Oud Speelgoed Vrceseliik ongeluk te Eyne Dubbele botsing Viseltsloep gezonken Bolsing teAssche Doodelijk auto-ongeluk De ophefmakende krach (e Antwerpen Arme kleine In den dood vereenigd Do dramas van het gebergte liet erg geval té Antwerpen De dramatische brand; te Toerkonje Yreeselijk drama te Luik REGHTBANKVAN ÜÜDENAERDE. Boetstraffelijke HesÉtitel Duifsche Titels 8 Juijaljaar van Sint Fraaciseus gen aangesteld, c-n de wenken en raad gevingen euva 11 mogen niet verwaar loosd worden. De minister verstrekt verder ant woord op vragen, betreffende kwesties van plaatselijk of bestuurlijk 'belang. Na enkele opmerkingen van eeni- gc leden, wordt de algemeene bespre king gesloten, en worden de artikels yan het budjet goedgekenrd. i De zitting wordt t^n 5 ure geheven. -WV Sedert eenigen tijd staat er in de Dorpstraat te Eyne, een balan^oir Een droevig ongeluk gebeurde er Zón- Vlag avond in de volgende omstandighe den. Twee jongelingen hadden er rond 7 ure plaats iu genomen en nauwelijks .waren zij in beweging toen zioh onver wachts een gekraak deed hooren: het was eene vijs der buis die de schuit langs boven vastmaakt die gebroken wji:'. Daaruit volgde dat de twee jonge lingen met geweld er uit werden geslin gerd en terecht kwamen op het dak van een huis in de nabijheid staande. Hot zijn de genaamden M. Vergucht, oud 17 jaar, en J. Opsommer, 18 jaar cud. 'Aanstonds daagde er hulp op en de twee erg aan het hoofd gekwetsten werden in doorniswekkenden toestand naar de ouderlijke woning gedragen. Een bij geroepen geneesheer oordeelde den toestand "van Vorguclit zoo erg, dat bij voor liet oogenblik geen uitspraak dierf doen en zelfs een noodlottigen afloop vreest. Opsomcr die minder erg ge kwetst is, schijnt voor het oogenblik builen gevaar te zijn. Op de Kruidt'ninlaan te Brussel,heeft zich een erg rijwielongeval voorgedaan. Eon genaamde van de Felix Go- vaertlei te Auderghem, wilde per auto ecu anderen auto voorsteken, doze laat ste gevoerd door M. L. Bonnefoux hon delaar in de Kloosterdreef. Beide voer tuigen kwamen in botsing en werden dan nog aangereden -door een tram: C., on dezes zuster, alsook een genaamde Wvnants, uit de Nothombstraat te Et terbeek. werden gekwetst; zij hebben de dringendste zorgen ontvangen in 't St. Jansgasthuis. De schade aan de voertui gen is groot. De Oostondsehe rioomvissohersslöep 0.74 Noordzee is in de Noordzee ge zonken. liet schip had lok gekregen en verdween op korten tijd in de diepte. De bemanning kon nog in de reddingsboot springen en werd door eene andere sloep aan boord genomen en naar Oostende overgebracht. Een erge botsing heeft zich Maandag avond voorgedaan langs den?3entschen- steenweg. op liet gehucht Broekeghem te Assclic. rDo landbouwer Vander Meert, wonende in dit gehucht, reed met zijn kamion, die 'bespannen was met twee paarden huiswaarts. Op 't oogenblik dat hij een andoren weg wilde inslaan werd zijn gespan aangebotst door een automo biel. welke gevoerd was door den chauf feur B.. van Brussel. Dc schok was. heel geweldig en de voerman werd vrij erg gekwetst. Ook de paarden hebben erge kwetsuren bekomen. De autorijder is er met wat. kneuzingen aan de banden, veroorzaakt door glasscherven vanaf ge komen. Aan beide voertuigen is de scha de groot. door AUGUST 8NIEDERS. 30ste Vervolg Victorine, had Kneuters immere gezegd, Victorine-zal duiten met de macht winnen, in vqjle parade, en dan, man 1 op uw ouden dag, eet gij nog eens bij uw aardappels, gélbraden varkens karbonade. Eu zij Victorine, vaders liefde, va- rters oogappel Zij, voor wie hij alles had opgeofferd 7 Ik had den ouden man, in zijn ouden grijzen schanslooper th met zijn ge blut sten hoed op, het paleis der weelde wil len binnenleiden en tot hi j die dochter, omringd door hare aanbidders, brassend en zich in liet tafelgenot badend: ik had haar willen zeggen Uwe hongerige vader, mejuffrouw, Vraagt plaats aan doze quadrille. XXXII. Toen Montesquieu zijne nreiiwsjagers schreef, bestond de eigenlijke journalis tiek en «lus ook de canardin, de jacht-) maker op canard.*, nog niet diie dag bladvogels. wélke hier worden opgela ten, langs de Kaap omvliegen, en, na ©enigszins van vecren veranderd te zijn, andermaal hier ,'uvn onze hand ontsnap pen om denzelfden cirkel te beschrij ven, T 'Zijn de lekkerste schotels, wol- Een auto-ongeluk heeft te Nismes plaats gehad in de volgende omstandig heden. M. en mad. Banko volgden te voet den weg naar Couvin, waar zij hun dochtertje in de 'kostschool der zusters van O. L. Vrouw wilden bezoeken. Plots bolden twee autos aan, elk uit een verschillende lichting. Man en vrouw Banco weken uit op den kant der baan en wachtten om de autos te laten voor bij rijden. Bij 't kruisen der autos, werd M. Banco door een der voertuigen, met M. Charles Dujardwi aan het stuur, ge vat en omgeworpen. De ongelukkige beukte met het hoofd tegen de wielen van den auto en bleef op den slag dood'. Het parket van Dinant Is ter plaats af gestapt. M. Rene Banco was slechts 42 jaar oud. ÉEKE INVRIJHEIDSTELLING Het onderzoek ten laste van den be tid ito en gewezen bediende Jacobs, kan thans als geëindigd beschouwd worden, voor deze rede werd hij dan ook; heden morgen in voorloopigc vrijheid gela ten eene tweede invrijheidstelling zal spoedig volgen. Enkele getuigen werden onderhoord op wien zekere Kiekens, die achter slot zit, voor ruim 600.000 frank valsche wissels had getrokken. Geen enkel der personen op wien de wissels getrokken werden liad de minste schuld aan Kie kens, een hunner had hem zefs niet een duchtige rammeling (bedreigd zoo hij zijn naam nóg durfde gebruiken. Ook werd in verhoor genomen zekere De IC.. die eene groote som geld aan; de bank moest en op wiens naam zekere Van K., wissels getrokken liad. Beide personen blijken echter niet vervolgbaar voor dit feit Zondag middag wilde de 7jarigo dochter van Petrus Valcke, van Assc-ne- de, een ketel kokende soep van de stoof nemen. Zij deed dit echter zoo onhandig, dat het kokend vocht in dc wieg liep waarin een kind lag van 18 maanden dat deer lijk verbrand werd en Maandag avond aan de gevolgen overleden is. SI. E: Lecles, die gedurende de Duit- scho bezetting burgemeester -was te .On have. was sedert .eenigen tijd onpasse lijk. Ttij viel bewusteloos in zijne woning neer en door het verschieten stuikte zij ne vrouw achterover en overleed schie lijk. Benige uren nadien hlies ook SI. Lecles den laafsten adem uit. Do eeht- genoofen .waren beiden 70 jaar oud. 'Zondag avond werd door de reddings brigade van Kmmmhubel vernomen, dat in de nabijheid van de «iSchnékop- pe twee toeristen doodgevrozen zouden zijn. De reddingsbrigade trok er onmiddel lijk op uit en vond al spoedig de lijken van een man en een vrouw. Het lijk van den man werd geïdentificeerd als dat van een Britsch-Indiër, die aan de uni versiteit studeert. De identiteit der 'vrouw kon niet worden vastgesteld. (Men neemt aan, dat zij in den storm nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn om gekomen. ke men het dagblad verslindend publiek kan oodisschen. In B-olgië noemt zidli de bleekc copie van den fransc-hon canardin, chroni queur. Hij maakt van den vroegen mor gen tot den laten avond, jacht op hiöt straatnieuws en biedt zich op een gegfe- ven oogenblik in uw kantoor aan. om het door leeghoofden en oude dames hoogst beminde stadnieuws te doen 'ontstaan. De chroniqueur (thans-noemt hij zicfli rcfwrter) is oen wezen, dat alles weet, of ten minste diplomaat genoeg, om den schijn te hebben van alles te weten Hij lioort alles, ziet alles, begrijpt alles en kent alles. Geheimen bestaan er voor hem niet, en ltij weet ze nog belangwekkender te maken, omdat hij nu oens onverschillig, dan zeer mysterieus in dit of dat punt te werk gaat. Zonder berichten uw kan toor binnentreden, is voor hem ceno marteling; hij zou des noods zelfs een misgreep (begaan, om zijne oor- van al weter staande te houden. Maar als zijn' zakboek gevuld is met eene reeks ake ligheden, rijst hij voor u op. troteöh als een hooge toren, uit welks top eensklaps oen eindeloos klokkengerammel over de stad heen klinkt. Het publiek en de policicman kennen hem, en naar gelang der omstandigheid weet hij zich voor te doen nederig en als chroniqueur bij do meerderen, stout moedig, onbeschaamd dreigend on zich den titel van redacteur toe&genend;daar syitagmaaHJMiBBft.'.vivc?' si&srzst wwuf/./'T| Heer onderzoeksrechter De Cock heeft zijn onderzoek geëindigd in zalde van den kleine V., die aan de dokken, on vrijwillig, door een agent met een revol- verkogcl getroffen werd. Het slachtof fer schijnt te betwisten dat liet een re volver afgevuurd heeft, het onderzoek daarentegen schijnt .de verklaringen van den politieagent te aanvaarden.Dc raads kamer zal thans te beslissen hebben of de agent dient aansprakelijk gemaakt of niet. Dc kleine zal in elk geval vervolgd;- worden voor diefte. Tot heder. werd gee- ne burgerlijke' partij aangesteld. (Nadere bijzonderheden.) ■Ziehier nadere bijzonderheden over den tragiseken brand te Toerkonje, die door de instorting, cencr hallc het leven gekost heeft aan twee moedige mannen: den kapitein der pompiers, M. Debruyn en den serjant, M. Droard. •Onder- de halle. waarvan sprake, be vonden zich kapitein Debruyn, adju dant Montagne, serjants Dedecker en Drcard, korporaal J.-B. Dedecker en pompiers Duqudulc en Oorenbant. De kapitein had juist een bevel gegeven aan serjant Dedecker en was op het punt de balie te verlaten, toen een onheilspel lend gekraak zich liet hooren en oei' iemand kon weg -springen, stortte het gebouw in. De pompiers die in de nabij heid aan 't werk waren, snelden onmid dellijk ter hulp van hun ongelukkige gezellen. MM. Debruyn en Droard wa ren onder de puiiien verdwenenJ -B<. Dedecker lag half bedolven: Montagne had een menigte stecnen op den rug ge kregen; Oorenbant die gevallen was, ontving allerhande materiaal op de bee- nenDuquelnle was slechts gekneusd aan hei, gelaat. Aan de gekwetsten werd onmiddellijk geneeskundige hulp ver leend, waarna men hen naar het gast huis overbracht.De li jken van de slacht offers Debruyn en Droard, werden naai de kazerne der pompiers gevoerd. De lij!; plechtigheden zouden gisteren Woensdag plaats hebben. De Fransohe regcering heeft kapitein Debruyn aan de dagorde der natie gemeld. EEN POLICIES GENT SCHIET ZIJN VADER NEDER. In de ruë dc Bei-ghet (e Luik, Biad: Dinsdag: morgend^rond S ure, een dra ma plaats. De policieagent' Jozef Nivarlet, had zijn vader, die op' hem twee revolver schoten had gelost,.met. zijn dienstwa pen neergeschoten. Het slachtoffer was getroffen in volle; borst en op den slag gedood. Dc zoon die zich gevangen gaf, ver klaarde het volgende Mijn vader stond mij af te wachten om geld te vragen, wat nog al dikwijls gebeurde. Ik weigerde, waarop mijn va der twee revolverschoten in mijne rich ting loste, waareïpor ik licht gekwetst ben. Alsdan heb ik weer gescholen. De vader leverde zich aan den drank over en was door zijne vrouw" en kinde ren verlaten. De vadermoorder: Jozer Nivarlet. 31 jaar, gehuwd en ^ader van familie, on derhield nog daarbij zijne moeder. Proef eens de' lekkere BOTERSPE- CULOÖS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn waar hij gevoelt bij zijne mindeitn te zijn. Het publiek en de policie eerbiedi gen hem; want T kan immers van hem afhangen, of 's avonds liet blad eene gunstige vermelding of eene nijdige (kri tiek, over dezen of genen bevat Klept men brand hij is daar, dringt door de. menigte en noemt stout weg plaats naast de oveifhêidspersonen. Is er een ongeluk hij komt, ziet, hoort en verdwijnt als een (bliksem, om het nieuws aan zijn dagblad mee te dee- len. V/as hij niet daar toch zal, hij 11 doen gelooven, dat hi j zich een der eer sten ter plaats bevond. Wordt er een feest gevierd hij slentert rond, be wondert hier, trekt daar den neus op, geeft als het ware een voorgevoel, of het 's avonds glansrijke zonneschijn, of wel nijdige hagelslag-zijn zal. De chroniqueur reikt het nieuws even als een poedel, die den geur eener ver- sehe karbonade fn uwen achterzak zou gewaar worden. Gij wordt verdacht eene karbonade of neon, ik bedrieg mij een of ander pieuws bij \i~te dragjtn o. hij zal u opzoeken, u voligen. u niet loslaten: hij polst, vraagt dringt aan en even als de vlieg welke men van den honig jaagt, 'keert (hij telkens op de quest ie terug. Had hij in de oude ge schiedenis bestaan, men zou hem eene plaats tusschcn do plagen van Egypte gegeven hebben. Vlucht gij in een huis, of heeft er iets plaats in dat "huis, waar dó deur on verbiddelijk voor hem werd toegeslagen GERECHTSZAKEN BEROEPSHOF TE BRU>SSEL. Het schandaal /<- Gilly. Dc debat ten werden gisterochtend gesloten. Het houdt de zaak in beraad. Het von nis zal op 24dezer worden uitgebroken, BEROEPSHOF VAN GENT. Verb.... S., van Aalst, wegens vrijwil lige kwetsuren, werd verwezen door de rechtbank van Dendermonde tot 2 maanden gevangenisstraf en 6000 fr. boete. Het Hof iieeft de straf voorwaardelijk gemaakt. BOETSTR. RECHTBANK VAN ANTWERPEN. Dc bakkersbazen cn de nachtarbéid. De kwestie van het nachtwerk bij do bakkers heeft reeds veel inkt doen vloeien en nog immer schijnt die kwes tie niet opgelost te zijn op rechtsgebied. De eerste maal dat bakkersbazen in overtreding werden gesteld, werden zij door de rechtbank van eersten aanleg vrijgesproken. Het openbaar ministerie ging in beroep, maar (het-beroepshof van Brussel bekrachtigde de vri jspraak. De zanik.ging dat tot voor liet verbrekings hof, dat de vrijspraak verbrak en de zaak verzond naar het beroepshof van Gent. Dit laatste 'hervormde dc eerste uitspraak, oordeelde dat dc bakkersba zen in overtreding met de wet op den arbeid waren en sprak de noodigc boe ten uit. - Niettegenstaande dit alles gingen en gaan de bakkers voort, zoodat or iu heel liet land, Ibakkcrsbazen vervolgd wor den. Hier veroordeelt men, daar spreekt i men vrij. Te Antwerpen waren er nu een twin tigtal dergelijke zaken. De betichten lie ten pleiten dat hun bedrijf onmogelijk wordt, indien men hun verbiedt van 's nachts olies voor te bereiden om' morgens vroeg klaar te 'komen met versch brood cn ander gebak. Een spe cialist in beschuiten deed zelfs opmerken dai hij er litel vroeg moest bij zijn, om met succes te kunnen concurrecren te gen de Ilollandscbe beschuitbakkers. De 7e boetstraffelijke 'kamer heeft echter geoordeeld dat zoodoende de wet overtreden wordt c-n heeft de noodige boete uitgesproken. SLAGEN. De- gebroeders Daein Gus- taaf, landbouwer-gemeenteraadslid, en Jo zef, student, van Hillegem, de eerste om Destotnmeleir Hektor eenen geweldigen slag toegebracht te hebben in den rug met een Ioofbraak zoodat hij van zijn paard viel, en den tweeden voor voetstampen aan denzelfden, werden verwezen: Daem Gustaaf tot 300 fr. boet en Daera-Jozef tot 1-50 fr. Dc Stommeleir stelt zich aan als bur gerlijke partij jegens den eersten betichte en bekomt 900 fr. De rechtbank verleent verder aan de burgerlijke partij haar voor behoud van recht op schadevergoeding voor geval zich verdere verwikkelingen voordoen. Den 21 Juni 1925 rond 11 ure 's nachts bevonden zich verscheidene ver bruikers in de herberg van Frans Hofman, van Zonnegem. De Saedeleer Leonce, van Letterhoutem, met Vandermeulen August, van Vlierzeie, hadden eene woordenwis seling tegen Dc Moor August Zonnegem. over het best te paard rijden. Op verzoek van den iierbergier verlieten zij allen de herberg. Op straat verergerde de twist, toen eensklaps Van Boxstael André, van Zonnegem, een messteek in de bil kreeg, zonder dat iemand het gezien liad, noch het slachtoffer. In het onderzoek werd hij zal het belegeren. Hij bespiedt het oogenblik dat uwe praatzieke kin dermeid, uw gedienstige 'huisknecht ziöb Puiten waagt, en twijfel er niet aan dc knecht zal hij trachten te verleiden door eene kleine fooi,aan de kindermeid zal hij liet-hof maken, en zoo niet zal hij zijne netten bij de buren spannen, om langs St. Petersburg eindelijk to Rome aan te landen. Gij denkt aan zijn Argus-oog te ont snappen, hét geilieim to (bewaren Dwaasheid De huizen voor dat slacüi van mensahen zijn van glas; de muren van papier en indien het hun slechts gelukt eene 'flauwe edlio van het gebeur de op te vangen, dienen zij een canard op, die u, als gij 's avonds uw; dagblad opent, de handel', ^anhopig in do haren doen slaan. Den volgenden dag (hagelt het. brie ven, telegrammen, bezoekers, om naaf het wonderlijk cf rampzalig geval te vernemen, cn gij zakt 's avonds van ver moeidheid neer, omdat gi j duizendmaal hebt moeten uitleggen, schrijven, tele- graphoeren, dat gij in 't geheel geen pot met gouden dukaten in uwen (kelder ge vonden hc-bt; dat er in geene deele bij u een kalf met, twee koppen is ter wereld .gekomen; dat uwe vrouw nooit des üaóhts, in slaapwandeling, als een wéér: haan op den top van-uwen gevol staat to draaien; dat gij zoo min oen haan hebt die eieren legt, als oen ezel die een obli gaat geeft op den triangel Dij riet-den chroniqueur - aan de deux bewezen Dc Saedeleer Leonce, van Let- terhoutem, de dader te zijn. De rechtbank verwijst hem tot zeven maanden gevang en 300 fr. boet en meet 6G0 fr.*>-schadevergoeding aan het slacht offer betalen. VAR DENDERMONDE. ZEDENZAAK. Zekere Audenaerf, Emiel-Ambrcos, werkman te Beveren- Waes, wordt beticht dat hij eene aanran ding der eerbaarheid zou hebben gepleegd op den persoon van een klein meisje. Beklaagde die reeds vroeger voor derge lijke feiten heeft terecht gestaan, loochent alle plichtigheid. De rechtbank veroordeelt hem tot zes maanden gevangenisstraf, en berooft hem voor 5 jaar van zekere burgerlijke en politieke rechten. TE KEMZEKE. Ook voer aanslag tegen de goede zeden krijgen Van Hooste, Florent, Aloys Van Hoye en Achiel Van Gaever, alledrie wonende te Stekene ieder ééne maand gevangenisstraf, met ontzegging hunner burgerlijke en politieke rechten gedurende 5 jaar. De gevangenis straf is voorwaardelijk. Vier andere ver dachten zijn vrijgesproken. Zekere Duitsche titèls moéten vóórl 31 Maart 1926, verwisseld worden. De BANQUE CENTRALE DELA j DENDRE gelast zich met deze bewer-I king. 6721 Bedevaart naar Rome, Assisië, Alverncberg 25 Aug. 11 Sept. Woensdag, 25 Aug.Vertrek uit Brussel in den namiddag. Donderdag, 26 Aug.Aankomst te Lu- zern, in den morgen, mis, ontbijt, bezoek aan de stad en 't Vieiwoudstedcn-Mccr. Aankomst te Milaan 's avonds. Vrijdag, 27 Aug.: Bezoek van Milaan. Vertrek naar Florentie. Zaterdag, 28 en Zondag, 29 Aug.Be zoek van Florentie. Maandag, 30 Aug.'s Morgens verlrek uit Florentie naar den Alvernoberg 's avonds terug naar Florentie. Deze reis, heen en.weer, per auto: een heerlijke rit door de Apennijnen. Dinsdag, 31 Aug.: Florentië-Cortona. Bedevaart naar de H. Margareta van Cor- tona. 's Avonds, aankomst te Assisië. Woensdag, 1 September cji Donderdag 2 Sept.: Bezoek der heiligdommen te As sisië. Vrijdag, 3 SeptVertrek uit Assisië om 1 ure namiddag. Aankomst te Rome 's avonds. Van Zaterdag 4 Sept. tot Woensdag, 8 Sept.: Verblijf te Rome en bezoek van de stad jn auto. Donderdag, 9 Sept.: Verlrek uit Rome 's morgens; aankomst te Genua 's avonds. Vrijdag, 10 September: Genua, terug reis langs Domodossola, ele prachtige lijn van den Simplor.-Loetschberg. Zaterdag, 11 Sept.: Terug te Brussel rond den middag. Zeer gemakkelijke en zeer goeakoope reis, per specjalen trein in groote wagens der internationale expressen (bijna geen nachttrein.) Deze bedevaart van 18 dagen alle kosten inbegrepen, uitgenomen de drank tegen 1800 fr. 2e klasse trein en le klasse hotel; tegen 1500 fr. 3e klasse trein en 2e klasse hotel. Deze prijzen kunnen een weinig veran deren om wille van den wissel of van nieuwe (reintarieven. Bij de inschrijving (schriftelijk) moet een storting gevoegd worden van mins tens 100 fr. Is'te bedrag van den prijs der Bedevaart. Inschrijvingen zullen ontvangen wor den door E. P. Cyprianus, Capucienen- klooster, Aalst. der koiiccrtzalen, bij den ingang van den schouwburg ef 'liet paleis van justicie ook daar binnen aan dc dokken, op do beurs; hij belt aan idle huizen, a.an e.Uc gestichten hij klopt op de dood kist, zoowel als op de deur der balzaal. Nieuwsgierigheid, opmerkzaamheid on wantrouwen zijn dc karaktertrekken Nooit heeft 'hij ongeluk, cn nooit zult ge van hem weten, hoc hij achter dit of dat nieuws gekomen is. Op zeikeren avond kwam een mijner vrienden van eeric soiree hij baron en de man was bij het galant oprapen van een zakdoek, pp eene prozaïsche ma nier met den neus in liet slijk gevallen, 't Zal' misschien -de dame, aan viel ke den zakdoek toehoorde, wel gevleid hebben, zoo plotselings eene Oosterscüio weelde le genieten die namelijk van door eon neger gediend te worden. Niemand was aanwezig buiten het paar;, doch dit verhinderde niet. dat den volgenden dag de chroniqueur onbarmhartig die aar digheid neerschreef, en tor n mijn vriend gekwetst, hom toevoegde Hoe zijt gij dit te veeten gekomen antwoordde de man koel I'k herkende 's morgens onmiddellijk het afdruksel van uw aan gezicht in het slijk, mijnheer.» 'Dat alleen kenschetst volkomen den nieuwsjage!' van oen dagblad, en 't zal dus den lozer in geenen deele verwonde ren, als ik zeg dat don dag na 'lrjet Ibal, mijn chroniqueur op een stuk papier schreef ('t Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2