Dr.Auo.Snieders JE® EEUWFEEST Door eleclricileit gedood Uit een trein gevallen Nog een aulo gestolen Inbrekers gestoord Eeu Antwerpsche schipper vermoord te Monligny sur=Sainbre De onbewaakte barreelen Altijd onvoorzichtigen ALLEEK IK DE WERELD AUGUST SNIEDERS De gevluchte Antwerp sche wisselagenten De Brusselsche gauwdieven Schrikkelijke brand in het Zuiden van Italië Geheimzinnige zaak te Cappellen Aulo tegen Irani le Antwerpen CIÜSO TOilfSATEN Vrouwelijke bandieten in Amerika lil hel woelige China Anlweipeu-Rolterdum Maandag namiddag rond 5 ure was 'de landbouwer Jules Casteleyn, Heide- straat 1 alhier, bezig met suikerijzaad te dorsehen bij middel van zijne dorsehmaehien. Die maehien wordt bewogen door een elektrieke dynamo van 4 paarden kracht, die op leen kruiwagen tegen den muur geplaatst was. Reeds was er eene kortsluiting waar genomen geweest, doch- na de stilleg ging word alles normaal bevonden. Hot 11 jarig zoontje van Casteleyn Jozef hielp den knecht om het over blijfsel der dorsching buiten te dra gen. Opeens kwam de jongen bij den dynamo, waarschijnlijk om to zien of or nog vlam uit kwam, legde zijne hand op den ring geplaatst bovenop den dynamo en getroffen door den stroom viel hij omver. Zijn vader sprong van zijne maehien, en droeg den kleine buiten. Do knaap kon niet meer spreken en was na eenige oogenblikken een lijk. De bijgeroepen geneesheer Dr Lanszweert kon slechts de dood vast stellen. De droefheid der ouders is onbe schrijfelijk. Het was hun eenige zoon. AAA- Twee jonge gasten van rond de 17 jaar oud, die bedronken waren, keer den Zaterdag avond met den laatsten trein uit Fransch Noorden huiswaarts. Beiden stonden'op het platform' van den trein en omdat de verzekerings- slaaf niet was ingelegd, kregen Zij twist. De deuren openstaande, zoo rolden beiden, dicht de statie van Ael- beke uit den trein.v Hunne makkers trokken aan de noodbel en de trein stopte. De twee dronken werklieden die gekwetst waren, werden in den trein gelegd en dan in de statie van Aelbeke gedragen, alwaar zij door een geneesheer verzorgd werden. Een hun ner, zekere Vindevogliel. wonend te Kortrijk, Plakkaats!raat, die niet al te erg was gekwetst, kon per trein huis waarts koeren. Zijn gezel die erge kwetsuren aan het hoofd en over gansch het lichaam had bekomen, moest ter plaatse blijven. Maandag avond had de heer Kamiel Dcdoncker, van Brussel, zijn Ford j> gedurende eenigen tijd zonder toezicht ,voor 't huis nummer 212 op den steenweg naar Alsemberg laten staan. Toen hij terugkwam was de auto ver dwenen. Hij ging onmiddelijk de ftg- litie verwittigen, en deze heeft een beschrijving van het gestoiVen f ij tuig rondgestuurd. Tn den nacht van Maandag op Dins dag zijn onbekenden in de woning van 'den heer Hamaide, Paleizenstraat, [133 te Bruss.el binnengedrongen. De heer Hamaide bevindt zich in eefie badplaats. Van halfvier hoorde de be woonster van 't lvuis nr 129, gerucht op straat. Zij ging naar 't venster en zag twee kerels wegloopcn met. groo- te' zakken, waarin zij hun buit moesten hebben gestopt. Op dc kreten van de vrouw kwamen werklieden toegeloo- pen, maar de inbrekers hadden zich reeds uit de voelen gemaakt. Men zal den terugkeer van den heer Hamaide moeten afwachten, om te widen, wat 'er gestolen is. De persoonsbeschrij vingen van de dieven is aan al de' kommissariafen van Brussel en voor steden toegezonden. Een geheimzinnig drama heeft zich voorgedaan op d£ bouwwerken van een ondernemer, werkend voor den Staat. Op die werven zijn houten barakken opgetrokken, waarin verscheidene ge zinnen worden gehuisvest. Tegen den avond werden revolverschoten gehoord, die schenen voort te komen uit een der barakken. Op h-et hulpgeroep snel den werklieden toe en zagen den opzichter der werven, Jules Guignard, een revolver in de vuist houdend. De ze verklaarde dat hij een schaduw had zien naderen, die van luit een bootjje op de» werf was gekomen. Bij nader toezicht vond men den genaamde L\ Melan, gewezen werkman op de bouw werf, thans schipper, verblijvend te Antwerpen, in een bloedplas liggen. De gekwetste schijnt la'vensgevaarlijk gekwetst door een kogel boven het hart. De ongelukkige is 42 jaar oud, gehuwd en vader van 4 kinderen. Uit het onderzoek is gebleken dat er ruzie ontstaan was tusschen den wachter en den schipper in kwestie. De dader werd na ondervraging Ier beschikking van het gerecht opgeslo ten. Een genaamde W. Janss-ens, 25 jaar, wonende te Wcspelaer, was Zondag op de kermis van Heren Ui. Het moet reeds laat in den nacht zijn geweest toen hij huiswaarts keerde en Maan dag morgend vond men hem bewuste loos op de spoorbaan, liggen aan een onbewaakten overweg nabij de statie van Boortmeerbeek. De ongelukkige, die den schedel gekloven is, werd op genomen en naar de statie van laatst- enoemde gemeente» gedragen om ver volgens naar het. gasthuis van Leuven te worden gevoerd. De toestand van het slachtoffer is hopeloos; men heeft hem niet kunnen ondervragen. Veron dersteld wordt dat hij bij 't overste ken van de spoorbaan door een trein is gevat, geworden. De vrouw Maria Glemet, wonende Drie Koning,en&traat, 10, te Berchem bji Antwerpen, beging aan het kruis punt van den Mechelsehen steenweg en de Britschelci, de onvoozichligheid van een tramwagen van lijn 1 te springen, alvorens hij volledig stilstond. Zij viel ten gronde en werd met een gebroken, been opgenomen. Het slachtoffer wérd ter verpleging in het St. Elisabethgast- huiis gebracht. een verhaal uit onze dagen DOOR 33ste Vervolg. 't Is zeven ure, en in al de hotels op dén zeedijk klept de klok van het avondmaal; alle beweging verdwijnt dan ook op het strand, en ook de da mes d'Engelgravc keeren op dat uur naar de villa terug. Zie, een der kinderen heeft zijne pop vergelen! Inderdaad daar ligt cenc popT wier lange sleep reeds door de aanrollende golf werd bespoeld. Nog een of twee golfslagen en de onvoorzichtige dame zal vlotten, c*n met. al hare satijnen strikken en lin ten een zout, had nemen. Zuster Theodora waagt er een paar nale voelen aan en redt do pop, die, alsof zij 't bewustzijn van haren toe stand heeft, de twee armen wanhopig in dc hoogte steekt; maar overigens op haar bloemerig gelaat altijd den zelfden coquette glimlach behoudt. Nog staat de zuster met de verlate ne in dc hand, nu een kind, wiens lan ge zwarte lokken dansen door de be weging van den loop,onrustig zoekend over het strand snelt. 't Is een schoon kind, eonigszins gebruind door de zon- en wiens k^e- EEN GUNSTIGE REGELING NIET UITGESLOTEN. Maandag morgen hebben cte» wissel- agenten der Minderbroed-Crsstraat zich' ten Gerechtshove» aangeboden. De ge broeders werden onderhoord door den heer onderzoeksrechter Heimburger. Bij dit onderhoor waren eveneens aanwezig de heeren Van Dunne, eerste substituut van den Prokureur des Ro llings, en Jaeqrnain', deskundige van het parket.. De ondervraging nam bij na gansch den ochtend in beslag. Rond 1 uur werd het onderzoek geheven om in den namiddag voortgezet te worden. Bij 'dit onderzoek was de vader der gebroeders aanwezig en verstrekte den gewenschten uitleg betreffende de voorgestelde vereffening der gelden. Een gunstige regeling is niet uitgeslo ten. De bandelaar Jules O.., van Charle roi, bevond zich Maandag namiddag op het platform van den autobus Noorcl- Zuid te Brussel en werd er zijn brier ventes.eh ontfutseld, .welke 16 briefjes van 1000 fr. bevatte. De politic h-eeft een onderzoek geopend. M. A. Varilone, wönendè in de Van Hovestraat, had zich: -Maandag avond naar de foor begeven. Hij stond in do Een&nstraat voor een kraam, toen .hij tegen het lijf gedrumd werd door een persoon, die zich spoedig uit de voeten maakte. Kort nadien stelde dc man vast dat zijne brieventesch met 160 fr. en eenzelvighcidspapieren; was gaan vlie_ gen. De polieie der Cojjgnonplaats doet een onderzoek. Mad. Royster, wonende. Antoine Labarrestraat, was Maandag na-middag te Elsenc van een trapi gestapt. Ee-n jonge kerel volgde, haar op de hielen en bleef terzelfdertijd alg.,zij voor een uit stalling van een winkel-staan. Op zeker oogenblik werd zij tegen het lijf ge drumd. Onmiddelijk daarop stelde zij vast. dat haar handzakje open was en dat er 140 frank uit gestolen was.. De jonge kerel, die zich uit de voelen had gemaakt, word ieverig opgespoord. Uit Messina wordt gemeld: Gister avond om 10 uur is te Regio de Cala brei een hevige brand uitgebroken. De pompiers konden de vlammen niet be teugelen; zij sloegen al spoedig over op de gebouwen van de Italiaansche Bank. Te middernacht kwam de brandweer van.Messina opdagen. Een ontzaglijke menigte yolks was op de kaaien bijeengestroomd en blieef er den heelen nacht. De kust van Gala brie was akelig verlicht: Over eenige dagen, werd een genaam de Simons, van Gapcllen, die in een ge vecht betrokken was geweest en in den amigo opgesloten werd, aldaar verhan gen gevonden. Zeer zonderlinge geruchten werden rond dit geval verspreid en het parket deed tot de lijkschouwing overgaan. Het lijk werd vervolgens ter aarde be steld. Thans werd een nieuw bevel tot ontgraving afgeleverd. Het lijk werd terug naar het gemeentehuis van Cap- pelen overgebracht, en eene nieuwe lijkschouwing zal gebeuren. De zelf moord schijnt thans zeer betwist. Het verder onderzoek zal trachten licht in deze zaak te brengen. Het parket van Antwerpen, samen gesteld uit MM. Heimburger, onder- zoekrechter, en Van Bouwel, griffier, begaf zich Maandag namiddag Ier plaatse en onderlvoorcle verschillige ge tuigen. ding een vreemden oorsprong of een gansch bijzonderen smaak der moe der, of van die welke haar bezorgt, aanduidt. Wat zoekt ge, lief kind? vraagt de Zuster,, nu het kind zonder naar haar op te zien voorbij snelt. Mijne pop. Wees gerus.t; ziehier uwe pop. Het kind steekt glimlachend de handjes uit om haar te grijpen en wil nu, in eenen adem, weg; doch Zuster Theodora houdt het tegen en het hare moeder toonende, zegt ze: Zie eens, moeder, wat lief kind. Inderdaad, laat Mevrouw er op volgen. Zijt gij niet verheugd uwe pop te hebben wcêrgevonden?. O ja, Mevrouw! Houdt ge. veel van uwe pop? Het kind knikt snel en herhaalde malen. Mijnheer Golden. Wie is Mijnheer Golden? Wel Mijnheer Golden, die met ons ginder in de villa woont. Hoe heet uwe pop? Mijne pop heet Mevrouw d'En- gelgrave. Wat zegt ge daar? zegt Mevrouw, gansch- verwonderd dat die dame, wel- kr. hare dochter van een zout bad red de, haren naam draagt. Mijnheer Sybrand heeft ze zoo gedoopt. O, zoo, Mijnheer Sybrand!... Hoe kent gij Mijnheer Sybrand? .Omdat hij veel bij ons komt. de «makelijkslo en fijnste IIIU VERMUUTH. A.Simkens, Borgerluut, Antwerpen. D-127 EEN GEWELDIGE BOTSING ZONDER ERNSTIGE GEVOLGEN. Op de Amerikalei, ter hoogte van dc Bolwerkstraat, had Zondagavond om 11 u. een zware botsing plaats tus schen een huurauto en e'ön tramwagen. De huurauto, bestuurd door J.Van Hert- brugge, 36 jaar oud, wonende Sleutel- straat 42, kwam uit de .richting van lvet Zuidslat ion de Ame-nkaloi opgereden. In het voertuig warengezeten Hugo Luglon, 27 jaar oud, van Deensche na tionaliteit, wanende te Parijs, en F. Ja cobs, 46 jaar oud, boodschapper, wo nende Cockerillkade 27i Aan 'de Bolwerkstraat stak juist een Iramrijluig van lijn 12 de lei over. De autobestuurder meende dat de tram zou stoppen doch daarfzulks niet ge beurde, had een geweldige botsing plaats. De auto werd gansch verbrij zeld. Ook het tramrijtuig werd be schadigd. De inzittenden kwamen er betrekke lijk goed af. De autobestuurder kloeg over inwendige pijnen. De Deen Lu glon en de boodschapper werden aan het aangezicht, gewond* Allen werden ter plaats verpleegd. Doör de politie werd een onderzoek naar de verant woordelijkheid ingesteld. DE ALLERBESTE Bij u? Bij wien is dat? Bij mijne zuster Adriana en bij Mijnheer Golden. •Mevrouw d'Engelgrave is bleek ge worden; zij heeft een ybeteekcnisvollen blik op Zuster Theodora geworpen. En wat doet uwe zuster? Die geeft les. op de piano. Mevrouw bijt op hare lippen; hare oogen schieten vuur en Zuster Theo dora, die de uitdrukking van 't gelaat harer moeder wel kent, staart haar eenigszins ontroerd ia de oogen; zij weet dat de storm op het punt is van los te bersten. Na een oogenblik zegt Mevrouw 'op gedwongen toon: Mijnheer Golden bewoont de vil la, welke men Sancta Maria s- noemt. Ginder, eene der laatsten. Nu, 't is wel, en ze keert het kind den rug toe en gevolgd door hare dochter, die de kleine met de pop in den arm ziet wegsnellen, bereikt zij «villa Rosa»1. Tot dan toe heeft Mevrouw d'Engel grave schijnbaar al hare kalmte be houden; eenmaal binnen getreden, teei- kent zich de onrust duidelijk op haaf* wezen af. Het is dan zooals men mij ge zegd Heeft mort Mevrouw. Ik 'denk echter wel dat Sybrand die dwaasheid vergeten zal. Niettemin verontrust mij dit alles en vinnig zich tot Theo dora richtende, zegt' zij: heeft Sybrand u over deze bezoeken gesproken? sTa, moedej;.. In tlc Amerikaansche Westerstaten wordt sedert twee maanden een waar schrikbewind uitgeoefend door eene bende jonge vrouwen die tot hiertoe niet min dan 230 bandieterijen hebben gepleegd. Het lioofd.van die bende, is eene blonde deerne, gediplomeerde van een kollegie van het Westen, en die lot de misdadigheid is overgegaan, zooge zegd om geweldige ontroeringen te kun nen beleven. Tn'eene stad van Illinois was zij in eene.bank gedrongen en had er den kassier dood geschoten. Zij kon ontsnappen, ondanks de groote waak zaamheid, welke de polipie in den om trek uitoefende. Sedert dan heeft men haar spoor verloren STAATSGREEP TE KANTON. EEN VOORLOOPIGE MILITAIRE REGEERING. Uit Poking. meldt men dat, volgens bericht van den konsul-generaal der Vereenigde-Stalen te Kanton, de ka- del ten der krijgsschool le Wamploe- zich meester gemaakt hebben van Kan ton, na een gevecht dat drie dagen zou hebben geduurd. Het bewind is thans in handen.van een voorloopige regeering bestaande uit drie gerieralen. Te Amoï blijkt de toestand merkelijk verbeterd te zijn. DE POSITIE VAN GENERAAL FENG. Uit Peking meldt men dan generaal Feng-joe-Sjang,de zoogenaamde Chris ten-generaal, benoemd ia tot goever-» neur van Kansoe en Soen-Joe tot goe- verneur van Sjensi. De Times teekent bij dit bericht aan dat Feng die zich min of meer op gesloten bevond te Kalgan, 100 mijl ten N.W. van Peking, door deze benoeming wat verder van de hoofdstad verwijderd wordt. v\A HAVENBEWEGING 'VAN ANTWERPEN. Gedurende de maand Aug. weid onze Ivaven bezocht door 858 schepen, me tende le samen i.703.368 ton. Daaron der zijn begrepen 10 zeilschepen, me tende 922 ton, en 848 stoomboot en, me tende i.702.416 ton. In dezelfde maand 1924 waren aan gekomen 19 zeilschepen, nietende 8465 tón en 739 sloombooten, metende 1 mil joen 517.328 ton, te samen 758 sche pen, metende 1.525.793 ton. Er is dus eene vermeerdering van 81 schepen met eene vermeerdering van 159.323 on. In dc acht verloo'pen maanden zi jn in. onze haven toegekomen .92 zeilschepen, metende 32.091 ton én 6502' stoomboo- ten metende 13.151.894 ton tegen 126 zeilschepen, metende 49.100 Ion en 6155 sloombooten metende 12.313.337 ton, in dezelfde maanden van 't vorige jaar. Sedert 1 Jan. 1925 geeft de scheep vaartbeweging 1925. 6594 schepen met. 13.183.088 ton 1924. 6281 schepen met. 12.362.437 ton Verseh.313 schepen met. 4-82J.551 ton HAVENBEWEGING VAN ROTTERDAM. Gedurende de maand Aug. 1925 kwa men 'e Rotterdam aan 1022 schepen metende 1.503.308 ton, tegen 873 sche pen, metende 1.289.183 ton derzelfde maand 1924, zijnde eene vermeerdering van 149 schepen en eene vermeerdering van 214.125 ton. Voor de 8 eerste maanden van hef, jaar bedroeg de beweging te Rotter dam 1925. 7460 schepen met. 11.151.726 ton 1924. 6490 schepen met. 9.593.702 ton Versch. 970 schepen met. +1.593.024 ANTWEFI PEN-ROTTERDAM. De vergelijkende tabel der beweging in de havens van Antwerpen en Rotter dam voor de 3eerste maanden van 1925, is als, volgt Antwerpen 6594 schepen', metende 13.183.988 ton. Rotterdam 7460 schepen, metende 11.151.726 on. Q Geen practiscber hulde aan onzen groooten Vlaamschen Volks- O schrijver, dan de heriaitcgatfe xijner Werken, uitgegeven door de Maatschappij VQOR GOD EN 'T VOLK Huidevetters- straat, 21, Antwerpen, (2C verdiep). REEDS VERSCHENENAnne DL-u-Ie-veut, Scherpenheuvel, De Gasthuis non, Oud Speelgoed I, Oud Speelgoed II en Waar is vader TER PERSE Dit zijn Sniderieën INSCHRIJVINGEN morden be«t«nd'g aangenom-n. Prijs btrekend naar den omvang van het werk betaalbaar bij aflevering. En hij heeft u gezegd dat er niets ernstigs in is?... Neen, dat zegde hij niet; hij zeg de mij integendeel dat hij dit meisje inderdaad hoogschatte, en dat hij er ernstig aan dacht u over zijne ontwer pen in het toekomende te spreken. Nooit, nooitl En waarom niet, moeder? on derbreekt plotseling de stem van den jongeling, die nu het salon binnen treedt, en waarom niet? Maar Sybrand, waar ie, uw ver stand? Adriana Daliska is een jong en deugdzaam meisje... waagt de jonge ling te zeggen. Zij is niet van adel! Zoo ver ik weet niet, doch moet men juist titel en blazoen hebben, om deugdzaam te zijn? Die woorden brengen den spreker op een glibberig terrein: Mevrouw aarzelt zich op hetzelve te wagen. Im mers, zij zelve is niet van adel, en 't is of haar zoon haar zulks wil te binnen brengen. Die aarzeling duurt slecht^ een oogenblik. Tamelijk streng zegt ze: Ik hoop niet dat mijn zoon mij iets onaangenaams zeggen wil? De toon, waarop gij spreekt, Sybrand, zou mij dit schier doen veronderstellen. Ik heb mijtte moeder niet de minste onaangenaamheid willen zeg gen stamelt de zoon. Wel!... Neen, om 'deugdzaam te zijn jftoel men niet yan adel. we^en en het is den adel niet verboden zich met. de burgerij in te laten; doch stand en rang leggen ons plichten op. Het zou bijvoorbeeld onwaardig zijn voor een edelman betrekkingen aan te knoopen, die na een bepaalden tijd moeten af gebroken worden. Dat weet ik, en ik heb ook geen oogenblik aan eene voorbijgaande be trekking met Mejuffer Daliska gedacht. Gij hebt u toch niet in het hoofd gesteken, hoop ik, haar als uwe toe komende aan uwe moeder voor fce stel len? Indien gij Mejuffer Daliska ken- det, moeder... Ik ken haar niet, maar ik ken do dwaze praatjes van jonge lieden, die in hunne gekheid de zuiverste vol maaktheid in elk meisje hunner keuze zien. Ik kan evenmin eene bepaalde genegenheid jegens dat meisje goed keuren, als ik eene tijdelijke betrek king zou kunnen verontschuldigen. Als moeder kan ik de vereischten van stand en rang, in een huwelijksvraag- stuk, niet over het hoofd zien. De jongeling verliest bij het hooren van 'die woorden, iets van die beraden-, heid welke blijkbaar uit houding ett woorden straalde, toen hij het saloif binnentrad; de woorden der moede* treffen hun doel. Zuster Theodora slaat den broeden met belangstelling gade; doch zij waagt hef, niet een woord te zijnet voordeeje te zeggen, KM yeryöjgt.l

De Volksstem | 1925 | | pagina 2