DE NIEUWE PENSIOENWET Dank aan de Katholieke Ministers Moyersoen-TsoMen Wat de 1 Katholieke Wat de socialistische Ministers Moyersoen en Tschoffen deden Minister Wauters deed: 28 Zaterdag Maart 1925 De Facteur Dag Soei, dag Mieken. Hier ben ik er mèe zulle, twpe mandaten, ieder van 720 frank voor uw pensioen. Dat is andere peper dan het pensioentje met al liet beslag en onderzoeken van dien fameuzen rooden minister Wauters, Soei Gij moogt het nog zeggen, facteur, 't Was vroeger al zoo erg alsof een ouderling een misdadiger was echte in! vwisiliemaatregelen, om van ons pensioentje te kunnen affulselen of zelfs het ons te onttrekken. IV u is hel voor iedereen gelijk, dank aan de wijze maatregel van de katholieke Ministers Moyersoen en Tschoffen. Ook stem ik op 5 April met al mijne zoons voor de KATHOLIEKEN, de eenige en ivare werkmansvrienden, |^j U FT1 O"! F* CS Gevolgen der Wet Wauters. H. Gontran XXXI'JAARGANG NUMMKR 74 IZon op 6,39, ood«r 6, if5 Kerkstraat, 9 en 21, Aalst. Tel. 114 DA.GBLAD 1 5 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.75 Uitgever: J. Van Ncffel-Db Genot 1 Eerste Kwartier den 1 publiciteit buiten het Air. AALST 3 Agentschap Havas, Adolf Maxlaan, 13, te Brussel. Rue de Richelieu, Pari ja, Bream's Buildings, 6, Lon dres E. C. 4, Door de wot Moyer- soen-Tscboffen, hekomt de werkman mils stor ting van 10 centiemen daags 1" Ken pensioen voor zich zeiven 720 Ir., som welko kan stijgen, naarmate de ouderdom waarop de stortingen be ginnen.. 2" Ben pensioen voor zijno vrouw indien bij vroogtijdig komt te over lijden: minstensSSO fr. 3° Een pensioen voor zijne weduwe: 720 fr., dat tot 1030 fr. kan beloopen. 4° Een pensioen voor zijne weezen van min dan 16 jaar,tot 240 fr. en.... men zal zijne zakken niet moer door snuffelen. Door de wet Wauters kon een oude werkman, die wat overgespaard bad en nu nog wat ver diende geen pensioen genieten. Alloon de beboeftigen en de niet vooruitzien- den trokken pensioen. De wet Wauters liad de weduwen vergeten daar deze toch geou stemrecht hadden. De wet Wauters ken de aan de afgesloofde mijnwerkers een pen sioen toe van 540 frank. De wet Wauters wil de van geen pensioen voor de bedienden, om dat bet zoogezegd bur gers waren. Sedert twee maanden is den Heer Controleur dej; belastingen van Aalst verplicht govtoest te Aalst en omiiggbnde ge meenten, meer dan 100 pensioenbookjes af te nemen, om reden, dat de ouderlingen nog wat werkten, een weinig spaarcenten hadden, een eigen huisje bewoonden dat ze soms 50 jaren geledon van bun ouders geërfd hadden, een klein of onbeduidend snoep winkeltje hadden; ook deze die soms oen onbe duidend herbergje biel den, werden van bun pensioen beroofd. OUDERS van ge sneuvelde solda ten zag6n bun pensioen merkelijk verminderen, ja, velen werden bet vol ledig afgenomen. Dit alles bij uitvoer dor Wet Wauters. Door de wet Moyer- soen-Tscboffen is ook voor de weduwen en woezen gezorgd. De weduwen zullen oen pensioen hebben tot bet einde barer dagen; de weezen tot zij don ouderdom van 16 jaar bereikt bobben. (Zio hierboven). Do wet Moyersoen- Tsclioffen voorziet voof do mijnwerkers een pen sioen Vilt) 70JI fr.en voor liuntio vrouw een pensioen van 720 fr. De wet Moyersoen- Tschoffou wil dat ook do bedienden oon rusti- gon ouden dag bobben. Zij schenkt ben ook een pensioon. Dit pensioen zal minstens I 809 Ir. zijn, som welko naar ge- hing de stortingen veel kun verhoogd worden.

De Volksstem | 1925 | | pagina 1