Ik HET mij enMeen van mijn HEUPJICHT Dl WITT PILLEN Girio TOMATEN Priesterlijke fjenossUipn Motorlielsongeluk Brand Autobus Noord-Zuid Onvoorzichtigheid Doodelijk auto-ongeluk D E WO LF JAG E R Interpellatie over de Pupillenscholen Twee Ideine meisjes aan den dood ontsnapt r Heylen op de terugreis Een blinde wielrijder Een ouderling doodgereden Be heer Franequi aan de beterhand PROQUMA Voor de Nieren ©si de Blaas Zondag namiddag, rond 2 ure, kwa- •men twee personen per moto langs den 'Geeraardsbergschen steenweg te Erem- bodegem (Terjoden) gereden, in de richting van het Houten Hand. Op ze- bar oogenblik beging de persoon die achter den 'geleider 'plaats genomen had de onvoorzichtigheid van zich recht te zetten, waardoor hij door het schokken van zijne zitplaats geschokt werd en op de straal§teenen werd ge- 'slingerd. Juist op het zelfde oogenblik kwam een auto achter hem gebold uit de richting van den Ninoofschen steen weg. Den voerder kon niet tijdig stop pen en bolde over de twee bee- nen van den persoon dfe erg gekwetst opgenomen werd. Hij had het rechter been gebroken en bekwam verscheide ne innerlijke verwondingen. Hij werd in den auto gelegd en vervoerd naar 'Aalst. Den motogcleider kwam door het vallen van den tweeden persoon in den gracht terecht doch werd n'e^ ge kwetst. De moto werd licht beschadigd. Zondagnacht is een brand uitgebro ken in de fabriek Hét Lammeken te Dendermonde. Een gedeelte der fa briek, namelijk de droogcrij is totaal uitgebrand. De pompiers van Dendermonde wa ren spoedig ter plaats doch konden en kel de omliggende gebouwen vrijwaren. Er is cene onberekenbare schade, en 1 al van werklieden zijn daar door een zekeren tijd werkeloos. Maandag rond ure namiddag, i de autobus Noord-Zuid te Brussel, wil lende een motorvrachtwagen ont.wij ken aangebotst tegen een sloeprijtuig van de Buurtspoorwegea. De schok was zoo geweldig dat de autobus op liet gaanpad tegen een ge vel geslingerd werd. Een tiental gewonden werden naar het gasthuis van Brussel overgebracht, waar zij na verzorging huiswaarts konden keeren. De stoffelijke schade is ook groot. De stoelvléchter Ch: Van Gopthem is aan de barreer van den Posthoorn te llammc, bijna liet slachtoffer gewor den vein zijn onvoorzichtigheid. Hij wilde r.iet. 'zijn kruiwagen met stoelen geladen.nog over het spoor rijden niet tegenstaande de versperringspalen reeds waren neergelaten voor den trein van 9.30 ure. Toen; hij op het spoor was, kwam de trein afgesto-ömd. De man kon gelukkig)ijk nog wegsprin gen; zijn kruiwagen en de stoelen wer den erg gehavend. WV Georges Deraedt, handelaar, wonen- do te Erwelegem kwam per motorfiets over het Vrijheidsplein te Ronse ge treden toen hij in de flank aangereden werd door de huurauto, toebehoorende aan Aïbin Vancoppènolle, uit Ronse. De motorrijder werd met geweld op zijde geslingerd, en verdween onder de auto. Toon men den motorrijder van on der de auto haalde, gaf hij den geest. Het ongelukkig slachtoffer is ge huwd en vader van familie. Zijn eclit- jgenoote is met alle mogelijke omzich tigheid verwittigd geworden. Het par ket van Audenaardc wordt verwacht. door August SN IEDERS. 27ste Vervolg, Misschien weinig, misschiüTT veel. •Doch ik eerbiedig uw geheim. En wat is dat daar, moeder Aacht? -t Wat belang hebt gij er bij? Zeer veel ik. kan misschien ooit gedwongen zijn in den winkel van moe der Aacht te komen. Het zijn gedroogde wolvendar- men. Nog al -- Uitmuntend medicament voor graveel en koliek, viel de oude spoedig in. Opperbest. En verder? En de jon geling wees beurtelings met den vinger op eencn der potten, welke in do open kas, als een vendel voetknechten, in slagorde geschaard stonden. Wolvenvet voor de zenuwen. Altijd voor de vrouwen Verder? Gemalen wolvenbeen voor inwen dige kneuzingen en wonden. Hoe zijn die geheimen u toch bekend geworden, Aacht Van ouder tot ouder. Verder Wolventanden. Om misschien diegenen te ver vangen welke door den ouderdom het gelid verlaten, vroeg Cuyl opgeruimd. Kamerzitting van Dinsdag 6 Juli 1926 M. HUBIN ondervraagt den heer mi nister van landsverdediging over dc aangekondigde afschaffing der pupil lenscholen te Marneffe en te Sint- Truiden. M.Hubiri vindt dat die afschaffing geene besparing is. Inderdaad de leer lingen',van Marneffe en van St. Truiden zullen moeten overgeplaatst worden naar andere gestichten en daar zullen meerdere kosten worden veroorzaakt die zullen opwegen tegen de thans voor genomen besparingen. M. BLAVIER, katholiek, betreurt de afschaffing van twee primaire klassen de pupillenschool te St. Truiden. De leerlingen naar Bouillon, een Waalsch midden, overgeplaatst zullen er hunne moedertaal ontwennen. M. de BROQUEVILLE, minister van landsverdediging, verdedigt zijn be sluit, en doet opmerken dat, telkens wanneer men met besparingen voor den dag komt, een of ander Kamerlid daartegen iets weet in te brengen. De minister is van oordeel dat de voorgenomen afschaffingen ernstige besparingen zullen bijbrengen. Er waren overigens te veel leeraren en te weinig leerlingen voor bedoelde klassen. Men moet de persoonlijke en plaat selijke kwesties ten onder geven voor het algemeen belang. AT. PIERQO, liberaal, protesteert ook tegen de afschaffing. De beer de BROQUEVILLE, minister van landsverdediging. De Roeren Hubin en Blavier hebben met klem Marneffe, en Sint-Truiden verdedigd, maar redelijkerwijze kan men ben niet volgen. Daar zijn geschiedkundige rechten. De heer Blavier stelde dus voor alles te St. Truiden te eentralizeeren. Dit voorstel kan niet verwezenlijkt worden. Hef ware onmogelijk dé vier pupillen scholen onder te brengen in de enkele inrichting te Sint-Truiden. Anderzijds zullen, én'der handelsop zicht. de inrichtingen welke wij af schaffen meer opbrengen dan die welke oude kazernen werden genoemd. Zulks wil niet zeggen dat dé inrichtingen té Aalst en te Bouillon niet al de noodige waarborgen opleveren in opzicht van de gezondheid en de veiligheid der pu pillen. Die beide inrichtingen wérden onder de béste voorwaarden heringe richt; onlangs gedane onderzoeken, heb ben bewezen dat zij alle noodige waar borgen opleveren voor de gezondheid der pupillen. Proef eens de lekkere BOTERSPE' CV LOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijnJ Toen Dinsdag de kinderen Margare- ta en Gabriella De Vogel, onderschei denlijk G en 7 jaar oud, in de nabijheid der ouderlijke woon in de Heideslraat te Sint-Niklaas speelden en vermaak vonden in het overstroomde water, hadden deze het gevaar niet be merkt van de nabijzinde diepe beek toen zij eensklaps er in verdwenen en met den vloed van het water meege sleept werden. Dank zij de hulp hunner ouders zijn ze van een gewissen dood ontsnapt, en kwamen zij er van af met een koud bad. Uit New-York werd 5en dezer geka- beld dat Mgr Heylèn, bisschop van Na men, vergezeld van zijn secretaris, den Hoogeerw. Heer Tharcisius, Mgr Erase en Mgr Lamy, aan boord is gegaan van het stoomschip «Zeeland?, der Red Star Line, dat tegen 12 Juli te Antwerpen wordt verwacht. Maandag napiiddag waren werklie den bezig met glas te lossen op den Zwijnaardsche ^steenweg, te Gent. Toen zij meV, èene ruit van 3.50 m. lengte de straat overstaken, kwam de genaamde Leon Wille, 51 jaar, wonen de Kortrijksche steenweg afgereden en kwam midden de ruit terecht. Door de glasscherven werd hij nog al ernstig gewond aan de linkerhand. Dokter De Wannemacker heeft hem verzorgd. Om hef, uitkomen der kindertan- den bevorderlijk Ie zijn. Ha ha Nu, dat is iets wat mij niet meer aangaat. Wat verder? Wondcrd ranken. Altijd gemaakt van... Van wolvenblocd. Maar hebt gij dan in den wolf den steen der wijzen gevonden, Aacht? Brengt liet dier, dat wondt en doodt in zijn leven, genezing voort na zijnen dood? Doet het dier zonder vriend schap en liefde, nadien beiden ontstaan in de harten der eerst liefdelo'ozc men- schen Ik wed moeder Aacht, dat uw kleinhandel u reeds menig goudstuk heeft opgebiraeht, en dat, voegde Cuyl er op plagenden toon bij, er hier of daar op het erf, wel een goudmijntje zou te vinden zijn. Dc oude deinsde achteruit, als had- do haar eene slang gestoken; haar oog fonkelde van gramschap en van dat oogenblik, liet zij eene achterdocht blijken, welke alle gemeenschap af sneed. Cuyl bad eene al le gevoelige snaar aangeraakt, en de oude dacht niet an ders of dé vreemdeling had het blin kende geldstuk slechts gegeven, om achter het geheim te komen waar zij het overige van haren schat verborgen hield. Zelfs Hannibal vond geen haar ver trouwen meer bij de schraapzuchtige Aacht. Nu stond de edelman aan het venster. Tn de Lakenstraat te Brussel, werd de 70-jarige J. Holol'f, wonende Gustaaf Fusstrëat le Schaarbeek, bij het oversteken der straat, omvergere den door een lichte vrachtauto, toebe hoorende aan een slachter der Nijver - heidskaai. De arme ouderling werd onder het voertuig gerukt en bekwam afzichtelij ke wonden aan het hoofd en over gansch het lichaam. Men voerde hem in allerijl naar het Sint Jansgasthuis, groote prijs vermindering. Brussel, 6 'Juli. (Belga.) Volgend bulletijn, door Dr Domoor cn Dr Vandervelde getee- kend, werd vandaag uitgegeven De heer Franequi lijdt aan over spanning en koortsachtige maagstoor nissen. De koorts is verdwenen. De algemeene toestand is zeer be vredigend. 't Herstel is ingetreden. BURGERSBANK VAN AELST Interesten vergoqd van af 1 Januari 1926 Op zicht 4,00 15 dagen voorbericht 5,50 °fo 1 en 3 maand voorbericht 6,00 b maand en 1 jaar vast termijn 6,50 2, 3 en 5 jaar vetét termijn 6 netto. IJ al f maan del i j lesóh e rekeningen ver vallende on 5 enJ20 ieder maand: 5,75 SPAARKAS 5; ZUIVER. 1621 BBiSDórêi gekt. D. Hoogwaardigheid heeft be noemd Onderpastoor te Loocbristy, den E. H. Rodts. id. te 'Bélzeele-Evergcm, te Cruyshautem den 'E: II. Houtappel, id. le'Sottegcm. Te Sottcgem, den E. H. Dc Meyer, id. ie Cruy^haut.emr v'V*-' AETcieiute Firms CaSSetoaist Frères Sociéié Anpuyipe a Alost. Assemblee générale ordinaire du ven- dredi 16 j uil let 1926. MM. les actionnaires sont priés d'assis- ter'a Fassembïéesysdite, qui se tiendra le vendredi 16 juillet 1926, au siège social. Ordf.é du jour 1) Rapport du conseil d'adniinistration et des commissaires.; 2) Approbating du bilan et compie de profits en pertes. de Pexercice 1925/26 3) Décharge a dormer aux administra teurs et commissaires 4) Nominations tetatutaires 5) Divers. Pour le dépot des litres, les actionnai- res devront se conformer aux statu Is. Les litres devront être déposés au siège social a Alost. 1375 Buiten, op het besneeuwde erf, zag hij Hannibal en Belé," de arme zinnelooze. Bela had een krans van dorre in- mortellen om de zwarte haarlokken ge hecht, en zat-, 'nu eens gillend van blijdschap, danf eens statig als eene edeïvrouw op eensneeuwhoop. Hanni bal was de onderdanige dienaar der zinnelooze; hijvloog op hare wenken., hij boog zich op. bet minste teeken met den vinger; hij liét- zich gewillig dooi de schaterende Éela bij den. neus grij pen en rondleiden, want van tijd tot tijd stond zij op, danste nu eens uit zinnig over de sneeuw, of wandelde deftig, zoo als zij zonder twijfel weleer de adellijke vrouwen van het kasteel had zien doen. Hannibal had medelijden met de on gelukkige Bela, en in zijn liart beloof de hij reeds, aïsj'.een trouwe ridder, 'dat al-me meisje le beschermen en vriend schap toe te drdgen. Men kiest tuschen die personen welke ons omringen, toch altijd iemand uit, aan wien men zich meer dan aan elk ander verbindt, zon der dat ware liet leven eentonig én somber. Nog slechts 'één wezen had Hannibal waarachtig lief gehad zijne moeder. Na haar overlijden had geene vrouw hem meei gestreeld en troostend aan liet hart. gedrukt. Hij was ook zoo leelijk, die Hannibal! En echter, God gaf hem ook een hart en legde daarin wellicht meer dan in het liart van een Adonis, gouden kiemen van verkleefd heid. maar hij bezweek er onmiddellijk" n# zijne aankomst. De chauffeur die het ongeluk ver oorzaakte bekommerde zich niet om!' zijn slachtoffer, maar muisde er irï' volle vaart uit. Hij kon echter gegrepen1' worden door den tramontvanger Be- meerscliman, wonende te Koekelberg, die den vluchteling achterna zette iit een auto, welk juist voorbij reed. De onvoorzichtige autovoerder, ze kere Snoers, werd naar het policiebu- reel gebracht en opgesloten ter be schikking van het Parket, dat dadelijk werd verwittigd. De autokamion werd in beslag genomen. i Die kreet 5s geworpen door verschillende iluizende personen die aan de ver schrikkelijke marteling der heupjicht lijden en zeer wéinigen riogtans zoeken de reden der pijn en of do remedie dio ze gebrui ken goed is. 'De heupjicht is zoo'n verschrikkelijke pijn dat het u 'niet mogelijk is het langer volte houden. Gij moet er u van ontdoen, 't hei zelfde op welke manier, maar Gij wilfi eesie proef dat de remedie die gij gebruikt goed is. Er bestaan vele remedies bekwaam u eene voor bijgaande verzachting to geven, maar do De Witt Pillen doen veel meer dan dit. Zij berei ken de oorzaak der pijn. Zij stellen uwe nie ren in staat het piszuur, dat de groote zenuw der heup prikkelt te doen verdwijnen en verjaagt alzoo gansch de pijn. Dit is de reden voor dewelke gij de De Witt Pillen zult kie zen indien gij den staat bereikt hebt dat do pijn u dwingt te schreeuwen Ik snoet mij van mijne heupjicht ontdoen In do De Witt Pillen zult gij eene volriiaakte remedie voor uwe ziekte vinden. Zij zal u eene snelle verlichting verschaffen en zal ti tegen de toekomende aanvallen bevrijden. Leest hetgeen M, Biméon Deecainps, 5, ave nue Adelson Castiaux, te Quarognon, zegfc aangaande de I)e Witfc Pillen en probeert het dan ernstig ïk leed zoodanig aan heap- jicht dat Ik bijna gebrekkig was. Een apotheker, gezien hebbende dat Ik zooveel leed, raadde mij aan de Dc Witt Puien te probeerest. Ik had te vergeefs zooveel remedies geprobeerd dat Ik niet veel vertrouwen had, maar de eerste dosis overtuigde mij dat Ik eindelijk d£ remedie gevonden had. Alvorens het eerste Heschje gansch gebruikt te hebben, was de pijn gansch verdwenen en heden gevoel Ik mij weder een jonge man, want de De Witt Pillen hebben ook mijne sterkte hernieuwt. Verzachting in «enige uren. Wanneer men de De Witt Pillen genomen heeft, doen zich de goedo uitslagen niet wachten. Eeuige uren na de eerste dosis genomen, wordt de pijn verdragelijkev. Do stekingen houden op, de prikkeling verzacht en de pijn verdwijnt in eenige dagen.- Eenige uren na de De Witt Pillen genomen te hebben, bewijst een kleursel der watering, dat zij hun goed werk begonnen hebben. Gij zult door u zeiven kunnen zien, dat de, in de De Witt Pillen bevatte bestanddeelen, dewelke zuiveren, genezen en versterken, door uwe nieren en uwe blaas gegaan zijn. Geen ander geneesmiddel verschaft zoo een bewijs als dit, en als gij de De Witt Pillen zult geprobeerd hebben, zult ge maar spijt hebben van ze niet eerder gekend te hebben. Neeint ze voor brandende pijnenGraveel, St'een, pijnlijke Gewrichten, Stijfheid, Rhenmatiék, Rugpijnen, LumbagoHeupjicht, Flerecijn. Geeft ze aan de kinderen die hun bed nat maken, evenals aan de oude personen lijdende aan wanorde in het wateren, en in dat geval, zullen zij eene snelle verzachting geven. Laat de De Witt Pij len uw pijn verjagen en uwe gezondheid herstellen. Gedurende méér dan 40 jaar met bijval gebruikt in al de vverelddeelen. glas wate het oogeit- gij zult gezond Om da houpjicht te verlag-:>n De De Witt Pillen zijn te koop in al de goede apotheken, aan den prijs van fr. 6.5C- de kleine flesch en 10 frank de groote flesck die 2 1/2 maal de kleine bevat. E. C. De Witt C° Ltd., 22, rue de la Glaeière, Bruxelles. De DE WITT PILLEN zijn te koop in al de goede apotheken, aan den prijs van fr. 6,50 da kleine flesch en 14 fr. de groote flesch die 2 J/2 maal dö kleine bevat. E. G. De Witt G° Ltd.., 22, ruo do la Glaeière, Bruxelles Bann' ml wist dat hij geen Adonis was; in zijne meestal buitende scherts 'scheen hij er zelfs een wreed vermaak in te scheppen, niet zijné mismaakte vormen den spot te drijven; doch- als Bela hem vleiend bij de hand nam, of zachtjes over het voorhoofd streelde en vriendschappelijk toeknikte dan wenschte hij schoon te zijn. Hij vrees de dat de zinnelooze, in een helder oogenblik, de wanstaltige vormen zier! en lvenl, met een spottend gelach, van zich afstopten zou. Dé mensch is. altijd eigenbaatzuchtig dat bij wenschte Bela altijd zinneloos en Hannibal dreef dit gevoel zoo ver, en altijd in dezelfde gemoedsstemming te zien, waarin zij zich nu bevond. Zij ook, de arme zinnelooze, scheen ver heugd t'e zijn iemand te hebben ont moet, die zic-h' met haar. bezig hield. Bout, haar vader, was zelden te huis; Aacht was koud en barrsch jegens baar kleinkind: de vreemden die op het erf kwamen, vertoefden er niet langer dan zij gedwongen waren, en Bela had dus alleen een der groote honden tot speelmakker. Te midden eener vroolijke luim bleef Bela eensklaps stil staan én zag Hannibal strak aan. Er zweefde een onbeschrijfelijk sarcastische lach over haai' bleek gelaat. Hoe heet gij? vroeg zij, altijd met dien vreesélijken lach op de lip pen, die de onrust in de ziel van den stalknaap deed dalen, Hannibal? en als peinsde zi£ streek zij met den wijsvinger over het voorhoofd. Eensklaps klonk er een lach over: Beia's lippen. Wat zijt gij leel ijk! riep de zin nelooze op een zoo spottenden toon, dat Hannibal er bleek van werd cn de tranen hem in de oogen schoten. Do. begoocheling, welke hij zich e.en. oogenblik te voren gemaakt iiad, ver dween geheel. Doch het was alsof Bela ghvocldé welk girievehd leed zij haren nieuwen, vriend aandeed. y En toch, zeide zij op een toove- rend zoeten toon, toch zijt gij mijn* beste vriend! -i Zij streelde den ruigen kop van den) knaap, en gewis, eene moeder kon zooi liefdevol met haar kind niet omgaan als de zinnelooze met Hannibal. Be minnen, in welke omstandigheid vanl het leven het ook wezen moge, maar? vooral als het ongeluk ons treft, be minnen is de vrouw eigen; zelfs als dé zinnen in haren regelmatigen loop ge- scliókt zijn en dé versehrikkelijksté verwarring doen ontstaan, dan nog; komt somtijds dat reine gevoel boven Zou hét dan waar zijn, mompelde- Cuyl, terwijl hij zijn hoofd peinzend1 ondersteunde, zou het 'dan waar zijn! dat de volslagen eenzaamheid den' mensch niet eigen ia?, ('t Vervolgt.})

De Volksstem | 1926 | | pagina 2