'I A De laatste lotgevallen van Robert en Eertraad KLEINE GAZET N1 Eli W ST U DINGEN In de Nationale Mij uk om missie In de Nat. Maatsch. der Belgische Spoorwegen Fonck geeft het niet op Weekoverzicht der Beurs van Brussel Korte Builenlandsche Berichten. Bij M. Francqui. Donderdag mnr- gciul heef», M. Francqui oen lang onder- ivoud gevoerd met M. Frauek, gewezen minister Van kolonies en 'volksvertcgen- woordiger van Antwerpen. De Spoorwegtarieven. Men bere kent dat de nieuwe opslag der spoor wegtarieven eene meerdere ontvangst zal opleveren van 400 miljoen frank on geveer, T zij 320 «Miljoen voor het koop- warenvei voer en 80 miljoen voor het reizigersverkeer. Doch, de opslag "van 25 p.e. voor het reizigersverkeer moet eerst, nog door den ministerraad onder zocht worden. De Balgen in Frankrijk. Op 1 .Ja nuari 1026 bedroeg het aantal vreem delingen in Frankrijk 1.132.696, w. o. .64.5.97 Duilschers, 84.116 Engelschen, 49.414 Noord- en 11.394 Zuid-Amerika nen, 14.727 Nederlanders, 30.798 Lu xemburgers., 13.577 Italianen, 310.265 Polen, 9J.461 Russen, 146.273 Zwitsers, enz. 11e» aantal Belgen bedroeg 460.352 De Belgische steenkooSnijverheie!. De Belgische sLecnkOolproduetie he-' droeg gedurende de maand Augustus 2.1 17.540 ton tegen 2.132.340 Ion in maand Juli. Do i-okesproductic, uie in Juli 453.300 ton bedroeg, steeg in Au gustus tot 455.960 ton. Kr werden ech ter slechts 186.150 ton briketten ge perst tegen 205.110 ton de vorige maand. De paketbocten Ooslende-Dover. De ontvangsten der pakclbootèn Oós- tende-Dovcr, gedurende de maand Au gustus bedroegen 6.500.000 fr. tegen 3.000.000 in 1925. Er dient nochtans rekening gehouden mot het feit dat de tarieven met 20 p.e. werden vermeer derd. Oostendsche haringvisschers. De haring wordt nu in overvloed door vele schepen aangevoerd; hij wordt ver kocht aan 1.300 tot 1.600 frank de tien maanden. Een prijs die nog altijd boven don normalen is. Het Indexcijfer op 15 September. liet indexcijfer voor 15 September, dat morgen officieel zal worden bekend ge maakt. zal maar met 4 of 5 punten ge stegen zijn. Hot zou dus voor hel. Leele rijk neerkomen op 685 of 686. Het. Delgingsfonds. Hot College van Burgemeester en Schepenen van Oostende heeft het Fonds tot. Delging der Staatsschuld medegedeeld, dat in zitting van 18 September, besloten werd eene som van 50.000 frank, te storten ten voordeele van dit Fonds, al?:vrijwil lige bijdrage der stad Oostende! MOORD EN MOORDPOGING TE BRUSSEL. Een ingenieur M. D..., 60 jaar oud, die bericht had gekregen van zijne ver loofde, de ÖOjarige Jufvr.. N\, dat zij de betrekkingen afbrak, bood zich aan ten huircn huize, om te pogen, haar van ge dacht te doen veranderen. Hij werd ontvangen door hare 78jari ge moeder, de weduwe N..., en eischic in den loop van liet gesprek eene som geld. Er volgde eene weigering. Daarop haalde de ingenieur een revolver te voorschijn cn schoot de oude vrouw dood. Een tweede schot trof Mej. N. in het heen. Deze moest naar het gasthuis ge bracht worden. De moordenaar is gevlucht. ONGELUK VERMEDEN TE HEURNE Aan de bewaakte Harre el van den ijzerweg op de wijk Heuvel, is hier een groot ongeluk vermeden. I - ma< ir.nu t den trein welke hier om 2 ure, op gemelde wijk voorbijkomt voor Gent, bemerkte, een landbouwer met eene drievvielkar, bespannen met 2 paarden, welke juist de barreel overstak deze was niet gesloten. Het gevaar bemerkende, sloot hij de remmen en het gelukte hem op enkele meters van het voertuig den trein tot stilstaan te brengen en aldus een erg ongeluk te vermijden. GEHEIMZINNIGE MISDAAD TE BGtS-D'HAINE Een man doodgeschoten. De bewoners der wijk van de. werk huizen Gilson, te Bois-d'Haine, hoorden Dinsdag avond vier revolverschoten knallen, gevolgd door twee smartkreten. Zij gingen zien en vonden op de haan, nabij de herberg Guerlus, een man in een bloedplas uitgestrekt. Er werd vast gesteld dat het slachtoffer opgehouden had Ie leven. De burgemeester van Bois-d'Haine werd verwittigd en waarschuwde de gendarmerie van Manage, die voor on derzoek ter plaats kwam. Ook het Par ket van Bergen werd van do geheimzin nige zaak op de hoogte gesteld. Het slachtoffer is een genaamde Au- pust Steenkiste, 40 jaar oud. afkomstig jvan Aerlryeke (W. VI.), gehuwd, doch I gescheiden van zijn vrouw Marthe Thinly, bijgenaamd Masuy. De moorde naar is niet gekend, hoewel men hem heeft zien wegvluchten. De Nationale Mijneümmissie verga derde 'Donderdagnamiddag. Na een lange" bespreking over de looneonven- tie en over de beide yooirstell.cn van de werkgevers, en de Gliristene arbeiders, het een vraagt een nieuwe loom onven- iic op té bouwen op één gecombineerd indexcijfer; 50 t.h. van hot indexcijfer en 50 t.h. van de koten prijzen; bet an dere 80 t.h. van liet-index en 20 t. h. van de kolonprijzen, kon met tot geen uitslag komen. Binnen 14 dagen zal men opnieuw vergaderen. Een scheids- en verzoeningsraad zal gevormd worden naar aanleiding van het'jongste kon. besluit over deze kwestie. Brcodkorenmengsel. Bij Ministe rieel besluit van 8 September 1.1. Werd do samenstelling van het te "malen tvroodkoi-i-nmëngscl o. a. verplichtend gesteld als volgt van 26 September. 1926 af: mlani.sohc of vreemde rogge, 15 t.h.: inlandsche tarwe, 20 t.h. mini mum; vreemde tarwe 65 t.h. maximum. Het Staatsblad van lieden, 24 Septem ber kondigt een niéuw Ministerieel be sluit af, waarbij, de moeilijkheden van sommige molenaars om inlandsche tar we aan te koopen in aanmerking ne mend, deze bepaling tot nader bericht, gcsi horst. wordt. Belgische ijzer- en staalnijverheid- Op 31 Augustus waren er in Belgic 55 hoogovens in bedrijf. De ijzer- cn «taalproductie gedurende de maand Au gustus vertoont, eene merkelijke slij- IP»g. BEWOGEN VOETBALMATCH TE THORHCUT. Er had hier langs de steenweg naar Risquous-Tout. een voetbalmatch plaats tusschen een club van Thórlvout en de A.A.M. van Moeskroen. M. Coene. uit Oostende, trad op als scheidsrechter. Herhaalde malen gaf hel talrijk publiek dat hei plein vulde, lucht aan zijne on tevredenheid wegens het oordeel van den scheidsrechter. Op zeker oogen'olik dat hij een penalty aan Moeskroen toekende tégen de club van Thorhout, gaven do leden dezer maatschappij lucht aan hunne verbittering. Het ein de van het spel werd uitgefloten, pu bliek en matchspelers uit Thorout vie len M. Coonc aan en sloegen hem hard handig. Dr Quiéyrin en de voelbalspe- lërs A. A. M., ve.rlcsteh li-et slachtoffer dat eene aanklacht heeft, ingediend. Staatsambtenaars of private ambtenaars. Een zonderling voorval heeft' voor de regeering deze vraag Ier oplossing opgeworpen. Nu de oorwegen opge houden hebben - Staatsdiensten te zijn, moeten de ambtenaars en de bedien den nog beschouwd worden als Staats- agenlen Een bediende der GuiUcminsslalie te Luik was opgeroepen- om als getuige op ie treden in een proces. Na zijne getuigenis afgelegd te hebben, eiselite hij ter greffie van de rechtbank de ge wone vergoeding der getuigen. Men deed hem opmerken dht hij Staatsamb tenaar was en dus geen recht had op de vergoeding, waaróp; tip bediende ant woordde Y'erschoohing, de Staats-, spoorwegen bestaan niet meer en ik ben nu bediende van de Nationale Maatschappij rler 'Belgische spoor? wegen. Sk heb dus wel' récht op de ge- tiiigenvergoeding. fj Na beraadslaging en, aarzeling werd de vergoeding toch- betaald, doch het géval wérd aan de regeering onder worpen. dje nu eene beslissing zal moe ten nemen. Uit New-York worllf bericht dat. de konstrukleur van het vliegtuig New- York-Paris het inzicht heeft een nieuw vliegtoestel te bouwen, voor eene nieuwe poging om den Atlantiscben Oceaan over te vliegen.' Fonck zal vertrëkjifin van zoohaast het toestel gereed is. door AUCTOR. 18de Vervolg. [Wanneer er spraak was te vluchten ,en zijne geliefde mee te lokken, had hij dra zijn plan gevormd, en den. nacht, da! hij met Bertrand en Nora h-et hotel «Ier klewangs verliet, had de koetsier bevel ontvangen, vierklauwens naar Burning hem te rijden. Tegen den motrgen kwamen zij op het kasteel aan en legden den'uit den slaap opgesehrikten huisbewaarder een brief voor, dié, zoogezegd, door den eigenaar van hef'slot geschreven was, en waarin den ouden dienaar opgedragen w erd al les, lor beschikking van de Slewangs, te stelten. Deze koesterde niet den minste'n arg waan en voldeed aan het hevel zijns 1)0 De reizigers hel rokken het kasteel, legden zich tor ruste, doch waren reeds vroeg- te heen. Robert en Bertrand bevonden zich in de groole eetkamer en hadden jiiis.1. hun ontbijt genomen: een paar boterham men m een ei, want meer Had de huis bewaarder? hun niet kunnen voortzetten We moeten onmiddellijk voort,* zei •Bertrand, want hier zal Deraef ons vin den, eer er een dag ve.rloopcn j?. Dezen middag, beste. Heden mor gen heb ik hier veel werk af te doen. Werk Ja, een ernstig werk. Ik treed in het huwelijk Gij Ja, en voor kerk en wel, daar No- ra zulks verlangt. Dal is onzin. Onze gedachten over het huwelijk zijii verdeeld. Het is onzin, meen ik, het nu te iwillen doen. Nora eiseht hel. -Dat meisje zal ons in het gevang brengen. -- Wilt ge alleen de reis voortzetten, broeder Wat zegt ge Als mijne geliefden tol last ver strekt. als ge denkt dal ge er uwe vrij heid hij zult inschieten, ga dan gerust mei Jan weg. Dal heb ik aan u niet verdiend, broeder. Ik blijf waar gij zijt en ga waar gij gaat. Robert opende «Je armen en drukte Bertrand aan zijne horst. Vergeef me, broeder, dat ik zooiets zeggen durfde... Binnen een paar uren zal mijn huwelijk voltrokken zijn en kunnen wij verder. Hoe gaat ge dat aan boord leg gen Ik heh Jan en het rijtuig naar het. dorp gezonden en hem gelast voor een huwelijk in extremis.» burgemeester en pastoor naar hier le zenden. Ze zullen weigeren hel huwelijk te sluiten. We zullen hen dwingen. -Zou 'n huweli jk is niet geldig. Het komt er op aan Nora tevreden te stellen. Ts het niet regelmatig,, «tan sluiten we er later, in Engeland of in Amerika een beter. Handel spoedig. -Wees gerust... Het heeft ine veel Medegedeeld door de BANQUE D'ALOSTj N. V. aangesloten bij do Banque de Bruxelles. Kapitaal en reserven 294.440.000 frs. De Beurs bleef deze weck heel goed gestemd en de verhandelingen namen nog groolerc uitbreiding. Meest al de rubrieken werden bewerkt doch de metaalnijverheid en dc kolonia len in T hijzonder waren het voorwerp van vele verhandelingen, ook Rubber- waarden wierden gezocht en sloten de week op de hoogste koersen. Vprschillige kapitaalverhoogingen zijn aan 't bird er van «ten dag... Dat dc bezitters van titels niet nalaten aan on ze winketten do noodige inlichtingen te vragen dewelke hen volkomen kosteloos en met de meeste bereidwilligheid zullen gegeven worden. Geheimhouding verzekerd. BANQUE D'ALGST, Naamlooze Vennootschap. (Reuter). Dc Mexikaansche Ka mer heeft een petitie verworpen van liet katholiek episcopaat van Mexico, waarin gevraagd werd de godsdienstige bepaling der Grondwet te willen wijzigen. (Reuter). De Daily Telegraph zegt dat het thans als zeker mag aanzien worden dat binnen kort een onderhoud zal plaats hebben in Italië tusschensir Austen Chamberlain en M Mussolini Een telegram uit Batavia meldtDe rontgenoloGg Dr. H. F. Lumèntut uit Batavia heeft op het Natuurwetenschap pelijk kongres medegedeeld dat hij het kankervraagstuk opgelost heeft. Dit bericht dient met voorbehoud ont haald. Berlijn 23Sept. Uit Rijnland meldt men, dat dezer dagen een aantal eenheden van de Fransche bezettingstroepen zijn vertrokken. Het gaat om de vermindering van de troepensterkte in Rijnland, waar over sprake is geweest tusschen den h. Briand en den Duitschen ambassadeur te Parijs, vóór de besprekingen te Genève. Warschau, 23 Sept. Aan het station Sienkiewiczowka in Wolhinië is een trein voor het station, waar hij moest stoppen op een dood spoor geloopen cn ontspoord. Er zijn drie dooden en veel zwaar gewonden- De oorzaak schijnt te zijn, dat de machinist een aanval van duizeligheid had waardoor hij eenigen tijd niet kon opletten. Te Avesnes (Frankrijk) werd de 5-jarige Autoine Giacalone verrast dopr de auto van baron Empairi, uit Brussel. De kleine verdween onder het voertuig, werd ijselijk verminkt cn gaf weldra den geest. —Op het congres van natuurkundige op zoekingen te Dussëldorf werd een nieuw geneesmiddel tégen malaria aangeboden dat een veel krachtiger werking heeft dan de quinine en de schadelijke uitwerkingen van dit geneesmiddel niet bezit. Volgens een bericht uit Parijs botste nabij Herici, tusschen Monfereau en Mc- lun, een trein van Lyon komende, tegen een anderen trein die ook van Lyon kwam, cn voor Parijs bestemd was. Er zijn twee dooden en 18 gekwetsten, waaronder 2 zeer erg. In Duitschland word een nieuw reu- zenluchtschip gebouwd, de L. Z. 127 dat 250 meters lang zal zijn en een omvang hebben van 105.000 kubieke meters, 'sa den Herfst van 1927 zullen er dc eerste vluchten mee gedaan worden tusschen de Spaansc'he kunst en de Canaries- eilanden. - Te Fut da zijn tot nu toe 48 gevallen van para-typhus waargenomen, doch zonder doodelijken afloop. Te Hannover was het getal typhuslijders Woensdag geklommen tot 1729, Het aantal dooden bedraagt. 93. De Koning van Rumenië hée.t V/oensdag in liet koninklijk paleis van Bucarest eene heel kundige bewerking on dergaan. Volgens liet geneeskundig bul letin dat afgekondigd werd, zou de toestand van den vorsielijken lijder vol doende zijn. Nadat zich gedurende drie dagen aardschokken hadden voorgedaan, heeft volgens een bericht uit Bogota een hevige uitbarsting plaats gehad van den Galcri.i- vulkaan in Columbia. STAD AALST. moeite aekost Nora te overhalen, op die wijze mijn vrouw, te worden, doch, daar ik haar zegde dat wellicht nog veel tijd zou verloopen vooraleer ik weer als een Slewang, zonder vervolging Ie moeten vreezen, zou mogen optreden, heeft zij er eindelijk in toegestemd. Èn 'hoe gaat ge dat nu aan boord leggen Ik kruip dadelijksin mijn bed, zet een gelaat op, alsof de dood mij reeds hij dé boenen hééft. Gij ontvangt de overheidspersonen en maakt hun diets dat ik geen halven dag meer te le ven heb. Hier is eene verklaring van een dokter uit rle stad. die straks terug komt... Lees maar eens \yat.er op slaat. Verschuiving van den hartader, die ie der oogenblik den dood voor gevolg kan hebben. Flink nagemaakt...- Wat. is dat, eene verschuiving van tien harlader Ik geloof dat het niet beslaat, maar des te gemakkelijker zullen burgemees ter en pastoor er in hijion. In uw hartader Neen, in het verdichtsel, dat ik op- disch. En als ze weigeren, te voldoen aan ons verzoek Dan dient gij heil te dwingen. Dwingen r Dan spring ik «in extremis uit; mijn bed en we zullen te zamen, met een paar revolvers, de overheden wel tot be tere gevoelens kunnen brengen. En No- ra moet mei dat gewei,d maar vrede heb ben leder treedt in het huwelijk vol gens de omstandigheden.,. Hoor ik daar het rijtuig niet Daar zulten de overhe llen zijn..: Ik ijl naar hoven.., Schik al les op zijn beste Bertrand 't Zal gebeuren Jan de koetsier was er gemakkelijk in geslaagd pastoor en burgemeester ii zijn rijtuig te krijgen, hun mededeelen de, dat er een huwelijk in exlrëmis op liet kasteel te sluiten was, en"vooral als hij er bijvoegde «lat de doodzieke kasteelheer de liefdadige werken dw ge- IVIUZIEKSCHOOL- Schooljaar 1926—1927. BERICHT. De leergangen worden hernomen den Maandag 4 October 1926, om 5 uur De inschrijvingen zullen plaats grijpen den Maandag 27 September voor de Óurf- Leerlingen en den Woensdag 29 Septem ber voor de nieuwe, telkens van 5 tot 7 uur, in het Lokaal der School. Slechts in bijzondere gevallen zullen na dien datum nog inschrijvingen gedaan worden, doch enkel tot 15 October. Dit is insgelijks toepasselijk aan de Oud- leerlingen welke zich onmiddellijk moeten laten inschrijven. Om te kunnen worden ingeschreven moet men NEGEN9) jaar oud zijn, kun nen lezen, schrijven en cijferen, en den trouwboek der ouders medebrengen. Er zullen slechts zouveel leerlingen aanvaard.worden als er plaatsen beschik baar zijn. De oude hebben den voorrang. De inschrijving geschiedt bij alphabe- tische orde van den familienaam om het wachten te vermijden. Een Schoolgeld wordt geheven van 6 fr. in de klas van Notenleer 30 fr. in de klas van Piano; 12 fr. in de andere klassen 40 fr. (met recht tot bijwonen van al de leergangen) voor de leerlingen de stad niet bewonende. N. B. Het bijwonen der klassen van Notenleer is verplichtend voor al de leer lingen. Namens de besturende Commissie: De Secretaris, De Voorzitter, Cl.-Van der VorstEd. Seheerlinekx. Gezien en goedgekeurd door het Col lege van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, den 13 September 1926. De. Sc Cretan's, Ose. Reyntens. De Burg. en Schepenen4 R. Moyersoen. burgersbank^vaï^ aelst 4,50 c/0 in rekening op zicht. 5,75 c/0 in rekening met 15 dagen voor bericht. 6,25 in rekening met 1 maand voor bericht. 0,50 °/o 's jaar op deposilos voor 3 maand vast. 7,00 c/0 's jaars op deposilos voor 6 maand cn i jaar vast. HALF MAANDELIJKSCIIE rekenin gen. heden 6 (veranderlijk). 1 SPAARKAS 6 (Van deze interesten zijn de belastin gen af tc houden)1621 meente indachtig zou wezen. Bertrand ontving het tweetal. -Ik dank u, hecren- zoo sprak hij, da! ge zoo spoedig gekomen zijt. Er is haast hij. Mijn arme neef heeft mis schien nóg oenige -minuten, te leven. Dat zoo'n ongeluk gebeuren moest 1 ('t VcrvolgLV

De Volksstem | 1926 | | pagina 2