alleen in se wereld Mislukte bedriegerij De dramas der luchtveroveriug Nog de belangrijke dielslal ©p een schip Tempeest in Korea De ramp van de Shenandoah Kind verdronken te Zeebrngge In zijn auto overleden Diefstal op den ijzeren weg Meisje bijna levend verbrand te Toerkonje Samson Kina AUGUST SNIEDERS Moordpoging te Sl Joost ten Noode Erg auto-ongeluk te Brussel De Brusselsche gauwdieven Gevaarlijk speelgoed Twee werklieden vermorzeld Onder een vliegtuig verpletterd Een gezin uitgemoord Altijd onvoorzichtigon Erge zaak Hevijre brand De toestand van M. Goblet d'Alviella Doodelijke val Om zijn hond te redden In een winkel der Vlaanderenstraat %e Gent was de baas aan 't bestellen, toen de winkeljuffer haastig kwam bin nengestapt en heel misnoegd l aar pa troon een pak overhandigde. Wat was er voorgevallen 's Morgens had zich daar een persoon aangeboden, die zich' de oppasser van komrriandant X. noemde. Hij bestelde er een prachtigen degen en een paar schouderstukken. Zeer vereerd 'is de be stelling ter waarde van 4 <i 500 fr. aan genomen, maar de baas eenigszins ach- terwaan koesterende, vroeg aan mijn heer den oppasser, den naam en het adres van kommandant X. Alles zou zoo spoedig mogelijk ter plaatse besteld worden. Daarmee kon mijnheer de op passer het aftrappen. 's Namiddags werd de winkeljuffer belast met 't pak naar het aangeduide adres te dragen. Maar niet weinig was zij verwronderd te vernemen dat kom mandant. X. op het aangegeven adres to taal onbekend was. En zoo kreeg de handelaar tot zijn genoegen de bestel de waren terug. MET ONTDEKT WRAK8TUKKEN VAN HET WATERVLIEGTUIG LAPORTE Nizza, 8 September. De patroul- leboot, n. 81 heeft giateren, tegen den middag, wrakstukken ontdekt, die naar men gelooft, afkomstig zijn van het watervliegtuig Laporte De naspo ringen worden met verdubbelden ijver .voortgezet. Het schip Hertha waar don be langrijken diefstal werd gepleegd, waarvan we gisteren hebben gesproken is een walvischschip, toehoorende aan de Eemdereederij, te Hamborg geves tigd. Toen het schip op 21 'Juli, onze, haven wilde uitvaren, kwam bet bericht toe, dat de reederij failliet was. Door de schuldeischers werd beslag gelegd op het schip, met het gevolg 'dat liet aan de ketting werd gelegd. De beman ning, die a.an boord was, bleef aan boord tot 8 Augustus en werd dan eerst af gemonsterd. De laatste week waren ze zonder eten en tevens zonder geld en bet is dus ook niet te verwonderen dat ze zichzelven hebben betaald met <3c lading. De dieven zijn langs den bijzon der aangebrachten luchtkoker in de luiken gedrongen, want de luikplanken bleven onaangeroerd. Daar de bemanning reeds eène maand weg is, zal het - maar moeilijk zijn eenen uitslag te bekomen in het onderzoek. 300 HUIZEN VERNIELD. TALRIJK IJ DOODEN EN GEKWETSTEN. TWE1S TREINEN ONTRIGGELEN. VER SCHEIDENE SCHEPEN GEZONKEN. TJit Seoul wordt, geseind dat een he vig tempeest losgebroken is over Korea en geheel de Zuidelijke kust van het schiereiland werd vernield. Te Kynsku werden 250 huizen vernield en vier per sonen gedood. Talrijke schepen door het orkaan overvallen en die in tijds de haven niet konden bereiken, z'jn gezonken. Twee treinen ontriggelden; de machinisten werden gedood. Het getal* slachtoffers 'is tot heden niet gekend, maar moet ontzaglijk zijn. Bij Fusan werden bij een springvloed '40 huizen weggespoeld. Honderden personen zijn dakloos. Hulp is ter plaats gestuurd. DE OVERLEVENDEN HERVATTEN HUN DIENST. New-York, 8 Sept. De lijken van de veertien slachtoffers der ramp van de Shenandoah worden, of zijn reeds overgebracht hetzij naar de woonplaats van nabestaanden gebracht hetzi j naar het Nationale Kerkhof van Arlington bij Washington. De ramp heeft overal in de wereld opschudding verwekt, terwijl het betui gingen van deelneming en medegevoel blijft stroomen. Veel wordt ook getwist over de vraag of de luchtschepen voor de Vereenigde Staten wel geschikt zijn. De meeat overlevenden van de ramp zijn alweer te Lakehurst, waar zij hun dienst hebben hervat. De omgekomen officieren en sommi ge andere slachtoffers worden met staatsie en op Staatskosten begraven. Heinen, voormalig bestuurder van Duitsche Zeppelins, die als adviseur was opgetreden bij den bouw van de Shenandoah, heeft. als. zijn oordeel te kennen gegeven, dat de slachtoffers waren omgekomen doordien zij hadden gepoogd, den zoo kostbaren helium- voorraad te redden. De ramp zou zijn veroorzaakt door de wegneming van acht der achttien veiligheidskleppen. De niet-officieele verklaring is ech ter, dat de afscheuring door den storm van twee schuitjes, namelijk dat voor den radiodienst, en dat voor 'de bestu ring, galen had gemaakt in het omhul sel van het luchtschip. Daardoor stroomde de zwaarder dan helium zijnde lucht naar binnen en lvet ge vaarte werd zoo zwaar, dat het geraam te doorbrak. Een pijnlijk ongeluk is. Maandag avond rond 6 ure alhier voorgevallen. Verscheidene kinderen speelden op de aanlegplaats der Ferry boats; hoc het Ongeluk gebeurde weet men niet juist, maar eensklaps gleed het kind Lucie Van der Kley, oud 10 jaar, wonende Lisseweegschen steenweg van de kaai in de vaart en verdween onder water toegeloopen personen spanden seffens alles in 't werk mannen sprongen zelfs in het water doch de kleine drenkelinge werd niet meer terugge vonden. Het lijkje was Dinsdag mor- gend nog niet .teruggevonden. M. Paul Vanderhaert, bestuurder der Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek en consul van Holland te Brugge, be gaf zich Maandag avond rond 7 ure per auto naar Blankenbèrghe in gezelschap van zijne vrouw. Langs de Blanken- bergschen. steenweg voelde M. Vander- haert zich- eensklaps onpasselijk. Mev. Vanderhaert klopte op bet raam om den chauffeur Ue dóén stoppen, doch vooraleer de auto stilhield was M. Van derhaert reeds overleden aan de zijde van zijne echtgenoot^, aan.de gevolgen denkt men van cene hartkwaal. M. Paul VanderhaeH was 50 jaar oud en zeer hekend in de Belgische nijver heidswereld. Het lijk is -naar BlonkenbCfgbe over gebracht. M. Edouard Gevaerls, wonende te Antwerpen, was in de statie van Ber gen, uit den trein van Parijs gestapt. Toen de trein aan gang was stelde hij vast dat hij zijne brieventesch be vattende steenen en diamanten, voor eene waarde van 10.000 fr. die hij ne vens hem in zijn kompartiment had ge legd, vergeten lvad. Dadelijk telegrafieerdé men naar Quévv en bij de aankomst van den trein aldaar, verklaarden de reizigers dat te Bergen dadelijk na het uitstappen van M. Gevaerts, er een jongeling het kompartiment had verlaten, zeggende dat hij de brieventaseh aan de eigenaar ging teruggéven. Maandag in den voormiddag, was Juffrouw Clara Dusauthoit, 25 jaar oud, wonende Nieuwslraat 31,"tc Tourcoing, aan het werk in haar keuken, bezig het eten ie bereiden. Zij wilde het'vuur wat aanwakkeren en koterde met den stoof- haak de brandende kolen open. Eens klaps vlook een stuk brandende kool uit de stoof en viel ongelukkig op de klee dore der jonge dochter die weldra brandde als een toorts. Op haar hulp geroep kwamen personen, die voor de woning voorbijgingen, binnengespron- gen. en konden bij middel van zakken, de vlammen uitdooven, maar het meis je was reeds erg verbrand over ganseh het lichaam. Een geneesheer werd ont boden die het slachtoffer de boste zor gen toediende en vervolgens de onge lukkige naar het gasthuis, deed over brengen. Haar toestand is bedenkelijk. Jacques Neefs, Antwerpen. 29573-3 een verhaal uit onze dagen DOOR 39ste Vervolg. Sybrand's vader, de vader van die heilige Zuster dus ook de echtge noot van die statige én schoonc vrouw, die haar gisteren avond als eene ver schijning is voorbij gedreven! In al de onverwachte en schokkende tooneelen, die zich nog noodwendig zullen opdoen, zal zij. de arme vreemde ingedrongene, natuurlijk, verpletterd en vergeten worden. Toch wil zij naar boven, om te doen zien, dat zij haren post aan het ziekbed van den ouden man niet zoo lichtvaardig verlaten of afgestaan heeft. De vader slaapt nog; dé Zuster staat bij het bed; zij heeft den toestand van den zieke waargenomen, en nu Adriana .binnenkomt, zegt zc fluisterend: Wees zoo goed een doctor te doen ontbieden. Zou er gevaar zijn, Zustor* vraagt Adriana onrustig. Gevaar? neen; maar. toch is Mijn heer d'Engelgrave niet wel. Adpiana spoedt zich naar beneden, en pas heeft Claudine de villa verlaten, of Sybrand komt binnen de zoo lang verwachte Sybrand. Ook snelt bet meisje hein te gemoet, en 't is of beid^rt Maandag avond bad een bloedig dra ma plaats in bet n. 8 der Rivierstraat, te St. Joost-ten-Noode. De 33-jarige Pool, KuyowskrChiïiul genaamd, poog de met revolverschoten zijne vrouw, Rachel Conart, 24 jaar oud, tc dooden: Een 6-tal weken geleden was de vrouw het echtelijk dak ontvlucht, en had ha ren intrek genomen in dc Linnéestraat 107, te Schaarbeek. De Pool had reeds verscheidene ma len aangedrongen bij zijne vrouw om het echtelijk leven le 'hernemen, doch zij weigerde telkens: Maandag avond Ontmoette Küyowski zijne echtgenoote en na lang praten be sloot de vrouw haren man te volgen hij eene barer vriendinnen, in de Rivier- straat. Daar had cene hevige woordenwisse ling plaats; eensklaps trok de Pool zijn revolver en loste twee siehoten op zijne vrouw die getroffen in de borst en in een arm, ten grórnïe zeeg. De moorde naar werd spoedig .door toegesnelde personen aangehouden; de vrouw, wier leven niet in gevaar werd naar het gasthuis overgebracht. Dinsdag werd de moordenaar, na onderkooi', in het gevang opgesloten. Dinsdag namiddag gebeurde, op de Yserplaats, ter hoogte van de ITandc- laarss.traat., een erg autornobielonge- luk. Zekere G.., 32 «jaar oud, lederbe werker, wonende Hélmetsehcnsteenweg, te Schaerbeek, kwam per velo aangere den en botste tegen- een auto. De onge lukkige kwam met het hoofd tegen de portel terecht, waarvan de ruit. in scherven vloog. De schok was zoo ge weldig dat de wielrijder als bewuste loos ineenzakte, overvloedig bloedend. Hij werd door den autovoerder en een heer, die zielï in het rijtuig bevond, op genomen en naar 't Sint-Jansgasthuis gevoerd. Dc toestand van het slachtof fer is zeer erg. De genaamde Louis Tyekmans, van Herselt had plaats genomen op het plat form van den autobus Noord-Zuid te Brussel. Gekomen op het Karei Rogier- plein stelde de man vast, dat een be hendig gauwdief hem tijdens den rit ontlast had van zijn brieventesch, in houdend eene som van 3.300 fr. De be stolene heeft zijn beklag gedaan bij de policie. Maandag namiddag is M. H. Hon- stant, wonende te Gent. in do Volders- straat, in de hoofdstad het slachtoffer geworden van een behendigen gauwdief. Terwijl hij per tram van de Zuid- naar de Noordstatie holde heeft men hem zijne brieventesch met 450 frank en zakenpapieren ^afhandig gemaakt. EEN KNAAP DOODELIJK GEKWETST Gisteren middag rond 1 ure was de 12-jarige. knaap, Jozef Van Ril, wo nende Borsfceockstraat, 35, te Antwer pen, op den zolder in een koffer, aan 't rommelen, toen li ij er een oude revolver ontdekte, die totaal kapot en buiten ge bruik scheen. Er stak ongelukkiglijk nog een kogel op, iets wat de knaap niet wist. De jongen hieid den loop naar den buik gericht, trok den haan over en de kogel kwam bem in den buik treffen. Hij- werd in allerhaast naar het St. Erasmusgaslliuis overgebracht, waar hij aanstonds een heelkundige bewer king moest ondergaan, doch men is er niet toe gekomen den kogel te verwij deren. De gen.ee sheeren hebben weinig lvoop den ongelukkige te redden. -V Een groep van een tiental werklie den, welke menige herbergen hadden bezocht, keerde van Saint-Sulpice (Frankrijk) naar Sillv weer langs een' weg nevens de spoorbaan. Op zeker, oogenblik liepen eenigen hunner den spoorweg op en kwamen op de riggels. Toen daagde plots een trein op van achter een bocht der baan. Twee der. werklieden, de genaamden G. Henin, 26 jaar, wonende bij zijne ouders te Beauvais, en Luo, Lemaire, 25 jaar*, handwerker te Bresles, werden door de lokomotief gegrepen en ijselijk ver morzeld. Men vond stukken van de lij ken der slachtoffers tot op 500 meters van de plaats van het ongeluk. De mak kers van de verongelukten zijn ver strooid door het veld gevlucht. Een hoer en zijn vrouw waren nabij het vliegterrein van Bass.eynutz, Ver eenigde Staten, aan het maaien, toen ze plotseling door een landend vlieg tuig gegrepen werden. De boerin werd op den slag gedood, haar man werd door lvet vliegtuig mee gesleurd en bekwam doodelijke ver wondingen, waaraan hij weldra be zweek. In de streek van Saïda, Tunisië, heeft' men in een put drie lijken gevonden van inboorlingen, vader, moeder en kind, onderscheidenlijk 45, 30 en acht- tien maanden oud. Volgens het verhaal van herders, die beweren van verre het tooneel te hebben bijgewoond, zouden de ongèliikkigën eerst wreedelijk ver wurgd zijn geworden, waarna men hunne lijken in den put geworpen heeft. Ter oorzake van den vergevor derden staat van ontbinding heeft de lijkschouwing geene bepaalde uitsla gen opgeleverd. Twaalf inlanders zijn in verband met de zaak reeds aange houden en opgesloten. Een Marokkaanseh werkman die plaats genomen had in een reizigers trein, moest in de statie van Mont-St- Martin uitstappen. Dé trein was reeds de statie voorbij en bolde in volle vaart vérder, toen de Marokkaan zijn vergis sing gewaar werd. Hij trok de deur open van zijn kompartiment, en spijts het verzet van zijn kameraden, sprong hij uit den trein. De man werd ver scheidene meters verre meegesleurd. De reizigers trokken de noodbel en de trein stopte. Men vond den onvootzich- tigen Marokkaan vol bloed nevens bet spoor. Hij was erg gekwetst aan het hoofd en zijn toestand werd hopeloos geoordeeld. Men heeft de eenzelvigheid van den ongelukkige niet kunnen vast. stellen. VSA Het militair parket heeft een streng onderzoek geopend tegen twee onder officiers, in garnizoen te Charleroi. Beiden zijn beticht zich in een trein, tusschen Jurbise en Ath, plichtig ge maakt te hebben aan zeer ergerlijke feiten, en zulks met geweld. De andere reizigers moesten eene deur inbeuken, welke door de twee kerels gesloten was, om de slachtoffers te kunnen bevrijden. bij ingeving weten, dat zij elkander pijnlijke, of ten minste ontroerende, tijdingen hebben meê te deelen. Noch deze; noch gene zegt een woord: er is zooveel verschillend nieuws dat men niet weet waar te be ginnen; doch Adriana denkt nietaan ziciizelve, zij denkt aan 't geen Zuster Theodora haar gemeld heeft, opzich- tens den vader, eh op ontroerden toon 2egt zij: Uw vader slaapt; doch uwe zuster is bij hem. Ik weet dat zij daar is, antwoordt Sybrand, doch er is niets opgewekts in den toon zijner stem. Verheugt, het u niet dat "die goede Mijnheer Golden, 'de beschermer van Adriana, uw vader is? Ja, dat maakt een goeden indruk op mij; doch hef grieft mij dat die ont dekking zooveel pijnlijke gevolgen heeft en nog hebben zal. Ik wil u niet vragen, welke; maar als ik in deze eenige schuld heb, met u door Claudine te 'doen verwittigen, vraag ik u om versclvooning; ik wist op dat. oogenblik niet dat Mijnheer Golden uw vader was. Hoe, heeft Mijnheer Golden ik kan mij nog niet gewennen aan 'dat woord «vader» heeft Mijnheer Gol den u niets meegedeeld aver zijne ont moeting mot. mijne moeder? Neen. Zelfs niet over den uitslag van het Ja, want mijne moeder die zich verzet tegen onze 'verdere betrekkin gen. wilde Mijnbeer Golden verzoeken zich in die tegenkanting bij haar te voegen, tot dat een. oppermachtig per soon, dien zij hier niét aanwezig dacht, uitspraak over den toestand gedaan had. Waarom zielLpnet mij bezig ge houden! mompelt Adriana en slaat in verwarring de oogen"naar beneden. Die ontmoeting,, hervat de jonge ling, heeft. blijkbaar beiden diep ont roerd, te meer omdat zij juist niet erg vriendschappelijk, niet erg verzoenend schijnt geweest te zijn. Nogmaals ten. mijnen opzichte? vraagt ze en heft dc óogen, door tranen overwolkt, naar den jongeling op. Neen, ik denk aan den toestand zelf waarin vader én moeder zich be vinden. Begrijpt gij, Adriana, 'dat die vader nog geen woèrd' van verzoening over 'de lippen hééft laten komen na eene. zoo lange verwijdering? Iets der. gelijks verstaat ge niet, gij met uw zoet en liefderijk liartl Maar Mijnheer .Golden 'fe toch geen boos man Zoo spreekt gij, 'die hein kent en zoo zeg ik van mijne moeder: neen, die ia geene booze yroüw, en wij moeten dus beiden over zooveel brandenden haat verwonderd Staan. Ik" veroordeel dep man niet die mijnva'dér is, doch ik vind geene plicht in mijne moeder, en gesprek, dat ten uwen opzichte geyoerd ik wil deze óók véfcdédfgen ten koste werd? J1 zelfs v&ri mijn Womj. Ten mijnen opzichte? J Gij h«t)t wel gelijk, Sybrand, Een der magazijnen van dc spiegel- fabriek Saint-Marie d'O.ignies te Aiseau, een gebouw van 80 meters lengte, is door brand in puin gelegd. Daar er veel olie voorhanden was, woedde bet vuur zeer hevig en zulks gedurende vijf volle uren. Gelukkig kon de maehienenzaal gevrijwaard wor den. De scliade is zeer aanzienlijk. Dc toestand van M. Goblet d'AlvieHa, staatsminister, het slachtoffer van het automobielongeluk dat wij gemeld hebben, was Dinsdag namiddag zeer onrustwekkend. De gekwetste verblijft thans in cene kliniek, waar de genees.- heeren tot eene schedelboring zijpi moeten overgaan. Een ouderling, verblijvende in het klooster te .Waerschoot, de genaamde Felir Masuré, kwam langsheen de tramlijn gewandeld. Opeens verloor de man het evenwicht, viel en kwam met het hoofd terecht op den borduursteen. De ongelukkige, vreeselijk gekwetst, werd in het klooster gedragen, waar hij, niettegenstaande de beste zorge^i, gestorven ia. Nabij het gemeentehuis te Embourg, heeft een erg auto-ongeval plaats ge had. Een inwoner der gemeente was met zijn hond op wandel, en het beest ging verrast worden door een auto, op. weg naar Chênée. De man stak de baan over om het dier bij den balsband te grijpen, maar werd zelf door den auto gegrepen en verscheidene meters ver re geslingerd. Men nam hem erg ge kwetst aan lie.t hoofd op en er werd voor een schedelbreuk gevreesd, zoodat zijn toestand zoo goed als hopeloos be vonden werd. Het slachtoffer is een ge naamde Henri Peree, 58 jaar, gehuwd en huisvader. Mijne moeder is ten minste hij mij gebleven; mijn vader is weggegaan zonder zich om ons te bekommeren. Drie en twintig jaren houdt hij zicli verre van mijne zuster en van mij, zoo verre dat wij, eenige dagen geleden nog in den waan verkeerden, dat hij overleden was. Ik ontmoet hem hier op het strand, h:.j hoort, mij mijnen naam uitspreken en bij zegt niet: «ik hen uw vader», en als mijne arme moeder hem ontmoet, meenende zich tot. een vreemdeling te wenden, laat hij haar met de wanhoop in het hart weggaan. Veroordeel hem niet, Sybrand. 't Is waar, hij ook moet zijne re den doen gelden; doch op het, oogen blik dat mijne ongelukkige moeder meer alleen staat dan ooit, mag ik haar niet verlaten. Ik ben geen kind meer, Adriana, ik'ben man genoeg om thans tegen de moeilijkheden des levens te kampen. Er is vastberadenheid in de stem des jongelings, én toch* zijn zijne anders .zoo vriendelijke oogen met tranen ge- vuld. iEn echter is er één punt, waarin ik meer tot mijn vader getrokken wordt, dan wel tot mijne moeder: het is in datgene waarin Adriana optreedt. Laat mij in al deze groole gé- beurtenissen ter zijdeik gevoel meer dan ooit, dat ik op dit oogenblik én in dez"é 'onverwachte familie-ontmoeting misplaatst ben. rNeen, neen, neen! Dé kinderen hebben tcfoh* zeker ipeéx tggSfi bet ziekbed dés y&ders te. omringen dan eene vreemde, en aan de betere bewaking dan aan die een9 engels, kan uw vader niet toevertrouwd w;orden. Gij zijt hier nog alijd ten uwent, en wij zijn er nog vreemdelingen. Ik kan nochtans niet nalaten mij-» nen vader van al Tiet gebéurde te on derrichten, en deze, ik ben er zeker vafly zal verlangen dat ik heenga, zoodra do gelegenheid zich aanbiedt. Doelt gij op de tegenkanting mij ner moeder? Neen, ik beoordeel den toestand niet van deze, noch van eene andere zijde die uwe familie betreft, ik beoor- deel liem bet eerst v.an mijne zijde. Ik zou u niet gaarne zien heen gaan, Adriana!' Beloof mij dat gij niet vertrekken zult. En indien ik heenging, zoudt gif dan denken dat ik niet zou verlangen n' wéér le zién? en onder het mompelen van die woorden buigt zij het hoofd» om den blos op bare wangen te verber gen. Ga nu stil naar boven, en ge denk dat er geschreven staat: eert uwen vader. Dat zal ik, antwoordt de jonge ling. Nu de jongeling eenige minuten ia-, ter weer beneden komt, omdat df koortsachtige slaap' van zijn vadei^ voortduurt, ziet bij Adriana niet meer? in afwachting zet hij zich in de veran-, da. Hij heeft er overigens behoefte aait1 om alleen tc zijn. .Waar ia Me juffer Dal i ska? Vb JfórvöI&Lï.

De Volksstem | 1925 | | pagina 2