Erg ongeluk te Wytscliaete Instorting te CJkkel Een brandeude auto ALLEEK m DE WERELD AUGUST SNIEDERS De Brusselsche arauwdieven Hel vernielde luchtschip De voortvluchtige prius Vreemde bedriegers Brandt asldie ven in een fabriek De toestand in Marokko De onbewaakte barreëlen Erg aulomohielongeluk te Gent vin. Een auto in eene vallei gestort Doodelijk ongeluk le Ündzeelc Woudbi aiiden in Frankrijk Het geheim van den vermoorde Qgarsttej "Vraagt praonecafelogos VIER GEKWETSTEN. Aan de heropbouwingswerkén van de kerk, le Wytschaete is. een erg onge luk gebeurd. Terwijl de werklieden volop aan den arbeid waren is, door eene tot hiertoe .ongekende oorzaak, opeens eene stol ling doorgebroken welke op twintig meters hoogte opgericht was.'De werk lieden die er op stonden werden onder oorverdoovend gedruisch meegesleurd, benevens de rnortelkuipen en het ge reedschap. 1 Vier werklieden werden deerlijk ge kwetst., waaronder Julien Claeys, van Jchteghem, die van onder de planken opgenomen werd met den rechterbil gebroken. Marcel Planckaert, van Po- peringhe, heeft eene open beender- breuk en is erg gekwetst aan het hoofd. •Kmiel Matheus* van Oostcamp, heeft jeene breuk van het ruggebeen. Omer Cardinael, van Wytsehaéte, liep lichte kwetsuren op aan het. hoofd en aan de linkerhand. Na voorloopig verband kon hij naar huis sukkelen. De andere wer den bij hoogdringendheid per auto naar jiet hospitaal van Ieperen gebracht, om er verzorg^ t.e worden. Do twee eersten hebben vrouw en kinderen. EEN WERKMAN VERSMACHT. Werklieden waren op de Floralei grondwerken aan 't uitvoeren voor de grondvesten van een op te richten, huis, liet terrein is zeer zandachtig en men was op zook naar vasten grond in een ouden put. Twee arbeiders groeven de zavel uit. Op zeker oogenblik stelde hun mak- kei' Renó Vaes, van Elsene, voor hen af tc lossen en hij daalde in den put die ongeveer zeven nieters diep is. Plots zakte de grond af, den werkman, die een Iaataton kreet slaakte, bedelvend. Terwijl de policiè, in allerijl werd yerwittigd deed de aannemer reeds on- middelrjk de reddingswerken aanvan gen. De pompiers van Ukkel, weldra ge holpen door deze van Elsene, zetten zich ooi* ieverig' aan het werk. Doch tot overmaat van ramp brak toen een onwedcr los en het water plaste bij stroomen neer. Daardoor werden de reddingswerken zeer bemoei- li jkt. 't Was eerst zeven uren na het ge beuren van het ongeluk dat imen 'het bovenlijf van den ongelukkigen werk man kon bloot leggen; een half uur la ter kon men hem uit den put halen. Een bijgeroepen geneesheer onder zeil t het slachtoffer 'doch k'on nog slechts den dood vaststellen. Men heeft het lijk overgebracht naar bet dood en- huis. van net. gemeentekerkhof. De verongelukte was slechts 27 jaar 'oud en gehuwd. DE POLITIE VINDT ER EEN LIJK IN. New-York, 6 Sept. Onbekende booswichten 'hebben een gruwelijke misdaad gepleegd. Gisterochtend werd de brandweer op geroepen om een brandende auto te blusschen. Toen men het vuur meester was trof men in het voertuig een ver koold lijk aan. Daar de doode aan de handen en voeten gebonden lag laat het geen twijfel over, of men heeft met een misdaad te doen. Alvorens t.e vluchten hebben de mis dadigers de nummerplaat en de andere kenteekene.n van de auto verwijderd. een verhaal uit onze dagen DOOR O Lf J 37ste Vervolg, f 'Aan den voët der duinen staat Me- yroéiw, overmeesterd door de ontroe ring, een oogenblik stil; zij wetent, wat zij in jaren niet meer gedaan heeft. Drie cn twintig lange jaren hebben dién man dan hog niets veranderd! Wat daar, in die villa, eenige oogen- blikken geleden gebeurde, is even pij nigend en misschien nog pijnigender dan 't geen er bij de eerste scheuring lusschcn de beide echtgenoolen plaats greep. O, het leven is eene vracht, eene verpletterende zware vracht voor Me vrouw d'Engelgravel De ongelukkige blijft in bet duinzand slaan; de zeewind heeft haren h-oed af geslagen, die nu aan het lint op den schouder wiegelt, en zweept met eeni ge haarklissen hare blecke wangen of hare sidderende handen, die zij soms aan hare oogen drukt. Bloedig gevoelt zij de beleediging, welk haar door de kwetsende koelheid, neen, door de ijskoude onverzettelijk heid werd aangedaan, en zij zou op dit oogenblik willen sterven, zonder zelfs nog iémand hier beneden weêr te zien. Ganseh' de wereld schijnt haar uitge storven te zijn nooit gevoelde zij zich zoo alléén in de wereld De heer E. Dufourneau, van Ri.-ssel, had Zaterdagavond plaats genomen op de tram van het Rogierplein naar de Zuidstatie. Hij werd onderweg herhaal delijk tegen het lijf ges.tooten. en bij de aankomst aan de statie bemerkte luj, dat zijn portefeuille met. 1.500. frank in F rans thé én 350 frank in Belgische biljetten verdwenen was. Zaterdagavond werd de neer Ad. Liboutton, wonende in de Wiertzstraat te Elsene, op tram 15 van de Naamschc Poort zijne portefeuille met 050 frank ontfutseld. -> EEN ZWARE BESCHULDIGING. New-York. 6 Sept. r— De weduwe van Lansdownc, den bevelhebber van de Shenandoah, heeft verklaard, dat zij Wilbur, den staatssekretaris van mari ne, beschuldigt van ernstige nalatig heid, waardoor hij schuld draagt aan het ongeluk. Zij beweert, dat de tocht tegen het advies cn tegen de wensclien van haar echtgenoot, die de stormen in. Ohio vreesde en dit uitdrukkelijk verklaard had, op last van den staats sekretaris moest doorgaan om politieke redenen. Het programma bevatte na melijk een bezoek aan verschillende staten, waar groote feesten werden ge houden. MISDADIGE NALATIGHEID. San Antonio (Texas) 6 Sept. Naar aanleiding van de ramp met de She nandoah beschuldigt de gewezen toege voegd bestuurder der luchtvaart, kolo nel William Mitchell, het ministerie van Oorlog en Zeewezen van een mis dadige nalatigheid. De diensten der luchtvaart, zegt de kolonel, worden be stuurd door menschen die heelemaal onbevoegd zijn. HET AVONTUUR KOST VIJFTIG DUIZEND POND. Londen, C Sept. De «Daily" Mail» meldt dat de ontvluchting van den Egvp- tischen prins Liefeddin niet minder dan 50.000 pond sterling heeft gekost. De prins yvas in het bezit van meer dan vijftig Turksche passen. Verscheidene vooraanstaande En- gelsche persoonlijkheden waren den prins behulpzaam. VIER ITALIANEN BEDROGEN VOOR 44.000 LIRE- pe polic.ie heeft klacht ontvangen van vier Italianen, die zooals velen hunner landgenooten, door eeneii be drieger, leelijk zijn bestolen geworden. Deze vier Italianen verbleven in hei- hotel der Statiestraat te Antwerpen, waar ze van Napels, over Parijs waren gebracht door den onbekenden bedrie ger, die er verder zou voor zorgen, dat ze voor Amerika zouden ingescheept worden. Elk liunner had daarvoor aan den on bekende een som moet storten van 11 duizend lire. Eenmaal te Antwerpen aangekomen, vroeg de onbekende hunne papieren, onder voorwendsel van ze verder in or de te laten, brengen. Van af dit oogen blik is de behendige bedrieger niet meer weergezien. De policie is in het bezit van bet si gnalement yan den kerel, doch bet is zekér dat men hier met eenen vreemden schuimer te doen beeft. Niettemin is een ieverig onderzoek ingesteld. Het gedruisch dat zij achter zich hoort, brengt haar eenigszins tot bezin ning en om de naderende personen te ontwijken, daalt zij, zoo snel het zand zulks toelaat, het duin af; doch niet langs de zijde der stad, langs waar zij gekomén was, maar wel langs den kant der zee. Pe wind doet hare kleèren vlotten de hoed en een paar losgewoelde vlech ten hangen op de rug. In hare haast is zij gevallen, twee maal gevallen -én de tweede maal omvatten twee armen haar middel en hoort zij eene haar be kende stem zeggen Wat doet gij hier, moeder Het is inderdaad Sybrand, die in den omtrek van de Sancta Maria dwa lende, zijne moeder, niettegenstaande de schemering, herkende; hij volgde haar op en nu hij haar heeft opgebeurd herhaalt hij levendig zijne vraag. Mevrouw antwoordt niet; zij weent nog altoos, de handen voor de oogen geklemd. Moeder, wat is er gebeur'd zegt Sybrand met tranen in 'dé stem. Kom, laat ons naar Villa Rosa gaan... langs het strand... Ik verlang niemand t.e ontmoeten. - Gij zijt in de villa van Mijnheer Golden geweest. Ja, ik was 'daar. Is hét daar of hier buiten 'dat meii u verdriet heeft aangedaan Daar..; -En wie dan toclï Sybrand, ik moet. spreken, ik' moet een deel van mijn levensraadsel oplos sen... Sybrand, weet gij wie Mijnbeer EEN BUIT VAN 200.003 FRANK. Parijs, 6 Sept. Een 5tal niets vreezende inbrekers zijn verleden nacht gedrongen in de Kons.truktiefa briek S. E. C. M. 171, boulevard du Ha vre, te Colombes. Deze fabriek beslaat, een oppervlakte van 20.000 v. m. en verschaft werk aan honderden arbeiders. De hoofdgebou wen liggen langs de laan, de andere afhankelijkheden gev.en uit op binnen tuinen. De inbrekers: zijn over een afsluitingsmuur geklauterd cn drongen in de kantoren op de eerste verdieping van het hoofdgebouw. Ze waren goed bekend met de inrichting der fabriek vermits zij zich zonder aar zelen begeven hebben naar het bureel, waar de brandkast, is en waarschijnlijk ook wisten dat. daarin gewoonlijk van 200.000 tot 800.000 fr. geborgen zitten. Met een bewonderenswaardige be hendigheid hebben de dieven in de bratidkost «en opening van 0.60 op 0.45 geboord. Reeds begonnen ze een dunne binnenplaat te knippen toen ze even gestoord werden. DE NACHTWAKER GEKNEVELD- Inderdaad, op dit oogenblik deed ze kere Leon Laureaux zijn dienstronde. De deur van het kantoor open ziende, kwam hij nader. De man legde het ech ter onbehendig aan boord." Niet alleen maakte bij gerucht, maar hij hield in de rechterhand een elektrische lamp én in de linker een sleutel voor het toestel waarmede de bewaker het uur aan duidt, wanneer hij zijn ronde', doet. Nauwelijks was Lanreaux dan ook eenige stappen verder, of hij kreeg ma trakslagen op het hoofd, werd zijn re volver afgenomen én zag zich gekne veld, zoodat hij. geen' vin meer kon ver roeren. Te gronde liggend, mocht de onnadenkende waker''de verdere ver richtingen hijwonen-. De inbrekers openden de brandkast en haalden er voor 70.000 fr. bankbiljetten en 130.000 fr. titels uit, gaven nog. eenige schoppen aan den nachtwaker en ver dwenen. Eerst een half uur- later kon Lau- réaux zijn boeien gedeeltelijk breken en om hulp schreeuwen. Een inwonend bediende snelde toe en waarschuwde het. poliliekommissariaat van Courbc- voie. De speurpolitie was éveneens spoedig tér plaatse en nam vingeraf drukken op". Hef.' eigenaardige van bet géval is wel, dat de inbrekers, tengevolge van den maneschijn, zonder licht hebben kunnen werken. Een Fransch" Iegerbëricht uit Fez luidt Dé post te Issoel is hevig aangevallen, maar met kracht ontzet. De beweging van konvooien, die in den laatste wa ren gesignaleerd in de-,streek van Che- chaouan, had waarschijnlijk den aan val op dien post ten doel. De. vijand toonde zich inderdaad bijzonder strijd lustig en gebruikte in: grooten getale m ach iengeweren. De vliegers hebben Zaterdag vijftien bombardementen uitgevoerd tegen vijandelijke etrijdkrachtenj, die nog geen 200 meter van den post sterk ver schanst waren. Het garnizoen toonde groote. wilskracht en bracht den aan vallers zware verliezen toe. Abd-el-Krim schijnt' te speciilëereh op een mogelijk succes in dien sector, fnaar 'alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Golden is. Mijnheer Golden Neen. Kom voort, Sybrand; daar nadert vólk en aan den arm baars zoons gaat zij over het natte zand. Wie is Mijnheer Golden, moeder? Het yraagteeken dat gij zoo lang voor u zaagt staan, wordt beantwoord, kind Mijnheer Golden is uw vader Sybrand blijft, pal staan; hij beeft, hij wil en kan niet spreken. Mijn vader, stamelt hij ten laat ste. 'Ja, 'die man is de 'Burggraaf Henri d' Engelgrave. Maar mijn Vader'is dood Neen, neen, wij léven sedert drie- en-twintig jaren van elkander geschei den, vreemd voor elkander I snikt de moeder en verbergt, nogmaals; be schaamd het aangezicht.- En nu, moeder Nu heb ik hem, zónder bet té' ver moeden, weêrgezien ik dacht één vreemdeling te vinden en zag integen deel mijn echtgenoot. Hij heeft, u toe lating gegeven Mejuffer Daliska" te hu wen; 'doch mijn recht bp u, ïïet' récht e/mer móéder, heeft hij ongenadig mis kend, en mij, na zoo lange 'jaren af wezigheid, andermaal ongenadig ver st ooien en dat, neeri, dat heb ik" niet verdiend Mevrouw d'EngeTgravé zakt In dé armen van haren zoon, en Beiden, moe der en zoon, wëenén hart aaiï hart. De laatste woorden dat heb ik' niet Ver diend hebben 'den jongeling diep gé- troffeh. A - Moeder, zegt Sybrand, ik K«r.sta VREESELUK ONGELUK TE GIJZEGEPfl- TWEE GEBROEDERS DOOD GEREDEN. Zaterdag avond werd Gijzcgem in opschudding gebracht- door een vree- selijk ongeluk, eens te meer voorge vallen aan eene onbewaakte barreel. Een gespan werd er door éen trein verrast en de twéé gebroeders, die op de kar hadden plaats genomen overre den. Ziehier hQd de feiten.gebeurden:. De. gebroeders Philemon en Willem Hooge, 20 en 12 jaar oud, wonende met hunne ouders op de wijk Hoek, waren op ronde met. paard en bierkar, daar hun vader, Domien Hooge, bicruitzet- ter is. Rond 7 V» ure kwamen zij gereden aan de spoorwegbarreel van den Hoek. Deze barreel wordt slechts bewaakt tot 6 ure 's avonds. Daar de straatweg er juist eene bocht vormt en er gebouwen zooals het barreelhuisje, enz. het zicht belemmeren is lief. eene gevaarlijke plaats. De twee gebroeders reden de spoorbaan over en werden verrast, door den reizigerstrein -welke om 7 ure 5 mi nuien Aalst verlaten had. De bof sing was verschrikkelijk, daar de machinist onmogelijk op een paar meters kon sloppen. De twee jongelin gen werden op de baan geworpen en kwamen onder de w'ielén der' lökómo tief terecht. De kleine Willem werd het hoofd letterlijk a-fge,reden. Philemon werd het rechterbeen afgesneden en bekwam eene schedelbreuk. De 'trein stopte eenige meters verder en spoedig was er hulp doch *t. kon weinig baten. De geneesheer van Gijzcgem was weldra ter plaats. Voor Willem Hooge was er niets meer te doen. De genees heer diende de beste zorgen tóe aan Philemon Hooge. Toevallig kwam juist de auto-camion der brouwerij Dé Blieck van Aalst daar gereder» en 'de zwaar gekwetste werd op verzoek van den geneesheer opgelegd, en naar het gasthuis van Aalst gevoerd. Dr Schei- fout. ging er dadelijk over tot de afzet ting van het verminkte lidmaat, doch niettegenstaande de beste zorgen is de ongelukkige Philemon Zondag mor- gend rond 7 ure,, zijn broertje in 'dé eeuwigheid gaan vervoegen, na de laat ste H. Sakramentert ontvangen té héb ben. De droefheid der zwaar beproefde ouders is onbeschrijfelijk" en heel de gemeente Gijscgem deelt 'in hunne smart. Ook hef paard was óp 'den slag ge dood. geworden. Van 3e kar en al wat er op lag is nog enkel een hóóp brand hout en glasscherven overgebleven. Zaterdagmiddag, om 11 u., is de 37-jarige Galle Romanie',- 'dienstmeid, wonende Ossënstraat, 12, omverge worpen op hét voetpad van het huis Baudeloostraal, 103, terwijl zij aan den schoonmaak bezig was, door de auto nr. 89497, loebehoorénde en bestuurd door Gabriels Gentiel, 23 jaar, wonende te Strijpen, Meirestraat, 60. Tengevol ge van 't. springen van een band van de auto, was. de bestuurder het stuur niet meer meester en reed het voertuig het voetpad op. Het slachtoffer werd eenige meter ver onder de auto meegesleept cn gekwetst aan 'de beenen. Zij kloeg ook over inwendige pijnen. Dokter Ha- mëlinck heeft het slachtoffer ver pleegd. weinig of niets van het geen gij mij zegt, doch ik wil niet dat men u vefon- gelijke. Heilig, dierbaar zijt ge mij, en als allen u verstooten, zal ik u nog ge trouw blijven. In de laatste dagen heb ik li verdacht, omdat ik de raadsels, dié voor mijnen geest opstegen, niét. ontcijferen kon dóch vergeef mij zulks ik heb u lief, moeder... ik heb u lief en hij kust haar dé tranen van' de wangen. Schuldig kan'zij zijn, ja, zoo schul dig dat 'dié strenge vader haar nog, na zooveel jaren, den vre'dekus niet geven wil doch hij, de zoon, zal haar meer liefhebben dan ooit, ómdat zij ongeluk kig is zij is, zij blijft immers zijne moeder En van 'Adriana Hij spreekt, ér op dit oogenblik niet van het ongeluk dat zijne moeder getroffen heeft, en dat hij nu bliksemsnel in zijnen geest omvat hééft, houdt hem geheel bezig. Gij zult, alles weten, Sybrand, zegt Mevrouw, gij zult gansch mijn leven kennén gij, en uwe heilige zuster ook. Och, nokt ze onder het voort gaan, ik had voor hem de knieën maar moeten buigen, mijnen trots breken en liem om vergiffenis bidden; doch* dat was 'dé handelwijze èeher schuldige vrouw en schuldig ben ik niet.. Neen, Sybrand, neen, schuldig ben ik niet DE ZUSTER VAN LIEFDE. Mijnbeer Golden, óf hoe men hem <lan nog noemen wil, zal den moe'd niet hebben Adriana te berispen, omdat zij de móéder van Sybrand, onaangediend, Men seint uit San Sebastiano, dat een auto waarin vier reizigers hadden plaats genomen omkantelde in eeno vallei. Drie personen waaronder de Spasti sche impressario Se re no werden op d< n slag gedood. Een droevig ongeluk is den acht tien- jarigen Gustaaf Bruynoogho,. van. Dud- zeele. overkomen, werkend in de eolte- labrick aldaar. Dc jongen stond achter, een stoomkraan op het plein van do fabriek toen hij door jcen zwenking van liet tuig verrast werd. Dé ongelukkige werd met het hoofd geval lusschcn liet raam en den stoomketel en de schedel werd hem ingedrukt. De dood was om zoo te zeggen oogenblikkclijk. KANTONIERS, MATROZEN, SOLDA TEN EN GENDARMEN TER HULP. Toulon, 6 Sept. Gislernamiddag is een ernstige brand .on!slaan -in. de wou den tirêschen Cuers cn Coitobrières. Aangewakkerd door den wind nam het vuur onmiddclijk groote uitbreiding. Andere branden ontstonden in dé streek van Hj'ères-les-Palunes waar de matrozen van de lorpedoboo-cn Mai seillaise en Rhin ter hulp snelden om te blusschen. Ook ter wijk Borrel brak een groole bosebbrand uit die een ingrijpen van de kanlonniers, soldaten en gendarmen noodzakelijk maakte. De inwoners van de bedreigde 'rui zen zijn radeloos. ALVORENS TE STERVEN GEEFT HIJ EEN VALSCMEN NAAM OP. Parijs, 6 Sept. Gisteravond, om 8 ure, vond men, te Clinaucourt, een man te gronde liggend, hevig bloedend ten gevolge van een messteek hem in den slaap toegebracht. Naar hét gasthuis Latiboisière over gebracht, werd hij aldaar door kom- missaris Pillot, ondervraagd en ver klaarde met zwakke stem, Louis Boury te héeteri en kamerknecht te zijn in liet huis n. 4 van de rue Mathis. Na nog verhaald te hebben, hoe een onbekende, in zijn hemdsmouwen, hem met een mos gestoken had en op 'de vlucht was geslagen, overleed de man aan zijn verwonding. Intüsschen begaf kommissaris Pillot, zich naar de rue Mathis, maar bevond dat de overledene er onbekend was. La ter nam men kennis van zijn waren naam, door de identiteitskaart en ge raakte de politie- ook in het bezit van het adres van den broeder. Misschien kan deze hét geheim vin deze misdaad ophelderen. WS'-: &4U. Brwwi. boven liet komen; ook zal hij geen woord zeggen over het geen hem, nochi over liet geen het meisje betreft on- middelijk spreken, vooral niet na eene zoo hevige gebeurtenis als die, welke er heeft plaats gehad, is overigens zijne gewoonte niet. Adriana's hart jaagt nu zij naar bo ven gaat, Óm te vernemen of Mijnheer, Golden hare diensten niet noodig heeft; op haar ge-klop volgt geen antwoord en als zij aarzelend de "deur open doet. en zonder te verschijnen, Mijnheer Golden zegt, hoort zij zijne stem, die echter, ditmaal zeer welwillend klinkt 't. Is wel Adriana, maak u niet on gerust; ik verlang nog wat alleen te blijven; kom straks terug, kind Met een jagend hart trekt het meisjé de deur weêr toe én w-'ankelt eer dan z.ijs gaat, naar beneden. Wat is er in die wéinige minuten in de kamer van Mijnheer Golden voorge-, vallen Geen hoog woord heeft. Adria-. na gehoord en hierdoor zou men kun nen veronderstellen, dat er eene vriend' schappelijke uitlegging tusschen Me vrouw en Mijnheer Golden heeft plaats geh-ad natuurlijk, omtrent de be-, trekkingen van Adriana met Sybrand'.., Van de andere zijde duurde dit bezoek kort voorwaar een sle-eht voortee ken. En dan, Mevrouw heeft met geen oogslag Adriana gezocht toen zij heen. ging, en Mijnheer Golden was blijkbaar, in slechte gemoedsstemming toen zijj) boven kwam. En Sybrand die niet komt, zooals hijj gewoon is ie doen 1 ift Vervolgt.})

De Volksstem | 1925 | | pagina 2