Nationale inschrijving voer hulp aan de oeleisterden Sclirikkelijk ongeluk te Gonlrode Doodelijk ongeluk le Beirvelde Belangrijke diefstal van diamant Hot drama in liet vrede gerecht te Lacken Tragische twist Door electriciteit gedood Spoorwegongeluk in Wallonië Een vertrek met hindernissen Een valsche Belgische officier aangehouden le Brussel Doodelijk ongeluk le Antwerpen Wederom eens teAssche Gestolen auto terug gevonden Erge botsing Ce-Tèmsdsc -v- m SGHOOLHEESTER Een mislukte bankroet f Jf, FRANCE protesteert tegen 't ge- ictri- Tan M. Van (le Yyvcre. 'ji. TASBAR verdedig; de houding dev i'- j- Aene regeering 011 zegt dat dc- re wel be! ...tedc oogenbhk gekozen had. De zitting wordt om 5 >,i ure geide* -V<W~ KEN GESPAN DOOR EEN TREIN VERRAST. DE GELEIDER DOODGEREDEN. Donderdag namiddag liad te Gon- trode een schrikkelijk ongeluk plaats. De genaamde Emiel Bekaert, paar den*] achter, te Landscouter, gehuwd en vader van twee kinderen, kwam met paard en kar gereden van Weiteren en begaf zich huiswaarts. Gekomen aan de onbewaakte barreel reed hij met zijn gespan over de spoor baanjuist kwam de trein van Sotte- gem, die om 12 ure 19 aldaar was ver trokken in bestemming voor Gent aan- gestoomd. Bc-kaert, die den trein niet had be merkt, daar juist op die plaats een huis staat die de spoorbaan onzichtbaar maakt, zette nog zijn paard door een zweepslag aan. maai'helaas te laat. ifet gespan werd gevat cn aan splin ters geslagen; Bekaert die er op zat werd gedood. Wat het paard betreft, dat door de aanrijding was uitgespannen, lliet had geen letsel. Het schrikkelijk ongeluk 'heeft groo- te ontroering te Gontrode en Landscou ter teweeggebracht. Mot alle omzichtigheid werd vrouw Bekaert verwittigd van 'het vreeselijk einde van haar echtgenoot. Donderdag voormiddag was de 24- jarige zoon Jozef, van den landbouwer- sohaapboer Thiênpont, bijgenaamd Luyekx, in eene afhankelijkheid der boerderij bezig met dorschen, met de machien met motor. Bond 9 ure b'estatigde vader Emiel Thiênpont dat het machien stil viel. Denkende dat het werk was afgeloo- pen, ging hij zien eri vond zijn zoon Jozef dood op het madhien liggen. De ongelukkige moet door de as ge vat zijn geweest, en rondgeslingerd, want, het lichaam was tot tegen het dak terecht gekomen waar er zelfs pannen werden uitgeslagen, vooraleer terug op het machien neer to vallen. De droefheid der ouders en familie leden is pijnlijk om aanzien. Het parket van Gent werd verwit tigd voor onderzoek. Door het postbeheer werd op 1 Fe bruari jl. een aangeteekend pakje be steld aan den diamantkoopman Maer Arouété, Pelikaanstraat 30 to Antwer pen. Het pakje was verzonden door zijn klant Bernardo Cuadrillero, uit Madrid De zending meest bestaan uit twee bril janten, waarde 6337,"20 florijnen, 2 'briljanten, waarde 4708,20 florijnen en 1 briljant ter waarde van 2407,50 flo- rijen. Bij het openen stelde de h. Arvoé- té vast dat het pakje niets inhield en de diamantsteenen verdwenen waren. Klacht werd bij de politie ingediend. Een naarstig onderzoek werd ingesteld. DE TOESTAND VAN HET SLACHTOFFER. De notarisklerk M. VaiJRossem, die zooals wij gisteren gemeld hebben door een revolverschot werd getroffen in het hart, door een invalicd, verkeert in uiterst wanhopigen toestand. De dokters kunnen den kogel niet uithalen en dur ven geen uitspraak doen over zijn geval. vV EEN MAN GEDOOD. Woensdag avond heeft zich een snel maar bïoedie drama afgespeeld in eene heiberg der Ruslandstraat, te St. Gillis. Daar werd een man op droeve wijze om hel leven gebracht. Twee verbruikers, de genaaraden Henri -S.. wonende Ruslandstraat, en De K.., 45 jaar oud. Vlagaertstraat. te Si. Gillis, zaten in eene herberg; op eens ontstond twist tussohen hen. Zij raakten aan liet vechten in den gang van het koffiehuis en takelden elkaar duchtig toe. Opeens gaf S., zijn tegen streven een geweldigen vuistslag in volle gelaat, zoo hevig dat De K.. ach terover viel en den schedel gekloven werd cp do wit-marmeren traptrede. De ongelukkige die overvloedig bloed ver loor werd in allevhaast naar het Moliè re-hospitaal gevoerd, doch toen hij er aan kwambleek hij reeds overleden. Het parket werd verwittigd en S„ moet zich ter beschikking houden van hot gerecht. De genaamde Opdenakkcr, i an Lanklaar, in dienst der electrische in richtingen, was Woensdag te Ophoven bij Maesevck, in eene kabien zoker op- nomingswerk gaan vervullen. Eenigen tijd later vond men hem dood ter plaat se. Tiet onderzoek, door het parket van Tongeren, Woensdagnamiddag ge daan, heeft uitgemaakt dat Opdenak- ker liet slachtoffer is geworden zijner .eigen onvoorzichtigheid. Hij had nage laten den stroom af te sluiten. O., was 25 jaar oud, gehuwd en vader van ver scheidene kinderen. VOOR EEN MILLIOEN SCHADE. Te ITaine-St -Pierre is gisteren een goederentrein, die uit het station van Bouvry was vertrokken, op de lokomo- ticf van een rangeertrein gereden. De schok was zoo fel, dat de twee lokorno- Een samenloop van buitengewone omstandigheden heeft Woensdag het vertrek van het stoomschip Maure- tania uit Southampton vertraagd. Het schip was nauwelijks door een legertje van wal getrokken, of op de kade kwam een tweetal laatkomers aan- loopen. Men verzocht onmiddelijk den kapi tein van een der sleepbootjes de twee leizigers af te balen, hetgeen geschied de Het sleepbootje wilde daarop, na zich van zijn plicht te fhelbben gekweten, weer vertrekken, toen men tot de ont dekking kwam, dat er twee dames en twee heeren aan boord waren, die bij het afscheid nemen wat'hadden getreu zeld. Hetzelfde sleepbootje nam de vier personen aan boord en wilde vertrek ken. Het had evenwel de terugreis nau welijks aanvaard, of 'liet werd weer te ruggeroepen in de nabijheid van den stoomketel had men een blinden pas sagier» slajpende aangetroffen. 'Nadat deze ongewenscihte reiziger eveneens was vertrokken, kon de «Mau- retania» eindelijk de reis aanvangen, Sedert eenigen tijd waren bij de ^er- schillende parketten van Ihet land klaeh- tieven als in een gedrongen waren. rl ïen I fon neergelegd tegen een officier, die andere wagens ontspoorden en werden zoo goed als verbrijzeld. Alleen een stoker is gekwetst geworden. Hulp werd geboden door het perso neel van liet station, in afwachting van de aamkomst van de 'kraan van Schaar beek. Er zou voor één millioeh frank scha de. aangericht zijn. De oorzaak van het ongeluk is ver moedelijk verkeerden wisselstand. Een bestuurlijk ondérzoék is ingesteld. IN HET RUIM GEVALLEN. Aan boord van de stoomboot «Brus sel» gemeerd aan de kaai aan nummer 63 der Antwerpsc'he dokken, heeft Don derdag morgen een erg ongeluk plaats gehad. De tweede stuurman van het se! iip, Karei Jan Dugardein geheeten, 37 jaar oud, geboortig van Vlissingen en wonende Fourmentstraat, 16, is met van eene ladder te dalen, door eene ver keerde beweging in het ruim gevallen, zijnde van een hoogte van 7 nieters. "Het slachtoffer werd met eene sche delbreuk opgenomen en na eene eerste verzorging in het Noorde.rveihandhuis, werd hij naar het Stuyvenberggasthuis gevoerd, doch overleed onderweg. Het lijk werd verder naar het doo- denhuis der Korte Dijkstraat gevoerd. hij verschillenden bestellingen deed voor de mess der officieren of voor militai re gestichten. Toen de kwittancies in voornoemde inrichtingen werden aan geboden, wist mon niets van de zaak. Dc rechterlijke policie van Brussel kwam te weten wie de aftroggel aar was het is zekere Jan Bascau, geboren te La ken den 14 Oogst 1902, wonende Ra- gierstraat, te Schaarbeek. Bascau, die gehuwd was, had hel ech telijk dak verlaten en bleef onvindbaar. De speurhonden hadden vernomen had den vernomen dat Bascau zeer dikwijls in den omtrek van het gerechtshof een meisje afwachtte: Eene bijzondere waakzaamheid werd ingericht en Donderdag morgend zag chelen, te Antwerpen, Vilvoorde en Luik. In het geheel zijn er 60 klachten te gen hem nedergelegd. De valsche officier werd vervolgens in het gevang opgesloten. Woensdag morgend, rond 8 ure, is op den Grooten Steenweg te Assdlie, een luxauto van IM. De Vylder, uit Gent, die uit do richting van Brussel kwam, in botsing gekomen met een auto komende uit de richting van Aalst. De twee autogeleiders waren iiun stuur niet meer meester; de eene botste tegen de borduur van het voetpad en vloog tegen den muur. Het rechter ge deelte van den auto van M. De Vylder werd gansch ingebeukt en do inzittende, Frans Van Gaver, vennoot en reismak ker van M. De Vylder, vrerd heel erg aan het hoofd gekwetst. M. De Vylder werd aan het aangezicht gekwetst en verstuik te daarbij den pols. Beiden werden naar het gasthuis overgebracht. De inzittenden van den anderen auto werden een twin tigtal meters ver weggeslingerd en be kwamen slechts lichte wondenzij kon den de reis voortzetten. Een onderzoek is- geopend. Op 1 Februari jl., weid te Antwerpen, ten nadeele van M. Solier, woonachtig in de Osystraat, een auto gestolen; Uit het onderzoek bleek, dat de dader met het -voertuig naar Brussel was gereden. Eergisteren bemerkten speurders de gestolen auto op den hoek der St. Pie terstraat en Kruidtuinlaan. Dc 19jarige ■autobestuurder Robert V., woonachtig te Antwerpen, werd verzocht zich naar het kommissariaat te begeven. Onder- raagd beweerde hij dat hij op den steenweg Brussel-Antwerpen twee auto mobilisten had ontmoet, die hem ver zochten in de auto plaats te nemen en hem naar Brussel voorden. Om 11 uur 's avonds moest hij de twee personen aan dc Noordstatie af wachten. Hij zag beide automobilisten cn bezocht met hen verscheidene drank huizen. Zij lieten 'hem verder met de auto op voornoemde hoek achter. V. werd niettemin ter beschikking van het gerecht gestold. De genaamde Drossaert F., voerde eene kar steen, waaraan een tweede wa gen was vastgehecht. Hij kwam uit do richting van Cauwenberg om zich naai den St. Nikolaasdhen steenweg to bege ven. Aangezien dat het niet op het gewo ne uur was dat de tram van Ham me naar Temsche op dit kruispunt moet voorbijrijden, had de geleider der voer tuigen de meening dat 'hot spoor vrij was. Toen echter de aangehechte tweed» wagen de riggels overschreed, werd hij gevat door een aanbollenden tram, die een half uur vc-rtreging had. Door de hevige botsing werd de kar letterlijk verbrijzeld. Aan de lokomotief van, den. buurtspoorweg is echter niet veel scha de gebracht, 'behalve eenige verbrijzelde ruiten. r- BURGERSBANK VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januari 1926 Op zicht 4% 15 dagen voorbericht 5,50% 1 en 3 maand voorbericht 6 6 maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vast termijn Q netto Halfmaandelijksohe rekeningen ver» vallende on 5 en 20 ieder maand: 5'?5% SPAARKAS 5 ZUIVER. 1621 door AUGUST SNIEDERS, Men seint uit Berlijn dat in de filiaal der Diskontogesellschaft in Schmar- gendorf, een brutale bankroof plaats ge had heeft. Even voor elf uur betrad een jonge man de winketten-afdeeling. Terwijl de kassier bezig was met het tellen van bankpapier, deed 'het jongmensoh, dat zich acliter een pilaar 'had verborgen, een zwart masker voor. Vervolgens trad hii op 'het winket toe en hield den kas- ïngerient en nuuuciunf; xxivifiouvA j 1 men Bascau in kleedrj van luitenant sier den loop van een revolver onder den van het 2e linie en de borst versierd uens- met Belgische en vreemde eereteekens, door de Jan Stasstraat gaan. De valsche officier werd naai' het ge rechtshof gebracht, waar hij ondenhoord werd en geenszins de hem ten laste ge legde feiten loochende. Bascau. die eenige maanden voor den wapenstilstand over de grens ge raakte en in Engeland aanlandde, werd van daar naar liet kamp van Auvours gestuurd, waar hij gereformeerd werd, daar hij teekens van zinsverbijstering gaf. Bascau pleegde talrijke aftroggela- rijen onder verschillende namen te Me- 22ste Vervolg. - Hebt gij geen geld De oude man stond als verpletterd. Geld hij vroeg hem geld, als hij (hem nneckte een enkelen traan te plengen op het graf zijner moeder en op dat van Clara. Geld zegt gij, Frans. geld... V at rijt gij diep gevallen... Weerhoud die dreigende beweging van Uwen 'arm j! lief dc handen niet op tegen hem, die eens uw pleegvader was, die u nog be mint. al beloont gij zijne liefde ook met ondankbaarheid Frans, gij hebt mijn kind misschien den dood aangedaan, na dat gij u onder bet dak, dat u eene schuilplaats bood, aan cone groote onteerende misdaad hebt schuldig ge maakt. Ik 'had u kunnen vloeken, ik heb u vergeven. Aoh, ik smeek u, bij de heilige schim uwer moeder.. Zwi jg riep de jongeling. In den naam van die moeder, wier graf gij miskent. Hoort gij dan de stem van uw geweten niet meer. die u toe loopt wee i wee. wie zijne moeder mis kent Zwijg! l)iilderde de vagebond en stak zijne handen weer dreigend uit. Zwijg Geef mij wat mij van de erfe nis toekomt, en ik zal voor eeuwig heen gaan. Van de erfenis uwer moeder Gij Van den schrik van den kassier maakte dc jeugdige roover gebruik om een stapel bankpapier naar zich toe. te trekken. Hiermede snelde hij cle zaal uit en trachtte in een auto te ontvluch ten. De chauffeur echter vermoedde on raad en weigerde hem te rijden. Na een korte jacht werd de dief dan ook door beambten der bank gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het bleek, dat men le doen had met een 22-jarigen bureel- bediende, Kurscheid, uit Berglin in het Rijnland. Het gestolen geld, ongeveer 3000 mark, werd op hem gevonden. dwaalt, kind. Weet gij dan niet, dat zij van gebrek gestorven is Weet gij dan niet, dat al wat zij bezat nauwelijks ge noeg was om hare schulden te betalen? Gij zelf hebt haren laatstcn schat, bet gouden kruis... IZij liad eene woning onderbrak driftig de jongeling, als wilde hij met die pijnlijke herinnering afbreken. ja, Frans, maar zij was zwaar be- last. Neen. neen! GIJ liebt mijn geld; GIJ zult het mij geven. Frans. God is mijn getuige, dat ik niets bezit Dat ük zelfs veel van mijne penningen aan uwe moeder gegeven heb, om haar te helpen, om haar te onder steunen. Gij liegt Is dat een woord jegens mij Gij hebt dan een wel hevigen haat tegen den ouden Ivo opgevat Wat heb ik u toch misdaan Herroep dat woord, en* laat ons vrienden zijn. IJdele woorden geef mij geld, of.. En Ibij die woorden greep Frans den grijsaard, bij de borst, en stiet hem ter aarde. Genade, Frans heb genade met kermde Ivo. Het Publiek wordt er van verwittigd dat het zijn stortingen in geld of natura, ten voordeele der geteisterden der over stroomingen, mag doen in een der drie volgende inrichtingen a) Nationale Insehrijvingslijst der PERS. (Dagbladen De Volksstem en andere.) b) Rood-Kruis van België, Af deeling Aalst. Secretariaat Keizerlijke Plaats, 13, Aalst. c) Rood-Kruis van Belgie; Hoofdbe stuur Brussel, Livournestraat, n. 80. Posttfheckrekening 6566. Al de gelden worden vereenigd in de algemeene kas van het Rood-Kruis van Belgiëinrichting welke alleen gemach* tigd is door de bevoegde overheid. Gestort op 't bureel van j«Dn Volks stem Bedrag der vorige lijsten: fr. 7671.60 Rondgehaald tijdens den eindprijs- kamp op den biljard In St. Lieven bij Me juffers Van den Eynde, Kerk straat, 27, Aalst 92,45 Totaal fr. 7764,05 BERICHTHet Hoofdbestuur van het ROOD KRUIS van BELGIE laat weten dat de verzamelde gelden door bemiddeling van het Rood-Kruis en zijn plaatselijke afdeelingen bestemd zijn om eerst en noodzakelijke hulp in geld en voornamelijk in natura te ver eenen aan de BEHOEFTIGE geteis terden der overstroomingen. Menschen van AALST en OMLIG GENDE GEMEENTEN, die behoeftig zijn en geleden hebben of nog te lijden hebben door dc overstroomingen kun nen zich in volle vertrouwen wenden tot de volgende Heeren: Dr. HEF- FINCK, Voorzitter van het Rood-Kruis- nf deeling, Keizerlijke Plaats, Aalst cf tot PAUL HUMES," Secretaris, Keizer lijke Plaats. 13 Aalst. Een bescheiden onderzoek zal ingericht worden waarna de noodige hulp onmiddelijk zal ver leend worden. Stipte geheimhouding is verzekerd. Het Bestuur van de Aalstersche Rcod-Kruisafdeeling. De misdadige jongeling had geen ge voel van genade in de ziel. Van onbe dachtzaamheid, in het losbandige, daar na in de landlooperij, in het wanbedrijf vervallen, had hij elke edele opwelling in zijne borst gesmoord. Het onkruid had de goede vruchten van voorheen ver drongen en verstikt. De grijsaard lag op den grond. Toen de buren kwamen toegesneld, verliet Frans den ouden man en ver dween achter het schoolhuis, XI. LAATSTE BLOEMEN. Die slag had den schoolmeester diep getroffen. Met gebogen hoofd zat hij somtijds onder den vlierboom en bleef zwijgend zitten, tot dat deze of gone moeder hem zcide op te staan, om zich tegen cle avondkoude te beschermen. Meestal was hij droefgeestig, somtijds glimlachte hij ook wel; maar dan was het een glimlach, die den aanschouwer pijn deed, een glimlach zonder kracht, zonder ziel: een zinnelooze glimlach. De (kinderen van het dorp waren niet vroolijk meer omdat hij nooit hun spel meer regelde, en zelfs somtijds bang eii onrustig voor hen wegsloop. Arme kin deren 1 zij zelf kregen schrik voor hun nen vriend als zij hem urén lang aan het graf van Cl ara zagen zitten, of hem een weinig aarde van hetzelve, als iets dat hem heilig was. naar zijne woning za gen dragen De school, was verlaten. De plaats, waar hij zoo vele lessen van kristenzin in de jeugdige harten gestrooid had, werd niet meer bezocht, cn men had er reeds ernstig aar. gedacht, den ouden schoolmeester door een nieuwen tc ver vangen. Gelukkig waren do menschen van het dorp geen ondankbaren. Velen waren door Ivo gevormd en zij hadden iets in het hart behouden dat hun zei de den braven man te moeten ondersteunen, nu hij onvermogend was geworden, en zon der dat 'hij vruchten voor de toekomst vergaderd had. Hikpik zelve zette zijne giften voort, sinds 'hij in elke schaduw een grijnzend spook zag; sinds 'het ram melen van zijn goud, dat hij vroeger zoo sterk beminde, hem deed sidderen. Als men hem den naam van Martij- noemde, wendde !hij het aangezicht af als die van Frans in zijne ooren klonk, dacht hij dat de vagebond, gewapend, hier of daar hem den doodslag zou toe brengen. Docli als men van Ivo sprak, had hij hoop; dan verlangde hij liet oogenhlik waarop hij den armen man. die zoo innig aan die wezens was gehecht geweest, om vergiffenis zou kunnen bidden. Het was op een sdho'onciï morgen van y het najaar, als de zon de herfstdampenLend.Dat is hel lied van Clara, van de ledige akkers doet opklaren, als Hij luisterde met ingehouden adem, 'liet geel cn bruin geworden loover meer i en het was hem alsof de hemelen zich. meer naar beneden zwindelt, om ver- geopend 'hadden en zijn kind, in gezel soms langzaam weg of stegen weer har monisch op. Allengs naderde de zang en klonk als een tooverlied. Het scheen dat in die tonen iets trilde, dat weer klank had in het hart van Ivo. Hij richt te zic'h op; zijn oog kreeg leven en zag strak en denkend voor zich, terwijl nij cle hand aan het. hoofd bracht, als wilde hij den nevel verwijderen, die zich over ziine herinnering uitbreidde. Dat lied Hob ik dat nooit ge hoord sprak de oude man. Stil... dat lied., voegde hij er langzaam hij, en ver viel weer in zijne gevoelloosheid. Maar toen Ihet andermaal opsteeg, toen het krachtiger tot in dc eenzame woning kwam galmen, hief hij het hoofd op, zijne borst joeg en plotseling vloeiden dé tranen uit zijne oogen de herinne ring was opgewekt. 'O. ja, riep hij uit, ik heb het her der en verder door don storm weggeslin gerd te worden, tot dat het eindelijk on der het witte sneeuwkleed zal bedolven zijn. Ivo zat in zijne woning. Niets duidde aan dat zijne ziel nog gedachten had.IIij was een kind, met geknakte ledematen en witte haren Zijn oog, noch zijne lippen bewogen zich. Hij verkeerde in een oogenblik, waarin hij zelfs het be wustzijn van zijn bestaan niet had. Zacht ruischte er een lied in dc verte. Het waren kinderen die zongen. Hun ne stemmen versmolten zich, stierven schap dor engelen, hem dat zoete lied toezong. Hij dacht ic droom enmaar hij hoorde het te wel het klonk im mers in zijne nabijheid Hij luisterde nog naar die tonen toen de deur van de woning geopend werd en een aantal kinderen, in zondags-gewaad binnen drongen. Eenigen droegen eene mand met vruchteneen ander eene kroon van herfstbloemen. Een der kinderen kwam vooruit, vloog den armen schoolmeester om den hals, kuste hem en riep vroolijk uit ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2