Kügfêioas nazicht van alle Trekkingen De gezonken duikboot Dg ring van den moordenaar De zaak ?on Bary De dramas der Incbt Dreigende speorweiislaliflg in Engeland Laffs aanranding te Ïervuereiï Grsste ijsrantp aan de grens Moordpoging te Ternatfi Sshr&fcelljk sngeEisk in eea fabriek Behendige bedriegers Erge ü&islng ie Laken Affrugplarif op groote sehaa! is BetüssÉe falügii? te hei ijs gezakt is word is Palis 'Dosdetijk spsdrwegeRgeiiÉ Banque Central© de la Dendre Volkomen zekerheid krasfa Li li s&haepvaartwireldl Be rlJMem vait 1, Hevi Feit! lil gpffiliiiw issleggsif van beschikbaar gsii Is Faicjaiissa Isst Yz®r EEN TEAMBEDIENDE MET BIJL SLAGEN DOODELIJK GEKWETST. Toen de genaamde Leon Driessens. trambec&ende, wonende Van Wezenbe- fcestraat, Tervueren, zich Zaterdag nacht rond 11 li. 1/2 naar huis 'begaf, werd hij in de nabijheid van zijn wo ning laffelijk aangevallen Als een bezetene doeg de aanvaller zijn slachtoffer mefc een 'bijl neer. De ongelukkige werd een arm afgehakt en heeft vreeedijke wonden aan het hoofd. Driessens zonk bewusteloos ineen. Als hij tot het bewustzijn terugkwam, was do mioordenaar verdwenen. Men meent dat de misdadiger uit wraakzucht heeft gehandeld. Zondagmorgen hebben de gendar men van Tervueren een persoon aange houden. NEGEN KINDEREN VERDRONKEN Men meldt, uit Arlon To Longwy bevindt zich achter hét Hotel des Récollete een vijver van zekere uitgestrektheid,. die toegevrozen' was. De schoolkinderen, jongens en meis jes, waren er, even als vorige dagen, ook Vrijdag gaan slibberen. Zij waren omtrent twintig in getal toen eensklaps het ijs brak en negen der {kinderen verdwenen. Allen werden dood opgehaald. WEINIG KANS OM HET WRAK TE LICHTEN. Londen, 12 Jan. Op liet Kanaal blijft de storm voortwoeden, en men moest vandaag van iedere poging om •het wrak van de duikboot L 24 te bereiken afzien, 't Is niet waarschijn lijk dat men thans zal pogen, de 'boot te lichten doch men hoopt, dat de dui- 'kers hulp zullen kunnen verleenen bij het- vaststefllen van de oorzaken der ramp. EEN WOESTELING WIL ZIJN BROEDER VERMOORDEN. Zaterdagavond kwam Frans Clausens, werkman te Ternath, in bedronken toestand thuis, 'begon de meubels stuk to slaan, en zocht twist met zijn broer Emiel, oud 20 jaar. Woedend greep hij het broodmes en bracht zijn broer ver scheidene steken toe in het hoofd en in de horst. Do toestand van het slachtof fer is onrustwekkend. De misdadiger werd Zondagmorgen te 10 uur door twee gendarmen naar het gerechtehof van Brussel gebracht, om opgesloten to worden, ter beschik king van den procureur des Koningp. Zaterdagavond is in een zijdefabriek to Maransarfc een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Ziekere Yvonne Delpierre, wonende te Oliain (Ransbeek), werkte in een bij gebouw van de fabriek, toen zij, zich plotseling omkeerende, in een knip met kokend water viel. Een harer gezellin nen, getuige van hot ongeluk, kwam haar onmiddelijk ter hulp en trok haar uit de kuip, maar de ongelukkige had reeds zuke vreesel'ijke brandwonden op- gel oopon, dat zij weldra onder schrikke lijke pijnen overleed. NAAll IfKT FRANSCH VAN JQondry en Jardinet 23e Vervolg. Do vrees verdubbelde zijne woede. Ik moot in ieder geval aan dien strijd) itraohten te onjtkom.cn,! prevelde hij, al moest ik hier alles in vuur en vlam zetten. Wee over Marify wee zelfs tover Silvio. Hij begaf zich nu naar een der don kere lanen, die liet kasteel omringden. Maar nauwelijks had hij daar eenige stappen gedaan, of hij hoorde zich, tót zijn groot ongenoegen, bij zijn haam roepen. Hi} bleef stilstaan. 1 Heer Mateo, zeide ©ene stem. Wat is er, vroeg Matco cenigerins knorrig. Ik kan dus niet eens meer op mijn gemak nadenken. Heer, ik heb allee gehoord. Mateo sidderde hij deze woordenhij bleef stilstaan en tracht© den man, die hem toegesproken had, to herkennen. Wie rijt gij ?vroeg hij. Ik ben Moreno. Moreno, en wat wilt gij Ik heb alles gehoord; ik kom mij tot uwe beschikking stellen en uw 'be scherming vragen. Matco geraakte in groote verwarring. Hij bevond zich tegenover een getuige, die hem zijn geheimhouding misschien duur zou laten betalen. Sinds lang had hij de gebreken en ondeugden, en voor al do sluwheid van Moreno Jeeren ken nen. Hij had zich zelfs eens van hem Het parket van Brussel houdt zich thans met een ernstige zaak van afzet terij 'bezig. Ongeveer een maand gele den ontving de Kring der gewezen Rus sische officieren te Brussel het bezoek van een net gekleed paar. De heer deed zich doorgaan voor eóiï gewezen officier en zijn gezellin yoor een aderlijke 'da me, verbonden aan het Russisch hof. Weldra werden zij in iden Kring opge nomen en wonnen de al gemeen e sy m pathie. In December werd door den «offi cier een liefdadigheidsfeest ingericht, waarvan de opbrengst dienen moest voor de Russen, die naar Brussel go- vlucht waren. Het feest bracht 25.000 frank op de inrichter streek echter de som op en verdween. Een onderzoek werd ingesteld en men vernam, dat dé officier zekere Ravitch Chimborsky van Kief was en rijn vriendin zekere Marie Gritte van Lodz. In F irankrijk en Nederland had den zij rich ook reeds aan zulke oplich terijen schuldig gemaakt. In het geheel stolen ze zoo 100.000 fr. Een aanhoudingsbevel werd tegen hen uitgevaardigd. Zondag omstreeks half een 's namidr dags had een zwaar ongeval plaats op de Koniiiginnelaan te Laken. Een zwa re autowagen uit Stroombeek, die uit de Vauthienstraat de Koninginnelaan opreed, werd aangereden door een tram van lijji 49, die van het Gemeenteplein kwam. De schok was zeer geweldig. De autowagen kantelde en verbrijzelde een elektrischen paal. De autobestuurder, zekere Louds V., uit Sferonïbeek werd zoo zwaai' gekwetst, dat men hem naar het Brujgmannziekenhuis overbrengen moest. Het voordeel van den tram werd verbrijzeld en de trambestuurder' werd aan liet hoofd en de beenen gekwetst. Nadat men hem in eon apotheek ver zorgd had, bracht men hem naar zijn wening. Gelukkig waren er weinig rei zigers op den tram. Zij kwamen er met den schrik af. De stoffelijke schade eer aanzienlijk. De officier van politie, heer Wale- rinekx beval dat dp twee voertuigen op de plaats zouden blijven in afwachting tot het parket aankwam, zoodat het verkeer op die lijn onderbroken werd. Een onderzoek naar do verantwoorde lijkheid werd Een tiental dagen geleden hebben we de aanhouding vermeld van eenen in woner uit de Delfstraat, te Burgerhout, wegens aftruggelarij van 2000 kilos ca cao ten nadeeïe van een Hollandsehe firma, en die hij op naam' van eene ge kende firma der stad Antwerpen had besteld. Nu de zaak zoo flink was opgehelderd door den rechterlijken officier M. Ver- hoeyen, rijn nog verschillende andere klachten ingekomen. Zoo weid door hem! voor 15.000 fr. eigaren en oigaretten besteld bij den ci- garen fabrikant M. Van Coppenolle. De ze meet de zaak niet erg vertrouwd héb ben. Hij deed eene eerste levering ten 'bedrage van 1200 fr. en zooals hij wol vreesde, word van den besteller niet meer gehoord. \an M. Kruyen, woonachtig De Keyzerlei, werd voor 4000 fr. afgetrug geld Van M. Van Mighem, Korte Vlier- bediend in een zeer netelige omstandig heid, waaruit Moreno hem met goed gevolg gered had. Was Moreno werkelijk toeschouwer geweest bij het drama, waarin Mateo oen rio afschuwelijke rol gespeeld had Voor Mateo was het. van het grootste belang, hieromtrent zekerheid te ver krijgen. Om echter allen schijn van ongerust heid te vermijden, zeido hij op neer- buigenden toon tot Moreno Waarin kan ik u van dienst rijn? En hoe komt het, dat ge juist hier, op deze plaats, hulp komt vragen? ik was op weg om u te zoeken, lieer Mateo, toen ik u hoorde praten met Louise... Eerst dacht ik, dat u haar bang wildot maken, maar bij de komst van Ottavia cn vani. Goed, goed I viel Mateo hem in de rede, nu hij overtuigd was, dat Moreno een gevaarlijke getuige was. Een oogenbik kwam de gedachte in hc-m om zich van Moreno te ontdoen. Maar liij bemerkte al spoedig dat deze sluwe -booswicht eveneens op zijn hoe de was. Het was dus raadzamer, zijn ge heimhouding te koopen. Maar wat is nu eigenlijk uw ver langen? hernam Matoo weder. Ik haat Luigi, antwoordde More- n2\°.n ikpu mij op hem willen wreken. Hij .is mijn Agostino... Matco 'begreep dat hij veor Moreno geen geheimen meer behoefde te heb ben. Waarom haat ge hem? vroeg hij. Het hangt mij nu de keel uit-, hem voortdurend Luigi den Dappere te hoeren noemen. Men zou zeggen, dat straat, voor 5000 fr. chocolade en van M. Prinsen, Mechelsehéplein, voor 2700 fr. chocoladen. Tot nu toe beloepen de ge pleegde af truggelamen 35.000 fr. De opzoekingen naar öe 2000 kilos ea- cao, zijn in zooverre gevorderd, dat het grootste deel ervan is weergevonden, aangeslagen en ter grei'fie neergelegd. Het onderzoek wordt met den groot ten ie ver voortgezet. De koning en koningin van Dene- marken, die in een auto naar de Sent waren gereden, orn de ijsvelden te be zichtigen, waren ter hóogto van Taar- bek (ten N. van Kópenhage) uitgestapt om een wandeling over het ijs naar de kust te maken, toen plotseling het ijs onder de voeten der koningin brak, die tot hot midden in het water zakte. De koning bracht haar zonder hulp op het droge. -X/V-V- Dg bijzonderheden over de gruwelij ke moord op den veldwachter Smits, hebben eene algemeene verontwaardi ging verwekt. De onderzoeksrechter M. De Cock heeft Zaterdag morgen de moordenaars H. in zijn kabinet ondervraagd, waai' verslag werd gemaakt tot in de minste bijzonderheden van de geheel e toe dracht. der moord. De zoon H. vertoonde idezelfde onver schilligheid als den vorigen dag. Het was eerst toen men den'schedel van den vermoorden veldwachter liet zien, dat hij teekens van ontroering gaf. Zaterdag morgen Werden de twee an dere aangehoudenen, B., van Nylen en V., van Pulderboseh, in vrijheid ge steld. Zaterdagmorgen, rond 7 1/2 uur, vond een werkman van de statie van Oostham, niet ver van de statie, aan den onbewaakten overweg, tusschen de Statie en het dorp, Qvorweg, tusschen de minkt lijk van een man. Het lijk lag tusschen de rails en twee treinen moeten er nog over gereden rijn zonder het te rakeii. De man droeg eene vreeselijke wonde aan liet hoofd en do rechter hand was vermorzeld, liet rechterbeen was boven, de knie letterlijk afgerukt, 'Hit het identiteitsbewijs bleek het een zekere Weyns te zijn tan Rillaer bij Aarsehot, blokmaker van beroep. Het lijk werd naar het doodenhuis van Oost ham' overgebracht. De familie werd met de grootste omzichtigheid van het on geval op de hoogte gebracht en de gen darmerie van Tessenderloo verwittigd. Men vérondeiptelt dat het slachoffer Vrijdagavond door ©en goederentrein overreden werd. Stipte gslteiiïiSimeding 5130 Na Van Hemelryek is gisteren mor gen ook René Nagelmackers voor de raadskamer, voorgezeten door den rech ter M. De Potter, verschenen, om zijne aanhouding to bevestigen of hém, in vrijheid te stellen. Hefc was kwaari voor elf ure, toen de debatten begonnen. Nagelmackers werd bijgestaan door zijne verdedigers, MMib Journez, van Luik, en Roost en Hollenfels, van Antwerpen. Do onderzoeksrechter M. Anthonia gaf een bondig verhaal van de feiéen, waarvan hij beschuldigd wördt en die volgens den onderzoeksrechter, van minder ergen aard rijn dan deze ten laste gelegd van Van Hèmelryek. De onderzoeksrechterdringt echter aan op de bekrachtiging van de aanhouding, daar er zekere rekeningen en verhande lingen zijn, waarin Nagelmackers ge crediteerd wordt zonder dat hij -ze kan verrechtvaardigen De substituut M. Van Dunne, meent dat dobekrachtiging van het aanhou dingsmandaat eene noodzakelijkheid is. Achtereenvolgens werd het woord ge n-omen door de bovenvernoemde verde digers, die vooruitzetten, dat de mede plichtigheid niet voldoende is 'bewezen en 'dringen bijzonderlijk aan op eene voorloopige in vrijheid stelling, zelfs onder 'borgtocht, daar het duidelijk be wezen is, dat hun kliënt rich aan geen onderzoek wil onttrekken, in zooverre, dat hij afzag van do formaliteiten voor de uitlevering. Over de borgsom wordt beraadslaagd en vastgesteld op 200.000 fr. 's Namiddags heeft de rechter De Potter uitspraak gedaan en de aanhou ding bekrachtigd. Denkelijk zal hij zooals Van Hemel ryck in beroep gaan. Deze laatste zal /toekomende week, voor de kamer van in beschuldigingstelling te Brussel vér- schijnen. Feil sneiberiebt uit 'New-York meldt dat de fortuin van M. Henri Ford thans op acht-hondoi'd-veertig miljoen dollars geschat wordt, of ongeveer zeventien miljarden franks. Do financiers van Wall .Street voor spellen dat do nijvera» Ford in 1934 een miljoen dollars inkomen per dag zal hebben. Wij 'iiioeten het met minder doen.... hij alleen vecht om zijn wapenmakkers te 'beleodigen. Gisteren heb ik moedig de vazallen van Agcetino aangevallen en omdat de kleine afdeeling, die ik aanvoerde, moest zwichten voor de over macht, 'begon Luigi mij te bespotten. O, ik haat hem zoo!... Ja, ik haat hem en vooral omdat hij zich heeft weten op te dringen aan Pamela, de rijke erfge name van den pachter Beppino do- zelfde Pamela, die mij afgewezen heeft en met wie hij morgen gaat trouwen. En wat zou u willen doen, om dat huwelijk te verijdelen? Alles! Welnu, luister dan eens. En do beide booswichten beraad slaagden fluisterend over de voorwaar den van hun duistere plannen XIV. DE HINDERLAAG. Op do hofstede van den pachter Bep pino was het leest. Do moeder van Pa mela was druk in de weer. Beppino had uit een antieke kast een stel ouderwet- sche kleedercn te voorschijn gehaald, die waarschijnlijk nog dagteekenden van zijn eigen huwelijksdag. Maar vooral do bruid trok aller blik ken tot zich. Zij was ongemeen lieftal lig ill haar fraien bruidstooi, die no» beter haar bevalligheid deed uitkomen. Het geluk maakte haar schoon. Haar heerlijke droomon gingen nu immers verwezenlijkt worden. "Binnen eenige oogenblikken zou Luigi haar aan den voet van het altaar liefde en on verbreek bare troii wr zweren, Do jeugd hoopt nog op onvermengd geluk. Maar dat duurt helaas niet lang of de droeve werkelijkheid komt het DE BETROKKEN WISSELMAKE LAARS KRIJGEN TERUGGAVE HUNNER BORGTOCHTEN. Een klein jaar geleden, toen de vreemde wisselkoers geweldig werd op gedreven 'ten nadeele van onzen frank, werd door het gerecht ingegrepen en drie firmas -der plaats werden beechnï- digd' medegewerkt te hebben met de firma Albeit de Bary, van Amsterdam, aan den aanval op onzen frank. Do betrokken firmas, de gebroeders Kirsehen, de gebroeders Grobet en Wynen, werden na ©en paar dagen op sluiting, onder borgstelling weer in vrijheid gesteld. De firma Wynen kreeg na korten tijd de 150.000 fr. 'borgstelling weer te- rug. Nn hebben de gebroeders Kirsehen en Grobet mededeeling gekregen, dat zij nu ook over hunne gestorte borgsom men, zijnde voor de eeroten een hal/ millioen cn 400,000 fr. voor den tweede, mogen beschikken. Als waarschijnlijk besluit van dit 'be richt, mag men veronderstellen, dat ei eene niet vervolging zal volgen. levenspad -bezaaien met zoigen; verdriet en ongelukken. Tegenover -do 'hofstede lag een dicht boseivje; 'daar zaten twee mannen, zorg vuldig verscholen, zachtjes met elkan der te fluisteren. De een droog bruiloftskleed erendat was Moreno. Lo andere droeg oveneens een rij kg kieedei'dracht, maar een mas ker belette, rijn gelaatstrekken te on derscheiden; Toen Moreno Pamela gewaar werd, bleef hij een oogenblik in diepe gedach ten .verzonken. Maar zoodra Luigi aan de rijde van zijn bruid verscheen, sloeg zijn doodsvijand de hand aan zijn dolk. Do gemaskerde weerliield hem echter en zeido: Alles loopt mee voor hem, die weet te wachten. -Maar wie verzekert mij dat wij zullen sla-gen? Ik. Hoe dikwijls ziet men niet, dat zelfs de best voorbereide plannen mis lukken? Ik heb er -wel gevaarlijkere bracht dan deze. Het een vou-digste zou zij n don dotk in de borst... Welnu, als ge dat het 'beste del vindt, ga dan uw gang. Maar op dat ge zelf niet aan den galg komt. Moreno, die zich voor een bijna on overkomelijke moeilijkheid geplaatst zag, bewaarde het stilzwijgen. Het bruidspaar was trouwens weder uit hun gezicht verdwenen. Na eenige ©ogenblikken gezwegen te hebben, en zijn opgewondenheid weder meester te zijn geworden, hernam hij: vol- hem rnid- pas Parijs, 13 Jan. Op 'het eiland Grar do vond men een vlieger bijna dood vaq) koude en honger. Eet is zekeren Porim die in den Kerstnacht uit Venetië ver trokken was om naar Pola te vliegen en van wien men niets meer gehoord had. De vlieger was in zee -gestort en gedu-< rende acht dagen had hij op do golven! gedreven. Ten slotte werd hij door een storm op de kust van het eiland Grado geworpen, waar jagers hem vonden. In het ziekenhuis moest men hem de vin gers en teenen afzetten die bevroren De Engelsehe spooinveglhesturen héb ben taïóten. -geen toegevingen te doen aan de vertegenwoordigers van den. m-achinisitienbond, die met hen de wei gering van den hond bespraken, om de herziene loonregeling te aanvaarden, die door den nationalen Icon-raad is vastgesteld. Ten gevolg© hiervan deelt, de madh-inistenbonrt officieel mede, daffr de spoorwegstaking thans onvermijde lijk is en elk ©ogenblik kan beginnen. In voordeelige en winstgevende voorwaarden wordt verzekerd door het aankoopen van SCHAT KISTBONS 5 t.h. GEDISCON TEERD OP ZES MAANDEN, De inteekenaar ontvangt onmid delijk, vooruitbetaald, den intrest vrij van belasting van zijn kapi taal. Zijne fondsen worden hem na zes maanden weer ter hand ge steld, of zelfs, indien hij zulks ver langt na drie maanden, mits terug gave met eene geringe vermeerde ring, van de tot den vervaldag te verloop en intresten. De aanzienlijke opbrengst en dé gemakkelijke verhandeling der SCHATKISTBONS 5 t.h. GE DISCONTEERD OP ZES MAANDEN, doen deze bons ver kiezen door den financier, door den mj veraar, den handelaar en den kapitalist als de beste plaatsing op kort termijn, Wdj aehten dat wij eene goede vin gerwijzing kunnen geven aan do af vaardigingen van vaderlanders die el- ken dag, te Brussel hulde aan het graf van den -Onbekenden Soldaat komen brengen wanneer zij naar de bene- nedenstad terugkeeren, is er dan een bezoek dat beter aan hunne bedoelin gen beantwoordt, dan dat van de prach-. tige panorama van den Yzerslag, die zoo zeer alle offers van den op de Con gresplaats verheerlijkten held voor den geert roept, en zoo wonderbaar door Bastien gepenseeld werd Dus dan belooft -gij maj minetens, dat ik van af dezen avond het hart van Luigi zal kunnen folteren? Ik zal mijn belofte houden maar dan moet gij ook denken aan onze overeenkomst. Ok, zeker! antwoordde Moreno op knomgen toon en met een gebaar van weerzien. De onbekende deed alsof -hij dit. ge baar niet bemerkte, en vervolgde Het geheugen van een menseh is Avel eens zwak. En soms verstaat men el kander-verkeerd. Laat ons dus nog eens duidelijk herhalen wat wij te doen heb ben opdat ons beider plannen slagen. Vanavond, onder den dans, zal Pamela op de manier waarover ik beschik ont voerd, naar een veilige plaats overge bracht, en daarna tot uwe beschikking gesteld worden, zoodra ge aan uwe 'be loften voldaan hebt. Dus om mij te wreken hernam Moreno zou ik eerst over twee lijken moeten heenstappen? Een is voldoende. Welk dan? Dat van Agostino. Dat dacht ik wol ge denkt alleen, han uw eigen haat; maar mij heeft die man niets gedaan. Wat doet dat er toe? Ik heb een kwestie uit te maken met Luigi, en daarom is het heel nar 'tuurlijk dat ik zijn vrouw ongelukkig maak, maar Agostino... Die staat mij in den weg. Rui;n gij hem dan zelf irifc dén Ge weet toch wel dat dit onmoge lijk is; daf ik persoonlijk, niets tegei},

De Volksstem | 1924 | | pagina 2