Oude Firma W. de CL1PPELE S. M. DE NACHTRAVEN LANGE RIDDERSTRAAT, AALST NIEU "W J A. gesticht prij sconrant Vraagt den algemeene Witte Wijnen Roode Wijnen i.iö Champagne Maeonuais, Beaujolais, Bourgogne van 4 ,75 tot I4',00 de flesch. Likeuren, Cognac fin champagne (specialiteit der Firma) 22,00 fr., Bénédictine, Cointreau,.Curacao, Anisette, Cherry Brandy, Oude Beste, Rhunr, Schiedam, Blankenheym, enz. Mummel, De'Duitsche misdaden in Belgie Rood el ijk werkongeval I)e bandietenstreek le Mechelen Bloedige vechtpartij te Boisscbot Eeu edelmoedige Amerikaan Een knaap verpletterd te Etterbeek Koopt heden uw Lotje Een soldaat door zijn vader doodgeschoten Aangerand of niet Hulpluis: Belg. Boerenbond, Aalst Vin blanc doux supérieur 4'10 Clialosse supérieur 4.65 Juraneon 2' cru 5.15 Graves 5.25 Tours Noizay 5.40 Jurancon 1' cru 5.90 Vouvray 1" têtes 6.— Maraussan 1* cru 6.50 Chateau Lamarque Clialeau de Rolland 8.— Chateau La Mouleyre 8.50 1922 Vin de table 3.00 1922 Saillans Fronsac 3.75 1920 Cbatoau Pontet Pachan 4. 1920 Chat. Montjon Le Gravier 4.50 1920 Cru Cliante Albuette 5. 1920 Chateau Citran Avensan 5 50 1920 Chat. Lamartine Cantenac 5.70 1020 Chateau Larcis Ducasse 6,10 1919 Chateau Bataiiley Pauillac 6,75 1919 Chat. Beycheville St Julion 7,00 1918 Chateau Smith H' Lalitte 8,50 Cuvéo Royale 8, Suprème Guvée 8,50 G.i vinMou§seuxd'Alsacel 1, Arnould 16, Chauvet cachet vert 16,50 Chauvet cachet jaune 16,50 Delheck carte verte 18,50 Moet et Chandon 19, Saint Marceacx C. B. 20, Royal Saint Marceaux 25,— Mumm carte blanche 26,50 de 1/2 4,50 5,— 6,— 9,— 9,- 9,— 10,25 11,— 14,25 GEEN VERJARING. Zooals wij reeds gemeld hebben zul len in 92f» de Belgisclie krijgsraden yecl werk hebben met de beoordeeling yan «le talrijke misdaden, door Duit- sclters in ons land gepleegd. Om de verjaring dezer gruweldaden fr. beletten, worden al de onderzoeken heropend. Men weet dat er na tien jaar yeriaving beslaat. De onderzoeken, gedaan door de krijgsaudilors, die elk door twee of ficieren moeten bijgestaan worden, zullen groor.e moeilijkheden opleve ren. De getuigenissen zijn. niet meer zoo nauwkeurig, vele dokunienten zijn verdwenen, enz. Tn Brabant on Antwer pen zijn de onderzoeken zoo ingewik keld. dat men er niet aan kan denken jjn 192 5 reeds van die proeessen op te roepen. Do vijf an.lere krijgsraden van heft' ?and hebben eert twaalftal raken in de lók kunnen .schr ijven En er zijn 10.000 'dossiers te onderzoeken. HOE DF AANHOUDING GEBEURDE. De aanhouding der .schurken beeft eigenlijk le Sehinveld plaats gehad, dicht mj Sittart. Alle drie bevonden zich met de auto aan cene herberg en poogden liet tuig tot geld le maken met voorwendselen, die. zeer verdacht voorkwamen, zooda nig. dat de houder der herberg arg waan kreeg en. de politie verwittigde. Deze was inmiddels reeds door de P, otterdam sell e politie op 'de hoogte gebracht inzake de autómobieldicven, cn met de meeste omzichtigheid deed zij eenen inval in da herberg. De ke rels, d:e zich daar zeker niet aan ver wachtten, werden ia een oogwenk overrompeld en aangehouden. Hot waren wel de twee 'gebroeders Moinrieh en Karei. Ferling, van Keulen en Balfein, van Frankfurt, en de auto was ook de Fiat, met bet aan 'den ach terkant geschilderd nummer. Er be. stond dus niet de minste twijfel meer. Men had de beruchte autobandieten ,vau Mecheicn in handen. In hun .oezit werden drie revolvers ysteem Browning gevonden, ook patronen en drie messen. )e aanhouding had rseds op 'In Kerst dag plaats. De aangehoudenen werden 'door 'de Nederlandsche politie ondervraagd cn twee der bandieten deden volledige be kentenissen over de gepleegde mis daad te Mechelen'; De derde loochende eerst, 'docii Za terdagmorgen' ging] hij eveneens, tot bekentenissen over. Over de herkomst van 'de auto Fiat, stemmen hunne verklaringen niet ge heel overheen met hetgenc tot lieden over is gemeld geworden. Er was namelijk tol heden sprake, dat de auto's in :t Groot Hertogdom Luxem burg zonden gestolen zijn.De Schurken verklaren echter dat ze de auto te Keulen hebben ontvreemd ren nadeclé van het bezettingsleger. Nu dat zal laler wel uitgemaakt worden. De drie bandieten zijn naar Maas 1 richt overgebracht, Ier beschikking van het BeigiSóh gerecht; dat dadelijk lot. 'de noodigc formaliteiten voordele jiyl leve ring is overgegaan. HUN VERBLIJF TE ANTWERPEN. Door de opsporingsbrigade is nu nok nog uitgemaakt, waar deze .auto bandieten in Antwerpen hebben ver bleven en vermits ze nu toch zijn aan gehouden is er geene reden meer om bet verder :e verzwijgen. Deze schurken waren in den nacht an 23 op 24 reeds in de' Scheldeslad en hebben gelogeerd in de «Majestic», Breydelstraat 28, waar ze zich hebben ngesenreven onder de valsche namen Van T Woud, 25 jaar oud, Van Gelder, 26 jaav oud, en Ferling, 25 jaar oud. Woensdagmorgen hebben zij hun verblijf verlaten zonder te betalen, omdat ze zoogezegd geen Belgisch' geld hadden, doch zij zouden terug komen. Dien dag, dag der misdaad, zijn ze 'dan verder met bun auto uitgereden en zijn eerst zeer laat terug gekomen. In eene overhaaste vlucht liepen ze naar hunne kamer, haalden hunne kleederen naar benedeny wierpen de in de auto en reden weg. M. Van Steen, overste der opspo- rintrsbrigadb heeft er nog een bezoek ebracht en een paar. klcedingstukken aangeslagen, die ze in hunne over haasting hadden vergeten.» Zaterdagavond was 'de meestergast van den koolhandclaar Detry, Eska dronstraat le Etterbeek, de genaamde Albien Dewolf, 50 jaar, wonende te Audergem, aan den arbeid. Hij deed een kamion achteruildeinzen, maar werd gevat tusschen den wagen en den muur. In deerniswekkenden toe stand werd hij naar het hospitaal ge bracht. Zij a borst was ingedrukt en weldra gaf hij den geest. EEN VERHAAL UIT ONZE DAGEN, door Ür August Sniedlers ltde Vervolg. Anna Eerling sloeg de beide ham 'den voor de oogen en weende. G'.j komt hier, in het vertrek der dierbare doode, u met hare juweelen .versieren, in afwachting dat gij hare plaats zult innemenl Vergeef mij, mijnheer, vergeef mij! snikte de kamenier. Ik was het niet, die de woorden uitsprak, welke \i krenkten... neen, ik nietl Neon; maar ganseh dat Loönéel beeft eenslaps mijne oogen doen opengaan; gij hebt nog altijd dezelfde bedoelingen als voor eenigen tijd. Ik kan dus niet dulden dat gij nog eéne minuut in dit huis vertoefd! Mijnheer, jaag mij niet weg, ik bid er u omI Gij hebt hier écn onwaardig mis bruik van vertrouwen gemaakt, met U lot onzen sLand fe willen verheffen én een rang te willen innemen, die aan 'jfeene persoon van uwen stand niet past. Ga heen... doch ik zie dat gij in In de herberg van 'den beer Mel- sens kregen enkele late verbruikers twist, om een nietigheid. Dc haas zette de. ruziemakers aan de deur. Buiten ontaarde de woorden wisseling echter in een. gevecht, en Werden de messen bovengehaald. Plots ging van fusschen de vechters een gil op cn dopdeTJjk. getroffen zonk de. 25jarige landbouwer Victor Brems tc-n gronde. Hij werd naar zijne ouder lijke woning overgebracht .cn er door een bijgeroepen geneesheer dc cprste zorgen toegediend Inmiddels was het aan de Rijks wacht geluk', den gevlucb.fen messen huid zekeren Lodcwijk C. op te sporen. Hij werd aangehouden en Ier beschikking van h£t gerecht opgeslo ten. Tijdens den oorlog liad eene arbci- dersfamilie van Pcriqueux (Frank rijk): kennis gemaakt met een Ameri- kaansehen soldaat. De bel rekkingen bleven duren en onlangs Kwam de Yankee bun een bezoek brengen, waarna hij een der zonen van de fa milie voor een tijdje meenam naar Amerika. Bij zijn terugkeer stuurde dc vader een hartelijk woordje van dank, waarop hij als antwoord een wissel kreeg waarvan hij eerst de vaarde niet kende. Daar hij nu in de stad moest zijn, ging de vader in eene bank zijn wissel iatcn uitbetalen. Het maakte hem ech ter ongeduldig dat de bediende altijd maar voort bankbriefjes zat te tellen. Zeg eens, riep bij eindelijk, als ge eens voor mij wilt zorgen. Maar ik ben bezig, was liet ant woord. En dc vaaer-kreeg den stapel briefr 'fcens. Zijn wissel bedroeg ,72.000 frank! onder 'de aanwezigen ontstond. Vart die opsehuuding maakte de vader ge bruik om de deur uit te snellen en og de vlucht te gaan. Later werd vernomen dat de moor denaar te LommeTe door de gendar-. rneric werd aangehouden. Het 1 parket van Turnhout is tefl plaatse der misdaad een onderzoek1 gaan doen. 1 Het bestaat uit MM. Caron, prolnt- reur 'des Konings, Janssens, onder zoeksrechter, Hannoset, griffier erf Gaffin, wetsdokter. Zaterdag kwaméö de geraamde Ninove er zijn zobn Robert, 14 jaar oud, -wonende Hértoginstraat' te St. •Pieters. Woluwe, met een stootïar 'angs de Nervierslaan te Etterbeek. Opeens kwam een auto-wagen in volle aart. op bet stoolkarretje gebotst. De knaap word zoo erg: ten gronde ge slingerd, dat hij op den slag dood was. De chauffeur keek niet eens naar bet slachtoffer om. eh verdapperde nog zijn snelheid. Doen men had hem al ras te pakken. De geleider was 'n jon gen van '17 >/z jaar, genaamd Vineke Raphael en wonende Ninoofsche Steenweg 83. Het parket is verwittigd De trekking hesft plaats zoodra de loten zijn verkocht Oft'icieelo Tombola onder waarborg van de Regeering 1,600,000 fr. prijzen. EEN FRANK'T L.OT In al de Postkantoren. uwe haast vergeten hebt een der dia manten terug te leggen... Bij het hooren van die woorden zag Anna verschrikt naar haar kleed en zij bemerkte eene kleine agraaf, eene vlieg, uit. opalen en smaragden ge vormd, Oie zij bij de onverwachte ver schijning van den edelman yergeten had los te maken. Met eene snelle beweging sloeg zij er de band op. Neen, hervatte de oude lieer met waardigheid; neen, behoud dat juweel, iulïer; het moge u, zoo dikwijls gij bet ziet, te binnen brengen, hoe diep gij de familie Murg-Lethington, en \ooral de achtbare doode* gekrenkt hebt, door den zoon van zijn familie- plicht af te leiden. Dit verwijt trof diep; Anna Eerlin, greep driftig het juweel van de borst cn wierp het ter zijde. Op dat gezegde kon zij niet ant woorden: de oude heer sprak waar beid. Er zou echter een oogenblik in haar loven komen, dat dit juweel er niet noodig was om haar hare ondank baarheid te verwijten de. woorden, zooeven uitgesproken, waren daartoe immers voldoende Anna Eerling verliet het huis doch niet meer onder den strengen blik des Tc Moll, op de parochie Rauw wa ren in den nacht van Vrijdag op Za- lerdag' nog verschillende personen aanwezig tusschen dewelke zekere Jo zef Van Heest, bijgenaamd «Dc Boer» en zijn zoon Alfons, soldaat, die in verlof was.. Tusschen deze twee laatsten ont ond een hevige twist, die zoo hoog iep dat de vader, ten toppunt Van woede een revolver trok en drie scho ten op den zoon loste. Deze viel mors dood neer. Men begrijpt wat' opschudding er ouden meesters zijnde, kwam de 'ge kwetste eigenliefde boven, zelfs dc zucht naar wraak. Er onlook in haar oen brandend verlangen om te herwin nen wat. men haar zoo plotseling ont nomen had de wëèïde. Die gevoelens welden met hernieuw de kracht, op, toen zij eene schuilplaats moest zoeken bij eerte vriendin, in wel ker huis de trap van week hout ge maakt, dc vloer der 'kamer met geen zacht lapijl, bedekt' was,'; waar men, kortom, een geheel andere reuk gewaar werd cian 'die, welke het aristocratisch huis der Murg's door-wasemde. Daar, in die burgerlijke nederigheid tcruggestooten, werden de. laatste ge voelens uitgedoofd; Öie in haar wild gemoed waren gelegd .zij werd in. derdaad eene duivelin in het najagen van hetgeen zij nu niet meer be schouwde als oenen 'droom, maar als een rechtmatig eigendom. Geen acht 'dagen later of een 'advo iaat trad als bemiddelaar op tusschen vader en zoon doch de eerste wilde zelfs niet van verre e.erie halve sylbe \an een huwelijk hooren cn ook' ge- waardigde zich de edelman niet 'over dit punt zijnen zoon een half woord toe le spreken. Eeni^c weken late£ bracht een deur- Parijs, 28 Dec. Volgens he£ <r Journal »is de garagist Jean P.., Belgisch onderdaan, die 20 december 1.1. door gendarmen langs den weg werd gavonden en overgebracht naar; 't. hoofilpolitiekommissariaat van Or leans, gisteren aangehouden onder, beschuldiging van misbruik van ver trouwen. 't Zou niet waar zijn dat hij. le Parijs door onbekenden was aange rand, bedwelmd met chloroform, uit geplunderd én1 weggevoerd, zooals hij' beweerd heeft. Maar hij zou eene somt' van 11,500 frank, hem toevertrouwd door zijne klanten 'ora er auto-benoo- dighedon voor aan te koopen, ver kwist hebben. Alles wat liij vertelde waren uitvindsels, zegt men; maar. Jean P. houdt zijn bewering staande. Veevoeder Lijnraeol am. Fr. 125,50 Katoenmeel 122, Kokoskoek C. M. 118, Sesaammeel 129,— Sesaammoel 127,Supra B. 26,- Zemeleo 75,— Supra B 23,- Kriel 92,50 Sylviniet 17,- Mais-plata 99,— Cloorpotasch 58,— Gerstemeol 108,— Zwav. potasch 100,— Vleesfhmeel 150,— Metaalslakken 23,— Moutkiomen Gedroogde Pulp 70,— Wij koopen dagelijks rogge aan den boog» sten dag priji, van beden tot 31 Deoeinbei 108 fr. Het magazijn zal op 2 en 3 Januari geslo ten zijn wegens inventaris. 2219 waarder den ouden man gezegeld pa pier, tot hef afeischen der toestem ming in het huwelijk. Dat noodlottig geschrift was voor de edelman een doodvonnis en dat ctoodvonnis werd hem m het aangezicht geworpen ricor zijn eenigen zoon, door den lieveling zijns harten, zijne hoop en toekomst 1 Al wat de vader deed onï 'dien zoon le verbidden was vruchteloos bedrei gingen maakten zoo min indruk als tranen. Was ik geen christen, 'ik zou mijn eigen bloed vloeken zegde de oude man, maar God zal u' .weergeven wat gij mij ongenadig doet lijden Roderik trok de schouders op', ten toeken dat hij zich noch om den vloek; noch om God en de toekomst, bekom merde. De jonge Murg verliet liet vaderlij huis en het gezegeld papier had zijnen loop. De vader wilde zelf Bij Anna jEer ling eene laatste poging wagen hij persoon. Wie zijn karakter cn 'dé waar de beseft heeft, 'die hij aan zijnen stand in do samenleving hechtte, zal zich ook een 'denkbeeld vormen van de opoffering, welke hij zich bij dezen stap oplegde. (TRAGEL) Prijzen der voornaamste Waren Meststoffen'. Soda-Nitraat 115, Ammoniak sulf.128,— Superfosfaat 2ö,— Bemard-fosfaat 18,— Mijnheer Murg-Lethington ging naar het huis, waar zij, die de rust in zijn ouden dag had gestoord, verblijf hield. Beneden in dat huis zag men een kleinen groente- en appelwïnkoï op. een dorpel speelden twee of drie onge- wasschen cn plekkerige kinderen eene slonszige vrouw, met grijswor- dende haren eri een verwaarloosd kind op den arm, stond den edelman to woord. De oude ÏÏeër ging "de donkere frap op cn, toen men boven een onzekeii gestommel hoorde, werd er eene deur; geopend, zoodat er wat meer licht' in' die schuins oploopende mollepïj viel. Anna Eerling zelf opende de deur zij deinsde ontsteld achteruit, toen de lange gestalte 'des grijsaards, altijd in grooten rouw uit. de diepte oprees cri langzaam op rden dorpel verscheen. Dé oude man trad binnen en sloot kalm do' deur, Wordt ybörtgezet. De volgende werken zijn reëds op nieuw verschenen Anna Dieu-Ie- v'eut, Scnerpenheuvel, De Gasthuisnon en Oud Speelgoed I. Te yerkrijgen in Voor God en 't Yolk Huidevetterstraat 21, eerste verdiep, 'Antwerpen.

De Volksstem | 1924 | | pagina 2