5 Meer belastingen Werklieden Donderdag Nov. 2925 Minislerraad De ontvangsten op de spoorwegen in Septenib. Kiezers vcor den Provincieraad Oüzc zware trekpaarden Fonl's nieuw record De roode broeders aan 't vechten voor uw cenien Zijn weg gemaakt De politieke toestand in Frankrijk JCXXr JAARGANG NUMMER 234 Kerkstraat, O en 21, Aalst. Tel. 114 DAGBLAD I 5 CENT1EKEN 1VEKELWKS C.75 Uitgever: J. Van Ncffel-De Gespt C. 4. H. Zaeharius SZon op 6,45. onder 4,24 I Laalaie Kwartier dea 8 Publiciteit buiten het Arr. AALST Agentschap Havas, Adolf Max laan, 13, te Brussel. Rue do Richelieu, Parijs, Bream's Buildings, Londres E. De uitslagen van de laatste Ka merverkiezingen waren ternau wernood bekend: of de socialisten lieten al doorschijnen dat er nieu we belastingen moesten geheven worden. Zij wierpen dus hunne belofte, dat de belastingen zouden verminderd worden, bij den ouden rommel, die hun gedurende den verkiezingsstrijd zoo dienstig was geweest'. De laatste weken lazen wij in een socialistisch dagblad de volgen de kenschetsende zinnen: Zekere dagbladen beweren bij iedere gelegenheid, dat onze belas tingen te zwaar, te hoog zijn en dat het volkomen onmogelijk is 'de belastingbetalers nog meer te tref fen, zoo men niet wil, dat de bron nen der nationale rijkdommen worden drooggelegd. Een overzicht, onlangs ver schenen'in het Bulletijn van de «Banque ÜDutremer» toont juist het tegenovergestelde aan. De be lasting, in dollars uitgerekend, be loopt per hoofd in Engeland de som van 86.91 dollar! in Frank rijk 39.07 in Belgie 21,83 en in Italic- 10.40. liet spreekt van zelf, dat men zonder reden de belastingen niet moet verlioogen. doch als het nood zakelijk is om de begrooting in evenwicht te brengen, 'dan zou men de groote salarissen, de erfenissen en de weelde-uitgaven nog zwaar der kunnen belasten.» Dat is socialistische letterkunde, zeven maanden na de verkiezing. Wij, die door de socialisten ge woonlijk worden afgeschilderd als '«(stokoude reaetionnairen» bun nen onze oogen zelfs niet gelooven als we zoo iets te lezen krijgen.Wij begrijpen dan ook goed dat de so cialistische in een staat van van re volutie verkeeren tegen hunne lei ders, die, eenmaal omhangen met den ministerfrak, hunne volge lingen door hunne houding ver- Dinsdag vergaderde de Ministerraad van 2 14 ure lot 6 Vs ure 's namiddags, in liet Ministerie van Ekonomische •Zaken, onder liet. Voorzitterschap van M. Poullet. M. Vandervelde, minister van buiten- landsche zaken onderhield den Raad over de bekrachtiging van het akkoord door de Regeering in Den Haag geslo ten, en over de ontruiming van het 'Keulsehe gebied "M. Janssen, minister van financies, legde in brecde trekken, het budjet van negen en middelen uit, en gaf inlich tingen over den toeetand der Schatkist, •lie als zeer bevredigend mag beschouwd worden. M. Beulen, kabinetsoverste van den minister van financies, heeft in breede lijnen uitleg gegeven over de ontworpen BELASTINGEN. Men is van zin voor? al de registratierechten te verlioogen. Men zal de vaste rechten in overeen stemming brengen met de tegen woordi- ge waarden de evenredige rechten zul len met 1 of 2 deeiemen verhoogd wor den. Men voorziet dat deze verhoogde rechten 240 miljoen in do Schatkist zul len brengen. Wat de rechtstreekse!)e belastingen betreft wordt ce-ne verhooging voorzien der belasting op de koepons. Er zal ook cene taks geheven worden op de naphta voor de autos on de op brengst ervan zal dienen voor het her stel en het onderhond der banen. Er is ook spraak van de taks op do pracht'voorwerpen te verhoogen. Er wordt een inkomen van 150 mil joen voorzien, door de verhooging van dc rechtstreeksche belastingen. Wat de accij narechten betreft, die zul len herzien worden. De rechten op 'het bier zullen cene vcihooging ondergaan en men voorziet 'ook cene belasting op het verbruik van schuim wijn. M. Carton, minister van kolonies, stommen. Van der Velde, Huysmans en Anseele hebben echter de werklie den een beetje onderschat, hun liclitgeloo vigheid te groot ge waand. Zij hebben nooit gedacht, dat de werkman hun om uitleg zou viagen, wanneer ze na al hun beloften juist zouden navertellen, wat de ((vervloekte kapitalisten» reeds jaren over 's lands herstel, geldelijken toestand, sociale her vormingen hebben gepredikt,; De gezellen vroegen ophelde ring, dreven «hun» ministers in een hoek en zetten hen het mes op de keel met 'de motie, die bij een parigheid van stemmen in den Al- gemeenen Raad der Socialistische Partij werd goedgekeurd. Wauters heeft getracht op het laatste oogenblik den toestand te redden, toen hij verklaarde, dat in de Kamer de socialistische eischen alleen kunnen doorgedreven wor den als de provinciale en de latere gemeenteverkiezingen voor het so cialisme schitterend zullen zijn Dat deze socialistische minister dus wederom beloften voor red dingsboei moet gebruiken, toont duidelijk aan. dat het socialisme ep drijfzand is geraakt, en niet meer weet van welk hout pijlen te maken. Maanden geleden hebben wij reeds voorspeld, dat de socialisti sche leiders zich zelf zouden ver stikken in de leugens, die zij het werkvolk wijsmaken. I-Iet oogen blik van de straf is gekomen D( socialistische ministers staan tus scheri twee vuren: zullen zij han delen in 's lands belang en daar door de bedrogen massa tegen zi-.-h in het harnas, of zullen zij hun persoonlijke ambitie stellen boven alles en daardoor het land brengen op den rand van den éeonomischen en finantieel'en afgrond? Plet zwaard van Damocles hangt boven hun hoofd beeft omstondigen uitleg gegeven over eene reeks hervormingen, waartussehep namelijk, voor Congo, de herziening van de redhtstreeksche belastingen, van de belastingen op de inboorlingen, van de overdrachtstaks en van nog andere taksen. De minister gaf verder uitleg over' verschillende wetsontwerpen, die niein we uitgaven voor gevolg zullen hebben o.a. cle herziening van het statuut van het personeel, en van het stelsel der pensioenen. M Carton verklaarde ook dat hij door het aangaan cener koloniale lee ning van 1 miljard de finaneieelc her opbeuring der kolonie betracht in over eenstemming van het financieel plan van M. Janssen, dat de stabilisatie van den frank tot doel heeft M. Carton zal Zaterdag aanslaande zijn betoog voortzetten. De ontvangsten van het vervoer op de spoorwegen zijn minder ongunstig dan de vorige maanden De totale ontvangsten voor de reizi- gei«, goederen en reisgoed bedraagt 141.505.000 fr. tegen 104 795.000 in September 1924 en 148.677.000 fr. in September 1923. Voor het reizigersvervoer beloopen de ontvangsten 45 09(1.000 fr. tegen 45 miljoen 507.000 fr in 1924, dus slechts 411 000 fr. minder dan in 1924, niette genstaande het slecht weder in Septem ber 1925. Voor het goederenvervoer beloopen de ontvangsten 96.469:000 fr. tegen 95.28S.000 frs. Het is de eerste maal, sedert April, dat er een verhooging wordt vastgesteld. De vermeerdering der eerste drie maanden kan niet in acht genomen worden deze verhooging wordt uitgelegd door het feit dat de ta rieven eerst in April verhoogd werden. stemt in het kiesilislrikt Aalst van boven aan Jen kop onder NUMMER hmiel RUBBENS, Dokter, Lede Alfred VAN' GEERT. Schrijnwerker, Aalst. JuÜus SCHELF ROLT, Dokter, Aalst Louis CALLEiiAdl Burgemeester, Nicuwerkcrken. Pcdro 1)E HEItT, Advokaat, Aalst. Jozef BLINDEMAN, rustend Onderwijzer, Baardegem. igv&ji In don loop van dc zes eerste maan den van het jaar zijn er 1.340 veulens uitgevoerd, voor dé som van 3.137.200 fr.2.321 meniën, voor de som var. 9.060.135 fr. 59-92 ruinen, voor de som van 2.362,300 fr. en 255 hengsten voor de som van 2.362.300 fr Te samen 9.908 paarden.waai'voor men 38.483.500 fr. ontvangen heeft. Wij hebben vooral, naar Frankrijk veel uitgevoerd wij hebben er 1.229 veulens heen gezonden, voor de som van 2 024.000 fr.941 menien voor de som van 3.Oil.635 fr 2.846 ruinen, voor de .som van 530.300 fr Totaal5 135 paar den, waarveor 10.37S.525 fr. werd ont vangen. DuitschhtTid komt op de tweede plaats Aa.v dat land verkochten wij 1.026 meniën, voor de som van 4 mib jocn 758.700 fr. 2 092 ruinen voor de som van 9.551 525 fr. én 26 hengsteh, voor de son van 1118.500 fr. Totaal 3.204 paarden voor welke ontvangen word eene som van 15 428.725 fr. Nederland kocht: van ons 76 veulens, voor de som van 187 800 fr. 276 mer- riën, voor de som van 820.550 fr <895 ruinen, voor de som van 3.488.450 fr. en 43 hengsten voor de som 665.500 fr Totaal 1.290 paarden, waarvoor wij' 5.153.300 fr. ontvangen hebben. Gedurende dezelfde periode hebben wij ingevoerd 1.925 veulens, voor do •som van 2.934.285 fr.2919 memën, voor de som van 3 922,014 fr. 2.358 ruinen, voor de som van 3.674.368 fr., en 115 hengsten voor de som van 375 170 fr. Totaal 7.817 paarden voor de som van 10.095,837 fr. Nederland komt hier aan 'i hoofd met 1.202 veulens voor de som van 2.111.819 fr.33S merriën voor de som van 037.973 fr. 1 037 ruinen, voor do som van 1.644.250 fr en 46 hengsten. voor de som van 185 100 fr. Totaal 2 623 paardenvoor de som van 4 mil joen 579.148 fr. Dan komt Duitschland. met 647 veu lens, voor de som van 644.500 fr 672 merriën voor dc som van 686.776 fr.. en 244 ruinen, voor de som van 258.000 fr. Totaal' 1.563 paarden, voor een som van 1.589.206 fr. Frankrijk komt op de derde plaats, met 54 veulens., voor de som vnn 155 966 fr.160 merriën. voor de som van 374 66)3 fr.245 ruinen voor de eom van 695,344 fr., en 48 hengsten, voor de som van 155 070 fr Totaal 507 paarden, voor een som van 1 mil joen 380.473 frank. Do Ford Motor Car Company te De troit 1 ïeeft «en nieuw record bereikt. Het aantal per (Lag vervaardigde automobie len werd half October op 8165 gebracht. Het aantal werklieden in de fabriek ia 178 000. Deze medïdeeling gaal mei nog an dere gepaard de hoeren Ford gelooven in staat te zullen zijn dit aantal auto's tegen begin November op 8500 per dag te brengen. -Zooals niet weet bestond er c-enige we ken geleden reden tot ongerustheid de verandering in de modellen der Ford auto's had oen vertraging teweeg ge bracht en c-en vermindering in produc tie die thans echter geheel overwonnen schijnt Ie zijn. Wij lezen in De Roode Vaan» Orgaan der Kommunistische Par tij van 31 October 1925; AALST - ARME FREDKR1K Over enkele maanden kwam on ze Frederik aan de deur der koo- peratief Hand in Hand aan kloppen. om te vragen of er aldaar voor hem niets te verdienen viel. Men was natuurlijk verwonderd, onzen Volksvertegenwoordiger, zijn toevlucht met dat doel tot de kooperatie te zien nemen want ie der meende 'dat zulks eene zwans was die hij aldaar kwam afbrieven. Maar neen het was in volle ernst dat hij den beheerraad kwam ver- verzoeken om een bijverdienste bij zijn mager loon van Volksverte genwoordiger te kunnen hekomen. Want onze achtbare Volksverte genwoordiger deed den beheerraad van Hand in Hand opmerken, dat ze wel wist dat de Kamer het voorstel der soc.-demokraten van lnonsverhonging had verworpen en hij met z;jn 12,000 fr. moeilijk kon rond komen, en hij zich aldus verplicht zag de partij aan te spre ken die jegens hem niet mag on dankbaar zijn gezien de bewezen diensten. Uit de rekening 'die volgt zal men kunnen opmaken hoe noodig het was dat Hand in Hand bijsprong om den sukkelaar uit zijn armoe te redden. 'Frederik zijn familie bestaat uit 4 personen. Als hoofd des hui zes wint hij 12 duizend frank. Zijn vrouw die een wel geklandeerde vroedvrouw is. wint ook schoon geld. en zijn dochter is bediende m 't ministerie. Men mag gerust zonder overdrijven zijn inkomen' op 30 duizend frank per jaar bren gen. En dan is hij onbeschaamd genoeg om de kooperatie Hand in Hand die tot over (le ooren in schulden steekt aan te spreken, om een bijverdienste te hebben gezien hij naar zijn bewering met zijn mager inkomen niet leren kan, i: AVat moeten de verbruikers van c Hand in Hand daarover den ken? De beheerraad waarvan onze Frederik, ook deel uitmaakt nam het volgende besluit: Aangezien 12.000 fr. niet vol doende zijn voor een volksverte genwoordiger en de partij haar dankbaarheid voor bewezen diens ten aan Frederik wil betoenen, kent ze hem 50 fr. per week toq voor dewelke hij dagelijks voor cc-n half uurtje naar Hand in Hand komt om te zien of er geeu bijzondere briefwisseling voor de partij aanwezig is. Frederik komt dus sedert 4 maanden alle dagen voor een half uurtje naar liet lo kaal om op zijn gemak zijn blad te lezen, voor dewelke de koope ratie hem op kosten der verbrui kers 50 fr, per week toekent, Dat mag men een schandaal noemen, als men weet dat de win keljuffers van Hand in Hand met 1,40 per uur naar huis gezon den worden. Ons partij die voor plicht heeft de gelijkheid der standen te verde digen mag niet toelaten dat er schuimers als Frederik ten kosten der arme verbruikers 17 fr, per uur opstrijken, terwijl er bedien den zijn die. omdat de kooperatie geen winsten genoeg afwerpt, voor een hongerloon van 140 fr. per. uur moeten werken- X. Riza Ivhan, de man die Chans in Per- io het regentschap, waarneemt en die er relfs aan denkt ziehzelven de keizers kroon op het hoofd te zetten, is in zijne jeugd loopjongen geweest in een hotel. *1 Is dus wel iemand die zijn weg ge maakt heeft. Eervol eoliter is die weg niet, want hij liep over vele plassen met troebel water, waarin Riza Iöhan, lijk allo volksredders heel behendig wist te vissollen. EENE NIEUWE' MINISTERIEEL® KKISIS IN 'T VERSCHIET 1)1' XEGEMMAVSVSRKLARim. 'Ziehier de inhoud der ministeiieele verklaring die door M. Painlevé in de Kamer en door M Chautemps in den Senaat werd voorgelezen. l>e regeering die voor u verschijnt is cr eene van oogenblikkelijke verhezen- Hiking Van al de vraagstukken van net oogenblik is het financieel vraagstuk veruit het ineest belangrijke, ja zelfs een van levensbelang Niettegenstaande de bereikte vorde ringen door de in overeenstemming brenging onzer werkelijke uitgaver. met onze- bestendige inkomsten, hebben wij neg maar slechts een gedeelte van den weg afgelegd en komen wij aan een be slissend oogenblik. Men moet den ernst van den toestand niet overdrijven. De voorspoed van Frankrijk hangt van het land zelf af. Het is eene kwestie van willen Al moest de regeering er onsympathiek door wor den, toeh zal zij die wilsuiting aan het land vragen. Spreker betoogt vervolgens dat alle pogingen zullen aangewend worden om dc begroeting in evenwicht te brengen en zet zijn saneeringsplan uiteen. Hij toont aan dat de invaliedcn, do verminkten van den arbeid en de ver woeste gewesten de zorgen der regeering moeten wegdragen. •Vervolgens wordt de kwestie van Ma rokko en van Syrië behandeld. Spreker toont vorder het belang aajj van de verdragen van Locarno Op alle gebieden wenselit de nieiü we regeering een politiek die voor alles wezen zal krachtdadig, menseheliik etj rechtvaardig. De lezing der ministerieele verklaring duurde in de Kamer juist 20^ minuten Een veertigtal vragen om interpella tion zijn ingediend. Besloten wordt oré middelijk de bespreking over de alge mcene politiek aan te vangen. M. Caehin, communist, valt hevig da regeering nan Na de finaneieelc poli tiek beknibbeld te hebben laakt hij hef tig het optreden van Frankrijk in Ma rokko en Syrië. M. Painlevé toekent verontwaardigd protest aan. M. Leon Berard valt dan op zijne beurt de socialisten aan. - die hun deel Verantwoordelijkheid niet willen ne men. M. Painlevé en M. Bokanowsky. ver slaggever verdedigen de politiek der re geering. Nadat de communist Jean Renaud gesproken had voor de monopoliseer»)g der banken en liet in beslag nemen der groote fortuinen wordt de algcmoeno bespreking gesloten verklaard.. Slechte eene dagorde is neergelegd door MM. Aubriot en Ca zal s. Het is eene dagorde van vertrouwen in dc regce- ririg Deze dagorde wordt gestemd met 221 stemmen tegen 189. De communisten en het grootste deel der rechterzijde heb ben tegen gestemd* dc socialisten ont hielden zich alsook een aantal leden van het center en de rechterzijde radi- kaaï-socialist en en rad ik.ale linkerzijden stemden de dasorde. NOG DE HOUDING DER SOCIALISTEN. Ifet i3 met 1431 stemmen tegen 1228. dat de nationale Raad der socialisten Maandag nacht haar vertrouwen in de. regeering weigerde. Er was zelfs Dinsdag raorgend spraak van, dat het ministerie zich niet eens voor de Kamer zcr: aanbieden. Misschien houdt het ministerie het geen 24 uren uit. maar hei valt in alle geval binnen enkele dagen Ivj de stem ming over dc Marojüiaausche kredieten,.

De Volksstem | 1925 | | pagina 1