De laatste latp?allea van Robert en Bertrand ftLEüME GAZET NIEUWSTIJDINGEN Korte Buitenlandsehe Berichten. sfoht De huishuupwet. Gezien de Se- poat. de wijzigingen, die de Kamer aan de huishuurwet bracht, niet heeft bij- gel reden en dal er bijgevolg nog talrij ke veranderingen zullen aangebracht worden, óordeelen wij li-et niet raad zaam den tekst dezer wet voor te zetten. ij zullen daar ep terug komen als. al les zal dciinietief zijn aangenomen. Aan het Kof. .Woensdag 22 De cember is het de verjaring der troonbe klimming van ft'. M. Koning Albert. De ze is den 22 December 1909 Koning der Delgen geworden. Zaterdag morgend heeft Koningin Eli sabeth in de musea van het Jubelpark de voor-Colombischc tentoonstelling 1.'zo» hl- onder het geleide van M. J. Ca- pari, conservator der musea. rslissdif vf de stffialisten de re- eerng zullerf blijven medewerken. Een honderdjarige vrouw overleden. Vrouw Juliana Scheire, Wwe Van Gbeységhem, te Wetteren. wier 100ste verjaardag op 12 Juli 1925 luisterrijk gc-\ ierd werd, is overleden. Concentratie van de Vlaamsche So cialistische Pers. De socialistische partij overweegt de mogelijkheid van eer: concentratie van de Vlaamsche so ciaal-democratische dagbladpers en het. uitgeven van één groot Vlaamseh so cialistisch dagblad. Thans beschikt de Belgische socialistische arbeiderspartij in h-et Vlaamsche land over het «Volks blad (Brussel), de Volksgazet i(Antwerpen) en Vooruit (Gent doch geen dezer bladen blijkt met winst te werken. Ministerraad. Indien er geen on verwacht bêlêt komt. zal er Dinsdag morgend. een ministerraad gehouden worden: De kwestie, der wijzigingen aai- de taksen op de autos te brengen, die reeds een paar malen uitgesteld werd, slaat nu aan de dagorde. Suikerproduktie. Wij hebben reeds gemeld, «lat de suikervoorlbrengst dit jaar geringer zal zijn dan het vorig jaar Men schat de produktie van geraf fineerd suiker, op 035,000 ton of ruim 11 niiinder dan den vorigen oogst. De verblijftaks der Belgen in Frank rijk. Onder de schikkingen die in den nacht van Zaterdag op Zondag door rl3 Fransche Kamer gestemd werden bij de bespreking der begrootingen, dienen vooral gemeld Ie worden deze aangaan de de verbl'ijfstaks die de Belgen aanbe langen.- De duurtijd werd van 30 op 60 da- gei' gebracht. De basis werd op 375 fr. behouden die met vermindering tot 40 fr. voor de werklieden en leden hunner familie. liet parlement heeft verder de Franseh-Belgisehe wijzigingen goedge keurd in April 1.1. geparafeerd en waar door sommige schikkingen van gesloten handelsregelingen gewijzigd worden. ïn de Fransche pers. De Fransche pers schrijft in de beste termen over hel bezoek van Koning Albert dat. eens te meer oen gunstige indruk laat bij het publiek. De benoemingen tot Burgemeester. De mandaten «lor burgemeesters ver vallen 31 December a.s. De koninklijke besluiten voor de benoemingen der nieuwe burgemeesters worden thans voorbereid. De eerste lijsten zijn reeds gesloten «ui bevatten niet minder dan '5.200 namen Zoo gauw ze bekleed zijn met «Ie koninklijke handtee-kening, zu'len ze verschijnen in hel «Staats blad», waarschijnlijk na 27 December. Dc Anti-terëngzegels De «An ti-leringzegels» van fr. 1,50-|_0,25 en 5 fr.-j-l fr.: uitgegeven krachtens een ministerieel besluit van 26 'dito, worden te koop gesteld met ingang van 20 De cember 1926. Bureel der rechterzijde. M. Thee- Ion is door de ï.imburgsche afgevaar digden aangeduid om- de provincie te vertegenwoordigen in het bureel der rechterzijde der Kamer. Een Rubens verkocht. "Ren kleine Madonna niet. Kind van Rubbens. uit de .Collectie van den hertog van Marlbo rough. heeft gisteren bij Christis's 1650 guintjes opgebracht (circa 300,000 fr. INVALIED VERDRONKEN TE HEVERLE. De oorlogsinvalied Karei Canne, wo nende te Anderleeht, die het gasthuis» van Mechelen had verlaten, begaf zich hUïswaarls.Ongerust daar men hem niet zag. ging men op zoek en men vond zijn li ik in oene beek te Heverlé bij Leuven. STABILISATIE Plaatst uw3 beschik bare geldon in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdcelingen Aalsf, 27, St. Jorisstraat. Dendermonde 1, Franz-Courtenstraat Sottegem. Kasteelstraat, 16. Zele, Cesar Moeusstraat. Bijkantoren Lebbeke Brusselscho steenweg. Lede Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN' ZEKERHEID. Het Kabinet Jaspar. Over het lot van het kabinet Jaspar zal slechts be slist worden daags nadat de socialisti sche. partij haar algemeenen raad zal bijeengeroepen hebben, dus na Kerst dag. De socialistische werkliedenpartij zal door AUCTOR, 89sle Vervolg- Meester Majesteit Het is mij een genoegen, mees- Ier, u-. Dc langharige lei den vinger op den mond. .%st sprak 'Lij. Sssfc D:wvr is de inspiratie*iSssl !--. Pom, pom Ta, ra, fata, pom... Uwe keizerin gebiedt u--. Ssst De kunst buigt voor gccne keizerin !..- Ik veeg mijne twee Lotion aim. Uwe Majesteit-.. Dc kunst is vrij !.- Heer ridder kreet de dame, «loe dien kerel gevangen nemen en naar de Bestille overbrengen. Bom, pom, pom zong de mees ter •Een andere bel weerklonk- De bediende bood de oude dame den arm en sprak: Mag- ik Uwe Majesteit* den arm bieden. Z«ijne Majesteit- de keizer wacht. 7Iij leidde <ïc dame naar de groote dubbele deur, aan den anderen kant dei- zaal. De langharige snelde hem voorbij - De kunst gaal voor alles kreet bij. De 'knecht weerhield hem. Meester, sprak hij, Beethoven is daar binnen- - DGGBELDJK ONGELUK TE ANTWERPEN. Rond half negen had Zaloldag mor gei; een vreeselijk ongeluk plaats aan den inkom der goederensla lie aan de dokken te Antwerpen. Een locomotief reed (raag met een wagon de static binnen, doch op hof- zelfde oogenblik wilde de 74-jarige Be- neciikt Nageis, woonachtig Naussaus- slraal, nog voor de locomotief,' de spoorbaan ove.rloopen. Ten gevolge de glibberiglieid van den weg, gleed de man uit met het ongelukkig gevolg, dat hij langsuit ten, gronde viel, vlak voor het zware stoomtuig. De machinist zag het ongeluk nog, wierp dc stroom ge heel om, doch- de afstand (usschen het slachtoffer en de locomotief was. zoo danig klein, dat den man de twee boe nen werden overreden, vooraleer het stoomiuig stil stond. ITet slachtoffer was 'daarenboven nog inwendig gekwetst., en gaf dan ook en kele. stonden na liet vreeselijk ongeluk, den geest. Het lijk word naar het doódenhuis der Korte Dijkstraat overgebracht. Ten bureele dezer schoorfe keus van blok-alrr.anakken «Huisvriend», kaarten voor Kerstdag en Nieuwjaar. Vermindering aan voortyerkoopers. GEEN KiSDAAD TE ASSCHE Hel slachtoffer is aan een bloedopdrang bezweken. Wij hebben gemeld dat Donderdag morgend door werklieden in een gracht achter het kasteel van M. V.. het lijk werd gevonden van, vrouw Van Ele- wjek. Allerlei geruchten dede in de ge meente de ronde. Uit lvet geneeskundig onderzoek van 't lijk blijkt dal cr geen misdaad in 't spel is. De gencesheercn hebben inder daad verklaard dat liet slachtoffer bij ongeval in de beek moet gesukkeld zijn, waarschijnlijk op het oogenblik dat zij v. «rd aangegrependoor een bloedop- drang veroorzaakt door de koude wat eigenlijk oorzaak van de dood zou zijn. Toelating tót begraven werd afgeleverd. GERAAMTEN ONTDEKT TE IEPER. Werklieden waren aan het spitten omtrent de Centrale Brouwerij gele- g .-n naast de oude Bleckcrij «Verschoo- rc Dickehiisehesleemveg, te leper, toen men in de omgewoelden grond ge raamten aantrof. Seffens legde men liet vork stil op deze plaats en verwittigde dc politie-ovcrheid alsook den bevoeg den dienst. Ir. den namiddag echter ging men over tot de opzoekingen bij ontgraving. Voigens» de weinige overblijvende ken- tcekens die nog duidelijk voorkwamen blijkt het dat mén hier te doen heeft met overblijfsels van burgerlijke oor logsslachtoffers Van leper, gevallen •tijdens dc beschieting der stad 1914-18 en begraven in den zelfden omtrek. Reeds ontgraafde men zes lijken en denkt er nog te. vinden. ONGELUK TE MECHELEN. Op den middag gebeurde een zwaar ongeluk in «ie Keizerstraat, vlak voor «Jen ingang van het, hospitaal. Yirginic Yerümlcn, ongeveer 50 jaar oud, welke siddert jaren lijdende is» aan do oogen, en ruim; 15 jaar reeds in Let hospitaal vertoeft,verricht er enkele kleine bezigheden. Op den middag nu was zij eene bood schap gaan doen in een winkel, gelegen aan den overkant vrtn het hospitaal en bij haar terugkeer móest zij links en rechts uit de weg gaan voor het zeer drukke verkeer welke, aldaar op den middag is, dit wèts/dah ook:de oorzaak J «hu zij aangereden, werd door mofor- fi('dser J. De HèrwgTr van Rïjmenam, Iwoiko haar omver wierp,. Bij het vallen j bekwam de vrouw ernstige kwetsuren, (vooral aan Ie knie. I In het hospitaal gedragen ontving zij er 'de noddige verplêghig; haar toe stand levert ••gelukkig' geen gevaar op. De motoj'fietscr zou i el onmogelijke gedaan hebben om liet ongeluk te voor komen, doch gelukte niet in, gezien et drukke verkeer. Een onderzoek is door de politie in gesteld. Beethoven, de god der muziek Ja. Dan moet ik builen blijven, ik v.eel Lel Ilij liet rich op oenen stoel vallen en zong zacht Pom, pom !..- 1*0111 !..- Tra. la ta Den tiental minuten later klonk de groote schel opnieuw - Gelieve mij te volgen, sprak de be diende tot Robert. Deze trad naar de dubbele- deur, ach ter den bediende. Dg lange magere sprong weer voor hern- Plaats voor Beethoven, zei "Robert. De gek week achteruit. keek met groo te. verbaasde blikken Robert aan en viel geknield naast hem. terwijl hij den pand zijner jas zoende. Beethoven, de groote God kreet hij. Robert trad in een'smal. maar lang vertrek, waarin hij niemand bemerkte- Togen de dour viel liet licht door een smal raam geheel cp hem. maar verder in het zaaltje was het schemerdonkeren geheel ten einde LeerscÖite een dikke duisternis. 1 .Zet u- klonk een neusstem. -R obert gel 1 oorzaan ide Wie zijt go Waaraan lijdt ge? Verschooning, zei Robert, ik kom niet voor mij zelf- Ha. dat is wat anders. Plots werd het vertrek helder vér- licht. AUTO-ONGELUK TE KERfSEKE Zekere Vouch. 18 je ar oud, bakkers- gast, ging met een stoof kar, voor zijn meester op boodschap. Op zeker oogen blik kwam «le auto van M. Hartman, uit Antwerpen, van uit tegenovergestelde richting aangereden in de Plezarits.lraat Door een on voorzien geval hot ste de au to op de stoelkar met het gevolg dat de jongen me! zijn kar eenige meters verder over de straalsteenen werd me- gcsleurd en dc knoésel brak. Een zwarte gordijn werd voor e bic-ed middenraam weggeschoven- Aan het einde van het langwerpig vertrek bemerkte Robert een klein, vijf tigjarig ventje, dat achter eene tafel, in eer; leunstoel gezeten was. Het mannetje lachte vriendelijk, knikte Thinert met zijn bolvormig hoofd je toe, schikte zijn bril met overgroote glazen op het mopsneusje, en sprak Treed bij... Zei u Lier bij de tafel.. E11, wat verlangt ge van mij Mijn vader is erg ziek- Zoo".. Wat scheelt er hem T11 dc hersenen getroffen- ^Natuurlijk, ano'ers zoudt ge niet Li or rijn. Ik behandel gecne andere zie ken. Ts hij kwaad of waant Lij zich ver- jvoigd Ts hij kalm of lijdt hij aan i groot:l 1 eidswaan zi n i Niets van diit alles. Tlij is niet ge- 1 'C«.T gek. en heeft slechts een bij zond e- j ren tic. Buiten dat is hij zoo helder van geest als wij. Monomanie. Juist- E11 waarin beslaat ze Als 'hij iemaitd ontmoet, haalt hij dadelijk eene rekening uit den zak. en vraagt of hij eer mag hebben de hon derdduizend frank voor het geleverde hnsenoer te ontvangen. Zoo, Botermain... Ja, nu ken ik hem.. De juwelier van de Meir Juist- Dat is gemakkelijk te genezen. Op eon paar maanden is er dat geheel uit. Zoudt ge het denken Engelsche en Japansche schepen werden beschoten nabij Schasi (China), vijf Japar.ers werden gedood. Een Amerikaansche kanonneerboot maakte zich slagvaardig, doch werd niet aangevallen. De kruiser «Carador» en de vierde flotille destroyers zijn uit Malta vertrokken niet bestemming voor China. Eergisteren morgen vroeg is er brand uitgebroken op de tiende verdie ping van een groot hotel aan den Broad way te New-York, waar op liet oogenblik ruijm 2000 gasten vertoefden. Ce meesten, en vooral zij, die op de zes hooger gelegen verdiepingen logeerden, moesten in nachtgewaad vluchten, maar de organisatie van het reddingswerk was zoo voorbeeldig, dat alle gasten door mid del van de tien liften van het hotel binnen zeven minuten op straat stonden. Te New-York werd het plan opge maakt van een nieuwen wolkenkrabber, die 108 verdiepingen hoog zal zijn- 22,500,010 dollar zal kosten en in het cen trum der stad opgetrokken zal worden. In de fabriek Blaecheng, te Belfast, had een ketelontploffing plaats, waarbij zestig personen den dood vonden. Gansch de fabriek werd door het ge weld der ontbloffing vernield. Het Mexikaansche katholieke epis copaat deelt mede, dat er 500 onderwijzers aan de regeeringsscholen ontslagen zijn, omdat zij weigerden, zich aan nieuwe Kerkwptten te onderwerpen. M. Aikman Stewart, de gekende bankier van Wall Street New-York, is overleden in den ouderdom van 104 jaar. Hij had persoonlijk bijna al de presi denten der Vereenigde-Staten gekend, van af president Jackson. Hij was de Vriend en intieme raadsheer geweest van president Lincoln. (Havas) M. Grunius heeft gisteren morgen zijn functies van president der Litaunsche republiek neêrgelegd. De verkiezing van zijn opvolger zal heden middag in het parlementsgebouw plaats vinden. Te Com0 (Italië) heeft zich een vree selijk drama voorgedaan. Een advocaat, M. Paul Carbonera bracht er een bezoek aan zijne ouders waar ook zijn zoontje van 9 jaar inwoont Na een korte woordenwisseling heeft Car- bora zijn, vader die ook advokaat was, zijn moeder en ook zijn kind gedood. Hij heeft zich. daarna een kogel door het hoofd geschoten en is kort nadien in het hospi taal overleden. De oudste burger van Berlijn de ren tenier Bernard Behrendt, is eergisteren in den ouderdom van ruim 104jaar overleden. S/W VOETBAL. OOST-VLAANDEREN. lie Klasse. Rüatchsn van Zondag 19 Becembej». Union Gantoise Eendr. Aalst 3—2 S. V. Audenaarde Eecloo 4—2 Meulestede Melle Sport 2 0 Vigor Hamme Lokeren 10—1 Temsche S- K. Geeraardsberg. 4—4 Excelsior Eendr. Evergem 6—0 Klassement der Ploegen. G. G- N. V. V. T. P. 1. Eendr. Aalst 12 9 2 30 12 20 2. Vigor Hamme 12 8 2 2 42 16 18 3. R. C. Wetteren ïl 8 1 2 38 16 17 4. U11. Gantoise 12 7 2 3 23 23 16 5. Audenaarde 12 7 2 3 31 18 16 6. Ex. St-Niklaas 11 4 3 4 28 21 11 7. Temsche S. C. 12 5 1 6 17 30 11 8. Geeraardsberg. 12 3 4 5 41 34 10 9. R. C. Lokeren 12 4 0 8 21 39 8 10. Meulestede 12 3 2 7 18 40 8 11. Eecloo F. C. 12 3 1 8 29 26 7 12. Melle Sport 12 3 1 8 20 29 7 13. Eend. Evergem 12 2 1 9 18 58 5 Juniors. A. A. La Gantoise Eendr. Aalst 5-0 F. C. Ronse R. C. Gent 2 Dendermonde Audenaerde 6—2 BV. Ktasse. Af doding A. Green Boys Eine 0—1 Geeraardsbergen Sottegem 1 S. K. Haeltert Ronse 3— Berchem H. O. Haeltert 9—1 VOETLOOPEN Ronde van Aalst, 7 km. Inger.door de Athl. Afd. van S-C. Eendr. UITSLAG 1- De Fleurquin in 25 min. 2. Bataillc 26 in. 20 s. 3. Minaert4. Blondeel 5. Pluym 6. Temmerman 7. Tombeur 8. Coessens 9. De Smet10. Van Mal- leghem 11. Duray 12. Van Londerzele: 13. Bellemans 14. Van den Haute; 15 Van Muylem 16 Aerts17. Duyme 13. Van Opdenbosch. De ronde oogstte een welverdienden bij val, dank aan de goede organisatie der inrichters en bijzonder van den lieer Josse Ringoir, den verkleefden opleider onzer voetloopers. Zooals men ziet was de ron de eene overwinning voor de Un. Gan toise die de 1,2, 3, 4 en 6e plaats behaalt. Zonder aan de hoedanigheid der Gentsche loopers te kort te komen, moeten wij noch tans bekennen dat de Aalstenaars met het ongeluk af te rekenen hadden. Pluym, Tombeuren De Smet die eene betere plaats in de rangschikking mochten ver hopen, stonden voor de gedraaide Dender- brug aan de Brusseisehesteenweg. Daar bij hoeft nog gezegd dat de Un. Gantoise zich sedert September oefent in de 10 km. koers, terwijl onze loopers zich steeds in de 5 km. oefenden en slechts sedert 15 November de 7 km. aandurfden. WIELRIJDEN Onze Aalstersche renner Raymond Die- rickx behaalde gisteren op de Gentsche Winterbaan een prachtige zegepraal. Met zijn maat Pol Matton won hij de 100 km. koers, met eene ronde vooruit op alle me dedingers. Hadden we Zaterdag geen ge lijk te zeggen dat Dierickx in goede form was De ploeg Van Brantegem- Van Geit klasseerde zich eervol. Men vergete niet dat Van Brantegem zich se dert langen tijd niet meer oefende. Ziellier de uitslag 1. MATTON-DIERICKX 1 punt, Dc 100 km. in 2 u. 30 m. Op 1 ronde 2 Depuydt-Poplemont 12 punt. 3. Merckx-Deblock 10 4. Van Ruysselb.-Haemerlinck 9 5. Van Bellc-Demoustier 4 5. Verrneersch-Seynaeve 4 7. Van Eetvelde-Clapdorp 3 7. Van Vlockhoven-Van Rossem 3 9 Housssux.-Demeycre 0 Op 2 ronden 10. Van Br antegein-Van Geyt 0 10. Dondt-Ghyssels 0 Op 3 ronde 12. Raes-Charlet 2 Ir. de zesurenkoers, in den Wintervelo- droom te Brussel, behaalden Steenhout- Fonteyne de 8e plaats. 1. M. Buysse-Hellebautmet 242 km.535, Op 1 ronde: 2- Rielens-Vcrmandel 18 punt. 3. Degelas-Debusschere i6 4. Persyn-Verschelden 14 5. Vermeerberghen-Haezendonck 7 6. Polis-Duvivie 1 7. Maes-Orolé 0 Op 2 ronden 8. Steenhout-Fónteyne 2 9. Noël-Rossius 0 Op 3 ronden 10. Roels-Declercq 3 11. Goris-Van Boxem 1 Op 4 ronden 12. Mer tens-Van Aken 5 13. Aerts-Mul Ier 0 Ik ben er zeker van, maar ik zal hem zoolang Lier in behandeling moe ten Louden- Anders sta ik voor niets in. Als Let moet. dan moet 'het. Honderd frank per dag zal dat minstens kosten en t/ien duizend l'rantk na de genezing. Op het geld zullen we niet zien, als vader maar geneest-.. Wanneer wilt ge Irem 'brengen Zoo spoedig mogelijk. Morgen Liefst overmorgen- Ik zal 's middags met hem hier ko men. Ge zult de noodige bevelen geven niet waar. opdat wij niet zouden moeten wachtenWij mogen hem niet wantrou-1 wig maken. Als hij denkt dat men hem wil (bedrieg—iwordt hij woedend en ge zcudt er hier veel last mede hebben. Ik ken dat. en ik zal mijne maat regelen nemen- Ge zult tevreden zijn. Hoe zal ik hem hier verlaten Ge laat hem eventjes wachten in de groote zaal, treedt hier binnen en langs den gewonen weg. door de achter zaal verlaat gij het Luis. lik gelast mij met Let overige. Robert nam afscheid van den Amerï- ksansehen specialist. Dat is in regel, zeide 'hij, en liet zdeh naar dte spoorhal voeren. Overmor gen is het prachtig halssnoer in mijn bezit. Twee dagen later bood de kooper van liet halssnoer zich opnieuw aan bij Boterman en Co.' I heb mijn heer vader oyerge- ha aid het sierlijke juweel te koopen, sprak .bij- Mag ik 11 verzoeken Let in te pakken en iemand te gelasten mij tot thuis te vergezellen, met de voldane re kening- Zeker, zeide de juwelier. Ik zal zélf met u medegaan. Tik wilde 'het u voorst-ellen. Mijn ri jtuig wacht ons hier.aan de deur. Het is beter dat gij zeil medegaat. Mocht» vader dan nog iets wcnschen gewijzigd tc zien, dan kan hij het u zelf uitleggen- Die woorden stelden den juwelier ge heel en al gerust- Mocht liij den minsten twijfel ge koesterd hebben, thans w7as deze geheel vei dwenen. Het schrijn met het juweel werd den jongen man ter hand gesteld, de reke-, ning gemaakt op naam van dokter Mac Pon sly, en dezes zoon en de heer Boter man stapten in het rijtuig, dat hen naar de woning van den Amerikaansclieiï specialist bracht. Zij werden door den knecht ontvan gen. die diep den jongeling groette. Robert, gevolgd door den juwelier trad haastig in het kabinet van Ponsly's: secretaris. Hij groette deze met de hand. De man scheen verwittigd, want, zon der iets te vragen, stond hij recht eii boog even- De twee mannen traden in de zaal, waar niemand zicL bevond dan de knecht, die, op zijne beurt, voor Robert boog. 't Vervolgt.

De Volksstem | 1926 | | pagina 2