In alle hoeken van Belgie SCHATKISTBONS B t.h, Uil hel graf van Toet=Ank-Anien een kostbare vondst. naar bet koninklijk Noodlüili"C YCrgisSÏiig Wekere Joseph Tanchon, 20 jaar oud, wilde 's De terugkeer van Prins Leopold BF mï SCH3GLÜEESTER Tram tegen auto Gevaarlijke reizigers Eene goede vangst Dc odelij ke vul Brand te Antwerpen Bij de Anlwerpsche wisselagenten Zonderlinge gekwelsle sears mi IrwsssI AAN DB WERKGEVER^ EN AAN DE BESTUURDERS VAN LIJF- KENTMAATSCHAPPIJEN. Dc versolr.llige stortingstaarten, bor- tlereelen, verklaring, getuigschriften en ontvangst bow ij zin die de nieuwe pen sioenwet oplegt, zijn eindelijk gedrukt en zullen van de toekomende week af aan dc Maatschappijen gezonden wor den. De onderrichtingen aan de Heeren ^Controleurs der belastingen zullen slechts op hei, eindo der maand verschij nen. Er wordt fel aangedrongen opdat de afgeveerëigden zelf de getuigschrif ten nopens liet inkomen zouden mogen vragen voor "hunne leden. De storting-staarten moeten aan het Verbond gezonden worden bij wijze en onder tarief van zaakpapierenWel licht zfd bekomen worden deze kaarten vrachtvrij te mogen verzenden. NIEUWS VAN BELANG: Op aan vraag van den Landsbond der Christe- nc Mutualiteiten, werd toegestaan dat DE STORTINGEN DER BELANG HEBBENDEN IN JANUARI GEBO REN. DIT JAAR IN MAART mogen gedaan worden. VOLLEDIGE UITLEG over de nieuwe pensioenwet zal gegeven werdefl in eene bijzondere voordracht, iZondag aanslaande om 5 uren. in den Volks kring, Meuleschettestraat Aalst-, door E. H. Demecster, Schatbewaarder van het, Verbond der Pensioenkassen van Aalst en omliggende. Men heeft nooit geweten dat de Egyp- lenaren goud uit een stuk. gebruikten om het stoffelijk overschot hunner ko ningen in te bergen. Doch thans heeft men het onbetwijfelbaar kunnen vast stellen. Zes man konden met moeite de doodkist dragen en men sdhat de waarde van liet gebruikte goud op 40 of 50 dui zend pond sterling. Deze ontdekking is nogmaals een be wijs van dc welvaart der Egyptenaren onder de XVIIIe dynastie, die zich door een reeks welgeslaagde oorlogen in Palestina en Syrië verrijkt had. Dc kunstwaarde der doodkist is on schatbaar. De mumie draagt een gouden manker, dat heel don schedel omvatte en op het gelaat gemodelcerd is. Dit masker reikt tot op do schouders, die er geheel door bedekt worden. Dit kunstwerk, geheel in massief en geslagen goud, wijst op een hoogstaan de vakkennis bij den maker. De gelijke nis met het gelaat van do mumie en de beelden van den koning is treffend en bewi jst dat de Egyptenaren flinke op- merkers en afbeelders waren. De oogen in lakwerk zijn van een zeldzame schoonheid. Het 'heeft heel veel mceite gekost om bet masker van het gelaat te verwijde, ren en het lichaam te ontdoen van de banden, die het omringden. «Sommige lichaamsdoelen waren reeds gedeeltelijk verteerd, maar de handen en het gelaat van den koning waren uit» stekend bewaard gebleven. Aan handen en voeten droeg de vorst gouden bedek- scls. .Uit het onderzoek van het lichaam ia gebleken dat Toet-Ank-Amen hoogs» tens IS jaar was toen hij overleed. Men heeft dat kunnen afleiden uit het feit dal dc beenderen van liet geraamte zeer langs een omwe^ licht van bouw waren. Deze vaststelling paleis terug, wordt overigens door de hieroglyfisediQ I DE AANKOMST TE gegevens bevestigd slaagde de ooi dekken ma aoor üe nierogiyfiscüie I JJE AANKOMST TE BRUSSEL. ^sere Josepin Tanebon,,20 ïstigd. Men is er niet in ge-1 Overal werd prins Leopold recht har-jvan Waziers, dronken zijnde, rzaak van zijn dood te out» ilelijk ontvangen en geestdriftig ioege- j ayonds in zijne woning gaan. juicht. giste zich eohter van huis Dc mumie droeg een bors(hanger, aan gouden ketens bevestigd, een ade laar met ontplooide vleugels voorstel? lend. Rond den 'hals droeg de vorst ver scheidene snoeren van de kostbaarste edelgesteenten en parels Een schitterende gordel omsloot zijn londcn. In dien gordel bevonden zich twee dolken, geheel van goud en van klassiek model. Aan vingeren en tee- nen droeg de koning een overvloed van prachtige ringen en banden, waartus- söhen zich verscheidene amuletten be vonden. Kortom, deze ontdekking overtreft in pracht alles wat men zich inbeelden kan. En nog heeft men het onderzoek in de vallei der koningen niet geëindigd. Nog twee kamers behouden de zoekende geleerden hun verrassingen voor. oo w Hij ver- juicht. I giste zich echter van huis en begon Hij werd in do eere-zaal van do Zuid-|aan de deur van een gebuur te duwen static feestelijk ontvangen en verwei- 'binnen tc geraken, wat hem echter komd door ministers Poullet en Carton, |nict geIukte. Hij ging dan langs achter rond en klom over den hofmuuj VINDT MEN DE gediaconteerd egj 6 maand door AUGUST SNIEDERS. 11de Vervolg. vol- Het verlangen werd eindelijk 'daan men ontving eenen 'brief maar helaas hij was van eene vreemde pen, en onder den zelve stond de naam' van Frans, zichtbaar met eene bevende hand geschreven: De schrik maakte- zioh reeds van allen meester, toen men nog slechts het schrift zag. Ivo las, en de vreemdq vroeg geld voor den zieken Frans. In ieders oog.blonk eenen traan elks woor den waren door snikken onderbroken. Maar het was nog verlichtend, toen men vernam dat dc ziekte niet erg was, en de jongeling weldra het hospitaal zou kun nen verlaten. Er werden duizende plannen ge vormd; men zocht naar de mogelijkheid om do reis naar de groote stad te doen doch alles kwam neer on geld. en dat bë^ zaten die brave menschen niet. Clart} had zes jaren van haar leven gegeven, 'om Frans in het hospitaal te mogen 'gaan verzorgen. Do vreemde brief meldde den aard der ziekte niet doch de opmerking dat Frans nog had kunnen teekenen, hoe bevend ook. moest doen veronderstellen, 'dat men met ©enige hoop de tranen ïnocht afdroogen. Men schreef een lmrt- poerenden brief aan den jongelig men Op heel den doortocht van Bergen tot Brussel verliep de reis schier onop gemerkt daar geene gemeenteoverheden verwittigd waren. Bij den overweg van Nimv moest de auto stoppen,'een verminkte bedelaar na dert het vorstelijk rijtuig en steekt ismachtend zijn pet vooruit; 'het portier wordt op een kier geopend, dc hand van den prins verschijnt en een bankb:iefje glijdt in de pet van den /bedelaar, die ontroerd dankend en diep buigend zich terugtrekt. EEN ROEREND WEDERZIEN. Te Casteau, voor een landhuis, wacht t o midden van de besneeuwde baan een auto. De Koning en prinses Marie-José stappen er uit en turen naar het prinse lijke rijtuig, dat heel in de verte nadert. De wagen staat nog niet geheel stil als prins Leopold ei- uit springt, om zich, ten zeerste ontroerd, aan den hals- van zijn vader te werpen. Een roerend familietöoneeltje. Op haar beurt nadert prinses Marie- José haar broeder, neemt zijn hoofd tus- schen beide handen en zoent hem har telijk en langdurig De twee auto's zetten dan hun tocht gezamenlijk voort, doch na oen poosje stoppen ze weer en de Koning, de prins en de prinses gebruiken in het rijtuig een sober middagmaal, uit Brussel mee gebracht. De rust zal tamelijk lang du ren want de prins wordt eerst rond 2 ure te Brussel verwacht. Na het oponthoud werd de reis voort gezet en slechts tegen Brussel nam de ÏPjins plaats in zijn auto en keerden Koning Albert en prinses Marie-José burgemeester Max, M. de Bauw, voor zitter der oorlogsvrijwilligers, namens het inrichtend komiteit en generaal Col Ivns namens het Brusselsch garnizoen. Na de (begroeting, verliet de prins het statiegebouw. Buiten wachtten hem een aantal krin gen van (oorlogsvrijwilligers, kolonialen en oud-strijders, mei hunne vlag, als mede een regiment der grenadiers. De prins nam daar rijn regiment, waarvan hij zoo pas luitenant was be noemd, in oogensóhouw en drukte har telijk de hand aan de verschillende of ficieren. Ook de andere opgestelde maatschap pijen begroette hij minzaam, en liet zich hunne bestuurleden voorstellen. Langs de Middenlanen ging het dan naar het stadhuis, onder het onophou dend gejuich der menigte. Ten stadhui ze werd hij. ontvangen door burgemeester Max, omringd, van de schepenen en talrijke gemeenteraads leden, waarbij zich de heeren ministers Janssen en Van de Vyvere en talrijke Senatoren cn Kamèrïéden hadden aan gesloten. Van het stadhuis begaf de stoet zioh naar Ste Gudiilalkerk, waar de prins verwelkomd werd door Mgr Legraive, hulpbisschop van Mechelen, die Kardi naal Mereier verving. Na een kort dankgebed om het goede verloop der reis,, werd het laatste deel van den tocht ondernomennaar huis, naar het Koninklijk Paleis. Eene ontelbare menigte had op de Pa- loizenplaats post gevat en prins Leopold was er genoodzaakt op De gebuur, Oscar Vanspeyenbroucke, den kende met een dief te doen te hebben, stond op, nam zijn geweer en loste een schot juist toen Tan oh on boven op den muur zat. De ongelukkige jongeling werd door de lading lusschen de schou ders getroffen. Men droeg hem naar het gasthuis, waar hij ondanks de beste zor gen stierf. Woensdag avond kwam een auto langs den Ninoofschensteenweg gereden toen het rijtuig, ter hoogte der kerk van Dilbeek, door den stoomtram zijdelings gevat werd, en in de gracht, bezijden den steenweg, geslingerd. De drie in zittenden van den auto werden erg ge kwetst en moesten in een huis van den omtrek verzorgd worden. voegde er wat geld ibij en wachtte daar na met ongeduld een antwoord ai, dal- hen geheel en al over de ziekte zou ge rust stellen. ^oo dikwijls de boao van de naburige stad aankwam, stonden Ivo en Clara op den weg, om hem af te wachten maar te vergeefs I noefli Frans, noch zij;; on bekende kamaraad schreven. Het was in den schemeravond, dat Martha bij den sohoolmeester binnen trad en dozen eenen brief van den jon gen soldaat toereikte Hij meldde slechts een half woord over zijne ziekte, en bc* gon zijne letteren met de gewone woor den van gezondheid De schoolmees ter werd onder het lezen nadenkend. Frans vroeg nogmaals geld aan zijne moeder. Geld, al weer geld dacht Ivo. Toen hij aan het einde van den brief gekomen was. kreeg zijn gelaat plotse ling eene pijnlijke uitdrukking; tranen overwolkten zijne oogen; hij wischte zo herhaalde malen weg, om te zien of hij menigte te komen groeten. Daarmede was dc officieel© ontvangst afgeloopen en werd de gelukkige terug keer in familiekring verder gevierd. VEERTIEN BANDIETEN IN HET RUIM VAN EEN SCHIP. Uit Napels wordt bericht De bevel hebber van het vaartuig 'Ettore, binnen gekomen in de haven van Napels, vroeg de tusscfoenkomst der politie voor de aanhouding van 14 mannen die in Ame rika verdoken aan boord waren geko men en zich hadden verscholen in het ruim. /ij werden ontdek!, in den loop der overvaart van Philadelphia naar Na pels. Het zijn 14 misdadigers door de over- Als gevolg van de talrijke cn belang rijke diefstallen uit de langs de straten staande automobiels, werd door de rech terlijke brigade der Koolmarkt te Brus sel, een streng onderzoek gedaan. Na langdurige opsporingen gelukte het haar een der bijzonderste plegers van dergelijke diefstallen te ontdekken en aan te houden. De kwaaddoener is een genaamde Henri D., wonende Waaier straat. Hij werd ondervraagd en beken de de dader te zijn van verscheidene diefstallenals verhelers duidde hij de echtgenoolen B., van de Samaritaan- schestraat aan. Eene huiszoeking bij deze laatsten heeft verscheidene banden het balkon de doen ontdekken welke oulangs gestolen waren. D.. verkocht die banden aan DO frank terwijl deze in den handel 050 fr. gelden. De dief en de vc-rhelers zijn ter beschikking van den onderzoeksrechter opgesloten. Donderdag morgen met de vroegte heeft aan boord van hot binnenschip Soheldestad qp nummer 83 der Ant- werpschc dokken gemeerd, een doode- lijk ongeluk.plaats gehad. De schippers knecht Jacob Finson gebeetcn, nauwe lijks 25 jaar oud, is waarschijnlijk dooi de duisternis misleid, in het ruim van het schip gevallen, en werd levenlocs op genomen. Een bijgeroepen geneesheer kon en kel nog den dood vaststellen, die oogen- blikkolijk moest geweest zijn. tengevol ge eene schedelbreuk. Het lijk werd naar het doodenhuis der Korte jDijkstraat gevoerd. Door eene onbekende oorzaak is Woensdag avond, kort voor midder nacht, brand uitgebroken op eene kamer der 3e verdieping van een achtergebouw, toehoorende aan de Handelsbank, Peli kaanstraat. 2(5-28 te Antwerpen. Dit verdiep was in gebruik genomen door zekeren Galdmann, voor den ver koop van diamantsli jpersbenoodighe- den. In den beginne dacht men dat. het eene kleinigheid was, doch de planken vloer, die aan liet. branden was gegaan, stortte op zeker oogehblik in, en bi acht bet vuur op het tweede verdiep en op de zelfde manier op hot eerste verdiep. Dc pompiers, onder bevel van luite nant Courant, hebben een klein um ge werkt, om den brand te folussehen. Het zaakje van den wisselagent De R., uit de Carnotstraat, neemt groot ere uitbreiding. Volgens de aangehoudene zou het tekort slechts op 500.000 frank beloopen. Volgens nieuwe ingekomen gegevens, zou dit sommetje reeds ge klommen zijn tot een millioen. NOG EENE OP DE VLUCHT. Op het parket zijn weer een paar nien- i Y" Gwe klachten ingekomen van lieden, die heden der vereemgde 'Staten opgespoord bedrogen zijn geworden door zekeren M. 2?. trachtten Europa te bereiken, uit de Stefanieslraat. Alhoewel van over /nj zullen met dezelfde boot terug naar zeven maanden van de lijst der wissel- Amerika worden overgebracht cn in agenten te zijn gesdirabt, ging dit heer- an den geleverd van het gerecht. schap voort, voor deze lieden, zaakjes te rond 1 ure Twee wielrijders .die morgends door de rue de la Deportation reden te Haine St. Paul, vonden er een man bewusteloos op de baan. Het slacht offer had een erge wonde aan het hoofd. De gendarmerie werd verwittigd, doch toen de gendarmen ter plaats kwamen, was de gekwetste verdwenen. Hij had een kistje achtergelaten. bevattend werkkleederen en een koffiepulle, ge wikkeld in een servet van wasdoek Het onderzoek wordt voortgezet. het zich niet bedroog, stond geschreven ven aan Ivo niet zien. Dit trof den goeden man tot in diepste der ziel. Wat is er dan zeiden Clara on de arme weduwe te te gelijk. Niets lieven, niets antwoordde de schoolmeester, terwijl hij den brief weg stak. Ik dacht- aan den armen Frans, dien wij ditmaal niets kunnen zenden. Och neer. zuchtte Martha wij hebben niets meer. Hoe jammer I voegde Clara qr bij, en verviel in een smartelijk gepeins Allen verkeerden in dezelfde stem ming. Laat mijne brieven aan Ivo niet zien I murmelde de sohoolmeester in zij ne gedachte, en die woorden vielen op nieuw, met een verpletterend gewicht op zijne teergevoelige ziel. Ik bezit nog iets, onderbrak Mar tha, na eenige oogonblikken stilzwij gend. Een straal van zoet geluk kwam in Clara's oogen glimmen. Wat bezit gij vroeg Ivo onrustig. Een gouden kruis. Martha, Martha riep de school meester plechtig gij moogt dat klei nood niet afstaan. God weet of het u niet eens tegen het gebrek beveiligen moet. De stilte viel weer op de drie personen neer. He beide vrouwen zochten naar een ander middel, om eenige stuivers bijeen te zamelen en Ivo doorpeilde, in zijne .-3 te doen. Thans is hij op de vlucht gegaan en is spoorloos verdwenen, zoodat zijne vrouw hij hare ouders intrek heeft moeten ne men. Een opleidingsbevel is tegen liem uitgevaardigd. Het tekort, tot hiertoe gekend, bepaalt zich tot een vijfduizend franken, waar voorzeker wel een staartje zal aan ko men. Proef eens de lekkere BOTEPSPE CU LOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn! 2739 Neen, daar ondergedachte, de woorden van den ibrief Hij Laat mijne brie zag er niets in dan bedrog... Bedrog 1 ijselijk woord, dat hem schrikken deed; dat hij altijd poogde te verwijderen en dat eeliter altijd terugkwam. Zonder dat de vrouwen het moeilijk vraagstuk hadden kunnen oplossen, ver liet Martha het huis van den sdltool- meester, vergezeld door Clara die haar tot aan hare woning zou begeleiden. Clara troostte de moeder met allerlei tooverbeelden. om eenig geld te verdie» nen. Zij ook bezat niets meer. De wei nige spaarpenpingen waren reeds, bui» ten weet van den schoolmeester verzon den. De weduwe ook had menigmaal het verdiende dagloon naar den loteling gestuurd en zelve droog, brood gegeten. Zoodra de vrouwen weg waren, liet Ivo vrijen loop aan zijne smart. Neen, het was de vrees voor het gebrek niet, die hem deed beletten het gouden kruis aap den jongeling te zenden hij vreesde irj hem een speler, een drinker, een losbol terug te zien. Hij nam nogmaals dep brief, herlas de woorden en liet er met overtuiging op volgen Frans, gij zijt dezelfde brave jon geling niet meer; anders zoudt gij den armen Ivo niet vreezen Uwe woorden zijn als zoovele spiegels van uwe levens wijs. Ik geloof dat gij gevallen zijt en zoo diep gevallen, dat gij niet meer beefj om die. welke u liefhebben en behoeftig zijn, den laatsten penning af te vragen. Frans, 't was ook een vreemde, die ons don brief schreef, welke ons meldde dat gij ziek waart dat was de eerste stap di^j de slechte vrienden voor u deden, om Ivo of Martha eenig geld af te dwingen. Uwtj hand heeft gebeefd, toen gij dien bedrie glijken brief onderteekendo dat sid deren was do laatste stuiptrekking van de stervende deugd. Mochten deze droe? vige invallen leugens zijn ik zou gaar ne het hoofd voor u buigen en u vergif-, fenis vragen voor die slechte gedachten maar die woorden van afkeer doen mij lijden dat mistrouwen, hetwelk gij voor mij hebt, verplettert mij. De arme man zakte op eenen stoel neer, en verborg -het aangezicht in de Medegedeeld door BAWQUE D'ALOST Kapitaal 3,000.000 fr. voluit gestort, aangesloten bij de BAN QUE DE BliUXELLES Kapitaal en ressrvcD 290.000.000. Gesticht in 1871. De eerste zittingen der termijn-markt dezer week waren alles behalve rooskleu rig. De prijsvermindering van de Rub ber deed de caoutdhoucwaarden zakken, en deze op hunne beurt trokken gansch de markt mede. Op het einde der week nochtans was er een zier verbetering van do Rubber en al de titels konden groolclijks hun ver lies der vorige dagen terugwinnen. Kasai blijft het middenpunt der ver handelingen cn eindigt zeer gezocht. Petroqlwaarden bleven vast. bijzonder de' Petrofina. De markt der Kom'plant waar den bleef lusteloos. De verhandelingen in Staats- waardon nemen in aanvang toe. Alen verzekert ons dat het in de bedoeling ligt de 'bezitters van Bons op G maand toe te laten 'hunne titels te vervangen door obligatiën der vcrecniging der Hande laars en Nijveraars voor het Hei-stel dor Oorlogsschade, uitkeerbaar na 30 jaar, en hen terzelfdertijd een aandeel der Na tionale Bank kosteloos te geven. pc rubrieken der metaal- en kool- ra ijnwaarden waren iets beters gestemd, ingevolge do gedeeltelijke werkherne- ming der metaalbewerkers van het bek ken van Charleroi. Buiten koloniale en de petroolwaar den die bijna gansch de aandacht der markt tot zich trokken, valt er voor de rest der komptantoiarkt weinig te vertel len. De BANQUE D'ALOST houdt zich bereidwillig en gansch kosteloos tot ie ders beschikking voor alle finantieele in lichtingen. Geheimhouding verzekerd. beide handen. Terwijl de schoolmeester, diep in zij ne teederste gevoelens getroffen, in zij nen leuningstoel mijmerde, keerde Cla ra, niet minder bedroefd, van het huis der weduwe terug. Dikwijls stond zi j peinzend op den weg stil en staarde, zon der iets bepaald te zien, op de droomen- de natuur die door een zachten gloed overgoten was. Zoo ontmoette zij Tony, die haar op den eenzamen weg afwachtte. Hij hacl de nfgelegenste plaats gekozen, om haar mee te dcelen wat hem sinds zoo lang op het hart drukte. Tonv was onthutst toen de avondgroet over zijne lippen vloeide. Clara gij schijnt zoo bedroefd, ging hij voort. Wat ongeluk is u overko men - Niets, Tony. Ik dacht aan Frans. -- Dien gij altoos liefhebt. niet waar? en die u toch niet bemint gelijk Tonv Zwijg, zwijg, gij weet het nier, in dien mij ooit iemand innig bemind heeft, dan is het Frans; gij, Tony, waart de tweede voegde zij-er met een stillen glimlach bij. Er tintelde een lichte gans in het oog des jongelings. De tweede Indien do eerste haar vergat, moest de tweede dan niet daar zijn om hem te vervangen De smart, zoo sprak hij, heeft mij zooveel doen lijden, dat ik wel verdien de de eerste te zijn. j('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2