Vissclier verdronken Ongeval in de statie te Heyst op den Berg Brulale aanranding te Brasschaet ALLEEN IN DE WERELD AUGUST SNIEDERS Vreesctijk traniongeiuk (e Overmeire Twee slraatroovers aangehouden Een auto=ongeval te Tweebeek Nieuwe relleljes ju de Rijksdag Erg automobiel'ongeluk Doodelijke spoorwegon gelukken in Duilschlaud Doodelijk ongeluk ivte Ni jvel Belangrijke dieislal van lood Een aulo legen een huis te Assche Terheyden Geheimzinnige zaak te Mechelen Een gesloten aulo teruggevonden Onderwijzer verdronken Tusschen Georgiërs le Parijs Autobandieten le Cannes Lede Nieuv,'erkerken Dezen morgen was de visschersvloot yan Heyst aan het vissollen op cene plaals door de fceeliedcn den Bayaert genoemd. Terwijl de mannen van stuurman Ro bert Gheselle bezig waren, verloor de broeder dezes plotselings het evenwicht en viel in zee. Wat men ook deed om de» drenkeling Georges Gheselle op te zoeken, niefs kon baten. Men kan gemakkelijk de droefheid begrijpen der jonge weduwe en der drie minderjarige kinderen. Dit ongeval heeft, een diepen indruk gemaakt bij de bevolking, dear het slacht offer die én een goed huisvader én een ervaren vissclier was, eenieders achting genoot, - Daar zij op 't laatste oogenblik toe kwam om den trein naar Antwerpen te nemen, ijlde Mej. J; Yermaelen van .Heyst-op-den-Berg in allerhaast, de sporen over. Zij bleef ongelukkiglijk met den biel -aan ee.ru der riggeIs..haperen, viel; en kwam met het voorhoofd op ecne ande_ rc riggel terecht. Zij liep eene gapende wonde op en verloor buitengewoon veel bloed. Het personeel der statie bracht baar de eerste zorgen toe terwijl Dr Geerst werd bijgeroepen die baar naar hare woning liet overbrengen. De toestand der ongelukkige is zorg wekkend. EEN VROUW IN HET PEERDSCH- BOSCH NIET EEN FLESCH OP HET HOOFD GESLAGEN. Zondag greep in het Peerdsch- boscli te Brasschaet, .rond het mid daguur, een brutale aanranding plaats, waarvan een oude dame, de weduwe •Bastiaens, wonende in de Rotterdam- straat alhier en haar kleinzoon, de 4- jarige Livien Ruys, wonende Van Bocn- daeleslraal, de slachtoffers werden. Een landlooper, die gedurig rond de dame en bet kindje had loopen scharre len toen dezen iji de beek een voetbad, namen, was plotseling op hen af ge sprongen, toen de slachtoffers aan den oever der beek een boferham zaten op -te eten en had de dame een geweldigen slag mei $en fleseh toegebracht, waar na hij zich uit de voeten.maakte. De slag was zoo geweldig geweest, dal de scherven van de flcsch in het ge laat van liet knaapje waren gespron gen. De oude grootmoeder had diepe .wonden in 't hoofd waaruit een stroom bloed vloeide, haar en het ventje ge heel rood kleurend. In de melkerij. van Liza van Mn -Boschwachtcr werd haar door dokter \an Looveren, inmiddels door de dienst meid gewaarschuwd, de beste zorgen .verleend, terwijl het knaapje door me delijdende mensehen van het bloed werd gereinigd. OnmiddeLijk trokken een drietal mannen het bosch in, evenals de veld wachter on het gelukte hen den kerel in het struikgewas te vangen. Hel bleek te zijn een zekere V. Sehooten, oud-ver oordeelde, die wegens diefstal nog drie maanden gevangenisstraf op zijn re kening had.Hij bekende alles en tracht- .te hel medelijden der dame op te wek ken hetgeen hem echter niet mocht, ge lukken. De kerel werd gevankelijk naar 'A ntwerpen overgebracht. een verhaal uit onze dagen DOOR .16de Vervolg. Och, kinderen, Mijnheer„Golden "luid mij zooveel zoo bijzonder veel te yWtellen'l Ónmogelijk, zegt Adriana; Mijn heer Golden is het stilzwijgen in pêr- «oon. Ja, en toch heelt hij het dezen avond bijzonder druk gehad. 1 lk was op het punt aan de deur yan het oude huis. te gaan kloppen, zegt, .Claudine om te vragen of vader terug kwam, en met grootc oogen voegt zij er bij ik ben bang voor dat spookhuis ge- „worden. Dwaas kind Hebt ge gehoord wat de manden maker beneden, verteld heeft vraagt 'Adriana, zonder schier het oog yan haar werk op te heffen, terwijl de taal meester in zijn leuningstoel zakt. - Xeen. Wat vertelde hij Omtrent een uur dezen nacht zag 'de mandenmaker eene.gesluierde dame langs het oude huis gaan. - -Was zij alleen? - Dat heeft hij niet gezegd. Ik ook heb dezen nacht op liet gezegd uur, zwarte gestalten op het gpanpad, tegenover dat huis, gezien. Claudine vergeet de pop en ziet den Zondag namiddag om 2 ure begaf zich de genaamde. De Leenheer Henri, 71 jaar oud, van Waasmunster, verge zeld van zijnen zoon per velo naar Overmeire om een bezoek te brengen aan bloedverwanten, wonende in de Bontihckstraat" te Overmeire. De zoon reed voorop. Zij volgden het steenpad, of goot, nevens de tramlijn Lokeren-Overmeire die links de pro vinciale baan ligt. Op het grondgebied van Overmeire waar de steenweg keersreclit is kwam de (ram uit Lokeren achter hen. De machinist floot herhaaldelijk. Men denkt dat vader De Leenheer gemeend heeft dat het een auto was die fluitte. Althans, is zeker, dat hij toen de tram nog enkel eenige meters achter hem was, wilde van zijn velo slappen, en zijn linkervoet op het smalle pad zette tusschen den boordsteen en den riggel. De tram kon niet meer stoppen en vloog voorbij. De Leenheer werd onder het macïiïen geslingerd; de heelë trein liep over hem, een vormloozon vermor zelden vleeschklomp achterlatende. De tram stopte; De Leenheer, zoon hield daarop stil, keerde terug en zag het onkennelijk lijk zijns vaders. Hij was zoo aangedaan dat hij met moeite kon zeggen het is mijn vader De bloedige overblijfselen van De Leenheer Henri, werden bijeenverza meld en naar Overmeire overgebracht. Maandagmorgen, tegen 4 uur, zag een politieagent bij de Antwerpsche poort te Brussel, twee jonge kerels een map uitplunderen, die op een bank op de •Vntwerpen/Maan was jingesladenl. De agent zette hem na, en kreeg ze te pak ken. Het zijn Frans B..., uit de Masui- straat, en Lode G-., uit de Lineusstraat. De gestolen portefeuille werd dicht de plaats van den diefstal teruggevonden. Er is een streng onderzoek ten laste van die rekels geopend. vA^ EEN AUTO STORT OM. VIER GE WONDEN WAARVAN TWEE ZEER ERG. Maandagnamiddag heeft zich een' erg auto-ongeval voorgêtralan op den steenweg van Bergen te Tweebeek. Een auto, gevoerd doorden •■chauf feur D. van Binche, kwam langs ge zegden steenweg naar de hoofdstad toe gereden. Niet ver van de gendarme rie van Tweebeek is de kals.ijde bizon- der oneffen. Daar sprong opeens met vreeselijken knal een band en de auto stortte om. Er zaten vier personen in: de echtgenooten D. en twee dames, waaronder de COjarige B., allen van Binche. Aanstonds snelden de gendarmen en andere getuigen van het ongeval ter hulp. De heer D., en Mevr. B. lagen heiden met gekloven schedel en werden naar het dispensarium eenor dichtbij gelegen fabriek gebracht, waar hun de beste zorgen werden toegediend. Mevr. D. werd gewond aan het. been en klaagt over inwendige pijnen. De andere da me is gewond aan den arm. Met mijn heer D. en Mevr. B., is liet erg gesteld, maar gelukkig bestaat er geen doods gevaar. Ook de chauffeur liep verwon dingen op aan de twee lvanden. Het parket is telefonisch verwittigd. vader met wijd opengespalkte oogen aan. Niet bang maken, zegt ze en laat de lip hangen, niet bang maken... dan droom ik. De taal mees Leb antwoordt niet, zoo- aandachtig is hij voor hetgeen .zijne dochter zegt, maar neemt eindelijk ge ruststellend, het mollige handje van de kleine in zijne hand. Verwonderlijk, zoo gaat de zuster voort, de mandenmaker vertelt dat zij, de zwarte dame," een oogenblik op het gaanpad tegenover het huis, bleef stil staan en toen plotseling wegging. Mijnheer Daliski is nadenkend; hij brengt die nachtelijke.verschijning in verband met' 'de bijzonderheden uit het leven van den ouden man, on neemt wel vast. het besluit, Mijnheer Golden van het gebeurde kennis te geven;, misschien heeft de man uit het oude huis. eenige voorzorgen te nemen. Het voorval zelf maakt hem huive rig, en hij durft daarom wel over de voorgenomen reis, maar niet ever Mijnheer Golden spreken. Dit zal later kómen: later, als de kinderen wat min der onder den indruk van het denkbeeld van spokerij verkeeren. - Het gesprek dreigt akelig, recht, ake lig te worden: Claudine ziet nog altijd met. strak oog over de tafel, alsof zij ginds de zwarte dame drijvend ziel. De taalmeester begrijpt dan 'ook, dat eene verandering van gesprek noodza kelijk wordt; Berlijn, 10 Oogst. De Rijksdag- heeft dezen morgen de bespreking van het douane-voorstel vooHgezet. De communisten hebben van bij het begin der zitting hunne obslructié-itoaneuvers hervat om te protesteeren't%én de ma nier waarop de debatten geleid worden. Nieuwe rumoerige toorieelen hebben zich voorgedaan en acht communisti sche kamerleden werden üit de "zaal ge zet. Achttien politieagenten waren daartoe opgeroepen. u ■- - Zondag namiddag had qguhet grond gebied van Erondegem éeïi erg aulo- mobielongeluk plaats. Door het sprin gen van twee banden, vari'! het linker voor- en achterwiel, sloeg1 de auto om, waarin eene dame van Brbssél met haar kind zal. De chauffeur wa&'erg gesteld en werd bij hoogdringeniiejd naar eene kliniek overgebracht. De dame en haar kind, - liebben na verzorging hunne reis néé!' Brussel voortgezet mét een andeteii"alito. Wat de auto betreft die iS'huiten ge bruik. De sneltrein Muhchcn-gfe/ïijn is ver leden nacht op een goederentrein gere den. De schok was zoo wneeselijk, dat een twintigtal wagens van -den goede rentrein gedeeltelijk werden vernield. De lokomotief en drie rijtuigen van den sneltrein sloegen om en er ontstond een paniek onder de 'reizigers. Ei; zijn twee dooden en talrijke gekwetsten. Een tweede accident is dezen morgen te Guerlilz gebeurd; daa&#iepen twee goederentreinen op elkaar. twee doo den en drie zwaar gekwetsten. De echtgenooten CrKb, van Nijvel, die per motocycle een üiffe tapje hadden gedaan, keerden terug ïangs de vaart van Charleroi. Een onbehendige vissclier kwam met zijne roede terecht fff het voorwiel; van den motocycle, waardoor deze plots stilstond en de? echtgenooten Croo ten gronde werden geslingerd. De vrouw kon zich- nog tót aan hare woning slepen, waar zij nb, "een paar uren aan harp wondon bpzweek. ANTWERPSCHE SPEURDERS TE BOOM. HUN OPSPORINGEN MET WELSLAGEN BEKROOND. Eenigen tijd geleden' werd op een Amerikaansch schip, liggende in de haven van Antwerpen, ...dé vermissing vastgesteld yan een zeer aanzienlijke partij lood, bestemd vrï<£r de Radium- fabriek van Ooien. Er wep.don namelijk 9 kisten lood, ieder van ongeveer 2000 kilo, voor een gezamenlijke waarde van ongeveer 100.000 frank,^vermist. De speurpoli-ti.e werd;* van dit geval op de hoogte gesteld cn.^wec opzieners der afdeeling werden met het onder zoek belast. Hun nasporingen brachten aan het licht, dat het vermiste lood in de Hercnthalsehe vaart,"«uit oen schip overgeslagen was in een lichter. De wakkere speurders kwamen verder te weten, dat de lichter, waarin het lood was geladen, de richting Van Boom op gevat en was. Vergezeld van den li. Van den Steen overste van den speuriifènst, vertrok ken de politiemannen nóg- 's nachts En weet ge het graote-nieuws nog niet! Vier oogen zijn nu op-den vader ge richt. 1 We gaan op réis. Op reis?.zegt het kjnd. Een glimlach tintelt op het gelaat van Adriana. En waarheen? y^iagtze met groote belan'gstelling, want ze denkt aan het heimwee, dat.', 's.óins zoo'n smartelijke" uitdrukking op het gelaat van den banneling teekérit. Gaan wij terug naar... Neen, lief kind, onderbreekt de taalmeester, daartoe ;bfesjtaat weinig hó'op: maar toch maakt pet mij geluk kig, dat gij eerst aan mij denkt en de goede man legt. den arm óm,het middel zijner dochter, .clrukt haar lok kig hoofd tegen zijne rborst. en kust haar het evenbeeld 5'harer moeder! Neen wij gaan nog nieLnaar Polen; wij gaan naar zee. O, 'is'hét dat m"è.a'r^izëgf Tiet' meis je en breit weêr met. neergeslagen oog voort. J y, En is 'dat niet veel* kind! De gc- neésheeren houden het -er voor dat daar, in die frissché lu-Cht, uwe gene zing zeker is! Zij t gij er Piet dankbaar voor, liefste? -O, ja; maar lïet Viêl mij tegen, anders niet. Tóen g6 van reizen spraakt, zweefde mij' plotseling een zoete droom voor den geest: ik dacht aan al het schooné datmij ^an ötia naar Boom, oni het schip op te sporen. De lichter^ namelijk de Picnic», werd te Boom aangetroffen, liggende nabij een steengelaag.. De politieman nen hielden thans het verdachtoi jschip voortdurend in 't oog en zij bemerkten 's morgens, dat toestellen om te bran den aan boord werden gebracht. Daar hun zulks zeer verdacht voorkwam, stelden zij zich dadelijk in'verbinding met de rijkswacht van Boom. De wachtmeester Pieter Steenput voegde zich bij de Antwerpsche politie en wist hun de grootste diensten te bewijzen, óm den speurtocht tot, een volledig welslagen te leiden. Wachtmeester Steenput en de Ant werpsche politiemannen begaven zich aan boord van den lichter en bemerk ten, dat men aldaar bezig was de kisten lood open te breken en den inhoud in kleine stukken te branden. Er werd alsdan beslag gelegd op het lood en het. schip werd naar Antwerpen overge bracht. Het lood werd door een schip per ontvreemd. Het onderzoek in deze belangrijke zaak wordt, met den meesten .ijver voortgezet. Maandagnamiddag kwam de aulo, gevoerd door zekeren Ue Rijek, van Luik, van Gent gereden naar Brussel. Gekomen op den Gentschcn steenweg te Assehe-Terheyden was hel, stuur niet meer in regel ten gevolge van de zware schokken op de oneffen kalsijde. Hij reed nog al snel en kon niet meer intijds stoppen. Zoo bolste hij met een vreeselijk gedreun tegen de wroning van Mevr. Marie Pousseaux. De ruit van de auto vloog in scherven en de chauffeur werd gewond aan het hoofd en de han den. Gelukkig zaten de bewoners van het huis juist in een achterplaats, zoo dat hun geen leed overkwam, maar he't •huis is erg beschadigd. Ook de auto is fel gehavend. Ten einde te beletten dat de gevel zou instorten, heeft men hem duchtig moeten schooren. Éen onder zoek is ingesteld. Sedert Zondag 1.1. was de 25jarigo juffrouw X., dochter van een rustend officier, en wonende Van Benedenlei, te Mechelen, spoorloos uit de woning ha- rer ouders verdwenen. -Het ingestelde onderzoek deed Zaterdagnamiddag op de boorden der' Dyle, achter het kasteel van den heer Mastboom, te Battel, het rijwiel der opgezochte jufvrouw ont dekken. Sindsdien werd dan ook het ergste gevreesd. Maandagmiddag werd haar stoffelijk overschot uit den Ru- pc), nabij den Veerdijk, te Rum pst, op gehaald. Men heeft allerlei vermoedens en oen streng onderzoek is door de Rijkswacht ingesteld. \/VV Een dag of acht geleden had men den heer P., van Brussel, een auto ter waarde van 20.000 frank ontstolen, die hij zonder toezicht voor een koffiefuis dicht bij de Beurs had laten staan. Men heeft de auto eindelijk terug gevonden te Lanaeken, en den dief ontdekt in den persoon van Louis G., zonder vast ver blijf, tijdelijk huizende (zonder in schrijving), in de Zavelstraat, te Brus sel.- Toen men hem Maandagmorgen wil de aanhouden sprong hij half gekleed de straat op, en men kreeg hem niet te pakken. Zijne persoonsbeschrijving is rondgezonden. vaderland hebt verteld; aan de zucht die u bezielt eens de plek weêr te zien, w^aar het. huis uwe ouders stond, waar onze goede moeder rust, waar zooveel vrienden van uwe jeugd leefden, en nu ik hoor dat de voorgenomen réis niet u, maar mij betreft, heb ik-éen oogen blik ontgoocheling. Goed kind! 1 Naar zee? vraagt Claudine, waar is dat? Moet men in een koels rijden om daa? te komen Zeker. En wat is daar te zien?, Water. En dan?...- Nog water.! En dan?...- Nog altijd water water zoó ver het oog reikt. En wat plezier is daarin te vin den! en' het kind'zet oen misnoegd ge zichtje. We gaan ook' niet om plezier te hebben, lieve kleine, maar w;el in de hoop dat uwe zuster dkiir genezen zal. En mag niijne pop meegaan? Ja, dat is eene zaak, die nóg in booger sfeer zal moeten besproken worden. De pop? In alle geval moe: zij herdoopt worden: den naam van Mé- vrouw Golden mag zij niet meer dra gen... Versta mij wel; gij moógf, haar nooit'dien naam meer geven. Heeft Mijnheer Golden over 'daf. punt gesproken? vraagt Adriana "met eene levendige belangstelling, Zaterdagavond was de lieer onder wijzer X., te Aersehot in de Demer gaan baden. Op zeker oogenblik ver loor hij grond en zakte naar de diepte om niet meer boven te komen, ondanks alle moeite en pogingen zijner gezel len. Ruim anderhalf uur later heeft men slechts het. lijk van den jeugdigen on derwijzer kunnen ophalen. Zijne vrouw ooggetuige van het. ge beurde is ten zeerste getroffen door het smartelijk verlies dat haar komt te treffen. Het slachtoffer was pas 24 jaar, slechts 14 maanden gehuwd en vader van een kind. VOOR EN TEGEN DE SOVIETS. Een veertigtal te Parijs verblijvende Georgiërs hadden Zondag avond in een drankhuis op de kruisbaan Odéon eene politieke vergadering belegd, ten einde te bespreken welk bestuur Georgië moest.bekomen: Soviet of geep Soviet. De meeningen waren yeróecld en "t gir\g er nogal .stormachtig top ..De le den van de minderheid trokken er uit en gingen in de buurt hunne partijgan gers optrommelen. Deze bende rukte weer het drankhuis binnen en weldra greep daar een woest gevecht plaals. Stoelen, glazen en flesschen werden gebroken. De politie werd ontboden en had heel wat moeite om do Georgiërs •lot bedaren te brengen. Negentien konimunistischc Georgiërs werden opgeleid. DIEFSTAL VAN 300.000. FR. Zondag rond middernacht werd het hoofdpolitieburccl van Cannes (Frank rijk) per telefoon verwittigd, dat een diefstal begaan was in eene villa, he- "noorend aan M. Villeroy. Een halssnoer ter waarde van 200.000 fr. en eene som van 100.000 fr. waren meegenomen door de dieven, die 'p^r auto aangeko men en weer weggereden waren. BURGEKSBANK VAN AJEEST. Interesten vergoed Rekeningen op ZICHT 3 0/Ot met 15 dagen voorbericht 4 1/4 met 1 maand 4 1/2 0/0 met 3 maanden 4 3/4 0/0 op 6 maanden na dato 5 0/0 op 1 jaar na dato 5 0/0 op 3 jaar en meier interesten overeen te komen. Spaarkas 4 0/0 zuiver. HAN DELSREKENINGEN, BEU RSOH- DERS, enz. 402* DE BLIKSEM. Maandag morgend is bliksem geval len op de schuur, van Emiel .Van Gae- lehbcrgh, te Lede-Overimpe. Brand ontstond doch kon spoedig geblusch-t worden. De bliksem sloeg nog een gat -in den muur en drong in de keuken, waar hij op eeiie kas een paar kandela bers stuk sloeg, een O. L. Vrouwbeeld onverlet latende. Een driejarig kindje werd ten gronde geworpen doeh be kwam geen ander letsel. ONDER FAMILIE. Maandag nacht is twist ontstaan onder verscheidene leden der familie V., wonende op den Dries te Nieuwer- kerken. Een gevecht yolgde en vier hunner werden door messteken ge wond. De gendarmerie van Aalst heeft een onderzoek geopend. Ja, en die naam heeft hem gehin derd. Ik meende zulks wel bemerkt te hebben. ,'tJs een .wonderlijk, een recht wonderlijk man; maar goed is hij wél, récht, goed zélfs! En wat naam móet ik dan aan mijne pop geven, vader? zegt de kleine; doch die voor Mar belangrijke vraag blijft voor het oogenblik onbeantwoord. IV. Eene badplaats ontluikt allengskens gelijk eene bloein onder de koestermg der zonnestralen: ten minste zoo gaai het met Blankenbèrghe. Nergens is bet in den winter meer winter dan aan z°e, want zelfs de villas langs liet. strand zijn in dat jaargetijde niet open, en geen levend schepsel piept er deur en venster uit. De villa's zijn graven, letterlijk graven, want daarbinnen leeft niemand zelf? geen fat, die er ook niét zou 'e eten vinden. Maar als de wind niet meer uit liet noorden blaast en uit het zuiden terug komt, als ging l.ij verre van hier over de hooge bergtoppen heen, zijnen adem verzachten en voor ons, misdeelden, kleuren en geuren op zijne uitgesprei de vleugels halen; als 'de zon in het midden der maand Juni wéér warmte geeft, herleeft ook weêr de badstad. L(\t yervolgt.>

De Volksstem | 1925 | | pagina 2