Herziening der Ds Schatkisttion 5 t.h. Benauwdheid Maagpijn Slspelsssheid Dokter CASSELL li Ifet Zosterke der Afmen Met andermans \eeren -a/w- Zegepraal va» di Pinedo le Slome Eigenaardige geschiedenis van een Woordpoolreiziger AUGUST SN1EDERS Eindelijk i\oo- een krach te Antwerpen VreeseSijk drama te Schaarbeek Een goede vangst te Brussel In den trein bestolen De Tabletten van De voorloopige kiezerslij steil liggen ter inzage van liet publiek. 't Is een strenge plicht voor alle Katholieken na te zien of zé wel re gelmatig op die lijsten ingeschre ven zijn. - Toekomende jaar hebben de GEMEENTEKIEZINGElSr plaats, Voor de Gemeente stem men VROUWEN en MAN KEN. Die op de lijsten, die thans ter inzage liggen niet staat STEMT NIET MEDE VOOR DE GEMEENTE IN 1926. Men heeft tijd tot 20 November öm zijn rechten te doen gelden. Na dien datum is er niets meer te doen. De lijsten zijn bepaald ge sloten en NIEMAND kan er nog opgebracht worden. Zie dus goed na of gij, uw fami lieleden: vrienden en kennissen Wel op de kiezersli jsten ingeschre ven staat. Voor alle inlichtingen zich wen den tot liet bureel Katholieken Kring. Groote Markt .36 T/S. Open alle Dinsdagen, Donderda gen, Vrijdagen en Zaterdagen van S tot 7 ure 's avonds. -Wij 'hebben or reeds op gewezen, dat [M Vooruit liet. Gerrtsch socialistisch or gaan op bet actief der socialistische mi- inetere een 'heele reeks plannen uit gevoerd of met geschreven 'heeft .waarin deze ministers siecörts een aan deel hebfoeneen Xbeel gering soms. Zoo werd gisteren aan de pers een stuk van den Senaat uitgedeeld betref fende het gebruik van loodwitverwen. Dit wetsontwerp gaat volgens «Vooruit» jrit van de socialistische ministers, voor namelijk van den hoer Wauters. Welnu, "de heer Wauters heeft eenvoudig het Wetsontwerp overgenomen, hetwelk in *ïFuli 1923 door den toenmaligen Minis ter van Nijverheid en Arbeid, den 9teer Moyersoen. ingediend Werd. Hij heeft or geen nota aangewijzigd. Toch is het in de socialistische pers, de heer Wauters, die den dank der schildersgaven verdient voor zijn ont werp betreffende het gebruik van lood wit. Honderd duizend personenhebben in een geestdriftige ovatie den vlieger di Pinedo hij zijne aankomst op den Tiber onthaald. I)c haaien, de huizen, de bruggen, zagen zwart van eene uitgelaten nieuwsgierige- massa. In de lucht evolueerden vele vlieg tuigen en drie bestuurbare luchtsche pen. M. Mussolini en al de öiooge stads- oyerheden, de 'leden van (het diploma- 1isdh korps en de vertegenwoordigers der vaderlandslievende genootschap- pen wachtten den luchtvaarder in eene bijzondere tribuun af.' M. Mussolini diep ontroerd zoende di Fincdo deod hem in zijn auto plaats nemen en gevolgd door andere autos trok hij de straten door waar (het volk het ui ijubbelde en bloemen wierjpl Op de Piazza Colonna weerklonk een eindeloos gegalm bij het verschijnen van MM. Mussolini, di Pinedo en Campanelli op het balkon van Ghigipa- lezzo cischend. M. Mussolini gaf aan dien volkswil gehoor en zegde: Ik breng op de dagorde der natie dén dapperen commandant, di Pinedo en druk mijn genegenheid uit aan zijn dapperen reisgezel. Verder Kef M. Mussolini uitsdhijnèn dat di Pinedo een Italiaan is van de nieuwe generatie, zooals het fascisme het volk vormen wil. Hij is een man van onzen tijd,ernstig, daadkrachtig en durf rijk. Niets heeft hem kunnen weerhou den de Ita&aanscfoe dridkleur te doen zegevieren. Ook is deze dag een dag van fier heid voor het ïtahaansdhe volk. Honderend gafande de plaats: Leve Mussolini Leve di Pinedo M. di Pinedo dankte op zrjne beurt ontroerd. En zich tot M. Mussolini wendend" zegde hij Ik breng u de vleugels terug die ge mij toevertrouwd hebt na 55;000 kalm. vludht in 370 uren. Gedurende mijne zes maanden reis heb ik er mij kunnen van overtuigen dat Italië overal gewaardeerd wordt en dat zijn politieke leider alom hoogge schat wordt. De gansehe stad was in volle feest en overal hadden 's avonds verlichtingen De «Daily Express» vertelt een ei genaardige geschiedenis over de Noordpool-expeditie van den IJslan der Algarsson. Deze schijnt tijdens de expeditie door grootheidswaanzin be vangen te zijn, immers hij heeft ge tracht de andere deelnemers te overtui gen, dat 'hij aanspraak kau maken op hei koningschap over IJsland, daar hij afstamt van de oude IJsland&dhe koningen. Zijn Engelsche todhtgenooten wa- beu daardoor eenigszins gesdhroldken dn vreesden voor hun veiligheid. Zij besloten daarom Algarsson af te zetten en hebben de leiding overgedragen aan Hen zee-officier Worselcy. die als twee de officier aan twee expedities van Shadkleton heeft deelgenomen. een verhaal uit cwze dagen DOOR 9de Vervolg. Daarna de dame Krakeling, de vrouw, naar i'k meen. van een ban delsreiziger, welke zich sterk inlaat met klopgeesten en tafel dn nsérij. bij dag met 4 ll an Kardee onder den arm loopt en 's avonds gecstesgeaprekken houdt met Helvetius, Diderot en >Spi- r.oza eene die gedurig hare toekomst wil kennen, waarschijnlijk omdat zij het liefst haar verledène wil vergeten. Signalementontzettend lang en ma ger; spits, scherp van aangezicht; ïcts imperii ments in het oog. maar waaraan ze soms eene dwecpachtige uit- d nikking kan geven; ter tong pm me- jufvrouw Kudos beschaamd te maken. Verder een paar officiersvrouwen, die zeer vereerd zijn over het onthaal dat (haar in een zoo voornamen kring, als die van mevrouw Ebremont is, ten deel valt. Signalement: zeer ordinair. Ten slotte, de dames Bombus en Drolpitz cchtgenooten naar ik meen van een Duilsöhen waterklerk en een dito beunhaas ter Beurze, welke beide DE TE ONDERSCHRIJVEN TITEL gedisconteerd op 6 ntaanii I1BT EINDE DER EKIONOMIBOHE CRISIS EN DE TERUGKEER TOT EENE VOORSPOEDIGE WERELD Zou het dan eindelijk toöh eens waarheid wezen? Tn alle geval, het than delssecretariaat der Britsöhe ambassade deelt ons de volgende nota mee: In een (haper laatste bulletijns drukt de Federatie van Britsche nijve- raars de meening vut dat de handels- krisis, welke al de landen op dit oogen blik doorworstelen, op liet punt is een einde te nemen en dat eene periode van voorspoed in aantocht is.» dan ook meer uit speculatiezucht, dan wel juist voor een philosephisch doel'. Wit, zioli in den kring bevinden. De heldendaden van die dames? zult ge wellicht vragen. Och, deze zijn kinderachtig, soms af- .schuvvelijk. In den loop van mijn ver haal zult gij er eenige leeren kennen en, geloof me, ik zal ze naar de natuur schilderen. Al die vrouwen mafken deel van het gezelschap, dat tot grondslag heeft: IIET GELUK LIGT IN' HET NIET, ofschoon dit systeem door allen nog niet onvoorwaardelijk wordt aan- gnomen. Allen drijven edhter den spot met elk geloofspunt, breken gere geld een dozijn keeren per dag het Pausdom af haten de priester en de kloosterzuster; willen de vrouw wat zij heeten «ontvoogden»; den werkman op zijn sterfbed en het 'kind in het on derwijs aan den godsdienstigen invloed onttrekken en zelfs, nieuwsoortige Titans in crinoline, zouden eenige ba rer den Godheid van haar troon willen stooten. Kortom, het zijn zooals men zegt, Hbre-penseuses, een wel vercerende ti tel voor hoofden, die ongetwijfeld niet weten wat denken is. Nu, voor die wezens mag men wel bidden: «Tleere, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen!» Men heeft een oogenblik over klei nen George gesproken en zich zelfs Een wisseldgent op de vlucht. Naar verluidt mag men zich te Ant werpen aan een nieuwen kracht ver wachten. Een zeer bekend wisselagent, wiens kantoren in het centrum der stad gelegen zijn en die ook bdheerder-af- gevaardigde is van twee zeer belangrij ke maatschappijen in de Kempen, is met vrouw en 'kind op de vlucht gegaan. Voor eeDigen tijd reeds bevond hij zich in een haöhelijken toestand, doc'h kon (•oen een instorting verhinderen, dank 21 j den steun van vrienden en kollega's. Nadere bijzonderheden De wisselagent waarvan wij spraken heeft nog altoos geen toeken van le ven gegeven, zoodat de zaak nóg even ver staat als gisteren.Men moet den dag van heden afwachten om bepaald zeker te zijn over de oorzaak van het verdwijnen van den man. i Alles wel beschouwd is keu bijna ze ker dat de wisselagent op de vludht is met vrouw en kind en natuurlijk in zijn eigen auto. Deeds lang werd gemeld, dat de wis selagent Van P., wiens bureeleu geves tigd! zijn i'n de Jezuestraaf, geene al te schitterende zaken meer deed. De wisselagent Van P. is dezelfde, die oen der slachtoffers is geweest der ben de Nauwe!aerts. Hi j is inderdaad, op het Vlaavnsch-Hoofd aangerand! geworden door Lenders en con soorten, die hem langs achter op zijn rijwiel hébhen over vallen en hem nog een bijlslag op het hoofd hdbben toegebracht. Het gerecht hoeft de zaak in handen, doch daar al de bureelen gesloten zijn, heeft men de zaak laten rusten, om he den aan het werk te gaan. BEN "VROUW BIJ EEN VECHTPAR TIJ TUBSCHEN HUURDERS DOOR EEN REVOLVERSCHOT GEDOOD. Zondagavond is in de 'Vander- meersdhstraat te Schaarbeek, een vreese- lijb drama gebeurd. De voornaamste be woonster van het 'huis n. 66, heeft baar medohuurster met een revolver gedood. Sedert weken leefde de voornaamste huurster Mme II., 24 jaar oud. op 001- logsvoet met de genaamde Mme B... melkvrouw. 32 jaar oud die de eerste verdieping bewoont. Eiken keer, dat beide vrouwen elkaar kruiÜeiY, begon nen zij ruzie te maken. Zoo weer (Zaterdagavond over het onderhoud van den trap. Op zeker oogenblik liet Mine II. de melkvrouw staan en ging oen revolver halen. De melkvrouw was intus*Sien den trap af- fegaan. ïlalvèrwege werd zij door een ogel in de recfhterlong getroffen. On danks de pijn had Mme B.. nog de kracht om naar haar kamer te strom pelen, waar zij ineenzakte, onder de oogen van een andere medebewoonster van het huis. Deze liep dadelijk de po- icie verwittigen. Deze was. gauw ter plaatse en liet het slachtoffer, dat (bui ten kennis was, naar liet gasthuis over brengen, war het den geest ®af. De moordenares werd ter beschikking van het parket gesteld, waar zij verklaar de dat zij de melkvrouw alleen maar schrik wilde aanjagen. Tc hekemesi bij TH. STEVEffiS, Wis- SRlagsnt, 16, Onilep^jsstraat, StAS- ESKS STAD EltPEN 6 ®Jwrij van Sasten aan 435 •Jr. uitkeerbaak* dén 1"° November 1930. 1989 eenige. seconden met hem bezig gehou den doch welhaast is 'hot kind ten eenemale vergeten, en haspelt Bicoque met Kados, Kra&eling met Drolpitz, Ebremont met Bemfeas over de meest uiteenloo^^ende denkbeelden der mo derne richting; over de streving van het rationalism us; over dé praktische opvoeding van kinderen. Het heofdje van het kind, even als het onze, is er duizelig van. Geen won der/wie zou niet duizelig worden bij het aanhooren der driftige,' kwetteren de, en, als lianen-kammen rood ge kleurde redetwisters, die elkander des te minder verstaan, omdat zij zelve niet weten wat zij zeggen, noch wat ze willen en wier geleerdheid enkel be staat in eenige hier of daar opgeraapte holle zinsneden. Och, ze hadden foeter gedaan eene schoon gekleurde prent, een boute manneke of een looden lancier in de kinderkamer te brengen, dan er hare machtspreuken te doen (klinken. Eindelijk zijn we van die levende ratels verlast; de kristallen karaffen met morgenwijn in de bonbonnières In de drift van den woordentwist hebben de dames vergeten, kleinen George nog een woord toe te spreken. Ik hoor zelfs beneden aan den trap nog eene verwarring van stemmen, als op een driikken marktdag. Mevrouw (Ebremont heeft "eenige "zaten in de stad af te 'doen', en dewijl de toestand yafi Georgé jfe&ar ui ?t gè- TIEN POLEN AANGEHOUDEN. De parketten uit de grensarrondisse- menten hadden al geruimen tijd een onderzoek geopend tegen Poolse he af truggelaars en bedriegers die hun slachtoffers maakten onder landgcnoo- ten. Ateoo kreeg men de bewijze dat men te doen had met goed ingerichte bende van méér dan 209 leden die hare vertakkingen 'heeft in de verwoeste ge westen in de mijnstreken, te Parijs, te Rijssei en in Duitschland: Be schelmen gingen als volgt te werk Zij namen te Brussel, Luik of Namen pkmts in de treinen naar Duitschland. en zetten zich in de kompartdmunten waar zich andere Poleu bevonden, die naar hun land terugkeerden. Spoedig waren zij in gesprek en (hoorden de rei zigers uit of zij veel geld hadden. Ban zegden ze Pas op, aan de grens wordt op het geld beslag gelegd 'De reizigers hadden gewoonlijk eeni ge duizenden franks, gespaard in den vreemde waar zij maanden en soms ja ren gearbeid hadden. De bedriegers ga ven hun dan den raad hun banknoten weg te steken in een sigarettendoosje met dulbbelen bodem, doosje welk zij hun evengauw bezorgden. De bankbrief je werden in het doosje gestopt, doch in plaats van het doosje met geld kre gen de slachtoffers oen ander doosje. De schuimers poetsten daarop nogal spoedig de plaat ofwel reden mee tot aan de naaste statie, waar zij uitstapten. Naderhand werden de slachtoffers ge waar, dat zij beet genomen warert. Die soort aftruggêlari jen werd be stendig gepleegd, en hcihaakl. Gedurig ontving men klachten. Een strenge be waking werd in de wederlandsche trei nen ingericht. Zaterdag morgen heeft heeft de policie der rechterlijke brigade in de Noordstatie te Brussel acht Polen en twee vrouwen aangehouden, die zich aan het oneerlijke stieltje begaven. Hun .papieren -waren niet in regel en een ige n had men vroeger reeds over de grens ge zet. Twee der aangehoudenen hebben volledige bekentenissen gedaan. Nationale Vennootschap voor Krediet aan de Nijverheid. De interesten vervallende o;) 15 NO VEMBER TOEKOMENDE der titels (gelijk waar zy aangekocht zijn,) worden van heden af ZON DER KOSTEN uit betaald in de 2274 BANQUE CENTRALE DF. LA DENDRE M. Willem Casper, wonende te Rot- plaats in den internationalen trein om ter dam, aam Vrijdag avond te Brussel naar Nederland terug te keerenTe Ant werpen ankomeird. bevond de reiziger dat men hem zijne brieveiitesefo met 3940 euden ontstolen had. De bestolene verdenkt een 30-jarigcn kerel, die naast liem ki de wagen gezeten had, en te Antwerpen zich in volle haast uit de voeten maakte. De gauwdief wordt door de policie "Wat. denkt gij, als gij 's morgens, na een enrnstigen nacht zoo vermoeid ont waakt-als dat gij 's avonds naar bed gingt? Als al uwe zenuwen u pijn doen, als üw hoofd zwaar is en dat gij benauwd zijt? Gij hebt geen eetlust, uwe spijzen ver teren moeilijk, uwe maaltijden zijn gevolgd door maagpijn. Gij weet niet meer wat doen, en gij vraagt u met angst af hoe gij u van al uie pijnen zult kunnen ontbasten. Niets is nog- tans gemakkelijker. Voor deze pijnlijke ongemakken en al de gevallen van Zenuwachtigheid, Hartklop ping, Zwakheid, slechte Spijsvertering, Verkwijning, Bleekzucht, Slaape loos herd, Droefgesstigheld,.Zenuwziekte, Verzwak king der Zenuwen, bestaat cr een zeker en oirfdïïbaar middel, de Tabletten van den Dokter Cassell. Lees hetgeen Mm0 Terwagne, 104, rue Madame TERWAGNE KM, rue Champ des Oiseaux, Chatqueue-Scraing Champ des Oiseaux, Chatqueue-Seraing verklaart: Ik beu gelukkig te kunnen zeggen dat het aan de Tabletten van Dokter Cassell te danken is dat ik de gezondheid weer gevonden heb. Omtrent een jaar en half geleden wlerd ik ziëk; ik was uiterst zenuwachtig, ik had maagpijn, ik was verdrukt, ik verteerde slecht, ik had geenon eetlust en had slapelooze nachten; niettegenstaande al de geneesmiddelen en de zorgen die ik inif toediende, beterde ik niet. Een vriend van mijnen man raad de mg de Tabletten van Dokter Cassell aan en ik besloot onmkldefijk er te nemen. Oordeelt over mijne vreugde toen ik na een tiental tabletten genomen te hebben, mij voel beter gevoelde, ik nam drie groote •fiesclijes en bon gansch genezen, ik heb mij nooit zoo goed gevoeld en hetgeen wonderbaar is, ik ben dikker geworden gedurende deze leefregel. Het Universeele Familie geneesmiddel Neem twee tabletten bij het naar bed gaan en let dan op hoe gced gij slaapt en hat frisch en gezond gij u voelt des morgens. Prijs fr. 7.60.cn fr. T2.5ÜQ de fieach (4e groote flesch bevat bijna 3 maal den inhoud van liet kleine. Verkrijgbaar in al de goede apotheken. Agenlacliap Maison Louis SANDERS, Brussel. tieel niet bedenkelijk voorkomt, ver trouwt zij de wacht aan den kamer knecht. Nauwelijks hoort deze eclhter het dreunen van 'het rijtuig in de straat niet meer, of hij komt den trap af om Rosemarijntje te Zien, wel'ke terug ge komen is om schaar en vingerhoed te halen, die ze 's avonds, toen mevrouw haar de deur wees, in overijling ver geten had en nu heeft ze wat ge toefd, wetende dat mevrouw uitrijdt; want ze zou gaarne kleinen George nog eens zien. 't Is groote verandering in den gang van het huis: de keukenmeid, de knedht. de hoven meid, het naaister ke, de loopjongen zelfs houden er zidh met dc huiselijke zaken bezig, en mevrouw wordt er onbarmhartig door den heikel gehaald, (behalve door Rosemarijntje, die zidh ecfhter het meeste te beklagen heeft. Rosemarijntje heeft groot gelijk, zoo wordt er gezegd, genen voetval voor mevróuw te doen en heen te gaan. Wat krisielijke ziel Zou er in zoo'n huis lan- Êer vertoeven dan ze moeetl Ook de eiikenmeid zal heengaan... zoo haast de laatste profijten binnen zijn t 't Is een schande, en 't roept de maledictie over het huis, een arm schaap van oen kind als een heiden, die van God noch gebod weet, op te voeden! Mevrouw schuwt de kerk als een pesthuis, en wat zóu het zijn, als kleine George leeds sterven Boert?, Ja dat weet de hemel!... Eu dan in wat ge: leeft mevrouw Ebremont tihans! Dio dames Ricoque, Kados, Bom bas, Kra keling en Drolpitz... 't Is zulk won derlijk volk, dat zich met dat nieuwe geloof ophoudt! En de Ebremont's zijn van eene zoo deftige familie Ja, dat zijn zei... En dat heeft eene doch ter welke men zegt eene heilige te zijit eene kloosterzuster I Stil, daar wil mevrouw met van hooren Maar of er mevrouw van hooren wil of niet, todh wil Rosemarijntje op dit punt voortspreken. Nu, die moest eens weten zegt het naasterke, hoe haar kleine broe der 'hier wordt opgevoed. Ja, dat zou ze dienen te weten J meent de keukenmeid.- Indien men 'haar eenen brief schreef... werpt de "knecht op. En gij weet. zelfs niet in wat streek dei' wereld rij zidh bevindt! spotte de bovenraeid. Of men dat niet wist JuffrouW Clara is in het Zuiden van Frankrijk, te... te... Wil ik nog eens wat zeggen, on derbreekt Rosemarijntje; ik Ihcjo nog altijd 'hoop, dat de goede God onver wachts die zuster zenden zal om (hier alles weer óp goeden voet te brengen. De knecht schudt het hoofd; de bo- venmeid heft de schouders op, de loop jongen zelfs fluit een ongeloovig deun- tje. jZegt ;wa$ gij hervat

De Volksstem | 1925 | | pagina 2