mirnrn oor itezersii) Ret Zusterke der Arnieo De paardenmarkt van Brussel Papegaaien gestolen te Antwerpen Wat te Damascus gebeurde Steeds de onvoorzichtig heid met de petrool! Een stout stukje AUGUSTSNIEDERS Hoeveel alkooi mag een vlieger gebruiken Afslag op de u appelsienen Alweer eene bezuiniging Door een auto omgeworpen Een lekkere -verloofde Eene geheimzinnige zaak le Diegeni Notaris bestolen Schurkenstreken De brandkastdieven te Brussel Doodelijk ongeval te Mechelen Erge botsing Roerend overlijden EeD geheimzinnig automobielongeval De .voprloypige kiezerslijsten liegen ter inzage van" jiet publiek. I is Geil strenge plicht voor alle Katiióilekwi na te zien of zé wel re gelmatig pp die lijsten ingeschre ven zijn s Toekomende jaar hebben de CK J1K E X TÉ KI W/A NGE N" ulftuts. Vodr de Gemeente stem men VROUWEN" en MAN- N I'".X Die op de lijsten, die thans ter inzage liggen niet staat STEMT NIET MEDE VOOR DE GEMEENTE IN 1926. Men heeft tijd tot 20 November om zijn rechten te doen gelden. Na dieft datum is er niets meer te doen. De lijsten zijn bepaald ge sloten en NIEMAND kan er nog opgebracht worden. Zie dus goed na of gij, uw fami lieleden vrienden en kennissen Wel op de kiezerslijsten ingeschre ven staat. Voor alle inlichtingen zich wen den tot het bureel Katholieken Kring. Groote Markt 26 T/S. Open alle Dinsdagen, Donderda gen Vrijdagen en Zaterdagen van 5 tot 7 ure 's avonds, VN'V Po zesde en 1 natste paardemarkt van hot jaar wei d Woensdag raorgend op de 'Zuidlaan gehouden Door een goed we der begunstigd weid deze markt door talrijke nieuwsgierigen, kooplieden en hoopers bezocht. Er waren evenwel uodh Duifsdhe, noch LuvemburgscJhe. nodh Hoüandsehe koopliedendaarentegen waren er nog al veel kooplieden uit het Noorden van. Frankrijk. Er waren 297 paarden te koop gesteld, verdeeld als volgt 128 zware trekpaarden, 80 lich te trekpaarden, 30 veulens, 20 zadel- paarden, 35 poneys en 4 ezels. Voor de zware trekpaarden werd ge middeld 5 tot 6000 fr. betaald; voor de lichte trekpaarden, 4 tot 5000 voor an dere paarden van goeden oorsprong, 2000 tot 2500 fr. De paarden die te ge lijk voor het gespan en voor de zadel kunnen dienen, werd cr 3500 tot 4500 fr. betaald. Er worden nog al veel paar den aan den man gebracht. Prachtige loten van paarden namen aan den wedstrijd deel. De prijzen wer den toegekend Zware trekpaarden I le prijs (gulden medaüc en 200 frs). M. Mathieu. voor een lot. van zes paarden. lachte trekpaarden le prijs (gulden medalic en 200 frs). M. "Waelkena, voor een lot van zes paarden 2e prijs (zilve ren medalie en 150 frs), M. Slabhieu, voor een lot van zes paarden. Gisteren werden aan boord van de stoomboot Jtaoul Soaves gemeerd aap afdak 19, acht papegaaien ont vreemd. De politie van het fe;t verwit tigd, stelde een onderzoek in. Het duur de niet, lang of men wist, dat deze kost bare volgels gestolen waren door een lid der bemanning, zekeren De B.. een Bra ziliaan. Hij had de papegaaien reeds verkocht in een huis der St. Michieis- kani, waar ze door de politie werden aan geslagen en terug aan den eigenaar ge geven. Parijs. 4 Nov. Op IS October, seint men aan het ministerie van bui- lenlandsche zaken te Parijs, hebben twee benden die sinds enkelen tijd in de 'buurt van Damascus vertoefden, ge bruik gemaakt van het feit dat de kolon Gameli in een anderen sector optrad, om in de inlandsdhe wijk door te drin- gen. De bevelhebber was eerst van oordeel tot een straatgevecht over te gaan. Maar de nacht was middelerwijl ingevallen cn de opstandelingen vuurden van uit alle richtingen. Daarop besloot de bevelhebber acht kanonschoten af te vuren, wat voor ge volg had dat eene betrekkelijke ru*t herintrad, toelatend b&rrikades op te stellen rond de Euroncesdhe wijk. Den 19en herbegon het geschut der opstandelingen, die vruchteloos poog den in andore wijfoan te dringen. Oordeelend dat het verkieslijker was een man tegen man strijd aan te gaan met een meer talrijken vijand, deed de bevelvoerder een zeker aantal kanon schoten afvuren gericht hoofdzakelijk naar de plaatsen waar de opstandelin gen samenkoekten. Den 20en bood een afvaardiging der opstandelingen aan zich te onderwer pen. Gezien het verwoedde van den op stand waren de getroffen beteugelt ngs- maatregelen betrekkelijk gematigd Geen enkele Europeaansolie burger werd gedood noch gewond. De troepen verloren twaalf man en telden een der tigtal gekwetsten. Langs den kant der opstandelingen waren cr zoowat twee honderd dooden. De schade bepaalt zich tot de inhoor- lingenwijk, waar zich geen arabische gebouwen met eenige kunst, of geschied kundige waarde bevinden. Een vleugel van het Ozem palcis werd beschadigd. Een jodenwoning is plat geschoten. In de Ohagounvijk zijn een dertigtal woningen beschadigd. EENE VROUW ERG VERBRAND TE 1EPEREN. Vrouw Desmedt wonende op de LTalf- vaart, te Ieperen, wilde hare stoof aan' steken, en cm zich te verhelpen goot zij tot 2 maal toe petrool op (het vuur. Wat onvermijdelijk is gebeurde De vlam men sloegen langs onder uit de stoof en vatten hare kleederen. Brandend liep zij naar haren man die met ze te hel pen zich ook deerlijk aeihrandde. Tn der haast werd de vrouw naar het gast huis ter verzorging gedragen. Haar toe stand is bedenkelijk. WV Gisteren heeft zich op het gerechtshof te Antwerpen een ongewoon stukje, dat van verregaande stoutmoedigheid ge tuigt, voorgedaan. De onderzoeksrechter M. Anfchonis Was de Nooidsehe zeeman Anderson, in zijn kabinet aan het onderfhooren. De kerel was aangehouden wegens nachte lijke inbraak. Plots kwamen twee man nen in het kabinet, gingen naar den vreemdeling, duwden de gendarmen op zij en zegde den vreemdeling van heen te gaan. Hetgeen volgde kan men wel raden. Na de eerste ©ogenblikken van verba zing werden de twee ongevraagde gasten door de gendarmen vastgegrepen en on schadelijk gemaakt. Hel waren twee Noorsche zeelieden, die waarachtig hadden gedacht hunnen maat te bevrijden. Het had er nogal kunnen stuiven, want in het bezit van den eene werd een geladen revolver ge vonden en van den andere een dolkmes. Beiden werden opgesloten. eon verhaal uit onze dagen DOOR 7de Vervolg. III OUDE BRIEVEN, Ik kan het huis van mevrouw Ebrc- fciont nog niet verlaten. Herhaalde malen heeft zij als in ge dachten verzonken, het vertrek op en neer gewandeld cn is eindelijk voor eene secretaire blijven staan, heeft dn meubel geopend, eene geheime vee.' doen springen, en maakt een pak brie ven los. die ze koortsig door elkande»' werpt, zonder datgene te vinden wat /c zoo icvorig zoekl. Na eenige oogenbükken .keert me vrouw naar hare plaats, aan de tafel terug, laat de brieven verder onaange roerd cn treedt in het vertrek'waar de kleine George rust. Oude brieven! Lezer, gij zijt misschien even nis ik en houdt aan die oude, deels verscheur de, verfronselde cn geel geworden pa pieren, die eene groote plaats in uwe kas beslaan cn daar. volgens de rne-i ning van den oningewijde, renteloos liggen. Minder rente)99fi echter dan De Londensche rechter heeft een merkwaardige zaa'k te behandelen ge had. Een gewezen vlieger van de Impe rial Airways eischte van die maatschap pij schadevergoeding, omdat hij ontsla gen was wegens dronkenschap in dienst betrekking. Alvorens van Amsterdam naar Croydon te vliegen, had de vliegeï in oen café te Amsterdam drie of vier glazen bier en twee glazen jenever ge dronken. M. Bertram, vertegenwoordi ger van de firma in Nedertand. had hem verboden de reis te ondernemen. De vlieger had dat edhter toch gedaan en was behouden te Croydon aangeko men. Hij had zich daarop onmiddelijk naar een arts begeven, die hem een be wijs uitreikte van volkomen nuchter heid. Na een uitgebreid verhoor voorname lijk over de vraag of een normaal mensch genoemde hoeveelheid aan drank kan verdragen zonder dronken te worden, werd de beihandeling ver daagd. Tengevolge van het nieuw modus \ivendi met Spanje, zullen de in voerrechten van sinaasappelen tot 5 fr. de 100 kgr. bruto-gewicht verlaagd worden, voor den oorlog bedroeg dit recht 9 frank de 100 kilo. Na den oor log werd dit recht op 27 frank gebracht. Onder de tarieven-oorlog met Spanje welke bijna drie jaar geduurd heeft werden de appelsienen zoo zwaar belast, dat ze werkelijk het koopenfniet meer waard waren. De buitengewone verla ging van de invoerrechten zal natuur lijk een weerslag hebben op de prijs der appelsienen. Na den oorlog betaalde men 40 franje rechten per kist. Tegen 300 vruchten per kist kwam zulks op 13 centiem per stuk. In 1913 'hebben wij 30.000 ton si naasappelen en citroenen uit Spanje in gevoerd. Na den oorlog, toen het invoer recht op 27 fr. gebracht werd, was de in voer met 60 gevallen. De Monifeur kondigde gisteren een koninklijk besluit af, waarbij tot alge meen opziener bij het hoofdbestuur van het Ministerie van Justitie wordt be noemd, M. Belym (L.-J), doctor in de rechten, opziener, ter vervanging van den heer Luckx. die als zoodanig af treedt en de plaats van opziener bij het 2e algemeen bestuur, opgericht bij ko ninklijk besluit van 19 October 1918, afgeschaft is. V Woensdagnamiddag, rond 1 uur, werd te Gent de genaamde Bekacrt E., 56 jaar, pensionnaris van het Gesticht Lousbergs. slecht hoorende en slecht ziende, in de Phoenixslraat, bij het oversteken, door een auto omgeworpen, welke gevoerd werd door Berliet Ri chard, van Maldeglhem. De ongelukki ge mail werd na de zorgen te hebben ontvangen van Dï Rvscnac-r, die vast stelde dat twee ribben werden gebroken, naar het gasthuis overgebracht. De 34-jarige P... Antoon, begaf zich Dinsdag met zijne verloofde, Mej. O... Jeanne, wonende Merchtemsche "teen- weg te Brussel, naar een schouwburg. Tijdens de vertconing zocht P.. oen voorwendsel om het meisje te verlaten. Toen Mcj. O., 's avonds op haar appar tement kwam. stelde zij vast dat eene som van 11 600 fr. gestolen was. De po litie spoort P... die voortvluchtig is, op. Maandag namiddag rond 2 uur, ver lieten de gezusters ArnoMtne cn Floren ce Nieuwen.huyze, wederzijds 13 en 11 jaar, de ouderlijke woning te Diegem. Zij keerden eerst 's avonds terug en de den dan voegend wonderlijk verhaal Op de plaats van Diegem aan do tramhalte werden zij aangesproken door de inzittenden van een auto-kamion- netje, die meisjes aanboden k*en naar hui? te voeien Daar zij weigerden, werden zij opgenomen en met geweld in bet rijtuig geworpen, dat daarop in vol le vaart ver1 rok. Daar de kinderen echter luid schreeuwden en om hulp liepen, zetten hunne aanranders hen na een verren eind ten gronde De mesjes meenden niet ver van de kerk van Jette te zijn. |Zij vroegen hunnen weg en er was ten slotte iemand die hen tot achter de kerk van St. Maria braebt. waar de tram staat voor Diegem. Toen was liet 6 u. 30 Zji vertelden hun geval aan den tram- bediende. maar een policieagent hoordé dat en leidde 'hen naar het policiebnrecl. Zij werden daar afzonderlijk onder vraagd, maar verklaarden fbe'den juist hetzelfde en gaven een nauwkeurige be schrijving van de camion net, een Ford met een zeil over en van binnen stonden twee zakken bloem Ook van der. ge' leider en hunne oplichters gaven zij eene nauwkeurige beschrijving; een der mannen moet Baptist heeten. Denkelijk zal deze geheimzinnig^ zaak nu spoedig worden opgeklaard. De personen die ophelderingen zoudcii kunnen veischaffen aan het gerecht zijn vriendelijk verzocht dit onverwijld te doen. M Vandamme, notaris te Nedorbra- kel, reed Dinsdagavond met de tram naar de Noordstatie, te Brussel. Aan het Brouokèreplein stelde de notaris vast dat men zijn portefeuille met 900 'rank had gestolen De benadeeligde vermoedt dat de diefstal werd gepleegd door drie kerels, die onderweg waren afgestapt. In de laatste dagen hebben onbekend gebleven kwaaddoeners zich te Wette- ren pliöhtig gemaakt aan bocze streken van verschillenden aard. Van. het kerk hof werd o.m. een metalen vernikkeld Oh ristusbee 1 dj e gestol en Maandag stelden verscheidene inwo ners vast, dat hunne eigendommen door een bende nietdeugen waren bescha digd. De heer Em. Matthys vond de in gangspoort van zijnen boomgaard afge haakt en stukgeslagen. Bij den land bouwer I. Van de velde werd de sluit boom van den hof afgerukt. Ten huize van vrouw Emma Capelle wérden de ruiten ingeworpen. Daar al deze feiten plaats grepen langs de Oherscampsche baan, heeft men denkelijk te doen met een troep boeren uit de wijk Boschkant, die laat in den avond na het einde der laatste kincmavertooning huiswaarts k'eeiden. DRIEDUBBELE AANHOUDING Wij deelden den stoutmoedigen 'brandkastdiefstal mede, in den nacht van Zaterdag op Zondag,- gepleegd in den winkel van lijkpledhtigheden in de Lombardstraat. De speurbrigade van de rechterlijke politie heeft thans drie personen aangehouden, die van dezen diefstal verdacht worden. Twee hunner wonen in de Ileyvaertstraat te Molen beek, en bij een dezer werd inbrekers gereedschap ontdekt. De derde is van de wijk van het Zuidstation. men het bij don eersten oogslag zeggen zou; want oude (brieven bevatten in waarheid veel philosophie, veel men- Schenkennis, voel levenswijsheid. Dat onaanzienlijk pak, soms met eene ruwe koord saamgebonden, is he laas J het graf van vele illusion, ontgoo cheling, vriendschap'&etuigingen, hoop en geluk. Het is eene ruïne, en niets spreekt meer tot den denkenden geest dan puinen. Als men die ruïne doorzoekt, sk men dat graf opent, rijzen een aantal figuren uit het verleden e voor ons oog op vrienden, die ons houw en trouw# beloofden en die ons vergeten (hebben,' of die wij allengs uit ons geheugen heb ben laten wegslibberenbetrekkingen, die wij dachten eeuwig 1.e zijn en die echter op een geregeld tijdstip, gelijk de maan op en af zijn gegaan: ceder, en beloften, die niet langer leefden dan het seizoen der rozen en vergeei-mij- niet,jesj school vreugd. jongelings droom, mannelijke kommer! Waar is deze. waar is gene wend of bekende? De zee en onmetelijke landstreken scheiden ons van de eerstende dood graver heeft eenen afgrond tusschen den laatste en ons gemankt. Anderen leven nog in ome nabijheid dodh vabehheid, bedrog een dwaas of hooi in^lane:, zelfs vossrfe-H woord, hel eigen van stand en rang scheiden hen vatt de herinneringen, on§. Hoeveel rechtmatige vo^yijtjcgöo j bf jegens anderen, hoeveel ook jegens ons- zelven En als ons, in dat onderzoek een brief in de hand komt van een dier harten, ?t welk- door al de levensstor- men heen, trouw aan het eens gegeven woord is gebleven met welk genot ziet men din op het jaartal! 't Is eene vriendschap welke dagteekent van over tier., vijftien, twintig jaren Lijna een gansoh leven. Dat vergoedt veel ontgoocheling, veel bedrogen hoop; dat is het licht naast de donkere schaduwzijde van het le ven; dat zijn als het ware de bloemen, die op de grafterp, op de puinen groei en. Tussehen mijne brieven vond ik er onlangs vier, op geel geworden, oud. ge ribbeld papier geschreven; de inkt moet bleek, de pen slecht geweest zijn hot schrift duidde min of meer eene bevende hand nan aan; de schrijfstijl was niet vloeiend en de spelling nog oud-hol hmdsolimaar hoeveel liefs goed en naïfs heb ik in die brieven ge lezen en herlezen! De beminde doode spreekt mij daarin nog toe van gone rijde des grofs en man geworden, luis ter ik nog met kinderlijken ootmoed naar den gouden levensraad. dien zij mij voortdurend geeft... Het zijn de brieven mijner moeder! Maar mevrouw Ebremont ontvlucht weM&Ê bate brioyen Voor ons echter zullen zij kostbaar zijn en het leven dezer vrouw nauwkeu riger doen kennen. Laat ons dus vcor een oogenblik onbescheiden zijn cn eenige dezer papieren ontplooien. Deze hebben reeds een geel tintje ge kregen: ze dagleekenen dus van lang geleden. Inderdaad, deze is reeds zoo oud dat hij zijn zilveren bruiloft zou kunnen vieren. De woorden «Liefste Clara eenige woorden in de vlucht opgevangen, en de onderteekening «Uw Charles» brengen on? in de dagen der verloving van mevrouw terug. Gene, geteekend -«Ebremont» bevat al de verzuchtingen naar het huwelijks geluk dat een jongeling droom en kan en mij dunkt dat ik den schrijver zie opspringen van vreugde toen hij die woorden «ehreef: «morgen, morgen zult gij mijne echtgenoot© zijn.» Vond hij, bij het terugvallen een zacht zwanendons of een speldenkus sen? I.aat ons verder zien. Geen enkelen brief spreekt van hot huiselijk geluk Wij vergissen ons Zie hier vier blad/ijden met de noodige post-sfriptvrns, door mevrouw geschre ven en gericht aan eene vriendin, 't Is als het ware een artikel voor een mode- journal -eene lange optelling van verschillende toiletten, facons, juwee- len en kasteden in de lucht Geen woord over haai' huishouden haren fa miliekring, hare kinderen, haren echt- Gisteren te half vijf was dc genaamde Tau! Van Boxem, 25 jaar oud schilder van beroep, wonende te Som pst,, en een der flinkste supporters van den voetbal club van Mechelen. per velo van uit het io'kaal der supporters vertrokken. Nabij .de SteenenmolensUrtat geko men werd hij door een auto verrast oil in de gracht geslagen. De aUlovowter gelukte cr in te verdwijnen zonder dat men zijn eenzelvigheid vaststellen ken De wielrijder werd met gebroken schedel naar de kliniek der Bruesche- poortstraat overgebracht, waar hij bi j zijne aankomst overleed. Dit tragisch ongeluk zal stellig met leedwezen in de Mechelselie supporters- wereld vernomen worden. Te, Rumpst kwam een auto, toebe- ihoorende aan M. Rossaerts, van Boom, uit de rkxht.ing van Antwerpen gebold, op enkele meters gevolgd door een motorrijwiel, waarop M. en Mëvr. Hcy- len, van Ilove, hadden plaats geno men. Aap de kapel Lazer pij,, zwenkte, de auto' af, om den stéciiVeg naar Duf fel op te gaan. -Het-motorrijwiel botste met volle geweld op den auto, met het gevolg dat M. en Mevr. ILeylen ten gronde worden geslingerd, en min of meer erge kwetsuren bekwamen aan het hoofd, armen en been en. Het rij wiel was totaal ontredderd en ook aan den auto werd merkelijke schade toe gebracht. Na een eerste verzorging wer den heide slachtoffers naar hun woning overgebracht. De rijkswadht opende on- middelijik een ernstig onderzoek, om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Op Allerzielendag was eene brave vrouw van den Èempiecflibn steenweg te Hasselt, de echtgenoot© (Lambrjrt Brauns-Van'ham, den lijkdienst gaan bijwonen, die in de 'kapel van 't kerk hof voor de zielerust der afgestorvenen gedaan werd, bloemen gaan neerleg gen en een vurig gebedi storten op het graf van haren beminden zoon, die over eenige maanden aan hare liefde werd ontrukt. Bij 't huiswaarts keeren voelde zij zich onderweg onpasselijk en zakte ineen in de armen van hare buurvrouw, Eliea Reek mans. Eenige oogenblikken later gaf zij den geest. Het parket van Antwerpen houdt zich tlhans bezig met een zeer geheim zinnig en zeer zonderling auto-onge val, waarvan een inwoner van Sdhaer- beek het slachtoffer is. De Sdhaeifbeelkenaar was Dinsdag naar Antwerpen gekomen om eene (herberg over te nemen. De man had menige herberg bezocht en was stilaan onder den invloed van den drank ge raakt. 'Hij sprak in dien toestand een taxi-voerder aan en verzocht dezen hem naar Schaeiheek te voeren. De voerder eisdhte eerst 150 fr. van hein, alvorens hij de reis wilde ondernemen. Deze som werd hem oveihandigd en de reis werd ondernomen. Te Edegem gekomen, aldus beweert de voerder, hoorde hij plots een slag, zag om en bemerkte dat zijn fclient uit den auto gevallen of er uitgesprongen was en midden 'den steenweg lag. Een daarachter volgend auto kon ter nauwernood uit den weg hollen, zoo niet ware de Sdhaerbeeikenaar op den hoop toe nog vermorzeld geworden. In zeer bedenkelijken toestand werd de man opgenomen en naar het Ste Mariagasthuis te Reruhem overgebracht. genoot Toch wel' «En Ebremont», zoo lees ik hier. «die hardnekkig wei gert de beau monde te bezoeken en da gelijks meer afgetrokken en menschen- schuw wordt... Hij heeft eene vrcolijkc- cn baldadige jeugd géhad, en nu hij eindelijk dood moe gewoeld is zou ieder hem moeten volgen, 'het hoofd met assche 'bestrooien en zich in een liikhuis opsluiten.» Die weinige regelen zéggen reeds ge noeg. welke weg mevrouw Ebremont was ingeslagen. O, die oude brieven zijn zoo leerzaam Hier is een andere Het verschil van sympathie schijnt aangegroeid te ziin; mevrouw Ebre mont vindt reeds, dat het huwelijksle ven eene hel, haar echtgenoot een plaagduivel is: ze verlangt terug te keeren tot de jonge mekjes-jaren, zoo rijk aan hoop en illusie. Nu, in dat ge val zal mevrouw do eenige van hare soort niet zijn! Misschien, toen ze dezen brief schreef, had ze juist de eerst© monsters een grijs haar en een- rimpel op het voor hoofd bemerkt Beiden zeggen spot tend tot bet hart, dat eeuwig jong wil blijven: wij hebben het hoogste levens punt bereikt en gaan nu zachtjes den berg «af Eene andere Irief is door eene man nelijke band, in mannelij'ken stijl, ge schreven kii is geteekend aHbremont». ('t Veirolgt.)

De Volksstem | 1925 | | pagina 2