'Kind iu zijn wieg verbrand Paard op hol Ontploffing op een militair oefeningsplein Erg ongeluk Zakkenroller aan 't werk D E WO L F J AG E R Doodeiijk tramongeval Verschrikkelijk auto-ongel ïik Re aardbeving Mevrouw Van Helsuwé Assisenhof van Oost-Viaantiersn Maandag morgen zagen personen xook uit slaan uit de deur en venster >an de woning van de weduwe Isidoor ÜLefeebre, gelegen Vaart weg te lngel- I munster. Daar de deur slotvas.t was, drong men langs achter in huis, waar men .vaststelde dat het wiegje waarin het 2 y2 jarig kind lag van de dochter, in brand stond. Cyriel Van de Putte redde het kind uil de vlammen, waardoor de moedige man erge brandwonden aan de handen bekwam. Er was niemand in huis; de moeder van het kind was naar Meesen en de grootmoeder op boodschap. Het begin van brand werd door ge- buren gebluscht. Dinsdag morgen om 2 ure is het ar me kind, tengevolge van de bekomen brandwonden overleden. Een onderzoek is ingesteld. Landbouwer Remory van Balegrm, kwam met zijn kar en paard naar het dorp gereden. Op zeker oogenblik ver schrikte liet paard en sloeg op bol. Re mory, die op de kar stond, kon onmoge lijk bet verschrikte dier tof staan bren gen. In eén zijstraat kwam paard en voertuig in een gracht terecht. De kar werd verbrijzeld. Remory, die niet tij dig van de kar kon springen, werd er onder geslingerd. Dadelijk kwam er hulp en de man werd van onder de kar gehaald. Een bij geroepen geneesheer stelde vast dat bij. een been gebroken bad en daarbij in wendige kneuzingen had bekomen. Hij werd naar zijn huis' overgebracht. W\' (Ilavas:) Uit Warschau wordt ge mold oene compagnie van liet derde Poolsehe infantei'Torcgiment deed oefe ningen op het plein van Kowel, toen een obus van 180 ontplofte. Twee offi cieren en 36 soldaten, werdén gedood, wijl 32 manschappen zwaar en 13 licht gekwetst werden opgenomen. TWEE GEKWETSTEN. Woensdag morgen, rond 11. üur, werd de druk bezochte Carnolstraat te Ant werpen in ontreddering gebracht door een ongeluk, waarbij twee personen gekwetst werden. Ter hoogte der cinemazaal «Maje stic brak van eenon vrachtwagen, zwaar met planken beladen, toen deze wilde oversteken, de as met het gevolg dat de wagen geheel kantelde en tegen een tramrijtuig terecht kwam. Daar van werden de ruiten verbrijzeld en an dere schade aangericht. Erger was het echter met de twee voerders, vader cn zoon Ruthgeerts. 50 en 20 jaar oud, wonende Rijseische liaan, 22, Ylaamsch Hoofd. Deze werden van den wagen ten gronde geslingerd en kregen verschillende zware planken op het lichaam. De vader Ruthgeerts -werd zwaar ge kwetst opgenomen. Beide beenén'waren deerlijk gekneusd en men vreest 'dat. het linkerbeen gebroken is. De zoon kwam er beter vanaf; eene diepe wonde aan de rechterband en lichte kneuzingen aan de knieën. Beide slachtoffers.;werden naar het Stuyvcnberggasthuis overge bracht, waar men den toestand van den vader onrustwekkend achtte. liet duurde wek een groot half uur vooraleer de straat weer vrij was en liet drukke verkeer weer kon hernomen worden. De polieieofficier De Dijster heeft ter plaatse de noodige vaststellingen ge daan voor liet verder onderzoek. Bicqué, veekoopman, wonende te Mci- relbeke. stond op de Jaarmarkt te St. Tiieyens-Hautem naar de monstering te zien. Daar er ve.el yolk was had hij niet bemerkt dat een zakkenroller hem zijn geldtasch ontfutselde. Hij stelde den diefstal vast in een herberg. Hij kon niet de minste aanduiding van den da der geven. dooi* August SNlEDERS. 23ste Vervolg. Mijn vader, zeide Boüt, was een pot- bakker, on toen ik een knaap van acht of tien jaren was, wilde hij mij zijn ambacht doen aanleeren; doch liet ver droot mij, gedurig aan den huiselijken aard gekluisterd te zijn. Ik drentelde liever in de straten der Vrijheidj om de schoone ridders, edelknapen, de jagers met hunne horens, de valkeniers met hunne gepluimde valken, de knechten mol de hazewinden en brakken te.zien voorbij trekken; of wel, spottend mel de strenge edicten en ordonnanciën, «op bef stuck der jaght dwaalde ik in de bossehen rond, ving konijnen met bui- dols, bazen met stroppen, fazanten en patrijzen met steekgaren en tirassi Onaangczien bet consistorie van den boren schond ik do boomen met mij ne klimsporen en roofde de eieren, het zwanennést in liet riet, was even min als bot nest van de patrijs in liet gras of koren, veilig voor mij. Geen sirooper was zoo rijk in venezo&n als de kleine Bout, en hoe scherp dé oogen van warandhoeder en al zijne vorsters ook wezen mochten, konden zij er niet in gelukken den kleinen wilddief op te sporen. En nu zelfs lost gij geen schot meer op eene ree, die zich lot voor de EEN WERKMAN OP DEN SLAG DOOD. Woensdagmorgen, om 8 y% uut, is te Steenockerzeel een schrikkelijk tram ongeval gebeurd. Een brave werkman, de genaamde Jozef Dc Koninek, 47 jaar oud, wonende te Stèenockerzeel-Wam- beek, kwam op dit uur met zijn fiets uit de Wambeekstraat gereden. Bij het ge denkleeken der gesneuvelden en oor logsslachtoffers, aan de Duyst, op den Haaehtschcn steenweg, stonden èenige militaire auto's, uil Vilvoorde, welke duiven aangevoerd hadden. Waarschijn lijk hebben deze auto's het gezicht be lemmerd en is De Koninek onbedacht doorgereden. Maar toén hij van achter de auto's kwam "schoof zijn fiets uit juist op het oógénblik dat de cleclrische tram voorbij reed. De Koninek werd door liet sleeprijtuig gevat cn met ge broken arm en gespleten schedel opge nomen. Dadelijk werd om priester en dokter geloopen maar 't. wa-s te laat. De Koninek gaf geen teeken van leven meer. Het gezin Dc Koninek, dat den laat- sten tijd door ziekte bezocht werd,wordt door dit ongeval nogmaals zwaar be proefd. Proef eens de lekkere BOTER.SPE- CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST le Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn! Dinsdagavond; rond 11 y2 ure, hééft óp' den' sfèehweg van Acltre naar Thielt, te RnysseJede,- ceh Vètsebrikkelijk au to-ongeluk plaats'gehad waarbij geen enkele ooggetuige geweest-is. Rond dit uur vond-een voorbijganger, OP den boord van den weg eene au'to-ca- mionette Chevrolet, omgekeerd liggen de aüfo was tegen eenen 25' lot 30 centi meter dikken boom gereden en. was-om gekeerd. - Onder de auto lag een persoon; na onderzoek bevond men dat liet Arthur Wille wag, van Thielt; de man was dood. De gendarmerie van Ruyssclede die onmiddellijk verwittigd werd, stelde een onderzoek in. Het slachtoffer was gehuwd en vader, van een kind. BURG-ERSBANK VAN AELST Interesten vergoed van af 1 Januari 1926 Op ziclit 4,00 15 dagen voorbericht 5,50 1 en 3 maand voorbericht 6,00 b maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vast termijn 6 netto. Halfmaandelijksche rekeningen ver vallende op 5 en 20 ieder maand: 5,75% SPAARKAS 5 ZUIVER. 1621 tromp van uw roer durft wagen merk te Guyl glimlachend op. Andere tijden, andere zeden..De ridders en grooten zijn niet allen even welwillend eii meer dan eens, als ik den jachtstoet zag voorbij trekken en ik mij te veel in dezen waagde, werd ik door de zweep van den een of anderen terug ge dreven. Dat stiet mij tegen liet hoofd en ik voelde, in zulk geval, dat het bloed mij in het lijf kookte! Eens ging de landvoogdes aan de Koninginne-hoef ter jacht. Ik zat op de helling van een heuvel om het jachtver maak te zien; ik wilde den valk zien op stijgen, neervallen cn zijne prooi be machtigen; ik wilde dc rijke heéren en vrouwen op hunne -fiere paarden over de vlakte zien rennen; ik wilde mij ver lustigen in het geroep der jagers, in het geschal der horens. Dat was zeker een zeer onschuldig vermaak, en echter er was een dier grooten, een knaap van mijne jaren, die zulks niet duldde. Hij eischic dat ik de standplaats zou verlaten welke ik be zette; ik weigerde, en toen ik hardnek kig mijn arm poorters-recht verdedigde, dreef hi j zijn klein en driftig paard aan, kronkelde mij de zweep om dc lenden, en ter aarde vallende, kwetste mij liet dier met den hoef aan het voorhoofd, terwijl de schurk lachend heenreed, als ware hij voldaan toen hij mijn bloed bad zien vloeienVan dan af begon ik de edelen met een slecht oog aan je zien. EEN RAMP VOOR SUMATRA. RU5M 1©0 DOOD EN TE PADANG-PADJANG. ER ZIJN ONDER DE SLACHTOFFERS OOK EUROPEANEN. Aneta seint uit Padang nadere bij zonderheden over de aardbeving, die een deel van Sumatra1 geteisterd heeft. Het vermoeden in dc reeds vermelde te legrammen geuit, dat er vele dooden en gewonden zouden zijn, is helaas be waarheid. Het jongste telegram uit Padang meldt, dat alleen al te Padang-Pandjang bijna alle gebouwen ingestort zijn. Er zijn daar meer dan honderd dooden, on der wie zich ook Europeanen bevinden. Voorts zijn er tal van gewonden. Er is reeds een chiruirg uit Padang naar Pa- dang-Pandjiing vertrokken, om behulp zaam te zijn bij dc behandeling der ge kwetsten. D<v getoond en wórden meest, naar Fort de.Kpck vervoerd. Zooals reeds gemeld werd, is.de ver woesting aanrde militaire gebouwen te Padang-Pandjapg ook zeer groot. In de garnizoens opoijveek voelde dc adjudant- apotheker Schmidt een hevigen .schok. Hij rende naar ccn woning in de buurt, om daar een kiiid te redden. Bij liet naar buiten kórden werd hij getroffen door stukken1 Stéen van een muur, welke juist instortte. Zoóals gemeld, is hij aan de gevolge der^vvare verwondingen die hij kreeg, bezweken. Het kind en de moeder daarvan zijn nog op liet laatst ontkomen. De laatste berichten maken voorts melding van ïyei gerucht, dat Solok in brand staat! Men heeft reeds de zeker heid, dat er hier ook veel verwoest is. Het getal dooden te Solok bedraagt nu reeds vijftien. Tc Fort det;Kpck zijn verscheidene toko's ingestort. Er is.hier een doode 'en twee personen zijn gewond. Vele gebou wen zijn cr ingestort of ernstig geha vend en gescheurd. Uit SoengeifBoeloe wordt gemeld, dat er zeventien dooden zijn te Sawah T.oentob is de écliade aan buizen en ge bouwen belangrijk. Er zijn hier geluk kig geen persoonlijke ongevallen. De mijnen zijn infact gebleven. Gemeld wórdt, ten slofte, dat, dc Me- rapi rookt. Groote boeveelheden rijst en zout zijn van Pqdang naar Padang- Pandjang gezonden. NIEUWE SCHOK OP SUMATRA. Padang, 30 Juni. Vannacht evep over drieën is ^pn nieuwe krachtige aardschok gewoeld.De mensclien vlucht ten'in paniekstemming. De familie jozef Van Helsuwé meldt vrienden en kennissen het overlijden van hu*ine Moeder géboren Virginie EECëCHAUT te Erembodegem den 24 Maart-1864 en overleden te 1 Aalst den 29 Juni 1926, versterkt dpor de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst waartoe Ued. wordt uitgenoodigd, zal plaats hebben tn de St Martenskerk, Vrijdag 2 Juli, om 9 1/2 ure. Vergadering Brabantstraat, 25, om 9 u. Vrienden en Kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Cuyl glimlachte. Het was niet zoozeer de wond welke mij pijn deed; maar mijne eigenliefde, mijn hoogmoed was gekwetst. Ik had te gen dien kleinen Spanjaard willen veeh- *ten ik beken, bet, ik dorstte naar zijn bloed. Hij had échter te veel voordeel op mij; doch meer dan eens heeft mij liet denkbeeld gestreeld, dat ik hém ten minste in zijne beènen had kunnen bij ten De eerst» toorn ging voorbij en ik wilde recht vragen aan de landvoogdes zelve. Ten dien einde ging ik acht dagen lang, mét 'de bebloede windsels om! het hoofd naar defkérk van Vósselaar, waar de edele vrouwe dikwijls kwam bidden. Eindelijk gelukte bet mij hare aandacht op te wekken. Mevrouw, zeide ik", mag een groot lieer een arm burgerskind mishande len, met de zweep slaan en onder den boef van zijn paard vertrappen. In 't geheel niet, beste jongen was bet antwoord en de landvoogdes, want zij was braaf en edelmoedig, stond voor mij stil. Welnu, een uwer rijke heeren heeft mij aan 'de Koninginne-hoef zoo mis handeld, en als er nog recht in de we reld is, vraag ik of ik hem op mijne beurt den hiel van mijnen schoon op den voorkop zotten mag. Pas op, góede, jongen, gij weet wel dat gij geen edelman van mijn huis schaden móögi het mevrouw er op vol gen én lachte goedwillig om mijne stoutheid. Zitting van I itsSi. Beraamde Mordgtoging te Aalst. De genaamde Theofiel Van Handenho- ve, oud 22 jaar, wonende te Aalst, fabriek werker, thans aangehouden beschuldigd van A. Gepoogd te hebben eenen dood slag te plegen, vrijwillig, met het inzicht om ter dood te brengen, en met voorbe dachten raad, op zijne echtgenoote Wau- ters Joanna, het voornemen om die mis daad te begaan zich geopenbaard hebben de door uitwendige bedrijv.en, die een begin van uitvoering dier misdaad uitma ken en die sleciits door omstandigheden van des daders wil onafhankelijk, werden gestaakt, of hun uitwerksel hebben ge mist Bovendien B. Drager te zijn ge weest van een revolver verboden wapen te Aalst, den 4 April 1926. BeschuBdigingeakft. Den Zondag 4 April 1926, rond tien uur s'avonds werd er door aangeklaagde te Aalst, in de Albert Liénartstraat, mét een revolver op zijne vrouw Jeanne Wauters, oud 20 jaar, geschoten. Het slachtoffer, dat oogenblikkeüjk tèn' grónde neergevallen was, werd naar Dr MiSerez gebracht, die bestatigde dat de kogel los door den lever gegaan was. Aangeklaagde was- sedert ongeveer twee jaar getrouwd. In het begin heerschte de beste verstandhouding tusschen de echtgenooten, die beiden heel jong waren. Doch, inde laatste maanden, terwijl de echtgenooten bij de ouders van Jeanne Wauters woonachtig waren, ontstonden er tusschen hen moeilijkheden. Jeanne Wau- ters verweet aan beklaagde dat hij zich aan den drank overgaf. Zekeren Zondag, na een'redentwist, pakte aangeklaagde het geld dat in de sacoche van zijne vrouw stak en verteerde s' anderdaags er 45 fr. van aan drank, Daarna verliet hij zijne vrouw en, vooraleer van haar af scheid te nemen, scheurde hij zelfs zijn portret dat aan de wand van het huis zij ner schoonouders hing. Hijging dan aan stonds zijnen trouwring verkoopen, waar voor hij 24 fr. kreeg. Na een achttal dagen kwam hij terug, vragende om het echtelijk leven te herne men cn samen elders te gaan wonen. Jean ne Wauters stemde er in toe, maar dit duurde maar een heel korten tijd. Een nieuwen twist werd veroorzaakt door het feit dat Jeanne Wauters aange klaagde gelast had cinema kaarten te koo- pen, dat zij hem daarvoor honderd frank had gegeven dat hij slechts om twee ure s' morgens thuis was gekomen en dat hij van het. geld 70 fr. had verdronken. Daarna verkocht aangeklaagde de meubelen van. het huisgezin. Aan zijne vrouw gaf hij de helft van het bekomen gefd, 't zij 100 fr. en de twee echtgenoo ten namen afscheidwan elkander. Jeanne Wauters;girtg dan opnieuw bij hare ouders wonen, terwijl aangeklaagde bij zijnen vader ging. Dit gebeurde onger veer acht weken voor de feiten der zaak. Den 2 April, ging aangeklaagde den revolver koopen bij zekeren Klaes,wapen handelaar te Aalst. Er werd hem een Protector (article de réclame) besteld voor 52 frank, alsook 25 ballen voor 6,50 fr. Vrouw Klaes gaf aan aangeklaag de noodige inlichtingen om de revolver te kunnen gebruiken. Deze heeft bekend dat hij dien revolver gekocht had met het inzicht zijne vrouw omver tc schieten Den 4 April,rond 5,30 ure 's namiddags vertrok Jeanne Wauters, met hare jongere zuster Marie en een werkgezellin Marie Franck, naar Wetteren om eene danszaal te gaan bezoeken. Wetende dat zijne vrouw, met den trein, van rond 9,30 ure te Aalst terugkwam, ging aangeklaagde haar aan de statie af wachten. Tegen dc W. C, laadde hij zijn Is er récht of is cr geen recht? her vatte ik. Zeker is er, recht, gaf de koningin altijd met een zachten glimlach te ant- woorr, maar gij moet u naar de ding- bank wenden. De dingbank^ ?-... Dat is één pot nat met al die groote heeren. Ziedaar, zeide.. opgeruimd de land: voogdes zich tot haren hofstoet wen dende, ziedaar een jongen die inderdaad vrij bloed in het lijf heeft, en zich wéér tot mij keerende, hervatte zij en zoudt gij den edelman nog kennen die u mishandeld heeft Zeer goed, mevrouw; laat mij maar eens zoeken, daar tusschen al die rijke knapen. Welnu, zoek maar. Na ieder der aanwezigen van het hoofd tot de voeten bekeken te hebben, hield ik eindelijk voor een jongen stil, wien het, schaamrood over de wangen schoot, tóen ik'hem m'et dé woorden «Dat is de deugniet', 'mevrouw» aanwees. De koningin sprak den knaap aan in eene laai welke ik niet verstond; hij sta melde eenige uitleggingen; doelt ik zag w;el dat de vrouwe niet zeer tevreden was over zijne verklaring. Zij greep daarop in hare tesch en reikte mij twee blinkende goudstukken toe- doch ik weigerde, zeggende ik' wil geen goud- plaatster op de wond; ik ben geen schooier De landvoogdes zag mij een oogenblik met belangstelling aan. Hóe is uw naam vroeg zij. Arend Bout zeide ik. revolver. Ilij was, volgens zijne eigent verklaring met de gedachte bezield haar eerst cn dan zich zei ven van het leven te brengen Toen Jeanne Wauters met de twee an dere meisjes, uit de statie gestapt waren, volgde aangeklaagde hen langs de Albert Liénartstraat. Daar hij liet meisje hoorde lachen riep hij opeens liet is nu gedaan met lachen Marie Wauters keerde zich om en riep aan hare zusterAïé Theophiel is daar Aangeklaagde was dan slechts een meter van zijne vrouw verwijderd. Hij schoot op haar en de kogel drong haar lijf door. Jeanne Wauters pakte hem dan met de' armen vast,hem toeroepende: «Theophiel, ik moet u iets zeggen Ik ben dood maar hij liet haar los en zij viel op den grond neer. Zékere Bruyndonckx. die in eene na burige herberg vertoefde, kwam daar op het gerucht van het schot toegeloopen, aangeklaagde, die nog den revolver in de hand had. zegde hem, zijne vrouw bedoe lende Kom er niet aan en ging dan; kalm voort. Bruyndonckx raapte Jeanne Wauters op, en. met behulp van nog twee andere personen, bracht haar over naar Dr, Mise- rez, waar haar onmiddellijk een priester de Heilige Olie gaf, daar zij in doodsge vaar scheen tp verkeeren. Zekere De Scliaepdryver, achtervolgde aangeklaagde. Bemerkende dat die per soon achter hèm liep kwam opeens aan geklaagde naar hem toe, zeggende Het is niet noodig dat gij loopt. Ik ga mede naar de politie Hij gaf hem zijn vuur wapen af. Er waren nog vijf kogels in den revolver. Verscheidene personen namen dan aangeklaagden bij den arm en leidden hem naar het politiebureel. Jeanne Wauters bleef in het hospitaal tol den ï9 April 1926, maar zij is slechts in staat geweest haar werk te hernemen den 2 Mei. Het is alleenlijk dank aan een gelukkig toeval dat zij niet doodeiijk ge troffen is geweest. Aangeklaagde beweert dat hij uit ja- loerschheid gehandeld heeft. Het schijnt toch niet dat het gedrag zijner vrouw hem ernstige redens kon geven van jaloersch- heid. Hij houdt insgelijks staan dat,toen zij van den trein van Wetteren stapte, een manspersoon, die zich in het zelfde com partiment bevond, aan zijne vrouw de hand gedrukt heeft, maar dit feit wordt op stellige wijze geloochend, niet alleen lijk door zijne vrouw, maar ook door al de personen die er aanwezig waren. DE ZITTING. Dc zitting werd geopend om 10 uur, onder voorzitterschap van den heeii raadsheer: De Glercgi De zetel van het openhaar ministerie wordt bekleed door den heer-Dc Smet., subs li Luu t van den'-procureur-generaal. Van Handenhove wordt verdedigd door Mr. Galewaert. Na het samenstellen der jury en het' lezen van den besehuldigingsakt, wordt' overgegaan tot de ondervraging van den beschuldigde. Een twintigtal getuigen moeten on- derhoord worden. Van Handenhove bekent in zijne on dervraging dat bij de feiten pleegde uit jaloerschheid. GETUIGENVERHOOR. Dc eerste getuige die gehoord werd is) den heer Pardoen, onderzoeksrechter te Dendermondc, die het verhaal deed van het onderzoek over de feiten door hem gedaan. De magistraat zegt dat beschuldigde in het onderzoek nooit gesproken heeft' dat hij den revolver gekocht had, om zich naar Frankrijk te begeven, waar hij' van zin was te gaan werken. Nopens de verklaringen spruitende uit1 de brieven door beschuldigde geschre- Arend Gij hebt den blik en dé stoutheid van den koning der lucht. Wat deed gij aan de Koninginne-hoef Ik kwam het jachtvermaak zien, antwoordde ik. Gij ziet idan wel gaarne jachtfees ten O ja, mevrouw 1 riep ik uit. Wilt gij er in deelen en komeii' plaats nemen tusschen mijne jachtkna- pen vroeg zij. Van harte gaarne. Op ééne voorwaarde» en zij slak' waarschuwend den wijsvinger in de hoogte dat gij uwe'wraak legen dien edelman daar zult vergeten, Tk aarzelde; doch het offer was to schoon en ik stemde toe. Mevrouw be- vool mij den volgeenden dag aan lietkas- steel te komen, en om het voorval glim lachend, stapte zij met h-aren hofstoet.' de kerk in, terwijl ik als een hazenwincl recht over liet veld heen, naar de woning; mijns vaders rende, om hem de blijde tijding mede te deelen. Den volgenden dag was ik in dienst, en ik ben er in ge bleven-tot dat.de edele koningin, met' haren broeder den keizer naar Spanjes vertrok. Zij ruste, in vréde en Bouti lichtte nogmaals bij die woorden zijné vervaarlijke' wolvenmuts op.. Gij vertelt als een dichter zeidê Cuyl op gullen toon. Uwe geschiedenis is inderdaad belangrijk, en ik begrijp! dat gij eene goede herinnering aan de edele vorstin hebt bewaard. De wolfjageT zweeg een oogenblik. ft Vervolgt.)

De Volksstem | 1926 | | pagina 2