De Orgeldraaier Itbomw De zaak Angerslein voor hel Gerechtshof vv\ Hevige brand le Esschene Lombeek EEN NIEUWE, STROOIEN IHOED Aankomst van de Belgenland De moord te Sleydïnge 't Gevaarderspoorwegen len appartement geplunderd 5en werkman doodgeplellerd Tragisch huwelijksfeest in Spanje Drama leEslinnes au Val Luchtballon behouden gedaald Slad van 43000 inwo ners door brand vernield Ontzettende ramp tc Baston Nog de staking in de metaalnijverheid Erge ramp in de Golf van Riga Paarden en Veidens - Groote spanning in heel het land. Voor het gerechtshof yan Nassau gaat een proces beginnen dat in heel Duitschland de groots.te spanning trekt. De dagbladen van over den Rijn noemen Rot geval Het Angerstcin Raadsel Van deze moordzaak hebben we destijds alle bijzonderheden meege deeld. Herinneren wij hier in groote lijnen het akelige geval Den 1 December .1924 werd de aan dacht der reizigers, die uit den trein slapten te Haigcr bij Limburg, gewekt door smart- en hulpkreten, yiak voor de villa Angerstein yonden zij den eigenaar, volmachtdrager eener be langrijke nijverheidsmaatschappij, erg gekwetst ten gronde liggen. Hij kon nog zeggen dat er inbrekers in de villa geweest, waren, waarop hij het bewustzijn verloor. In bet huis deed men een griezelige ontdekking. In dc verschillende plaat sen vond men acht lijken; de ongeluk- kigen waren allen gedood met bijlsla gen en de -toegebrachte verminkingen toond.cn aan dat de moordenaar met de geweldigste hardnekkigheid te werk gegaan was. De slach t oilers waren de echtgé- noofo Angerstcin, haar moedor, haar zuster, de meid, twee bedienden der fabriek en twee hoveniers. Dc bond lag dood in zijn hok, insgelijks afgemaakt met bijlslagen. Onmiddelijk werd lieel den omtrek afgezocht, klopjachten gedaan, doch men ontdekte niet het minste spoor van inbrekers. In de woning, op de meubelen en ook op een bijl die van bloed leekte, vond men geene andere vingerindrukken van doze van Anger- slourzelf. Do man die nu schier gansch hersteld isi hield geruimen tijd hardnekkig staande dat er inbrekers in de villa gedrongen waren en dat zij dc slachting pleegden. 't Was slechts na herhaalde onder vragingen dat hij bekentenissen, deeji. Hij had 24 uren besleed aan de ijselij- Ke moordpartij; bij had zijn slachtof fers een voor een gelokt in de verschil lende plaatsen, waar hij hen dan met de bijl te lijf ging en sloeg en hakte tot ze dood waren. Zijn cc'htgenoote had niét minder dan achttien wonden bekomen; zijn schoonmoeder was. let terlijk hot hoofd afgeslagen. Wat. in dé zaak heel zonderling voorkomt, is dat er geen enkele ern stige reden kan bevenden worden tot ♦le móórden. Angerstein ging door voor ei n goed burger, die een stil levën leidde en die geen groote? genoegen had dan, na dc bureeluren, in zijn hof werkzaam te zijn. Kr werd evenwel bevonden dat An- gerstcin in geldelijke moeilijkheden verkeerde en dat liij kleine sommen ontvreemd had aan de kas der fabriek waar hij bestuurder was. Toch kan men maar niet begrijpen hoe dergelijke kleine geldverlegen heid Angcslein kan aangezet heb ben tot het. plegen van een zoo ver schrikkelijk gruwelstuk. Dc moorde_ naar is thans volkomen genezen van dc wonden die hij zich zelf toegebracht had. GROOTE SCHADE. Zondag avond rond 10 ure is in de voonst der cehtgenoolen De Boeck, te Esschenc-Lombeek een brand uitge broken die. in enkele oogenblikken eene grootq uitbreiding nam. Mad. De B., en hare drie jonge kinderen waren reeds te bed, toen een gebuur rook en vlam men door het dak zag slaan. Hij klop te dadelijk de bewoners op en de vrouw moest met hare drie kinderen, hal? gekleed, in allerijl vluchten; de ongelukkigen werden bij geburen op genomen. Op het geklop der brandklok kwa men spoedigde gendarmen en vele dorpelingen toegesneld. Onverwijld werd er begonnen niet blusschen, maar de vlammen hadden toen reeds zooveel veld gewonnen dat weldra alle hoop om nog iets te redden moest opgege ven worden. Eenige minuten later stortte het dak met groot gekraak in, en de vlammen vielen dan met nieuwe woede hunne prooi aan. Na.verschei dene üren werken eerst kon het ver nielend element overmeesterd worden. Doch er schoot dan van het ruime ge bouw niet anders meer over dan wat zwartbe rookte muren. De inboedel is ook gelicel. in de vlammen opgegaan, zoodat de schade zeer groot is. "Van de oorzaak van den brand is nietu' gekend. Er wordt een onderzoek' naar gcoVan. -W*- voor Fr 1.50 door PoiGNARO.Ö.OTTO V£NlUSSm ANTWKRPEN. HET BEZOEK DER AMERIKAANSCHE VLAMINGEN. Dat is Zaterdag een pracht van een aankomst, geweest. Nog nooit vèrvoerde. de «Belgen- land» een zoo groot aantal passagiers alles was bezet door mee? dan 400 eer de klas passagiers, meer. dan 400 tweede klas én circa 700 derde klas. Aan boord bevond zich een gezel schap van honderden in Amerika ver blijvende Vlamingen, grootendeels uit Oost- en .West-Vlaaanderen, die nu op bezoek aan het geboorteland kwamen De meeste kwamen voor de eerste maal sedert den wapenstilstand naar Belgic en zij werden op de kaai afge wacht door bónderden familieleden. Het, krielde dus van volk onder de kaai én er was een hecle dienst noodig voor de orde. Het was rond lialf 2, Zaterdag na. middag, toen het reuzenschip kwam aangevaren, van onder, tot lioven in vlaggentooi wegens den Amerikaan schen feestdag, voor welke gelegenheid ook in de stad het Amerikaanseh con sulaat en de bnreelen van de Red Star Line bevlagd waren. Het wéorzien tussehen 'de Vlamin. gen aan boord en de Vlamingen aan den wal hadt ge moeten bijwonen. Het was een geroep en gewuif zonder ein. de, tot wanneer ze aan den wal waren in malkanders armen vlogen. En intusschen stonden die flegma tieke Amerikanen toe te kijken alsof dit alles hen niet aanging. Het meren aan de Rijnkaai en het ontschepen hadden plaats met die or. dc, welke de aankomst van de Red Star booten altijd kenmerkt, Weer stond de speciale trein gereed ten dienste der Amerikanen welke on middelijk naar Brussel wenscliten door te rijden. Maar de, Amerikaansehe Vlamingen trokken de stad iA om Antwerpen te zien alvorens ieder niet de familie naar het geboortedorp terug te keeren. Maandag morgend is het parket van Gent, samengesteld uit*den heer pro- kureur des Konings en den heer on_ derzoeksrechter De Gotlal, le Sleydin-j afgestapt, op de plaats waar liet lijk van Irma Dc Kesel werd gevonden. De verdachte, Emiel Vanderhacghe, werd daar ook aangebracht en gekon- fronteerd met de getuigen, di# meenén hem gezien te hebben. Een zestal gendarmen van Gent was ook ter plaats gestuurd, tot verster king der gendarmerie van Evergem, om den ordedienst te verzekeren. Het nieuws had zich snel in de ge meenten Evergem; en Sleydinge ver spreid en eene groote-menigte bevond zich op di .wijk Hulst, waar het slacht offer werd vermoord. Ook een aantal personen werden,: op het gemeentehuis van Sleydinge onderhoord. Aan een spoorwegovergang te De- ehy, Noord-Frankrijk, is een ontzet tend ongeluk gebeurd. De barreel- waclitstcr was inverlof en had haren post. toevertrouwd aan eene vrouw, dio een gespen doorliet, eenige stonden oor de aankomst van een aangékon- gden trein. Het gespan werd gevoerd door een jong meisje, Lucienne Lan cez, 10 jaar oud, wonende té Gucsnain; liet was eene huifkar en het meisje zag den trein niet. Het gespan werd door den trein aangereden en wel twee honderd meters verv voortgestuwd. Mcj. Lancez werd in &fgrijselijken toestand onder hei verbrijzelde gespan uitge haald. Haar gelaat was letterlijk ver pletterd; liare beenén waren afgerukt en het, lichaam was opengereten. Het slachtoffer is in liet gasthuis overle_ den. Het paard blcQf op den slag dood. Toen Mevr. Louche, wonende in dc Noordstraat, 43 'te Brussel, 's avonds thuis kwam, ontdekte zij, dat geduren de hare afwezigheid een boosdoener met behulp van valScbe sleutels haar appartement wds binnengedrongen. De meubels warén opengebroken en doorsnuffeld. UH éen lade was een ijzeren kistje met juwcelcn ter waarde an 300 frank,' alsmede een soiii geld geroofd. De politie 'zoekt naar den in breker.; Eene geschiedenis uit de jare 1817 'door AUGUST SNIEDERS. 15de Vervolg. Ja, zij, de verblinde! Ach, lief kind, gij kent ïhij nog niet.; gij zult mij misschien nooit willen kennen; maar wat gij mij niet weigeren zult-, is; uwe moeder te verbidden dat zij de ge vangenis voor mij doe openen, en ik beloof haar te zullen heengaan, verre van hierIk zal nooit meer terug. keeren; mijn brood Verre van Hilge noord zoeken. Welk een verschrikkelijk geheim doet gij mij vermoeden? Gij weet niets! Kon ilc u in den droom der onnoozelheid laten; maar gij zoudt. mij dit later als eene mis daad verwijten. Luister: hebt gij nooit van «wen vader hooren spreken? Ja. dikwijls, zeer dikwijlsl Door uwe moeder? Ja. \loor haar; antwoordje Re gion met. kloppend hart. En wat heeft zij u van hem ge zegd Dat hij over lange jaren, in een vréémd land. plotseling gestorven is. Weet gij waarom hij haar veria- en had? Neen; mijne moeder zejde mij eens. dat hij voor den dienst des lands naar den vreemde gegaan was. Dan van mijne eerste jaren af, heeft zij mij naar het kerkhof gebracht, alwaa men een grafzerk, tot zijner herinne. ring. heeft neergelegd; dikwijls heb. ben wij daar gebeden vóór 'de rust van hem, dien ik nooit gekend heb. Beminde uwé móeder uwen vader dan? ja, zij scheen hem te betreuren -- Maar waarom vraagt gij mij dit. Zeg, hebt- gij misschien mijnen vader gekend? Is hij misschien in uwe ar men gestorven? Rcgina, uw vader is niet dood. Niet dood? zegt gij. Hij leeft, en de innigste wensch zijner ziel is zijn kind, zijne Rcgina nog eens te mogen omhelzen. yMaar mijne moeder zegt. dat h dood is. Neen! maar uwe moeder kan niets anders wenschen voor TJW ??e lukStil! kan niemand ons hoó- ren? Is niemand daar omtrent? Niemand dan mijn vriend Wil lem, on die arme jongen luistert niet naar ons. Ik zeide dan. Rcgina. «we moe der kan niets anders wenschen voor UW geluk. Er weegt een misdrijf op uws vaders leven, dat hem achttien jaar geleden zijn vaderland deed ont vluchten en uwe moeder, die u "n ha ren adelijkon naain zoo hoog waar- Maandag niovgend heeft in dé spoorwegstatie van Turn en Taxis, te Brussel, een oitgciok plaats géhad ,dal aan het slachtoffer het leven gekost heeft. De baanwerker Frans Leypaert, 1 jaar, wonende; tet Lebbeke, was in de goedercnstalie aan - den- arbeid, toen hij op - zeker oogcnblik verrast werd door eene reeks gemanoeuvreerde wa gons. De ongelukkige werd 'de borst platgedrukt tussehen 'de buffers; bij werd spoedig bevrijd en in allerijl naar het gasthuis van Sl-Jans-Molcnbeek gevoerd. Doch óndanks de beste zor_ gen is de arme man er kort na zijne aankomst bezweken. Men heeft liet lijk overgebracht nap,r .liet doodenhuis der Sint-Andriësstra$t te Brussel w>aar het door 'de wetsgenecsheeron van het par ket zal geschouwd worden. In 'de gemeen té Valgiras werd -een huwelijksrijtuig (door een trein aange reden aan een open barreel. De twee jongébuwden en verschei dene genoodigdëii werden gedood ter wijl vele andere gekwetst werden. Een verschrikkelijk drama is Zon dag avond voorgevallen le Esiinnes au Val. Een dronken landbouwman wilde zijne vrouw mishandelen en haar met een vork slagen toebrengen. Zijne moeder in gevaar ziende, nam de zoon een sctiup en bracht den dronkaard drie slagen op het hoofd toe, zoodat hij dood neerviel. Het parket is Maandag morgen ter plaats geweest. Algemeen is de bevolking met den ongelukkigen zoon ingenomen. In de gemeente Sas van Gent kwam een zeer-groote ballon uit het Zuid- Oosten langzaam aangedreven en landde ten slotte gemakkelijk op dc weide van den lieer Neve, van Assene de. Een groot aantal nieuwsgierigen kwam opgezet, maar konden ntet veel meer zien, want de twee inzittende luchtreizigers hebben zoo vlug moge lijk alles gedemonteerd. De gedemon teerde ballon is per trein vervoerd. De luchtreizigers kwamen uit Sint-Nico_ laas, waai' de ballon ook opgestegen was. Over dit geval wordt yerder nog gemeld '^Omstreeks zonsondergang verscheen Vrijdag een luchtballon aan den hoi'i zon, in de richting van Axel. Al spoedig zweefde 'de ballon hoven Sas van Gent op betrekkelijk geringe hoogte, zoo laag zelfs, dat liet anker bijna in aanraking kwam met den haan van den kerktoren. De in het schuitje zittende lucht, reizigers bogen zich ver over den rand en maakten driftige handgebaren, daarmee te vers.taan willende geven, dat zij wensch ten te dalen. Bovendien riepen zij uit hun scheepsroeper, dat dit inderdaad hun voornemen .was en dat men het anker moest grijpen. Toch ging de ballon nog wel een paar kilometers verder, en kwam op Belgisch grondgebied op een weiland behouden neer. Door inmiddels toege schoten hulp gelukte het den luchtrei zigers hét gas te laten ontsnappen. Twee Belgische jongens, die zich te dicht, bij de opening bevonden, wer den door 't uitstroomende gas be dwelmd en .moesten bewusteloos wor den weggedragen. Zij; kwamen evenwel spoedig bij, zoodat alles nog gunstig afliep. De ballon was opgestegen ter gelegenheid van de kermis te Sint-Ni col aas. De Parijzer bladen ontvangen vol gend snelberirht. uit New-York, 5 Juli: Men seint uit Bogota dat de stad Manizales die 45.000 inwoners telde, geheel vernield werd door brand die' uitbrak in een depot yan .verwen en vernissen. De schade moet meer 1 dan 50 mil- lioen dollar bedragen. Men weet nog niet of er slachtoffers te betreuren zijn. INGESTORT. GEKWETSTEN. EEN GEBOUW 75 DOODEN, 50 Alhier heeft een ontzettende ramp plaats gehad, waarbij 75 menschep werden gedood en 50 gewond, doordien de tweede verdieping der Pickwick Club inzakte. Bij de 150 ménsehen waren juist aan liet dansen op de verdieping die. inzakte en een groot aantal personen werd dan ook onder de neerstortende puinhoopen bedolven. Talrijke, personen hoorde men om hulp roepen. De mees te. gewonden zijn vrouwen? Een vermindering van 2 Vz zal van af 16 Juli toegepast wordsn. Brussel, 6'Juli. lie indusli/ieelen der metaalnijver - beid vergaderden vandaag le Bruss.cl. Na te hebben vastgesteld dat de door de afgevaardigden der werklieden ge troffen overeenkomsten van 30 Juni laatstleden niet gehouden werden strekkende tot de voortzetting van het werk tot 15 Juli aan de oude voor waarden, hebben zij besloten van in al- fabrieken een aan plakbrief aan te hangen de vermindering van 2 V». op de looncn afkondigend en dit met toepassing van af 16 Juli. Een protest brief zal aan den voorzitter der ge mengde nationale commissie ge stuurd worden. deert, hoopt alleen het vergeten van die familie-ramp, in den dood uws vaders te vinden. Hij zelf was er van overtuigd, en deed achttien jaar gele den, door eenen vriend, zijnen dood aan uwe moeder berichten; - En die vriend waart gij? - Neen, lief kind! weende de grijs aard. Zoudt gij uwen vader nog kun nen beminnen; zoudt gij hem nog dién heiligen naam kunnen geven, niette genstaande er eene vlek op zijn léven kleeft? Ja, o ja! hij is toch mijn vader. Maar hij was een man met een lichtzinnig hoofd;- hij vond zijn genot- in het spel, in de vriendenfeesten, in de woeling des vorm aak s hij belee- digde soms uwe moeder, zelfs, meer dan dat. Hij heeft geen traan geweend van blijdschap, toen. gi.i geboren werd en duizendc malen is hij, met een koud en onverschillig oog, uwe wieg voorbij getreden. Slechts toen hij, afgescheurd van allés wat hij had moeten liefheb ben, in den vreemde dwaalde, is het berouw in zijne ziel gedaald, en hij be gon u le beminnen a!s het dierbaarste beeld zijner droomen. Wat geeft het mij waf mijn va der was! Al moest, hij ook de grootste misdadiger zijn,-ik zou naar Item toe vliegen, hem Vader» noemen en zijne smarten door kussen genezen. O, zeg mij waar hij is! rLWa«u hij Regina, zie mij ZEILJACHTEN VERMIST. MEN VREEST DAT 50 PERSONEN OMGE KOMEN ZIJN. Naar Lit Reval aan «Slockliolms iTrdir-gen» wordt '(gcmeld, werd on lange 11 de Golf Van lliga in de nabij heid van den mond der Dwina een zeilwedstrijd gehouden... Ter hoogte yan het eilandje Runo moeten de jachten door zeer zwaar weer zijn overvallen. Het schijnt dat slechts acht hunner te Riga teruggekeerd zijn. Men vreest, dat de meeste veronge lukt zijn. 1 Tnöien dit bericht juist is, zou men rekening moeten houden met den dood van 50 zeilers. Men mag echter aanno. u dat de over het algemeen goede zeemanschap der Oostzcezéilei's hen door het zware weer geholpen heeft, zoodat. de hoop gewettigd is, dat het ongeluk niet in zijn vollen omvang bevestigd zal worden. Stad Aalst. Kermis 1925. GROOTE PRIJSKAMP VOOR van het ZWAAR INLANDSCH TREKRAS op Zaterdag 11 Juli 1925'van af acht ure Voormiddag, wordt op het Statie- plein; en aanpalende straten ingericht, eenen groolen prijskamp voor paarden en veulens van het zwaar infandsch trekras, voor gansch het land. Kostelooze inschrijving in het Bel gisch Paardenstamboek. Schatting der. één en tweejarige veulens alsook der, volwassen paarden voor de Maatschap pij van Paardenverzekëring. Tjjdens den Prijskamp Paarden-- markt op het Statieplein, Nijverheid straat, enz. Tussclién de loten van minstens ZES paarden ter markt ge bracht door kooplieden voorzien van hun patent van koopman, zullcs zes geldpremiën afgelot worden. 1) De inschrijving voor den prijs kamp kan van nu af genomen worden lot op den dag van den prijskamp, tot, NEGEN ure 's morgends in het St. Jans Gasthof, Statieplein. 2) Te koop of tentoongestelde paar den zijn vrij van alle plaatsgeld. 3) De premiën van den prijskamp worden toegekend door een GANSCH VREEMDE JURY. Deze beschikt vrij en onwederroepelijk over de premiën. Voor verdere inlichtingen, zie de plakbrieven. Het uitvoerend Komiteit. Pens in het aangezicht; is er geen trek in mijn gelaat, geen loon in mijne stem riie u op uwe vraag antwoordt? Regina, ik ben uw vader! De jonkvrouw zakte verschrikt ach- teroyor. Gij gelooft mij .niet! t Is waai, de ouderdom die mij neêrdrukt, zou mijne woorden tot logen maken; maar ik ben zoo oud niet als ik schijn. Het, lijden heeft mij zoo wreed gefolterd; ik heb zooveel geleden, dat ik wel drie levens met lijden zou kunnen aanvul len. Regina, geloof mij en noem mij slechts eenmaal uw vader; en om te bewijzen dat ik het ben, ga naar uwe moeder en zeg haar dat er thans niets aan mijne zinnen faalt: dat ik nu»weet, wat er in dien verschrikkelijken nacht van'den 11 September op Hilgenoord voorvielSmeek haar, dat zij mij niet aan het. gerecht óverlcverë. De jonkvrouw van Hilgenoord kon geen woord uitbrengen. Zou zij toe vliegen en aan den wensch" 'des vreem- delings toegeven? Of wel zou zij naar hare moeder ijlen en haar de blijde of verschrikkelijke tijding brengen? Ik begrijp dat gij aarzelt, hervat te de opgeslotene. Ik lean u geen be wijs leveren van hetgeen ik zeg; maar later zult gij volledig overtuigd zijn., Ga tot uwe moeder en bid haar dat zij onzen naam voor eene schandvlek be hoede: dat zij de 'deuren der gevange nis doe openen: zij yermag het nog, zal voor eeuwig hegra- mocder zal u geen kwaad het golieim ven zijn. Mijne willen. Neen; maar zij plaatst mij op den weg die naar onderzoek en beken tenissen leidt. 'Ga; kindlief,-ga; mor gen zal men mij. reeds naar Antwerpen overbrengen, en dan Ik zal.gaan! mompelde Regina; maar plotseling bleef zij staan. Gij gelooft niet aan de verklaring dat ik uw vader ben, kindlief! Ja, ik wil aan deze geloof hech ten. Mijn hart zegt mij, dat gij waar heid spreekt en erhter... en met oogen door tranen overwolkf, staarde zij den ongelukkige aan. Gij wilt eerst met uwe nloeder té rade gaan. Och, ja -- Reik mij dan uwe han'd en laat ze mij kussen, en liet meisje stak bevend htiar handje door de traliën. De oudtf man weende als een kind, en Regina' door haar goed hart meegesleept, zou' ich op dat oogenblik, ware het. moge lijk gevvecst, in zijne armen geworpen hebben. Ga nu heen, liefste, zeide de man' op-goedhartigen toon. Doch het meisje bleef bewegingloos- en zich" plotseling tot 'den jongeling die onder den lindeboom zat, wenden de, riep zij op smartelijken toon uit. SYordl yoorlgezeX.

De Volksstem | 1925 | | pagina 2