Kef Zusferke der Armen Inbreker geknipt te Antwerpen Doodelijk tramongeluk te Antwerpen Geheim opgehelderd Oiefsial in een socialis tisch syndicaat De doodrijders Dubbele aanhouding in eene kerk Eene verdachte zaak AUGUST SNIEDERS Spring niet van den tram Twee erge branden Ie Brussel De Gauwdieven aangehouden Vreeselijk werkoiigeluk Naklank van een Door een leeuw gekwetst auto-ongeluk vnX aanyarmg op de Schelde Noodlottige afloop Een huwelijk per radio JuweelendiefsEal te Londen Wat is liet II waard om vaa disa hoest af ts kosea *MreKB*FW*Q6aS?BBHEeeM Toen verleden nacfiit do poitier van het Engel-ch konsulaat te Antwerpen. M. L. Van den Bergh, thuis kwam, stel de bij vast, dat tijdens zijne afwezig heid, denkelijk met valsohe sleutels was ingebroken. De schelm of schelmen had den in de kelderkeuken, cene ingemaak te kas opengebroken en daaruit eene som van ongeveer 9 tot 10.000 fr. ge stolen. De bestolene ging dadelijk de policie verwittigen en deelde tevens zijn ver moeden mede, namelijk, dat hij een fa jnilielid. zekere Jan P., een 21 jarige werktuigkundige, wonende te Borger- bout, Kroonstraar, van dezen diefstal verdacht. Dit heerschap kwam veel ten huize en was ganveh op de hoogte der handelwijze. Als gevolg van deze mededeeling, ging de policie dadelijk op zoek en een uur later werd hij aangetroffen in eene herberg op den hoek der Kroon- en Bor- gerhout scl j estraa t De 'bestolene had goed geraden, want bij een lijf onderzoek:, werd al het gesto- lene geld, zijnde 84briefjes van 100 fr een van 1000 fr. en twee Engelscfhe jonden op hem weergevonden. In het nauw gedreven door deze ontdekking, bekende hij zich 's avonds te hebben la ten insluiten en na het vertrek der be- Svoners den diefstal te hebben gepleegd. De afgevangen inbreker werd ter be Schikking van de procureur des ko- juings opgesloten. •Zondag avond rond 7 ure heeft er een erg tramongeval plaats gehad op de Frankrijk]ei te Antwerpen. Een tramrijtuig rijdende in de rich ting van liet Zuid was nog op enkele meters van den stilstand toen een der reizigsters de onvoorzichtigheid beging yan het rijtuig te stappen vooraleer dit stilstond. De vrouw viel ten gronde vlak voor het sleeprijtuig, met het gevolg dat zij eronder verdween. Reizigers en voorbijgangers moesten het rijtuig oplichten om de ongelukkige yrouw welke met het hoofd buiten de riggels lag er van onder uit te halen. Dr De Cooman is ter plaats geweest maar kon enkel nog den dood van het slachtoffer vaststellen. De vrouw werd de beenen overreden en het is vervolgens door inwendige kwetsuren dat de dood veroorzaakt werd. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Wij hebben de geheimzinnige vondst gemeld Donderdag morgen -engs de Kruisvesfir.g te Brugge gedaan, van oenen hoed en eene handvalies geld be vattende. Na onderzoek is gebleken dat deze voorwerpen daar den avond te voren wa len achtergelaten geweest door een in woner van Zedeighem die wat te diep in het glas gekeken hebbend, daar hoed en valies had achtergelaten en verder naar eene heiberg in den omtrek gesukkeld was. DiE BRANDKAST OPENGEBROKEN De secretaris van het plaatselijk Syn dicaat der Metaalbewerkers van Monti- gny-sur-Sambre stond, toen hij zijn da- gelijksch werk wilde aanvangen, niet weinig verbaasd de deuren der bureelen, die naar het Miinwerkerssynriikaat lei den, in het Maieon du Peuple open gebroken te vinden. Hij trad binnen en zag dat de brand kast opengebroken was. Hij snelde toen naar boven en zag nu met blijdschap dt.f de dieven daar niet waren geweest. Er was namelijk daags te voren een groote som geld neergelegd, om als onderstand aan de stakers uit te betalen. Deze som was onaangeroerd ge bleven. Uit de brandkast der benedenverdie ping hadden de dieven omtrent 2000 fr. gestolen, die aan de mijnwerkers toe hoorden. Uit het onderzoek der policie is ge bleken dat de diefstal gepleegd werd door mannen die in het vak ervaren zijn. Toen de 42-jarige landbouwster Keu- laers, van Beersel 's avonds van eene ge dane boodschap naar huis weerkeerde werd zij op den steenweg van Putte naar Heyst-op-den-Beig langs achter door een auto aangereden. De ongelukkige werd ten gronde geworpen en verscheidene meters medegcsleurd. jDoor den meedoo genloozen autovoerder, die in allerijl de vlucht nam, aan haar lot overgelaten, werd zij door voorbijgangers bewuste loos langs den weg aangetroffen. Deze brachten haar bij Dr Goossens. die haar de eerste geneeskundige zorgen toediende en daarna naar hare woning bp den Dries liet overbrengen. Haar toe stand is zorgwekkend. Zij vertoonde ver wondingen over heel het lichaam en klaagt bovendien over erge inwendige pijnen. De doodrijder wordt ieverig opge spoord. Toen de h. Jos Goris, kerkbediende in de St. Pieterskerk te Turnhout, de laatste avondronde deed, alvorens de kerk te sluiten, bemerkte hij twee kerels die zich schenen te verduiken achter een pilaar. De bediende waarschuwde on- middelijk de policie. Twee agenten kwamen de onbekende aanhouden. Op het policiebureel werd him eenzelvig heid spoedig vastgesteld. Het waren twee opgeslotene van Merxplas, die de kolo nie ontvlucht waren. Zij bekenden het voornemen gehad te hebben zich in de kerk te laten insluiten. De twee kerels werden opnieuw naar Merxplas ge bracht. Zij waren 's morgens uit de ko lonie ontvlucht en hadden de wijk nomen naar Nederland, doch werden door de 'Nederlandsche tolbeambten te rug over de grens gezet. Bij hun reis van Weelde-station naar Turnhout, hebben zij gepoogd het rijwiel te ontnemen aan M. K., van Turnhout. Deze reed per fiets naar het Nederlandsche station,, toen hij beide mannen nabij het «'Zwart Water ontmoette. Een hunner riep dat hij zijn rijwiel zou afgegeven. Doch K. reed snel door, zoodat zij hem niet konden inhalen. K<m drietal weken geleden had te Vy- ve-St. Klooi eene vergiftiging plaats met doodelijko afloop. Do paardenknecht Hendrik Van Ro- bayes, 30 jaar oud, in dienst bij den landbouwer Honoré Lambrecht, gehucht Kouden Hoek «had den Woensdag avond 18 November aardappelen en kar nemelk geëten en bezweek des anderen daags morgends. Twee maanden te voren was een hoe veknecht van denzelfden landbouwer ook overledendo dood werd dan t schreven aan braakloof. Het parket van Kortrijk had de lijk schouwing bevolen van Hendrik Van Robayes; het havt, de lever en de inge wanden werden medegenomen. De heer Felix Daels, professor aan de Hoogeschool van Gent, gelast met de ontleding, zou naar verteld wordt, arse- nik in de ingewanden gevonden hebben en zelfs nogal eene groote hoeveelheid. Het lijk van den anderen knecht gaat nu ook geschouwd worden en de inge wanden onderzocht. Of nu de vergiftiging voortkomt van de kasscrol, waarin het eten werd klaar gemaakt, is nog niet vastgesteld, daar zoo iets wel mogelijk is. Maai- gezien twee knechten op zulken korten tijd aan dezelfde kwaal bezweken, vermoedt men dat hier eene misdaad niet uitgesloten is. Hel parket van Kortrijk zet ieverig het onderzoek voort. esn verhaal uit onze dagen DOOR 37ste Vervolg. Die hand brengt ons den dood toe, zonder dat men haar ziet; of zij onder mijnt onze fortuin, zonder dat men haar kan afwenden. Maar moeder, dat is een too ver- sprookje. gelijk dat van Blauwbaard of yan Moeder de Gans 1 hvazcDie hand is die van het 'Jesuit'smu3. Er komt een glimlach op de lippen van Henri Ebremont, en met veel ge zond verstand zegt de jongeling: Dat heb ik wel eens in een fran- èchen loman gelezen; maar in waarheid schijnt mij dat alles zeer belachelijk. Belachelijk neen, Henri, neen l< Tegen ons huis wordt dat heisclie spel' gesmeed, en die oude muziekant, dat naaisterke, die docter Walter, en helaas 1 uwe zuster zelf worden als de wertui- gen gebezigd, om uwe rampzalige moe der te verderven, en dit alleen omdat zij eene verlichte vrouw, durft denken. Henri Ebremont is jong, maar toch kan hij aan dc sombere gezegden zijner moeder niet geloovcn. Waarachtig, hij kan niet begrijpen wat de Jesuiten-orde met dit alles te maken heeft, en hij be gint de vreezen.dat het zijne moeder zoo wat in de hersens scheelt. O. ik weet het wel roept me vrouw uit en stapt statig als eene tooneel- Verleden nacht werd de zeeman G. Brackeniers, woonachtig IJzerstraat, 23, te Merxem, op het Falconplein te Ant werpen aangetroffen, klagende van in wendige kneuzingen. De man beweerde van den tram te zijn gesprongen, terwijl deze doorreed, waardoor hij ten gronde werd geslagen. Hij werd naar het Stuy- venberggasthusi overgebracht, waar té vens werd vastgesteld, dat zijn rechter been was gebroken. speelster door de kamer; men heef^mii- nen ondergang gezworen. Men wil zich wreken op de vrouw, die haar geluk vindt in eene onafhankelijke wijsbe geerte, en de wereld tot de rede wil doen terugkeeren. In het geheim werd den beker met vergif 'bereid, en het vreese- lijkst van al is, dat het mijne dochter zelf zijn zal, die tot mij zal zeggen drink Tk geef u mijn woord, dat ik niets van die hoogdravende tirade versta. Hoe, ongelukkige, gij verstaat niet wat i'k zeg Maar ook uw verstand is niet genoeg ontwikkeld, om u tot mijne hoogte te verheffen. Genoeg, als gij me vrouw Ebremont, uwe moeder, onder de intrigues zult bezweken zien, zult gij misschien begrijpen. Ha Kados, Bom- bas en Drolpitz hebben mij sedert lang gezegd dat ik onder de slagen van he" Jesuitisme vallen zou! Men wil mij mij ne eer benemen, door mij te koppelen aan een schooier men wil dat mijn zoon, dat mijn geliefden zoon, zich ver- gete voor een ellendige naaister; men wil mij mijne fortuin ontnemen, om ze fan de kloosters te geven; men wil... Maar, voor den drommel men wil hoegenaamd niets van dat alles, en ik ben zeker dat de Jesuiten, die in on zen tijd alles schijnen te doen zelfs datgene waarvan zij nooit hebben Ihoo- ren spreken nog niets eens weten dat er eene mevrouw Ebremont in de we reld is. Maar gij dan ook O, ik heb het vergetenzonder er van bewust te zijn, ongelukkige, zijt gij in die samenzwe ring gewikkeld. Alles staat tegen mij op. Besterven zal ik het 1... DRAMATISCHE REDDING Twee erge branden hadden te Brussel plaats in den nacht van Vrijdag op Za terdag. In de Laanbrugstraat is het werkhuis -an een fabriekant van mekanisehe (pia nos vernield; sol iade 50.000 fr. In de Van Heinaondstraat brandde de tweede verdieping van een huis uit en werd voor 40.000 fr. schade aangericht. Deze laatste brand ging gepaard met dramatische bijzonderheden. De vrouw Marie Masure. op de verdie ping wonende, 'knoopte lakens aaneen en liet zich alzoo naar beneden glijden tot het eerste verdiep, waar zij zich liet vallen. De man. die haar beneden opving, en de vrouw zelve, werden gewond. Een 80-jarige grijsaard, die op het derde woonde, werd gered door den luchtvaarder Leon Coekelberghs en den pompier Glaeys, die door do vlammen van de tweede verdieping op en af lie pen. Gisteren werden twee vreemde gauw dieven aangehouden, op 'het oogenblik dat ze in eenen ivinkel der Brederode- straat te Antwerpen, met een stuk kleer- stof op den loop wilden gaan. De twee schelmen W. en G. werden door den adjunkt. M. Morel, ondeihoord en weten natuurlijk van niets. Dit belette echter dat ze beiden werden herkend, als zijnde de daders van eenen diefstal in een win kelhuis der Nationalestraat gepleegd. Een vreeselijk werkongeval is liet 16 jarig werkmeisje Martha Dekkers, wo- nende op den Bulkenhoék te Be veren- aan-Leie in een mekanieke weverij te Toerkoenje overkomen. Daar liet nog de haren op den rug droeg, is he: waar schijnlijk ermede in de weefmachicn ge vat. De haren zijn letterlijk uit het hoofd gerukt geworden, met het ijselijk gevolg dat een groot gedeelte van het vleesch afgerukt werd. Een ruimen tijd bleef zij bewusteloos op den grond lig gen. Zij werd ter plaats de eerste zorgen toegediend. Haar toestand sch'jnt zeer erg te wezen. vooraleer Southampton te bereiken. Gedurende de- overvaart van hef Nauw van Kales, heeft de bevelhebber van de boot, den ambtenaar van den burgerlijken stand vertegenwoordi gend, het origincele 'koppeltje aan eb kander veihonden -^/V* Tijdens een tusschenpoos in de «Cir que de Paris te Parijs, stond graaf Guy de Matharel, 30 jaar oud, nijve- vaar, wonende rue Marcel Renault, te klappen met eenige vrienden in de na bijheid eener kooi, waarin 6 leeuwen zaten. Plots werd graaf Matharel, die tegen de kooi geleund stond, door een der leeuwen dwars door de ijzeren sta ven niet zijn klauwen vastgegrepen. (Zijne vrienden en een bewaker snel den toe en met stokslagen kon men het dier dwingen zijne prooi los te laten. M. Guv de Matharel was erg gekwetst in den nek en aan den voorarm; het slachtoffer werd na verzorging huis waarts gebracht. Het ongeval wordt echter toege schreven aan de onvoorzichtigheid van liet slachtoffer; men had hem enkele cogenblikken voor het ongeval verzocht niet te dicht de kooien te naderen. MEN HAALT HET HOOFD VAN EEN VROUW UIT D,E MAAS. Op 6 April 1923 gebeurde le Waul- sort een aoodelijk ongeluk. Van een auto, waarin drie personen hadden plaats genomen, sprong een band en het voertuig kwam in de Maas terecht. Twee der inzittenden konden worden gered, doch dc derde, met na me Anna Van Sichcm, 32 jaar, uit Antwerpen, kwan-. in «het water om Haar lijk kon nooit worden vonden. Thans heeft men op de plaats van het ongeluk een vrouwenhoofd opge- vischrt. dat meer dan 2 jaar in 'het wa ter schijnt verbleven te 'hebben. Men verondelstelt, dat het wel eens het hoofd der verongelukte Anna Van Siclhem zou kunnen ziin. crugge- NAAR HET EINDE VAN HET ONDERZOEK. Door de heeren sclieepsvaartdeskun digen, kolonels Oornellie en Toint en den gepensionneerden loods Sar^ leer, werden Zaterdag voormiddag nog eenige getuigen van de scheepsramp y< Ash ton-Federa Iondervraagd. Er blijven nog slechts een paar bij komende getuigenissen te hooren en dan zal 'het verslag der deskundigen kunnen neergelegd worden. Het bergen van schip en lading van het bij Antwerpen gezonken Engelsche stoomboot «Ashton», is door belangheb benden opgedragen aan L. Smit Go's Internationale Sleepdienst. Deze zal het werk in combinatie"met de N. V.W. v. d. Tak's Bergingsbedrijf, te Rotterdam,' uitvoeren De werkzaamheden hebfben Vrijdag een aanvang genomen Laat ons een oogenblik logisch, re deneeren... Zwijg, ik wil niets hooren En mevrouw, welke juist bij haren leuningstoel gekomen is. valt even juist daarin neer en laat mismoedig het hoofd zakken, alsof zij onder den last van het lijden bezwijkt. Inderdaad een weinig geredenee: d, en men zou zien dat al het geleurde uit eene alleszins bekende bron voortkomt; dat er zicli in den loop dc daar uit vloei ende gevolgen, geene vijandelijke ele menten opdoen, dan die welke de dwaze of booze inbeelding yan mevrouw Ebre mont zich schept. Maar Mevrouw, die altijd zoo jboog schermt met de rede, wi! deze in hare meest eenvoudige loepassing niet can- uemen. Zij haat en in haren blinden haat is zij belachelijk. Zij doet overi gens slechts wat in onze dagen, door ze kere romanschrijver* en eene niet min der romantische pers. in gebruik is gc- fcracht: zij lastert laster gedurig, in de hoop dat er toch wel jets zal van over blijven. Kom, een weinig iechtvaaidigheid een Weinig gezond verstand, mijnebee- ren en mevrouwen der moderne rich ting Ik treed hier niet op als de verde diger der besprokene orde, maar i'k be strijd uwe belachelijke aantijging; uwe, in onze met doorzicht en policie gewa pende samenleving, onmogelijke bewe ring. Ik neem hier de verdediging op van het gezond verstand, dat door u' wordt mishandeld en miskend, en ik zeg u, dat die gewaande en eeuwig straffe- looze intrigues, in onze dagen, niet al- loen onbestaanbaar zijn, maar cat gij Op 29 November wilde Tack Renée, 62 jaar, echtgenocte Van Gheskiere L., landbouwster, wonende te Inge!munster te Kortrijk. op den ingang zijnden tram van Harel'beke springen met het onge lukkig gevolg dat zij uitgleed en het rechterbeen vermorzeld werd. De vrouw die naar de kliniek Lauwers overge bracht werd, moest er de afzetting van het beön onderstaan. De ongelukkige is ten gevolge der beikomene kwetsuren overleden, biet lijk v/erd naar Ingel- munster overgebracht. VOLTROKKEN "OP DE RAKET- BOOT «LEVIATHAN Londen, 13 Dec. Een passagier van de paketbooc Leviathan voor aleer te Cherbourg aan te komen, kreeg lust, een zijner landgenooten die zich te Parijs bevond te huwen. Terstond, maakt deze trouwlustige M. John Ste wart, van Detroit, zijn voornemens be kend per radio, aan de dame zijner droomen, miss Forbes. Wilt gij met mij trouwen aan boord van de «Leviathan»? zoo midt het verzoek. De schoone stemt too en neemt den eersten trein die naar Cherbourg stoomt, waar de «Leviathan» zal aanleggen. DE DOCHTER VAN DEN AMERI KA ANSCHEN SUIKERKONING» VOOR EEN MILLIOEN BEROOFD. Londen, 13 Deo. De dochter van den h. Henrv Havèmeyer, den Ameri- kaansolien miutimillionnair, bijge naamd suikerkoning kwam op be zoek bij een tante te Londen. Toen zij baar reiszak met juweelen opende, stel de zij de vermissing vast van een parel snoer, waarde 400.000 frank, en van andere kostbare juweelen, voor eene ge zamenlijke waarde van ongeveer een millioen frank. Men veronderstelt dat de dief als een der genoodigdeu in het hotel wist te dringen en met valsohe sleutels den reiszak opende. Die goedkoop* middeltjes, die ge te baat pleegt te ceaen, zullen U niet genezen. Dat weet ge bij ondervinding. Wilt ge dan weer wachten tot ge werkelijk ziek zijt geworden met de kans dst de natuur U niet genezen sal en het een chronische kwaal wordt? Waarom nu niet bijtijds cco krachtig werkend middel ab Akker's Abdijsi roop gebruikt, dat de ziekte in haar oorzaak aantast en niet alleen de ver schijnselen voor een poesje onder drukt Dan zijt gij er immers binnen »en paar dagen van af. AKKES'S is een beproefd kruidehmiddel bij hoest, keelpijn, vailing, brocchiet •sthma, infise&zc en kinkhoest. Bij aïta Apödwksira h. S.SOfr. 14.- fr. 20.» zelf er niet aan gelooft I Mevrouw is nog niet aan 'het einde van haren rolzij slaat de beide handen voor de oogen, weent en snikt en nu eensklajps op de knieën vallende, roept zij uit O Henri, mijn Henri, «he!b deernis met uwe ongelukkige moeder. Verlaat mij niet, want ik gevoel dat i'k onder die aanslagen zal bezwijken. Henri, blijft bij mij, scheur u af van die vreem den, welke ons willen verdervenof be ter, wij zullen heengaan verre van ■hier, om er in vrede en geluk onze da gen te slijten Mevrouw (kruipt over de tapijt, omvat de knieën van (haren zoon, die al die varianten niet Hiad verwacht, en allengs al minder begrijpt wat dat alles t.i maken hoeft, in hetgeen (hij zijne moeder vraagt namelijk (het middel, om den ouden David Hai-ven genot te geven van de for tuin, welke hem rechtmatig toekomt. Mevrouw Elbremont is, dooi' ontroe ring overstelpt, in bezwijming gevallen Henri schiet toe en belt driftig, maar pas is de kamenier binnen getreden, of me vrouw richt zich zonder iemands hulp op en wijst haar moedwilliger, zoon de deur uit, en eene nieuwe variante aanne mende, werpt zij hem hare vermaledij- ding achterna waarvan moeder na tuur, welke mevrouw als eenige godheid erkent zonder twijfel weinig notitie zal genomen hebben. De speeldoos laat zich in dat plechti ge oogenblik weer hooren. In plaats van eene treurmarsdh, in overeenstemming met de statige gelegenheid ringelt er een luchtige en vroolijke wals Mevrouw i§ er over gebelgd^ grijpt d§ onnoozele öa «WD fewfcta doos en slirgert ze door de kamer; maar die koppige doos, tot ginder in den hoek, gaat voort met spelen en schijnt nu eerst récht sarcartisdh te worden, 't Zijn zonder twijfel de paters Jesuiten. die zich alweer in die speeldoos verscho len hebben, om u te plagen, mevrouw Wij glimlachen; maar Henri Ebre mont lacht niet. In zijne kamer geko men, zakt bij moedeloos in den leuning steel en tranen gudsen uit zijne oogen. Hij heeft zijne moeder lief, tot zelfs ju hare grootste dwaasheden. XII EENIGE SLECHTE DAGEN. Henri Ebremont is, na eenige weken afwezigheid, in de stad terug gökeerd. Hij was niet bestand cgen d? hardnik- 'kigheid der moeder, die hem op eene onbarmhartige wijze den oorlog had ver klaard. Den wil van mevrouw niet kunnende: buigen en van de andere zijde het recht; en de goedo redo miskend zieode, heeft, hij zich liever voor eer ige weken ver wijderd. in de hoop dM de tijd. eene he tere werking zou uitoefenen dan hij. Met goed voorziene -beurs was dc jon geling, tot groote voldoening van me vrouw, de wereld in gevlogen <-n in hetj woelige Parijs zou-de mdrufe van al' het gebeurde welhaast verdwenen rijn. Dat hoopte de moeder; da: was we: eenigs- zins zoo; went bij zijne terugkomst i.s Her.rfwel besloten, ziel' al die moeilijk heden minder aan te irekke:., en h lever, van zorgelooze vreugde, op, nieuw, te beginnen Vervolgt.}

De Volksstem | 1925 | | pagina 2