WAARO DoodeJijk ongeluk le Schilde Bandieterij le Brussel Aflruggelarij op groote schaal te {Jent ALLEEN m DE WEHaO AUGUST SNIEDERS Doodelijk spoorweg» ongeluk te St Ghislain Belgen verongelukt in Frankrijk Beeld van zijn voelsluk gevallen -wv- Erg werkongeluk te Schaarbeek Arme kleine Ai!lo=ongeluk te Korlenberg Erge botsing le Schaarbeek Een gestolen diamant van 100,000 Ir. Knaapje levend verbrand Men moet maar durven DUS KOOPT GEEN FORD Paul Painlevc per telefoon de gcluk- kigo \iifkomst der- onderhandelingen to Locarno. Hij legde omtrent dit nieuws de vol gende verklaring af: Deze dag heeft eenc geschiedkundige .Wffcrde. Ik heb er dan ook aan gehoih den 3f. Aristide Briand oogenblikke- lijk hartelijk geluk te weirechen na mens de regeertng. Ik kan er aan toevoegen dat de on derhandelingen tusschen Tsjedho-Slo- wakije, Polen en Duitschland op 20e- den voet staan. gal in den nanoen M. Massign, 'een der medewerkers van M Briand, die met den tekst van het ver drag van Locarno komt, ontvangen. E10N JONGELING DOOK EEN AUTOBUS DOODGEREDEN. Woensdagavond, rond half adht3 heeft in de gemeente Schilde, een erg ongeluk plaats gehad met eene autobus, die eenen dienst heeft tusschen Antwer pen en Turnhout. Deze autobus reed van Antwerpen uit en was op een vijf tigtal meters afstand, gevolgd van een andere autobus. De eerste had hare ge wone lantaarns ontstoken, doch bij de volgende brandden de twee schijnwer pers. Gekomen aan den uitgang van de gemeente Schilde, heeft de eerste auto bus. zonder dat de voerder er iets van gemerkt had, een jongeling gevat, die met eenen wielrijder nevens de baan ging, en had hem een tiental meters Verre meegesleurd. Dan eerst werd dé voerder gewaar, dat er iets niet in den haak was. Men stopte, en men vond den jongeling, zekere Jozef De Coster, 17 jaar oud, van de gemeente Schilde, met vermorzeld hoofd en kneuzingen over gansoh het lidhaam. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel nog den dood vaststellen, die oogenblikkelijk moet geweest zijn. Volgens verklaring van den auto- voerder, moeten de schijnwerpers van - de volgende auto, op zijne spiegelruit en windscherm, zijn terecht gekomen, waardoor hij geheel verblind geraakte, zoodanig dat hij hoegenaamd niets heeft gezien van wat op de baan was. •Een rechterlijk officier is ter plaatse geweest, vergezeld van een deskundige, om het onderzoek'te doen De auto. die die ook nog het rijwiel beeft aangere den, is aangeslagen. -VW BANDIETEN" stelen een auto ENr BESTELEN KEN VOORBIJ GANGER. Woensdag nacht rond 11 ure, ging de steendrukkersgast Henri Feys. over de Poelaertpln.ats te Brussel om zich naar zijne woning Schotlandstraat, te begeven. Hij was drager van eenigc honderden franken en een pak visiet- kaarten. Eensklaps stond een auto, komende mt de I. ouisapoort, plots voor hem stil twee 'kerels sprongen er uit, duwden hem een revolver onder den neus cn dwongen hem al liet geld te geven dat hij op hem had. De bandieten eens in het bezit van het ge!d_ sprongen in. hun auto en ver dwenen in de richting der Ernest Al- lardstraat. i Feys legde dadelijk eene klacht neder,- rond 1 ure 's morgends werd de auto op de Groendreef terugge vonden. Hij hoorde toe aan M. Jacques, wonende Milcampslaan. Het voertuig was gestolen. De twee ellendelingen, wier sïgnale ment is opgegeven, worden ijveri» op gezocht. F abriekbestuu rder aangehouden. Over een paar dagen werd de ge naamde BiJlict, bestuurder van het per soneel der bleekerij Alsberge-Van Ooet, Drongen steenweg, te Gent, door de rechterlijke policie aangehouden. Billipt wordt beschuldigd ten nadee- le der fabriek' eene som van 100.000 fr. verduisterd te hebben. Hij ging vol een der wijze te werk Tn de boekhouding schreef hij eene gansche reeks namen in van personen" die in de fabriek zouden werkzaam zijn maar die enkel en alleen bestonden in de verbeelding van den bestuurder. Hij schreef voor die veronderstelde werklie den naturlii'k ook het loon in dat hij dan ten zijnen voordeele opstreek. Dit stieltje beoefende hij reeds geruï- men tijd. doch ten slotte kwam het toch aan liet licht. De dader die de feiten ten andere be kent zal heden voor de raadskamer ver schijnen. Ten justieiepaleize vernemen wij nog dat een tweede aanhouding, in verband met. deze zaak, nakend is. een verhaal uit orrze dagen DOOR 71ste Vervolg. Tiet meisje slaat de oogen neer eon Weemoedige trek ligt óver 'haar wezen de uitdrukking van hetzelve zegt duide lijk hoe groot, hoe onmeetlijk groot het offer is dat zij gebracht heeft.' Gij hebt wel gedaan, kind zegt de vader. Mc betreur het verlies van die adel lijke kroon niet, ?egt Adriana; ik had nooit aan den glans, die mij te wachten stond gedacht. Diep grieft mii noch tans de scheiding met Sybrand, in wien ik mij reeds had gewoon gemaakt'v één broeder le zien. Doch ik moest, vader, dat offer brengen aan eene familie, die reeds zoo zwaar beproefd weid, en die, nu er hoop bestaat ze veréenigd te zien! andermaal door mij dreigt van-een be scheurd tc worden. Gij doedt uwen plicht, kind; laat hot overige aan God over. Daliski klemt de handjes vnu het mgsje dankbaar in de zijne, c-n brengt ze aan de lippen. Nu hij de oogen op slaat, zijn deze vochtig Luister. Adriana zoo gaat hij voort ik vraag u een ander offer... "Wij •moeten heengaan opdat onze tegen In de statie van Saint Ghislain, ge beurde Woensdag een verschrikkelijk ongeluk. Een werkman, Frans Bar- bieux, 30 jaar oud, wonende te Was- muel, die over de spoorbaan liep om zijn trein te nemen, werd door eene lo- komotief verrast en letterli jk in twee gereden. De dood was oogenblikkelijk. Over een 14 tal dagen trokken ver scheidene personen van Zulte en Ous- selghem naar de suikerfabriek van Mi- trv-Mory. Frankrijk. Onder hen bevon den zich Gabriel Kogge, 24 jaar oud, jongman, wonende te Zulte, "Plaats, en Philemon De Graeve, 33 jaren, jong man, wonende wijk Paling, te Oussel- ghem. Deze beide werklieden waren Zater- ig laatstleden rond 6 ure, in den on dergrond aan het weric aan de Cara- bats, waar de aarde van de beetwortelen afgewasschen wordt. Op zeker oogen- blik waren -de roosteringen versluisd, en de mannen legden de weiking stil om de verstropping na te zien. Hoe het ongeluk gebeurde zal het on derzoek moeten uitwijzen, doch het schijnt dat, wanneer er iets aan de wer king hapert, er signaal moet gegeven worden. Nu opeens werd er eene groote massa suikerbeetwortelen, van verschei dene duizende kilos door de bovenope- ning nedergestort en kwam terecht op beide werklieden die door den zwaren last werden doodgedrukt. Wanneer zij door hunne werkgezel len werden verlost hadden De Graeve en Rogge reeds opgehouden te leven. Beide jongelingen werden Dir.sdag te Mi try begraven. Dit ongeluk heeft eene smartelijke ontroering verwekt te Zulte en te Ousselghem waar beide slachtoffers de achting en sympathie genoten van elkeen. Do bedienden der Rapellekerk te Bru&sel vonden Donderdag morgend een groot heiligenbeeld in slakken' op den vloer liggen tusschen een half do zijn gebroken stoelen 't Is een der Apostelbeelden die de pilaren der mid den beuk-versieren Het is 2 m. 50 hoo? en viel van eene hoogte van vijf me" ters. De slag was zoo geweldig dat het steenen hoofd door den marmeren vloer door, nog een. tiental cenlimeters in den grond slak Gelukkig dat dit on geval 's narihts is gebeurd. Dit feit roept de aandacht van wien het aangaat op dit merkwaardig ge- houw. De hooge vensters, het dak, "de dakgoten rijn in een erbarmelijker, staat. Stukken witte steen ploffen gedu rig van bouwvallige muren op het dak. t Ts tijd dat de Kapellekerk hersteld wordt, wil uien ongelukken voorkomen. Donderdag morgend is een vreeseliik ongeluk gebeurd in een werkhuis der Wijnheuvelstraat te Schaarbeek. Do ar beider C. Leenaerts, wonende te Crain- hem, was er aan 't werk met eene nap'h- telamp, toen deze olots ontplofte, lee naerts werd deerlijk vetbrand aan het hoofd en aan de borst. Men heeft hem in allerijl overgebracht naar het gast huis. Daar stelden geneeiheeren, c die hem de dringendste zorgen toedienden, vast dat de toestand van 't slachtoffer zeer zorgwekkend is; zij vreezen ook dat hij het gezicht uit een der oogen zal ver liezen. -v\A- Het 4jarig zoontje der eohtgenooten Mohimont, wonende te Habay-la-Neu- ve, is er het slachtoffer geworden van een ijselijlc ongeluk. Het knaapje was met andere kinderen aan 't spelen op eene 'kar1. Op zeker oogenblik sloeg de ze om. De kleine Mohimont snrong af doeh werd het hoofd verpletterd tus- fdhen den grond en het achterste deel der kar. Het slachtoffer bleef op den slag dood. - woordigheid in niets de verzoening der weergevondenen hinderen zou Zal der gelijk offer u niet te zwaar vallen Het meisje schudt, met neergeslagen oogen het hoofdje. Later, zegt de vader, als hier de storm tot bedaren zal gekomen i in zul len wij zien wat er root u is weggelegd t Is den-kik, een groot'offer voor u, doeh ons leven was een aaneenschake ling van opofferingen. Deukt, ge niet, Adriana. dat mijn raad op dit oogenblik de beste is dien wij te volgen helbben Ik denk het, vader. Waar zijn de vader en de zoon op dit oogenblik Gansoh do familie is op dit oogen blik vereenigd in de kamer van den j burggraaf. Ik denk dat ik juist daar aanwezig jzou moeten zijn. Wellicht wordt er over u gesproken, en dewijl ik verlang zoo spoedig mogelijk te vertrekken, zult gij u voor de reis gereed maken, tonvij! ik mot Mijnheer Golden of hoe hij zich dan ook noemen moge eenigc schik kingen neem. Is er 'bïei eene bediende? Adriana trekt ir, den hoek aan liet sa'on aan de bellekoord. Weldra wordt jde deur langzaam, doeh slechts met. eene spleet geopend. -7 Altijd de onzichtbare meid zegt fDaliski-lachend. Nu, dat zij dit kaartje aan Mijnheer Golden breng?; en hom rraec wanneer Dit mij ontyancn kan. I De deur wordt andermaal zacht toe- EEN AtROUW OVERREDEN. Woensdagnamiddag kwam Leonie Rycaerts, wonende Hofstraat, Korten- ibei'g, met een kruiwagen, geladen met een glazen kast, gereden over den ?ijks- weg Brussel-Leuven. Plots werd ze aan gereden door een auto, die ze niet ge hoord noch gezien had De arme vrouw werd met geweld te gronde geslingerd en werd zwaar gekwetst aan den lin kerarm, de boenen en klaagt daarbij over hevige inwendige pijnen De gla zen kast en de kruiwagen werden aan stukken gereden en hoe de vrouw niet gedood werd, blijft een raadsel. Zij werd onmiddelijk binnengedra gen in een naburig huis, waar Dr De- wals baar kwam verzorgen. iZij werd na dien overgebracht naar haar woning. ITaar toestand, alhoewel niet levensge vaarlijk, is toch ernstig. De autobestuur der Haegevoets Armand, wonende te Brussel, in dienst van de firma Waute- let, Schaarbeek, die onmiddellijk stopte, verklaarde aan de toegesnelde gendar men dat hij niet voor zich uit kon zien door het 'hevige hagel- en regenstorm, die op het oogenblik "van bet ongeluk over de streek woedde. De rijkswacht zet het onderzoek voort. Donderdag morgend rond 7 ure heeft eene botsing plaats gehad op de Teichmanbrug te Schaarbeek, tusschen een tram en het geapap van den hoer- koos Deconinck, wonend te Elewijt. De man reed huiswaarts, terwijl de 'tram uit de richting van Vilvoorde aanholde. Het paard werd op den slag gedood, doch als bij mirakel bekwam Deconinck geen letsel. Zijn wagen en ook het tramrijtuig waren beschadigd. De poli cie heeft het gebruikelijk onderzoek geopend. TE LONDEN GE8T0LEN EN TE ANTWERPEN VERHANDELD In de maand Mei werd te Londen een brutale diefstal gepleegd. Toen de dame van eenen majoor een spij.^liuis verliet, kwam een kerel op haar toegesprongen en ontrukte hare halsketting, waaraan een groote diamant hing. De kerel ge lukte erin te ontsnappen. De diamant in kwestie, was peervor mig en had eene waarde van 10Ö0 pond sterling, zegge, meer dan 100,000 fr. De Engclsdke justicie moet met hare speur ders een spoor hebben gevonden, want het werd bij ons paiket gesignaleerd, dat dit kostelijk edelgesteente, hier te Antwerpen zou verhandeld geweest zijn. De onderzoeksrechter M. Meche- lynek, vergezeld van zijn griffier M. Dupont en een paar rechterlijke offi cieren, hebben gisteren in de plaatselij ke diamantwereld een bijzonder onder zoek ingesteld en hebben de geheele toedracht der zaak ontdekt. In werke lijkheid is de diamantsteen in kwestie, drie dagen na den diefstal hier op de markt gebracht en tal van diamanthan delaren hebben hem in banden gehad. Te goeder trouw is hij hier door een diamanthandelaar gekocht geworden aan een redelijken prijs, die hem op zij ne beurt verkócht beeft: met een gewone winst, na de verhandelingen regelmatig in zijn boeken te hebben ingeschreven. De steen in kwestie is nog in eene tweede hand overgegaan, om ten slotte aan eenen Amerikaanschen handelaar, die hier regelmatig de plaats bezoekt, te wTorden verkocht De kostbare gestolen diamantsteen ber ust nu in hef buiten land. Deze, die hem ter plaatse het eei-st ta koop heeft aangeboden, ls eveneens een gekende en zou dus de verheler zijn De opzoekingen zullen nu door 't Engelscli gerecht voortgezet worden. Een smartelijk ongeluk heeft in de gemeente Hoboker;, op hel. gehucht Mo- relusburg, plaats gehad. Vrouw Antho- nissen was er aan den wascli en had een ketel kókend water "op den grond ge plaatst, toen ze zich voor een oogenblik moest verwijderen. Op die enkele stonden afwezigheid was haar zoontje Alfons, nauwelijks 4 Yj jaar oud, ïu den ketel gevallen. Op zijne hartverscheurende kreten kwam de moeder toegesneld en haalde het knaapje, vreeselijk verbrand over liet heèle lichaam, uit den ketel en snelde er mede naar het gasthuis. Onderwi jl klceg het kind nog over de verschrikke lijke pijnen en kermde tot de wanhopi- j ge moeder dat het er van zou sterven. Niettegenstaande de beste verzorging, is het kind Woensdag avond in het gasthuis overleden. Teu nadeele van Jozef Cortebeeck'. kolenhandelaal' te Willdbroeek. werden er op de losplaats der statie, 1Ó00 kilos kolen gestolen. De kolen die in 20 zak ken geladen waren, bevonden zich op een wagon en zijn spoorloos verdwenen. Door de polieie worden huiszoekingen gedaan, doch zonder uitslag. Men heeff vermoedens. getrokken, zonder dat men meer 1e zien krijgt, dat een paar bruine en prozaï sche handen. Een oogenblik later wordt de deur van het salon andermaal geopend en de non, in haar effen zwart kleed en het fijne kinderlijke werén-door den witten kindoek omsloten, verschijnt op den dot pel. Daliski's oogen zijn strak op dat rei ne. lieve wezen gericht, dat hem met oen bemoedigenden blik/met oen zoeten glimlach op het gelaat aanstaart, en hem als het ware welkom heet. Mijn vader, zegt ze zacht, zal ge lukkig wezen, zijn vriend professor Da liski te zien, en wij, wij rijn niet min der gelukkig den vader van onze Adria na tc ontmoeten Ik dank u Zuster, voor dit welwil lend onthaal. Mijnheer Da'iski, zegt mijn vader, (.ton nooit op een heter oogenblik ko- men. I De professor zou gaarne gezegd heb- ^en^ engelen brengen altijd" goede t tijding. doch hii vreest de nederig- hcid van de non te krenken, en met eene eerbiedige buiging, voor de Ziis- ter doorgaande, beklimt hij den trap. I Ons dunkt dat de professor dezelfde .vierkante, schier onachtzame man niet moer is, dien wij vroeger in de kamer van den mandenmaker hebben ont moet hij is jut integendeel de fijne is de eenis-ste camion of voituur die ge moet koopen een FORD f lste. Omdat ze de eenvoudigste zijn. 2de Omdat hun inkoopprijs de kleinste is. 3de Omdat er heden 13.000.000 Fordwagens geleverd zijn en hun ne eigenaars volle voldoening geven, hetgeen voor de toekomende koop er s de beste waarborg" is^ 4e, Omdat de Ford de eenigste auto is, die alle dagen het aevr.ua'>-- de werk kan verrichten, 't is te zeggen dat alle reparatüen in tijd van eemge minuten gedaan worden, dank aan onze nieuwe inrichting en aan ons gespecialiseerd personeel, hetgeen niet mogelijk is met gelrik welk anderen auto, 5e. Omdat men voor een Ford overal de verwisselsïukken kan vin den. In Belgie alleen zijn er over de duizend garagen, die eenen vol- ledigen voorraad dezer stukken hebben hetgeen niet 's met andere merken; HANDELAARS OVERTUIGT U. zonder inlichtingen te vragen aan onze talrijke klienteel. 99 per honderd, zullen U overtuigen dat het de eenigste wagen is. die U vol le voldoening kan en zal geven, voor den minst kostende prijs, BELANGRIJK BERICHT Ten einde de tegenwoordige en toekomende eigenaars der anto.4 Ford nog meer voldoening te geven en nog min mogelijke onkosten te doen veroorzaken, door gebrek aan kennis, zullen we van af be«in A ovember, aan iedereen de Fordsprodukten en voordeelen. laten lee- ren kennen door een kostelooze praktische en Ihecrieke leergang in voege te bréngen, den Zondag voormiddag van 10 tot II uren in de garage FORD, Gentsche Steenweg. Aalst. We dringen erop aan opdat iederen eigenaar of toekomende oior- naar zelf, of zijnen chauffeur eenige onzer lessen zal laten volgen."en dat ten hunnen voordeele. Voor verdere inlichtingen wendt U tot de offieieele verdeelers der Fordprodukten "voor Aalst en omliggende, R AN DRIES S. HOFFMAN. Bureaux AlbeUrnart.straat, n. 9. Werkhuizen en garage Gentsche Steenweg. Telefoon 184 Aalst. in de bewegingen, die l-almte, die ge rustheid laat blijken welke het ken merkt van !het verkeer in de besehaafdo wereld is. Boven komt do Zuster de deur ope nen en Daliski ziet den ouden Golden Voor zich staan, en rechts van 'hem eene dame in 't zwart en een blonde jonge ling, wier trekken hij, zoo min van dèzo als genen, nauwkeurig kan waarnemen, daar beiden het hoofd, bij de eerste groeten, een weinig gebukt houden De burggraaf heeft ter loops, schier ongemerkt, en dus enkel om niet aan den regel te kort te blijven, gezegd Mevrouw en Mijnbeer Sybrand d'Engelgrave, mijn zóón. Tcrzeïfdertijd beeft hij den pro fessor de beide hauden toegereikt en zegt tot dezen, op eenigsrins ongewek- ten toon Wat ben ik gelukkig mijn vriend Daliski te zien Gij komt als door den hemel gezonden. ,Des te beter, en de professor schudt nogmaals de hand van den man uit het oude huis Er hebben groote veranderingen plaats gehad sedert wij elkander vont het laatst zagen Mijnheer Daliski. Ik wensch er ii geluk meê 'Mijn heer Golden laat mij toe n nog soms bij vergissing, met den naam toe té spre ken onder welken ik u eens 'eerde ken- i, i' nine nen. nee ik u met gezeg gentleman, die bij de qngedwongenheid j ten beste schikken zou nen. Heb ik n niet gezegd dat. God a'les hnni 'f, wa Er volgt eene nauwe handsdhudding van wege den hartelij'ken Pool. Mevrouw, zept nu deze en wendt zich tot de dame in het zwart; doch hij zwijgt plotseling en terwijldie twee personen elkander met verbazins Vin zwijgend aanstaren, ontsnapt aan" Me vrouw een gil. v Mevrouw hervat dc- professor levendig Bedrieg ik mij Mijnheer Tar- nowski In persoon, Mem uwik herken u ook van mijne zijde, doch uw naam is mij teenemaal uit het geheugen ge gaan. Ja ik hen de president Tarnows- ki. die hier onder zijn tweeden naam Daliski leeft dezelfde dien ge eenige ja ren geleden, in gansch andere omstan digheden, te Warschau ontmoet hebt Hoe, Mijnheer de professor roept de burggraaf op zijne beurt Waarom zou ik u dat alles gezegd hebben. Mijnheer Golden Verledeno en herdachte grootheid, kon slechts die nen. om mij het tegenwoordige nog dca te pijnlijker te maken Ja -'k was in derdaad voorzifter van het gerechtshof te Warschau, ten tijde dat Mevrouw, in de poolsehe hoofdstad, in zeer moeilijke omstandigheden verkeerde lk herken Mevrouw nog zeer weldoch de naam, dien ik trouwens van andere dan' Vla.em,schor» oorsprong dadht, ik her- mij ganscl» ontgaan. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1925 | | pagina 2