Een worsteling om millioenen R. Oe Wilde, Garage Van der Noatsiraat, 33 Doode'ijk ongeluk te Wetteren Omtiers waakt op uwe kinderen Lijk opgeviseht Man doodgebliksemd te Sleitlinge De II. Bloedp recessie te Sïi ugge Brand te Lier NI\OVE 't Wit Stoopke Doodelrjk ongeluk te Orermeire Diefslai op den Irani De hoedanigheid wijst uil of de grijs die ge voor uw wagen hef aalt voordeelig is of niet. Aanranding te Lede Ïïe ic Mei viering; Aulomobielongeluk le Appels lloising; laH&cbejp no VaHlé;'én velo •Zaterdag avond, rond 6 ure oOj is op de wijk Ovorbeke, te Wetteren, een \ree- selijk aufomobielongeliik gebeurd dat ganseh do gebuurte in ontroering bracht. De genaamde Leopold Vererus sen, 30 jaar,woonachtig ter wijk Over- beke, wandelde met-zijn zevenjarig kind, •hetwelk een kindervoituurtje voortduwde op den kant der velobaan. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto," toebohooren- de aan LI. Cordon niet van Wetteren, uit de richting van Cent gereden. De auto, men weet niet boe. het on derzoek zal zulks uitwijzen, week van de baan af, reed in een gracht en hwaj.n terecht op den wandelaar en het kind. Leopold Vererlissen kreeg een stamp op de 'borst en was op den slag dood. Het kind werd gekwetst aan 'hot hoofd. Het ongeluk gebeurde op enkel een honderdtal meters van de woonst van het slachtoffer. Met de meeste omzich tigheid werd de vrouw, op dc hoogte gebracht van het smartelijk ongeluk. De puto wasgansch ontredderd en dib der inzittende personen werden ook lichte lijk gekneusd. De géneodheeren Verstraetc er. De Bruycker in alleriiaast"verwittigd er. die spoedig ter plaatse kwamen om do ge neeskundige zorgen toe te dienen kon- den enkel den elood vaststellen. Het slachtoffer werd huiswaarts ge bracht en liet kind werd in een naburig l.uis verzorgd. Het parket heeft de zaak in handen. In de Maandagstraat te Halle heeft een droevig ongeluk plaats géhad. Gedu rende een 'korte afwezigheid van viouw V.. is haar" driejarig kind in een kuip met bijna kokend water gevallen. Op de kreten van don armen kleine kwam de moeder toegesneld. Men bracht hem over naar 't- ziekenhuis. De dokters vrcezen dat er weinig kans op béhoud bestaak vV Tusschen Wieze en Denderbelle is het lijk van den genaamde Frans De Ridder, Aan Teralpllienc, uit den Dender opge: visdht. Het lijk zal waarschijnlijk door het versassen van een sdhip de kom van het sas ingedreven zijn en zoo voortge raakt. Het lijlk moet verscheidene dagen in hei water gelegen hebben Geen sporen van geweld werden erop aangetroffen Zaterdagnamiddag rond 2 uur woedde een 'hevig onweder over onze gemeen-, te. Bliksemschichten en donderslagen wisselden malkander af, terwijl hagel- éteenen vielen zoo groot als een duivenei, welke eene aanzienlijke schade aan ser- ren en andere glazen daikon veroorzaak- ten. Nauwelijks was liet onweder voorbij of weldra liep de treurige mare dat een man doodgebliksemd was. En inder daad, de 24jarige landbouwer Marcel De Pauw, wonende alhier in de W ellinck- straat, welke bezig was zijn land, gele gen nabij zijne hofstede, te bewerken werd door den bliksem getroffen en was óp den slag dood. Om 2 ]/2 uur kwam het paard alleen naar zijnen stal, zonder zijn meester, en een ongeluk vermoedende, ging men o-p het veld zien en vond daar den landbou wer liggen, geen toeken van leven meer gevende; zijn aangezicht was als ver koold. De hijgefoepeü geneesheer kon niets anders dan den dood vaststellen. -V De alom vermaarde Processie van het Heilig Bloed, die ellken jare tarijko ge-j loovigen uit Belgic oil uit den vreemde naar Brugge doet toestroomen, zal uit gaan op Maandag 3 Mei, cm 10 uur, na de Pontificale Hoogmis. De Luisterrijke' Stoet zal gevolgd wor den door Z. H. Mgr Waiffelaert, Bisschop van 'Brugge, door Z.II. Mgr El wee. Bis schop van Northampton en door Z. H. Mgr Ohristiaens, O.F.M., titelvoerend Bisschop van Colophon. De Pontificale. Mis zal gezongen wor den in de Hoofdkerk, om 9 uur. De jaarlij kscho Algemccne Bedevaart, ingesteld om Godsnefegeri voor Kerk en Vaderland af te smeeken, zal plaats beb- ben op Zondag 9 Mei. na-de mis die om 10 uur op de Burgiplaats gelezén wordt. MOTORS P K.O DUCT EEX KIND I'N DE VLAMMEN7. Zondag voormiddag rond 11 uur be merkten voorbij gangers, dat er op het verdiep van het huis Vredénborgstraat, 2, bewoond door den diamantslijper Gust. Clöckaèïte, brand waa ontstaan. .Studenten van het Sint-Gummarus- eollege drongen-de woning binnen.naar konden, verstikt door den rook. nie; (bo ven geraken. De móeder, ter dood ver schrikt, gaf door haar angstkreten te kennen, dat haar vierjarig-zoontje zich ïn de brandende kamer (bevond. Een priester, leeraar van het college, drong i:u spoedig binnen "en gelukte, samen Op verzoek van het plaatselijk Comi- feit der vrije scholen van Ninovc zijn de katholieken onderling overeen gekomen in de Zaal der Kristen Werkiiedenbond op Zondag April te 5 uur, een beta lend avondfeest in te richten ten voor deel© hunner koetelooze scholen. De vrijgevigheid dei' kristene bevol king van Ninove maakte het mogelijk de bestaande sciholen merkelijk te verbete ren en eene nieuwe puike op te richten. De feestavond van 25 April aanstaan de zal dan ook wel het Comiteit der vrije scholen in de mogelijkheid stellen te voorzien in de zware onderhoudskosten van ieder jaar. Pr.ogranima der feestelijkheden 1?'Door de Koninklijke Harmonie Eendracht a) Sigurd, fantaisic Reyer. b) Napoli, tarentello Mezzacapo. 2. Door de Kristen Werkiiedenbond, afdeeling Willen is kunnen Hel gc.lv k van onderen. (Dramatisch spel in 2 bedrijven (IT. Van Overbeke). De thssdhenpoozen zullen opgeluisterd worden door de Sympöionie van den Kristen Werkiiedenbond. 3. Door de Zangmaatsdhappij Een- JacquesNeefs, Antwerpon. 29A'7ö-l Bij het laden van een boomstam te Overmeiire, werd een houthakker door het breken der 'ketting, juist wanneer hij ze onder den boom vastmaakte, onder dén boom gegrepen. 'De arme man, zekore Van Welle Alois, gehuwd en vader van vier kinderen, wóhen-L te Borlaore, kon er na eenigen tijd van onder gehaald wor den De ongelukkige had oen rib gebro ken en inwendige' 'kwetsuren bekomen. •Naar liet hospitaal'.van Dendermonde overgebracht, is hijTcort nadien owrle- den. Dit droevig ongeluk heeft veel ont roering verwekt. net de moeder, het jongentje uit de dracht en Liefdadigheid vlammen te redden. Het was afzichte lijk aan armen en been en verbrand. Dr Thijs deed het knaapje aansionds naar het gasthuis overbrengen. "Men denkt dat het zijn brandwonden niet zal overleven. Men veronderstelt dat het knaapje een doos met stekdkens in vaders broekzak aan het bed zal gevonden heb ben en 'hiermee het vuur aan het bed- degoed heeft meegedeeld. De brandende matras werd uit het venster geworpen on .zoo kon nog een erge brand vermeden worden. a) Sanlus J- Bach b) Vaarwel, mijn broeder .Waelraet c) Les voisins, kerstzang Gevaért. 4. Door de Tooneelgilde Kunst Edelt Mijnheer'is op reis. Blijspel met zang in één bedrijf (P. Putman). b) Een neef uit Amerika. Blijspel in één bedrijf (Wyttinck) Prijzen der plaatsen Familiekaart (recht gevend op voorbehouden plaat sen)100 fr.; Voorbehouden rang 20 Eerste Rang 10 fr.Tw'eede rang fr. naar het Engelsch DOOR H. Verbiest 5de Vervolg. Wat hoor ik Y grinnikte do blinde. Gij zoudt niet doen wat ik wil Rep u breng mij redht naar den kapitein, of ik vermorzel u den arm. En lliij wrong mij dit lidmaat zoo on- meedoogend,dal er 'n kreet van pijn over mijne lippen kwam. Mijnheer, stamelde ik, do kapitein is in de laatste dagen zoo raar Den hee- len dag heeft'hij zijn bloot mes voor zich liggen... Een ander gentleman... Niet gebabbeld, jongen. Vooruit Breng mij naar uw gast, en zoodra hij mij zien kan, zult gij roepen Joe hier is een vriend van u Doet- gij 'liet niet, - wee dan uw -polsgewricht En (hij gaf mij oen voorsmaakje van hetgeen er in geval van ongehoorzaam heid zou volgen. 'TIalf wezenloos van pijn" en schrik, wierp ik snel de deur van dè zijkamer open, waar dc kapitein op dat aogenblük aan 't droomen was,en riep met bevende stem j Joe, hier is ben vriend van u Een huivering voer de kapitein door de ledenhij scheen plotseling nuchter 'geworden en ontzettende angst tecken /de zich op zijn gelaat. Hij wilde pp- ifitaanj doch 't faalde hem aan kracht en De heer Stevens, wonende op de ITou- zeau-laan te Uk kei. stond Zondagavond op hét balkon van'tram 49. niet ver van het Beursplein te'Brussel, toen hij ruw tegen het lijf werd gestooter. door ee 5 kê- re van 'n jaar of. 3o. Kort daarna be merkte hij, dat zijne portefeuille met 5 •biljetten van lOÓ fr., 7 biljetten van 100 gulden en één brief je van 60 gulden ver dwenen was. Dcpolreic zoekt ijverig naar den zakkenroller.' COACH Fr. 20.650 Touring Fr. 16.750 Sedan Fr. 22.150 F.o.b. Antwerpen doel van de constructeurs van de Chevrolet is geweest om een. wagen te leveren van de hoogst moge lijke hoedanigheid tegen den laagst mogeiijken prijs. De voldoening van meer dan 2.000.000 eigenaars, en de steeds toenemende verkoop zijn liet meest overtuigend bewijs dat de Che vrolet zijn doel geheel bereikt heeft. Om V Ie gerieven ral uw vsrdeeler de afbetaling op termijn regelen door tusscbenkomsl van de General Motors Acceptance Corporation. Zondag avond!, rond 9 ure, is er op het gehucht Den Vijver twist ont staan tusscheiv tyéèè' 'Aalstenaafs, Louis JDe Troeh cn FeVdinand verhaevert en eenige manhen van het gehucht. De twist was ontstaan in gene herberg, maar alles werd zoo gelaten. Dooh wanneer Dc Trocli en Yerhaeyert zich in een afgele gen straatje bevonden, dat naar de. static leidt werden ze door drie kerels overval- en erg toegetakeld. De Troch die zich goed verweerde, kreeg een slag op het •hoofd, met een voorwerp, dat hij denkt een revolver te zijn. De jongeling viel on- !bewust neder. Dé aanranders maakten zich uit de voeten'. Dc Trocli werd in een naburig huis overgebracht waar hij de eerste zorgen toegediend werd. Hij had eene groote wonde boven liet linker ooi en men vreesde voor een noodlottigen af loop. Verhaevert werd erg toegetakeld. Hij had menige wónden bekomen en had zijne kleedirigstukken aan flarden Een klacht werd tegen de aanranders in gediend. bleek als een doode viel hij terug op zijn stoel. Joe, rigp de blinde, (blijf waar gij zijt! Ik kan wel-is-waar niet zien, maar heb een zeer fijn gehoor. Steek de linker hand uit... Jongen, neem die linkerhand bij den pols en leg er mijne rechterhand in... Beiden gehoorzaamden wij schier werk tuigelijk. Ik zag den blinde den «kapi tein» iets op de uitgestoken hand leggen, en die hand sloot zich onmiddellijk. All right zei toen de blinde. Hij liet mij los, ging met verbazende snelheid en zekerheid naar de buitendeur en maakte zich uit de voeten... Nog op grooten afstand hoorde ilk het slaan van zijn stok op den harden weg... Catfish zelf scheen niet minder ont daan dan ik. Maar nauwelijks had ik zi jn pols losgelaten, of hij keek in de palm zijner hand en riep uit Om tien ure Dus hebben wij nog zes uren vóór ons... Méér dan tijd genoeg om hun een kool testoven Hij sprong op, maar bracht eensklaps de hand aan zijne keel en... viel mors dood op den vloer. Ditmaal had de be roerte geen half werd: gedaan IV. Vat ik vroeger had moeten doen, deed ik nualles, wat aan die nare historie was voorafgegaan vertelde ik aan moeder. In een prettigen toestand waren wij niet, dat spreek van-zelf, en goéde raad was duur, Een gedeelte van Catfish'geld aangenomen, dat hij werkelijk iets be zeten had behoorde ons rechtmatig toe; maar het ledk mij niet waarschijn lijk, dat de vrienden» des overledenen van die vrienden kende ik reeds een paar staaltjes 'hunne prooi zoo gemak kelijk zouden loslaten, en de schuld van den doode vereffenen. Ik dacht nu aan 't bevel van den ka pitein, ijlingsiDr Lar.east te gaan verwit tigen; maar'kon i'k, in zulke omstandig heden, moeder zoftderbescherming laten? Bovendien de weg was donker c-n een zaam, en ieder oogenblik meenden wij, in de verte een verdacht geluid te hooren. Bij 't zien van den doode huiverden wij ls onder den invloed van (herige kou, en de gedachte, dat die afschuwelijke blinde in den omtrek van ons huis verscholen kon zitten en ieder oogenblik we- i c«]> dagen, maakte ons schier krankzinnig van angst Door den nood gepraamdbesloten" wij eindelijk, samen naar (liet dorp te gaan, cm 'hulp ie vragen. Gelukkigerwi jze was de afstand niet groot, en nauwelijks had den wij twintig ihinuten lang duisternis, kóudeen mist getrotseerd, of wij zagen de eerste lichten vaii ,'t dorp. Helaas niemand wilde ons vergezellen naar The Old King Charles nie mand had lust, zicjh te bemoeien met eene zaak', waarin de beruchte Joe Catfish, on zaliger gedachtenis, den hoofdrol speelde! Eenige boeren, wellke dien dag aan den anderen kant oiizer herberg in. het veld gearbeid hadden - verklaarden, dat zij ver scheidene vreemdelingen van méér dan verdacht voorkomen waarschijnlijk smokkelaars in 't oog hadden gekre gen. En wie had lust, met dat gevaarlijk volkje nader kennis te maken Een der Ofïicieelen agent voor Aalst en o mstreken Tolefoou 38? SIERLIJKHEID HOEDANIGHEID SPAARZAAMHEID Brussel, 19 April. De-gemeenteraad yau Bru;-8?1 verwierp het socialistisch yoorstel, om -w> 1 Mei aan 'liet personeel en 'de kinderen 'der Brüssrisöhe- scl olen verlof te.geven,. Kondag raorgend, rond 5. ure, vwani een kamionettc geladen met .keviën met duiven don steenweg van Wetteren op gereden te Appels, toen hij plots omkan telde. Van tv.ee keviën werden de I oor den losgerukt, waardoor de duiven weg vlogen. De geleider evenals een ander persoon, .werden nogal erg gekwetst. De eene, zekere Severin Van Tilüenen, van Dendermonde. had eenige glassohewen 111 het aangezicht bekomen, waardooi hij veel hloer verloor. De andere, A alerv Tliienpont, ook van Dendermonde, werd aan den arm en het rechter teen gekwetst. Beiden werden in een naburige woning verzorgd en verder met oen auto naar Dendermonde overgebracht. Opxlcn oj) de 'gileiis tusschen Erembodegcm en Hekel- gem aan den Bouchoutberg, is een wiel rijder onder een auto geraakt onder 'heel ingewikkelde omstandigheden. Toen hij met zijn velo den Bouóhoutberg kwam af gereden, haperde een boomtak tusschen zijn achterwiel; dooi' de groote sno'heid kon Hij niet meer het evenwicht houden en tuimelde wel twee, drie maal op den grond. Juist'op dit oogenblik moet een auto, ook van den berg komend hem over het lijf gehold zijn.. De autovoerder maakte zich haastig uit de voeten én l>c- konimerde zich niet om zijn slachtoffer. Deze is de genaamde Fieremans, wonende te Assöhe. De jongeling werd heel erg ge kwetst over gansch het lichaam en In be- denhei ij ken toestand naar 'het gasthuis overgebracht Eén klacht werd ingediend tegen den autogeleider. lafaards verzekerde, dat hij in eene kreek, die wij Kitt Gale noemden, oen klei nen kotter voor anker Ihad zien liggen... Wilde niemand meegaan, om ons, zoo noodighulp teverleenen, liefhebbers om Dr Lancast te gaan verwittigen waren er genoeg. Ileort eens, zei moeder, zijt gij al len te bang om een plicht van naasten liefde te vervullen en, in zulke droeve en schrikkelijke omstandigheden, ,een arme weduwe en 'haar jougen zoon bijstand te verleenen, dan zullen wij trachten, het zonder u te stellen. Wij keeren samen huiswaarts, zooals .wij gekomen zijn Niets zal mij beletten, een poging te doen, om liet geld, dat ons in geweten toebe hoort meester te worden. Mijn zoon is een hulpelooze wees ik ïr.oet zijne belangen behartigen, en zal doea wat moederplicht mij voorschrijft. De koffer moet open, al zou'liet mij hét leven (kosten. MUtress Crowley, doe mij althans het genoegen, ons den zak te leènen welke daar op den grond ligt; ik zou er het geld in willen doen, dat tot vereffening van Catfish' re kening moot. dienen. De zak werd haar niet geweigerd. Ik verklaarde mij natuurlijk bereid, zonder ander gezelschap dan moeder huiswaarts te keeren, en wel twint ig stemmen verhie ven zich, om ons van vermetelheid te be schuldigen. Toch was een der lafaards vriendelijk genoeg, mij een geladen pis tool te leen en, terwijl anderen beloofden gezadelde paarden gereed te houden voor 't geval dat men ons zou achtervolgen. Verder zou onmiddellijk iemand Dr. Lancast, den vrederechter, gaan verwitti gen en de hulp der gewapende macht in roepen Met kloppend hart begaven wij ons op weg het gevaar was nog grooter dan oerst, want de maan verscheurde haar wolkensluicr, en voor wij thuis waren zou zi.i met 'beur lidht den weg ovorstroo- men. Bovendien vreesden wij, dat de ban dieten ons vertrek hadden opgemerkt, en Juit d:en hoofden spionnen opgesteld.Vooi uit dus Wij vlogen als 't ware over I den weg, en een (kwartier later overschre den wij, zonder eenig verdacht te.-ken opgemerkt te hébben, don drempel onzer heiherg. IJlings grendelden wi j de deur. 't. Was voor ons eene verlichting, weer thuis h zijn, hoewel de gedachte, dat wij nu al léén waren met Catfish's lijk, niets ver kwikkei ij ks voor ons kon hebben De doo de lag natuurlijk nog in dezelfde hou ding, de oogen wijd geopend en één arm uitgestrekt. Didk, fluisterde moeder, schuif hel gordijn zorgvuldig toe men zou ons van buiten kunnen' zien... Goed zoo, mijn jongen... En nu moeten wij naar den sleutel van den koffer zoeken, en dat kun nen wij niet, zonder hem aan te ra ken De arme vrouw huiverde weer. Zonder de minste aarzeling knielde 51; neer bij het lijk. Op clen grond, naait d( geopende hand. lag een rond stukje pa pier, aan één kant zwart gemaakt he «zwart toeken», dat leed voor mij geei twijfel. Ik raapte het op én zag aan dei anderen kant deze woorden, niét gvoot ktters zeer duidelijk' geschreven To aezen avond, tien ure £'t Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2