Uan de Jicht Cf WITT PILLEN Het Zusterke der Armen Assisenhof van Oost-tflaandersn HELP DE NATUUR U Voor de Nieren en de BSaas Finaaeieele iuiicjilingen Drama in een gerechtshof Zaak van oorlogschade AUGUST SNIEDERS Bandieteustreek le Hulst De juweelendiefstal te Brussel De zaak der valsche bankbriefjes in Portugal Dieveggen geknipt. Oogetuk op het spoor te Diegheio Doodelijk ongeval te Brussel Plotselinge dood Doodelijk automobiel- ongeluk te Roosbeek. De gevolgen van een ontslag. TE ONTDOEN Verzachting in eenige uren. NEEM DE medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. Wij 'herinneren aan dc aandeelheu- .tiers dat zij mogon onderschrijven van %l tot 30 December aanstaande aan de nieuwe kapitaalaandeeien der maat sdlianpijSOCi'ETE GENERALIS DES FORCES IIYDRO ELECTKI- QUES DU KATANGA in de verhouding van. 1 kapitaalaar. deel Hydro Electvi- qucs voor 0 kapt. of 9 div. of 18 bevr aandeelen Union Minière aan den prijs van 530 fr. Dat de aandeelhouders niet vor- waarloozen hunne redhten Unie:; Minière» ten gelde te maken. MINES, MINER AIS MET AU X De dragers der oud;- aandeielen mo gen ondei-schrijven tot 24 dezer aan de nieuwe aandeden ir de verhouding van 2 nieuwe titels voor 1 oude. De prijs van uitgifte is vastgesteld op 530 fr. PIGMENTS MINERAUX LA DEUZE. Vanaf lieden lot 22 December kun nen de aandeelhouders de nieuwe ti tels onderschrijven in de verhouding van 1 groep van 2 nieuwe kap. en 1 winstaandeel voor 2 oude kap. c: •winstaandèolen. De prijs van uitgifte is vastgesteld op 1250 fr. per groep Verdere inlichtingen worden kos teloos versohaft. EEN BANKIER DOODT EEN ADVOKAAT EN SPRINGT DOOR T RAAM. In het gerechtshof te Saargemundc heeft zich een bloedig drama afge speeld. De onderzoeksrecht er had name lijk den bankier Ksflm in zijn kabinet ontboden, wegens misbruik va» ver trouwen, wat dcor zijr. deelgenoot den h. Kook was aangeklaagd geworden. Het ging over een bedrag van 100.000 fr. Plet besluit van het verhoor was, dat de onderzoeksrechter den bankier in voorloopige vrijstelling zou laten, mits oen borgstelling van 20.000 fr. Hij vroeg aan Kahn of hij deze som op zich had. De 'bankier verklaar de van ja, maar, in plaats van ziin portefeuille te voorschijn te (halen greep hij in zijn binnenzak een revol- 'yer en schoot op Koch, dien Ihij ech ter niet trof. Vervolgens sdlioot de man op M Ajard. zijn verdediger, dié dood ineenzakte, op den onderzoetks- redhter, een gevolmachtigde van de Bank en oen griffier, waarna hij uit het raam sprong, dut zes meter hoog Ss. ^Zieltogend werd de bankier opge nomen en naar een ziekenhuis overge bracht. Daar bekende hij, alvorens te sterven, dat 'hij op ongelukkige wijze "gcspekuleerd, maar niets gestolen had Het is gebleken dat. alvorens door •het raam te springen, Kahn een snel- twerkend vergif had ingenomen. Het. hooge toe/idhtskomiteist houdt zidli thans onledig met een zeer ernsti- 'ge zaak van oorlogsschade, waarin een aannemer, een bouwmeester en een bediende betroflskr d zijn. Dit bestuurlijk onderzoek heeft haar men zegt., verscheidene onregel matigheden aan het licht gebracht, na dat een klacht ingediend werd bij het parket. De gewraakte feiten -hébben kielt te Leuven voorgedaan, waar tlhans «anzienlijke werken uitgevoerd wor den voor rekening van den dienst der oorlogsschade. een verhaal uit onze dagen DOOR EEN OUDE MAN IN ZIJN BED OVERVALLEN EN VAN ZUN OELD BELOOFD. Langs den straatweg naar de Belgi sche grens te Hulst, genaamd Lange Bellingenstraat, woont een zekere Vim II., gansch alleen, Hij ging door als vrij bemiddeld. Dezer dagen vonde n de buren het zeer zonderling, dat de man niet ver scheen. Vrouw Mane Verplaneke ging kijken en stelde weldra vast dat or ingebroken was In de woning hoorde men gekerm De politie werd bijgehaald. Deze vond den man, die ïeeds vrij bejaard is, op zijn bed vastgebonden en ee:t stuk van een deken als prop in den mond. Onmiddclijk werd hij uit zijn netel igen toestand gered. Politieoffi cier Lortvriendt, kon hem niet onder vragen. De ongelukkige moest ter plaatse geneeskundige zorgen ontvan gen, en werd daarna naar liet Lie- vensgesticht overgebracht. Tn het huis bemerkte men dat ka1:- ten en koffers opengebroken waren. Het Onderzoek heeft uitgemaakt', dat twee kerels, goed gewapend, togen den ochtend den man in zijn ibed heb ben overvallen, en al :ijn geld hebben gestolen, na hem eei'si op erbarmelij ke wijze mishandeld lc- hebben. OPSPORINGEN TE LUXEMBURG In verband met den grooten ju- Weelendiefstal, eenigen tijd geleden te Brussel geploegd, weet men hier, dat de dieven zich te Luxemburg heb ben opgehouden, en bij een van dc belangrijkste juweliers juweelen to koop hebben aangeboden voor een be drag van 30.000 fr. Daar de kerels za gen, dat de juwelè-i verdenkingen t^oesterde, maa'kten zij zidi spoedig uit de voeten. De politie begon on- middelijk opsporingen, maar zonder uitslag. Gisteren meldden twee vreemdelin gen zich aan in een handel van voor werpen in marokijnleder, en boden kettingen, ringen, enz te koop aan. Im politic werd nogmaals gewaarschuwd, dodh haar opsporingan bleven tot dus ver eveneens vruchteloos. De zaak der valsche bankbriefjes 'heeft eene nieuwe wending genomen, door het feit dat dé briefjes met de vormen van de Bank van Portugal ge drukt werden en duo in werkelijkheid niet valseh zijn. De bestuurder der Ehgelsohe druk kerij is naai' Lissabon vertrokken mel de photos der offieuele stukken van bestelling. Naar verluidt werden 300 millioen valsche bankbriefjes gedrukt. In de Bank van Portugal beweert me:: dat deze dokumenten valsdhe 'handtee- kens dragen. In de omgeving van Brussel werden in den laatsten tijd allerlei diefstallen in waren, huizen gepleegd. De spcurbrigade der Kolenmarkt ontdekte eindelijk het apoor van de dieveggen, die geregeld in een herberg aan de Hallepoort bijeenkwamen. Giaterenochtend vielen een officier van policie e:i verscheidene agenten in voor noemd drankhuis en hielden er drie vrouwen aan, namelijk Petronille R., Marie-Louiso V. en Julie T., alsmede hun medeplichtige Marie D., bij wie tijdens een huiszoeking, voor 50,000 fr. gestolen waar werd ontdekt. Het viertal zit thans in de gevangenis. 41ste Vervolg. Eendelijk gaat de deur open en ma- 'dame treedt binnen 't Is eene \rouw ,van zoo wat veertig jaren, met een overschot van regelmatig wezen; als ik niet vreesde te lasteren, zou ik zeggen, goo iets of wat geblanket. Haar oog is nog helder, vlug en gluipend, naar 't schijnt; de glimiadh, die gedurig om den mond speelt,, is, ik verwed veel, niet altijd natuurlijk. Wat haar kleeding betreft, die is verre van zoo eenvoudig te zijn als Duppcl beweerde, de bonnet Benoiton liet zwart zijden kleed, de gouden ke ten om don hals cn tot het middel af dalend, de ringen aan de vingers al les zegt integendeel, dat> madame Del tona eene oude coquette is. Toch ontvangt zij het arme meisjg Beer vriendelijk; zij noodigt haar uit neer te ziaen en Rosemarijntje doe! het, maar durft ter nauwernood de pogen naar die groote dame opslaan. En dat is nog maar een modemaak jpter I U zijt het meisje, waarvan men piij gesproken heeft? Uw naam is?... Tenan. En gij wensdht eene betrekking? Indien het mogelijk is, madame Ik heb inderdaad eene betrek king voor u, die hoogst voordeehg is Hebt ge familie? Ik ben eene wees. Inderdaad, dat is mij gezegd. Maar helbt gij geene bloedver wanten? Men heeft mij gezegd, dat ik hier in de stad bloedverwanten heb, doch iïk ken ze niet. Ik woon naast mijnheer David Harvlen, den muziek meester, en die behandelt mij als zijn kind. Hij is zoo goed voor mij Gij zijt sterk aan hem gehecht. Ocli, madame hij is zoo oud en zoo braaf. Maar om die betrekking te ver vullen waarvan ik spreek, zoudt gij de stad moeten verlaten. Rosemarijntje schrikt. Dat ontstelt u? Ja, ik zou den armen man niet gaarne alleen laten. U begrijpt... Ja, ik begrijp dat, als men wees is, men zich hecht aan een wezen dat ons vriendschap bewijst; doch ik bé» grijp ook, dat men zich niet eeuwig aan dat vreemde wezen kan kluisteren, met gevaar van zijn eigen geluk onder den voet te trappen. Rosemarijntje zwijgt, houdt- de oogen neergeslagen en wringt, schier wanhen pig, de handjes in haren schoot'ineen. Nu zij de oogen oplicht, zijn deze in tranen gebaad, EEN WERKMAN VERMORZELD, m Woensdag raorgend heeft in do statie van Dioghem een ijaelrjk spoorongeluk plaats gehad. Dc genaamde Villanova, een Span jaard, 27 jaar oud, wonende in de 0. L. Vrouw van Genadestraat, te Brussel, was in de statie een wagen aan't lossen. Toen hij op zeker oogenblik het spoor overstak werd hij verrast door een sneltrein uit Leu ven, die ten 10 uren 20 te Dieghem voorbij komt. De ongelukkige werd door de lokorao- tief gegrepen en vermorzeld. De voruielooze overblijfselen van het slachtoffer zijn naar het doodenhuis overgedragen. Het parket werd verwittigd. Wo.nsdag namiddag had een doodelijk ongeval plaats op den hoek der Lespold- siruat te Brussel. Een vrachtauto eener firma van den Antwerpsehen steenweg kwam van de Wol vengracht in de Leopold- straat en gleed uit. De geleider Van Hamme stopte onmiddelijk, doch reeds was de ge naamde Goosdeel dojr de auto gevat en tegeneen electricileitspaal geslingerd. Naar het Si Janshospitaal overgebracht gaf het s'achtoffer kort nadien den geest. De E. Zuster Maria Majclia, der Zusters van Maria van Landen, die sedert jaren te Rullen het onderwijs gaf in de aangenomen meisjesaohool, was sedert eenige dagen on passelijk. Dinsdag morgen tl, terwijl zij met de andere Zusteis in de Kloosterkapel de morgendgsbeden bad, zeeg zij plotseling ten gronde en gaf den geest. Dit plotseling overlijden heeft te Ruiten, waar de goede Zuster M. Majella zeer geacht en bemind was voor haar opoffering in het onderwijs der volkskinderen, eeu diepe ont roering verwekt. Op den Tier.schen steenweg had eene botsing plaats tussohen een autokamion en een auto, loebehoorende aan e.'n notaris te St-Truiden. Op zeker oogenblik maakte de autokamion een linksché zwenking met het gevolg dat de andere auto een slag ontving en op het voetpad geslingerd word waar een 3-tal personen stonden. E:n dezer, Lhost gc- lieeten, werd door het rijtuig verpletterd. Opgenomen mei gebroken schedel en andere zware kwetsuren, werd hij in bedenkelijken toestand naar het Sint Pietersgasthuis, te Leuven overgebracht. Meil vreest Toer een noodloltigen afloop. -V ONZE LEZERS aanbevolen Extra SuiLerijpeeën Be Rycïce. 9367 vV 30,000 MENSCHEN zónder voeding. Het ontslag van een aulovoerder heeft de brood- en melklevering, alsmede die van vleesch, groenten en kruidenierswaren van ruim dertig duizend bewoners van Zuid en Oost Londen stopgezet. De autovoerder, in dienst van een der grootste coöperatieve vereenigiugen was ont slagen omdat hij zijn wagen niet voldoende gesmeerd zou hebben, waardoor eene breuk was ontstaan. Dc overige bedienden, allen leden van den transportwerkersbond, gingen niet akkoord met dit ORtslag en zijn in staking gegaan. De coöperatieve wil liet geschil aan scheidsge recht onderwerpen, doch de vakbond staat ▼oorloopig op een onvoorwaardelijk weder in dienst nemen van den ontslagen auto voerder. Verklikking aan den vijand. Woensdag werden Cesar Braecke e:i Ivo Heirweghe, de twee b.schuldigers van Sluy- ters geboord. Daar zij beiden voor verklikking tot dwang arbeid veroordeeld zijn mogen zij den eed niet afleggen. Braecke, die do eerste getuigt, verhaalt in welke omstandigheden hij en Heirweghe er toe gebracht werden aan Sluyters de plaats aan te duiden waar August Van den Steen varborgen zat, die dan bij eene poging tot ontvluchten door de Duitsche gendaimen doodgeschoten werd. Op eene vraag van den Voorzitter waarom hij zoolang wachtte die bekentenis te doen, antwoordt Braecke, dat hij die bekentenis reeds lang had willen doen. De heer Voorzitter tot biuytcrs. Wat zegt gij van die verklaring A. Ik weet van geheel het geval niets. VOOfi ZITTEL AL ar verschiUonde punlin aangehaald door Bracke zijn noch tans echt bevonden. SLUYTERS. Als Hollander kon ik paspoorten aan B.-lgen tevoren. Hij balwist eohkr Braecke of Heirweghe goz,e:i tc heb ben, drie dagen voor Jat Van den S een word gedood. Al wat die getuige hier zegt is, leugentaal. Ivo Heirweghe werd dan gehoord en be vestigt in alle opzichten de verklaringen van Braecke. De moeder van Braecke, ook als geta:ge gedagvaard, zegt dat bij een bezoek aan ha ren zoon in het gevang van Leuven, dez:i haar gezegd heeft dal Sluyters hen op slimme wijze had doen bekennen waar Van den Steen verbleef. Waren zij in zijne handen niet gevallen, nooit zou het geweten zijn geweest. Nog een tiental getuigen worden vervol- geus gehoord, doch brengen niet veel nieuws aan. De zitting wordt om 1 1/2 ure geboren. Lees boe Mr Leopold Heus in zijn geval gelukt lieeffc; Mr Leopold Heus, 6, rue des Mastelles, Gilly, verklaart ons: Gedurende meer dan twee jaar, heb ik afscliruwelijk van de jicht geleden en die afscliruwelijke pijn verliet mij slechts als ik mij op mijnen rug legde. Alhoewel ik alles probeerde wat ze mij aanbevolen hadden, deden mij de genees middelen niet het minste goed, tot op den dag dat een vriend mij overtuigde de De Witt Pillen te probeeren. Wat wonderbaar geneesmiddelDe eerste dosis verdreef mijne pijn en een enkel flescbje genas mij gansch. De De Witt Pillen werken snel omdat zij de Natuur helpen. Zij laten aan de nieren toe de diensten te verrichten voor dewelke de Na tuur hun geschapen heeft en 't is de reden om dewelke zij uitslagen geven die men onmogelijk door een ander middel kan verkrijgen. De druipbaden en de oliën kun nen de zenuwen verstijven en de pijn in slaap maken, maar de ver standige personen zien'gauw dat het aan die verschillende remedies heel en gansch onmogelijk is in liet vel, liet vleesch, de spieren en dik wijls in de beenderen zelf te drin gen om de zoo hard als graniet kris tallijnen van piszuur, die de pijn der jicht veroorzaken te ontbinden. De Natuur heeft u nieren gegeven voor uw bloed te zijgen en nw lichaam vrij te houden vafêlat scha delijk piszuur, en den bijval der De Witt Pillen is alleenlijk gegeven aan liet feit dat ze de nieren zuive ren, genezen, prikkelen en verster- kon. De waarde der De Witt Pilleu kan maar geacht worden door degenen die ze gebruikt hebben. Neem ze voor do Rheumatik, de Rugpijn, de Lumbago of heup- jicht en in eenige uren zullen rij u eene verzachting brengen, maar denk niet dat hun nut niet verder gaat. De De Witt Pilleu moesten van tijd tot tijd als een inwendig vorzuiveriugsmiddel genomen worden, om do lenden, do blaas en al de waterorgancn te zuiveren; als uitslag, zult gij u gezonder en sterker gevoelen. Zij «ouden ook moeten genomen worden op het oogenblik dat de voorteekens aooais brandend water, aanlading van water, gezwollen gewrichten, lIcïsEWimshitte of pijn u waarschuwen van do tegenwoordigheid van een overvloed van pisauor in uw bloed. De De Witt Pillen zijn verkrijgbaar in al de goede apotheken, aan den prijs van fr. 6.50 het klein fleschje eu 10 frank het groot flcschjc dat 2 1/2 maal het klein bevat. E. C. De Witt C° Ltd, 22» rue da la Gfacière, 51 rosse! Gij zijt een goed kind, hervat madame Deltona met eene suikerzoete stem, en ik wil iets meer voor u doen dan voor eene andere. Luister, men zal den ouden man gedenken en hem, in uwe afwezigheid, onderstand geven. Hij zal zich aan de eenzaamffieid niet meer gewennen, snikt Rosema rijntje. Madame Deltona is zichtbaar van haar stuk; 't schijnt,.dat zij er belang in stelt, 'het meisje te verwijderen en van den ouden muziekmeester af te zonderen. Missöhien bedrieg ik mij want zij heeft zulke goedhartige ma nieren! Ze stelt een zoo levendig be lang in Rosemarijntje! En todh zoo onbekend? zult-ge misschien met'ach- I erden ken vrggei De dame heeft overtuigingskracht want Rosemarijntje begint naar de voorstellen te luisteren. Och. zie eens hoe moederlijk madame Deltona de handen van het meisje in de hare druktHoe welwillend zij het wees kind aanstaart Ik geloof zelfs, dat er een traan in haar oog blinkt. En wat al zoet woordjes worden Ro semarijntje toegesproken! IToe heer lijk schildert die vreemde vrouw haar de toekomst af! Verbeeld u, bij eene der voornaamste familiën van Brussel, schier als kind van den huize opgeno men worden want eene juffer van gezelschap hoort inderdaad tot de fa milie Bij dat idles hoog loon en het geluk te hebben den ouden mu ziekmeester maandelijks een rond sommeke te kunnen toestekenDaar enboven, na verloop van tijd zou ds oude man zich te Brussel kunnen ves (igen. Waarom niet? Dat alles is inderdaad al te schoon, om geene achterdocht in ons op te wekken, niet waar, lezer? Die vrouw i zelve, dat Ihuis, de immer stijgende 'welwillendheid voor eene vreemde; die Dtippel alles doet ons rond zien, of wij nergens 'het eerloos bedrog zien doorschemeren; doch Rosema rijntje, liet schuldeloos, narf 'kind heeft niet den minsten argwaan. De klank- der huidbcl en voetstap pen, die zich naar het achterdeel der woning richten, hebben het drukke gesprek tussohen die lieve madame Deltona cn Rosemarijntje. niet afge leid. Gij stemt dus toe! zegt de dame, na de vesting aan hare zwakke zijde te hebben .aangetast en ook overrompeld. Morgen avond wacht, ik u hier, en wij zullen den dag bepalen dat wij te za? men, want ik wil it in persoon verge zellen, naar Brussel vertrekken. O, geeno dankbetuigingen! Tot morgen avond Maar toch stamelt Rosemarijntje nog altijd eenige woorden van dank. Nu tot morgen! zegt die goede madame Deltona, en treedt met Rose- Imarijntje in den gang. He! waar is nu uw geleider? i Duppel is verdwenen. Hij is uitgegaan, roept de meid; jhij dacht dat het meisje den weg alleen vinden zon. Hoe jammer, valt de vriendelij ke dame in, dat mijn man juist afwe zig is, om u te geleiden. O, dat is niets, madame... sla^ mclt Rosemarijntje verlegen. Niels? Neen, gij kunt niet alleen gaan in deze eenzame wijk dor stad. {Was mijn echtgenoot nu maar te huis. Haar echtgenoot, lezer? Ik herinner mij nu zeer lévendig, dat die, voor eenige maanden, eene wandeling is gaan doen naar het refvghnn pe.cnaio- rum naar het gastvrije Amerika, .gewis om van de overtollige vriend schapsbewijzen zijner lieve vrouw ver- ifost te zijn. Dat geeft reeds een spran kel licht in de duistere zaak. Maar ik denk er aan! roept de dame plotseling en als bij ingeving uit. mi in broeder zal u vergezellen Adolf, De deur eener kamer, waar zich ver scheidene vrouwen- en mannenstem men. gemengd met de yrool ijk e tonen eener piano, lieten hooren, wordt door madame. Deltona geopend cn mijn heer Adolf'herhaalt zij luid. De man. dien wij onlangs in de voorname sociëteit hebben ontmoet, cn dien men den naam van Van Deftel gaf, 1 reedt nu in den gang, en niette genstaande het tegenstribbelen van Rosemarijntje, verklaart hij haar to zullen vergezellen, ten einde haar te gen dc moedwillige straatschenders to verdedigen, i't Vervolgt.}

De Volksstem | 1925 | | pagina 2