Hei geheim van Mcnpraery Hall ITBOMM MOEDERS Groote brand te Leuven Bloedige bandieteu- overval Uit tie gevangenis van SuGillis ontsnapt De aanslag op den chauffeur te Ukkel Driedubbele verslikking in een aalput le Kessel (bij Lier) Vreeseiijk molocycle- ongeluk te lïavay Bespiedingszaak in Engeland Erg autoniobielongeluk te Assche Arme kleine •- \X/v Hevige brand te Sint Gillis Dc Brusselsche gauwdieven lËiM NIEUWS, STROOIEN HCüi© Q-r Vreemde zakkenroller aangehouden Trein tegen auto Elixir De Kempenaar De zevend Jaarbeurs ussel Een beraamde aanslag van PHOTO ELITE LEN GEDEELTE DEK ABDIJ VAN ii JPAKK-HEVEKLEE IN LICHTE L LAAIE. ff Dinsdagmorgen om 8 ure 30 'brak ér in het gebouw der Abdij van Park-He- yerlee nabij de ingangspoort brand uit. In dit gebouw zijn gevestigd dé tota len van het Christen Werkérsverbond, het patronaat, de werken van Kinder bed en de drukkerij der abdij met haar nieuwe maehienen. Boven in het gebouw is ook een werk mansgezin gehuisvest De vleugel stond al gouw in Hchte-laaie. Er moet kulde gebracht worden aan het spoedig optre den der Leuvensche brandweer, want na drie kwart uurs werken was het vuur overmeesterd. Het dak en het eerste verdiep is hee- lemaal vernield. De woonplaatsen van hol werkmansgezin, de lokalen van het Oh risten Wie rikers verl on d en van Kin derbed zijn heel en al uitgebrand. Dank zij het moedig optreder der brandweer is de drukkerij op het gelijk vïoers gespaard gebleven. STATIE GEPLUNDERD. VIEP. PERSONEN GEDOOD. TWEE DEK BANDIETEN NEERGESOHO- TEN. De kleine spoorwegstatie Prestrinek, aan de Joegoslavische grens, werd door drie gewapende bandieten uitgeplun derd. Een bedrag van een kwart mil- lioen lire werd door hen buitgemaakt. Toen.zij bemerkten, dat zij achter volgd werden, vluchtte een 'hunner met het geroofde geld, terwijl de beide an deren op de achtervolgers vuurden.' Dc fascistischo secretaris van Pres- tanek. twee tolbeambten en een spoor wegarbeider werden gedood. Later werden echter ooik twee der drie ban dieten neergeschoten. De Too ver, die liet geld (bij zich 'had, ontsnapte. Men meent evenwel, dat hij de voor bereiding en tenuitvoerlegging van den overval nog meer. jiersonen betrokken zijn. Bij den zoon van een rijken boer beeft men een bedrag van 22.000 lire gevonden. Toen hij verhoord werd be kende hij, bij den overval betrokken te zijn geweest. De rechterlijke politie van 't "Brus sel sch parket hoeft de persoonbesehrij ving rondgestuurd van zekeren Emicl Miohot, 44 jaar oud, afkomstig van Jxibbcs, die Maandagavond is ont/napt uit de ge angenis van St.Gillis, waar Lij eene straf van verscheidene maan den moest uitzitten. Er zijn reeds op sporingen in de logementen van Brus sel en voorsteden gedaan NIEUWE BIJZONDERHEDEN. Dinsdagmorgen lag het ongelukkig slachtoffer van don aanslag, op do De- frélaan te Ukkel gepleegd, steeds nog buiten kennis. Men heeft hem dus niet kunnen ondervragen en de geneeühee- ren durfden tot geen operatie over te gaan. Dinsdagmorgen heeft de politie in een haag, dicht bij de plaats van do misdaad, een matrak dio den moordenaar toebehoort, gevonden. Wel een 'bewijs, dat de misdaad met voor bedachten rade is gepleegd. i» Dinsdagmorgen heeft zich te Kessel op de hoove van Louis Nicolai, Steenweg \an Nyleii, een vreeseiijk ongelukvoor gedaan. Terwijl de pachter en zijne echtge-noo- :e aan hun werk waren was hun vierja- lig kind ongemerkt buiten geloopen, Ka eenige minuten bemerkte de moe der de afwezigheid en ging ongerust op zoek. Zij zag het hoofd van het schaap je uit den aalput uitsteken. Zij rien om hulp, nam ondertus3chen een ladder en daalde zelf in den put af om. haar kind te redden. 'Zij werd echter door de gasuitwasemingen gevat en viel ook in het stikkende vocht. Nu snelde de hoer toe, wilde hulp brengen er. viel op zijne beurt in den kuil. De drie slachtoffers werden geluk- kiglijk bovengehaald en met de kunst matige ademhaling terug tot het leven geroepen. Maar toch boezemt hun toe stand groote onrast in. Het parket van Mechelen werd verwittigd. Een motorfi etser uit Ladeuze, de ge naamde Floris Scottc, keerde uit Mau- beuge terug met een vriend, genaamd Jti les'Galand. Te Ilavay kon hij een vrouw niet vermijden, de weduwe Deghislage. De vrouw werd teil gronde geslingerd evenals de twee motorijders. De drie slachtoffers werden in-bewusteloozen toe stand opgenomen en naar het burgerlijk godshuis van Bergen overgebracht. M. Galand heeft den schedel gekloven; zijn toestand is bedenkelijk- Weduwe De ghislage wérd zeer erg gewond en klaagt over inwendige pijnenM. Scette, alhoe wel ook zwaar gewqnd, boezemt minst van al onrust in. DE BRANDKAST TERUGGEVONDEN de mili taire vliegkamp vari Lee-on-Solent. Die brandkast werd Maandag morgend dooi' de policie teiHiggevonden in het struikgewas, op een mijl afstand vav het kamp. Zij droeg de sporen van poging tot inbraak, doch men was er niet in gé- lukt ze te openen. De inhoud word onge schonden teruggevonden. Wij hebben gislèteri' gemeld dat brandkast ontvreemd'werd uit het Maandag avond, rond 9 ure, begaf de genaamde Van Korckhove, een man van 45 jaren, ongehuwd, metser van beroep, zich langs den grooten steen weg te Assche, huiswaarts. Op zeker c-ogenblik moet hij zich, op Crokegem, van den veloweg gewaagd hebben. Hij had nog geen twee stappen over den steenweg gedaan of hij wercl door een ?.uto, welke uit Brussel kwam, gevat. De man was er zoo erg aan toe, daf een been letterlijk afgereden werd.IIct slacht offer werd dadelijk een herberg binnen gedragen, van waar hij, na verzorging, naar het gasthuis overgebracht werd Een pijnlijk ongeluk gebeurde te Franohcville, hij de óohtgenooten B. Een ketel kokend water werd op den vloer der keuken geplaatst. 4dor één oogerblik manr. Terwijl de moeder her deksel op' de steof zette, viel haar driejarig" dochtertje in het kokend watert Het kind weid er onmiddellijk uitgehaald, doch. het was reeds vreeseiijk verbrand. Zijn toestand is zeer onrustwekkend Proef eens de lekkere BOTERSPE- CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST ie Denderleeuw. Ze is waarlijk fijnl Dinsdag morgend, kort over midder nacht, werden de pompiers per tel Toon verwittigd dat brand was ontstaan in een huis der Vlogaertstraat te St. Gillis, be woond door M. Derue. Toen de pompiers ter plaats kwamen verslonden de dam men den inboedel van het gelijkvloers. Na anderhalf uur krachtdadig werken kon liet vuur overmeesterd-worden. Het -gelijkvloers en het appartement der eer ste verdieping waren toen al gedeeltelijk verwoest. De schade, zoo door water als door vuur aangericht, is groot; De juiste oorzaak van den brand is niet gekend. M. Hindebise, wonende te Doornik in de rue de la Justice, had Maandag avond aan dc Zuidstatie een tram genomen om zich naar Etterbeek te (begeven. Onderwe- ge stelde 'hij plots vast. dat hij niet meer in 't bezit;vas van zijnc.brieventesoh, wel ke 300 fr. en zaken pa pieren bevatte. Een behendige gauwdief moet ze hem op den tram hebben omfutseld. door \s Vj. P0t£-«ABD.9.0TT0 VENiOSSTR. ANTWERPEN. Gisteren werd een boterboer van Ber- Jaer, Vetters geheeten, terwijl hij zich te Antwerpen op den tram bevond, ontlast van zijnen geldbeugel, bevattende eene som van 630 fr. Gelukkig voor hem. was een agent der opsporingsbrigade 'n dc buurt, om den gauwdief op 'héetevdaad te betrappen en den kerel aan te hoeden, liet was zekere Antonio Carfnona, 26 jaar oud. een Spanjaard. Hij werd tor be schikkingvan den preeureur des konings opgesloten. door Miss CLEVERSON. 15de Vervolg. Philippa, vroeg hij toen. waarom staat or slechts é(n naam op 'het krols Omdat wij niet wisten, of zij wer kelijk getrouwd was. In ieder geval was 't ons onbekend, met wieri.. Diep ben ik overtuigd, herhaalde jiij. dat Merry vale niet de schuldige is. Philippa werd rood; haar donkere oogen begonnen te schitteren. Mijn dank voor die' woorden, fprak zij vriendelijk. Gelooft gij, dat dc squire eindelijk zijne dwaling zal inzien Zijne verden king tegen Merry vale strijdt tegen alle billijkheid. Nooit zal vader veranderen van meening. Niels kan zijno overtuiging doen wankelen. Maar als de onschuld van Robert onwederlegbaar bewezen werd Dat zal, moer dan waarschijnlijk, niet gebeuren. De plichtige heeft toi-nu- toe zijne misdaad bedekt kunnen hou den, en -hi; is zeker to sluw om zich thans nog bloot te geven. Richcourt liet dat pijnlijk onderwerp tvallen, en begon over zijn militaire loop- ,1mau en zijne vooruitzichten te spreken. Zm keerden wij terug naar het kasteel. EEN MAN AFGRIJSELIJK VERMORZELD. Langs de spoorbaan Tours (Port-de- Piles) Le Blanc, 'heeft zich aan den over weg van La Haye-Descartes een vreese iijk ongeluk voorgedaan. Een trein is ér tegen een auto gehotst, welke het spoor overstak en gevoerd was door M. Dan- jean, handelsvertegenwoordiger, in dienst der paoierfabriek van Balesmes, 40 jaar oud. De auto werd weggeslingerd en ganseh in stukken geslagen. M. Dan- jean werd door het voorste deel der loko- motief gegrepen en tussdhen de riggels geworpen. Heel de trein bolde over zijn lichaam heen en werd afzichtelijk ver minkt. Jacques Neefs, Antwerpen. 29572 ntJKGERSBANK VAN AELST. Interesten vergoed van af 1 Januari 1025 Op zicht \°fo 15 dagen voorbericht 5,50 Jo 1 en 3 maand voorbericht 6 6 maand en 1 jaar vast termijn G,50 c/o 2, 3 en 5 ir.ar vast termijn 6 °/o netto ITnlfmaandelijksche rekeningen ver vallende oi5 en '20 ieder maand: 5'75% SPAARKAS 5 ZUIVER. 1G21 -vV^ Rond half Maart werd uit Praag het ontploffen bericht van een munitiewagen in volle straat, ongeluk dat aan een aan tal mensefhen het leven kostte, zonder te spreken van de gewonden en de aange richte stoffelijke sökade. Het schijnt nu dat er een misdadige aanslag in 't spel was. Het onderzoek heeft, ten andere, uitgewezen, dal er geen spraak 'kan,zijn van ^lfontbranding van munitie. De beidesoldaten die het er voer begeleidden, en die schrikkelijk ver minkt werden, waren door een onbeken de van den wagen geroepen en een half uur lang er van vgrwiiderd gchouden Tn- tussdhen zou op den munitiewagen door een onbekende iets geladen zijn, dat de oorzaak van de ontploffing zou zijn ge weest. In elk geval is dc munitie toen de soldaten 300 méter verder gereden wa ren, in de aangrenzende Tischlerstrasse in de lucht gevlogen; Een ooggetuige, ju oet medegedeeld heb ben, dat de wagen even voor de ontplof fing had stilgehouden. Een blad wijst verder op een voorval, dat den dag te voren heeft plaats gehad. In een tingeltangel te Praag moet ondor het podium van Tiet orkest, een granaat zijn gevallen. Deze word door een on bekende opgeraapt."en naar de Georg-ka- zerne gebracht. T.ot nu toe weet men niet, wat met deze granaat is gebeurd Het onderzoek wordt voortgezet. Ik hield den jongen officier scheq) in *t oog. Hij scheen wéinig lust te 'hebben om uit te gaan. Ons gezelschap was hem voldoende, en alles, wat in zijn vermo gen stond, de?d hij om ons te «amusee- ren». Steeds was 'hij goed geluimd niets kon hem boos maken. Ik herin ner mij niet, hem ook slechts éénmaal drittig gezien te hebben. Toen Richcourt reeds eenigen tijd op Mongomery Hall verbleef, ontmoet te hij mij zekeren morgen in .le se;re.Ik maakte een ruiker, welken miss Elliott aan eene vriendin wildo zenden. Richcourt hielp mij onmiddellijk, en plotseling zeide 'hij Wat een treurige historie met die arme Kate, niet-waar En wat een ver andering heeft dat alles teweeggebracht Miss Dustall, hebt gij ooit sir Robert gezien Ik antwoordde ontkennend 't Is hard voor Robert, en ik hob waarlijk medelijden met hem. Hij be minde Philippa, en zij schonk hem lief de voor liefde. Gelooft gij ook niet. dat dc squire eindelijk zaï toegeven Neen, Mr. Richcourt; ik geloof, dat- hij onwrikbaar zal vasthouden aan zijne overtuiging. En als zij op haar vijf-en-twin- tigsten verjaardag niet is getrouwd, verliestzij geheel haar vermogen. Schrikkelijk, niet-waar Het verlies van haar vermogen is Philippa te ecnenmale onverschillig... Ja, zij is in hooge mate onbaatzuch tig. Maar de gedachte, dat een vrcemjje DE OFFICIEELE OPENING. ï)e officieele opening der jaarbeurs heeft Woensdag morgend ten 10 uren in het Ontvangstsalon (Kolom van Que- nast-, rechts), plaats gehad. De Koning was aanwezig. DEELNEMERS EN OPPERVLAKTE. Hief volgen de cijfers aangehaald door den h. E. Jacqmain In 1920 bedroeg het aantal deelne mers 1602in'1921, 2349;in 1922, 2214; in 1923, 2402; in1924, 2S04; in 1925, 2853 en in 1926/2937. Het aantal gébruikte v.k.m. bedroeg en bedraagt onderscheidenlijk 19.950. 36.400, 38.400, 42.200/ 42.200, 42 600 en 42.600; Let aantal gehuurde v.k.m. 19.419, 29.720, 31.250, 31.500, 31 190, 30.366- en 30.950, TOEGETREDEN NATIËN. Nemen deel aan de Jaarbeurs. 25 na tiën, namelijk België. 1881 deelnemers; Frankrijk, 557; Engeland, 55; Neder land, 48; Jtalie. 9; Spanje, 6; - Tsjecho- Slownkije, 8;. Vereer,igde Staten, 20 Noorwegen, 1; Zweden, 6; Zwitsenand, 18; Portugal, 68; Denemarken, 6 Lu xemburg, 9Rusland; 2Griekenland, 3 Polen. 51 Finland,1; Roemenie, 1; Ar menië. 1Oostenrijk, 4Mexico, 2 Hongarije, 3 Brazilië, 1 en Duitseh- land, 9. In 1920 waren 14 natiën vertegen woordigd in 1921 varen er 20; 24 in in 1922, 1923 en 1924; 27 in 1925. Er minder belangstelling aan te stippen vanwege België 1881 tegen 1996 in 192-5: Engeland 55 tegen 92; Neder land 48 tegen 65 in 1925 en 100 in 1921; Italië 9 tegen 31 in 1925; Ver- eenigde Staten 20 tegen 30; Zweoen 6 tegen 13; Zwitserland 18 togen 31. Er is integendeel nicer belangstelling vanwege Frankrijk, Portugal, Polen, en Duitsehland. hier later meester zal zijn, valt mij pijn lijk-- Beiden Lwegep wij nu een wijle. Toen kwam Richcourt. dicht bij mij staan, en zeide Miss Dustall, Philippa schijnt zeer aan u gehecht... Een bewijs van haar belanglooze goedheid, luidde mijn antwoord. Misschien... Zij schenkt u onbéoerikt vertrouwen, en daarom zou ik u een dienst willen vragen. Laat hoóreïj, Air Richcourt Is Philippa juel; voor den zevenden Januari gebrouwd, dan is Afongomery Hall voor haar verloren, Lord Riven t-one en kapitein Liburry heeft zij afgewezen. Zoudt gij zoo vriendelijk willen zijn, haar ten mijne gunste een voorstel te doen Te uwer gunste Maar gij Ibemint haar niet Ik bemin Philippa waarlijk en van ganscher harte. Trouwens, ik heb haar altoos bemind, maar ik verstoutte mij niet. haar mijne.liefde te bekennen. Ik zag hem aan; hij was bleeker dan gewoonlijk.. Een paar schreden achteruit gaande hernam ik Mr Richcourt, mijne voorsrraak zou u niet baten. Nooit zal miss Elliott liaar éénigë liefdé ontrouw worden. Doch haar vermogen staat op het spel En is dc liefde, waarop gij zin speelt. niet hopeloos Hij kwam weer dicht bij mij staan eri ik' meende, zijn hoeten a<jom op mijne VOETBAL. Overzicht II" Afdeeliny. Oost-Vlaanderen* EENDRACHT RAC. LOKEREN 2—0 De uitgestelde match Eendracht Ra- cing, gaf de eerstgenoemde de gelegenheid zïjne rangschikking tc verbeteren. In het eerste deel van 't spel zagen we de Ecndrachters bijna gedurig aan den aanval, hunne spelers doelden twee maal, wijl hun doelwachter een penalty wist af te weren. -Na de rustpoos namen de Aalstenaars min zorg over 't spel c-n het belang ver minderde er dan ook door. De uitslag bleef 2—0. De twee jonge binnen vóór spelers der voorlijn, werkten goed Er ontbreekt -hun wel wat durf.cn doordrij.vend'heid, op zekere oogenbiikken, doch hun. gedacht van spel is goed, en den moed ontbreekt hun ook nietMet oefeningen volharding zal men er twee goede spelers uit vormen. Aanstaande Zondag ontmoet Eendracht te Aalst een gevaarlijke tegenstrever, na melijk Sparta van Gent, 4dè der rang schikking. Dc Ecndrachters zullen hier hard werk voor de voeten hebben, en moeten spelen niet alleen met meed maar ook met VER STAND. De middenlijn zal de aanvalslijn goed rnoetcn ondersteunen, ze opdrijven uit alle krachten, wilt ze- de: Aalstersche kleuren doen zegevieren. Einde:dy week geven we inlichtingen over de samer.steiling der ploeg. Een andere hevige strijd in 't zicht is de ontmoeting Sportkring St-Nikiaas Club Ror.se. Om aanspraak blijven tc maken op de eerste plaats zou Ronse minstens gelijk spel moeten bekomen, iels dat hun op het plein van Sportkring niet gemakkelijk zal wezen. Het gaat tusschcn hen om de 2de plaats Dendermonde zal in Exelsior ook een duchtig tegenstrever vinden, doch heeft een goede kans, op eigen veld spelende, de "twee punten, en het hoofd der rang schikking te behouden Racing Wetteren zal zonder moeite Melle Sport met een klopping naar huis sturen. Vigor Hamme Eecloo, zal tot het 'laatste oogenblik/een stifjd voor- cc pun ten wezen gelijk spel, o? een nauwe ovjr- winning van Hamme zou me niet verwon deren. Nem. wang te voelen, lik ontstelde, en ontweek hein nogmaals. Hij bleef aandringen, maar ik ver klaarde, zeer koel Mr Rieflicourfc, ik kan nocih wil mij daarmee bemoeien. Trouwens, gij kunt zelf uw zaak bepleiten. Ja, en.ik zal haai "dwingen, mij ge hoor to schenken. Én dan miss Dustall, voegde hij er lachend bij, behoef ik u niet te danken voor uwe bemiddeling. De last der dankbaarheid kan zwaar valten... Op een sdhooncn herfstmorgen kwam Richcourt mij opzoeken in den tuin. Miss, sprak hij, wil mij een oogen- blik aandacht schenken. Mijne liefde voor miss Elliott laat mij geen rust; ik zou in staat zijn. eene dwaasheid te be gaan. Hdb medelijden met. mij, en spreek een woord te mijner gunste. - Mr. Richcourt, antwoordde ik, wees zoo vriendelijk, mij buiten die zaak te laten. Ik bewonder uw wederstandsvor- mogen. miss Daslall; maar uw geduld kan niet onuitputtelijk zijn. En uw betrouwen op eene vreemde, welke niets niet u heeft uit te staan moest ook zijne perken hdbben. Later herinnerde ik mij dikwijls dat korte onderhoud... De winter begon. De angst vari den squire kende geen palen meer. Zekeren dag kwam hij tot mij en zei- de Nog eenige weken, Gladys, en mij Wilt gij oen scboon portret van uwe kinderen HEX HUIS LANGE ZOUTSTRAAT, 50 AALST 50 Is bet eenigsto huis- der stad en omliggende welke speciaal inge richt is voor het maken van kinder- fotos. Goeden uilslag zeker. 280 ne dochter zal geen recht meer hebben op c-en der schoonste bezittingen van Enge land. Die gedachte maakt mij waanzin-, nig. Diepe smart sprak uit geheel zijn voorkomen. Driehonderd pond per jaar, ging hij voortarmoede en ellende voor een.; da me, die niets dan weelde gekend hoéft Philippa repte geer woord van den slag. die baar treffen zou; maar zij ver magerde schrikkelijk en werd voortdu rend bleekcr. Hot Werd December, en dé opgewon denheid van den squire kwam ieder oogenhliik tót uitbarsting. Nog zes weken riep liij uit in da smart van zijn wanhoop. Nog zes weken en zij neemt geon besluit Op een killen morgen de sneeuw viel in zware vlokken zag ik Air. Rich court cn don squire samen uitgaan iZij voerden een levendig gesprek, en ik liad een voorgevoel, dat nieuwe smart Aliss Elliott verbeidde Twee uien later, toen ik met haar in de huiskamer zat. traden de squire en Richcourt binnen. 't A'erheugt mij. Philippa, u hier te vinden, zei de oude heer; ik meet u spreken... Neen, miss Dustall, 'blijft hier. Gij zijt de trouwe vriendin mijner doch ter help ons, liaar tot rede te brengen. Dc squire gaf zich alle moeite, qp vas ten toon to sprekenmaar dat ge! .'Lte hem niet. Zijne stem beefde, en niet al leen zijne stem, maar ook zijne handen'. ft Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2