Hst gslisim van Mongomery Hall Brand op een stoomschip Sioo<lelijke vat De Brusselsche gauwdieven Tusschnn Irani en auto Slecht weer op zee Erg werkongeluk Is het eene misdaad? Mechanische zagerij afgebrand Weekoverzicht tier Beurs van Brussel Hel (I ra ma ie Luik Boetstraffelijke RechtfeaiÉ lüuigplantiug *I'X&Z£-SX-XÏSS M. JANSSEN, minister van financies Verklaart zieli verzekerd van voor de «consolidatie der sdhatkistbons, do. hulp der Belgische banken le bekomen. 'Al. JANSON. Er zijn Maandag 3 kategorren van invloedhebbende per sonen op den voorgrond getreden: 1. Deze die van in hunne telcfoonkabienen hunne orders (hebben gegeven en dat zijn cmbusqués» die ik veracht zegt spreker2. D.ezo die zioli door schrik hebben laten vangen, dat zijn deser teurs; en 3. De bestuurders en beheer ders, 'handelaars en nijveraars die in do toekomst blikkende en hunne on-' middelijke noodwendigheden inziende, zich hebben willen dekken. D.;ze kan spreker niet vcroordeelen. (Protest bij de socialisten.) Al. JANSSEN zegt dat, indien de ro- gcoring niet in September laatst hadde goh an del d zooals zij heeft gedaan, dq Belgische frank reeds lang aan hetzelf de peil hadde gestaan als de Fransche Frank. Wij hebben ondertussehen ons een verlies van 80 miljoen bespaard. De minister verwerpt 'het verwijt als zou hij gèhandeld hebben over het hoofd der Belgische banken heen. Hij 'heeft zich immer met dezelve in nauwe betrcldking gehouden en is over tuigd op het noodige oogenblik op den Steun derzeivc te mogen rekenen. (Toej. op de moerderfieidsbanken.) liet debat wordt voor vandaag geslo ten. Al. FALONY (socialist) interpelleert den minister van nijverheid en arbeid over de jongste koolmijnramp van Sa- cré Madame. AI. ANSEELE (in vervanging van AI. Waliters) antwoordt dat de noodige maatregelen getroffen zijn voor een ernstig onderzoek. Do zitting wordt om G ure 20 gehe ven. -VN/V— TEN BUREELE DEZER rijke keus van Eersteen Plechtige Communiebeeldekens aan 10 fr. de 25 met gouden druk. HET VA A li TUK! BEVINDT ZICH IN VOLLEN ATLANTISCHE» OCEAAN. Londen, 18 Maart. Op het stoom schip Paparoa, metende ruim 7700 ton, eigendom van de Nieuw-Zeeland Schoepvaart Mijn,is brand uitgebroken. Het schip vaart op 'liet oogenblik het Kngelsche s. s. Parapoom tegemoet, ten einde hulp te verkri jgen, daar men er niet in geslaagd is den (brand mees- Ier te worden. Het bevindt zich in het .Zuidelijke deel van den Atlantisohen Oceaan, bij de Afrikaanse!e kust. Kaapstad, 17 Alaart. Lloyds meldt, dat 'het stoomschip r« "Paparoa» meedeelt, dat het stoomschip «Barrajbool» assistentie verleent. Puim 111 en dc bunkers staan in brand. Het is de vraag of ruim II het. houden zal. Het schip heeft 17° slagzij. De pompen zijn verstopt. Alen heeft- ruim IJl afge dekt in de hoop. dat het vuur zal ver slikken. In dit ruim bevind zich naar schatting 400 ton lading. Londen, 18 Maart. Het st. «Paparoa» is gisteren in brandenden staat verlatenDe passa giers en bemanning bevinden zidh aan boord van het Engclsche st. Barra- bool», dat de reis naar Kaapstad voort zet (c. door Miss CLEVERSON. Kerstavond... In do verte'hoorden wij de klokken van A berd are luiden, nu eens krachtig en opgewekt, als vroom gejubel, dan weer zoet-vertrouwelijk, als hadden zij iels wonderlijks te vertellen., l'k hulde mij dichter in mijn pelsman tel, leunde béhagolijk in een hoek van de ruime koets en droomde van het lieflijk Kerstfeest... Maar, miss Dushall, kunt gc ten minste niet 'n beetje» gezellig zijn Die lange reis verveelt mij schrikkelijk! 't W as Atrs. Marshall, die zoo ruw en plotseling een einde maakte aan mijn droom. Ik deed mijn best om gezellig» te zijn, haar te verstrooien, maar dat ging mij niet van do 'hand. 't Is zoo moeilijk, een alledaagsCh gesprek te .voeren, als do ziel óm zoo to spreken tusschen hemel en aarde zweeft, en ie dere onzer zenuwen trilt in zalig Kerstgepeins En dan i'k vond de reis lang niet vervelend wij hadden de ruischonde zee reeds ver achter ons «n reden nu over dc hoiihr.an. in djo richting van Mongomery Hall. Een schoonoren Kerstavqxjd kan men Dinsdag namiddag, rond 3 uré, was de oGjarigc plafoneerder X., van Gent, aan don aifoeid in de radiïimfabriek te Acïfter-Oolen. Dc man stond op eene ladder op eene hoogte van 3 tot 4 me ter. Op een gegeven oogenblik verloor hij het evenwicht en stuikte naar (bene den. Dc ongelukkige .werd in allerijl naar het gasthuis van Herenthals over gebracht, waar zijn toestand als zeer be denkelijk beschouwd werd. Spijts de toegediende zorgen overleed de> onge lukkige in den nacht van Dinsdag op Woensdag. De verongelukte laat eene weduwe met twee minderjarige kinde ren achter. AI. Fr Raeym akers, notarisklerk, wo nende Melisstraat, had aan de Zuidsta- tie te Brussel, plaats genomen op een tram 74 om zich naar de 'Noordstalie te begeven. Wanneer hij op de Rogier- plaats afstapte stelde 'hij vast dat een be hendige gauwdief hem ontlast had van zijn fori even tesoh inhoudende L600 fr. en handelspapieren. Klacht is ingediend op liet policieburcel der Kruisvaarten- straat. Een automobiel, gevoerd door den chauffeur G. Coart, wonendo op de Cle- menceaulei 1c Anderlecht, kwam Woens dag avond in vrij snelle vaart uit do Loc- quenghienstraat gereden. Op 't oogen blik dat de auto de Nieuwpoortlaau op reed kwam hij in botsing met een tram n. 15 die naai- de Vlaamsdhe Poort bol de. De schok was geweldig. De automo biel is gansch ontredderd doch de chauf feur is er gelukkiglijk met eenige lich te kwetsuren vanaf gekomen. De policie der derde afdeeling doet een onderzoek om dc verantwoordelijkheid voor het ongeval vast te stellen. Dc Eng. st. «Collingfoam» te Antwer pen aangekomen uit Posario, gelooft dat een deel der lading tijdens storm weer beschadigd is. Hetzelfde wordt gevreesd voor de Duitsche stoomschepen «Ostara» te Antwerpen aangekomen uit Memel met stukgoed en «Dirigo» uit Port Arthur met petrool, benzine, enz. De Belg. st. «Indiër» te Antwerpen aangekomen uit Montevideo, vreest eveneens avarij aan de lading; boven dien zijn gedurende de reis 64 schapen gestorven. De Amer. st. «Sac City» te Antwer pen aangekomen uit Boston werd dooi geweldige golven bestookt, waarbij ver woesting op het dek werd aangericht en voorwerpen over boord werden gesla gen. Woensdag morgend, rond 11 ure, is er een erg ongeval gebeurd in de Staats- werkihuizen van St. Nikolaas. De ge naamde De Kerf, werkman aldaar, en die arbeidde aan de ronde zaag, werd erg gekwetst, door het uitspringen van een stuk hout. Een geneesheer, die dade lijk ter plaats kwam. heeft den ongeluk kige spoedig de noodige zorgen toege diend, terwijl de E IT. Verschave,. het slachtoffer, de II. Olie gaf. Nadien is De Kerf. om 1 uur, naar zijne woning kun nen gevoerd worden. De toestand van den ongelukkige is zeer bedenkelijk, en men vreest een noodlottig verloop. zioli niet voorstellen. Dagen lang was er sneeuw gevallen, en die had, door 't ru we spel van den noorderwind opgehoopt dc grilligste vormen aangenomen. Een heerlijk gezicht de met sneeuw behan gen hoornen, het glinsteren van de ijs- Kegels in den maneschijn, die als met diamantgruis bestrooid waren Wat is zomerpraefot, vergeleken bij dat schouw spel Toen 't gelui der klokken van Aber- dftre tot ons doordrong, had de schoon heid van den Kerstavond zijn toppunt bereikt. Hoopt gij misschien, op aarde of aan 't uitspansel iets buitengewoons to ontdekken vroeg de scherpe stem mij ner" reisgenoote. Zoo niet, dan zult gie misschien met belangstelling vernemen, dat we in de kastanjelaan zijn. ten dat mc-n van Hier uit Mongomery Hall zien kan. Ik sloeg Mc oogen op. en zag in den maneschijn een hoog en indrukwekkend gebouw, uit welks breede vensters een zee var licht de sneeuw bestraalde. Goddank, we zijn er eindelijk riep Airs Marshall uit. Nooit ga ik weer tegen Kerstmis op reis. Wat heb ik mij verveeld •Do schoonheid van het winterland schap. het zilveren maanlicht, het plechtig gelui niets van dat alles maakte indruk op haar prozaïsch ge moed Een oogenblik later stonden .wij voor de groole deuren toen die geopend werd om ons in tc laten, schenen" warm te, geur en schittering de gastvrijheid De golven hebben op het Fransche strand voor den vuurtoren van Caveux het lijkje aangespoeld van een 8-jarigen knaap, welk wel 8 tot 10 maanden in 't water zou gelegen hebben. Tiet lijkje was onthoofd, ontdaan van alle kleedc- ren, buiten de voeten waaraan dc schoe nen nog vast stakenliet vleesoh was grootendoels weggeteerd. Er is mogelijk een misdaad in ft spel, en zoo niet een ongeval, daar men dan zou moeten ver moeden dat hqfc lijkje onthoofd werd door de schroef'van een' boot: Het. ver eenzelvigen is onmogelijk en waarschijn lijk zal men nooit licht in do zaak krij gen. VERSCHEIDENE HONDERDDUI ZENDEN FRANK SCHADE. Donderdag morgen, rond 1 uur 30, brak een hevige brand uit in dc mecha nische zagerij van den heer Stigner, ge legen, 132, Molenbeekstraatte Laken. Het was eene policie-patroelje dio juist voorbijging welke het alarm gaf. De be woners konden zich gelukkig in tijds redden. Aanstonds snelden de pompiers met al hun materiaal toe en vielen den vuurstapel aanstonds met verscheidene lansen aan. De naburige huizen werden lichtjes beschadigd, doch dank zij 'het moedige optreden der pompiers kon de ramp spoedig omschreven worden. Pond 4 uur 30 van dón morgen was allo ge vaar voor verdere uitbreiding geweken. Tiet gebouw der zagerij, veel onbewerkt bout en machienen werden de prooi der vlammen. De schade wordt geschat op verscheidene foönderdduizende fran ken. Alen weet niet waaraan do ramp toe te schrijven. Medegedeeld door de BAN QUE D'ALOST Kapït&a! 3,000.000 fr. voluit gestori, aangesloten bij de BANQUE DU BliUXELLES Kapitaal en reserven 290.000.000. Gesticht in 1871'. MARKT DER KOMPTANT'WA AR DEN. Grondige verandering deze week. De kwoteering van onzen frank wel ke ruim 6 maand stand heeft gehouden is Maandag laatst ingezakt. Het pond van 107 klom dien dag tot 121. Derti- tels der huitenlgndsclie ondernemingen wierden fel gëzoóht en het koersverschil was merkelijk groot. Onze staatswaafclen wierden verkocht, en de reeds zoo, fel gehavende kwotee- ringen moeten nog menige punten prijsgeven. De meeste der andere rubrieken ble ven kalm. behielden hunne afwachten de houding, en buiten do waarden der spiegel- en glasfabrieken welker pro- dukten meeste ndeel naar het buiten land gaan. en do titels hierboven ver meld was de bedrijvigheid gering. TER TEPMIJNMAPKT was de be drijvigheid groot. Verwonderen moet dit geenszins als men bedenkt dat hiina al de verhandelde waarden rechtstreeks (beïnvloed wordep door den wisselkoers Wij houden ons tot eenieders beschik king voor het kosteloos verstrekken van alle financieel© inlichtingen op eender welker waarde en dit om het even waar ze aangekocht zijn geweest. Ge li cim h oüding verse kerel. INYPJ JlTi'JXDST'ELLlN G-. Het Parket van Luik heeft zich naar de rue .de Berghes begeven en er het drama opnieuw samengesteld waarbij do policicagent Jozef Ni variet zijn vader met twee revolverschoten doodde. De wapens van vader en zoon Nivarlet zijn onderzocht geworden. Na. ondervraging van eenigo getuigen werd de policic agent onderhoord. Nivarlet verklaarde nogmaals dat hij in staat van wettige 'zelfverdediging lieel't gehandeld. Hij werd in vrijheid gesteld. Zooals wij heb ben gemeld 'had dc vader, e<_n dron kaard,die zijne familie (had verlaten eerst twee schoten op zijn zoon gelost. Deze werd door oen der kogels licht gekwetst aan het gelaat terwijl de tweede was te- rqc.ht gekomen op het metalen alarm- fluitje dat hij aan den gordel droeg. De gekwetste heeft, de noodige zorgen ont vangen in het Beierscli gastbuis en heeft reeds zijnen dienst hernomen. BUR GER SB ANK VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januari 1926 Op zicht 4% 15 dagen voorbericht 5,59% 1 en 3 maand voorbericht 6 6 maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 ïaar vast termijn 6 netto Ilalfmaandelijkscbe rekeningen ver vallende op 5 en 20 ieder maand: 5'75% van den heiligen Kersttijd ons in breede stroomen tegen te varen. Nu zou ik mij gaarne voorstellen aan den lezer-* is die formaliteit zoo bondig mogelijk verricht, dan treedt mijne per soonlijkheid op den achtergrond en kan ik mijne vertelling beginnen. Ik ibón negentien jaar oud en juf frouw van gezelschap bij Mrs Mars hall, een rijke weduwe, zeer wispelturig van aard en niet bijster vriendelijk in den dagelijksohen omgang. Iemand van hare familie, squire Elliott van Mongó- merv ITall. heeft haar uitgenoodigd. de Kerstdagen bij -hem door te brengen, en zij stond erop, dat ik medeging. Dit ech ter strookte geenszins met mijn verlan gen, want ik kan haar niet uitstaan en vreesde natuurli jk, dat haar neef al even beminnelijk zoit wezen als zij. In aan merking nemende, dat. ik toc-h in het begin van Januari mijne betrekking verlaat, heb ik maar toegegeven, en zoo gingen we saampjes op reis. Dan. ik kan' u niet zeggen, hoe wjel- kom wij waren,' welk een gulle ont vangst ons verbeidde. De squire zelf, een schoon en deftig man met sneeuwwit haar. kwam ons tegemoet. Het groot huis sctheen vol gasten; want ik hoorde lachen en zingen, en het malsclie geluid van een kostbaren vleugel drong tot mij door. Wij vieren een echt oud-Engelsch Kerstfeest, zei de squire. 't Kwam mij voor, in zijn oog een traan te zien parelen.. De ruime vestibule was versierd met hulsttakken, maagdepajm en maren- VAN DENDERMQNDE. MELKDOOPSTER Weduwe Duwez, geboren Maria-Hendrika Van Mol, land bouwster te Aalst, wordt beticht dat zij de melk die zij verkocht en rondventte vcr- valscht heeft door bijvoeging van 15 per cent water, is veroordeeld tot 1500 fr. geldboet of 3 maanden kot. De Rechtbank beveelt dat het vonnis zal worden aangeplakt en gedurende 14 dagen aangeplakt blijven aan de ingangs deur der woning van beklaagde en aan het stadhuis van Aalst. Daarenboven zal hetzelfde vonnis gepu bliceerd worden in het dagblad De Volksstem op de kosten van de ver oordeelde. SPORT Stad Aalst A.TH LET 1 EK FEEST- Zondag aanstaande om 3 ure, zal op het nieuw sportplein van S. C. Eendracht, een athletisch feest plaats hebben, daar onze voetbalafdeelingen ofwel vrij af hebben, ofwel elders moeten gaan spelen. Dit propagandafeest wordt ingericht, om allen toe te laten zich een gedacht te geven van de verschil li ge sports welke door de leden der athletiek afdeeling be oefend worden. De oefeningen in snelloopen, gewicht-, spies- en schijfwcrpen, alsook het sprin gen, zullen gegeven worden, terwijl onze crossmen zich onderling het kampioenaat van Aalst betwisten. De wedstrijden voor de crossmen zijn geschikt als volgt Scholieren 4 kim. 't zij van het sport plein naar Mijlbeek,Café Ville de Roubaix en terug Juniors 6 kim. 't zij naar Mijlbeek Ville de Roubaix en dan tot Calé de 1'Avenue en terug. Seniors De ronde van Aalst, 't zij naar Mijlbeek, Ville de Roubaix, Café de l'Avenue, dan Balspel Houtmarkt, de nieuwe boulevard tot aan de Gentse he steenweg, waar eene konlrool ingericht is In den Appelden weg naar den Puiteput, dan naar den Konkel, Dendermondsehen steenweg tot aan den blok Borreman, de wegel naar den Dender en den Dender volgen tot aan den Zwarten Hoek, dan de kruid. Overal licht en warmte alles stemde tot opgeruimdheid en levens vreugd. Zelfs het grimmig gezicht mij ner meesferesse nam een zachtere uit drukking aan. Mijn complimenten, neef, sprak zij, met een glim- of grimlachje om de dunne lippen. Gij heb er slag van Kerst mis te vieren. ik doe althans mijn best om de traditie in eere te houden, antwoordde hij ernstig. Ook mij begroette de statige edelman uiterst vriendelijk. Een goed gesty- leerd dienstmeisje leidde ons vervol gens naar onze fraaie, weelderig gemeu belde kamers. 'Een vroolijk vuurtje knet terde op den liaard, en de kaarsen op de zwaar zilveren kandelaars waren reeds aangestoken. Miss Elliott dacht, dat u na zoo'n lange reis wel kou zoudt hebben, zei het kamermeisje, toen het Mrs Marshall hare vertrekken had aangewezen en met mij alléén was. Ik heet Janet, en moet u bedienen, zoolang u hier zijt. De gedachte, dat ik, een juffrouw van gezelschap een bijzondere i^id tót mijn dienst zou hebben amuseerde mij werkelijk. Ik dankte met een paar woorden de zoo dienstvaardige Janet, liet haar gaan, en begon mijn reisgewaad tegen een avondtoilet te verwisselen. Nauwelijks was ik gereed, of er werd zacht op de deiu* getikt. In de meening dat Janet mij iets wilde vragen, riep ik: Binnen zonder het hoofd om te wendeiï. Ik jbofo eene tas thee voor u besteld, 3 Sleule'straat en aankomst op het nieuw sportplein, 'izij ongeveer 8,500 kim. Dc crossmen zullen bij hun terugkeer op het sportplein nog verscheidene ronden af te leggen hebben. Opdat iedereen dit propagandafeest zou kunnen bijwonen, zal slechts een inkom geld van 0,50 fr. gevraagd worden. Dus alle sportliefhebbers op post Ook niet aangeslotenen mogen mede- kampen, met bijzonder klassement. Er zullen talrijke prijzen zijn en eene tombola voor dezen die er niet in gelukten zich te klasseeren. Wie wordt er Zondag kampioen VOETBAL» Aanslaande Zondag speelt Eendracht I dus in Hamme Indien al de spelers van verleden Zondag vrij zijn, zal er weinig verandering geschieden aan het eerste elftal f Indien de Wit en Zwarte het zelfde scfyoone passenspel en dezelfde aanvalsmoed oefenen als verlede week, is er hoop dat 2 nieuwe punten gewonnen zullen worden Te Aalst is er geen officieele match, doch om 3 uur na de Cross zal er een eerste entrainements match gespeeld wor den tusschen spelers van Eowdracht's IIIde, 1 Vde en scholieren afdeeling in twee ploe gen verdeeld. Dit als voorbereiding voor de matchen te spelen waarvai) de overwin naars en reserve 12 brelokken, door de voorzitter geschonken zullen bekomen. Er zullen 2 reeksen spelers gevormd worden die elk voor eene ploeg zullen dienen! Er zuilen minstens 4 matchen te spelen zijn.De rangschikking geschiedt bij optelling van punten. In geval van gelijk getal punten zal een 5dc match gc-specid worden Inschrijvingen van spelers bij LfDe Coen of een der leden van het Ziftingsbestuur. EENDRACHT SUPPORTERSCLUB OVERAL Verleden Zondag heeft onze eerste ploeg, haar eerste match, op hun nieuw plein mei klank gewonnen. Een machtig getal. Supporters en sport mannen waren aanwezigen juichten hun ne mannen geestdriftig tce. Zondag aanstaande gaan zij naar Ham- me cn, indien zij hun moed van \er!eden Zondag meenemen mogen wij ons nog maals aan eene overwinning verwachten. Daartoe kan de opzweeping en aanmoedi ging groolendeels helpen. Het is den plicht aller supporters hunne mannen te vergezellen en hun die aan moediging te geven. Daarvoor doen wij een oproep aan allen, om Zondag om 1 uur tegenwoordig te zijn in liet lokaal Boc- renhandelLeopoidstraaf, vanwaar zij zullen kunnen vertrekken per auto, cm 1 1/2 u. Prijs der reis 6 fr. Inschrijving in voornoemd lokaal tot Vrijdag avond 9 uren. Supporters vergeet uw plicht niet allen moeten er zijn. BALSPEL ESPLANADEPLEIN - Aalst. Zondag 21 Maart, groote lutte tusschen de partijen Janssens-Van Poel voorde. Podevy n-De Groote en een derde sterke partij. Begin om 2 ure stipt. 693 Zondag aanstaande te 1 uur groot beroepen spel, OP DEN BLOK, tusschen drie vermaarde partijen van den omtrek. Lokaal J. Thienpont. 694 Vrienden en kennissen worden uitge noodigd, tot het bijwonen der kruisplan- ting van den Heer Jozef Ringoir op Zondag 21 Maart 1926, cm 2 uren na middag, bijeenkomst in Het Houten Dorp bij Leopold De Sulter, Steenstraat. want gij moet (haast bevroren zijn, sprak eene zoete stem. Snel keerde ik mij om, en wat ik toen aanschouwde zal noch wil ik ooit verge ten. -Voor mij stond een groote en slan ke dame, in een zeer eigenaardig, schil derachtig toilet van zachtrood fluweel, met goud geborduurdeen praqhteos- tume, waarschijnlijk gemaakt naar een oude schilderij. De melkwitte armen waren met breede, kostbare banden ver sierd, en op de borst droeg zij oen kruis van brillanten. Haar voorkomen was in hooge mate indrukwekkend. En toch nimmer had ik een zoo kalm en lieflijk gelaat aanschouwd. De donkere, pein zende oogen waren door lange, zijdeach tige wimpers overschaduwdhet voor hoofd was hoog en lelieblank de fij ne lippen.hadden de kleur van robijnen' en in 't zwart en weelderig haar schitter de een heir van diamanten. Geen pen zal die volmaakte schoon heid beschrijven; want hoewel haar oogen donker waren, en donker ook' heur haar, had zij de zuiver- Engelse! io teint eene fijne, doorzichtige huid, met een zweemje zacht rood doorzegen: de onvergetelijke teedere kleur der wil de roze. Een 'kreet van bewondering kwairf over mijne lippen. Ik heb u immers niet doen schrik ken woog weer de zoete stem: Ik} (hen: miss Elliott en heb onze gasten voor een paar minuten heimei ijk verlaten, om kennis met u te maken en mij te over tuigen. dat men behoorlijk voor u zorgt. i't Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2