Thé Chambard DootSeiijk ongeluk Een schrikkelijk ongeluk Eene bewogen reis ücl ceviiar der Oneerlijk Notarisklerk te Schaarbeek Vertrek van de Thysville Be scheepsramp op de Schelde t VERSTOPEING Tragische zelfmoord op het kerkhof van Niel Hel gevaar van ooriogstuig vuurwapens Tram legen auto Onvoorzichtige vrouw BE ARiE SOHSOLSSEESTER Vliegtuig opgebrand de bestuurder slechts Eeu wervelwind op Madagascar iostsiraffeiijke Rechtbank Het vergaan van de Anlinoe t Bolienne. Gasgesficht Aalst» EEN WERKMAN VERSTIKT. Zulerdag morgen 'heeft in een fabriek der St. Denijsstraat te Vorst, een ar- ijcidsongelük plaats géhad waarbij 'het slachtoffer het leven heeft ingeschoten. Twee werklieden moesten er herstel lingen doen aan een verplaatsbaren napite*vergaarbakDeze bak. hebbende t en inhoud van 10.000 liters, was in een bijgebouw der fabriek gebracht en ?nen had hem gedurende verscheidene dagen open gelaten opdat de venfhee Richt er zou kunnen indringen. Et>i der twee arbeiders 'had er reeds een half uur in gewerkt en liet zieli vervangen door zijn werkgezel, .Tules Goossens, 30 jaar, wonende Verworijstraat te Vorst. Deze was eenige- minuten aan den ar beid toen hij ongesteld werd en neerzeeg, aangegrepen door de stikkende gassen. De andere werkman, geen geluid meer J.oorend, ging zien wat er gebeurd was en vond den ongelukkige bewusteloos op den bodem liggen. Andere werklieden werden ter hulp geroepen en twee geneedbeeren in aller ijl ontboden. Doch ondanks de beste zórgen konen dc dokters 'het slachtoffer niet meer tot liet 'bewustzijn brengen. Goossens, die gehuwd was en vader van een kind. Ibezwedk weldra. De policie heeft het parket verwittigd cn deed het lijk overbrengen naar het doodenhuis der St. Andriesstraat-, te Brussel. IX DE STATIE VA-NOT. GILLIS-W. New-York, 7 Zaterdag morgen werd liet Statie- «Empress of Prance».'» zwaar besclia kwartier iiï opschudding gébracht, door digd, door liet stormweer, in dc -haten de volgende omstandigheden van New-York binnengevaren Hot Om 9 uren kwam do goederentrein reisgoed der passagiere voor een totaal ii11-inlf nul tnern trnivk' IS. Juli. -Dc pakelboot O Win V Ui'CÜ 'NHUill UU JJUCUCICUUCIU -t,I- o uit Moerbeke-Waas in de statie aange- bedrag van een half milhoen frank, is, stoomde; dadelijk begonnen de statie- tijdens de bewogen ti Tin 1/oinioiii ver -V werklieden met de geladen wagons van elkander te doen, om deze wagons, die in de statie moeten blijven op andere •poren te brengen. Een statiewerkman werd tussclien de twee buffels doodgepletterdde dood inoet oogenbli'bkelijk zijn geweest. De statieoverste Ik wam ter plaatse en verwittigde den geneesheer; deze kon niets dan de dood vaststellen. 'Na het onderzoek van de politic die kwam om de verantwoordelijkheid vast te stellen, werd 't parket van Dender- monde verwittigd. Het lijk is naar het doodhuis der gi- rieente overgebracht. De man is te Vva- cene geborenhij laat eene vrouw met een huisgezin kinderen na. Zaterdagnamiddag is uit Antwerpen vertrokken de stoomboot Thysville», ter bestemming voor Congo Er waren 81 passagiers aan boord van le klas en 95 van 2e klas. Het schip had tevens eene volle la ding allerlei koopwaren in, ongeveer 3800 ton. Op het dek was eene lokomo- tief van 12 ton geladen alsmede twee uiteenneembare binnenschepen voor rekening van de Forminière. Er was heel wat 'belangstelling en de familieleden waren talrijk opgekomen om de afvarenden een hartelijk vaarwel toe te sturen. viv, reis verloren gegaan. ,De kapitein verhaalt dat men tegen golven van dertig meter had geworsteld en dat alles in liet schip onderstboven werd gegooid. liet reisgoed werd ver nield of over boord geslagen. Tijdens een 33jarige loopbaan had hij nog nooit een dergelijk weer op zee gekend De moeilijke overtocht gaat alle be schrijving te boven. Men had gemeld dat de «AVihim- brel» met een deel Van het achterschip boven water stak. Dit' kwam omdat dc schotten van het achterruim weerstand geboden hadden cn de 'boot gedeelte lijk bleef vlotten. In den nacht van Donderdag zijn de schotten echter be zweken, het achterruim liep dan ook vol en het schip is nu heelemaal onder water. Het ligt op zijn zij, op een plaats waar het vaarwater 16 meter diep is. "Eene groene boei werd nabij het wrak gelegd met een groen flikkerlicht. Boven het wrak zal men bij stil weder 's nachts een rood en een wit licht op steken. V ERSf TIE ID ENE HOND BR DDUI- ZENDEN FRANKS ONTVREEMD. Het parket van Brussel heeft een aan houdingsmandaat uitgeveerdigd ten las te van den genaamde Hector Poupe-ye. geboren den 18 August! 1880, notaiis- klerk, wonende in de Frans Degreof- straat, te Schaerbeek. Poupeve is beschuldigd van schrift- vervalsohing, ontvreemding en diefstal ten nadeele van zijn meester, notaris L., uil de Paleizenstraat, en ten bedrage van verscheidene honderd duizenden frank. Het juiste cijfer der oneerlijkheden zal maar gekend zijn na nauwkeurig nazicht der boekhouding. De lekkere klerk is reeds sedert verscheidene dagen op de vlucht. Zijne persoonsbeschrij ving is in alle richtingen verzonden. 1 De bestolen notaris is Mr I^amal, wo nende Paleizenstraat, Schaerbeek. Poupeve heeft, alvorens te vertrekken, de brandkas, die zoo wat 700.000 fr. moet ingehouden hebben, leeggeplun derd. Sedert 10 jaren was hij in dienst van Mr Lam al. wiens vertrouwen hij zoo zeer genoot, dat hij een sleutel van de brandkas bezat. p Ilij is jongman.cn is verdwenen in gezelschap eencr vrouw, in wier familie hij leefde. Poupeve was eerevoorzitter van den Cercle AVeber» en onder-eerevoorzitter van Le Soutien Schaerbeekois Me neer kon gemakkelijk eerevoorzitter spe len hei aangenaamste der PUR/GEKR/TVlIDpELESN het beste rece.pl legen OP HET GRAF ZIJNER VROUW. ^Zondagvoormiddag om half twaalf heeft de genaamde August Apers, 27 jaar oud, paswerker, zelfmoord gepleegd op het graf van zijn vrouw, die pas den vorigen dag begraven werd. Apers was gisterenvoormiddag aan den grafmaker den sleutel van 't kerkhof gaan vragen. De grafmaker, die natuurlijk niet ver moeden kon, dat Apers met zulk een gruwelijk plan in het hoofd liep, gaf hem den sleutel Kort daarop weerklon ken twee schoten cn Apers zeeg leven loos op het graf zijner vrouw neer. Spoedig waren de F. H. onderpastoor Van Nerum en Drs Abeloos en Corne- liS) alsmede de politiecommissaris en.de bevelhebber der gendarmerie ter plaatse en de kogels welke boven het rechter oog zaten werden uitgehaald. Groote opschudding heeft deze wan hopige daad in ganscth de gemeente ge wekt. Immers, Apers stond bekend a.ls een doorbrave jongen en men kan alleen maar aannemen, dat hij, uit hevig ver driet over den dood van zijn ziekelijke vrouw de hand aan zich geslagen heeft-. Apers was sedert drie jaren getrouwd. Jongelinn gedood te C oude kerke. De 17jarige Alexander Frère dwaal de over de velden op zoek naar obus sen om deze van hun koper te ontdoen. Hij vond een 105 en begon den kop af te vijzen. Daar het echter niet goed ging, klopte hij er op met een hamer. Het onvermijdelijke deed zich voor: eene hevige ontploffing greep plaats en de ongelukkige jongeling werd vijf meter ver geslingerd en op den slag ge dood. In étn woning op den AVostouter steenweg, te Poperinghe, tusschen do Molenwal en de Patrijs, gebeurde een vreeselijk ongeval. De jongelingen vermaakten zich met een oud Fransch geweer af te schieten, toen opeens de loop van het geweer sprong in de handen van Ilenri La- maire, wien twee vingers veifbrijzeld werden en die nog een ernstige wonde in de dij bekwam. Lam aire werd terstond naar liet gast huis overgebracht en aan Julien werd proces verbaal opgemaakt. Het parket van leper is reeds ter plaatse geweest. V rij dagavond wilde de autobestuur der Delcroix Paul, in dienst der echtgo- nooten Cocquels. wonende Natienlaan te Brussel met zijn voertuig op het. Poe- laertplein een tramwagen voorbijrijden, toen een andere tram uit tegenoverge stelde richting aankwam. Do auto bot ste met geweld tegen de tram en de autobestuurder, alsmede de echtgenoo- ten Cocquils, werden ernstig gekwetst. Allen klagen over inwendige pijnen. De eigenaar van de auto werd aan het aangezicht gekwetst, terwijl zijn dame een R oet brak. De autobestuurder ver toonde teekenen van geestesstooring en werd naar het St. Janshospitaal ver voerd. Zaterdag namiddag sprong vrouw Alice Feyt, 26 jaar oud. woonachtig door AUGUST SNIEDERS. .-ÏJIEB i'oyf, J""**- pi te Lokeren, op de Sint-Midhielskaai te Antwerpen, van den tram vooraleer de ze geheel stilstond. De vrouw werd ten gronde geslingerd en met (kwetsuren aan het hoofd en oygr gansdh het, li chaam werd zij opgenomen. Na verzor ging in het verbapdhuis word het slachtoffer naar de statie gevoerd, om 'huiswaarts te keeren. LICHT GEKWETST. Parijs. 7 Febr. Omstreeks 10 uur vloog een vliegtuig boven Perpignan, komende uit Toulouse en op weg naar Marokko, toen plots een dikke mist op daagde. De bestuurder trachtte spoedig te landen, maar stootte tegen oen boom. Het toestel schoot in brand en werd vernield. De vlieger, met name Felix, werd sleeihts aan handen en aangezicht licht gekwetst, hij had zich tijdig kun nen vrij maken. Eeu geweldige wervelstorm heeft ge durende (bijna een week het eiland Ma dagascar geteisterd. Al de telefoon- en telegraafverbindin gen tusschen de hoofdplaats en de ove rige gedeelten der Fransöhe kolonie zijn verbroken. ,De stad Vapomnadry vooral had het erg te verduren en werd nagenoeg ge heel verwoest. Een inlander werd ge dood en talrijke personen gewond. In de omgeving van Tananarive zijn dc rivieren op onrustbarende wijze ge stegen, hier en daar dijkbreuken en overstroom in gen veroorzakend, vooral moedige redders bedankt cn geluk ge- weus'cht. Allen bekwamen' Engelsche eercfee- kenen. VAN DEStibsRIWONDE. AUTO-ONGELUK. Den 18 Juli 1925 om 7 1/2 ure 's avond, kwam mej. D... Margareta-Prudentia, handelaarster te Kortrijk, met een auto, die zij bestuurde, den Gentschen steenweg te Aalst opgere den, uit de richting van Gent. Op zeker oogenblik wilde zij een voor haar rijdende slachterswagen voorbijsteken, en toen zij dicht bij den wagen genaderd was, week zij schielijk naar links zonder bemerkt te hebben, dat een ander voertuig in aan tocht was. Het toeval wilde dat een auto, bestuurd door den h. Robert De Klerck (zoon), handelaar te Schaarbeek, naderde en door beklaagde aangereden werd. De botsing was zoo hevig, dat Aifons De Klerck (vader) en zijne echtgenoote Alice Anthone, die in de auto zaten, er uit geslingerd werden. Vader en zoon De Klerck, alsook mevr. De Klerck werden gewond. De voorkant van de aangereden auto was geheel ingedrukt. Het onderzoek heeft uitgemaakt dat be klaagde met een uursnelheid reed van 50 lot 60 km. Mej. D. heeft de slachtoffers volledig schadeloos gesteld. De rechtbank veroordeelde Margareta D. tot 1500 fr. boete of 3 maanden gevang- genisstraf. BURGERSBANK VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januan 1926 Op zicht 15 dagen voorbericht 5,0070 1 en 3 maand voorbericht6 6 maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vast termijn 6 fo netto Halfmaandelijksöhe rekeningen ver. vallende on 5 en 20 ieder maand: 5'759t, SPAARKAS 5 ZUIVER. 1621 -VW 24ste Vervolg. Daarna zweeg hij. Zinneloos, zinneloos morde de ziokc cn bewoog zioh onrustig op zijn le' gersteê. Op dat oogenlbli'k verscheen de dorps- herder, een man. grijs geworden in zij ne kristelijke zending.op den dorpel der Kamer. Hij hief de hand op en sprak plechtig Vrede zij met u Hikpik was dood. Hel huis was geslo ten. zooals dat van den sdhoolmeester. twee dagen na hot afsterven ging dc schoolmeester, blijkbaar zonder bewust, zijn van hetgeen er plaatshad, achter het lijk van Hikpik dat ten grave ge dragen werdhij tolde meer beklagers dan de doode. I hu-vele rampen sleept ééne on rechtvaardigheid achter zich. dacht To ny. die (e iaat gekomen was om zijnen vader nog in leven Ie zien; maar dij wel besloten had zooveel dit in zijn ver mogen was, de geslagene wonde ie zal ven. Alvorens het dorp te verlaten, dat hem hinderlijk was geworden besteedde hij den armen schoolmeester, ton zijnen koste, bij een der beste pachters van lief dorp, en deed ruimschoots in alle zijne noodwendigheden voorzien. Er was nu Kj den pachter slechts een kind te mee: in huis. XIT1. SLOT. Acht jaren 1111 het gebeurde, dat wij in het voorgaande hoofdstuk hebben bij Maeva-Tanana. Veel schade werd aangericht aan den rijstoogst. ONDER SGHET DINGiEN VOOR DEN KAPITEIN EN DE BEMANNING VAN DIE ROOSEVELT. Londen. 7 Fdbr. Gisteren heeft Engeland hulde gdbrabht aan den ka pitein en de bemanning van de «Presi dent Roosevelt», die ziöh bij de redding dor matrozen van de «Antinoe» hebben onderscheiden. De haven van Southampton was den geheel en dag in feest, bij gelegenheid van de aankomst van de Amerikaan- =elie paketboot. Als de «President Roosevelt» ge meerd was, begaven de 'Engelsche over heden zich aan boord van het schip en met veel plechtigheid werden de meegedeeld, woonde in de hoofdstad eer. jong advokaat die zich door zijne wel- sprekendenheid. door het verdedigen van den armen tegen den verdrukker, een geliefden naam begon te maken. Die advokaat was Tony. Zijne'studiën en natuurlijken aanleg, hadden hem in korten tijd zoo ver ge bracht, dat hij eeno der schitterendste plaatsen aan de balie bezette. Tony woonde met zijne zuster, en scheen in de oogen der wereld een ge lukkig mensch te zijn. Men wist echt 1 niet, dat er heimelijk een worm aan hof hart van den jongen rechtsgeleerde knaagde, en die worm was een denk- jbeeld aan het verleden®. Als hij zijne gedachten op dit punt terugbracht, kwamen hem al de wezens te binnen, die hij gekend liad. dan dacht hij aan 'het huisgezin van den schoolmeester en van Martha, en bere kende de rampen en misdaden, die uit een onrecht, door zijnen vader ge pleegd waren voortgevloeid. Nooit hal hij eene hetere les genoten, dan door liet overwegen van de vele gevolgen eencr handelwijs, die voor niets werd gere kend in den 'beginne, waarin hij zelf ze delijk gedeeld lied en die toch zoo ver schrikkelijk geworden was. Eene wanorde, sdhreef de school- Société Anonyme Tissage Mécanique de Soieries AlosP Le Conseil d' Aministration a l'honneu! de convoquer Messieurs les Actonnaires, a l'Assemblée Générale ordinaire, qui; se tiendra au Siège Social, rue du Cerf, 49, a Alost, le samedi, 27 février a dix heures du matin. ORDRE DU JOUR 1» Rapport des Administrateurs cS Com- missaire. - 2° Approbation du Bilan et du Compte Pertes Profits. 3« Décharge a donner aux Adminis trateurs. 4» Election d' un Administrateur sor- tant et réeiigible. 5» Election d' un Commissaire. Pour assister a cette assemblée, Mes siers les Actionnaifes sont priés de se confornier a 1' article 29 desjStatuts, en déposant leurs titres, a la BANQUE CEN TRALE DE LA DENDRE, rue Neuve, a Alost. 332 Gcwasschen Coke-gresillon kan ge bruik worden in de keukenstoven en ver vangt Anthraciet in de kachels met aan houdend vuur. Prijs: per hectoliter 6,25 fr., of 12 fr. de de 100 kgr. Men bestelt ten huize, mits eene prijs- verhooging van 1 fr. per zak. 2823 Eene wanorde, sonreei ue sonoor-1 111 - - j - meester eens, is dikwijls een oneindig kabinet binnen, en reikte den advokaat .11 1 n.-nn Tlo V.vinf l\oviAhf(n ll.rrtl Frans. Eene onrechtvaardigheid die soms niet hooger geteld wordt dan een onnoozele speldesteek, stort eene reeks mensehen in het ongeluk. \Vat Frans betreft, it heb hem herhaalde malen doen opzoekendoch als ik ecnig spoor van hem vond, leidde die weg immer tot de ledigheid en losbandigheid. En sprak Tony nooit meer van Clara? Zelden; maar de herinnering aan die eerste genegenheid was in hem levendig gebleven, niettegenstaande de veelvuldi ge bezigheden en beslommeringen van het pleisterleven. Het gevoel was echter kalm en het scheen hem toe soms een droom te zijn. die 'hem lang geleden ont roerd had. Zoo gaat liet in het leven Eens zal Tonv echter eene vrouw ontmoeten, wel ke zijne levensgezellin worden zal, hoe dikwijls hij dan oclk elk andere vrouw dan Clara, «dat geblarikcttc kwaad» noemde; hoe lang'hij dan ook r ermeend heeft, dat er voor hem geene bloemen van iiefde meer op het levenspad zou den groeien. Dat zal zoo zijn: maar of hij nog wel ooit met dio opoffering, met die reinheid, met die eindelooze zindlie- gooeheling beminnen zal, als in zijn eer sten jongelingstijd, dit voorzeker mag men betwijfelen. Fen bediende der rechtbank trad zijn want ik heb hoop u tot het goede te zien terugkeeren. Nooit had de' advdkaat met meer :e- ver eene zaak doorgrondnooit had hij zijne welsprekendheid meer gescherpt. Nimmer sprak hij zoo schoon; nim mer trof 'hij de aanwezigen zoo diep. Do toon zijner stem alleen was genoeg, 0111 Frans de tranen in de oogen tc dringen, al verstond hij dan ook de vreemde taal waarin er gesproken werd, niet voldoen de. O. welk machtig middel van bekeo- ring ware de pleitrede voor hem geweest als hij deze had kunnen verstaan Tony schetste het leven van zijnen speelgenoot, in zijne wieg, in zijne jeugd, in zijne jongelingschap, in zijn slaaf sell en gedwongen leven, zoo strij dig met de persoonlijke vrijheid van den '1. T TI 1 -1 .1 |K 1 in r/i m 1 AVfTt lange keten van misdaad en ramp. die zich van geslacht tot geslacht ontrolt. Tony had de waarheid hiervan on dervonden. Het onrecht is begonnen, zeide hij soms tot zijne zuster, toen Frans, dooi cene schandelijke omkoopcrij. dienst plichtig werd gemaaktaan dat begin sc-hakelde zich de dood van Martha, het sterven van Clara, de zinneloosheid van den armen Ivo. cn het verderf van eencn brief over De brief berichtte hem dat hij aangeduid was van ambtswege, om de verdediging' op zich te nemen van eenen misdadiger, die weldra voor het gerechtshof zou verschijnen. Het trof Tonv, toen hij den naam des schuldigen las: het was die van Frans. Ontroerd, door (luizende gevoe lens bestormd, ging hij uit en (begaf zich naar de gevangenis. Bij den plidhtigc c-ebraeht, hield hij zich onbekend. Hij zou ook den misdadiger niet her kend "hebben, zoodanig wAs dat, voorheen zoo regelmatig gelaat veranderd. De driften, die in de ziel stormdeiv deden ten sterkste haar uitwerksel op het aan gezicht van den schuldigen zien. Deze verhaalde zijne levensgeschiede nis. Frans verzweeg- niets zi jn leven voor cn gedurende de diensttijd den dood zijner moeder, dien van Clara, zijne hardheid jegens den schoolmeester alles kwam" in volle waarheid, over de lippen. Hij was, van misdrijf in misdrijf ver vallende, eindelijk voor goed de prooi der gevangenis geworden. Frans was het treffendste voorbeeld luig i—j-- •- dat men vinden kon om het gevaar te mensch. Hij volgde hem m zijn eve Poen zien van eene 'plotselinge stand-1buiter. het dorp, wees op de stronkelstee- vorwisseling, en van de aanraking met nep, die in zijner, weggeworpen werden. het slechte der wereld, als onze zedelij-1 onrechtvaardigheid lijden, honger ke kracht hiertegen niet bestand is. en eindigde op het berouw te wijzen, dat Frans sprak de advokaat. nadat1 de ziel des jongeling? doordrong. het levms-veriiaal aangehoord; kent i Toen men hel vonnis uitsprak druk- rni: niet meer te de pleiter de hand des ongelukkigen, De misdadiger zag hein een oogenbii'k ,nls 0111 hem ki'aejl1 te geven 111 den s ag. Irak aan c-n" schudde ontkennend bet- Onnoodig tnj ontving'hem ge.aten. ]ioofj Gij zijt veroordeeld, sprak rlonv - Evenwel hebben wij als kinderen iboet het kwaad dat gij dcedt -n de ge dikwijls samen gespeeld;' als jongeling vangenis; maar gedenk steeds «we^moe- elkander gekend. der, uwe verloofde, uwen weldoener al- Frans bleef zijnon verdediger scherp len in lijden gestorven. Keer me het zelfde berouw dat- u thans bezielt, int de gevangenis terug en kom daarna aan bet huis van uwen ouden speelkame raad kloppen; hij zal u ontvangen als een weêrgekcerden Ibroeder, opdat gij nog een eerlijk en braaf man in de we reld worden zoudt- aanstaren. 'Zijt gij Tonv vroeg hij eindelijk. .Ta. was het- antwoord; ja, ik hen Tonv. Ik heb jegens 11 nog een ouden plicht te vervuilenik zal beginnen met 11 uit al de krachten die ik bezit, te ver dedigen. Heb moed. - Gij kunt mij niet vrijpleiten van den diefstal, dien ik pleegde. Dan zal ik de slraf lichter maken 1851. EINDE

De Volksstem | 1926 | | pagina 2