Kosteloos nazieht van alle Trekkingen Da ring van dsn moordenaar Banque Centrale de la Dendre Volhomen zekerheid 0@ laffe aaarasadissg ïs Tervuren SeHkeiijk üsgilufe op do Schelde looFlpgliflülherMielare Oosilelijk tramoayelsk ts Sclessia Aula-ongeluk te SI, Niklaas Bloedig drama ie Lier Adgmbiefongetak Ie Assche Vreeselijk drama te Deidermsnda Hevige fcrasrf 1e Geni Stipte gefoeissiSfiOsadlsag 5130 HET SLACHTOFFER DUIDT ZIJN AANRANDER AAN. Zaterdag avond gaf Leo Drieesens. het slachtoffer der aanranding, den wensch te hennen door het parket on dervraagd te worden. Zondag morgend begaf het parket zich naar het St. Jansgasthuis en Driessens beschuldigde er op de .stellig ste wijze de aangehoudene Frans Ii«r- nalMëen, zijn aanrander te zijn ge weest. Deze werd daarop ondervraagd, doolt blijft alle pHcbtdgheid looeheaten. Nu heit parket in het bezit is van dé bekentenis van het slachtoffer, zal het onderzoek krachtdadiger kunnen door gedreven worden. Men mag voorzién dat er konfrontatiee zullen plaats heb ben tusschen het slachtoffer, Frans Hernaletoen en Isabella De Bolle W Amsterdam', 21 Januari. Een met zand geladen boot, op weg naai* Belgic. zonk gisteren op de Schelde, niet ver van Bath. De schipper werd gered mtaar zijne vrouw en zijne vier kinderen verdronken. Nadere Bijzonderheden. Een man van den Duitsehe stoom boot Rabod verhaalde dat de ramp Zondag moigen teil 9 ure 25 heeft plaats gehad en dat het een schoon, kalm weder was. Het is té begrijpen, ge zien het verschrikkelijk verloop van het ongeluk, dat de man, geëne bijzon derheden kon mededeelen, over de cogen'blïkken die de aanvaring vooraf gingen, daar een enkel woord verkeerd kan uitgelegd worden. DE AANVARING. In alle geval er waren op dit oogen- blik verschillende slepen ter plants©, 't ie te zeggen, binnenschepen die door eene sleepboot gesleept worden. Men was nog voor Bath, tusschen de scheeren van Weerde en Saeftingen, en voor de stoomboot Rabod vaarde het Hallandsche (binnenschip Bato 10 schipper Cornells Pals, gesleept door motorsleepboot Bato 2 Plots greep de aanvaring plaats en bet binnenschip Bato ,10 w.erd zoo danig getroffen d'oór de Rabod dat het schip, zooals men het in scheepster men uitdrukt, letterlijk werd overge varen 't is te zeggen, dat het 'binnen schip gelieél onder de kiel van de stoomboot verdween. Op deze eenzame plaats, waar de Schelde buitengewoon breed is, steeg- uit de borsten der enkele getuigen der ramp, eenen verschrikkelijken angst kreet. Zoowel de stoomjboot als motor sleepboot legden hunne machienen stil, om hulp te biodon, daar waar ze kon den. DE REDDING. 0'p het oogenblik dat de aanvaring plaats 'greep, stond zooals het gewoonlijk plaats heeft op het binnenschip enkel de schipper Corn eel Pale, op het dek en wel aan het roer, terwijl het vroeg in rlen morgen zijnde, zijn gezin bestaan - 'do'tót vrouw en vier kinderen., in 'do kajuit waren. De enkele getuigen zagen van liet schip weinig of niets meer te voorschijn komen, wrakstukken sloegen ten allen kante boven het water en bleven als een lange staart in het zog van de stoom boot drijven. Ook zag men den ©nge- lukkigen schipper weer boven water komen en dadelijk werd de motersleep boot op den drenkeling afgestuurd, die opgepikt werd en de eenige geredde bleef. Van al de andere opvarenden was geen spoor meer te zien. Het binnenschip Bato 10 dat ge laden was met zand en bestemd was, Voor het steen tjesfabriek van Hemixem, is ©ogenblikkelijk gezonken on is tevens het graf geworden van het geheele ge zin van den zwaar getroffen schipper Pais. De toestand beschrijven van dezen man op dit oogenblik" behoort tot het onmogelijke. De ongelukkige was aan de grootste wanhoop ten prooi en moet hartverscheurend geweest zijn om aan zien. DE SLACHTOFFERS. Deze zijn de genaamde Maria. Jans- sene en hare vier kinderen: eenen jon gen van 6 jaar oud, twee meisjes van en 2 jaar oud en een wichtje van 3 maanden. Volgens een schipper meedeelde kwa men er nog luikdeksels van onder de kiel van de stoomboot Rabod te voorschijn, toen dit schip voorbij Bath vaarde. HET ONDERZOEK Zoodra de Duitsehe stoomboot «Ra bod» dé dokken was binnengevaren, heeft de Belgische loods zich bij zijne oversten komen aanmelden, en verslag gegeven van de ramp. DE DADER OP DE VLUCHT. De rustige gemeente Overboelare 'bij Geeraardfihergen werd in opschudding gebracht door een moordpoging. «Sedert geruimen tijd leefden de ge zinnen V. en B. in vijandschap. In de nabijheid van de woning van V., ont moetten de twee tegenstanders elkander. Voor de zooveelste maal, ontstond twist tusschen de twee mannen, toen B. een revolver trok en V. neerschoot. Het slachtoffer, dat'? in het hoofd werd ge troffen!, moeet, na eerste geneeskundi ge hulp, naar het hospitaal van Gec- raardsbergon worden vervoerd. Zijn toestand is onrustwekkend. De dader was er in tusschen in ge slaagd te ontsnappen. De rijkswacht van Geeraardsborgen stelde het gebruikelijk onderzoek in en waarschuwde 'het parket. De persoonsbeschrijving van den da der, die voortvluchtig is, werd in allo iehtingen 'rondgestuurd. -WV Een reiziger, wiens eenzelvigheid nog niet kon vastgesteld worden, had plaats genomen op het platform van den tram Oiigrée-Sclessin, toen hij plots het even wicht verfoor en op den grond stuikte. De ongel ukkigge werd het hoofd ver morzeld onder de wielen van het tram- rijtuig. ken, vooral wat betreft de betaling der vergoOdi ngen Mea zou onmiddelijk eene zekere som aan den eigenaar betalen en dan later zou men onderzoeken of zij vol doende ie of niet. Verder werd besproken de kwestie der Staatspensioenen. Men schijnt het eene te zijn dat de 13<s maand onvol doende is voor de kleine pensioenen. De taks der pensioenen zal dus ver hoogd worden en men moet nu nog het procent der verhooging onderzoeken. Ten slotte kwam. in bespreking de deelneming van Belgie aan de tentoon stelling der decoratieve kunst. Het be ginsel dezer deelneming werd aangeno men. Blijft te bezien in welke mate de regeering in de kodten zaltusschenko- jnen Men schat de onkosten op 2 miljoen en men zou die willen dekken door eene tombola. Maandag wilde liet. 5jarig jongetje van de eentgenooten Wteyn, wonende Ter Eek en, te St. Nik buts-Waas, de straat overloopen, toen daar juist een auto kwam aangereden. De kleine werd er door gevat en kwam onder de auto te- Jrechli Hot jeugdig^ slachtoffer fbtrak een arm en een been en moest naar de kliniek der De Meesterstraat overge bracht worden. Een onderzoek werd ingesteld, om' de verantwoprdel ij k'heid vast te stel lent Omstreeks half twee 's namiddags, had te Lier, aan de Tramwegléi, ach ter het station een bloedig drama plaats. In liet huis nummer 38, wonen de echtelingen Jaak De Ceuster-Cnaeps.De man is 22 jaar oud en houtzager van be roep. Naar verluidt, kwamen de echtelin gen, die voor een drietal jaren in het huwelijk getreden waren, niet al [jte bent' overeen. Zondagochtend hadden de echtelin gen voor do zooveelete maal woorden gehad, en vader en moeder Cnaeps trok ken naar de woning hunner dochter. Zij waren vergezeld van htm 20jarigen zoon. Toen deze wil do binnenkomen, word hem zulks /belet door De Ceustetr, die hom de toegang in zijn huis ver bood. De zoon Cnaeps bleef buiten staan, en na enkele stonden hoorde hij in 't Kmis oen heftigen twist. Hij beukte de deur in, trok een revolver en mikt© op zijn schoonbroeder. Een schot knalde on De Ouster weid in de zijde. getrof fen. De gekwetste stortte te gronde en verfoor overvloedig bloed. De moordenaar sloeg op de vlucht, doch werd door twee burgers vastgegre pen en aan de politie overgeleverd. Jaak De Ceuster werd in stervensge vaar naar het gasthuis overgebracht. Het parket van Mechden werd ge waarschuwd.' Zondag namiddag heeft op den Gente schen steenweg te Assche wederom een auto-ongeval plaats gehad. De wacht meester B.., der plaatselijke gendarme rie kwam per rijwiel langs gezegden steenweg, toen hij aangereden werd, door een auto, toehoorende aan M. V..., nij veraar te Iseghem. De gendarm werd i n de gracht geslingeid, doch bekwam maar weinig letsel. De velo is gansch ontredderd. Proces-verbaal '#werd opge haakt ten laste van den ©nvoorzioh ti jgen autovoerder. naai; hkt fransch van JQonary en Jardinet 29e Vervolg. Zoo hebt gij dus, hernam Silvio met gmote verbittering, niet alleen de gastvrijheid geschonden, maar ook on ze genegenheid beloond met de zwartste ondankbaarheid en een ongehoorde trouwloosheid. Door een vriendenhand wordt men dubbel grievend getroffen het wapen, dat zij gebruikt, is altijd vergiftigd. Gij echter ellendeling, die de oorzaak zijt van al mijne rampen, verdwijn uit mijn oogen, of mijn recht matige toorn gaat losbarsten en een bloedig vooi'beeld geven van de wijze waarop Silvio zich wreekt op hen, die hom verraden. In zijn verbittering bracht Silvio de hand reeds aan zijn dolk. Mateo werd door doodsangst bevan gen en beproefde uit al zijn macht zijn boeien te verbreken en tc vluchten. Agostino kwam onmiddelijk tus- Echcnbcido om eeno nieuwe worsteling- te voorkomen. Kalmeer uwe rechtmatige opge wondenheid, lieer Silvio, zeide hij, en laat het aan den hemel over, den schul dige te straffen. Zie eens, hoe hij in doodsangst verkeert; de verraders vree- zen altijd, en voor alles, den dood. Laait hem den tijd om zijn fouten te erken nen en tot inkeer te komen. Ja, heer, smeekte Mateo, terwijl hij rich voor de voeten van Silvio EENE VROUW. MAAKT HAREN MAN met REVOLVERSCHOTEN AF Maandag morgen verspreidde zich in de sitad het nieuwe dat een vreeeelijke moordaanslag zich in den afgeloopen nacht had voorgedaan en eeno vrouw zich door haren man verlaten voelende, dezen laatste bij middel van revolver schoten had neergeveld. Uit de bekor men inlichtingen en voor zooveel liet onderzoek van politie en parket heeft uitgemaakt zou het drama, zich in de volgende omstandigheden hebben ont rold. Ter Oude Vest te Dendermonde zijn gevestigd de gen aamden Eeekhoudt Ed- mond, oud 28 jaren, mijnwerker, af- konifetig van St. Onolfsdijk, zijne vrouw Kips Maria Honorina en een 6jarig kindje, gesproten uit hun huwelijk. Sedert ettelijken tijd heerselite twee dracht in het huishouden en verschei dene malen reeds Had het weinig lief tallig optreden van den man de vrouw verplicht liet echtelijk dak te verlaten en haren intrek te nemen bij hare ou ders. Voor enkele weken was Eeekhoudt zelf, na eene tijdelijke verzoening, op nieuw opgestoken naar de Walen en Zaterdag laatst, terugkomende van zijn werk, in plaats van huiswaarts te gaan, bezocht hij talrijke herbergen en bracht den nacht door in een logement der Oude Vest. Dit was Maria Kips te we ten geraakt en Zondag morgen, vast be sloten zich op haren man. te wreken zoo hij er niet in wilde toestemmen haar het leven dragelijker te maken, iging zjj naai* Mechelen een bezoek afleggen bij haai* kindje dat voor enkele dagen aldaar verbleef. Van Mechelen toog zij naai* Brussel en kocht er eenen revol ver Boule-dogu© en kogels en deed zich de hanteering. ervan uileggen. Tegen den avond was vrouw Kips te rug te Dendermonde en was zij gezeten met eene vriendin in de herberg De Vries, die ook door haren man bezocht werd. Na weinige ©ogenblikken kwam Eeekhoudt er ook 'binnen met eenen kameraad. 'Zich tot haren echtgenoot wendende, vroeg Maria Kips hem of hij zinnens vyae voort te gaan met haar aldus te doen lijden. 'Eeekhoudt, zonder te antwoor den, stond recht en wilde weg, maar zij ne vrouw sprong hem achterna en vuur de; haar wapen Verscheiden© malen ra kelings op haren man af. Getroffen in de linkerzijde en veel bloed verliezend, zeeg de geséhotene neer, terwijl de daderes wegvluchtte. Eeekhoudt werd dadelijk overge bracht naar St. Blazius' gasthuis al waar dokter Verberen ter plaats kwam en na een eerste onderzoek zich kon ver gewissen :dafc zijn toestand' uiterst erg was en geene hoop meer laat, de inge wanden doorschoten zijnde. Kips Marie is dan later door de poli- cie aangehouden en deed volledige be kentenissen, zoo voor den aanslag als wat de voorbedachtheid betreft. Zij ver klaarde gehandeld te hebb'en omdat Eeekhoudt haar het leven ondragelijk had gemaakt. Het parket, samengesteld uit de hee- ren Schraimme, Procureur des Konings, Geerinekx, onderzoeksrechter en Van der Moeren, griffier, is onmiddelijk ter plaats gekomen om het onderzoek aan te vangen. Vrouw Kips is onder bevél van aan sleepte. Schenk mij het leven, dat niet lang genoeg zal 'zijn, om mijn fouten van één dag te beween en en te herstel len. Kwaadaardige neigingen beheer- schen mij. Ik ben minder schuldig dan vele anderen, die met goede neigingen en hoedanigheden geboren worden. Ik móet altijd tegen mijzelven strijden om het goede te doen, terwijl de aangeboren neiging tot liet kwaad mij ook tot het kwade voert. Ik. ben werkelijk vender medegesleept dan ik zelf wei gewild had. Eenmaal op de noodlottige hel ling gekomen zijnde, hebben mijn hartstochten weldra het overwicht ver kregen, en... Als .en .even schandelijk als hij, hebt gij mij willen overleveren aan mijn vijanden, voltooide Silvio. Bij onze vriendschap... Die ge al even schandelijk hebt misbruikt. Tusschen ons beiden is alles uit. Ik zou u reeds aan mijn voeten hebben neergeveld als heer1 Agostino, ondanks de monsterachtigheid) van uwe misdaad, mij niet om genade voor uw leven had gevraagd, ten einde u tijd te geven om uwe fouten te herstel len. Leef dus, maar verwijder u op staanden voet van hier. XVII. DE MOORDENAAR. Mateo haastte zich om zoo spoedig mogelijk weg te komen, toen Luigi, die Moreno geen ©ogenblik verlaten, en hem miet 'behulp van eenige vrienden gedwongen had hem te volgen, den booswicht naar Mateo duwde, en uit? riep: En deze hier, door wien moet hij houding naar de gevangenis van Den dermonde overgebracht. MAANDAG NAMIDDAG. Het slachtoffer leeft nog. Dezen na middag ie Eeekhoudt per auto naar de Kliniek der Bijloke te Gent gevoerd, alwaar men trachten zal door eene heel kundige bewerking in extremis hem liet leven te redden. Weinig hoop. Maandag avond rond 5 1/4 ure, brak een hevige brand uit in de Brugsche- poortötraat, te Gent, in de fabriek van M. W. Seranne. Do werklieden ten getallo van 65, waaronder vrouwen, waren nog volop aan dén arbeid. Eensklaps sloegen vlammen uit het dak op van heit trieernmgazijn, een gebouw van twee verdiepen, gansch in ijzerbeton, opge trokken. Een algemeen schrik maakte zich van de werklieden meester en iedereen nam zijne kleederen en vluchtte met dé w erkersldeed eren de straat op. Inmiddels had 'het Vuur groot© uit breiding genomen en toen de pompiers ter plaats snelden, sloegen de vlammen en dikke rookwolken hemelhoog, !bij zoover dat men in ganséh de stad de brand bemerkte. De pompiers die met al hun mate riaal tér plaate waren gesneld, verdeel den zich onder bevel van hunne overs ten, in drie groepen. Een groep viel in de fabriek zelf het vernielend element aan en beieverde zich' ook tot het) vrijwaren der andeire gei bouwen die ook vol met koopwaren opgepropt lagen. Een ander groep viél hét vuur aan langs het huis van den 'heer De Ronne, brouwer, waai' het brandend magazijn al achter juist aan de woning paalt en een ander, groep brandweermannen goot stralen waiter van in de brouwerij gelegen Coupuregang. Na een uur werkens was alle gevaar voor uitbreiding geweken wat het magazijn betreft waar de brand ont staan was en met duizenden en duizen den kilos katoen-afval 'bevat, ie men verplicht geweekt gansch dat gebouw te laten uitbranden. Heit gebouw, zoóals wij hooger zeg- gen, gelukkiglijk opgetrokken zijnde in ijzerbeton, zoo kon er geen onmidde- lijk gevaar zijn voor de aanpalende hui zen, die "anders groot gevaar zouden ge- loopen hebibon vernield te worden. Een ordedienst was ingeijeht door den heer policiekommissari§r paroh, der 2e wijk, die de óvergroote "menigte door agenten op afstand deed houden en allen 'toe gang tot de BragscbepOcntetraat afsloot. Waren ook ter plaats deheeren bur gemeester Van der Stegen hoofdpofli- ciekommisearis Vandjou&sélaere, en ad- j unlrt-policiekomimiösariö De Waleche. Het tramverkeer was ook onderbro ken dank aan het wijs beleid van dén heer policiekommissaris Caron, 'had de brandweer alle gemak om hun taak te volbrengen. Door de werklieden van den heer W. Seranne werd er ook veel koopwaren buitengebraoht, dié al zoo aan het vuur ontkwamen. Het huis van dén 'lieer De Ronne, brouwer, heeft 'ook erg te lijden door het water. De schade zal voorzeker .belangrijk zijn. De pompiers zijn geheel den avond en gansch den nacht, ter plaats gebleven om de nog smeulende katoen afval it© besproeien. geoordeeld worden? Een geheim voorgevoel trok, wij hebben het hierboven reeds gezien, do aandacht van Luigi op Moreno en wek te in hem het vermoeden, dat hij de eigenlijke aanstoker was geweest van de ontvoering von Paméla. Deze plotselinge uitroep maakte een levendigen indruk op de wapenknech ten, de bandietenen devazallen, die zich verdrongen om beter te kunnen zien. 4 Terwijl Mateo van (do algemeen© verwarring gebruik wilde maken om het hazenpad te kiezen, versperde Lui gi hem den weg en riep hem toe: Moreno was uw handlanger, Ma teo; hij heeft onzen heer Agostino wil len vermloorden'. Ja, ja, hij heeft Agostino om het leven willen brengen; ik lever hem over aan het gèrecht, herhaalde nu ook Mateo op een toon van verontwaardi- Nauwelijks waren ideze woorden, waardoor hij zijn deel van de verant woordelijkheid van.zich wilde afschud den, van zijn lippen gekomen, of More no vloog op hem toe. Deze booswicht had niet zonder be doeling gehandeld, toen hij er in toe stemde de medeplichtige te worden van Mateo. Hij had bij zichzelf overwogen, dat, ingevolge hij ontdekt werd bij de uitvoering van zijn misdaad, de invloed van Mateo hemi wel zou redden. En in plaats van hem' nu te hulp te komen, leverde hij hem weerloos over aan zijn rechters. Dat was te erg. En daarom riep hij op dreigenden tien tot Mateo: Hoe nu? Durft ge tegen mij het zwaard van het gerecht in. te roepen, terwijl gij zelf mij den dólk hebt ver schaft, waarmede ik heer Agostino moest d'ooden - Dat. is gelogen, riep Mateo luid keels. Durft ge nog ontkennen— Zeker, want het is niet waar. Moreno bracht nu een dólk te voorschijn waarop het familiewapen van Mateo was aangebracht, en voegde hem op konden, hardVochtigen toon toe: Ontken nu nog eens, als ge kunt. Mateo week verschrikt terug op het gezicht van den dolk waarvan Moreno zich heimelijk had meester gemaakt om zijn misdrijf ten uitvoer te 'brengen, en dien hij voornemens was geweest in de wonde te laten, om zich voor alle bedenking te behoeden. De twee 'booswichten waren tegen el kander opgewassen. Moreno diende Ma teo alleen om naderhand zijn wraak te kunnen koelen aan Luigi en Paméla. Ontken nu maar als ge durft, zei- do Moreno op vermetelen toon. Hebt gij mij zelf dat wapen niet gegeven en ge zegd: Ge wilt u wreken op Luigi door zijn. bruid, goed, Ik zal haar ontvoeren en haar naar een verborgen plaats over brengen, maar ge zult pas welen waar zij zich 'bevindt, wanneer ge Agostino van het wereldtooneel hebt doen ver dwijnen? Terwijl Moreno, zich aldus uitdrukte, 'hing: Luigi als het ware aan zijn lin- pen. Maar nauwelijks had hij opgehouden te spreken of Luigi wierp zich op Mla- teo, kneep hem dé keel toe en riep uit: Schurk, wat hebt ge gedaan met Paméla? Mateo, die door de sterke, gespierde vuist van Luigi bijna gewurgd was, kon ternauwernood om genade voor, zijn leven smeeken, en met moeite ^tiet hij eenige half gesmoorde kreten uit. Agostino gelastte echter Luigi te verwijderen, daar hij zich 'blijkbaar ge reed maakte om zich opnieuw op Mateo te werpen. Toen de orde en de kialmte eenigs- zine hersteld waren, nam Agostino het woord en zeide met diepen ernst: Mateo, gij zijt een groot misdadi ger. Niettemin, ik voor mij vergeef u a.l het kwaad dat gij mij hebt aange daan en hebt willen aandoen. Maar gij hebt ook Luigi groot onrecht aange daan en daarvoor zijt gij hem onmid- deïlijke en volledige genoegdoening schuldig. Wlaar is zijn vrouw? In de maki. pOp welke plaats? Dat kan ik niet zéggen. Maar gij weet liet toch? Ja zeker, maar de man, bij wien' zij zich bevindt, zou mij dooden als ikJ zijn naam en zijn schuilplaats bekend maakte. Toch moeten wij' Paméla kunnen bereiken. Uwe vrijheid hangt hiervan af. ('t [Vervolgt.)] i

De Volksstem | 1924 | | pagina 2