Chateau St Marc zLT/ü'w® II. M. de Koningin le Brugge Kindje verdronken te Mechelen ALLEEN IN DE WERELD AUGUST SNIEDERS Jeugdige brandstichter le Weile Hel schild \an een bandiet Nogmaals te Assehe Gewezen sultan van moord beschuldigd Een noodlottige wedstrijd Rietachtige bakkersknecht De sluipmoord, le Fallais Inbraken bij klaarlichten dag (jjgarettg Vraagt premiecatalogus Een auto bolst fegen een Irani Dijn verstikt Schoolkinderen in Zee verdronken Aulo onder den sï'elIrein Bandieterij in 't Boulog. nerbosch le Parijs 't Was feest in 't aloude Begijnhof. Ten jare 1245 deed Margaretha van Constant inopel hare blijde inti'ede in het Begijnhof van den .Wyngaerde. Deze blijde intrede werd herdacht en zooveel mogelijk met een historischen stoet en een historisch feest weerge ven. Te dier gelegenheid had H.M. de Ko ningin van de uitnoodiging gebruik ge maakt om benevens op het feest tegen woordig te zijn, een kort bezoek aan de .stad te brengen. Het was twhe uur en tien toen de koninklijke trein aankwam. Hare Majesteit werd in het station ontvangen 'door den Goevcrneur der provincie, generaal De Waet en den heer Burgemeester van Brugge. Buitengekomen werd de vorstin, ver,_ gezeld van H.K.H. Prinses Marie-José, luidruchtig toegejuicht door eene groo- te massa volk. Langs den weg naar den muur der gefusilleerden, viel een guL hartig onthaal de vorstin ten deele". •Weldra verdween dc auto onder de aan geboden bloemtuilen. Van den muur der doodgcscho.tepcn begaf de stoet zich door de klcmé volks. gewest naar 't Begijnhof. Hier was de verwelkoming insgelijks algemeen. Bloemengarven werden aangeboden en jubelkreten stegen op. In de oude Gentweg kwam een meis je van 3 jaar, het jongste van 7 doch ters, haar meter, de Koningin had im mers het meterschap aanvaard, begroe ten en bood een tuiltje bloemen aan. De Koningin nam 't meisje op den arm en kuste het, tot, groote voldoening der menigte, die hare Majesteit met dub bele geestdrift toejuichte. Het was drie uur toen 't klokje van het. Begijnhof de aankomst van de ge nood igden verkondigde. Intusschen was Z. E. Kardinaal Mer_ ei er, insgelijks ter static aangekomen en werd er ontvangen door Mgr Waffe. laert, bisschop van Brugge, en Mgr Dé N«Yve, abt der adhij der Zevenkerken. De geestelijke overlieden vervoegden den stoet en deden gezamenlijk hunne intrede in 't Begijnhof. In de Koninklijke tribuun namen plaats H. M. de Koningin, links van Haar prinses Marie-José, rechts Z. E. Kardinaal Merrier, met aan zijne zijde Mgr Waffelaerf. Nevens Prinses Marie_ José zat Groot-juffrouw van 't Begijn hof. Na de gebruikelijke voorstellingen kondigden de klokjes vn T Begijnhof 'de aankomst aan van Margaretha van Constanlinopel. Eenmaal de plechtigheid afgeloopen werd een bezoek gebracht aan het kondigden de kiokjesva'n 't Begijnhof de gulden boek. Het was omtrent zes uur toen H. M. de Koningin 'ter statie aankwam en Brugge verliet. Op de Stiiyvenborgsi he vaart, n. 38, te Mechelen, verblijven de echtelingen J Jew i lm e I k bande 1 aa r s Korts na den middag van de stad thuis gekomen werd door de vrouw op de achterplaats barer woning eene groote kuip wal er klaar gezet ten einde er bij de terugkomst van haren man de melksto.open in Ie reinigen. Terwijl zij zich verder om hare huishoudelijke zor gen bekommerde is het dochtertje Vic toria, slechts 13 maanden oud, op de achterplaats geraakt en in de kuip ge sukkeld. Zij werd er door de moeder levenloos in aangetroffen. Men begrijpt 'allicht de droefheid der ouders die in zoo'n ongelukkige omstandigheden hun kind moeten verliezen. een verhaal uit onze dagen DOOR 15de Vervolg. liet gelaat van Mijnheer Daliski is strak en ernstig. -Mijnheer Golden laat er de vader op volgen, gij zegt dat zoo koud, zelf zoo wreed Weet ge wel dat mijne Adriana mijn leven, mijne hoop. mij ne liefde is dat ik in haar al het ge lukkig verledene terugvind Ik heb u niet gezegd, dat er geëne genezing te hopen is. lk weet het; maar ik moet telkens hetzelfde hooren. Immers, het voorge schreven geneesmiddel ligt op dit cogenhlik niet onder mijn bereik. Ja, ik weet het zij moet deze ar me. ongezonde wijk verlaten; meer dan 'dat. zij moei een totale verandering van •lucht, verandering van leven hebben zij moet bij voorbeeld voor een tijdlang de frissche en versterkende zeelucht genieten. Fn nu is het mijne beurt u 'eene riet hoopvolle vertrouwelijke meêdcè- l:ng te doen; doch wij vorderen snol, zoo dunkt mij ten minste, in vertrou-- welijko meédeelingen. Sedert eenigc maanden werk en wroet ik dag en nacfet TWEE HOOIMIJTEN VERNIELD. DE DADER AANGEHOUDEN. Zaterdagavond bemerkten jarbeidérs die te Welle bij Denderleeuw, op liet Veld werkzaam waren, rook opstijgen uit de1 hoeve van Prosper Standaard. Zij begaven zich-ijlings ter plaatse eii stelden vast dat twee hooimijten in lichtelaaie stonden. Bij hun aankomst zagen zij een jongen kerel in tegenover gestelde richting vluchten. Terwijl een gedeelte der arbeiders dadelijk aan het blusschingswerk begonnen, zetten dc andeien den vluchteling na, en geluk ten er in, hem te grijpen. Hij werd aan de rijkswacht overleverd en herkend als V., Francois, 14 .jaar oud, woonachtig te Welle. IIij is riiet in bezit van al zijn geestelijke vermogens, maar wordt niettemin ter beschikking gehouden van het parket. Van de twee hooimijten blijft slechts de as.ch over. De schade bedraagt onge veer 2500 fr. EEN VROUW DOOR DE AIHERIKAAN- SCHE POLITIE DOODGESCHOTEN New-York, 9 Oogst. Op den boek der 9e Avenue en de 34e straat, in het westelijk deel van New-York, werd de aandacht van een speuragent gevestigd op de verdachte handelwijze van \ier kerels. Hij volgde hen op, maar toen zij vaststelden dat hij op hun spoor was, haalden zij onmiddelijk bun revolvers te voorschijn. Andere politieagenten kwamen op bet gerucht der losbrandin gen toegeioopen. De bandieten zagen in dat de toestand er voor hen ernstig begon uit te zien, en één van hen, maak te zich met geweld meester van mevr. Connolly, die toevallig buiten kwam, en gebruikte baar als. een schild, ter wijl hij voortdurend schoten loste op de politieagenten. Een kogel trof de ongelukkige, die vier kinderen heeft, zoodat zij op slag dood bleef. De speuragent is zwaar ge kwetst. Op den Gentseben steenweg had Za terdagavond een botsing 'plaats - 'vis, schen een tram en de auto bestuurd door Albert De V., wonende te Schaar beek. De autobestuurder werd- aan het hoofd en de handen gewond ten gevol ge van het stukspringen van het wind scherm. Dc stoffelijke; sclvAde. aan bei de voertuigen is zeer belangrijk. De rijkswacht stelde een onderzoek in naar de verantwoordelijkheid. Het proces ingespannen legen den gewezen sultan van Turkije, Mehmet VI, is te Angora begonnen. Mehmet VI, die in 1922 van den troon geworpen werd, is beticht in Maart 1924 te San Ilemo (Italië) zijn geneesheer Reehad Pacha, vermoord te hebben. Rechad Pacha, die den gewezen sul tan in ballingschap gevolgd was, werd zekeren morgen dood in zijrte kamer gevonden en men stelde vast, dat hij een diepe wonde aan het. hoofd had. In de omgeving van Mehmet, zegde men dat hij zich een kogel door het, hoofd gejaagd had. Maar in de Turkschc middens wei gerde men aan zelfmoord te gclooven, en men beschuldigde' openlijk den ge wezen sultan den ongelukkige ver moord te hebben om zich te wreken, daar Rechad Pacha zou meegeholpen hebben aan den val van het. kalifaat. om eene kleine som ter zijde te kunnen leggen, en aan mijne dochter die weel de want 't is eene weelde in onzen toestand, Mijnheer Golden le kunnen geven, lk moet freeds veel doen om voor mijne kinderen eiï 'voor nuj zeiven bet dagelijksehe brood te winnen. Ware Adriana welvarend ert kon zij op hare beurt haar prachtig talent, door het ge ven van lessen, benuttigen, dan ook zouden wij betere dagen te gepioet. gaan. Hebt gij geene vermogende fami lie-betrekkingen Neen, niet meer. Allen zijn dood ginder, allen waren ten onder gebracht Geen vrienden hier Evenmin. rUwe dochter moet toch heengaan. Dat is zoo omtrent alsof gij mij zéggen zoudt. gij moet haar de maan geven. -Toch niet. lk kan het onmogelijke niet. God is mijn getuige dat ik gaarne elke op offering voor mijn kind doen zou; tot het. onmogelijke ben ik echter niet ge houden. Do medaille is langs alle zijden bekeken. Zelfs heb ik gepoogd mijne- dochter met een voorname familie op reis te. zonden, hoe hard het mij ook vallen zou haar dienstbaar te zien... Doch dit ook is een droom geweest,- en nu... En nu zal de oude Golden haar in de gelegenheid stellen, indien gij daar- DE ENGELSCHE MOTORIJDER HOL- LOWELL BIJ DEN GROOTEN PRIJS VAN BELGIE VERONGELUKT. Francorchamps, 9 Juli. Eén doo- delijk ongeluk heeft zich voorgedaan om 11 u. 50, tijdens de bewisting van den Crooten Prijs van Belgie voor mo torrijwielen. De Engclsrhe motorrijder Hollowcll heeft namelijk te Stavelot, aan een ge vaarlijke bocht, een versehrikkelijken val gedaan. De dood was oogenblikkelijk, De politie zoekt naai' één kerel van 23 jaar, die zich onder een valschen naam bij de bakkers als brooduitdrager aan biedt. Hij blijft maar heel kort, doch maakt alles buit wat hij onder zijn be reik vindt. Bij den bakker Steenackcr in de Wayczstraat te Anderleclvt, is hij maar één dag geweest; maar toch vond hij de gelegenheid om vódr 1.200 frank lijfsieraden te stelen. Bij Craenen- bróeck, in de Veeweyde-straai, ging bij aan den haal met een rijwiel van 400 frank. Nog andere klachten zijn tegen hem ingediend.' - TWEE PERSONEN IN VRIJHEID GESTELD. Luik, 9 Aug. Wij ^meldden giste ren dat het parket de aanhouding had gelast van den 32jarigen B., vap Mar- neffc. De ondcrzoekséeejitfir heeft ech ter spoedig ingezien d2pf idëze met den moord op den jongen Jlovy niets te maken had en Heeft hein- onmiddelijk in vrijheid gesteld, tezelfdertijd als Isidore D., die ook was,.'aangehouden, en legen wien evenmin een beschuldi ging kon worden uitgojbraeh-t. TWEE WONINGEN GEPLUNDERD NABIJ EDINGEN. Sedert eenige dagen heeft een bende dieven dc omgeving vhii Èdingen tot haar werkgebied uitgekozen. Tijdens de afwezigheid van mevr. wed. DemtTlier, woojiaphtig te Hove, zijn de kerels langs eenjaam, dat zij eerst verbrijzelden, in, (Je woning ge drongen. De .meubelen -, yyerde'n door zocht en alles wat maar éenig&zins waarde had, geroofd. Spaarpenningen, kleeren, linnen, enz. \vord,i; vermist Zaterdagvoormiddag hebben de zelfde dieven ook een bezoek gébracht aan de hoeve van 4c ek^^nootejii A., woonachtig Ie Ma rek. De Inwoners .wa ren op het veld. De bandieten hebben hier ook een ruit verbrijzeld -en zijn aldus in. dc keuken geraakt en van daar in de slaapkamer Waar één geldsom van 5000 frank werd buit gemaakt, alsmede eenige juwee.lèè./ Uit het onderzoek,'dajt onmiddelijk door de rijkswacht van Edingen werd ingesteld, is gebleken «lal de bandie ten óp zeer behendigtj wijze zijn te werk gegaan. Van hun bedoek getuigde alleen de gebroken ruit en de geroofde waarden. Een klopjacht werd ingericht, maar zonder uitslag. Het onderzoek word ijverig voortgezet. Jammer dat men niet de minste aanwijzing bezit die de daders zou kumi^p dom ontdek- VoMTUtraal, Hnuwel. in toestemt. Mijnheer Golden Ja, ik. - En aam welke voorwaarden Niet. als dienstbare,'neen. Ik begrijp u niet. --- Gij begrijpt niet'dat er in zoo'n leelijken, ouden grompot nog- belang stelling huizen kan Dat komt mij zelf óok vreemd voor, en vo'pé eenige dagen zou ik gedacht hebben, .Hat iels derge lijks onmogelijk in mijne oude, ver roeste en door menschënliaat verkan kerde ziel kon oprijzen. *Nu echter is dit zoo. Maar ten minste als ik goed be grijp... Adriana zelve..V' Wat Adriana:zelve-Denkt ge dan dat ik zinneloos ben,/een oud ver sleten karrewiel; dat, reeds ruim zestig jaar draait, uwe- dóchleh ten huwelijk vragen wil Nu, nu, zeer welkV O, ge begrijpt niet, dat er iets be langloos in mij, in zoo'n ouden ïse- grim kan bestaan Ik zou u ook het geld, dat derge lijke reis. kosten zou, niet kunnen te rug treven. Vraag ik u iets ?»*.- Zelfs den intrest zóu het mij sonis moeilijk zijn u t,e kurinóri uitbetalen. Heb ik u van intrest gesproken Denkt ge dan 'dat ik een ellendige geld wolf ben Noch hét. een1, noch het ander ig mijn inzicht, en evenmin wil ik' Ji EEN DOODE ER EEN GEKWETSTE. Vrijdag morgend, om 7 u. ge beurde er op de nationale baan, te Mareq-en Barceul, een erg ongeluk, dat het leven aan 'n persoon kostte, en een kwetste. De autogeleider Lucicn Delobcl, 26 jaar oud, wonende te Toerkonje, voer de een auto waarin Mevr. Wwe Blan che Brandt-Boniface, 54 jaar oud, wo nende te Mareq, zat. Aan de helling gekomen van La Ma deleine, waar de auto nogal rap bolde, wilde de geleider een vrouw vermijden die de baan wilde oversteken. Hij gaf een draai links en kwam'terecht op de elektrieke tram komende van Marcq. De schok was zoodanig geweldig, dat Mevr. Brandt., die nevens de geleidér zat, langs voor door de ruiten uitvloog en zich den schedel verpletterde legen het vooreinde van den tram. De autogeleider was ook erg ge kwetst in het aangezicht, en had ver scheidene kneuzingen over het li chaam. Mevrouw Brandt werd in een apotheek gedragen, waar zij weldra den géést; 'gaf. Het lijk werd naar bet Madeleinekcrkhof 'overgebracht V De aut.ógeleider werd naar zijne woning overgevoerd. De vrouw Carolina Verwerft, 60 jaar oud, wonende Rervoetstraat 23, te Ant werpen werd 's morgens bewusteloos in baar slaapvertrek te bed aangetroffen. De vrouw was liet slachtoffer van een begin van verst eking geworden. Zij werd naai» be! SI. Elisabethgasth."s overgebracht, alwaar haar de beste zorgen toegediend werden. Had" tea - stand is bevredigend. De vrouw HaJ 's avonds het veiligheidspitje van het gas laten branden, doclr 's nachts doof de bet vlammetje uit, zoodat een gas- ontsnapping plaats had. LIJKEN AANGESPOELD. Parijs, 8 Aug. Zaterdagmiddag namen 35 kinderen van een schoolko lonie uit Wattrelos-bij-Roubaix een bad in de zee te Hardelot, toen 16 hun ner plots door een golf medegeslecpt werden. Onmiddelijk wierpen de pries ters Leolercq,, Ciiampénöis, Delfórge) van het, bisdom Rij se 1, en Thomas, van het bisdom Atrecbt, «zich te water en konden tien kinderen redden. Om tAvee üur'zijn vijf lijken aange spoeld. Dé opsporingen worden, voort gezét. DE UITGEBREIDHEID DER RAMP. Parijs, 9 Aug. Het aantal lijken van de slachtoffers der ramp te Har delot, dat tot dusver werd-teruggevon den bedraagt elf. Een ervan konjnog niet erkend worden. Zeven der kinderen die gered werden zijn te- Boulogne in een ziekenhuis ondergebracht. Het achtste, wiens toestand ernstiger is, wordt te Hardelot verpleegd. Het juiste aantal der slachtoffers, is nog niet bekend want een zeker aantal kinderen is verschrikt in de duinen ge vlucht. Men doet opsporingen om ze terug té vinden. DERTIEN DOODEN. Boulogne, 9 Aug. Het aantal slachtoffers bedraagt thans 13; vijf kinderen werden nog steeds niet terug gevonden. HOE HET ONGELUK GEBEURDE- Boulogne, 9 Aug. De. ramp met. de schoolkinderen te Hardelot heeft in heel de streek groote beroering ver wekt. Zondagochtend zijn de ouders en talrijke familieleden van de jeugdige slachtoffers aangekomen. De acht kin door dat dienstbewijs aan mij verplich ten of onderwerpen. Wilt gij met uwe kinderen, mij naar eene badplaats ver gezellen zonder dankbetuiging als ik u'verzoeken magen enkel omdat ik belang stel in uwe familie ïs Mijnbeer Golden dan zoo rijk Gaat u dat aan zegt de oude zoo bars.oh dat. de taalmeester, die door het onverwachte voorstel wel wat verbluft is, onthutst staat. T Zij zoo; als ik durfde zou ik dat. aanbod voor mijne doch-ter zeer gaar ne aanjiemen...- -Neen, voor uwe twee kinderen. Ik voor mij zou mijne lessen niet kunnen verlaten. En ik begrijp dat gij mij, een on bekende, uwe kinderen niet zoudt toe vertrouwen. Dat zeg ik niet... Neen, dat zeg ik en dat is zeer licht te begrijpen; vooral niet aan Üien geheimzinnigen Golden, die echter in de laatste dagen naar veel goede ge voelens geluisterd heeft; doch dien gij niet kent... die niets aantrekkelijks heeft... niets. Neen, neen, gij hebt ge lijk Neem de zaak zoo verkeerd niet op, Mijnheer Golden; ik vind uw aanbod zeer schoon, inderdaad al te schoon ik ben er u hartelijk dankbaar voor. doch'... Ik zeg het. gij kent mij niet. Wel nu, ik stel zooveel belang ii* uwe kin- derefï die te Boulogne worden ver* plcegd zijn buiten gevaar. c De 1). Bonnis, prokureui' des ko- nings, is ter plaatse geweest om een onderzoek in te stellen. De kinderen die gered zijn, werden ondervraagd maar konden niet verkla ren hoe het ongeluk zich heeft voorge daan. Een van lien, met name A Fennig, heeft, de wanhoop beschreven die zich van hem en zijn vrienden meester maakte. Bij bun pogingen om bet strand te bereiken, zijn de slachtoffers in een diepte terecht gekomen en aldus verdronken. v/V* Schrikkèlijk ongeluk te Weymouth. Aan den onbewaakten overweg van bet Engelsclr dorpje Weymouth is ei4 een vroeselijk ongeluk gebeurd. In eene villa, in eene dreef langsheen de spoorbaan, woonden de echtgenooten Charley Uctson, nog. maar onlang» ge trouwd. Vrijdag morgend moest M. Uctson, per automobiel naar de stad rijden. Zijne jonge vrouw stond hem van op de terras der villa bet afscheid toe te wuiven ,in zag den auto door de dreef rijden in de richting van den overweg-.Eene .hooge en dichte, haag scheidde, .de spoorbaan van de .dreef. Opeens sidderde mad. Uctson. Het schril gefluit eener lokomolief sneed door de lucht. De jonge vrouw leunde over de borstwering van het terras en zag den sneltrein in dolle vaart aan- stoomen. Waanzinnig van schrik riep zij haar man, doch deze hoorde niels, door lief. ronken van zijn motor. Hij hoorde aldus den trein niet' afkomen en de hooge haag belette hem tezien. Zonder argwaan reed liij den overweg op en kwam aldus terecht onder de lo- komotief. De schok w'as verschrikke lijk. Mad. Uctson snelde toe en vond haren man stervende langs de spoor baan. De machinist had de'remmen geblokkeerd. Dg reizigers, warén diep- gesehokt bij het zicht van don ijsolijk verminkten man en ,\an de hartver scheurende droefheid der jonge vrouw. Het slachtoffer werd per ambulaneie naar bet gasthuis geyoerd, doclv bi/ stierf onderweg. VV\ Een Belg neergeslagen en uitge plunderd. Een handelsreiziger van Brussel, M Edw. Muller, wonende Ste-Katharina- straat, bevond zich sedert een paar da gen te Parijs. Vrijdag avond deed hij Zich per taxi naar het Boulognerbosch vócreri. Nabij bet Pahnarium stapte hij uit en stuurde den auto terug. M. Muller wandelde dan te voet door het bosch. Opeens sprong van uit het struikgewas een man te voorschijn, die M. Muller met een stok een vreeselij- ken slag op het hoofd toebracht. M. Muller viel bewusteloos ten gronde. Wanneer hij terug tot bezinning kwam, stelde hij vast dat zijne brieventesch met 17.000 fr. verdwenen was. Een voorbijganger hielp het slachtoffer recht en leidde hem naar het kommis- sariaat. Onderweg vonden zij M. Mul- ler's brieventesch terug, inhoudende nog 2.000 fr. Het slachtoffer diende in het kommissariaat eene klacht in en werd er door een geneesheer verzorgd. Deze stelde vast dat M. Muller in het gelaat verscheidene sneden droeg, toe gebracht bij middel van een mes. De Belg wist niet te zeggen hoe hem die sneden toegebracht zijn. De policie heeft een ijverig onderzoek ingesteld. A. Simkens, Borgerhout, Antwerpen. 1277 deren, dat ik u, en dit voor de eerste» maal sedert lange jaren, over mijne lotgevallen,spreken zal. Beloof mij ech ter eene stipte,'eene allerstipste ge heimhouding. Gij zult mij, kennen, Mijn beer, en later zelf oordeelen of gij uwe kinderen aan den ouden Golden moogf toevertrouwen. De reden waarom ik die opoffering doen wil, is enkel omdat ik mij met sommige menschen wil ver zoenen, niet met-allen maar met die welke wezenlijk goed zijn... Hebt ge tijd om te luisteren Indien het spreken u niet ver moeit. Eigennamen zal ik niet noemen, doch de waarheid, de onverbiddelijke waarheid zal ik zeggen. Eene'uur later gaat de taalmeester, diep ontroerd over hetgeen bij in de kamer van bet oude huis gehoord heeft den trap_ af. Hij kent nu. grootendeels. de geschiedenis van den ouden man, en bij moet bekennen dat deze wd onge lukkig is, ongezien aan wien bij dit. on geluk te wijten heeft aan zichzelven, aan zijne familie of aan bijgaande per sonen. Somber, gestemd komt 'de goedp, man in zijne kamer terug, waar Adriana hem toeroept Wat. werden wij dbgerust En Claudine w_ We dachten dat ge nooit meer te- rügkwaamt 1 ('t yervolgt.)

De Volksstem | 1925 | | pagina 2