De Orgeldraaier Baodieterij bij Bordeaux Erpe. Guldensporenviering Wederom eens te Assche Verdacht overlijden te Antwerpen Stoutmoedige baiidietenslreek Vreeselijk drama te Bergen De Limhurgsclic koolmijnen De ontrouwe boekhouder aangehouden De wreede moord te Sleidinge Een ongewoon ongeval Belangrijke dielstal van juweelen te Antwerpen Burgerlijke Stand der overleden militairen 0. L. sport Bedevaart naar Lourdes. Zaterdagavond werd Arthur Dollens, landarbeider, wonende te [Walfergem, 'op den Gentsehen steenweg te Ascli- beck, yerrast en neergeworpen door een auto, bestuurd door den Ir. .Albert C., uit Brussel. De autobestuurder snelde zijn slachtoffer onmiddelijk ter hulp. Dollens werd met hoofdwonden en gebroken voorarm opgeraapt. Hij .werd in een polikliniek .verpleegd. j" DE LIJKSCHOUWING GELAST. In de ouderlijke woning, Offerande- straat te Antwerpen, overleed het 3ja- rig kindje J. V., in verdachte omstan digheden. De geneesheer die het overlijden .vaststelde, weigerde de. toelating tot begraven af te leveren. [Volgens zijn verklaring zou het kind aan brand wonden bezweken zijn, doclv de moe_ dor loochent zulks. liet lijkje werd naar het Ste-Elisa- belhgasthuis overgebracht en het parket belastte een wetsgeneeeheer met de lijkschouwing. Zaterdagnamiddag kwamen twee jongelieden in den bentwinke! van den heer De Clopper, Carnotstraat 23, te Antwerpen. Zij vroegen 'de winkelierster liun bonten te toonen. Terwijl deze de bonten paslfe, bracht een der kerels haar een feilen slag toe op het hoofd, zoodat zij bewusteloos te gronde stort te. De boeven maakten van 'de gelegen heid gebruik om een partij koopwaar te ontvreemden en .vervolgens de vlucht to nemen. Een onderzoek werd ingesteld.. EEN GEWEZEN QENDAR1VI DOODT ZIJN ZOONTJE EN PLEEGT DAARNA ZELFMOORD. Bargen, 12 Juli. In een huisje vau «Je route d'Engies, te Bergen, nr 27, vaoont mevr. wed. Luca, samen met haar dochter Adeline, haar echtgenoot Guillaume Van Moortel, 27, jaar, en hun zoon Gustave, 3 jaar oud. Van Moortel, die als vrijwilliger 'den oorlog heeft meegemaakt, was sedert den wapenstilstand in dienst van de rijkswacht. Onlangs echter moest hfj voor de boetstraffelijke rechtbank te recht staan, en werd' als gendarm" afc «gesteld. Hij werkte echter riiet meer, wat geweldige tooneelcn teweeg, bracht in het Jiuishouden, daar de weduwe Luca weigerde, nog verder het onder houd van haar schoonzoon te betalen. Donderdag jl. wa6 hij weggegaan en werd sedertdien niet meer gezien. Gistermiddag echter, verscheen hij opnieuw, toen zijn schoonmoeder al leen thuis was met het jongetje. De man was zeer opgewonden, zoodat zij dadelijk een politieagent ging waar schuwen. Nauwelijks was zij buiten of zij hoorde losbrandingen. Van Moortel had zijn zoontje doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. Tn do zakken van den gewezen gen darm vond men twee, brieven. De eene was gereed om gepost worden en was gericht, aan de politie. Hij gaf daarin zijn voornemen te kennen zijn vrouw te ^.rmoorden en daarna zelf. moord te plegen. Tn opu anderen brief vroeg hij ver giffenis aan zijn zoon om zijn daad. liet blijkt dus dat Van Moortel eer9t het inzicht niet had, zijn zoon te doo- «fen. Een der schoonste, en zonder twij fel de nuttigste spoorwegwerken van Limburg, begonnen in 1910, is thans voltrokken De lijnen op Eindhoven en op Maeseyck, die aan Cruisen voorbij kwamen, zijn verlegd op Guringen. Het werk dat over de 4 millioen fr. gekost heeft, waarvoor duizenden wa- ons grond moesten aangebracht wor den, zal van groot nut zijn voor liet vervoer per spoorweg. De koïonlrcinen uit het Limburg se hè bekken zullen voortaan het ran geerterrein der statie van Hasselt niet meer komen overlasten, doch recht streeks op Diest en verder het land in varen. Het materieel 'der oude lijn, seintoeslellcn, spoorwegstaven, en dwarsliggers, is verkocht yoor een millioen frank'. De stal Hasselt gaat op de plaats der oude lijn eene wandellaan maken, in het vooruitzicht van de uitbreiding der stad naar den Curinger kant. Tn November 1924 was het getal werklieden in de Limburgsche kool mijnen gestegen tot 11.310. Sedert dien 'daaldé het ecktei' in de volgende verhouding December 11.240; Fe bruari 1925, [10.824; Maart 10.368; April 9.874. 'N/W wielrijder toch een weinig aan de lip ekwetst zijn. Hij wordt door de poli tie -opgezocht. ,Wij hebben gemeld dat Gaston Lr, boekhouder in een groot handelshuis der Nieuwstraat, te iBrussel, verdwe nen was na eene som van 128,000 fr. ten nadecle van zijnen baas ontvreemd te hebben. Zaterdag avond is Gaston L'. te Leu ven aangehouden. Men heeft den oneerlijken boekhou der Zondag morgen naar Brussel overgebracht. Aanhoudingsmandaat behouden. Erniel Vander Haeghen, verdacht als dader van de moord gepleegd op Irma De Kcse), yan Evergèm', had beroep ingeslagen tegen het arrest van de raadkamer der boetstraffelijke recht bank, zijn aanhoudingsmandaat be- kraohtigendé* De raadskamer van het Hof van Brussel, heeft Zaterdag het bevel van aanhoudmg bekrachtigd niettegen staande gebrek aan stoffelijke bewij zen^ HET PARKET, van Gent is opnieuw te Sleidinge af gestapt-, ont getuigen te onderhooren en nogmaals den verdachte, die daar ook was aangebracht, met de personen te konfronteeren, die houden staan dat zij Vander Haeghen den dag en uur der misdaad hebben'gezien in den om trek der plaats waar het slachtoffer gevonden werd. Vander Hacgh'en h'oudt' zijne on schuld staandehij verklaart op het uur, dat de vrouw aldaar moest zijn om zich' haar haar wérk te begeven, hij te huis was, zöóals alle dagen óp Hetzelfde uur. Hij werd vervolgens te rug naar het gevang overgebracht. Het onderzoek van deze geheimzin nige zaak vordert traagzaam; de hee- ren vah het gerecht en de rechterlijke politie, kunnen moeilijk iets vernemen van 'de werkgezellen van Vander Hae ghen, 'die de grootste stilzwijgendheid bewaren. - vwssïÉfc* Gisteren heeft aan de Scliijnpoort te Antwerpen, een ongeval plaats gehad, dat ongewone gjfcvdelgen heeft gehad. Toen M. Mauritz Van Boom met zijn auto van Merxem kwam gereden en ter hoogte der Schijnpoort was. geko men, reed een dwaze wielrijder van boven van de wallen op den steenweg en kwam met geweld op den auto te recht. Men verwachtte zich het ergste met den wielrijder, doch tot ieders verwon dering, stond hij weer op, sprong op zijn rijwiel en reed weg, zoo hard l.ij maar kon. De auto werd beschadigd aan de motorkas en tevens werden twee spie gelruiten verbrijzeld* Volgens de autovocrdoY 'moet de Eene geschiedenis uit de jare 1811 door AUGU8T SNIEDER9. Dieven hebben in de slaapkamer van Maria Gabriels, vrouw- Bruyninck, woonachtig Graanmarkt» 7 te Antwer pen, eencn belangrijken juweelendief stal gepleegd. Zij hebbemer de hand gelegd op een gouden pendentif ver sierd met twee groote diamanten; eene gouden ketting met een pondsterling- stuk als pendentifeene' gouden baret- te, versierd met rubis en diamanten; vijf gouden ringen met diamanten en brillanten versierd; een gouden uur" werk, en een paar gouden oorbellen met fijne paarlen versierd, alsook een som. van 60 fr. Een aanval, gewapenderhand, vond plaats in de bureelen van M. Harridey, meubelfabrikant, gevestigd cour du Maréchal Gallieni, te Taleficè, Zaterdag, rond half elf 'S morgens, drongen vier kerels in de Woning. Ter wijl twee van hen gelijkvloers op den uitkijk bleven, stormden de twee ande ren naar de eerste verdieping en drei gend met hun revolvers rukten zij het bureel binnen, met het inzicht de brandkast te plunderen. Vier bedienden bevonden zich in dit vertrek", te weten M. en Mev. Gimon eri hun kinderen M. en Mevr. Roger Gimon. De boosdoeners vuurden eerst twee schoten in het plankier en begon, non toen een echte fusillade der be dienden. - M. Gimon" vader Werd 'door een kogel ïn de borst getroffen, M.> Gimon zopn door een in de linkerzijde die een in. wendige bloedstorting veroorzaakte. Op dit oogenblik kwam M. Laliousse in het vertrek en wou op de bandieten toespringen. Twee schoten smakten Jifcm neer Werklieden kwamen op de losbran dingen ioegesneld, waarop de bandie ten in de richting der statie vluchtten. In hun vlucht vuurden zij op de voorbijgangers die hen wilelóo. aanhou den. M. Liebot', veldwachter fe Talcnce werd door gen kogel in de rechterzijde getroffen'. Nabij 'de statie poog'de een bedien de der Compagnie du Midi, Francois Baudier, 33 jaar oud, hen den weg af te snijde?i. Maar een kogel in de volle borst gedrongen, dooddè 'hem op den slag. De vier boosdoeners liepen óver de spoorbaan, bereikten een vijf meters hoogen heuvel en geluktén erin tot in eeïi bosch door te dringen; waar hun achtervolgers hun spoor kwijt ge raakten. In 'den loop van 'den nacht overleed ook M. Lahousse. Eene uur later waren Be 'drie ban dieten aangehouden en werden gevan kelijk naar Bordeaux gevbèrd. ONZE LEZERS AANBEVOLEN Extra sulkerlJpeeSn Dra peau 9397 Ministerie van Landsverdediging Door het Departement van Landsverdedi ging is een onderzoek ingesteld om te welen of het vermoeden van overlijden der verder- staande militair dient verklaard le worden. leder persoon, die aangaande het voor werp van dit onderzoek opmerkingen mocht te doen gelden hebben wordt verzocht ze willen voor te leggen aan den Heer Minister van Landsverdediging, Dienst der Militaire Grafsleden. 58, Hamerstraat, Brussel. Rechterlijk Arrondissement Dendei monde Verhulst Gaston-Franciscus, soldaat bij het 44" linieregiment, geboren en wonende te Dendermonde den 24 September 1895, vermoedelijk overleden te St Joris, den 24 October 1913. Erpe heefl gisteren een der schoonste da gen beleefd van zijn bestaan De oproep van den E. H. Pastoor werd eensgezind beantwoord, en T was oprecht indrukwekkend die stoet gevormd door de fanfarenmaatschappij, door de geestelijke en burgerlijke overheid, pompiers, tooneel- en andere bonden, vanen in den wind, waar. achter eene talrijke menigte. 't Geleek wel de optocht naar een nieuw Groeninghe, naar de zege van 'l herwordend Vlaanderen, onder de leuze zoo treffend op het spandoek uitgebeeld Alles voor Vlaan deren, Vlaanderen voor Christus. Die leuze, de sohoonste die we hebben, doet de pen trillen in de hand, en wel doordacht en begrepen en in daden omgezet, kan zij alléén ons volk hervormen en herleiden lot dal ideaal. Schoon geslacht uit vroegere eeuwen En 't was gisteren zoo iets in dien zin Die geestdriftige eensgezinde betooging, die meesterlijke redevoering van M. Jules Van den Berghe sommige woorden bonken als beukhamers die welgelukte licht beelden door heeren.Van Keymeulen en D'flerde, alles werkte mee tot dat hoogste doel. Eendracht vermag zooveel! 't Is niet met kleinzielig gepeuter en ikzuchtig gedoe dat ons volk te dienen is. Ilov, en de trou de handen ineen, godsdienstig en zedelijk, al 't ander er builen, en Vlaanderen is weer gewonnen. Een hartelijk woord van dank nog mag wel bijzonder gebracht aan de heeren Pastoor en Onderpastoor die zich le weer stelden tot het welgelukken van dien deugd- en vreugd- vollen feestavond, zonder de muziekanten to vergeten, die er zoo lustig en leutig de blijde stemming inhielden met hun prachtige arias onder het Ecre-Voorzitterschap yari .D.II.Mgr. Seghcrs, Bisschop van Gent Geestelijken Bestuurder. Z. E. H. Kanunnik Van den Ghcyn. De Vlaamsche Sermoenen zullen ge predikt worden door Pater Athanasius, Minderbroeder-Capucien te Aalst. De Fransche Sermoenen 'door den H. Kanunnik Van den Ghevn. 2 bijzondere doorgaande treinen. Vertrek uit Gent~Zuid, den 10 Sep tember, in den voormiddag. Prijzen der Reiskaarten Uit Gent 2 klas 390 fr. 3de klas 242 fr. Uil Aalst: 2c klas 380 fr. 3e klas 237 fr. De prijs is te betalen in Belgisch Geld. Verblijfkosten te Lourdos De prijzen zijn gerekend volgens den rang der Hotels, aan 45, 40, 35, 30 en 5 fr. per dag. Wijn niet inbegrepen. Na 30 Oogst, worden geene inschrij" vingen meer aangenomen. Voor de inschrijvingen van het Ge west Aaist wende men zich tot Mc- touw Modest Cercelct,. Clos Fleuri »f Brussel6chensteenweg; E. II. De Witte, Almoezenier der Zieken, St. Martens- plaats, 3 en T. Van Nuffel, Uitgever der. Volksstem, Kerkstraat, 9-24, Aalst. Voor verdere inlichtingen yrage men propectusscn. WIEL-RIJ DEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. I4e rit Briancon-Evlan, (303 kim,). Overwinning van Heetor Martin Om 4,40 ure werd te Brian$on hel vertrek gegeven aan 51 renners, .'t Is de rit van den Galibier, 2658 meters hoogte. In de beitij- ging van dezen berg werd 't peloton natuur lijk uileen gerukt. Op tien besneeuwden top hetrschie eene temperatuur van 5 graden onder 0. 20ste Vervolg. Wat is er Bruno zeide de jonge rentmeester, terwijl hij den grijsaard met een verwilderden blik aanstaarde. Wat wilt gij van mij - - Mijnheer Hcyvond, men vraagt u óp liet kasteel, was het weifelend ant woord. Wie Mejonkvrouw Regina maar in den naam Gods, wees voorzichtig. Zeg nooit dat ik het hen die u verwittigd heb, mijnheer; mevrouw Bcgga zou zich verschrikkelijk over mijne stout heid wreken. '--- Wees gerust, Bruno. Is er iets voorgevallen op het kasteel Ach, mijnheer Willem, ik weet niet, wat er gebeurd is. Er ligt eene geheimzinnigheid ov^r alles wat me vrouw doet, en meer dan eens wanneer ik, in de laatste dagen, voorbij de ka- uier van do jonkvrouw ging, hoorde ik snikken, dat mijn oud hart in tranen meende te breken. Arm kind Nu moei er iets verschrikkelijks zijn voorgevallen, mijnheer want de gravin is plotseling vertrokken en zij gebood ons ten strengste alle gemeen schap met de bewoners van het dorp te vermijden. Maar ik heb aan de tranen van de arme jonkvrouw niet kunnen weérstaan, óm te gaan opzoeken zij heeft het mij op hare, knieën afge smeekt, en nu, mijnheer Willem, kom I zonder u kan ik niet naar Hilgenoord tcrugkeeren.- Ik zal mef gffan, was Kef ant woord maar het hart van Willem klopte zoo geweldig, dat hij die woor den slechts bevend en met moeite kon uitspreken. Nadat hij zleïï WeHuïgd had 'dat Duiveke rustig sliep, en na het licht te hebben gedoofd, verliet de rentmeester zijne woning. Hij antwoordde niet 'op de vragen en opmerkingen von Bruno, en hoe meer hij Hilgenoord naderde, hoe feller zijn hart van schrik' en on rust bonsde. Weldra was hij het plein overgestapt; eenige oogcnblikken. later deed Bruno de deur van een der zalen van Hilgenoord open, en hield op den dorpel de wacht'. De voorzanger bleef aan tien ingang staan en staarde op eene jonge vrouw, welke in diepe gedachten verzonken, aan de andere zijde van het vertrek stond het was Regina. Zij stond daar, zooals hij haar in zijne verbeelding ge zien had, toen hij in zijn huis bij zijne blikken lamp zat. De jongeling was diep onfroerd en had wel een deel van zijn hart gegeven, indien lirj haar, door een enkelen kus op haar edel voor hoofd, uit de smartelijke mijmering had mogen opwekken, waafiji zij scheen té verkceren. Me.jcnkvrouw sprak de jonge ling fluisterend.' Willem riep zij verrast uit en snelde den voorzanger te gemoc?. Te hemel zij gedankt, «lat g'[* gekomen zijt v Ik óók, ik dank'den Hemel, dat hij mij nog eens in uw bijzijn brengt. Het zal de laatste maal niet zijn liet 'de maagd snel op die Woorden vol_ gen, en zij drukte de hajuJ des jonge lings koortsachtig in de-hare. Willem ge moet mij troost en raad geven uwe vriendin is wel ongelukkig. Weik ongeluk heefï ,u getroffen sprak Willem angstig. Bruno heeft mij reeds, schrik aangejaagd dóór zijne ön. samenhangende woorden. Bruno weet niets, Willem. Doch laat ons zachter spreken' wij zijn om ringd door bedienden, die niet zouden aarzelen aan mijne moeder, uwe tegen woordigheid en onze samenspraak over te brengen. Het is niet allien het onge luk der scheiding dat mij. treft, Wil lem; er weegt en de stem der maagd werd fluisterend, er weegt eene ver schrikkelijke ramp op dit huis. De jongelieden drongen bevend 'dich ter bijeen, als kinderen, welke den na derenden donderslag vreeën, of die de spooksels hunnen yerbeelding, óf) i^dey Orde der aankomsten 1 MARTIN Hector 11 36 15 2 Beilcchia 11 36 15 3 Aymo 11 36 15 4 L. Buysse 11 36 15 5 Dejonglie 11 36 15 6 Bellier 11 52 16 7 Beeckman 11 53 52 8 Verdyck 12 01 17 9 Piccin 12 13 69 ALGEMEENE KLASSEERING U. M. S. 1 BOTTECCHiA 157 58 05 |2 Aymo 158 63 54 3 L. Buysse 158 56 43 4 Frantz 158 56 46 6 Dejcnghe 159 24 30 6 tluysie 159 51 57 7 Beeckman 160 01 25 8 Sellier 160 31 04 9 Yerdijck 169 35 55 oogenblik, in waarheid denken te zien verschijnen. —7" Maar wat is er dan toch smeek, te de jongeling. Gij weet., dat die oude orgelman beweert mijn vader te zijn: welnu, mij ne moeder loochent hem en het is zij zelve, welke hem aan de juslieie heeft overgeleverd. Men heeft den ongeluk' kige naar Antwerpen overgebracht dezen namiddag is mijne moeder naar de stad vertrokken, om morgen legen «Jen orgelman te getuigen. Zij heeft mij met alle mogelijke bewijsredenen ge Tust gesteld, dat die grijsaard een zin. nelooze of een bedrieger was. Sedert eenige uren...- Maar, Regina, indien uwe moeder inderdaad weet., dat die arme man uw vader niet is Ik heb dit lang geloofd, Willem maar er blijft voor mij altijd iets ge heimzinnig over het leven en den dood mijns vaders verspreid, dat ik niet ont. cijferen kan. 's Nachts in mijne droo' men, Willem', staat die grijsaard aan mijne legerstee, en steekt mij zijne knokkelige handen toe; als ik bidj denk ik hem met. mij te hooren bidden; als ik zing, om de gedachten aan hem te verdrijven, waan ik zijne stem te hooren, welke mij snikkend toeroept. Het is alsof er een geest ten zijnen voordéele in mij spreekt, en die zich God vergeve het mij beschuldigend tegen ïffijóó ffloedei; yerheft* 10-18 SEPTEMBER 1925. OOST-yLAANDRENS BEDEVAART, naar, Bisdom Gent. 100 jOO 2C0 100 50 50 40 30 25 20 20 £0 20 20 20 15 10 10 10 10 10 10 Hnschrijvingslijst voor de Arme Zieken van Aalst. VAN WEGE DE Markt, Kerkstraat, SÈ Martensplaals, Ondcr- wijssiraat, Brussolsohestraat, Ouda Visch- «arkt, Stoofslraat en Houtmarkt. Opbrengst der vorige lijsten Fr. 1935,20 E. H. Coppieters, Pastoor-deken Fr. E. P. Rector S. J. Baron Robert de Béthune Juffer Wautbier Onbekend Familie do Hert Baron Louis de Béthune Baronnes Felix de Béthune Baronnes Charles de Bóthune M. en Mej. Boëijé J. Van Nuffel-De Gcndt Dokter Van Eegroo Naamloos Baeten-De Meersman De Paepe-Meganck Damcn vah Maria E. It. Foncke. Van dén Bossche M. W. SÜchelmahs M. Taeymans Delhaizo M. Stcvans Rafael De Smedt, 2 De Man, 2 Wed. Agnees- sens, 2 M. Goethats, 2Van den Eyndê, 3 Van den Storm, 0,95 Spanoghe, 2 Vau Geer- treuyen, 1M. Backaert, 5 Vau den Steen, 1 Mej. Bonner, 2 Vau Bruydel, lVan de Velde, I; Naamloos, 2 De Man, 1 Naamloos, 5 Marcelis, 2 Liobaut, 0,25; Roggeman, 1 Bombeeck, 2 Huis Day, 1 Eeckhöut, 2 Naamloos, ö,50 Naamloos, 0,50; Van Assche, 2 De Vos, 5 Van den Brempt, 2 Naamloos 1 id., 1 id,, 2 id., 1 Wed. Ad. Lelong, 1Hoe- velinckx, 2; DeTroycr, 1 Naamloop, 2; De Moor, 5 Klinckacrt, 5 Kiekens, 1Nasmiloos 1: De Nayer, 5; Naamloos, 1 Van Gauwen- berghe, 2; E, H. Verbeelcn, 2 Philips, 2 Naamloos, 1 Algout, 2 Aimé Thybaert 2 Naamloos, 2 M. Francois, 1 M. Francois, 1 M. Van flauwe, IM. Cercelet-Loleu, 1Naam loos, 2 id., 1id., 1 M. Van Molle 1 Naam loos 1M. L. Van der Hulst, 2; Naamloos, loos, 0,50 Wed. De Bouck, 2 Naamloos, 3 Naamloos, 1M. De Saedeleer, 5 Wed. Van Lierde, 2 M. Do Waele, 5M. Buyl, 5Naam loos, 2 id., I M. Verbruggen, 5 M. De Wolf- Van Assche, 2 M. J. Hageman, 5E* H. Nach- tergaele, 5 M. De Vos, 5 Fossolle, 5 M. Vol- ckaert, 2 M. De Schaepdrij ver, 5; M. Thy baert, 1 M. Vermeeren, 2 M. Willens, 5 M. M. Troch, 2M. Baeyens, 1 M. De Winter, 2; M. Roelandt, INa&mlool, 2 id., 1 Wed. Van Nuffel, 0,50 M. Baeyei n, 2 M. Verschaf- fel, 5 M. Bonner, 3 M. Capeau, 1 Naamloos, 1 M. Do Wolf, 5 M. Mellego, 5 M. Van lluf- feitaire, 1 M. DeTurman. 5 M. Van Styven- dael, 2 Naamloos, 5 M. Roelandt, 5. TOTAAL Fr. 1113,20. Regina i iO, ik beschuldig haar niet maar indien mijne moeder dwaalt, indien die orgelman inderdaad mijn vader ware, mag ik hem dan, in deze smartvolle omstandigheden, verlaten j Neen, dat moogt gij niet riep Willem met geesitdrift uit. Ik ook, ik zou hem liefhebben en ondersteunen, a! ware hij ook nog zoo misdadig Misdadig zegt gij, Willem. Weet gij dan iets van hetgeen op zijn gewe ten drukt Neen, maar ik vermoedde dit. Het is zoo, Willem de vader van Regina moet iets verschrikkelijk be dreven hebben, om zoo wreed behan deld te worden. Maar wat dan toch, wat? O zeg het mij,indien gij het weet; ik ben op den slag voorbereid Ik weet niets, Regina, en niemand in. het. dorp weet niets van hetgeen er tusschen nwre moeder en uwen vader moet gebeurd zijn. Het meisje zakte op de sofa neêr en drukte wanhopig hare fijne handjes' om het blonde hoofd, terwijl de tranen overvloedig langs de verbleekte wan_ gen stroomden. Regina zeide Willem ten laatste, gij zijt misschien onrechtvaardig je gens uwe moeder. Zeg mij, hebt gij eenig bewijs dat hare verzekering, over den dood uws vaders, mag in twijfel doen trekken Ik Héb er geen, iepzij, 'dó sleg&

De Volksstem | 1925 | | pagina 2