De Orgeldraaier op; ISet onweer !>e Rationale Feestdag Vreeselijke val van een kindje Auto=ongeval te Erpe Belangrijke diefstal MORGEN ALLEEN IN DE WERELD Auto-ongeluk te K walrecht Voor tie Staats- gepensionneerden Een gruwelijke misdaad. Misdaad van een waanzinnige te Mechelan. Chnslene Vroedvrouwenschool ÜW HEIL IS NABIJ IN BELGIE. In de 'omgeving van Hasselt, hield een vrecselijk onweder lcelijk huis. Aan liet kasteel F. werden 18 graan, mijlen door het hemelvuur vernield. l>n schip in de vaart werd zwaar be schadigd, :i - - 'U Te Eelen viel dc bliksem op de wo ning van Gusthoven. Alles blééf in de vlammen. Op het gehucht Tresel, werd insgelijks een huis vernield. Te Bilsen, werd de 50 jarige land bouwer Gerard Opdendekcr, vader yan zes kinderen doodgebliksemd- IN FRANKRIJK. DIJON IN HET DONKER Parijs, 21 Juli. Een buitengewoon lievig onweder heeft le Dijon, geduren de twee uren, alle telefoon- en tele- graafverkeer verhinderd. Toen ook de elektrische leiding defekt. geraakte, .werd de geheele stad in liet duister ge^. dompeld en was het onmogelijk door de straten te komen, die in ware beken yeranderd waren. REIMS ONDER WATER. Reims, 2,1 Juli. Tusschen 10 en 12 uur 's nachts heeft een hevige stort rei gen de straten der stad en de kelders der meeste woningen doen onderloo- pen. De .waterschade is belangrijk. De brandweer, moest de kelders leegpom pen.. HAGEL- EN BRANDSCHADE Parijs, 21 Juli. Te Yerzy in Verze_ nay, in de omgeving van Reims, ging Ivet onweder vergezeld van hagel. De .wijngaarden werdén verwoest .en om gewoeld. In de Haute-Marnc, te CKalindrey, sloeg de bliksem op een schuur die een prooi der vlammen werd. De schade be_ draagd 50.000 frank. IN NEDERLAND. Amsterdam, 21 Juli. Gisteravond 7 uur heeft hoven Leiden en omstreken een zwaar onweer gewoed, gepaard met een hevigen slagregen. Verscheidene straten en het slation der N.Z.H.T. zijn ondergeloopen. -Te Noordwijk is de bliksem ge slagen in den motorwagen van een juist naar Scheveningen - vertrokken tram. Persoonlijke' ongelukken kwa men niet voor de dienst heeft drie kwartier vertraging ondervonden Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft beven Waterland een zeer zwaar onweer gewoed. De bliksem is geslagen in een boerderij bij Ransdorp. (gemeen te Amsterdam)\ die geheel door het vuur vernield is, met de veestallen en ♦wee hooibergen. Verder heeft het he melvuur de woning van V. ie Hólysloot ('(gemeente Amsterdam)' vernietigd; het huis brandde tot den grond af Dinsdag werd gansch België door, zoowel in de groote steden als in de kleinste dorpen, het «Nationaal Feest» op plechtige wijze gevierd. Aan alle openbare gebouwen wapperde de na tionale vlag. De Belgische bevolking, Vlamingen en Walen, welk ook hunne bijzondere aard en het verschil van -taal weze, vierden hunne herwonyene onafhanke lijkheid. Dit jaar had het Nationaal feest een bijzonder karakter; immers het was Dinsdag de verjaardag der inhuldiging van den Doorluchligen Stichter van het Stamhuis, onzen eersten koning Leo pold I. In de ltoofdstad vooral was het hoog tij grootsche- feestelijkheden hadden te dier gelegenheid plaats. Ook op dien dag ontvingen uit de handen Onzer Vorsten, een eereteeken, dezen die ver eerd werden voor hun voorbeeldig ge drag, werkzaamheid en trouwen dienst. TE AALST. Aan alle huizen en vooral in het Gen- ter, wapperde de driekleurige vlag; de .aanblik was betooverend. Om 1L uren had in de hoofdkerk van St. Mar- tinus een plechtig Te Deum s> plaats. heeft verklaard deze suggestie niet kunnen aannemen, om de volgende re. den 1. Met den vcrleenen toeslag door 't goe verre ment toegestaan zal het totaal der voorschotten door eenige titularis sen van kleine pensioenen getrokken, reeds de som-overschrijden waarop zij volgens tic perekwali.e. recht zullen heb ben. Indien deze toeslag nog verhoogd werd, dan zou een groot aantal gepen- sionncerden zich in hetzelfde geval be vinden zoodat zij verplicht zouden zijn het te veel ontvangene terug te betalen. 2. Indien men wil dat de pensioenen gauw beiaard worden, is het noodig dat men zich aart den tekst van de regee- ring boude, vymt dit ontwerp werd ge maakt met het oog op de mogelijkheid van een onmiddelijke uitbetaling. De midden-afdeeling heeft het ge- grónde van de^étwee opmerkingen in- gezin en heeft zich bij den tekst van artikel 1, zooals. hij door het goèverne. ment wordt voorgesteld, aangesloten. Gisteren namiddag gebeurde een ern stig ongeval in de Lange Nieuwstraat te Mechelcn. Het 3jarig dochtertje Maria, van J. Van der Zeijpen, was bui ten weet van haar ouders op de achter kamer van de eerste verdieping ge raakt. Het kind was op een stoel ge klommen en keek door 't openstaande yenstcr. Dc arme kleine met zich te .verre uit het venster te bukkeii verloor het evenwicht en viel er door. Gelukkig nog voor haar val viel zij eerst op het afdak van het gemak waardoor de slag min of meer gebroken was. en rolde verder op den grond. Zwaar gekwetst werd de arme kleine opgenomen en mén moest onmiddelijk de hulp van een geneesheer inroepen. De toestand van het. arme slachtoffer alhoewel niet doo- dclijk is niettemin zeer ernstig. Woensdag morgend, rond 11 uren, heeft op den Gentsche steenweg,grond gebied van Erpe, aan den overweg van de lijn Aalst-Burst, eene verschrikke lijke botsing plaats gehad tusschen twee lux-auto's. Een van beide auto's is in een gracht terecht gekomen en dc twee inzittende dames zijn erg ge kwetst naar het hospitaal van Aalst overgebracht. Hunnen torestand is erg. Doktor Gravez van Aalst heeft de slachtoffers ter plaats verzorgd, Zondagvoormiddag maakte op de Vo gelenmarkt de genaamde B., Frans foorkramer, verblijvende op den La- genweg te Hoboken, kennis met een be- roepsgenoot, met wie hij verschillende herbergen bezocht- De partij eindigde op het Vlaamsch Hoofd, te Antwerpen, waar B. op de zandplaat in slaap viel. Wanneer hij om twee ure 's nachts ontwaakte, stelde hij vooreerst vast dat zijn splinternieuwe werkschoenen en zijn geldbeugel, die ongeveer 30 fr. inhield, verdwenen was. De man greep 'dadelijk naar den bin nenzak van zijn ondervest, waar hij een som van 11000 frank, bestaande uit negen briefjes van 1000 en vier van 500 frank gebQygen had. Tot zijn grooTe wanhoop was ook dit geld verdwenen. Er bleef den man niets anders over dan zijn beklag te gaan doen bij de politie, die een onderzoek instelde. A/W beginnen wij ons nieuw mengolwerk een verbaal uil onze dagen door Ur August Snieders. EENE BOTSING WELKE EEN RAMP HAD KUNNEN WORDEN. Weiteren, 21 jjuli. Aan Boergon- dis.ch Kruis onder Kwatrecht, had gis teravond een ernstige hotsing plaats, op het kruispunt; van de baan Wette- ren-Oosterzele- en den. grooten weg Brussel Gent. De auto van den h. F., uit Gent, kwam uit dé ï'ichting van Brussel, toen een auto van'Wettercn komende, den rijksweg overstak. Een geweldige aan rijding had plaats. Het eerste voertuig' vatte het tweede- in de flank bij den motor, deed lipt een hcclen toer draaien, reed over een gracht door een haag en kwam aan het einde van een boomgaard terecht. Beide auto's' bleven op hun wielen staan. Ze warén goed bezet. In die ui' Sottegem zaten"zélfs zes personen. In de aanrijdende auto werd een da me licht gewo-pd. Andere persoonlijke ongelukken zijfr er niet. De stoffelijke schade aan beide auto's is groot. Ont redderde motor, gesprongen handen, scheeve wieleA, gëbroken ruiten, pnz. Veel volk kwSi'ft tér plaatse.'En tel kens was er'slibmming in het drukke verkeeri 9 to j zoeiit zijn geweest. Vermoedens vielen op Jules C.dio ter beschikking van onderzocks- i echter Van Bijck werd gesteld. BET PARKET TER PLAATS. De magistraat en Iw«p lijkschouwer» dap- len denzoil'den avond op de plaats der misdaad af. In het kommissariaat werd Jules C., bce hendig ondervraagd. Na geruimen tijd all- schuld geloochend le hebben, legde hij be kentenissen af. DE DRIJFVEER DER MISDAAD. Jules C., verklaarde aan ondorzoeksreoh- ter Van Dyck, dat hij den moord had ge pleegd, om een geldkwestie die tusschen zijn vermoorde bloedverwanten en hem be stond uit den weg te ruimen. Hij beweerde niets le hebben gestolen. In zijne woning werd niets ontdekt. Jules C., Irad 's ochtends in de kamer do misdaad tijdens de afwezigheid van zijn tante Hij vtrwurgde zijn oom in hel bed, waarna hij zich in een hoek ging verschuilen tot de komst der tante, die hij op dezelfde wijze vermoordde. Hij doorzocht al de meubelen, doch vond geen geld. Jules C,. had geld geleend van de oudjes, om in de buuit een kleinen sigarenwinkel te openen. Hij was echter niet haastig om de geleende som terug le geven, hetgeen oom en tante alles behalve aaugenuam vonden. EEN WAANZINNIGE? Gorteville herhaalde zijne bekentenissen aan het parket en werd dan in het gevang yan Vorst opgesloten. Uit het verder onder zoek is gebleken dat de dader niet wel bij zijn versland zou zijn. Vroeger is hij reeds in een zinneloozengeslichl opgesloten geweest. Het parket heeft twee weisdoktors gciasl met het onderzoek zijner geestesvermogens. Deze week, alvoren uiteen te gaan, zal de Kamer het wetsontwerp onder zoeken waarbij aan de gepensionneer- den van den Staat, een maximum van 400 frank duurtetoeslag wordt verleend voor den derden trimester van 1925 en een maximum van 600 frank voor den vierden trimester. Het yerslag van de middenaf deeling, die het ontwerp reeds onderzocht heeft, zegt onder ander De middenafdeeling had gewenscht, dat een drievoudige toeslag voor de twee laatste trimesters van 1925 zou toegestaan worden. Maar de regeering Eone geschiedenis uit de jare 1817 door AUGUST 8NIEDERS. In een huis to Schaarbeek (Brussel) wer den twee persoden verwurgd gevonden. Omtrfnt deze gruwelijke moordzaak, ver- namen wij hef volgende 's Avond» meldde zich de 25-jarige Jules C., woonachtig je Schaarbeek, bij den kom- miesaris van het Collignonplein aan, zeg gende dat hij e$n bezoek aan zijn oom en tante, den 60 jarige Xavier Deckers en de 72 jarige Maria Deckers, woonachtig in de Paviljoenstraat, fh*d gebracht en beide per sonen, op een kamer der verdieping ver wurgd had aangetroffen. De officier van politie Stasscyns begaf zich dadelijk naar voornoemde straat en vond er inderdaad in een kamer, broeder en zuster door middel van een touw verwurgd. Een ontboden geneeaheer stelde het over lijden van beide slachtoffers vaat. De meubelen zouden door don dader door- Van Rynvelde trad toé, beurde den ouden graaf op, drukte hem de hand en sprak woorden van vriendschap en broederliefde. Meer dan dat, ging hij voort graaf Walter, onze kinderen die daar hart aan hart weenen van blijdschap, beminnen elkander. Hun geluk inoet het onze zijn dat een huwelijk tusschen hen, het zegel lege op de verzoening, die wij vandaag gesloten hebben. Rcgina, sprak graaf AValter, be mint gij dien jongeling Vader, zijn geluk is het mijne. Het zij dan zoo, heer yan Rynvel de. i Mevrouw, ging de rechter voort, zich tot Begga wendende, stemt gij ook ice dat uwe dochter,- de echtgenoote wortle \an mijnen zoon van hem, die haar beter nog dan zijn adelijken naam en zijn fortuin, een edelmoedig hart ten bruidschap brengt Ik stem toe, mijnheer antwoord de Begga. Rcgina, sprak zij, hare doch ter omhelzende, ik heb u een oogenblik wreed toegeschenen maar het was voor uw welzijn, voor 'uwe toekomst. Vergeef mij dat ik uw hart, hetwelk voor dat van Willem klopte, ik wist hel !\ycl, een cogenbliU miskende. Ik had u lief, en daarom raadpleegde ik slechts mij zelve..? i— Moeder, goede moeder I En gij, Willem, gij weet het ook, ik was niet hard jegens u; ik had lief. omdat gij als kind mijn Regina lief hadt, die gij zelfs, eens, met gevaar uws levens van den dood reddet. O, mevrouw! ik dank...-. Noem mij moeder, Willem Die naam klinkt mij zoet aan het hart, om dat hij twintig jaren mijne zaligheid mijn hoop was. Walter, ging Begga voort, ik was eens misdadig jegens u. het was toen ik besloot, mijne on voorzichtigheid in uwe aanhouding, door eene verloochening te bekronen, 't Was wreed, ik weet het maar het was niet uit haat jegens u het was om den naam van mijn kind te redden.Sinds jaren heb ik u betreurd, u beweend en ondervraag uwe dochter, hoe ik haar de nagedachtenis haars vaders, heb leeren eerbiedigen hoe zorgvuldig ik üw vo rig leven voor haar verborgen hield hoe afgunstig ik was, om het blazoen der Hilgcnoord's voortaan onbesmet te bewaren. Zwijg, Begga onderbrak Walter; het verledene is voorbij, en daarin ben ik alleen schuldig; het toekomende kan nog gelukkig voor ons zijn denken wij daar slechts aan. En nu, ik vraag maar eene gunst het is dat dit arm wees kind, Duiveke, hetwelk mij als een en gel begroette toen ik in Hilgenoord te rugkeerde dat de schakel ia geweest tusschen ons, in de geschiedenis dezer dagen, dat dit ouderloos kind be Moordpoging en zefifmoord- Di.nsdag voormiddag, rond 10 1/2 ure, werd het gehucht Neckeripoel te Mechelen, in epichudding gebracht door een bloedig drama. 05 genaamde Loui» Bruynseels, 47 jaar oud, veekoopman, woont met zijne echt- gencole Rosalie Paulus, in het huis 280, van de Ncckerpoelstraat. De besta versland houding heerschto tuascbcn de echtgenooten. Sinds enkele dagen bemerkte mei aan den man zekere zwaarmoedigheid, grenze.ide aan waanzin. Verleden jaar had hij daar ook een aanval van gehad, dcch daar hij steeds zetr kalm bleef, nam men daar geen verdere aandacht op en niets deed eene noodlottige ontknooping voorzien. Omstreeks 10 1;2 ure, Dinsdag morgend, was Bruynseels zich in de keuken dei' echte lijke woning aan 't schoren. Zijne vrouw bevond zich daar ook, wijl de bij hun inwo nende Alois Van Hoof, op den koer aan den opbouw eener loods bezig was. Plots na zich geschoren le hebben, nam hij zijne vrouw in den arm en bracht haar eene vreeselijke snede toe mei 't scheermes in den hals langs den Jinkérkanf. Op het hulpgeroep der vrouw kwam Alois Van Hoof binnen gesprongen en ontrukte hem de vrouw, welke hij nog steeds in de arme gekneld hield en vluchtte er mede in een andere woning. De moordenaar nain van de korte spanne t/jds dal men hem alleen liet gebruik om een groot beenhou wersmes te nemen en zich den hals over te snijden. Hij sukkelde dan nog naar zijne slaapkamer, sloot ir zich op, en viel dan dood voor zijn bed in een grooten bloedplas. De hulp van twee dokters werd ingeroepen om de doodelijk gekwetst© vrouw te verzor gen. De policie van het drama op de hoogte gesteld, verwittigde bel parket dat seffens ter plaats kwam. De toestand der arme vrouw is zeer zorgwekkend. BERICHT. Oud gekende Belgische Verzeke ringsmaatschappij zou lvare bijzon derste vertegenwoordiging toever trouwen aan deftig, ontwikkeld en voordeelig kekend heer. Geen borg vereischt. Schrijven bureel yan het blad onder de letters L.R.L. 19.235 Antwerpen bezit eene Chris.lené Vakschool voor Vroedvrouwen. De School van het Moederhuis St. Anna- Maria. Zij werd in 1911 door Mgr Cleynhens ingericht, tot bestrijding der hedendaagsche kwaal die zoo zwaar op onze bevolking drukt, daar zij met ruim 40.000 jaarlijks onze Belgiseho geboorten heeft verminderd Daar genieten de leerlingen niet al leen gen volkomen onderwijs volgens het wettelijk programma, maar zij worden ook voorbeeldig geleid tot den dagelijkschen kamp tegen het néo- malthusianisme en de misdadige vruchtafdrijving. Liefdadigheid en zelfopoffering, die niet in boeken slaan te lezen, worden daar met daden, dag en nacht door de schitterende voorbeelden der E. Zus ters der Moederlijke Liefde ge leerd. Volgens het reglement worden slechts leerlingen van voorbeeldig ge drag aangenomen tot het ingangsex- aam, welke jaarlijks voor de Maand September plaats heeft Getuigschrift an den E. Heer Pastoor, van dén Hoer Burgemeester, geboorteakt \vordl daartoe geeischt. De candidatcn moeten eene goede gezondheid genieten en hun ouderdom niet minder dan 1^ jaar en niet meer dan 30 jaar zijn. De studiën duren 2 jaren, geduren de dewelke de leerlingen in het moe derhuis verblijven. Voor verdere inlichtingen wonde men zich ten hureelen, 3, Hobokcnstr., Antwerpen. De leerlingen worden verzocht zich' zonder uitstel aan te bieden. Sigaren MONTE CRISTO». Overal verkrijgbaar. ma schouwd zal worden als mijne dochter, en haar gelukt aan het onze .verbonden blijven. En die vraag deed een vreugdekreet uit aller harten opgaan, en er was een strijd onder allen, wie het kind het eerste en het -langste zou omhelzen. Oom Willem weende van geluk om zijn Duiveke, terwijl de grijze pastoor de handen vouwde en God dankte voor de wijsheid en d^ goedheid zijner wegen Wij verlaten de woning des rechter en begeven orte, eenige dagen later, vroegtijdig naar het kasteel yan Hilge noord. g Wat ziet h"et gebouw er feestelijk" uit! Bloemen, loof; jaarschriften, eerebo gen versieren het oude slot, en den weg die naar hetzelve geleidt. De geweren en kleine kanonnen doen den 'den om trek door hunnè schoten, daveren De klokken yan kérk' en kasteel galmden en kleine kanonnen 'doen den óm- rond en mcer^ nog dan de terugkomst van den heer van Hilgenoord, wordt het aanstaande huwelijk door de dorpbe woners verkondigd. Walter van^ Hilgenoord keerde 'dan, na die laatste beproeving, in zijn ge boorte-dorp terug en toen hij aan zijn vaderlijk slot kwam, hetwelk hij kort geleden zijnen vloek had toegezonden, vouwde hij de handen te zamen en bad God om vergiffenis voor, de dw'aling van dat oogenblik. Neen, riqht u op, gevel Van Hilge noord, zeide hij toon wéér vrij het wapen uwer bewoners^ en dat God zij nen zegen, in plaats yan mijnen yloe% De wondorbaré JPoeders v an het w itté Kruis verzueh- ten ^ogenblikkelijk en genezen I spoedig alle zenuicziektenpijn- J lijke maand stondenhoofdpijn, I schele hoofdpijnzemarhoorts, I de hevigste tandpijnx sqheuten Iin de tanden; - "draaiing, dui- I zeling, slaaploosheid, hartklep- I pingrbeumatiek, rtepecija.enz. Zonder gevaar voor de gezondheid. Algemeen depót: ApoUierk P. TUYPENS. UoutbrW, 94. ST.fclKOUAS (Wnes) - eo fn all? tpolbeken van 't fo\d. >o dooiea no fr. 9, 8,95 en «0 lr.~- [MISTROUWT U VOOR NAMAAKSELS gedenke Ik breek hier deze geschiedenis af, dewijl ik geloof dat mijne lezers zullen voldaan zijn. Mij dunkt echter, ik zie hier en daar nog een hoofd schudden, en men wil een laatste wToord weten over onzen vriend Willem en over Regi na. Welnu, men heeft gelijk, en ik keer ook met voldoening.nog eens tot hen terug. Gij kunt het raden Willem van Rynvelde werd weldra de bruidegom van de schoone Regina zelfs weinige weken na de terugkomst uit Antwerpen zegende de pastoor, in de eenvoudige dorpskerk, het huwelijk in van zijne geliefde kinderen zooals hij beiden, bij voorkeur, noemde. Dat het feest was. op het, kasteel, laat zich begrijpen, en wat Wdlem vooral gelukkig maakte, was het denkbeeld dat God zijn somber voorgevoel, toen hij den ooievaar, zag bad gelogenstraft. Dc woning der familie was op het kasteel, waar het oude draaiorgel nog altijd aanwezig was. Wel is waar gaf hot droevig herinneringen; maar Wal ter wilde zich niet scheiden van 'dien oude vriend, welke hem zoo lang, kommervolle dagen, het 'dagelijksche brood gegeven had. Soms zelfs speeld hij nog eena voor Duiveke, die als eene schoone maagd opgroeide, en altijd die edele liefde voor het ongeluk bleef be houden, welke hare kindschheid ken merkte liefde voor alles wat arm en verlaten was, al was het dan 'ook slechts voor. "eene gebroken bloem of vopr een gekwetsten; xogej^ Maar Willem en Regina Wat waren zij gelukkig elkander voor altijd toe te behooren Het was bij Willem alsof de eerste jaren, die hij dacht voor eeuwig heen gesneld te zijn, terugkeerden. Alles wat beiden dierbaar, was geweest, toen zij nog kinderen wa ren, werd hun nog dierbaarder, en dik wijls zag men hen weór, evenals in den gulden kindertijd, hand aan hand door het bosch- wandelen, en zich gelukkig droomen in Gods lieve cn weldoende natuur. Willem herhaalde soms, op die elukkigc wandelingen, de schoone verzen over het huwelijks-geluk, van den grooten Vondel Waar werd oprechter trouw, - j Dan tusschen man en vrouw - Ter wereld ooit gevonden Twéé zielen, gloênde aen eeR gesmeed. En vastgeschakcld en verbonden In lief en leed. En verder dan. terwijl hij de handen! zijner beminde vrouw in de zijne sloof, en zijnen blik met eindelooze liefde ob haar rusten liet Daar zoo de liefde viel, Smolt liefde ziel met ziel, En hart met hart te gader Die liefde is sterker dan de dood Geen liefde komt Gods liefde nader. Noch is zoo groot. En dan was een hartelijke kus vaii Regina, do belooning voor dat uitge storte gevoel, en het was tevens een nieuw zegel op die gelukkige liefde. Heb ik ongelijk, lezers; u zoo een gé* luk toe te wenschen 18Wkf

De Volksstem | 1925 | | pagina 2