BOVRÏL n TTTT Kosteloos nazicht van alle Trekkingen TT Merkwaardige Meubels Schoenfabriek mmmkum Vlaandrens Wijaketier HnlpiuiisBslgiSGlie Boerenbond E. en G. VAHMARGK Frères SC@r§!süis 'm de Abdlf-fcerk va» Affligem ISortenlia Meganck OpOv Kerstnacht De Kreonprics heeft ongelijk Elixir De Kempenaar Qs Paaerama mm dot Yzcar Laatste Berichten pep Telefaan Banque Centrale de la Dendre Stipte geheimhouding Volkomen zekerheid HEEFT VOOR KERSTMIS Rijke fonkelende Bourgognes Tragel, 10, (neren de Ga3),4alst vraagibeJuraine alikM^ra Wanneer de geneesheer u zegt te nemen, vervang dit nooit door iets anders, J De geneesheer weet waarom 53518 Daar het aantal der geloovigen, die mefc Kerst-mig de Goddelijke Diensten in onze Abdij-kerk wensohen bij te wo nen, zoo zeer is aangegroeid, dat er in onze kerk vele plaatsen te weinig zijn zoo zijn we verplicht hier mede te dee- len, dat alleen zij, die voorzien zijn van een nieuwe toelatingskaart. 1923 prijs 1 frank (zooals verleden jaar), tot het Nachtofficie en Nachtmis kunnen toe gelaten worden, en volstrekt niemand anders. Zij die eene kaart ontvangen hebben, worden dringend verzocht plaats te ne men op dien stoel, waarop het nummer hunner kaart is aangebracht. Het nachtofficie begint stipt om half elf, en zij die dan niet op hunne plaats zijn in de kerk, kunnen geen aan spraak meer maken op hunne voorbe houden plaats. DE GENUMMERDE KAARTEN zijn te hekomen in den boekhandel van De Volksstem, Kerkstraat, 21, recht over Sint Martenskerk, alsook de boek jes met do nachtofficies, prijs te samen 2 franken. Daar het aantal zeer beperkt is, wor den de vrienden hierbij verwittigd, dat zij zich moeten haasten. Men verzoekt ons het overlijden u melden van MEVROUW, weduwe van Mijnheer - PETRUS DE GOLS, geboren te Aalst, den 5 Februari 1855 en aldaar godvruchtig overleden den 16 December 1923, versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst gevolgd; van do Begrafenis zal plaats hebben Woens dag 19 December 1923, om 8 uren in de kerk van den H. Martinus. •Men vergadere aan het Hospitaal, om 7 1/2 ure. Vfienden en kennissen die bij verge telheid geeno uitnoodiging zouden ont vangen hebben, worden verzocht, dit als dusdanig te willen aanzien. GiEKNIPT. Zondag avond werd op de Albert!aan een kerel geknipt toen hij bezig was met een snoeimes de hoo rnen te beschadigen. Tegen den kerel, zekeren Sm... wonende Groenstraat werd proces-verbaal opge steld. Naar alle waarschijnlijkheid het diezelfde kerel, die eene maand ge leden ook een twintigtal boomen be schadigde. dien ring en dat kleine medaillon en wellicht zal het u eeni'ge aanwijzingen kunnen geven, die ons zullen toestaan den moordenaar te ontdekken. Maar bezwoer mij, het leven i Agostino te eerbiedigen, dien gij, dal is mijn innige overtuiging, valsch beschuldigt en verkeerd beoordeelt. Ja, wanneer hij niet onder mijn oogen komt. Het verhaal van zijn zuster had een levendagen indruk gemaakt op Silvio. Een hevige strijd 'had plaats in zijn hart tusschen de toewijding, die hij voor zijn zuster gevoelde, en de stem van hetgeen hij zijn plicht noemde, de vendetta. Eindelijk na een ontwijkend ant woord te hebben gegeven, verwijderde hij zich haastig. DE TOEBEREIDSELEN VOOR HET GEVECHT. Terwijl de vreugde van den terug keer voor Silvio en Maria werd versom berd door droevige gedachten van wraak aan den eenen, en vrees voor die wraak aan don anderen kant, gingen hunne vazalen verheugd en tevreden terug naar bun woning of hun hut, die hen had zien geboren worden, hun lij den vergetende, om slechts te denken aan liet geluk hen terug te zien, die zij beminden. Allee verdween voor het he den. De toekomst was niet langer een reden voor hun ongerustheid. Die niets bezitten, 'kunnen den tegenspoed ge- makkelijki 'het hoofd bieden. IntuKschea was de zoon van den in tendant en van Ottavia, Luigi, die Sil vio o/j zijn toobfen vergezelde, verwon- KERK DER PATERS KAPUCIENEN Kerk open te 11 ure. Kwart voor 12 u. begm van den God- delijken Dienst, ('s nachts wordt er geen biecht gehoord). Te 12 u. Plechtige Mis. Onder de 2e Mis, Algemeene Oom- munie. Daarna, Mis met Dankzegging. Onder de beide Gelezene Missenuit voering van Kerstgezangen. Ingang 3 frank. Ten voordeele der issies en Werken der EE. PP. Kapu- ciencn. Kaarten zijn «van heden af te beko men in het klooster der EE. PP. Kapu- eienen, St. Job, alsook ten bureele van De Volksstem Kerkstraat, 9 en 21, Aalst-. Het getal kaarten is beperkt en genummerd. IN DE KATHOLIEKE JONGE WACHT. De Katholieke Jonge Wticlit vergaderde Zaterdag avond in haar lokaal, Zwitsersch Bierhuis; bij M. Frans Bomen, Kerkstraat, om zijn be stuur te voHedigen. De versehillige "Werkmanskringen der stad hadden hunne kandidaten aan geduid. Werden als gekozen uitgeroe pen - 'Voor den Volkskling St. Jozef M. Victor De Rotitk voor den Werkmtms- kring Mylibeko: M. Valery Van den Bossche voor den Werkman^kring Voor God en Vaderland (Stad) MM. Leon Huylebroeck en Polydoor Eechout. Het bestuur nu volledig zijnde, ging het over tot de verkiezing van den voor zitter. M. Anfcoon De Hert werd daar voor aangeduid. De eekretafis M. Henri Mathieu, hield dan eene toespraak, waarin hij wees op de plichten welke de Katholie ke Jonge Wachten te vervullen hebben. Daarna dankte M. Anfcoon De Hert na- nens de gekozenen, voor het groot ver trouwen dat de leden in hen stellen en beloofde uit alle krachten te werken, voor den vooruitgang en den bloei dei- Katholieke Jonge Waclit.- Een glaasje werd nog geledigd op de gezondheid van den nieuwen voorzitter, waarna de zitting geheven werd, terwijl men den voorzitter eer. welgemeend Ad Mult-os Ann os toer iep. o*( jo BOTSING. Zondag avond rond 6 ure is op den Genteehen steenweg een auto komende uit de richting van Gent op het rijtuig gebotst van M. Van Bel le, van Wieze. Er zijn geene persooQs- ongelukken, doch het paard wer<l erg gekwetst en 'het rijtuig, alsook de auto werden zwaar bescha digd KATHOLIEKE WERKMA NSKRING KERSTBOOM. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid, aan al onze vrienden de grooteprijslo- ting te herinneren, die van ouds tijds, te dier gelegenheid in den Werkmans kring gegeven wordt-. Sedert de stichting van onze "Werkmans kring, wij zeggen het met oprechte dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en sehoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhoopen, dat onze begoede standen en onze bra ve burgerij, met dezen Kerstdag weer om onze Katholieke werklieden edel moedig zullen indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erken tenis aanvaard, en mogen van heden af gestuurd worden bij den heer sekre- taris, Emiel Van der Gucht, Keizerlij ke plaats 15 T./S. Het Bestuur. derd, dat zijn moeder hem niet met die hartelijkheid ontving als na vroege re tochten. Hij zag met smart, dat een stille droefheid lag over het wezen van haar, die hem het leven had geschon ken. Maar vruchteloos trachtte hij de oorzaak er van te weten te komen. Ofcta- via had haar houding verzacht, door haar teedcre liefkozingen, waarvan al leen moeders liet geheim bezitten Wat de intendant betreft, deze was geheel vervuld met de toebereidselen voor den komenden strijd. Ilij ging en kwam, overal bevelen gevende en aller ijver aanvurende. Weldra kwamen alle sol-daten, na van hun familieleden afscheid te heb ben genomen, de een na den ander op het slotplein. Volgens de bevelen van den inten dant, die met voldoening hun militaire nauwgezetheid) opmerkte, vereemgden zij zich op het kaeteelplein. Terwijl een gedeelte hun sabels reinigden, eii anderen zich bezig hiel den met het nazien van hun degens en vuurwapenen, sprak de intendant hun eenige opwekkende woorden toe: Bewondert vrienden, de kinderlijke liefde, den moed en de volharding van o-nzen jongen meester. Nauwelijks -had hij het droevige aieuws van den dood van zijn vader vernomen, of hij ver liet Frankrijk, scheepte zich naafr Cor sica en stelde zich aan hot hoofd van zijn getrouwen. Vuur schittert in zijn oogen en verzekert hem de overwin ning. Wlij zullen zijn edel voorbeeld volgen, met waar, mijne vrienden? Ja, jal riepen alle soldaten. Leve onze heer Silvio I TEN BUREELE DEZER te ver krijgen Lithurgisch calep,d§r. Prijs WOfc :oOo: STRAF BEKRACHTIGD. Op 11 October 1922, werd zekeren Van der N.. Alfred, paardenkoopman te Aalst die terecht stond om ton nadeele van Nnttinck Jozef, van Vlierzele een paard of het geld voorkomende van deezelfs verkoop achtergehouden te hebben, bij verstek door do Boetstraffelijke Recht bank van Dcndermonde veroordeeld tot 900 fr. boete. Beklaagde kwam tegen dit vonnis m verzet, doch de eerste straf is behouden. o in «ene streek te gaan wonen waar hij zich moeilijk een pak chocolade Falslaff zal kunnen bezorgen, nieuw merk der Choco ladefabriek Cida. 140/2 :©0()Oo: VOETBAL.'t Was gisteren een feestdag voor Eendracht V. C. 't Eerste elftal won tegen Hanïme mefc 3-0. Daarover schrijft u langer de afgevaardigde der ploeg. 'k Wiil een woerd zeggen over de match door onze seholierkens gewon nen met 6-Ö tegen A.R.A. van Gent. Niettegenstaande het puntenverschil wiend er tot op 't einde fel gekampt-, en ?t passenspel onzer jongere spelers -was waarlijk aangenaam om volgen. Bij de rustpo-os Ihaddon onze Wfrt en Zwarte reeds 2-0 en die goals waren op bellen de wijze gemaakt. Viermaal wderd er nog gedoelpunt in den tweeden time Jt is zeggen dat geen moeite gespaard wierd. Ze hebben nu vier iqatchen gé- wonnen op vijf We mjogen zeggen dat onze manne kens doorgaans goed hunne passen ge ven, en zich op de geposte plaats weten te zetten om den bal te ontvangen. Ook vreezon ze niet een tegenstrevers na te loopen indien hij hen to slim in geweest. In een woord er zit veel belovends in onze jonge Aalstersche elementen. Et dient natuurlijk nog fel gewerkt te worden spelers mioeten steeds zoeken, bij te leeren, hun spel te verbeteren, fijner dribbling te bekomen, welgepas te shotten te geven welnu indien ze willen, en ze zullen willen, dan kunnen we hen verzekeren, dat ze uitstekende spelers zullen worden en dat onze eer- ploeg binnen een jaar of twee zich zal moeten klessen om niet ge klopt te wooden'."' acquesNeefs, Antwerpen. 29375-2 Dank zij de medehulp van het leger, dat aan den heer Bhstion al het noödi- ge materieel geleend heeft,kon doze het front van Vlaanderen herstellen, zooals hij het gedurende den ijselijken storm gezien heeft. Het. is een vizioen van aangrijpende schoonneid, en de kunste naar, door de tooverkracht van zijn penseel, toont ons het verzwakt Belgie, lillend, gekneusd, doch nog steeds fier en dreigend stand houdende voor den Tenteensehen kolos. Het is een schouw spel van onvergetelijke majesteit, dat diep ontroert. Zeggen wij nog, dat elke bezoeker bijdraagt tot "een vaderlandsch werk. Inderdaad, de inkomprijzen wor den voorbehouden tot het stichten van een gebouw, waarin het Museum van het leger en de Panorama van den Yzerslag samen zullen ondergebracht worden. DRAMA TE BRUSSEL. Brussel 17 December. Een 20 jarige soldaat^ M.., genaamd, geboren te Gent en in garnizoen te Brusfcel, is heden morgend uit een venster van de tweede verdieping der kazerne gesprongen. De ongeluk kige werd met gebroken schedel opgenomen en naar het gasthuis overgebracht, waar hij kort na-dien bezweek. De twee brooders van M.. waren tijdens den oorlog gesneuveld en de ongelukkige was sinds licht in bet hoofd geraakt. DOODELIJK TRAMONGELUK TE STROMEE I-K Brussel 17 December Verleden nacht rond 11 1/2 ure had te Strom beek een doodelijk tramongeval plaats. Een tram welke in de richting van Brussel reed, wierp er een persoon- omver, die juist eene herberg verliet. De ongelukkige werd vreeselijk vermor zeld. Zijne indentiteit is nog -niet ge-kend. DE VERKIEZINGEN IN GRHEKENLAND. Athenen 16 Decémlbe», De verkiezingen zijn te Afchenen en heel Griekenland door zeer kalm ver- loopen. Ondanks de pogingen der oppositie-dagbladen is het aantal onthouders klein geweekt. Te Athenen zijn hoogstens 14 0/0 der kiezers niet gaan stem men. In de provincie is het aantal onthouders nog kleiner. Het staat reeds vast dat Venizelos schier met algemeenheid van etemmen herkozen is in de distrik- ten waar hij zich voorstelde, zoo onder andere te Syra. De uitslag der kiezin gen te Athenen zal morgen gekend zijn. BIJ DE ENGBLSCHE MIJNWERKERS. Londen 16 December. Det afgevaardigden der mijnwerkers vergaderden Zaterdag en bceloten een refe rendum te laten 'beslissen over het al of niet opzeggen van het huidig akkoord met de mijneigenaars. M. Hodge, gewezen sokretaris der mijnwerkers ver klaarde dat indien de meerderheid der mijnwerkers zich voor het afleggen van het akkoord verklaarde, zulks voor de mijnwerkers meer vrijheid van onder handelen beteekende. Hij voegde er bij, dat er na een voorbericht van drie maand een nieuw referendum zal plaats hebben over de kwestie der stuking. 5130 TURNHIEUWS Met reel genoegen kernen wij te vernemen dat het jaarlijkscli Turnfeest door den Turn- club Weuk Adelt, zal gegeven worden op Zondag 13 Januari 102-1, op den Stads schouwburg. Het feest beiooft allerprach tigst ie zullen rijn. Prachtige Balletten, Balletten gansch nieuw, beloven 'l over schrijden wat wij tot hiertoe gezien hebben. Matrozenballet, Tyrollerballet, Vlaggenbal- Iet en Boerenballet, zijn schitterend, alsook verscheidene andere Dammers. Kaarten zullen ten huize aangeboden wor den; wij durven verhopen dat de ledenwelke zich er met gelasten een gulhartig ont haal zullen genieten, dat iedereen zich hor. innere de zelfopoffering welks reeds bewezen is geweest in al wal aangaat de Liefdadig heidswerken onzer stad. Er zullen kaarten te bekomea-xijn io hel Lokaal bij den beer Dominique Wanteds, Houtmarkt, en bij den heer Urtróin Teir- iineki KlapstïiSiï, 34, Aalst. Het Bestuur, '"V STAD HELST, C3- 2E2 3M I IV Heel goed, heel goed! mijn vrien den. Miaak uwe wapenen -gereed, het uur der wraak heeft- geslagen. Ridder Sil vio zal u niet laten wachten. Terwijl do soldaten hun ijver ver dubbelden, richtte een der jeugdige onderofficieren, Mareno, zich fcofc zijn vriend Luigi, die zich hij den inten dant bevond en fluisterde hem toe: Zeg eene, Luigi, zullen wij lang hier blijven? Het zou mij aangenamer zijn het wachtwoord te hooren. Pas op, antwoordde Luigi, op zijn vader wijzende,, of ge krijgt vijf dagen arrest. Herinnert ge u nog onze laatst© escapade? —Zwijg, zeg ik, gij ellendige leuge naar. Ge rijt vertoornd op mij Ik heb ai reeds gemerkt, dat gij afgunstig vpaart op het succes dat ik heb gehad. Gij. praatjesmakerl zult ge ein delijk" stil zijn, Denkt .ge dat iedereen niet weet, dat ge Pamtéla bemint? Vervloekte schurk, zeg dat nog eens! riqp Luigi mefc een woedend ge baar. Hij schreeuwde de woorden zoo luid, dat rij de algemeene aandacht trokken. Daar echter ©nmiddelijk de kalmte wederikeerde, lette niemand moer op 'het voorval. Er komt een onweer op, zeide Mareno. Ik zal vluchten. Terwijl hij dit zeide, verwijderde hd(j rich. Toen de intendant zich verwijderde zocht Luigi tevergeefs naar Mareno, JB3 Het College van Burgemeester on Schepe nen doet eojieiL-jeprbevolking, om inschrijvingemie bókaraën 7)p,<4*8 - lefipingen welke door den Gemeenteraad zijn beslist in de zitting van 26 November laatst. beze leeningén, de eei ete van 500,000 fr. interest gevende 5 's jaars, moet de geld- iddelen verschaften om dadelijk bouwiogen van noodwoningen te beginnen, de tweede van 1000,000 fr., interest gevende 6 ef 8 jaan, moet voorzien, onder andere, in de btnueflen van de stedelijke liefdadige in stellingen, van de Godshuizen, van 't Werk. lcozenfonds en van het werk der Kindsheid- De interest van de obligation, van 250 fr. ieder, terugeisc! baar don 31 December 1930 zal bij halfjaar belt-ald worden. De inschrijvingen worden ontvangen aan de Stadskas alwaar de storting kan geschie den van heden af tegen voorloopig kwijt- schrift van den heer Gemeenteontvanger. De bepaalde titels zullen afgeleverd worden wanneer de leoningen de veroischte goed keuring zullen bekomen hebben, üe interest zal loopen van af den dag der storting. Het Gemeentebestuur durft verhupen dat het menschiievend doel waartoe de gelden dezer leeningen moeten besleed worden, de bezitters Tau beschikbare gelden zal aanzet ten den oproep te beantwoorden. Aalst, den 3 December 1923. De Burgemeester en Schepenen F. DE 11ERT. De Gemeentesecretaris 0. REYNTENS. KELDIiRS: - BELFORT, AALST 1919 Baaune 1918 Pommard 1917 Monthelie 1916 Pomuaard 1914 Voluay 6,25 6,50 7,75 7,75 16,50 6134 I Bureel Kape! WORPEN GEVRAAGD goad* boordje"- zetsters voor handen meteurmachienea, ter Breifabriek G. Bosteels-De Smeth, Kupelle- kensbaan, Aalst. Iloog leon. 3152 Prijslijst der voornaamste waren per 100 kgr. in magazijn genomen Veevoeders: AmerilraansobLijnmeel 118; Kokoskoek 90; Palmkoek 70; Zen.-eien 65,50; Kriel 78; Mais 87; Gerst 86; Haver fe5; Melasse 45; Vleexchmocl 160; Voeder- \laszaad 175; Bloem 00 125; Bloem 000 129; Voederanrdappelen 20 fr. Sftestsfoffen: Superfosfaat 14/16 24; Beruarufusfiiat 17,50 Supra 18 Syl vioiet 14,50; Cloorpotatch 46; IJzerslakke» 26,56. Verlangen te koopen Rogge aan 75 fr. ook Vlaszaad en ledige zakken prijzen vol- gees hoedanigheid Voorwaardcu en waarborgen zooals ver meld in de prijslijst van den Belgischen B ereI.bond- 5153 BureelDE GOUDEN KROON E. VAN NUFFEL Hape!! esiï-aat, I en 3 Ai OON als! f Studie »au Valery N0TERIS, Deurwaarder Brusselstraat, 58. Aalst OPENBARE VERKOOPING VAN De Deurwaarder Valery NOTERIS, te Aalst verblijf, zal namens wien het behoort open baar verhoopen op WOENSDAG 26 DECEM BER 1923, oni 1 uur stipt namiddag, in de ruime zaal van het koffiehuis Den Alcazar Sport paleis, Nazarethstraat, 77, te Aalst, gehouden door den heer Alfons Dierickx. Prachtige meubels zooals een eetzaal ia eiken hout,bestaande uit twee buffetten,schoons tat'el co stoelen, eeu sehoone slaapkamer in acajou, bestaande uit bed, spiegelkas, lavabo en nachttafel, alsook andere bedden in acajou, nachttafel in idem. Een slaapkamer in pitch- pine, sehoone en greote spiegels, stoelen in acajou, prachtige salonmeubels, pianolo, br©- deermachien, tapijten en andere meubelen.5151 Gewone voorwaarden en comptante betaling. OPENBARE VERKOOPING VAN Elzen- en Esechen Slaghout Landalem eu Mobilier TB Al l -T ,PERT Deurwaarder Alkrbd MAIIIEU, te Aalst, zal op Donderdag SO December 19S3, om 9 uren stipt voormiddag, onder het Bestuur van den Gemeentesecretaris Th. VASTENAVOND!1, t» Meldert, openbaariijk verkoopou 1.. Namens Mevrouw TheiHoor Moeus d©-. Hase en M. EugèBo Moens debase, in hnnne bosschon wijk Parijs, 4 koopen zwaar Elzen Schaarhout. 2. Namens Mevrouw de Gravin CamilloLié- nart, 100 koopen zwaar Ksschën- en Elzen Slag hout, in hare bosschon, Affligembosch. 3. Cm 12 uren 's middags, ten verzoeke en ten huize van Petrus Goetvinck-Robyns, al de aldaar te bevinden Meubels en Mobilaire Veor- werpen. 5076 Gewone voorwaarden en comptante betaling. S3©:rïo2a.-fc Dagelijks te bekomen verschc Melk, Buter an Eieri. 'Men gelast zich insgelijks met het pluimen van Kiekens en Duivso. Victor VERHULST, 5124 Kalfstraat, 26, Aalst. 14, HALUEMAAHSTRAAT, >4 BRUSSEL hoog leon, verzekert werk 5m

De Volksstem | 1923 | | pagina 3