ZIEN GEWEEST. Er komt stilaan inteer licht in deze brutale moord, zoodanig dat op het oegenblik toch reeds een paar personen zijn gevonden, die den moordenaar hef) huis der misdaad hebben zien verlaten. Eene juffrouw Van Enden, van Bor- gerhont, .die gewoonlijk tusschen tien ure en half elf, eiken dag, door de Iöe- vitstraat gaat, is op het politie-bureel 'komen verklaren, dat ze Dinsdag mor gen een persoon onder het lolHaaiken heeft zien kruipen, de deur zien dui ten, om dan gewoonweg ver-der te gaan alsof niets gebeurd was. Het signalement dat zij opgeeft is nog eens dat, opgegeven door M. Black. Een tweede heeft de moordenaar het huis zien verlaten, een patates-frües- veifcooper, die zoo wat een ieder kent en. die dagelijks door de Kievitetraat gaat. Op het zelfde uur, due rond 10 ure 20, zag zij den kerel heengaan en wat meer is, hij meende in dezen iemand te herkennen, die dikwijls door de KHevitstraafc gaat en die hij zelfs in gezelschap hééft gezien van het slacht offer. Het ie weeral niemand anders dan den bewasten W. M. Men ziet de feiten stapelen zich meer en meer op en het lijdt geen twij fel of mien kent den waren moordenaar. Het feit dat de moordenaar zijn slachtoffer kende, legt nu ook uit, dat fe dader zoo gemakkelijk in het werk- uis is gegaan. Meer dan waarschijn lijk zijn ze wel te samen binnengegaan. door Pierre DECOURCELLE :oQo: 141® YEltVOLG. Tegenover mevrouw Gervais, die me vrouw de Kermadec vertegenwoordig de, vergat hij bloot acteur te zijn in het drama, welks ontknooping niet be kend was. Hij had oprecht geweend en gezucht in tegenwoordigheid van zijne meter, bij de herinnering aan 't verleden, bij H verhaal van-zijn voorgenomen ver trek naar Tonkin en zijne geluksliefde loor Madeline, -lie alleen hem de kracht gaf tot het uitvoeren van zijn plan. Men zou gezegd hebben, dat hij zich in de.-tragische omstandig}]eden bevond van 't werkelijke drama, dat vijf of zes jaron vroeger zijn leven vergalde. Op dat oogenblik was Corvol plotse ling op het tooneel gesprongen. Toen Robert op een paar schreden van zich den moordenaar zag die hem naar 't bagno zond, den moordenaar zijner meter, den ellendeling, welke diens veelgeliefden en geëerden meester den dood berokkende en de wetenschap door hem aan dezen laatste verschul digd. de middelen ontstool om geweld te plegen op Madeleine's ziel, haren wil aan zich te onderwerpen en. haar int de schuldeloozo medepliehige te maken van zijne gruwelen, kon do jongeling zich niet meer inhouden. Den schobbejak te worgen en onder den voet te vertrappen als eene giftige slang, dat was de gedachte die plotse ling weer opkwam in zijn geest. De Belgische en de buitenlandseke bladen hebben herhaaldelijk gesproken over de daden der valsehe gravin de Montalemiberl, wier persoonlijkheid ein- .deliijk dom' de politie kon worden vast gesteld. De y&fëche gravin, zekere Leo- poldine Stevelin, verbleef in de duurste hotels en maakte er groot verteer, ona hare elaehtoffere een rad voor de oogen rte draaien. Te Bordeaux slaagde zij erin, voter reusachtige sommen pelswerk los te ma ken Te Havre kreeg zij kostbare kam ten beet. Ook in Belgüe is het aantal van de slachtoffers der jk gravin zeer Dinsdagavond kwamen de agenten der rechterlijke brigade van heft parket te weten, dat de brutale ©pliehster zadh te Brussel bevond. Men ontdekte haar in een hotel op bet Rogierplein. Dit maal was de vogel 'gesnapt. Trots haar heftige protestaties werd Lteopoldine Btcryelin, alias gravin de Montalenuv bert in hechtenis genomen, en opge sloten ter beschikking van den heer procureur dee Konings, EENE AANHOUDING. De inlichtingen door het parket van Brugge en de rechterlijke policie inge wonnen m de buurt van heb kasteel De koude Keuken bewoond door M. den baron Kervyn, in de nabijheid van hetwelk het drama gebeurd is, heb ben tot de aanhouding geleid van eenen jachtwachter van een naburigen kasteel heer. Evenwel dient opgemerkt dat deze zijne onschuld staande 'houdt en dat de misdaad nog Tmïn'er met het grootste geheim omringd is. 'fc ls zooveel als ge- pegd dat de drijfveer nog onbekend is. 'Zij verliet voor eene haastige bezig heid hare keuken en haar zoontje van 21 maanden oud viel in het voebt. Het kind werd hierbij aoo erg ver brand, dat het niettegenstaande de beste zorgen een paar uren later overleed. De 4-jarige Gerard Defrancq, van Póperinghe, speelde in de keuken met zijn houten wippaaixije dat hij van St- Mkolaas kreeg. Do moeder van den kleine had eenen ketel kokende zeeploog op den vloer gezet en binst hare afwezigheid was de kleine in den ketel gewipt. Het kind werd hierbij ijselijk ver brand. Overgebracht naar het gasthuis, bezweek er het jongentje. Men oordeele over de droefheid der oudere. Dinsdagavond kwam een bankier uit Brussel met zijn atito over de Gentsohe kasseide, op het grondgebied van As- sehe-Terheyden Bijeen kromming van de baan ont ging heb den chauffeur, dat eene vrouw den weg overstak, 't Was vrouw Leonie Van den Branden, wonende te Assclie- Terheyden. De ongelukkige werd om vergeworpen, en met kneuzingen over dekt opgenomen. De chauffeur stopte onmiddelijk, legde de arme vrouw in de auto, en bracht haar over naar het plaatselijk ziekenhuis. Haar toestand is zorgwekkend. De gendarmerie heeft een onder zoek geopend om ieders verantwoorde lijkheid in deze treurige zaak vast te stellen. Bezwijkend onder de ontroering in hem teweeggebracht door het vreeselijk tafereel dat voor zijne oogen werd ont rold, begon do ellendeling zijn mis daden te belijden. Welnu, waarom wachtte uien nog nu hij bekende een dief, een moordenaar*, een verkrachter van 't geweten te zijn? Hij verdiende den dood! En wie mtoest de rechtdoener wezen? Wde moest den schuldige straffen. Was hij dat niet?... Hij, het langst getroffen, het wreedst vergruisde slacht offer? Hij wilde Corvol te lijf. Madeleine had op het tooneel zijne beweging gezien en zijne gedachte gera den... - Robert!... fluisterde zij. Ga heeuj Ik bid u L Ik bezweer het uGa heen Ze zegde dat op een afstand, nauwe lijks hoorbaar, zonder zich te verweren, zonder hare rol te onderin eken, die rol welke zoo schrikkelijk en zoo beslissend op Corvol werkte. laten we onze taak volleindigen hervatte ze met zielroerenden blik... Ik smeek er u om... Ik wil het! Door den onweerstaaniaron toon de zer woorden tot zich zelf gebracht, over- won Robert de verzoeking. Hij verborg zich achter de versie ring op ecno plaats, waar Madeleine hem niet kon bemerken en hij wel niet meer zag, wat cr op het tooneel voor viel, maar toch alles verstond wat er gezegd werd. Daar hoorde hij Corvol's onsamen-' hangende on nochtans- zoo afschuwelijk beteokemsvolle woorden. Daar hoorde hij do rechterlijke on dervraging van Mevrouw Gervais Ma deleine maar de brieventaseb werd niet terugge vonden. In het kabinet van den heer onder zoeksrechter werden nog een zevental ügetpigen gehoord, waarvan enkele in den aangehouden kerel den persoon herkenden door wien zij ook reeds 's nachts waren aangerand geworden. Lamote werd onder aanhoudings mandaat -vV- De eehtgenöoten Maurits Bmssene, wonende wijk Beiistoppel te Wetteren, had een pot kokend wafcï op den grond Iiï voordeelige en winstgevende voorwaarden wordt verzekerd door het aanköopen van SCHAT KISTBONS 5 t.h. GEDISCON TEERD OP ZES MAANDEN. De inteekenaar ontvangt onmid delijk, vooruitbetaald, den intrest vrij van belasting van zijn kapi taal. Zijne fondsen worden hem na zes maanden weer ter hand ge steld, of zelfs, indien hij zulks ver langt na drie maanden, mits terug gave met eene geringe vermeerde ring, van de tot den vervaldag te Verioopen intresten, De aanzienlijke opbrengst en de gemakkelijke verhandeling der SCHATKISTBONS 5 t.h. GE DISCONTEERD OP ZES MAANDEN, doen deze bons ver kiezen door den financier, door den nijveraar, den handelaar en den kapitalist als de beste plaatsing op kort termijn. dat het front van het Belgisch leger op onvergelijkelijke wijze aanschouwelijk maakt, moet worden bezocüt door al de genen, die den oorlog niet gezien heb ben. Over enkele dagen maakte zich Ka- miel Lamote te Gent, wonende Meule- stedesteenweg, pliehtig aan eene nach telijke aanranding. Doo-r het ingesteld onderzoek werd; vastgesteld, dat de aan gehouden kerel 's nachts met' zijn hond fe den Meulèstéedséhensteenweg een persoon had aangerand en bestolen. De aanrander,/ vergezeld ,van zijii hond, had zich verscholen achter een grooten boom'; toén de persoon afkwam, snelde de hond op hem .toe, en beet hem in het been, waardoor hij ten gronde viel. Lamtote sprong op hem en bracht hem een geweldigen slag toe met eene krawats. Ten gronde liggend, beroofde de aanrander hem van zijne brieven- tasch inhoudende 345 frank. Het ingesteld onderzoek leidde tot de aanhouding van den hoogcr gemel- den kerel, die voo-r den lieer onder zoeksrechter De Buck verscheen. Daar werd hij stellig herkend; overigens, de aangehouden persoon werd in het be zit gevonden yande ontvreemde som Opec-ns werd zijn naam genoemd. De magistraat vroeg waar hij was. En alles vergetend, de hem op 't hart gedrukte waarschuwingen, zijne belof- Icn en de ^meekin-gen van haar die hij liefhad, slechts luisterend haar de stem van zijn geweten, zonder zich om de gevolgen van zijne daad te bekreunen, wet, rechters eh bagno trotseerend, kwam, hij te voorschijn. Robert! riep Madeleine door schrik overmand, en wierp zich in de armen van haren beminde. Gij hier!... riep de Prokureur der Republiek. Ondanks zijne zelfbeheeisching werd de -magistraat weer menseh. Doodsbleek 'bezag hij niet verwilderden 'blik dien armen man voor wien hij 't bagno ver kregen en den dood geëischt had, maar die onschuldig was... Onschuldig?... Misschien... "W)as 't geweten der rechters voldoen de verlicht? "Wiafc mevrouw Gervais en Madeleine openbaarden, wat Corvol zelf geroepen had, gaf zeer zeker grond tot vermoe dens, doch daarmede hield het ook op. De verwarde verklaringen van een gek!... De beschuldigingen van in de zaak betrokken vrouwen, die zich mo gelijk verasten, wijl de eene vroeger bevestigde wat ze nu tegensprak, dit al les leverde geeno voldoende bewijzen om een geheel onderzoek, een gansch proces te vernietigen. Niettegenstaande zijne ontroering en den diepen indruk, welken dit ijselijk tooneel op hem uitoefende, moest hij nog wel twijfelen. Plechtige stilte volgde. 'Ook de zinnelooze zweeg als werd hij, zijns ondagks, door het netelige van -vV- Daar het aantal der geloovigen, die met Kerstmis de Goddelijke Diensten ln onze Abdij-kerk wenschën bij te wo nen, zoo zeer is aangegroeid, dat er in onze kerk véle plaatsen ie weinig zi jn zoo zijn we verplicht hier mede te doe len, dat alleen zij, die voorzien zijn van een nieuwe toèïatingskaart. 1923 (prijs twee franktot het Naëhtofficie en Nachtmis kiïnrien toegelaten wordenden volstrekt niemand andterk Zij die eene kaart ontvangen' hebben, worden dringend verzocht plaats te ne men op dien stoel, waarop hét nummer hunner kaart is aangebracht. Plet nachtofficie begint stipt om half elf, en zij die dan niet op hunne plaats zijn in de kerk, kunnen geen aan spraak-meer maken op hunne voorbe houden plaats. DE GENUMMERDE KAARTEN zijn te bekomen in den boekhandel van Be Volksstem, Kerkstraat, 21, recht over Sint Martenskerk, alsook de 'beek jes met de nachtofficies, prijs te samen 8 fr. Daar het aantal zeer beperkt is, wor den de vrienden hierbij verwittigd, dat zij zich moeten haasten. dén toestand beheerscht. Ik vraag gerechtigheid tegenover 'fc gerecht-, mijnheer! -zei Robert na een oogenblik op ernstigen toon. Gij kent nu de waarheid. Ik verberg me niet meer. Ik geef me over!... Beslis tusschen dien man en mij.... Maar handel spo£ dig, want hij sterft... Is dat waar? vroeg de magistraat aan dokter Bon ar del. Ja... antwoordde deze, met het hoofd knikkend... Hij heeft nog maar enkele minuten te leven, Een vervaarlijke kreet weergalmde. Van .schrik bevangen was Corvol op- jespron.gen en hem met te berge gere zen haren en uitpuilende oogen gena derd... Hij had alles gehoord. Sterven!... stamelde hij. Ik' moet sterven. Niemand antwoordde. Nu trad hij op Robert toe en, fluister de smeekend Vergeving!... O, vergeving!.. En zich tot den prölcurein- wendend, vervolgde hij - Ik wil bekennen... Alles beken den!.. Gij zijt de rechter.. Schrijf. Hij bezag noch Madeleine, noch' mevrouw Gervais, noch Robert, noch zelfs den magistraat tot wien hij sprak. "Wat van zijne geestvermogens over bleef scheen opgelost in '1 ruim door een onzichtbare macht, waaraan al zij ne blikken, geheel zijn wezen hingen. Meester Hardouin naml voor de groote tafel plaats en maakte zieh gereed om to schrijven. De procureur der Republiek luister de. Corvol begon nu met zijne grafstem, langzaam en stotterend, het verhaal zij- Mededeclingen door de Banque Centrale de la Dendre van 13 Dec.. BERICHT. De beursnoteringen zijn des?, genomen om 2 ure, en kunnen «iet den officieelen sluitkoevs verschillen. Zij worden slechts inlichtend en niet officieel gegeven. Schatkistbens aan 5 jaar 90,45 10 80,5 Binnenbndsche met premie 416,5 Interprovincie Kasbons Nationale Herstelling Belgische Rente 3 OjO Mei-Nevemb. 54 Brussel 1922 Verwoeste Gewesten 4 0,0 1921 5 0)0 1922 203 5% 1923 4Ö0 Gonsoiidatieleening G GjO 93 Groet Hertogdom Luxemburg 6 O/O Société Générale, Kapitaal Reserve 6325 Outremer -1.400 Bruxellois, dividend». 1270 Buéoei-Ayres, dividende. - 95,75 Eeouemiques i()2o Rails Elecr., dividende 3ui2,5 Angleur 950 Cookerill 1290 Esperanee Longdoz 2180 Ougree-Marihaye 1700 Sambre-MesélU, gewoue 2750 Boisa'Ayroy 2025 Beeringen 2100 Hazard 1945 Levant-Plénu 73GÖ Manceau-Fontaine. 8250 Asturienne 1600' Corphalie1500 Vicille MoBtagne 8500 Glacet Charleroi 23500 Nationale 17500 Verreries Mariemont. b Val St. Lambert V112.5 Vesdre J 3177 Tubize, privilégiés 730 Slé G!e Preduits Chimiqaes. 1150 KasaïP. B. 280 Katanga, Gewane 2180 Union Miniêre, kapitaal2475 Filature du Canal 1025 Filat. Tèintur. d'Alost 1350' Charbon, Liégoise en Gampine. 880 TERMIJN. Barcelona tol 379 Mexioo 605 tot 612,5 Tanganika. 130 lot 138J5 Kaiping. 325 tot 327,5 l'eiroftaa 1350 tot 1370 Officieel Parijs Uöy35 tot 115,88 Lenden (pond ster I.) 95,50 lol 95 Nevr-York (check) 21,90 tot 22 New-York (kabel) 21,86 tot 21,96 Kealen Arasterdam (gulden) 828,5 tot 838,5 Gsisève378,25 lot 382,2^ Madrid 282,5 tot 286,5 Italië 93 5j8 tot 95 Steckhohn, o71 tot 575 Qhristiaaia 324,5 tot 328,5 Copenhagen 386 tot 390 Montreal .21,1625 tot 21,3625 Prague62,5 tot 66,5 ner schelmstukken, dat van tijd tot tijd door een nieuwen aanval van schrik on.-* derbrokën werd. Hij beleed alles, zelfs de doorhem ge-* vormde misdadige gedachten, welke niet geleid hadden tot de uitvoering van zijne door toeval verijdelde helsehe plannen. En al de aanwezigen voelden hun! hart beklemmen 'bij 't vernemen van, zulke bekentenissen uit dien stuiptrek^ kenden mond, bij 't beschouwen van dat afschuwelijke met bloed geverfde masker, slechts verhelderd door den weerschijn van zijn schrik en angst} weerspiegelend oog... Eindelijk hief hij de hand op en* zeide Teekenen!... Ik wil toeken en!.. De magistraat wenkte meester Ha.r-< douin, die opstond en de geschreven he-* kentenis bracht. 'Spoedig 1.stamelde Corvol Spoe-i diger! Kon misschien te laat zijn. Hij nam de pen die do notaris hem overhandigde en zette even bedaard en duidelijk zooals hij vroeger een huur overeenkomst of rentekwijtbrief schreef, zijne handtoekening onder 't stuk. Nauwelijks was hij daarmee gereed of de pen ontviel zijne hand. Zijn arm hing machteloos aan de zij de en zijn lichaam scheen in een bron-» zen standbeeld herschapen. Algemccne verlamming I... zei de dokter, rde onvermijdelijke (ontknoo ping van deze vreeselijke ziekte. D.at isi 't einde Hij ging bij den zieltogende. Déze waggelde als eene op haar voet stuk geschokte kolom. En ptoteeling ontsnapte aan 'dieng

De Volksstem | 1923 | | pagina 2