1825 Dr.Aug.Snieders EEUWFEEST Chateau St Marc zKii'wV. Brutale en lalïe aanval te Dendermonde Een Italiaausche duikboot vermist Lijk opgevischt te Dendermonde Man en vrouw verstikt te Putte-Cappellen Erge val te Kortrijk Botsing tusschen moto en auto :o: Hel drama te Alt-Hoesselt o: Aulo ceslolen en teruggevonden ALLEEN IN OE WERELD AUGUST SNIEDERS Visscher verdronken Belangrijke diefle te Antwerpen Een Brusselaar -verdronken te Oostende Erg molocycle-ongeluk te Brugge Doodelijk spoorweg ongeluk te Antwerpen Schrikkelijke ontploffing te Havre De Poolsche bandieten lende Beurso verzicht «'r Zondag' .pvond ia dc Kerkstraat al hier het Coonecl geweest van eenc gchandige en .brutale aanranding, ge pleegd Lu de volgende omstandigheden. Hond 8 Vi uur kwamen de' genaam- den Leys en De JJruyn Leo, beiden woonachtig te Berlaére per fiets de Kerkstraat opgereden. it,_ g Een hunner bestatigde dat er. aa,n zijn j ijwiel iets haperde en beiden rie pen de hulp in van twee voorbijgan gers, met naam Victor De Itoeck en de. zes maat, die daar juist de stad kwa men ingegaan. De maat van De Roeck stelde zich be. reidwillig ter beschikking van De Bruyn doch daar het werk niet genoeg naar zijne goesting vooruitging schoot De. Bruyn plotseling iii gramschap, greep De Roeck's maat bij zijne kleederen en duwde hem met geweld achteruit. De Roeck kwam er tusschen zeggende dat men aldus de goedheid van zijnen vriend niet moest beloonen, docli daar op keerde Dc Bruyn zich tot heni èi bracht hem vuistslagen toe. De Roeck nam de vlucht docli nabij het gerechts hof werd hij door De Bruyn en Leys in gehaald en op zulke wreedaardige wij ze geschópt dat het rechterbeen van den jongen gebroken was en 't slacht offer huilend van de pijn ten gronde viel. Ondanks De Roeck om erbarming smeekte begonnen zijne aanvallers hem met voets.tafripen over gansch het li chaam te overladen, totdat hulp op daagde en De Bruyn en Leys konden worden gevat en naar li-et politiebureel .werden overgebracht. De Roeck werd in de Raadkamer der Rerhfbank nedergelegd alwaar dokter Van Lerberge het gebroken been kwam inzetten, waarna het slachtoffer naar zijne wmning werd gevoerd. De Bruyn, die volgens het opspo ringsonderzoek de geweldigste is ge weest, en Leys zijn ter beschikking van den heer Procureur des Korifngs ge ste ld.Maandag werden beiden door den heer onderzoeksrechter Van Winckel onder hevel van arrest in de gevange nis van Dendermonde opgesloten. De toestand van De Roeck was Maan. 'dag bevredigend. Het. slachtoffer is een deftig jonge ling uit. Appels. De laffe aanranding heeft heel wat opschudding verwekt in de stad. De duikboot «V-eniero», die gedu rende de vloolmanoeuvers tusschen Passero en Kaap Marro di Poeroo moest blijven, is nog niet op hare ba sis teruggekeerd. Bestuurbare lucht schepen, destroyers en duikbooten, voorzien .van hydrophoni.sche toestel len, zooken dag en nacht. De boot was in besten staat naar de manccuver^ vertrokken. Zij stond onder bevel van den fregatkapitein Vandome, een zeer bekwaam en ondervindingrijk gezag voerder. Zondag, in den namiddag, is alhier uit den waterloop langsheen de Noor- dervest, het lijk opgevischt van den ge- naamden Emiel De Goster, oud om streeks 66 jaar, afkomstig uit Dender monde maar thans verblijvende in het klooster te AVaesmunster. De Coster was Zaterdag op bezoek gekomen bij familieleden in de Donck- straat. Men vermoedt dat de ongeluk kige, des avonds, terwijl hij na eene ronde" in de stad, bij zijne familie wil de lerugkeeren, bij vergissing de Noor- dervest in plaats van de Donckstraat zal zijn opgegaan en door de duister nis misleid in de beek is gevallen. Het lijk dat ge-ene sporen van geweld vertoonde is overgebracht naar het stedelijk doodenhuis. In de zakken van 'den versmoorde vond men nog eene som van ruim 300 franken. De politie is tof. het gebruikelijk on derzoek overgegaan. vV De wijk Putte-Capellen is dezen Maandagmorgen beproefd geworden door een vreeselijk geval van gasver- stikking. De slachter Petrus Brocek- buysen en zijn vrouw Emilie Jacobs, waren Zondagnacht nog gezond naar bed gegaan en zijn Maandagvoormid dag door gasverstikking doodgévon- den in hun slaapkamer. Zeer waar schijnlijk heeft men de gaskraan niet goed afgesloten. Toen dë kinders des. ihorgens wakker werden en hunne ouders niet zagen, gingen zij naar de slaapkamer en werden de moordende lucht gewaar. Zij vermoedden een on geluk en riepen om hulp. Spoedig wa ren twee geneesheeren uit Stabroeck en Cappellen aanwezig om door kunst matige ademhaling dc levensgeesten te trachten op te wekken. Het liêêft evenwel niet geholpen. Beiden zijn overleden. Begrijpelijk, dat in deze grenswijk de grootste opschudding heersehte. De slachter Broeckhuvsen en zijne vrouw waren algemeen' ge acht in hunne streek en laten een zoon jaar en een meisje van 20 jaar Maandag ropd den middag had op den Gentschen steenweg te Kortrijk, een erg ongeluk plaats. Aan de bleekerij van M. Edmond Vercruysse, gelegen hooger genoem den steenweg, worden herstellings werken uitgevoerd. De genaamde Achi-el Vandenbossche, geboren te Ingooigem den 23 Juni 1901 wonende aldaar in de St. Antonius- straat, timmerman van beroep, was aan voornoemde bleekerij werkzaam en stond op eene hoóge stelling. Door een misstap plofte de man op de straatsteenen de ongelukkige die erg uit neus en mond bloedde en wier lippen waren gescheurd, was erg gekwetst aan het hoofd. Dadelijk werd dokter Mase-rié ontbo den, die het slachtoffer ter plaats de noodigc zorgen toediende en vervolgen® hem deed overbrengen naar de kliniek van dokter Baekelandt. Budastraat, waar hij in behandeling bleef. De toestand van de ongelukkige is onrustwekkend. Zondagavond kwam Frans Huygge- baert, 22 jaar oud, wonende te Ant werpen, Lange Beddekens straat 4, per moto door de Vilvoordelaan te Brussel. Achter hem had plaats geno men zijn vriend Alfons Peekers, 34 jaar oud, diamantbewerker, wonende in de Pioensteêg 2, Antwerpen. Op ze ker oogenblik werd de moto aangere den door een automobiel .bestuurd door Jos. Rudelsheim, handelsreizi ger, wonende in dc Boogs.chuttersslr. te St. Joost ten Oode. De twee mannen, die op de moto zaten, weiden tegen de keien geslingerd. Peeters brak het rechterbeen, en kwetste ?ich ernstig aan 't hoofd. Zijn gezel; kwam er met. lichte kneuzingen vanaf. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Peekers werd naar het St. Jansziekenhuis overge bracht en daar verbonden. Later kon hij op zijn verzoek naar Antwerpen worden overgebracht. VAN HOE HET SCHOT AFGING. Hol voortgezette onderzoek heeft uit gewezen, dat wachtmeester De Coster niet lichtzinnig is te werk gegaan en hem niet de minste fout kan worden ten laste gelegd. De haanpal van zijn revolver was vastgezet in de worste ling trok Willem Noben den haanpaal om en zoo werd zijn zuster Helena door een noodlottig schot getroffen. De revolver werd den deskundi ge, majoor Genonceau, voorgelegd. Geen practiscber hulde aaii onzen groooten Vlaanisclien Volks schrijver, dan do heruitgave zijner Werken, uitgegeven door do Maatschappij VOOR G00 EN 'T VOLK liuidevetlers- slraat, 21, Antwerpen, (2C verdiep). REEDS VERSCHENENAnne Oieu-le-veüt, Seherpenheuvd, De Gasthuis non, Oud Speelgoed 1, Oud Speelgoed II eu Waar is vader TER PEItSE Dit zijn Snide'vieëu, INSCHRIJVINGEN worden bestendig Prijs berekend naar den omvang van hel aarvgenomn. werk betaalbaar bij aflevering M. Eeekinan, wonende1 Kruidtuin- -VW van achter. f /- een verhaal uit onze dagen DOOR 32ste Vervolg. -Ja, ik ben voor het oogenblik zeer gelukkig, docli ik vrees. Ie recht dat juist uit, dit gevoel deze of gene ramp geboren wordt, en om deze laat ste te vermijden wensch ik heen. te gaan. Dat is een raadsel voor u lief kind? Ja, dat begrijp ik. Gansch die Thomas Golden is een raadsel, dat welee'ns vo.or u zal opgelost worden, en na oplossing zal de oude Golden voor u staan als een gewoon niensch. Adriana slaat de oogen neêr en nu zij deze weèr opheft, zijn ze' vochtig - Het spijt me dat mifo vader niét nier is, zegt, ze. (»r.i mij fp vervangen, niet waSr? l1' omdat hij veel levenswijs- heul heeft en boter dan ik over uwen toestand zou kunnen oordeelen. In dien het verblijf aan zee' u echter aan. genaam zou kunnen worden, denk 'ik Mijnbeer Golden, dat wij het best zouden doen allen been te gaan Och dat -ertrek zal Mijnheer d'Engelgrné recht, veel leed doen. Wat belieft u? zegt Golden die opgestaan zijnde, door de kam-V'wan- doe'1 °u eensklaps stil slaat, als zet men hem een pistool oii de borst. Wat belieft u? Vrijdagnamiddag was de "genaamde H. Haentjes, van Selzaete, gaan vis- schen langs het Kanaal van Gent- Terneuzen. Plots, door een misstap, viel de ongelukkige in het water en verdween in de diepte. Haentjes, die nochtans een goed zwemmer was, ge lukte er, ondanks zijn wanhopige po gingen niet in aan wal te geraken. Een schipper, welke in 'de nabijheid lag met zijn schip, was spoedig ter plaat se, doch kon slechts een half uur na dien den drenkeling boven water halen Hij had reeds opgehouden te leven. De droefheid zijner oudera is onbe schrijfelijk. laan te Brussel, li-ad Zondag zijn auto mobiel voor korten tijd onbewaakt la ten staan in de Aschstraat. Een straatschuimer heeft de gelegenheid klaar gezien om met het voertuig weg te rijden. Twee uren nadien vond de politie den auto verlate^ te St. Joost ten Noode. Van den dief is nog geen spoor gevonden. Dat het Mijnheer d'Engelgrave erg spijten zal; hij toont veel ver- kleefdheid voor u te hebben opgevat. En voor u dan? zou de oude Gol den hébben kunnen zeggen of denken; doch het antwoord van liet meisje lvoe eenvoudig ook, heeft hem diep getrof fen. Om de ontroering te verbergen, die zich' van hem meester maakt, wendt hij zich snel om, blijft voor het venster staan en naar buiten, staren. Plotseling zegt liij zonder zich om te keeren: Ik wenschfce nu wel een oogen blik alleen te blijven, 'Adriana; ik wil op den toestand, waarvan ik gespro ken heb, nadenken. Het meisje verlaat de kamér, échter niét zonder een onrustigen oogslag op den 'ouden man te hebben geworpen, die haar geen woord meer toericht, en zelfs de uitdrukking yan zijn gelaat niet meer laat zién. Beneden gekomen is zij mismoedig, zonder zelfs, te weten waarom: doch allengs bekomt 'dit droefheidsbeeld eenigen vorm eó uit de nevelen ont wikkelt zich het wezen van Sybrand. Ja, 't is dit wc'zen wel dat haar aan de- ze plaats kluistert, en ook hij ontroert, als hij des avonds reeds vroeg weêrgeL keerd, de tijding hoort dat er aan af scheid zal moeten gedacht worden. Och, badplaatsherinneringert' wor den gewoonlijk' slechts in het zand ge schreven: de wind of de golfslag wis.oht ze voor eeuwig uit! Neen, 'dat zal hier, noclï bij Kern, noch bij baas het gé^al zijn; hij, Bij de politie gaf M. A. Lathouwers, wonende Isabel lalei te Antwerpen, kennis van diefstal of verlies van een brieventesch, inhoudende eene som van 15.000 frank en 2 Fransche bank briefjes van 5 frank. Het is aan de Middenstatie of zoogezegd' op dentram- lijn naar Merxem, dat genoemd per soon die kostbare brieventitsclr kwijt geraakt is. Zondagmorgen had zich Léo De- muyter, wonende op den weg naar It- terbeek, te Anderlech't, met zijne vrouw en eenige vrienden naa.r Oostende begeven. Daar nam hij een bad en waagde zich te ver in zee. Een golf sleurde hem mede. Hoewel er on middelijk hulp daagde* kon men den ongelukkige niet redden. Tol-nu-toe heeft de zee het lijk niet op 't strand geworpen. De Muyter was nog slechts tien dagen gehuwd. De smart zijner jonge weduwe is onbeschrijfelijk. A. Simkens, Borgorhout, Antwerpen. 1277 Zondag avond, rond 7 ure, kwamen twee Italianen, leerlingen aan de Hoo- eschool van Oxford (Engeland), langs- den Blankonbergschen steenweg gere den te Brugge, gebeten op eene molo- cyclet; Aan den draai van St. Pieters kerk glibberden de wielen uit en de twee motocyciisten, 24 en 22 jaar oud, werden met buitengewoon geweld over de straatsteenen geslingerd; een hun ner werd zeer erg aan het hoofd ge kwetst en bewus.teloos opgenomen; zijn gezel was min erg gewond. Béide slachtoffers zijn ter verzorging naar de kliniek overgebracht. Een verschrikkelijk ongeval heeft zich Maandag voormiddag voorgedaan te Antwerpen, op de spoorbaan welke langs de .Viaduct van Schijnpoort. loopt. De haanwerker Grieten, 30 jaar oud. wonende Moriaanstraat, 16, te Ant werpen, werd op bóven ge mei de plaats door een lokomotief, welke van Austruweel kwam en naar het werk huis van Zurenborg reed, verrast en onder de wielen letterlijk vermorzeld Het lichaam was afschrikkclijk ge steld en werd naar. het doodenhuis der Korte Dijkstraat overgebracht.' De politie van den ijzerweg stelde een onderzoek in. Het parket van het ongeval verwittigd gelastte de we Is dokters met de lijkschouwing. zegt het met eene zachte aandoening in de stem: uw aandenken zal immer bij mij blijven leven, én zij, zij legt hare hand in de zijne en drukt die, maar zegt niets geen enkel woord; zij slaat zelfs het oog naar beneden, en het bleeke gelaat wordt lichtelijk gepurperd. Mijnheer Golden is inderdaad bené den gekomen; doch hij';is nog altijd bleek; hij heeft den jongeling' de hand gedrukt, weinig gesproken, maar de oogen, diep onder de lange wimpers verscholen, hebben alles'goed gezien, en de oude man begrijpt dat Adriana niet dan met smart zal heengaan. Dat denkbeeld verzacht e-eïfoogen- blik, naar het ons toeschijnt, het har de en donkere van zijn oog en heeft zelfs, als wij ons niet vergissen, een schier onm'erkbaren glimlach over zij ne lippen doen zweven.! Ook het meisje en 'de jongeling zijn ingetogen: Sybrand blaêrt tamelijk onachtzaam jn een boek mét gravu ren en Adriana ziet even onachtzaam de printen, die zij echter reeds meer dan twintigmaal heeft gezien; Glaudi- ne knutselt aan hare pop, die zij nu, met toestemming va'n Sybrand, den naam van Mevrouw d'Engelgrave heeft gegeven. Aller wezerf heeft éeiië and ére uit drukking dan dié van vroeger; alleen dé pop h-eeft nuf gelijk altijd hetizelfde vrij, onbezorgd en cöquetteerénd ge zichtje; fcij kent geen 'donkere wolken, die Voor hare gelukszon worden ge- i'jm g&jf BPi-, EEN SCHIP GEZONKEN. JWEE SLACHTOFFERS. Het Engelsch stoomschip «ConcreU van Southampton houdt zich reeds eenigen tijd bezig met hét lichten van 't wrak der Icaria welke steamer gedurende den oorlog in de voorhaven is gezonken. De «Coneret» lag dezen namiddag aan de quai des Remor- queurs gemeerd, toen er aan boord een schrikkelijke ontploffing ontstond. Het schip spleet in tweeën, schoot in brand, en zonk. Twee personen van Fransche nationaliteit, die zich aan boord bevonden, dé heer en Mevrouw Lebeuben, van Havre, kwamen omj men heeft hunne lijken nog niet ge vonden. De «Goncrct» had fulminaat aari boord. Men stelt zich dc vraag: Heeft die stof de ontploffing veroorzaakt, of is de stoomketel gesprongfen?..* ne toekomst en toch wat al invloed heeft dat harteloos wezen op het leven van Thomas Golden uitgeoefend! Zij, ja zij, die ziellooze pop heeft den muur gebroken dien hij rond zich had opgetimmerd, en die hem als een ongenaakbaar wezen hadden dojm kennen; zij heeft de lichtpunten zijne donkere oogen verzacht, zijn we zen minder, strak doen worden, zijn mond tot spreken geopend, en zijn hart milder, gestemd. (Wat een gan&ché rei menschen niet heeft kunnen bewerken, heeft zij tot stand gebracht. Zonder genade heeft zij den ouden menschenhater yan le vensweg doen yeranderen, en door haar zijn immers nieuwe helpers op gedaagd, die zijnen terugkeer onmoge lijk maken. Werp nu die pop in den hoek, ver brijzel ze onder den hiel van uwen schoen zij heeft de vesting over rompeld. Verspreid nu andermaal de 'verschillende elementen, hier .ver- eenigd: deze zullen toch andermaal el kander weérvinden, zooals het hout van het scheepswrak naar den oever vlot, gelijk de zwaluwen en de ooie vaar terugkeeren naar het nést van het vorige jaar, gelijk er in de lente bloemen ontluiken daèr, waar in het voorgaande najaar bloemen verdord zijn. Mijnheer Golden" begrijpt échter nog niet volledig, dat terugkeeren tot zijn afgezónderden toestand in het oudq. huis, gansqh onmogelijk geworden is: hij ziet' dé Moejelijkheden we^ maar VERSCHEIDENE LEDEN TE BRUSSEL VEROORDEELD. Na tal van diefstallen, dft moord te Alh en andere misdaden, waarvan de. Poolsche bandietenbende, die haar vertakkingen had in Frankrijk, zich had schuldig gemaakl, misdaden die wij te gelegener tijd in ons. blad, heb ben uiteen gezet, verschenen Maandag verscheidene leden van <hze bende voor de boetstraffelijke rechtbank van Brussel. De Pol-en ontkenden alles wat hun ten lasle werd gelegd. Doeh daar de. feiten te duidelijk spraken en de schuld bewezen was, werden de vol gende veroordeelingén uitgesproken: Vladimir Zinnerzeck, Ignacn Wasi- lowsky en Stanislas Przvbylsi ieder 8 jaar gevangenis; Thomas Wolwiki, 2 jaar gevangenis; E. Grabonski en J. Wociekowski, 1 jaar. De Duitscher Sameul Kaufmann, beschuldigd van verheling, komt er van af met 4 maand gevangenis. Dc BANQITE CENTRALE Ï>E LA DENDRe is officieel gelast met de uit gifte tier 100.000 nieuwe aandeelen COMPAGNIE DU CONGO BELGE Dat de aandeelhouders hun onder- sclirijvingsrecht niet' IverWaarloozen De nieuwe aandeelen zijn hun immers voorbehouden aan 205 fr. in de verhou ding van V 1 nieuwen titel voor 3 oude. Dc onderschrijving blijft open tot 25 September aanstaande. De dragers van INTERPROVINCIALE BONS 5 vervallende op 10 Septem ber aanstaande kunnen hunne titels ruilen tegen SCHATKISTBONS 5% uit- keerbaar op 10 September 1930. De prijs van uitgifte der nieuwe Schatkistbons is 93,50 °/c*. Om kunnen geruild te worden moe ten de. titels tusschen 1 en 7e Septem ber afgestempeld worden. De niet af gestempelde titels zullen op hunnen vervaldag uitbetaald worden. tWij herinneren nogmaals dat de ti tels van DUITSCHE SCHULD en der GBLIGA- TIEN DER DUITSCHE MAATSCHAP PIJEN en STEDEN, zonder uitstel ter ruiling tegen titels in goudmark moe ten ingediend worden. Al deze bewerkingen worden zonder formaliteiten en met de meeste zorg vervuld in de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE. hij beult zich nog den geest af om de ze te ontwijken, evenals de leeuw difl pas in zijn hok opgesloten, eenen uit weg zoekt door de cnge traliën. VII. ONVERWACHTE ONTMOETING. In de Villa Rosa» heerseht sederC eenige dagen eene donkere gemoeds gesteltenis: Sybrand is gedurig afwe zig, zuster Theodora is juist niet ge schikt om veel opgewektheid in een huiskring te brengen: Mevrouw is na- denkerder dan ooit; bezoekers komen er schier geen, dewijl Mevrouw niet verbergt dat zij hel liefst- in de afzon dering leeft. De beide dames doen soms eene kleine wandeling op het strand, zet ten zich een oogenblik in het duinzand, keeren naar de villa terug, vertoeven in de veranda, 'doelt- kunnen noch de ze noch gene, bekommernis afschud den die haar beklemt. t Is laat in den namiddag; de beide vrouwen hebben zich, op de ruwe stoe len van eene der badtenten, en op kor ten afstand van de zee gezet, van tijd tot tijd voor den naderenden golfslag, die op het strand komt sterven, de stoelen verplaatsende. Voor de dames woelen e*-n aantal kinderen met bloote voetjes, golvende haren, kraaiende slemmekens; zij; drijven nu langs hier dan langs daar,, evenals een vlucht duiven, ik zou zeg^ gen meeuwen, doch- 'dé meeuw yer- eenigt zich niet in ylucHt^ O.XeryöJgt.X

De Volksstem | 1925 | | pagina 2