Het Zusterke der Armen Een dierentemmer gekwetst De Brusselsche gauwdieven Wildslroopers geknipt AUGUST SNIEDERS Een man doodgereden fe Sl Mariabnrg Het gevaar der obussen Van de frain gevallen Belangrijke diefs!al Autoniohielongeluk te St Joost ten AToode De onbewaakte BoodeHjke val op een schip A ii to ofjf n ns* barreden Schrikkelijk ongeluk te Baelen In 't wafer gewaaid Gestoord ba! te Toulon Belangrijke diefstal te Anfwerpen 114 personen dooreen luipaard verslonden Chateau St Marc Zo"ti wV Koning, clan zullen zij met apostolïcchen ajvei ailesjn hel werk stellen om de op.- ellendelingen en onwetenden tot doel te rug te voeren en trachten de rechten Gods ongeschonden te handhaven. Hoe meer men in schandelijk stilzwij gen den allerzoetsten Naam van Onzen Verïo«tser op de internationale bijeen- komsten en in de parlementen' voorbij gaai. des le meer is het noodzakelijk de zen toe te juichen en overal de rechten van zijn koninklijke waardigheid en macht te verkondigen. HET FEEst VAN OH R TSTUS-KONING. Ondertussch en krachtens Onze Apos tolische macht stellen Wij liet feest van Ohristus-Koning in, vaststellend, dat het gevierd worde in alle deelen der we reld den kaatsten Zondag van October, namelijk den Zondag, liet feest van Al lerheiligen voorafgaande. Eveneens bevelen Wij, dat op dien zelfden dag ieder jaar* de toewijding her nieuwd worde van het menschelijk ge slacht aan het Heilig Hart, welke Pius X voorgeschreven hoeft jaarlijks te her halen. Tn dit jaar willen wij, dat het her nieuwd worde den 31 sten van deze maand, waarop bovengenoemde toewij ding in Onze tegenwoordigheid zal ge schieden. Met het toekennen van die eer aan do koninklijke waardigheid van Christus- Koning, willen Wi j allen er op wijzen, dat de Kerk die door Christus is gesticht als een volmaakte maatschappij krach tens eigen recht, waarvan het geen af stand kan doen, volle vrijheid en onaf hankelijkheid van dè burgerlijke madht opeischt en dat Zi j in de uitoefening van haar Goddelijk ambt van onderwijzen, besturen en allen, die tet het rijk van Christus behooren tot het eeuwig geluk voeren, geenszins van een anders wille keur kan afhangen. De viering van dit feest, dat ieder jaar wordt hernieuwd, zal ook een verma ning zijn voor de naties, omdat de plicht om Christus openbaar te vereeren niet alleen de enkelingen aangaat, maar ook de magistraten en de bestuurders. Het zal hun herinneren aan het laatste oor dcel, waarin Christus, veracht door de maatschappij, de ontvangen Ibeleedigin- gen wreken zal, wijl zijn koninklijke waardigheid eischt, dat de geöreele maat schappij aan de Goddelijke bevelen en aan de Christelijke beginselen zal ge hoorzamen, hetzij in het maken van wetten, hetzij ten laatste in 'het vormen van het gemoed der jeugdige personen overeenkomstig de heiligheid der zeden. Zondag namiddag waa de Nieuwe Cirkus te Gent stampvol en de ver schillende nummers van liet programma bekwamen veel sukses. Met groote belangstelling werden dan de oefeningen gevolgd van de leeuwen, afgericht door den dierentemmer Peter sen. Hij lutteerde zooals naar gewoonte net zijn groote leeuw die hij knoek-out sloeg. Het dier, na zich opgeridht te hebben, sprong terug op de zitbank. Wanneer nu den dierentemmer op nieuw de leeuwen naderde, sloeg het beest verraderlijk zijn klauw in liet voorhoofd tan zijn meester, dat boven het linker oog tot op het heen geheel werd blootgelegd. Niettegenstaande M. Petersen veel bloed verloor uit de breede en diepe won de, had hij nog de kracht en de koel bloedigheid zijne gevaarlijke twaalf leeuwen en leeuwinnen van het tooneel in hunne kooien te drijven. Uitgeput door het overtollig bloedver lies, zeeg 'hij dan ten gronde. Twee geneesheeren dienden hem dan dadelijk de noodige zorgen toe. 's Avonds was M. Petersen nog te zwak om de voorstelling met zijn «Chim- panzc (de groote aap) te doen, doeh niettemin verscheen hij, het hoofd, om- wonden, om de gewone oefeningen met zV.ne leeuwen te doen. Tevens maakte hij aan het publiek kenbaar dat hij voorts alle avonden met. zijne wilde die ren op het tooneel zou verschijnen, niet tegenstaande de erge wonde hem veel pijn veroorzaakt. EEBLk g» r.frn De gendarmen van Ceroux-Mousty wa ren te Court St. 'Etienne, rond midder nacht, op ronde, toen zij eenige wild st roopers in auto bemerkten die met een machtig elektriek licht Kun werk ver richtten op de jacht van M. Max Boël. Dc gendarmen gelukten erin de stroo, pers aan te 'houden. Het zijn de ger-aam- den Baptist Linard, 38 jaar, dienstover- ste in de glasblazerijen Lambert te Charleroi; Ida Rousman, 36 jaar, vrouw van Linard Fernand Reumont, 33 jaar glasblazer te Couillct René Jacqmain en zijn 'broeder Robert, 26 jaar glasbla zer, te Gosselies. Linard voerde den auto en was in bezit van een revolver, met zes kogels geladen. Dc twee gebroeders Jacq main schoten het wild! In den auto vond men twee jachtgeweren, talrijke hazen en konijnen. De auto, 40.000 fr. waard, Is aangeslagen. een verhaal uit onze dagen DOOR 49ste Vervolg. Hij vertrok missdhien naar de maan, Duppel? Ik vraag excuus, mijnheer Nickel; li ij stelde spottend voor dit vraagpunt ter beslissing aan de pas gestorven vriend te onderwerpen, en ihij, die aan niets geloofde, hij wilde hem op zijn graf die inlichtingen gaan afeisdhen. Indien, zoo zeide dc student, er nog iets, nog een vonkje geest na dit leven overschiet, zal 'hij komen en mij over tuigen want een ferme jongen, dat was hi j immer. Nickel lacht schaterend; Herlich ziet nog altijd strak voor zich. Des nachts om twaalf uur moest de uitdager alléén zich. op het kerkhof en op dc plaats begeven waar zijn vriend ter aarde was besteld. Natuurlijk; liet sdhijnt dat die hoeren aan gene zij van 't graf eerst op dat uitgaan. Nu, nu een goed stu dent kan zijne gewoonte van hier bene den. nog zoo spoedig ginder niet verge ten zijn. Lach niet. mijnheer waa elf uur; men ging O] De rechterlijke policie van Brussel, heeft Maandag den genaamde Frans V. aangehouden, taxivoerder te Sint Gil lis op het cogenblik dat hij aan de Beurs aan eene dame haar geldbeugel ontfut selde, inhoudende 4.000 fr. De zakken roller werd naar het policiebureel geleid en in 'het bezit gevonden van eene som geld, waarvan hij de herkomst niet kon aanduiden. Men heeft hem dan in de gevangenis van Vorst' opgesloten. M. Pr. Otten, wonende in de Qua- treohtstraat te Sohaerlbeek, had IZondag avond plaats genomen op het platform van een tram. Toen hij aan de Beiirs- plaats afstapte bevond hij dat zijne brie- ventesdh met 800 fr. en rentebriefjes de pijp uit was. Een behepdige gauwdief moet ze hem hebben ontfutseld. Zondagavond heeft zich een doodelijk ongeval voorgedaan op het grondgebied van Sinte Mariaburg. De genaamde Hen ri Peereriboom, 39 jaar oud, honende Turnhoutseliebaan, 190, te Borgerhout. was op bezoek geweest in bovengemelde gemeente en scheen een weinie hij drank geraakt. Wat er verder gebeurd is sdhijnt niet al te duidelijk, doch op ze ker oogenblik moet de man door den tram gevat zijn en vermorzeld. De onge lukkige moet op den slag gedood zijn. Het parket werd verwittigd en het lijk naar bet gemeentegasthuis overgebracht) Alles wijst er op dat de man door on voorzichtigheid omgekomen is. De wetsdokters zullen tot de lijkschou wing overgaan. Wederom werd de gemeente Meessen opgeschrikt door een pijnlijk ongeval van koperzoekers. Zondag namiddag tond 2 uur waren de gebroeders Boue- kaert van Vlamertinghe, naar hier geko men om hun gevaarlijk stieltje uit te oefenen. Ze vonden weldra waf ze zoch ten. Wat gebeuren moest viel voor. Een schrikkelijke knal, die de geburen deed samenloopen, had den oudsten, Omer, 20 jaar doodgeslagen. Gnnsch zijn lijf vormde nog een vormlooze massa gehak keld vleesch. Firmin, 18 jaar oud, was deerlijk gekwetst aan armen en aange zicht. Dadelijk werd hij overgebracht naar hot gasthuis van leper om er ver zorgd te worden. Zondagavond had vrouw Verbilst wo nende in de Lindestraat, 329, Evere, met haar zuster plaats genomen op de tram van den buurtspoorweg,op de Bolweife- laan. Plotseling viel zij, ten gevolge van tenen schok, door het deurtje, dat open was 'blijven staan. [Zij sloeg tegen de keien en kwetste zich aan 't hoofd en de boenen. De arme vrouw werd overge bracht naar de woning van haar zuster, op de Leopold II-laan, waai' zij de beste zorgen ontving. In den naoht van Zondag op Maandag zijn boosdoeners met behulp van val- sehe sleutels den winkel van den heer Brouwerijstraat, 42, Elsene binnenge drongen. Zij stalen een zilveren servies Louis XV, bestaande uit vijf stukken, ter waarde van 7.000 frank, een presen teerblad, een theepot, een koffiekan, 12 tafelmessen met zilveren heft, een sui kertang in massief zilver en een aanziem lijke som gelds De politie ^oek ijverig naar de dieven. {Zondagavond wilde mevrouw Mau- rage, 60 jaar oud, wonende in de Twee Kerkenstraat, den Leuvenschen steen weg brj het Sint Joostplein oversteken, toen zij omver werd geworpen door een heerenauto. bestuurd door den chauf feur Thirard. De ongélukkige werd bewusteloos opgenomen én overgebracht naar 't ziekenhuis van St. Joost teu- Noode, waar zij spoedig bezweek. Vol gens de getuigen is het ongeluk te wij ten aan dc onvoorzichtigheid van het slachtoffer. Zondagavond werd aan boord van de st. «Springfontein», gemeerd aan af dak 7 te Antwerpen, gewerkt. Rond 9 ure begaf de genaamde Oscar De Geest, i 37 jaar oud, woonachtig Museumstraat, j J, zich aan boord om het werk te bogin- j nen, toen de ongelukkige ten 'gevolge I eenen misstap in eene watertank te recht kwam en van eene hoogte van 7 meters op den bodem terecht kwam. Het slachtoffer werd met eene sche delbreuk opgenomen opgenomen en bij hoogdringendheid rechtstreeks naar de kliniek der Kipdorpvest gevoerd, waar de man, tengevolge de vreeselijke kwet suur, een paar uren later overleed. Het lijk werd verder naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat gevoerd. De politie die ter plaatse een ondei> zoek heeft ingesteld, heeft ook het par ket verwittigd, dat een deskundige ter plaatse heeft gezonden en de lijkschou wing heeft bevolen. EEN DOODE, EEN GEKWETSTE, De metaalbewerker Jan Theobald gehuwd cn vader van twee kinderen,- wonende te Parijs kwam per motocy- clet van Palaiseau geieden. Nabij de ge meente Massy botste een auto op heb' voertuig dat weggeslingerd werd. De be rijder, met geweld tegen de steenen ge slingerd, werd op den slag gedood Zijn!' broeder Frans, die achter op de moto' zat, is beide beenen gebroken. Iriomfeerend met den hoed zwaaien." Daarna verdween hij en men hoorde niets meer. 't Sloeg middernacht en dat deed de spotters huiveren. Dit wordt begrepen een keikhof, ziet ge, is een kerkhof. Nickel trekt de schouders op eu schui felt een oogenblik tussdhen de tanden.4 Een half uur verliep; de kame raad kwam niet weer: men riep zijn naam, niets dan de edho weerkaatste hunne stem. 't Was er akelig stil op het kerkhof; de maan was nu achter de zwarte wolken verborgen en de wind suisde door de hoornen. Niemand wilde den muur oveiklimmen, om te zien de onvoorzichtige bleef. Eenigcn Zaterdag, om kwart voor 7 uur 's avonds, is aan den overweg van den spoorweg van Maesevck, op den Kein- pisChen steenweg, te Hasselt, een onge luk gebeurd dat een menschenlevcn iiad kunnen kosten. De bouwmeester Hadken, wonende op de Gnffenslaan, té'Hasselt, kwam per auto van Zonhoven, afgereden. De lorree] van den spoorweg stond open °n hij reed kloek door. Eensklaps bot ste de gewone reizigerstrein van Mae sevck op den auto, die om ver geslingerd <n gansch verbrijzeld werd. M. Hacken kwam er met eene licht,e wonde, aan het hoofd van af. De fout van den plar.tsvervangenden barreelwaebter is onbetwistbaar. De rijkswacht heeft dadel .ji: een onderhoek ingesteld. Te Balen-op-Nethe heeft een droevig ongeluk plaats gehad. De vradhtvoer- der V. C., van Neerpelt, kwam hier een kalf halen dat hij per autocar zou ver voeren. Op. 't oogenblik dat de geleider van den auto zijn voertuig keerde, en achteruit reed om den auto voor den stal te plaatsen, kwam het 8jarig knaap je Louis Kemps naar deze woning ge- loopen en iverd gevat tussöhen het voer tuig en den muur van het (huis. Het kind werd op den slag gedood. Het parket van Turnhout deed een onderzoek ter plaatse, om, zoo mogelijk, de verantwoordelijkheid vast te stellen. Dit droevig ongeluk bracht veel ont roering te weeg te Baelen. WEE PERSONEN VERDRONKEN Aan de sluizen van Amfrevin-.vsous- les-Monts bij Rowaan, zijn twee perso nen verdronken in de volgende omstan digheden; M. en mad. Stanislas Clue- rard, wonende te Poses, van Rowaan huiswaarts keerend wilden over de slui zen van Amfreville gaan; de vrouw ging voor en de man volgde. Mad. Gue- rard was reeds de kleine sluis voortij en zette den voet op de groote, toen zij door een windruk in het water geslin gerd. De man sprong haar achterna, doch hoewel uitmuntend zwemmer, ver dronk hij. De twee lijken werden" na derhand opgehaald en naar Poses over gebracht. M. Guerard was kapitein eener sleepboot en 40 jaar oud; de vrouw was 35 jaar oud. De jeugd der havenwijk van Toulom (Frankrijk) had een Ibal ingericht en? terwijl de koppels lustig aan het zwie-* ren waren, drongen twee negers, afJ komstig van Martinique, in de zaal en gingen de dansers met messen te lijf. De vreugde maakte plaats voor gehuil en voor smartkreten. Acht personen?" "werden gekwetst en onder hen de ge- naam den Laurent Alessandri en Fran cois Ivaldi, beiden 25 jaar, die stekeif bekwamen in 'het onderlijf en wier toe-' stand zeer zorgwekkend bevonden werdp De zes andere slachtoffere waren niet zoo erg toegetakkeld. De afschuwelijke rekels konden de vlucht nemen, doch een hunner, Theodoor Yoldi, kanon nier bij het 38e artillerie, werd aange houden in de kazerne Mourillon. Zijn gezel kon niet ontdekt worden en Yol- •li beweerde hem niet te kennen. Yoldi heeft verklaard, dat hij uitgedaagd was door de blanken en dat hij zich had willen wreken INBREKER VERRAST EN TOCH ONTSNAPT. Zondagavond, rond half tien, toen Mevr. Vermeylen, met hare twee doeli- ters thuis kwamen, Oharlottalei, 6 te Antwerpen werd vastgesteld, dat de deur van den bijzonderen ingang open stond. Nauwelijks had een der dochters bet licht ontstoken, of van uit de tweede plaats kwam een kerel nitgeloopen, die in snelle vaart de straat opliep, doch clcor een der dochters achtervolgd werd. De kerel liep langs de Nerviers- en JLamorinièrestraten, doch toen de ach-' tervolgster buiten adem aan de Merca-' In het distrïkt Garhwal, in Engelsch- Indië, loopt sedert eenigen tijd een lui paard rond, die reeds 114 personen heeft verslonden. Het wilde beest is de schrik van de streek. Yele pogingen om het te vergiftigen zijn reeds mislukt. Een jager is nu uitgetrokken om het te schieten. Ilij heeft den luipaard reeds onder schot gekregen, doch niet getrof fen. li: beweerden zelfs, dat hij waarschijnlijk reeds lang de andere zijde, den muur weer was overgeklommen. en op dat oogenblik reeds in de herberg zou ie? ruggekeerd zijn. Nu, dat had ik stellig gedaan, Duppel. Goe raad was duur Duurt die gekke historie nog lang Duppel en het 'hoofd van Nickel zakt andermaal naar de borst en dit maal slaapt hij wezenlijk in. Ja, zegt Herlich; ik zou die din gen maar laten... en de man schuift zijnen stoei vast tegen den muur, want hij zou niet gaarne van achter vastge- Nickcl Het grepen worden. weg. L.nde- i Nog een woord hervat Duppel. Goede raad was duur: eindelijk gaat j'.iK.n, <>j> v.eg. r.ïiiae-| den keikhofmiuir ge-Hi was men aan jj'HiKV!. rn in It- 'inmnlicflit zajr men men den doodgraver opkloppen, en ter- f.v.n .-..omen kerel do:i muur beklim-wijl men bom verzoekt de poort van het men en boven op dezen gezeten, nog,kerkhof te openen en te gaan zien wat er van den indringer geworden was steekt men hem een paar zilverstukken in de band Nu, dat was de ibeste sleutel. Toen men aan ihet graf kwam... Herlieh iiciht 't hoofd op en ziet Dujp- pel ondervragend aan. Ja,wat was er toen? zegt het sdheel oog. Toen vond men den ongelukkige op bet graf liggenmen richtte hem op zijn gelaat was bleek en ontsteld, zijne haren stonden verwilderd op het hoofd. Men vroeg hem wat er scüifelde starlings zag hij zijne vrienden aaneen zeide met eene donderende stem: .Ja. ja, er is een God! Er loopt Herliöh eene huivering over de leden, en Duppel zelf huivert. Nu, 't is ook om te sidderen! Herlich, weet ge wat er gebeurde? fluistert Duppel; want gij denkt over al- die dingen niet gelijk die leelijke Nickel daar. Neen, wat gebeurde er? vraagt Herlich en zijn sdheel oog rolt vreesé- lijk in bare holte. De rampzalige werd naar zijn huis gebracht: zijn haar was, in die korte oogenblikken van afwezigheid, spierwit gewordenzijne wilskracht was gebro ken, zijne tong was als verlamd en voor taan werden door hem geene andere woorden meer gebezigd, om de getuige nis te gevenJa, ja. er is een God 1 Men mag met die dingen niet spot ten, Duppel. Én wat had hij op bet graf zijns vriends gezien? -Dat weet niemand. Herlich verzinkt in geda/chtenj zijn A. Simkens, Borgerhout, Antwerpen. 1277 hart klopt. Waarachtig, het wordt heiq te benauwd in dat thuis, 't Is er akelig en Duppel, die nu eens zijn talent van alweter heeft ten toon gespreid, wil eene nieuwe geschiedenis, misschien nog akeliger dan de eerste beginnen; dodh ditmaal wordt hem zulks door Herlich belet. Wat tikt die pendule dof! Wat klet tert de regen eentonig tegen de vensters Wat smookt de lamp naar! Dunkt u niet dat er schimmen langs den muur waren? En Nickel ronkt gerust door. Er wordt geklopt duidelijk ge klopt. Duppel en Herlich richten zich op en luisteren met ingehouden adem. 't Is maar inbeelding, of wellicht is het de tocht in den gang, die de deur doet klepperen. Toch werd er geklopt, zegt Her lich en hij wil dat Duppel eens even ga zien; maar Duppel is wijzer dan zich aan het onbekende té wagen. Welnu, indien er geklopt is, zal het (misschien de dood zijn,1 die op dit cogenblik zich bij mevrouw Ebre nont aanmeldt I XV. IK ZAL U GINDER WACHTEN Ik gevoel mij in 't geheel niet wel heeft mevrouw Ebremont aan mejuffer Kados gezegd, en al de geruststellingen dezer laatste waren niet in staat geweest, de zieke geheel tot bedaren te brengen. Het denkbeeld van gevaar, dat tot nu toe uit de kamer geweerd werd, was er finnen gedrongen^ en het zette zidh alg torst raat was gekomen, was de 'kerel uit het zicht verdwenen. Men kan 'begrijpen dat dadelijk in hrns de ronde werd gedaan en men dan ooWtot de vaststelling kwam, dat de ke rel met eenen (belangrijken buit op do vlucht was. Verschillende juweelcn en zilverwerk, voor eene gezamenlijke waarde van verschillende duizenden franken, waren verdwenen, alsook eene som van 1400 fr. en tafellinnen Toch de inbreker werd verrast is al les zoodanig snel in zijn werk gegaan, dan geen signalement van den kerel kon opgegeven worden. BURGERSBANK VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januari 1926 Op zicht 15 dagen voorbericht 5,50%' 1 en 3 maand voorbericht 6 6 maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vast termijn 6 netto HalfmaandelijksChe rekeningen ver vallende on 5 en 20 ieder maand: 575% SPAARKAS 5 ZUIVER. 1621 een plaagduivel aan het bed van me vrouw neer. Mevrouw verlangt Docter Walter to zien; zij had altijd een onbepaald ver trouwen in zijne veelzijdige en onder- vindingrijke kennis gehad, en slechts tijdens het tooneel met de medaille van kleinen George, had zij hem voor zijne zorgen bedankt. Maar juist dien docter wenschte de Kados niet te zien binnen treden. Bekend als een man van doorzicht cn talent, geacht en geëerbiedigd, vreesde zij terecht het evenwicht van d/cn ge neesheer in deze omstandigheden. De 'hoop, de wensch der vrijdonk- ster mocht er eens door verijdeld wor den Behendig trachtte de waakster dart ook dat denkbeeld af te werenme vrouw hic* echter hardnekkig Volzij eischtc, dreigde zelfs, drong aan. bad, smeekte om die gunst en deed eindelijk een beroep op de vriendschap, welke zij immer aan de gerokte geleerde had betoond. Mejuffer Kados gaf eindelijk, doch altijd aarzelend, toe, op voorwaarde dat mevrouw met den geneesheer over geno godsdienstige zaken zou spreken. Het was tijdens het kaartspel dat dé doove meid gebeld werd, en docter Wal-. Ier door haar werd verwittigd. De docter- kwam kort daarna. In het voorbijgaan had hij stemmen in het kabinet ge hoord en op den trap aan de oude ge-' vraagd, welke personen zich beneden bevonden, ('t Vervolgt.)"

De Volksstem | 1925 | | pagina 2