AUTOS CITROEN Bet Zusterke der Armea De gesuiislreerilen vanL-P0 -Edmond ohe™uer,van hel Arrondissement |U •izet, op de spoorlijn Thienen-Namen, QK if> sis I van zijne lokomotief viel. en de linker- SM'laïll IllJ- ülfi. fi OllIlCl jhand meest afgezet worden, is Dinsdag Brunei, 27 Oct. Op hunne beurt >.vond. in 't krijgsgasflniis van Namen, hebben de oorlogssehadelijders van hetye'leden, aan de gevolgen eener söhe- Hevige brand le flanime Erg werkongeluk te Zele 'Eene belangrijke verkoo- ping le Antwerpen Noodlottige afloop AUGUST SNIEDERS Erg aato-ongeval te Santvliet Doodelijk automobiel» ongeluk te Gent öe vergiftigingszaak le Antwerpen Al spelende de dood ingegaan Altijd onvoopzichligen Op zoek naar een aftruggeiaar Doodelijke val Erg werkongeluk Dubbele moordpoging te Keleele Van vreugde gestorven Eene spoorwegramp in Amerika Liefdedrama te Brussel Financieele inlicbliu»en (La Citroen - tout acier - 10 H. P.) DE AUTO DER TOEKOMST! Agentschap GARAGE MO OER A Gentschestraat, 74-, Aalst o j .fnienen. die, Maandag namiddag, te Dinantsehe Dinsdag morgen een bezoek afgelegd bi j M. i'oullct. De meeste bur- geriieesters van het arrondissement wa- ren aanwezig. Baron d'Hnarl. senator, legde het doe! van het bezoek uithet hernemen 'der uitbetalingen aan de gesinistreerden MM. Bcaupain, voorzitter van 'Nationaal Verbond en M. Le Boulengé, advocaat te Dinant, deden de klachten yan gegadigden kennen. M. Poullet lieeft geantwoord, dat al de vroeger genomen schikkingen gin- 'gen gewijzigd worden. Hij ging de verbintenis aan de meest ruime voldoening aan de slachtoffers te schenken. Men bestudeert een nieuw stelsel bet wolk zou toelaten honderd per honderd voorschotten te geven. De minister zegde dat. men op al zijn goeden wil rekenen moéht. M. Bribosia. burgemeester van Di- hant, bedankte den minister, de hoop uitdrukkend dat- zijne beloften zich spoedig in daden zouden omzetten. del! breuk. Een schrikkelijke brand ontstond Maandag morgend in het magazijn van meubelen, van M. René Van de Steen, meubelmaker, Statiestraat te Harame. het Door de groote hoeveelheid houten door een feilen wind aangewakkerd, nam het vuur in weinigen tijd eene groote uitbreiding. Gelukkig waren de pompiers spoedig ter plaats, die na 2 men werkens de aanpalende woonhui zen konden vrijwaren. Langs de straat blijft van 'het magazijn enkel een deel der ijzeren afsluiting over; De meube len en het inliggend (hout is totaal ver nield. Enkel het werkhuis bleef be spaard. De aanzienlijke sdhade is ge deeltelijk door verzekering gedekt. Dinsdag, rond 2 ure namiddag, was ^ivt AWW11( Mariinan Petrus, schaliedekker te Zele, J plaatse te Kouter, met zijn knecht öharles Van gesteld uit de he Cauteren, 31 jaar, yan dezelfde wijk, aan 't werk in de Statiestraat, toen Van Cauteren deor eene verkeerde be weging ineens ten gronde viel van eene hoogte van 8 meters. Van Cauteren werd erg gekwetst en 'moest in bedenkolijken toestand naar liet gasthuis overgebracht worden. Het slachtoffer is gehuwd en vader van twee kinderen. Maandag werd in de zaal Wynen on der het beheer van den heer Campo, een venditie van schilderijen gehouden die werkelijke belangstelling teweeg bracht. Meldenswaardige prijzen werden be reikt door de navermelde doeken: Joseph Van Luppen, «Buurt van Erdkevliet», 7.500 fr.öharles Verlag Waterdragers», 11,500 fr.Frana öourtens, «'Zicht op Antwerpen», 3.6.000 fr.id. «Laatste stralen», 9.600 ïr.id.. «Tegen den avond», 8.100 fr. id Houthakkers 6.700 fr.Ferdi nand de Brackeleer «Het feest van St. fPhoraas», 7.500 fr.Francois Lamori* •niere, «Heide te Calmpthout», 9.000 ¥r.Jean A-ntoon Neuhuys, «Vertrek naar den vreemde», 10.000 fr.Victor Marais Milton, «De Kardinaal kunst liefhebber», 7.000 fr.J. De Beider, [«Stilleven», 6.000 fr.Gerard Portielje, r«De afgevangen jagers», 10.000 fr. Léon Brunin, «De afvallige», 9.500 fr. Edward Portielje, «Hij nadert», 9.000 fr.Nicaise de Keyser, «De verliefden», 33.500 fr. Wij hebben gisteren gemeld hoe de frerkmon Theofiel Vanderiiaegen, in -hel tramdepot van den Leuvenschen Steenweg te Schaanbeelk, door een val eene sdhedelbreuk opliep. Woensdag ïnorgen is de ongelukkige bezweken zonder tot het bewustzijn terug te kee- ren. een verhaal uit onze dagen DOOR 2de Vervolg -'t Is voor mijnheer David, zegt diet meisje. Tn dat woord mijnheer is duide lijk den eerbied te lezen, dien men den ouden muziekant toedraagt. Do man wendt het aangezicht naar de kinderen en hij dankt hen Het meisje ziet bedrukt naar den lijder; de knaap ziet naar de viool met gebroken snaren aan den muur. X u slaat 'het meisje hare groote blau we kijkers naar mij op en zegt, op den ouden maft doelende Hij heeft een kindje uit het water gehaald. Tk wil vragen «wiens kindje maar David Harven woelt zich in zijn bed om, en ik begrijp, dat hij oyer dit punt niet wil hooren spreken maar toch plaats ik brave David, in mijne ver beelding, eene glansrijke martelkroon 'om het hoofd... Het vuur gloeit en spreidt eene aan gename warmte in het kamerke. Het kacheltje kommclt en zingt vroolijk', alsof hot feestvieren wil. De tonen van het lied dalen en klimmen, naarmate dó wind met kradiit in den schoorsteen blaast. Er is iets juirihends en toch iets tlagends in dat geheimzinnig lied, door Voor een paar dagen werd alhier een 8jarige knaap door een autocamion eener Antwerpsdhe melkerij aangere den en erg gekneusd. De toestand van liet slachtoffer schijnt thans plots ver ergerd. zoodat het parket besloot Dina gaan. Bit was samen- heeren onderzoeksrech ter De Cock; Stems, griffier: Antfho- nissen, deskundige en Van Deuren wetsdokter. Enkele getuigen werden ter plaatse in verhoor genomen. M. Burm, zoon uit het hotel De Spiegel, te Sint Niklaas, bevond zich 's avonds te Gent. Over de straat gaande, zag hij eenen auto afkomen, welke zulk verblindend licht uitstraalde, dat de heer Burm, die een bril draagt, niets zag. Denkende dat de auto op zij zou rijden, ging hij voort, toen hij gevat werd en met zijn aangezicht ten gronde geslagen. Met vreeselij'ke wonden aan het hoofd werd hij overgevoerd naar eene kliniek te Gent. Zijn toestand schijnt hopeloos. Krachtdadig werd het onderzoek der vergiftigingszaak van Deurue -loer den heer onderzoeksrechter Heimbur ger voortgezet. 'Een twintig personen werden ondeihoord en geconfronteerd, zender dat belangrijke nieuwe feiten aan den dag kwamen. Toch zijn er in de verklaringen der vrouw enkele tegenstrijdigheden vast gesteld gewerden. Een tragisch ongeluk heeft te Bia- del plaats gehad. Het negenjarig zoon tje van den landbouwer Maandoncks droeg zijn vijfjarig broertje op zijn rug naar school De jongen wilde met zijn last over een plasje water springen, doch kwam daarbij te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat zijn broertje juist voor het wiel van een boerenkar terecht kwam Het wiel ging het arme knaapje over het lichaam. Het knaapje was bijna op den slag dood. Nog tragischer wordt het geval, als men weet, dat de boerenkar toebehoorde en bestuurd werd door den vader van het slachtoffer. Dinsdag'namiddag is M. A. De Rue. Van den Haedlitsdhensteenweg te Brus sel het slachtoffer geworden zijner eigene onvoorzichtigheid. Hij had o/> de Westplaats plaats genomen op het platform van een tram, en sprong wat later af vooraleer het voertuig volledig til stond. Ilij sloeg tegen de steenen en bekwam zuïke erge kwetsuren aan hot hoofd en aan de beenen dat bij in' bet Sint-Jansgasthuis moest verzorgd worden. het vuur gezongen. He heb de kinderen van der. schoen maker uitgezonden om het een en ander te halen, en nu David een versterken-- den en verwarmenden drank heeft ge nomen sluit hij de oogen. Ik zet mij in den ouden leuningstoel. Het wordt stil rondom ons. De kinderen van den sdhoenmakor zijn nog eens, op de sokken, den trap opgekomen, hebben vooniohtig heet voorzichtig de deur geopend, steken de hoofdjes nieuwsgierig vooruit, zien eene poos naar den sluimerenden David en met eene klimmende verwondering naar mij, en 'hebben dan de hoofdjes weg- en de deur weer dicht getrokken Wie zijt gij todh, David Harven Waar stond uwe wieg en welk zonder ling kronkelpad was uw leven weg. Wie was de moeder, welke u koesterde on liefkoosde Van daar hefbt gij gewis die gemoedelijkheid, dat godsdienstige ge voel, die gelatendheid, die liefde voor alles wat lijdt, geërfd Van haar komt ook gewis dat bij uitstek fijne gevoel, dat in u. man met grijze haren, nog de bedeesdheid van een "kind doet zien. Ik vraag zijne geschiedenis aan de oude viool, aan het blikken lampke. aan den versleten mantel aan al dié voorwerpen, welke jaren lang zijne ver trouwelingen zijn geweest misschien de eenige. Nu hoor ik eenig gekras in de leger stee; ik zie den ouden man zich deels .oprichten en in zijn bed recht zitten. Bleéker dan het wezen van eenen doodc is zijn beendcrig gelaat, 't Zou akelig zijn, maar er speelt een glimlach om Door do rechterlijken dienst van het parket van Antwerpen wordt zekere R. H., 41 jaar oud. bijgenaamd Dikke Robert opgezocht.' die zich uitgevende als vertegenwoordiger eener Antwerps sdhe firma, verschillende aftruggela- rijen pleegde, voornamelijk onder de handelaars in 'liet autobedrijf, op wie hij bet bijzonder schijnt gemunt te hebbeni zoowel te Brussel als te Antwerpen en té Turnhout. De opgekochte verblijft in den laats- ten tijd dan te Brussel, dan te Oostende en komt soms naar Antwerpen om eene vriendin te bezoeken. Hij is gewoonlijk gekleed met grijs kóstum en pet, is glad geschoren, rood van aangezicht, een weinig kaalhoofdig en nogal sterk van lichaamsbouw. Personen die inlichtingen kunnen verschaffen over dit heerschap, zijn wel kom bij den rechterlijken dienst van het parket. Maandag /is de 24 jarige Daleman, wonende Gareristraat, in de cokesfa- 'briek te Zelzate, van eene S meters hoo- ge stelling gevallen. De ongelukkige heeft hierbij zulke erge inwendige verwondingen beko men, dat hij Dinsdag aan dë gevolgen is overleden. Théophile Raymond, 23 jaar oud, wonende te Hoei, in dienst van eene Elektriek Maatschappij van Luik,werk te Bas-Oha aan de elektrieke Jeiding. Terwijl hij boven aan een paal een draad wilde vast maken, raakte deze de leiddraad der strooming. op 't oogen- blik dat zijne knie den kabel van een bliksemafleiding raakte. Eene korist ui ting ontstond. Raymond verloor het be wustzijn; hij -bleef met den veiligheids- gordel aan den paal hangen. Toen men den armen man ontzette, bad hij reeds diepe brandwonden aan handen en knieën bekomen DE VERMOEDELIJKE DADER AANGEHOUDEN Voor den haffen moordaanslag ge pleegd op vader en zoon De Clippele, te Bclcele-Waas, welken wij gemeld heb ben, is zekere Van Darome, woonachtig Patotterij, tussdhen Beleoie en Waas munster aangehouden't Is een per soon met een lammen arm. oud onge veer 40 jaren. Hij werd gevankelijk dooi* dc gen darmennaar het gevang van Dcnöer- monde gebracht Het schijnt dat de booswicht het. ge munt had op M. V G., brouwer te Bel-' cele en dat hij zidli dus mispa'kt heeft. Na twintig jaar blind te zijn geweest, werd door eene heelkundige bewerking aan een man van Toronto (Italic) dié 37 jaar oud was/het gezicht terugge schonken. Zijne familie en zijne vrienden vier den deze heuglijke gebeurtenis. Op het oogenblik dat men het, ver band van den zieke vernieuwde, riep deze vol vervoering uit O. ik kan zien Maar vier men nadien stierf hij de vreugde had hem gedood. ONZE LEZERS aanbevolen Extra Svikcrijpceën Be Rycke. 9367 zijne lippen, een van die, welke men al leen vindt hij degenen wier ziel rein en kalm is. Voelt gij u beter vraag ik. Harven knikt. Gij hebt u zeiven te veel gewaagd, mijnheer David, hervat ik gij zoudt een bad van dien aard duur kunnen be- koepen. David antwoordt niet; hij ziet nu naar mij. dan in de kamer rond. en is zichtbaar verlegen over de armoede die er heerseht. Ik hdb betere dagen beleefd, zegt hijmaar er zijn nog ongelukkiger we zens dan ik. Ik aarzel om hem eene verdere uitleg; ging van die woorden te vragen. "Waarom vraag ik hem niet naar zijoe levensgeschiedenis Waarom bezit ik zooveel macht niet op mij zei ven, om in zijn vroeger leven en in zijne plannen voor de toekomst maar neen, die heeft hij gewis niet meer, te drin gen Ik kan niet zeggen wat diepen in druk die arme man op mij gemaakt heeft. Ik heb den eerbied voor hem, dien men voor eene gevallen kortinklij- grootlheid gevoelen zou David Harven heeft mij' hartelijk de hand geschud, mij met eene flauwe stem en verlegen dank gezegd, en hij knikt glimlachend nu ik hom vraag, Oi ik hem andermaal bezoeken mag. In dien glimladh is edhter iets onge- loovigs. Waarom aan mijne woorden getwijfeld Nog eens do hand geschud j en nu goeden wacht. Be sehoe»JR&kftr j staat beneden in de ka*scvdtfur. IV, be- yeel den ouden muziekant in zijne zorg. 20 DOODEN EN 25 GEKWETSTEN De sneltrein van Florida naar Kan sascity is Dinsdag morgen, rond 6 Vo u. ontspoord nabij 'het dorp Victoria, op 50 kilometer ongeveer van Memphis. De trein was uit negen rijtuigen sa mengesteld. Eerst sprongen twee geede- lenfourgons uit het spoor De anderen volgden behalve twee. De omgekantelde rijtuigen stortten in een 10 meters diepe vallei. Het meerendeel der reizigers waren ingeslapen, toen de ramp gelbeurde. Et vielen 45 slachtoffers, onder wie 20 op dag waren gedood. De ontspoorde trein was de bekende Sunnvland Express op den spoor weg Saint-Louis-San Francisco.De trein reed met een snelheid van 50 mijl per uur (ongeveer 80 kilometer) over de Tressïebrug toen het ongeluk gebeurde. De locomotief en een bagagewagen kwa men veilig over de brug, maar de rest van den trein stortte naar beneden in een ravijn. Do plaats van de ramp schijnt een zaam en verafgelegen te zijn, want men meldt, dat tal van gewonden overleden waren, voordat de hulptreinen ter plaats konden zijn. 1 De 26jarige Kat'harina Van 8., woon- "fiohtig op den Jélschon steenweg le Mo lenbeek, poogde, in het station var Turn er: Taxis te Brussel, haar 24jarigcn vriend Hendrik M., autobestuurder, wo nende Visitandienenstraat, te Bru«el,1'> dooden door middel van een revolver. De jonge vrouw loste een vijftal scho ten M. werd sledhts door een kogel in den voorarm getroffen. Sedert verscheidene maanden 'ver keerde Katharina Van S. met den auto bestuurder. Er was reeds, spraak geweest van huwelijk, doch, eenige dagen gele den, wou M. de vrouw verlaten Laatst genoemde besloot zich te wreken kocht een revolver en wachtte Henri M. in het station van Turn-en-TaxisT op Toen de man uit zijn vrachtauto stapte, haalde Van ,S. haar revolver te voorschijn én vuurde tot 'vijfmaal toe het wapen af Stationsbedienden ontwapenden .de daderes en leverden haar aan de politie over De gewonde, wiens toestand bevredi gend is; werd naar 'het St. Janshospitaal gebracht, waar de kogel uit den arm wérd gehaald. .Katharina Van 8. werd ter beschik-, king gesteld van onderzoeksrechter Beaudonr, die reeds gisterochtend in het station afstapte. medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre TERMIJN BEURS VAN BRUS SEL. De beurscommissie heeft de datums voor de liquidatie en overdrachten ge wijzigd. Een kalender, deze verande ringen aanstippend wordt KOSTE LOOS door de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE afgeleverd. OOSTENRIJKSCHÖE SOI1ULD. De uiterste datum tot het nederleg- gen dezer titels is vastgesteld op 4/11/1925. NIEUW MODEL GANSCH IN STAAL Het is de laatste uitvinding en de grootste vooruitgang in de automobielnijverheid. 2281 De man Hdht groetend, de wolle slaap muts op en zi jn eerlijk gezicht zegt mij, dat men den armen muziekmeester niets zal laten ontbreken. Nadenkend ga ik straat in, straat uit. Wat heeft alles de straatjongens, de doornatte man, het kamerke, die doodbleeke David, redhtziUend in zijn bed wat heeft alles een wonderlijk een fantastisch aanzien voor mij gekregen! Alles spreekt mij op mijnen weg van hem; in de sneeuw zie ik hier en ginds zijne lange magere gestalte, zijn bleek gelaat, en het klokkenspel in den flioo- gen toren, zingt zoo wonderlijk, mi eens lachend, dan eens droevig, in mijne ICoren ut, re, mi... ut, re, mi, jou, sol ft II. IN DE WIJGGEERIGE WERELD. Mevrouw Ebremont (bewoont in eene der voornaamste straten van Antwer pen, een schoon huis. dat men met alle recht een hotel mag noemen zoo een van die huizen voor welke men den hoed afneemt» zou Duppel zeggen maar neen Duppel kent ge nog niet, lezer ik stel hem u later voor. Laat ons den trap van het huis, die alleen reeds van weelde getuigt, opgaan en een klein, maar kostelijk versierd Vertrek binnentreden'. On«e voet drukt een mollig tapijt; om ze gestalte wordt door een grooten «^pie-» gel teruegokaalat 1 een gemakkelijke leontJigstoel noodigt ons uit voor het heldere vuur noër te ritten, of wel de kuarp, met een gekleurd scherm bedekt. en die een helderen glans over de tafel werpt, schijnt ons uit te noodigen, eerien oogslag in de verschillende prachtboeken te werpen Aan de tafel zit eene vrouw van ruim veertig jaren, doch nog tamelijk frisch; zij is mager en moet van lange gestalte zijn. 't Is mevrouw Ebremont. Sdhoon is zij niet meer zelfs niet, nu zij elegant is uitgedost. Het oog is vrij levendig, het voorhoofd tamelijk hoog, de gelaatskleur tamelijk blank maar de oogslag is nog al stout, en om haren mond speelt een trek die iets min achtends aanduidt. Mevrouw leest, en het eenige ge- druisdh dat men in de kamer hoort, is soms hel geschuif van het omslaande blad, of het geeuwen eener zich rekken de levrette, welke voor het vuur heef!, plaats genomen. Voor eenige jaren is mijnheer Ebre mont gestorven en heef; zijner vrouw drie kinderen nagelaten. Gelukkig was het huwelijk niet geweestdoch dat vcr- ledene kunnen wij voor het oogenblik ter zijde laten. Echter mogen wij wel aanmerken, dat mevrouw, in haar geweien, geone enkele feil ontdekte en mocht zij er eene ontdekt hdbben, dan toch vond zij re< den genoeg om zich, oflder alle opzich ten. vrij te pleiten. In schoonheid had mevrouw Ebre mont nooit geschitterd, en zelfs van dien kant. niettegenstaande, alle hulp middelen van het toilet., had zij zich meermalen in gezelschap verlaten ge voeld. En toch wilde zij schitteren t ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1925 | | pagina 2