Vreeselijk moto-ongeluk te Breedene Akelige ontdekking in het kamp te Leopoldsburg Matroos gekwetst ^ALLEEN IN DE WERELD AUGUST SNIEDERS Eeu gevaarlijke tandlooper Doodelijk auto-ongeluk De slachtoffers der mijn Het vreeselijk geval te Nil St Vincent Naar Congo Doodelijk ongeluk te Lokeren Schrikkelijk aulo- ougeluk le Brugge Zoo niet verwacht Erge werkongelukken te Schaarbeek Be Brusseïsche gauwdieven Brandramp te Esschen Men moei durven Jammerlijk ongeluk le Lookrisly Onder eene inzakking bedolven Tram ontriggeld Zonderlinge slaking le Weenen TWEE SLACHTOFFERS. Een vreeselijk ongeluk komt twee families van Oostende in rouw te dom pelen. De motorijder Maurits Van Schaever- boke, 29 jaar, wonende in de Korte- et raat, reed baandag avond, rond 11 ure, in volle vaart langs de baan van Breedene. Hij was vergezeld door een 17jarig meisje, dat op den aclhterzadcl zat. Plots men weet niet uit welke oor zaak, maakte de moto een geweldigen sprong en de twee personen werden met vreesdijke kracht ten gronde geslin gerd op den kant der baan. Het meisje bleef op den slag dood. Wat Maurits Vau Sdhaeverbeke betreft, men voerde hem naar 'het gasthuis, waar de onge lukkige kort na zijn aankomst aan de bekomen kwetsuren bezweek. Begin der maand Mei verdween spoorloos in het kamp van Leopolds burg een soldaat van Montignies-sur- Raiufore, de genaamde Latoir Ernest. Hij werd dan ook als deserteur aanzien. De ouders werden van die verdwijning op de 'hoogte gebracht., en men begrijpt den angst en de vrees van die men- séhen. Overal werden opzoekingen ge daan. doch alles bleef vruchteloos. Zaterdag nu. was een adjudant met zijn hond op ziek naar zijne kiekens in een eikenbosch van 'liet kamp. Eens klaps bleef de hond staan.'De adjudant, volgde het beest cn groot was zijne ontsteltenis: voor hem lag het lijk van een soldaat, waarvan het hoofd wel op drie meter afstand van de romp lag. Het was de genaamde Latoir Ernest. Het li jk was reeds in verren staat van ont binding. Bij nader onderzoek vond hij niet ver van liet lijk een revolver, waar van twee hallen afgesdhoten waren; wat verder lag een eenzelvigheidsbe- wijs. In een zijner zakken vond men de geldbeugel inhoudende fr. 4.15. De ad judant gaf van zijne (bevinding verslag aan zijne ovenheid. Het lijk werd op eene draagbaar naar het doodenlhuie van het kamp overgebracht. Daar ging men over tot de lijkschouwing. Men weet. niet of het hier een zelf moord is of moord. De toestand waarin het lijk gevonden werd doet veronder stellen dat hier een moord gepleegd is. •De ouders van den soldaat werden van het gebeurde op de hoogte gesteld, en Zondag zijn deze 'het lijk van hun zoon 'komen erkennen. Maandag werd het stoffelijk overblijfsel van den ongeluk- kigen soldaat met. den trein van 7 uur naar zijne geboorteplaats overgebracht. Deze akelige ontdekking heeft in het kamp een groote opschudding verwekt en is het voorwerp aller gesprekken. De matroos A. Tench, 30 jaar, wo nende te Londen, behoorend tot de be manning van dc Poolmina ge meerd in het Vergoteddk te Brussel, is Maandag nacht het slachtoffer geworden van zijné .onvoorzichtigheid. Hij keer de tegen 1 uiir 's morgends uit de stad in dronken toestand weer naar zijne boot. Om den weg te verkorten klauter de hij óver de afsluiting van de Stea- nierskaai, doch bleef met de linkerbil aan een ijzeren staaf 'hangen. De ijze ren punt drong den zeeman diep in het vlèeseh en veroorzaakte eene erge won de. Men heeft den gekwetste in allerijl naar het Brugmanngaslthuis gebracht, waar hij Ier verpleging gehouden werd. een verhaal uit onze dagen DOOn •15ste Vervolg. Dobs, die voor het plaatsbureel staa't, heeft het biljet van vijftig francs in de hand en Oliiduc toont hem, over het volk heen, een vijffrankstuk. Neem twee plaatsen, Dobs roept hij. En gij weet niet waar ik heen ga! ])at is mij onverschillig ik ben wereldburger. Dobs die vertrouwen heeft in het zil verstuk dat hij van verre heeft gezien, troost zich, neemt en betaalt twee plaat sen. doch als hij uit het gedrang verlost is en bij Ohiduc komt. is het zilver stuk weer in een van dezes zakken ver dwenen. - De student hervat de ontwikkeling van zijn geniaal plan doch Dobs ziet hern starlings in de oogen en doet gedu rig den duim over den wijsvinger spe len cèn verzoek om cc over de brug.fc komen zooals 'het spreekwoord zegt, en dit wil zeggen to belalen Juist roept de wachter dat de trein op het punt is van te vertrekken het publiek stormt naar buiten, terwijl Ghiduc Dobs voorttrekt en in eene wagen van tweede klas springt. De wagen is slechts flauw verlicht, doch genoeg om te zien dat dc twee we reldhervormers niet alleen zijn. Dobs houdt Chiduc het kaartje voor en begint andermaal met den vinger te Dinsdag morgend begaf de gendarm- wachtmeester Mayerus, met zijn briga dier Defèclie, zioli op dienslronde, in den omtrek van Arïon. Aan de plaats Fond Lagland gdheeten. zagen de twee gendarmen een verdachten kerel en vroegen hem zijn papieren. Voor al le antwoord haalde de vagabond een re volver te voorschijn en, voor dat de gendarmenhem konden overmeeste ren. vuurde hij het wa'pen af, roepende: Ziehier mijne eenzeivigheidskaart De twee gendarmen, de eene m den buik en de andere in den omtrek van het hart getroffen, stuikten van hunne paardende dieren keerden zonder hunne ruiters naar de gendarmerie te rug. Men heeft de gekwetsten naar het krijgsgasthuis van Arïon overgebracht, waar de geneesheeren hun toestand zeer bedenkelijk oordeelden. Gansoh de gendarmerie is onmidde- lijk op zoek gegaan, om den misdadi ger, die de vlucht genomen had, terug te vinden. Maandag namiddag is te Ahin, bij Hoei een man overleden die er Zondag avond in nog ongekende omstandighe den 'het slachtoffer geworden is van een aut omdbielon gel uk. De burgemeester van Ben-Ahin be gaf zich dien avond naar Hoei en vond nabij de fontein van Ahin een man roerloos op de baan liggen. Hij deed den ongelukkigen. deerlijk gekwetst en blijkbaar door een automobiel aangere den, naar een naburig huis overbren gen. Men kon den armen man, die her kend werd als M. P. Legru, 50 jaar, wonende te Antheit niet tot het bewust zijn weerhrengen en men vreesde een noodlottigen afloop, waartoe het den Maandag namiddag ook gekomen is.„ De doodrijder heeft zijnen weg voort gezet zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Hij wordt ieverig opge spoord doch tot nog toe heeft men niet het minste spoor gevonden. De gendar merie van Hoei is maar alleen te weet gekomen dat Zondag avond rond den tijd dat het ongeluk moet voorgevallen zijn, een auto nabij de fontein van Ahin heeft moeten stoppen daar een band was gesprongen. De mijnwerker G. Nelis werd in den koolput van Abhoz gevat tussdhen de buffers van twee wagonnekens en ijse- lijk verpletterd. De ongelukkige, die do ingewanden doorboord is, werd naar eene kliniek overgebracht, waar hij on- middelijtk eene heelkundige bewerking ondergaan 'heeft. DE VERMOEDELIJKE OORZAAK De ramp te Waver zou, naar ver luidt, veroorzaakt zijn door de glibbe righeid van den makadamweg. Her haaldelijk slippen op den steenweg Brussel-Namen auto's en motorfietsen uit. Op verscheidene plaatsen is de weg als een ijsbaan en meestal worden de voertuigen naar den kant der boomen, langs den steenweg heen, gedreven. De 'h. Pirset reed met een gematigde snelheid en wilde een paar andere voer tuigen voorbijsnellen, toen liet achter ste gedeelte van zijn wagen tegen een boom terechtkwam. Zooals gemeld ont- nloftc de benzinehak, tengevolge van den schok, en weldra stond geheel de auto in lichtlaaie. schuiven, alsof deze de tooverstok ware, ,door welks kracht het zilverstuk voor den dag komen zal; doch Oliiduc ziet zoomin den vinger als het kaartje, of beter gezegd, hij wil noch den een, noch het ander zien en zet de apotheose van zijn meesterstuk uiteen, waarin hij zelf als de triomfeerende Lucifer optreden zal, gezeten op een troon van menscöien- koppen 't is zoo'n plezierige jongen, die Ghiduc. niet waar en voor voet schabel eischt hij een 'hoop konings kronen. En om al dat. schoons te verwezen lijken. een zware ioelaag uit de kas van liet gouvernement zelf dat men wil om werpen, niet waar Ohiduc vraagt Dobs lachend. Het schijnt wel dat de verradersrol niet veel op heeft met het plan doch dat is ook geen wonder. Ghiduc is een van die letterkundigen, welke als zoo dame; in zekeren kring wel te boek staan, doch die nooit iets voortbrengen om hun genie te laten beoordeelcn zooals Dobs doet. De naam van Ohiduc figureerde, wel is waar, in alle mogelijke prospectussen van congressen, ontwerpen van voor- dracliten en vergaderingen, soms wel- cens in dit of dat gedienstig weekblad maar Chiduc was meer bepaald een po litieker, die de kunst aan de staatkundi ge beweging onderdanig maken wil, omdat alles, volgens hem, naar dc zege praal zijner denkwijze streven moest maar eigenlijk omdat in Belgie de kunst in dergelijk geval, meestal de beste ren ten geeft. Nu kleeft Dobs wel is waa?' datzelfde stelsel aan. doch deze heeft AFREIS VAK DE «ELISABETHVILLE» TALRIJKE ZENDELINGEN: KAAR HET ZWARTE LAND. Dinsdag voormiddag, ten 11 ure, vertrok de Belgische stoomboot Elisa beth ville», kap. Mommens, uit. de ha- veu van Antwerpen naar Congo. Een ontzaglijke menigte op de «k&aien en op het waudelteiTus. De «Elisabethville» is vertrokken met tot het minste plaatske bezet. Aan boord bevonden zich 156 pasagiers van lste; 109 van 2de klas rechtstreeks voor Congo en 45 passagiers voor andere aanleghavens. Onder de passagiers vele beambten van het ministerio van Koloniën en vertegenwoordigers. van thandelsveree- nigingen maar ook eene karavaan zen delingen, toebehoorend aan verschil lende geestelijke orden, die zich gaan opofferen voor den beschavingsdienst onzer zwarte broeders. Voor de Missiën van Scheut vertrok ken, de Eervv Paters L. De Brandt. J. Oallaert, J. Van der Hoven, J. Daems, E. Wolters, A. De Groot, J. Vissers. J. Rergoyne en dc Eerw. Broeders AMar tens, C. Holtliuyzen, J. Diks. Voor de Zendelingen van het H. Hart vertrok ken de Ecrw. Paters G. Hulstraet, M. 'Es, J Moeyens, dé Eerw. Broeders G. Van Kollenberg, <x. Fieuren, de Eerw. Klisters J. Deroppe. M. Trigalet, B. De Saeytyd,. A. Carle, M. Berthet. Voorls had men'de Eerw. Pater Bervoets, var» het Orde der Dotriiuikanen, de Eer waarde Zusters L. Lessenne en A. Slranart, van liet Orde der Redempto- riimen; de Eerw. Zusters M. Stimtewa gen en J. De Weerdt van het Orde der Zusters van Liefdadigheid; de Eenv. Broeders C. Schepers, J. Vanheghe, Fr. Lontie, H. Van dei Meeren en A. Sluys, van het Orde der Broeders der Christe lijke Scholen, dc Eerw. Paters Lamoral. R. Allain en B. Tlioreau, van cle Abdij van St. An dries. Acht studenten van cle Koloniale Hoogesehool bevonden zich ook aan boord; MM. J. Five, C. Carlier, P. Nnu- welaert, Oh. Verellén. P. Brumagne, F. Peigneux, M. Visliard, A. Mast. Onder dc vooraanstaanden die men aan boord -bemerkte stippen wij aan: Mgr De Cleene, bisschop-titularis van LeopoldstadEE. Paters Potters en Cruyen, der Missies van Scheut; Eerw. Pater Deblout. procurator der Missies van de Vitte Paters van AfrikaZ. E. TI. Zech. pastoor-deken van O. L. Vrouwkerk. De Elisabeth at 11e» had eene volle lading. Op het voordek stonden groote kassen met autos, zware machinerie,enz. vV* Maandag avond, rond 7 ure, kwam Pieters Leopold, oud 52 jaar, voDende in de Zeloslraat te Pokeren niet kar en paard 'huiswaarts gereden. Hij had bij zijne klienten kolen gevoerd. Gekomen in voornoemde straat verschrikte het paard en sprong door. met het ougaliik- kig gevolg dut "Piólers van zijne kar stuikte met de borst op de voettrede cn dan onder de wielen terecht kwam, wel ke hem over de borst reden. Pieters werd naar zijne woning ge bracht, waar hij eenige stonden nadien overleed. Over ongeveer een jaar is de vrouw van Pieters ook plotseling gestorven. Pieters was een eerlijk wciikman die van iedereen geacht werd. niettemin eene bepaalde minachting voor Ohiduc als... letterkundige. Ohi duc is zelfs geen letterdief hij brengt niets in de wereld dan onbekookte plans. Dobs laat dan ook het gesprek over het plan varen, als een dor blad op den adem vau den wind, en doet andermaal een aanval op den zak van den wereld hervormer. Ohiduc weet 'het gesprek nogmaals af Ie leiden en zegt in vervoe ring' "V Maar Dobs, gij hebt mij meege sleept en het vuurnionster voert mij pijlsnel door de ruimte zeg mij nu waarheen gij mij brengt I Heb ik u meegesleept Of liever neen, gij Dobs deedt het eigenlijk niet 1 Neen, daartoe zijt ge te koud, te ongevoelig voor het sehoone en verhevene Mijn geestdrift, mijn poë tisch gevoel sleepte mij uit de opene, frissche straat in dit smachtend, rollend graf. enkel door een lamlendige doods- lamp verlicht 1 Ik zou u tot in de hel - neen. dat is geen realism, want dat ding is er niet 1 i;k zou -u tot in den bran denden Vesuvius gevolgd zijn, in de hoop dat gij evenals ik 'het hart voor het geniale Sihekesperiaansche plan dat in mij woelt, brandt en vlamt, en mijn plooiend hoofd nog zal doen bersten, zemelt voelen kloppendoch de knnst is uit de wereld, of heter gezegd zij is er nog niet in Ohiduc, ge verveelt >ne "doodelijk met al uwen onzin., "Waaróm, indien ik u verveel, hebt gi j mij dan meegesleept Zijt gij zinneloos kerel Dobs, ik wil eindelijk bepaald wé- Een verschrikkelijk ongeluk, dat den dood van bet slachtoffer voor gevolg had, is Maandag namiddag langs do St. Pieterakaai, te Brugge, voorgeval len. Het kind Wilfried van Borel, oud 5 jaar, speelde langs de kaai voor bet schip zijner ouders, dat daar gemeerd ligt. Het veikeer is zeer grevt langs de ze baan. Opeens kwam een auto aange reden, Ihet kind, onbewust van het ge vaar, liep den steenweg over en we{*? overreden, niettegenstaande de pogin gen van den geleider die het onmoge lijke deed om het ongeluk te vermijden Het arme jongentje werd met geklo ven schedel en erge verwondingen op genomen. Hij gaf. geen teeken van le ven meer en een bijgeroepen genees heer kon si echts den dood vaststellen. Het lijk'je is naar het St. Janshospi- taal overgebracht De auto behoort aan M. Marinus Vanderhoort, wonende Mansstraat, 20, te Antwerpen. Langs de baan van Antwerpen reed een slachter van Stekenc met yleesch naar dc stad. Op 'het grondgebied St Gillis-Waas, deed een behendige kerel poging om een hesp van de kar te né men. Ongelukkig voor hein werd hij ontvangen op een zweepslag waarop hij kon vluchten in de duisternis. De poli- cie onderzoekt de zaak. 'Dinsdag morgend is aan een in aan- bouwzijnde 'huis, gestaan Schaerbeek- sc'lie Haard, een pijnlijk ongeval ge beurd. De loodgietersgast Ant. Pionet, 18 jaar, wonende Van Droogenbroeck- straat duwde er eene stootkar geladen met materiaal en werd gepletterd tus- sohen een ander voertuig en het zijne. De ongelukkige is vrij erg gekwetst aan de ledematen. Men heeft hem de drin gendste zorgen toegediend in het gast huis. Denzelfden morgend had aan een huis der Paul Leduestraat. eveneens Schaerbeeksélie Haard, een ander on geval plaats. Aug. Dekdker, aardewer ker, wonende te Sint-Joost-teu Noode, werd er verrast en gegrepen door een wagon net je waarmede zavel werd ver voerd, en aan het hoofd en het oDcler- 4ijf gekwetst. Werklieden die ooggetui gen waren van het ongeluk, snelden toe en namen het slachtoffer op. dat in al lerijl naar het gasthuis werd gebracht. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. M. Osc. Joop, van den Gentsöhen- steemveg te Meirelbeke, is Maandag na middag in de hoofdstad, terwijl hij per tram van de Zuidstatie naar de Noord statie bolde, het slachtoffer geworden van een bohendigen gauwdief. Deze heeft hem namelijk een brieventeséh ontfutseld die eene som van 350 fr. en daarbij nog za'kenpapieren 'bevatte. Zekere O. Bruyneels, uit Godfried van Bouillonstraat, bevond zidh Maan dag avond in den omtrek der Noord statie te Brussel, toen hij op zeker oogenblik ,mc-t ontsteltenis bevond dat zijne brieventescti met 1050 fr. en za- kenpapieren verdwenen was. De man. weet niet of hij ze verloren heeft, dan- wel of hij het slachtoffer ls geworden van een behendigen gauwdief. Hij heeft de politie der Kruisvaartenstraat verwittigd. ten. waarheen gij mij voert en Oliiduc staat recht in den wagen en neemt eene theatrale houding aan. Waarheen i'k u voer Wel ner gens, want gij zijl zoo'n aantrekkelijk schepsel niet om geschaakt te worden maar ik, ik ga naar zee, naar Blanken- berge. Wat Naar. Jadat verwondert u Naar zee herhaalt Ohiduc, en 'hi j voelt eene krioroelmg tot in liet toppunt zijner haren. Naar zee en hij denkt aan al de onaangenaamheden die hem daar eenige dagen geleden als een ha gelslag op het lijf gevallen zijn ;doch h_ij toont zich man en zich vierkant neer zettende roept hij uit 't Is mij wel. Ik héb te Blankenberge. in dat nest, juist nog eene oude rokeuing te vereffenen. -Zoc", hebt ge daar nog het een e» ander in te beuren zegt Dobs en schuift alweer, fnet een schelmsc'lien glimlach op de lippen, den duim over den wijsvinger. Geld, altijd geld antwoordt Chi duc met verachting; Neen, als rk spreek van eene te vereffenen rekening, dan bedoel ik dat zij in 'bloed meet geschré ven worden. Brrr doet Dobs en rilt kunstma tig gelijk in een kluchtspel op het too- neel overigens de wagen zelf schokt en schijnt te trillen van ontzetting bij de bloedige ontwerpen van den student. Chiduc, gij hooit niet tot de democra tie, maar tot de sanguinocratie 1 Ge hebt 't gezegd, gezegd hebt 't: En om wat red^n moet ^et water Tijdens een onweder dat boven de gemeente hing, sloeg de bliksem neer op de schuur van Frans Ceuppens, land bouwer, wonende wijk Sleenpaal. Op eenige oogenblikken geleek het gebouw een echten vuurpoel. Dadelijk werd dc brandweer van Esschen verwittigd, die aanstonds ter plaatse kwam, om den vuurgloed uit te dooven. Aan nog'Tets te redden, kon niet meer gedacht wor den. De schuur, wélke gdheel dén oogst bevatte, ging in de vlammen op. Ver brandden nog liet paard, 1 kalf, 2 var kens en konijnenverdér landbouwue- rief, als kar. zadel cn werktuigen. Do schade is zeer aanzienlijk en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedokt. Vrouw Ceuppens was zoodanig verschrokken, dat men haar te bed moest dragen, en aanstonds den genees heer ontbieden. Bii afwezigheid van M. Lebrun ko- lenhandclaar, Voorgevelstraat te Brus sel zijn dieven bij middel van valsche sleutels in zijn magazijn gedrongen en 'hebben er 38 zakken kolen gestolen, welke rij met paard en vagen wegge voerd hebben. De policie heeft een on derzoek geopend en zou op liet spoor zijn der schuimers, wier aanhouding dan ook nakende zou zijn. De handelaar Petrus De Baels, wo nende wijk Hvfte, was achter zijne wo ning gegaan om zich te gaan wasschen aan een 'kleinen regen waterput. Terwijl de man voorover gebogen was, kreeg hij een bloedopdrang en stuikte Qiet hoofd voorover in den put. De geburen snel den aanstonds toe en haalden den man op. doch de ongelukkige had reeds op gehouden te leven. vAAy Nabij de statie A an Walcourt, worden aardewerken uitgevoerd. Dinsdag had eene instorting plaats en drie Italiaan- sdhe werklieden werden er onder bedol- A*en. Twee der slachtoffers konden ge red worden zij waren evenwel ge- kAvetst. De derde werkman Gustave To- niolo, 24 jaar oud. die de zwaarste vracht aarde op het lichaam gekregen had bleef op den slag dood. V Maandag ontriggelde de tram op Maeseyck, die op Grimby om 8,40 ure vooilbiirolt Door den schok werden ver- schillige vensterruiten gebroken. De landbouwer Willem Cramer werd zwaar gekwetst aan den rechterarm en aan do borst. Weenen, 15 Rept. Tijdens de jongste betooging der slakencïe bedièn- den hebben de bedienden van het ge recht-hof eATeneens het werk stopgezet terwijl een geding volop aan den gang Avas. 2ij namen heel eenvoudig den be klaagde mee. De prokureiu' heeft, naar aanleiding van dit feit, een verzoek om redhts\-er- volging ten laste van deze bedienden ingediend. Zij worden beschuldigd van het plegen van geAveld in het openhaar en beleediging van het gerecht, feiten Avaarop een gevangenisstraf van 10 jaar staat. der zee in bloed veranderd worden, Griduc Ik heb daar nog een oud tweege vecht hangen. Tnsschen twee Ghampagne-flcs- soluin Neen, tusschen een lafaard dié de vlucht nam en mij, die hem te vergeefs op 'het strand wachtte. En nadien, Öhiduc, hebt gij zon der twijfel ook de vlucht genomen, cn ge zegdet gelijk Krelis in het school boek ik haat mijn vijand, 'k wil hem zelf van verre niet zien. Dobs, gij zult mijn getuige zijn gij zult zien "hoe ik dien ellendigen burg graaf Ha, 't is een burggraaf Hoe ik dien burggraaf zal... ea Ghiduc staat in de wagen en garde, het rechterbeen, met min of meer gebogen knie, vooruit, den linkerarm opgehe ven, den rechter draaiend en zwaaiend alsof hij in dezes Qiand eene floret houdt en eindelijk, onder het uitroepen van «touche», met ziin vuist op do borst vari Dobs terecht komt. die hem echter op zijne (beurt schaterlachend een Iklaip geeft, welke hem met de beenen in de boogtc. tusschen de banken van den wagen doet tuimelen. De persoon, die schuins over de twee reizigers zit. moet denken dat bij zich tegenover twee ontsnapten uit het zin- nelooshuis bevindt Ghiduc richt zich geholpen door den vreemdeling, op eri met die onwankelbare onbeschaamdheid hem zoo eigen, zegt bij, na n. 3 mot eene buiging bedankt té hebben ji'LSeryolgl.)

De Volksstem | 1925 | | pagina 2