De Gasthuisnon Opneming der 2e klas- reizigers in de slaap- vvagensder treinen 2 en i Dwaze wedding le Gonlrode Een drama le Asras Het drama van Dikkelvenne Vaarwel aan de wereld Doodelijk automobiel ongeluk te Dottenys Zware brand te Ëlsene Oppassen is de -boodschap Die mogen van geluk spreken De baiulièlt rij te Erps Querbs De Vergitligingszaak van St Amandsberg Man vermorzeld Automobielongeluk le Kaprijke Erg ongeluk in de statie te Grimde Bloedig gevecht le Mechelen Vreeselijk moloeycle- ongeluk le Celles ®f> Bewogen aauhoudin^ le Schaarbeek Tragisehe gassen liet ingang van 5.Juni 1025, wordt de le klasse-slaapwagen der treinen 2 en I vervangen do ar eenen slaapwagen met le en 2c klasse-afdeelingen. .Elke reiziger 9«n b^jet, eon abonnement of een oorlof tot vrij ver keer 1 cl 2 klasse mag, mits betaling, aan 'de internationale Slaapwagens- maatsi liappij, van een opgeld berekend legen fr. 0.10 per kilometer, een 2c klasse-bed bezeilen. De 1ste klasse-reiziger mag zich maar van een 2e klasse-bijkaart voor zien, als cr plaats genoeg is voor de 2e klasse-reizigers. M. lienii Vekcman, fabrikant in vloersleehcn te Meile, keerde Maandag nuclvt per motoeyele terug' van de ker- ïiiië van Oóstérzceie. Nevens hem reed eén zijner vrienden óók pér motoeyele. Te Gonlrode werd onder hen voor eene flesch champagne eene- wedding aangegaan om de eerste te Melle aan te tomen. 5 De mach ionen waren nauwelijks in gang of- Vekemanbolde tegen den boordsteen van het liuis van den heer burgemeester van Gontrode en werd tegen den muur geslingerd. Het slachtoffer werd den schedel ge broken. Vekeman die sleehls 35 jaar oud is, stierf Dinsdag namiddag zonder tot het. bewustzijn terug te keeren. Hij laat eene weduwe en jonge kin deren na. EEN INWONER VAN ERPE PLEEGT EENE MOORDPOGING. In de rue du Commandant Durnetz, te Arras, woont de Weduwe Mathilde Parmentier, die een logementbuis -openhoudt voor de vreemdelingen die aan bet front komen werken. Een deel der woning was ook ver huurd aan zekere Victor Van Hoef, vloerlegger, wonende te Erpe. De man verblijft reeds."sedert 1922 in de Fran- sche verwoeste streek. Hij genoot cenige voordeelcn van wege de Weduwe Parmentier, doch tengevolge van een ohvèrschil had de herbergierster hem verzocht te ver huizen, wat Van Hoef dan ook deed. Een ander huurder kwam in zijne plaats. De vloerlegger was daar geen beetje tevreden over: Maandag avond had hij zelfs een woordenwisseling met de we duwe en gaf haar eenen vuistslag. De policie moest tussehen komen. Van Hoef ging heen en moet Dinsdag morgen vroeg de Herberg der loge- m.enthoudster- zijn binnen getreden, want toon om 7 ure de slachter Ra mon t er ook kwam vond hij de vrouw badend in haar bloed. Zij-had niet, min dan negen messteken bekomen. De. policie snelde ter plaats eene gebuurvrouw verklaarde dat zij Van Hoef om -7- Vi ure liet buis zien verla ten had. Van Van Hoef was echter geen spoor te vinden. DE DADER TE DOORNIJK OPGESLOTEN. Onze lezers zullen zich nog bet schrikkelijk drama herinneren dat op Zaterdag V» Mei laatst, de bevolking .van do wijk Rot.se, gelegen tussehen Gavere en Dickelvcnne in ontroering bracht. Daar had zekeren Hector Remue, 29 jaar oud, stocngelaagwerker, in een aanval van waanzin, Karei Louis p® Paepe, doodgeslagen, alsook de 79 ja rige Wed. Van Hcircweghe. Vrouw De Paepe die ook éég werd tóegctakkeld, is gelukkiglijk aan de "beterhand. O.p bevel van het parket.werd Remue aap een geneeskundig onderzoek on derworpen. Do krankzinif igen-dokt ers nebben hun verslag nedergelegd en besluiten tot de gehcelo onverantwoordelijkheid van den dader. Hector Remue werd dicnsvolgens van Gent naar Üoornijk overgebracht j daarmede is de zaak geklasseerd. Prins en Prinses in 't Klooster. Prins en prinses Discordi, die in Ita lië gekend zijn voor hun kolossaal for tuin en die in de hooge Romcinschc maatschappij op den eersten rang stonden, hebben beiden vaarwel gezegd aan de wereld om hun dagen in een klooster te slijten. De prins is getreden in het klooster van Monaco bij Milaan, en de prinses in lvet klooster van Modena. Daar die kloosters, volgens hifti regels, geen gehuwden mogen opnemen, was er eene bijzondere toelating van den Paus noodig. Z. 11. Pius XT beeft hun die toe lating verleend. Het gebeurt nog meer dat grooten der aarde aan eer en rijkdom verzaken o.-n in de stilte van kloostermuren hun zielezaiigheid ie bewerken. Dinsdag, om kwart voor twaalf, bij 't huiswaarts keeren der schoolkinde ren, werd de kleine Henri' Doüchez, eenig zoontje van Cam. Douchez-Fa- bril, 7 Va jaar. oud, aangereden door de auto van M.M. Truffaiit en zoon, nijveraars te Roubaix. Het kind werd opgenomen met .een schedelbreuk en kneuzingen aan 't linkerbeen, en naar 't vaderlijk huis overgebracht, al waar het de zorgen ontving van M. Roelandt, geneesheer en burgemees ter der .gemeente bijgestaan door den lieer Vanneste, insgelijks dokter der gemeente. Een schedeloperatie werd vruchteloos beproefd te Moescroen, waar het jeugdige slachtoffer nog dcnzelfden avond overleed. VOOR HONDERD DUIZEND FRANK SCHfl.bE. Omstreeks 1 uur 's nachts, brak in het houtdepot van den h. Bcrtcauz Schildknaapstraat, to Elsene, een zwa re brand uit. Buren gaven lvet nood sein en weldra bevond zieh de brand weer, onder bevel -van kom-niandant "Vermeersch, ter plaatse. Het vuur nam in een oogwenk een onrustwekkende uitbreid-ing en bedreig de weldra de belendende woningen. Met verscheidene slangen op de-water leiding, viel dc brandweer liet vernie lend element aan eff slaagde er, na ver scheidene uren werKehs in, het vuur te bedwingen, nadat het de zoldering van de zagerij en de malchmezaal had aan getast. Eene groote partij, .hout werd mede een prooi der vlam,men. De schade wordt op i00.000 frank geraamd. Een onderzoek wprd ingesteld naar de oorzaak van de ramp. Persoonlijke ongelukken deden ziph niet voor. ntt De politie moest een strengen orde dienst inrichten, om het yolk op af stand te Hóuden. Sinds eenigen tijd loopt te Antwer pen een 40 tot 50jarigén kerel rond, sprekénde met Hollandsclien tongval, die vreemde stukkeir tracht aan den man te brengen. D$ vaandeelen liebben den titel The Rock Island Ce met eene nominale waarde-van 1000 dol lars, docli die waardplops zijn. Dezer dagen kwam deze kerel, bij den wis.sel- agent Léon Geerts, "Van Dyckkaai, 15. De wisselagent telefoneerde dadelijk naar de poliic, doch de kerel moet lont geroken hebben, want hij zette het op een loopmi zoo hard jhijmaar kon. den schouder gebroken. Zekere dochter Dc CIcrcq.den schou der ontwricht een reeds bejaard vrouwken, Theresia Dc Mculenaere was zeer erg gesteld en eene dochter Van Laecke ook erg "gekwetst aan liet 1 hoofd. De geleider, zoon van den brouwer Van. de Watlync, werd na verzorging naar Eekloo overgebracht. De andere reizigers waren- ook min öf meer erg gesteld. - Idededen. Een hunner meende den diaf te pakken,5maar legde de hand op een burger, die den wegvlucht enden be drieger op de hielen zat. .Gelukkig was !de schuldige spoedig aan ile policie 'overgeleverd. Hij werd 'gekneveld naar liet politiekommissariaat gebracht. Het blijkt i,een gevaarlijke 19-jarige 'kerel uit Rijsel te zijn. Londen, 3 Jüiii. Majoor C. G. Cae en zijn werktuigkundige zijn op dc autobaan le Bfooklandt, tijdens een 180 km.-snelheid, bij een wonder aan den dood ontsnapt. Tijdens de laatste ronde van den wedstrijd slipte de auto en kantelde. Terwijl het voertuig in volle vaart driemaal omsloeg werden de inzitten den op den grond geworpen. Het op hefmakende voorval had geen per soonlijk ongeluk tot gevolg, want de majoor en zijn-helper werden bji hun val niet eens gekwetst. OP EEN SPOOR Ouzo lezers zullen zicli nog den moordaanslag, herinneren, die in do maand Januari ie Erps Querbs ge pleegd werd op de weduwe Van Cam- penhout. De dader maakle zieh mees ter van eén aanzienlijken buil. Naar het schijnt zou het onderzoek in die zaak zulke goede vorderingen gedaan hebben, dat, een ernstig spoor ontdekt is in den omtrek van Campenhout. '1. Is te hopen dat do laffe dader weldra in handen van liet gerecht zal vallen. N.Y\ DE AANGEHOUDENE BEKENT ZIJN SCHOONBROEDER TE HEBBEN WILLEN DOODEN. Wij hebben destijds gemeld boe ze kere Jan Beyl,. wonende Gentstraat te Bint Amandsberg,was aangehouden on der, beschuldiging zijn schoonbroeder Èdmond Van Nevel, bij wien hij in woonde, te hebben willen vergeven door fosfoorzuur in zijn koffie te men gen. Het was de vrouw Van Nevel, die bij het reinigen der koffiekruik, een zon derlinge blauwachtige stof op het af- waschwater ontdekte en vol achterden ken de politie verwittigde. Men kon tijdig beletten dat Van Nevel van den koffie dronk. Den avond te veren was dezes bandhond plotseling overleden in zijn ingewanden vond men sporen van fosfoorzuur. Het was op Jan Beyl dat aanstonds de vermoedens vielen, maar hij loo chende krachtdadig alle schuld. Hij beeft dit niet kunnen volhouden, maar thans, wellicht door berouw ge dreven, aan den heer onderzoeksrech ter Van Hauwermeiren een brief ge schreven om alles te bekennen.' Hij had het vergif bij een apotheker gekocht en liet eerst op den hond beproefd. Hij handelde uit wraak jegens zijn schoon broeder, omdat deze vaak zijne zuster mishandelde. Toen Dinsdag iïamiddag d'è trein die alhier ten V2 ure aankomt, den barreel van den ijzeVenweg der Moor- seelstraat te Meeneffging voorbij rij den, zag de machinist op de- riggels een persoon liggen. Daar de spoorbaan aldaar eenen draai1 .piaakt, bad bij zulks slechts op' eenigc meters kunnen bemerken en toen hij kun stoppen was de ongelukkige reeds onder de wielen vermorzeld. Het hoofd- was. letterlijk van de romp. gescheiden en de dood moet ©ogenblikkelijk;t- >gewe£§t zijn. Men denkt dat het: slachtoffer, Con stant Terryn, 50 jaar-oud, vlas.werker, vroeger gewoond hebbende Moprscel- straat, langs de sp'öortfaan zal gegaan zijn en daar zal geva$ep zijn. Het lijk werd naar het doodenhuis overge bracht. AUTO-KAM ION OMGEKANTELD. VÉLE GEKWETSTEN. Maandag' was de kongregatie van Bentille, met. vier auto-kamions naar Oostacker-Lourdes gereden. In het terug keeren rond 7 V2 ure 's avonds, op liet grondgebied van Kap rijke, wijk Nieuw land, reed de auto van den brouwer Van do Wattyne van Ivap- ryeke, dicht den bo.rduurstecn waarop een band van een der wielen sprong, met het gevolg dat de auto omkantel de en terecht kwam in den aardeweg. Al de reizigers werden dooreen op den grond geworpen en gekwetst. Hadde dc auto omgekanteld op de steenen, de gevolgen waren voorzeker verschrikke lijk geweest. De eerw. Andries, pastoor van Ben- tile, werd gekwetst aan de beenen en de banden een Hongaarsch kind, te huis bij den kos.ler van Bentille, werd In de statie van Grimde is Dinsdag een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Een ordeklcrk, Fern. Billens, 23 jaar oud, ongehuwd, wilde er in den goeder.en- foergon van den trein Thienen-SX- Truiden springen. Hij had-echter 'zij nen sprong misrekend en viel onder de wielen. De ongelukkige werd de lin kerhand vermorzeld en deerlijk aan de kin gekwetst. Men heeft hem in zeer zorgwekkenden toestand naar het gasthuis van Thienen overgebracht. Dinsdag avond, rond 10 u., ontstond er twist in de herberg van V., Kerkhof- lei. Van twisten kwam het tot vechten. Er werd gebeten, gestampt en met bierglazen geslagen. Zekere .Willem De Windt, wonende Kerkhof lei, werd een vinger - bijna afgebeten, bekwam een beet in het scheenbeen, en v/era zoo vreeselijk met een bierglas op het hoofd geslagen, dat men onmiddelijk dc hulp van een dokter moest inroe pen die de wonden moest toenaaicn. De policie stelde een einde aan dit "echt wildemanstooneel. De. ergste 'da der, zékere V. R., wonende insgelijks Kcrkhófïeï, kon met de gróótste moei te aangehouden en opgesloten worden. Dangs de groole liaan van Duik' naai1 Brussel is or een erg motocyrleton- geluk gebeurd. Twee mannen, die op eene moiocyclet hadden plaats geno men, reden in de richting van Borg worm. Zij wilden een wielrijder voor bijsteken, doch deden daartoe eene verkeerde zwenking, zoodat de moto uitgleed en beide rijders niet geweld ten gronde geslingerd werden, waar zij bewusteloos bleven liggen. Het wa ren de genaamden Frans Bernard, van Boncelles, en Servais, van Montegnée. De eerste had den schedel gebroken en werd in hopeloozen toestand naar eene kliniek te Borgworm overgebracht, waar hij kort nadien overleden is. Het lijk werd naar Boncelles overgebracht. Het tweede slachtoffer moest, in hope loozen toestand naar het gasthuis, van Borgworm overgebracht worden. DOOR Br August SEIIEDERS 42ste Vervolg. Vauer, vader! hoorde men de stem van de non, onder het kusseiï en wèenén uitroepen. Gij leeft! God heeft mij gezegd, dat ik u zou weer- zien. Onbeschrijfelijke vreugde m dat ne derige kamerke, naast het doodbed der barones. Nog klemde de vader zijn kind aan het hart nog weenden zij .beiden van vreugde en dachten in eenen droom te verkeer en, toen Adelbert in.de kamer verscheen, om een laatste bezoek bij do stervende af te leggen. De. jonge edelman .stond even ver stomd als de oude Hartman, bij lipt zien van dat treffend t.ooneel, en hij verklaarde het zich slechts, toen liij den vreemdeling boorde zeggen zie mij nogmaals aan, Isido^a! Ja, ja, gij hebt de trekken uwer moe der. En zoo, zoo als gij zijt, vader, heb ik u gedroomd, zegde dc non; zoo heb ik mij steeds voorgesteld dat, ik u zou weerzien. Eensklaps rukte dc zuster zich-los; Woensdagmiddag, omstreeks 2 u., bood zieh in den specerijwinkèl van de echtelingen Stoons-Xan Vaerenbcrg, Brabantstraat, 210, een net-gekleede jonge man aan, die namens den pa troon van een tegenoverliggend koffie huis 100 frank ter leen vroeg. De goedgeloovige vrouw overhandigde hem een biljet van 100 frank, waarmee dc onbekende inderdaad in de' richting van het. koffiehuis ging. Op dit oogenblik kwam een tram voorbijgereden en toen de onbekende plots op den wagen sprong, besefte de vrouw dat zij liet slachtoffer was van een bedrieger. Als gevolg op baar geroep zette men den dief achterna, die echter van liet voertuig sprong en langs een zij straat langsheen dc Aarsehotstraat trachtte te vluchten. Een wielrijder was hem echter op liet spoor en met de medehulp van voorbijgangers kon men den kerel aanhouden. Intusschen kwamen «en paar policieagcnten toe gesneld, die aan dc achtervolging me- VIJFTIG PERSONEN 'DOOR EEN ONTFLOFFING VAN CHLOOR VERSTIKT. Een hoogst onvrijwillige proef van den stikgassenoorlog speelde zich in het Fransehe plaatsje Annemasse bij Genéve af. Daar ontplofte tengevolge van de hitte op de statie, een uit Zwit serland komende cylinder met 120 kilo vloeibaar chloor. Onmiddelijk ver spreidde zich een groene, wolkcnsluicr over het stadje; alles trachtte zich hals over kop voor do naderende gasmassa uit de voelen te maken. Be naburige hotels werden riïet''behulp van auto s in allerijl ontruimd, maar men kon niet verhinderen, dat meer dan 50 per sonen mei ten decle ernstige vergif- tingsverschijnselen in de" ziekenhui zen van Annemasse en Genève'moesten worden opgenomen. Zeer ernstig er aan toe zijn een aan tal kinderen, die in de nabijheid van de statie gespeeld hebben, alsmede een groot aantal spoorwogmannen. "Le vensgevaar bestaat op liet oogenblik bij geen der aangetasten. Alle bewo ners, die onder de inwerking van da gassen geraakten, kloegen over pijn lijke verbrandingsvorscliijnselen aan den hals en de oogen. Ook «enige Ame rikanen, die tijdelijk in Annemasse vertoefden, zijn het slachtoffer ge worden van dezen «gasaanval». Een militair deskundige van dé con ferentie in zake handel in wapenen, die op het oogenblik te Genève bijeen is, en juist eenige dagen geleden de kwes tie van den gasoorïög liecfl behandeld, uitte zich omtrent dc betrekkelijke schadelijke gevolgen der ontploffing met de woorden, dat deze ontploffing in vergelijking met den kleinsten gas- zij vloog naar het bed harer pleegmoe der terug. Op uit oogenblik viel het oog van den heer van Herlicum op liet kleed, waarmed zijne dochter getooid was; zijn strakke vinger wees als ondervra gend op dat gewaad. Dat kleed, mompelde hij en greep den burggraaf bij den arm; wat beduidt dal. kleed, mijnheer? Dat is het kleed, der gasthuis nonnen. En mijne dochter? Is de heiligste engel dezer orde. Gasthuisnon!... Dat wil zeggen, sprak van Herlicum op diep ontstelden toon voort, dat ik haar verliezen moet, op het oogenblik dat zij mij na zoo veel jaren afwezigheid, werd terug ge geven De zuster bleef over het lichaam der barones gebogen. Toen zij de overtui ging had dat mevrouw overleden was, zegde zij tot de omstaanders. Laat ons bidden en allen, ook de kolo nel, knielden en baden voor d« afge storvene. Zij, die in den voorspoed ÏÏare salons gevuld bad gezien met vrienden en 'vriendinnen, stierf eenzaam en verla ten in hel huis van den ouden fabriek werker; zij,, die zoo gaarne in pracht leefde, stierf op een nederig, bed niet katoenen gordijnen -behangen, en in een nederig kamerke, De vrienden wa ren met de pracht verdwenen en zelf; zullen allen haren lijkstoet niet ko men bijwonen, nu hare doodkist niet uit de poort van liet liotel, maar wel uit de lage deur ccner werkmanswo ning wordt weggedragen. Toch- zullen er nederige harten zijn, die don lijkstoet zullen volgen. XVD TERUGKEER- Snel gaat.liet loven, voorbij; niets blijft cr ons over dan dc herinnering. Doch ér wordt, om dus te zeggen, een clektrioke draèd over onze loopbaan gespannen, en zelfs, als wij den rand van het graf genaderd zijn, loopt onze gedachte somtijds nog langs dien loo- verdraad terug, en zien wij, in onze verbeelding, bet. verloopen leven weer, met al zijne glimlachen en tranen, niet al zijne bloemen en doornenl Op een seliooncil avond van de maand September zat de non voor liet venster van bare cel; de maan stond aan den bewolkten hemel en. wierp soms haar bleeken glans door bet ven ster. Dc zuster bad het oog droomend op de wolken gericht, even als zij 'deed, toen zij nog kind w^s, vormde hare verbeelding daarin allerlei wezens en figuren. Hebt gij nooit, als gij 's' avonds al léén en droomend neerzat, 'de wolken gaégeslagen? Zaagt gij ze. Riet veeler- fei vormen aannemen? Waren het beurtelings geene menscbelijke we zens; mannen, vrouwen, kinderen; wa ren het geene steden, dorpen, heuvels en dalen? Zuster Mathilde meende ook in de drijvende wolken geheel het panorama van Paul's en Felicila's leven te zien, aanvangende met de wieg van haren broeder, tot het schip met grauwe zei len, dat de ongelukkige. Felicita aan baren geboortegrond liad ontvoerd. Beurtelings rezen de beelden van genoegen en smart voor haren geest op; beurtelings was liet de effen weg, die door het vreedzame Vogelenzang kronkekie, of wel een woelige «dooden- danss, waarin Paul al zijne vroegere zoete genoegens vergat. De-bruiloft maakte er plaats voor de drijvende doodkist; de feestkrans voor den rouwmantel. Nu zag zij Jan Hart man, dien martelaar uit liet volk; dan de overleden barones of den ongeluk- kigen Paul; nu den ouden Tom of het bleeke Anneke, dat den ondergang der van Weeleghoms had voorspeld. En wat, dacht de goede zuster, wat is er nu geworden van al die eerzuch tige plannen, door de barones en don graaf gesmeed? Niets; alles is vervlo gen, gelilil de wolkenbeelden voorbij drijvend Niets is er overgebleven dan smaad, puinen, tranen en een vergeten graf. De barones is arm gestorven; de graaf van Hoogensteen en zijne doek- ter zijn vertrokken, met schande en verachting overladen.het kind .is aan vreemde handen toevertrouwd en waar zw.aeft.Eani rond? Mogelijk heeft hij geen steen, .waarop zijn hoofd rus ten kan. Maar boven de ijdeie plannen der mcnschen, boven die wolkenbeelden, leeft'er een God, op wien raai alleen betrouwen kan, en dat iad dc familie 'van Wecleghoro vergeten. Al wat ii;i het vermogen '.ccner zwakke vrouw mocht besloten Jiggen, had zuster Mathilde beproefd om dc familie voor ondergang te bewaren; docli het was te vergeefs, geweest. Die ondergang 'scheen ir- b.ooger hand beslotenliet! was al? eene verschrikkelijke les voor hen, die God als het beginsel hunner handelingen miskennen 1 AI wal zuster Mathilde doen kon, was den achtergelaten zoon verzorgen, hem opkweeken, onder leiding van ha ren vader en Adelfccrt; liem vormen tot een oprecht edelman eén goed bur ger en vooral tot een braaf kristen, die uit bet verledene eene treffende les putten zou voor het toekomende. Zij wilde door dal kind, den gevallen fa milienaam in eere herstellen, en dat denkbeeld gaf veel troost aan de zus- fflforat voortgezet.

De Volksstem | 1925 | | pagina 2