Onze drijvende tentoonstelling 0,> zoek naar een bedrieger SLLEEK !N DE WERELD AUGUST SN1EDERS Onzö Vorsten te Calcutta Doodelijk rijwielongeluk te Harelbeke De aanranding op de gendarmen te Arlon Een inbreker verraadt zich zelf Engelschman bestolen te Brussel Hevige brand tc Verviers Wederom een auto gestolen te Brussel Misdadige brand Belangrijke aanhouding De Fransche konsu! le Danizig verongeluk! Een Belg aangehouden te Parijs Goede vangst te Antwerpen V Aanslag te Mexiko Elixir De Kempenaar Hel doodelijk ongeluk te Ca;ipeilen Weekoverzicht der Beurs van Brussel GEROEP OP DE BELGISCHE XIJ VERAARS. Hot Belgisch Sehoolschip L'A ve il ir» zal eerlang naar AUSTRALIË .vertrekken. Dé bescheiden proef van tentoonstel ling, ingericht aan boord van het Sehoolschip, tijdens 'het laatste verblijf in TAMPA, Florida, werd met een vol- ledigen bijval békroond. DE ASSOCIATION MARITIME BiFLGE, Reederij van het School sch ip_, besloot dan ook haar begonnen initia tief voort te zetten, met in Australië een nieuwe tentoonstelling op touw te zet ten. Het is. klnarblijkend dat de produc ten die in Florida belang konden ver wekken, ganséh verschillend zijn met 'deze welke gevoeglijk naar Aastralie •kunnen gezonden worden. Daar Het vertrek van liet Sehoolschip nakend is en er slechts een veertiental dagen overblijven ter voorbereiding van stalen, verzoekt de Association Mariti me Beige zeer dringend de belangheb bende nijveraars. zich met haar in ver binding te willen stellen met het oog op het aanbieden van stalen voor de overzeesche landen. Het deelnemen aan de tentoonstel ling is kosteloos. I.'A VEN IR» zal waarschijnlijk SYDNEY of MELBOURNE aandoén. Onder de soort-artikelen die een ze ker belang voor Australië daarstellen, kan men noemen: Fijne en gewone bekermakerij (go- boietery) Luxe- flesch jesmakerii Tapijten, kunsttapijten, kantwerk. bon nelerie-arti kei enlin n en goed ameublement-weefsels. waschbare en gedrukte katoenen weefsels; Wapens Geel-koperwerk Handscnoenmakerij Verwen, vernissen en scheikundige producten Gedreven zilverwerk Zuivere wollenstoffen voor mans kleederen Marokijn werk; Kaderbaguetten (lijsten) Perkament- gekleurd en behangpa pier. In geval van deelneming, worden de belanghebbenden verzocht zich onver wijld te wenden tot de ASSOCIATION MARITIME ^BELGE, Naamlooze Ven nootschap. 25. Jordaenskaai, Antwer pen ten einde alle nadere inlichtingen te bekomen. Bij de Antwcrpsche policie werd door de genaamde Ysewyn D.. bedien de. wonende St. Janskaai klacht neer gelegd tegen een persoon zich noemend Al. Colyn, wonende Van Beersstraat, 43. Naar het blijkt zou laatstgenoemde in een plaatselijk dagblad vc?.-*&hillcJide aankondigingen laten verschijnen, .Ibe- dienden vragend voor eene fabriek van scheikundige produkten. te Brussel ge vestigd en waarvan hij zoogezegd te 'Antwerpen een groot bijhuis bezit. Ysewijn werd eene betrekking als magazijnier aangeboden, doch moest eene som van 5050 frank als borg stor ten. Toen de man zich in den dienst aanbood scheen niemand iels van de zaak af te wéten. Al wat men er te weet kwam wtrs, dat reeds verscheidene per sonen op deze wijze waren beetgeno men. Proces-verbaal werd opgesteld en het gerecht bevool de opsporing van den bedrieger. een verhaal uit onze dagen DOOR 47ste Vervolg. God heeft het niet gewild, fluis tert de Zuster, en dit is zoo zoet. zoo on derworpen, zoo welwillend gezegd, dat de ruwe er. boosaardige trek van liet ge zicht dos ouden mans verdwijnt, en hij zijne dochter weer met éene mengeling van belangstelling en verwondering aanstaart. Ja. zegt hij dat is wel mogelijk, God vilde gewis dat uwe kinderen, die u dood waanden, u zouden weer zien. Ja, gi j beiden zijl goed. Gij vooral zijl een engel van goedheid. Tk heb een cindeloozcn eerbied voor u.... Ik ver dien niet door engelen gediend te wor den. Spreek zoo niet, ik smeek het u I Doch gij zijt wel naar vreemde slagvelden getogen, hoe jong en hoe teer ook. om niensehen die u gansch vreemd waren uit liet bloedig slijk op te heffen, te verzorgen en tc beminnen: deuk dan dat gij ook hier bij een zwaar gewonde staat, die wel is waar niet door den 'kogel of bajom.et werd neergewor penmanr die. in den kamp tegen dc levensrampen, diep.bloedig diep in het hart getroffen werd. De Koning en de Koningin der Bel gen die op dit oogenblik Éngelsch-[n- dië bezoeken, zijn te Calcutta aangeko men waar zij door de overheden en door de Belgische kolonie verwelkomd werden. De Belgische Vorsten werden door de bevolking geestdriftig toege juicht. Te hunner eer was een feest in gericht in 't St. Franciécus-Xaverius Kollege. Koning Albert en Koningin Elisabeth verklaren verrukt te zijn over hunne reis en over het onthaal dat zij genieten in al de steden die door hen bezocht worden. Woensdag avond na 6 ure kwamen eenige wielrijders, werklieden die hun arbeid geëindigd hadden, in dolle vaart gereden langs het gehucht Staceghem te Harelbeke voorbij de hoeve van den landbouwer Achille Hanssens. Die wielrijders waren van Meiüebeke. Achiel Hanssens, 64 jaar oud, die op eenige meters voor de intrede van zijn hoeve, met zijnen schoonzoon stond te klappen, werd door een der dolle wiel rijders omver gereden, ten gronde ge worpen waar hij bewusteloos bleef lig„- gen. De man werd opgenomen en naar zijne woning overgebracht, waar hij een uur nadien aan de gevolgen overle den is. Een streng onderzoek werd ingesteld. Be wachtmeester Majerus overleden. Wij hebben de aanranding gemeld, welke te Arlon gepleegd werd op twee gendarmen, en waarbij de wachtmees ter René Majerus doodelijk gekwetst werd. De ongelukkige is Woensdag na middag overleden. Zijne familieleden waren om zijne bedsponde geschaard. Het slachtoffer zegde aan elkeen vaar wel en vroeg dan dat men gezamenlijk zou bidden, opdat de Heer hem zoo spoedig mogelijk zou verlossen uit zijn lijden. Weldra blies de ongelukkige den laatsten adem uit. René Majerus was geboren in 1898 te Cauvillers. 't Is daar dat zijne lijkpledhtigheden Zater dag zullen plaats hebben. In de maand Juni werd ten nadeele der 'handelaarster M. De Pooter, wo nende Sol rijnstraat. 8, te Antwerpen eene som van 15.420 fr. ontvreemd. Al hoewel men zekere vermoedens had werd den dader niet gevonden. De dief heeft zich zelf nu verraden door zijne buitengewone uitgaven en verteer dat bij maakte. Dit heerschap J. N., vroe ger wonende Lozanasfraat, 6, doch over enkele dagen gehuwd en wonende Twee Mondstraat, te Deurne. had nog voor 9000 fr. meubelen gekocht, wat op spraak verwékte. N., zou door den drang van familieleden reeds bekente nissen hebben gedaan. De politie die nu ook materieele bewijzen zijner plichtig- lieid in handen heeft, stelde proces-ver- baal op. De genaamde Arthur Lorrie, wonend te Newcastle (Engeland) en op bezoek te Brussel, bevond zich op hot platform var. een train en werd er nogal duchtig tegen het lijf gedromd. Gekomen op het Rogierplein, stelde de Engelschman vast, dat zijn brieventasch met 25 pond sterling (meer dan 2750 fr.) de pijp uit was. Heeft men u dan zoo zwaar ver- ongel i.ikt, vader? -Ja, zwaar, zwaar! en de stem van den ouden man klinkt hol. als komt zij uit een graf. 't Moet wel zijn', andei's zoudt gij zoo lang niet, onder een vreemden naam, van uwe kinderen verwijderd zijn gebleven. ,De oude man fronst de wenkbrau wen Zuster Theodora dringt met haar fi jngevoeligen geest tot in zijn gemoed door, en haast zich te zeggen I!k maak er u geen verwijt vanik kan over den toestand niet voldoende oordeelendoch, vader, en zij laat zich langzaam op' de knieën zakken en zijne band met hare beide ihanden omklem mende, voegt zij er bijhebt gij er nooit aan gedacht wat zware straf gij uwe kinderen, die toch onschuldig wa ren, oplegdet met heen te gaan? Uwe moeder had de waarheid moeten zeggen Dat ware eene marteling te meer voor ons geweest't was misschien nog zoeter te denken dat gij in den Hemel waart, dan te weten dat gij hier als een banneling,'V/ic weet waar! rondzwerf- det. 't Kan zijn; ieder stap dien gii gedaan liadt, zou wellicht den haat nog hebben vergroot. Die haat moest allengs uitbranden, en ik gevoel het, gedoofd i? hij nog niet. Misschien zal hij dit eerst zijn in bet graf... Tk heb haar, uwe moeder, gezien: gij weet liet, en zij is nog wat zij voor drie-eo-twjjitig jarep Woensdag heeft in de schrijnwerke-1 rij, werkplaatsen van MM. Beaupain, gdbroeders, in de Limburgstraat, een geweldige brand gewoed. Het vuur was uitgebroken in het perceel dat voorbe houden is aan de werktuigen en den elektrischen motor. Toen men het ge vaar bemerkte hadden de vlammen reeds eene groote uitbreiding genomen en dreigden eene groote ramip te ver wekken. De brandweerdienst der stad, dadelijk verwittigd, was spoedig ter plaats en 'bestreed uit alle kracht het vernielend element. Na twee uren wer ken was het vuur overmeesterd. Een pompier is gekwetst geworden. De schade aan het bewerkt hout en de ma- chienen wordt op 200.000 fr. geraamd. Woensdag namiddag, liet M. A. Van Bree, wonende te Ju met, op doorreis te Brussel, een oogenblik zijn auto on bewaakt staan, op de Zuidlaan, ter hoogte van het Zuideapaleis. Een stout moedige dief maakte van de gelegen- heid gebruik om aan Het stuur te sprin gen. en met den auto de vlucht te ne men. De beschrijving van den gestolen auto, een stuk van 20.000 fr. waarde, is door de politie in alle richtingen ge zonden. Woensdag avond bralk er brand uit in den gang der zolderkamer van een huis op den Antwerpschcnsteenweg te Brus sel. De pompiers van den post der Dy- lestraat en van de Kazerne snelden spoedig ter plaats en waren het vuur weldra meester. In den gang werd een sterke petroolreuk waargenomen en men vond er een half opgebrande wiek. Dit schijnt genoegzaam aan te duiden dat oen misdadig opzet, in 't spel was. De brandstichter wordt ieverig opge spoord. Woensdag avond rónd 9 ure werd te Brugge een vreemdeling, zekere H. M., geboortig van Parijs en wonende te Ma- lo-les-Bains (Fr.), door de politie aange houden onder de besehuldiging van menigvuldige aftruggelarijen ten na deele van inwoners alhier gepleegd. In de laatste dagen waren bij de poli tie -klachten gekomen van de gen a a in den Ballegeer, velomaker, Kruitenberg- straat, Deucer, tapijttier, Waalsche- straat en Pattyn. eleetriekbewerker, Kyipersstraat, bij wie voornoemde per soon zich aangeboden'had, alsmede bij vele andere personen die tot biertoe nog onbekend zijn, voor hét plaatsen van aankondigingen in dagbladen. De persoon ontving dadelijk liet geld. doch min dadelijk was het verschijnen dor aankondiging die nooit verscheen. Do aftruggelaar was Woensdag terug naar Brugge gekomen, ongetwijfeld om nieuwe slachtoffers te maken, maar hi j werd gesnapt door de policie. Hij blijft aangehouden ter beschikking van den prokureur des konings. M. Monnier, Fransche konsul te Dantzig, was Woensdag op bezoek in de Poolsche haven van Gdynia. Voor bijgaande langs eene 1 kaai, waar men bezig was met stccnkóot te lossen, werd hij verrast door een wagon en met groot geweld ten gronde geslingerd. De kon- sul was zeer erg aan het hoofd gekwetst en in oost naar het gasthuis overge bracht worden, waar hij kort. nadien overleden is. was. Zijt gij dan geen Kristen, vader, en bidt gij niet ieder dag: vergeef ons onze schulden, gelijk wij vergeven onze schuldenaren? Heeft onze moeder u wreed beleedigd. wie weet wat zij tot hare verontschuldiging heeft in te brengen. Hebt gij haar wel ooit ge hoord Neen, dat was nutteloos; ik heb zelf niet eigen oogeïi gezien, met eigen geest geoordeeld. Ik heb het reoht niet uwe daden te beoordeeld)ik mag mij zelve niet als rechter aanstellen over mijnen vader en mijue moeder, maar gij kunt haar gee- ne rechtvaardigheid weigeren. Hoe zwaar ook verongelijkt, bad de Zalig maker op het 'kruis vöór zijne vijanden, en gij zult dat voorbeeld volgen. Neen, als 'Z;IJ komt is alles weer gebroken ik zal andermaal heengaan en ditmaal zult gij, ik verzeker het u, mijn spoor niet meer ontdekten. Tn dat geval zoudt gi j ons, uwe kinderen en u zelven, diep ongelukkig doen zijn. Gij bekent eene wonde in het hart te dragen, vadergij zijt, zegt ge, diep ongelukkig en gij ontvlucht het middel om die wonde te zalven en te genezen. In de eenzaamheid vond ik rust. Neen, ware rust vondt gij er niet: de afzondering gaf u enkel eenige zins begoocheling; doch nu, na het ont- sl uier de geheim, zal zij u zelfs deze niet meer geven. De genezing ligt hier, bij uw£ kinderen. De wonde uws harten Maandag bevond zich te Parijs in eene bank der avenue de l'Opéra een netgekleed heer, die zich De Koeher noemde, afkomstig van Halle. Hij wou 40.000 frank Braziliaansche titels verhandelen. Hij liet de waarden achter, zeggende dat zijn secretaris 's anderdaags liet geld zou komen halen. Maar een policieopziener, die in do bank aanwezig was, werd getroffen door de zonderlinge doening van dien heer. Hij nam aanstonds inlichtingen hij het Belgisch gerecht en stuurde, samen met de beschrijving der titels, de foto grafie van De Roeher op. "Weldra had men de zekerheid hier te staan tegenover den genaamde Georges Barro, 36 jaar, handelsbediende te Ant werpen. De titels kwamen voort van een diefstal op Kerstdag van 1923 gepleegd in een huis der Olinstraat te Etterbeek, Vvaar voor 100.000 frank waarden wer den ontvreemd. Barro werd aangehouden en zal uit/ geleverd worden. Hij had een som van 40.000 frank op zioh.'Zijn «sekretaris» dien men vermoedde een zekere Maures, van Danzig, te zijn. wordt opgezocht. vA/* Donderdag morgen werden door do opsporiugsbrigade in een logementhuis der Statiestraat te Antwerpen, twee be ruchte inbrekers aangehouden, zekere Jozef L., 31 jaar oud, bijgenaamd «'t Baardje van Berchem», woonachtig Ei kelstraat, en zékere Alfred H., 20 jaar oud, een Pool, verblijvende Euterpa- sfcraat, te Berchem. Deze twee kerels zijn beruchte inbre kers, die er de speeialiteit op nahielden, de corridors der huizen leeg te plunde ren. Drie rijwielen zijn aangeslagen, waarvan een bekend ls, als zijnde ont vreemd ten nadeele van M. Possemiers, wonende Albert Grisarstraat. De eige naars van de twee andere rijwielen, dra gende het merk Duikopp, worden op gezocht. Bij de aanhouding van L., w^I eene partij valsehc sleutels gevonden en on der het hoofdkussen van den Pool, eenen geladen revolver, waarvan 'hij be weerde niets te Weten. De aangehoudenen L. is ook de dader van den diefstal in den nacht van Za terdag op Zondag gepleegd ten nadeele van M. Bcrnsohn. Transyaalsiraat. L. had bij oenen juwelier, een der gestolen juwecl.cn verkocht, zeggende dat het van zijne vriendin kwam, met wien hij in onmin was geraakt. Zoodra de ju welier van den diefstal hoorde is hij het 'juweel bij den bestolene gaan toonen, die 'het dadelijk herkende. Beide kerels werden ter beschikking' van den prokureur des Konings opge sloten. Be president ongedeerd. De president van Mexico, M. Galles, had zich Woensdag naar het stadium, gelegen nabij de hoofdstad, begeven en bevond zich in een loge op een verhoog. Plots sprong een man van een balkon nevens de loge en op hetzelfde oogen blik had eene vreeselijke ontploffing plaats.. Do man. die drager was van de bom welke ontijdig ontplofte, werd in stukken gereten. De president, op wiens leven men het gemunt had, bekwam geen letsel. Jacques Neefs, Antwerpen. £9573-2 moet gepeild en onderzocht worden, en de balsem der genezing is te vinden in den lens van verzoening en vrede. Dat nooit! Nooit is een vermetel woord, va der. dat wij, arme menschenkinderen, niet mogen uitspreken. Geloof mij, uwe wonde is te genezen door te vergeten en te vergeven, en als liet ware een niouw leven aan te vangen. Ik kan niet vergeten, ik kan dus ook niet vergeven Die vrouw heeft mij al te diep miskend en ook beleedigd. Toen zij gisteren hier voor mij stond, na zooveel jaren afzijn, was zij nog even trotsch als toen ik haar verliet: zij wil de geen schuld bekennen een bewijs dat de tijd haar niets iheeft geleerd. Wie weet, wie weet, of (het bier niet enkel eene ongunstige plooi in haar karakter is! Zij kan niet bukken, va der, zoo min als gij, en beiden rijst gij tegenover elkander als twee graniet-rot sen uitdagend in de hoogte. Ooh, wees liever de regendroppels, die van de rots punten vallen en beneden zicfli liefderijk versmelten. Dat kan niet zijn mort de oude man nadenkend, doch hij laat nog al tijd zijne 'hand door die der Zuster om klemmen Ts die echtgenoot® dan zoo sdhul- •üg Ja, dat is zij Welnu zij beweert het tegendeel. O, zij paart de sluwheid van den vos, de onvatbaarheid van de slang, met e onbeedhaanAeid yap h§* warneren 'HJÜ™1™"" B-W ...MMlULMIU.Uj B URGIvRKBAlN' ±y i'Aj AEIST. Interesten vergoed Rekeningen op ZICHT (V 0/0 met 15 dagen voorbericht 4 1/4 met 1 maand 4 1/2 0/O met 2 maanden 4 3/4 0/0 op 6 maanden na dato 5 O/'O op 1 jaar na dato 5 0/0 op 3 jaar en meer interesten overeen te komen. Spaarkas 4 0/0 zuiver. HA.NDEI.SREKBNINGEN, BEURSOR. DERS, enz. 1621) Het parket van Antwerpen dat te Cappellen is afgestapt om de verantwoor delijkheid vast te stellen in zake het erg ongeluk, op de spoorbaan, waarbij de autovoerder Jacobs het leven liet. De barree!wadbtvster G. werd ondervraagd. Deze vrouw, die sinds het ongeluk bed legerig is, verklaarde aan den onder zoeksrechter M. Mechelynck, dat zi j aan een natuurlijke behoefte voldeed, op het oogenblik dat 'het signaal weerklonk, dat de nadering van de lokomolief aan kondigde. De barreelwadhtster is dus verantwoordelijk en zal door de recht bank geoordeeld worden. De eigenaar «van den auto, had den Belgiseben Staat (beiheer van Spoorwe gen. enz.) gedagvaard in kortgeding, voor de Handelsrechtbank, ten einde deskundigen te hooren aanstellen om de geleden schade te beramen. Mter Shellfeld, uit naam van den Staat, pleitte echter dat de Handels rechtbank alleen bevoegd is wanneer het vervoer van reizigers of goederen per ijzeren weg betreft, dat; dit hier heb geval niet is en dat de Handelsrecht bank dus onbevoegd is. laatstgenoemde was van hetzelfde oordeel en heeft de partijen verzonden, naar de burgerlijke rechtbank. Medegedeeld 'door de BANQUE D'ALOST Kapitaal 3,000.000 fr. voluit gestori; aangesloten bij de BANQUE DE DRUNJLLLES Kapitaal en reserves 290.000.000. Gesticht in 1871. Van Maandag af reeds heeft men zich in de hern's volop aan 't werk gezet. De aankooporders kwamen toe met de vleet en de prijsveihoogingen voor de verschillende titels zijn dan ook merke lijk geweest, doch, te beginnen van Don derdag en waarschijnlijk ten gevolge der-zakking van de wisselkoersen, heb ben de meeste waarden omniddelijk in koeis. verloren hetgeen zij de vorige da gen kunnen aanwinnen hebben. De maifct sluit dan ook ten laagste. Voor wat de Komptant-markt betreft mogen wij de bëkoraen uitslagen als gansch voldoende bestempelen. De goede waarden konden hunne koersen gedeeltelijk behouden en het waren en kel de spekulatieve titels, welke de laat ste dagen ook fel in prijs geflri ommen waren, die een groot deel hunner aan winst moesten prijs geven. Wij herinneren onze lezers dat de on- derschrijving op de nieuwe aandeelen Filature et Tusage Reunis en Com pagnie du Congo Beige gesloten worden respectievelijk den 22e en den 25ste f^eptembcr a.s. De BANQUE D'ALOST gelast zich volkomen kosteloos met voor rekening van eenieder op die nieuwe titels in te schrijver., en dit om het even waar de oude stokken zijn aangekocht. Verders gelast zij zich niet het aan- en verkoo- pen van'de inschrijvingsrechten aan de voordeel igste voorwaarden Be strikste geheimhouding blijft aari eenieder verzekerd. voorhoofd. Neen, en de non richt zich plotse ling op en er straalt eene kracht uit ge heel dat tenger wezen, die den ouden man tot nu niet bemerkt heeft, neen, zoo slecht i° mi jne moeder niet 'Zuster Theodora heeft de hand van den ouden man losgelaten, en vluchtig tintelt er een glimp van verontwaardi ging in haar oog; doeh deze is zoo sne! voorbijgaande, dat Mijnheer Golden geen tijd heeft om een enkel woord tc spréken, want reeds ligt de non ander maal voor het. bed, en de hand des grijsaards kussende snikt zij Vergeef mij die opwelling. Tik wil mij niet tegen u verzetten. Ik wil u niet verooi'deelen. Tk wil uw onderdanig kind. zijn. God, mijn God, vergeef mij dat piicihtvergetenik ben niet gezonden om te verdoelen, i;k ben gekomen om te vcr- eenigen en te doen beminnen Bid zoo niet, lief kind! gij bobt: niets misdaan en de oude man ia verteederd, want in zijn oog, straks zoo streng en zoo gloeiend, glinstert nu een traan. Wat gij zegdet is begrijpelijk gij verdedigt altijd uwe moeder en dio opwelling is sohoon en edelmoedig zelfs voor eene onwaardige. Trek die laatste woorden in, va der gij verplettert mij het hart f Welnu, ja, ik trek ze in, kind-lief l Ween zoo niet. ik meen he,t zoo kwaad niet. Hebt gij die moeder dan zoo lief Ja, want zij was voor ons altijd goed én liefderijk. F'

De Volksstem | 1925 | | pagina 2