Jan Clercker KLEINE GAZET lioiie builenlaodsc'he berichten te Laalsls Bieders in Vlaanderen m EU WSTIJÏÏÏNGÊN Kleine en groote spaarders Anciens ElaMissements Vandsnöossclie Frirss 0° De Koningin bij beeldhouwer Huyge- |e.'. De Koningin, vergezeld duur hare cereUame, gravin de Caraman- Cliimay, heeft zich Maandag morgend in het werkhuis begeven van beeldhou wer Fr. Huygelen, die 't monument ver vaardigt dat de stad Dinant voor liare msü'.lelaren van 1914 bestemt. De vorstin liecft de doelen van het monument bezichtigd, alsook de groote gedenkplaat die door de zorgen van den Hond van het Aandenken, op dén muur der gefusiljeerden zal aange bracht worden. H. M. heeft den beeld houwer voor zijn werk geluk gewenscht. Dc aflossing der schatkistbons. Ton einde het Fonds tot Delging in staat Ie stellen te rechter lijd do rnaat- regêleix. te: nemen betreffende de vijfde loting tot de aflossing der Schatkist- bons 5 c/ó 1926, zal de neerlegging der oude gestempelde bons dor Staatskas, te Brussel, opgeschorst zijn. geduren de liet tijdvak van 18 lot 21 der ïoopen- dc maand Maart. De loting zal plaats hebben Maandag 21 dezer niaand; dè gedelgde bons zul len uilbetaalbaar zijn den in der vol gende maand April. stellen oen der hoofdpunten uitmaakt van bet modern isecringsprogramma van het telefoonnet. Het personeel zal ingedeeld worderfover drie centra: Ant werpen. Brussel, Luik. Alen zal het in- 'jden in de" bediening van de vorscliil- lende stelsels, reeds toegepast of waar van de toepassing over het gansche land in het zich is gesteld. De werkloosheid in Belgie Iii de; maand Januari 1927 de cijfers over. Februari zullen pas half Maart gekend zijn, was de werkloosheid in Bëlgie minder groot dan in dezelfde maand 1926 en 1925. Dit blijkt uit volgende statistische cijfers, die als gemiddelde cijfers mogen gelden voor onze gan sche ekonomisehe bedrijvigheid. Óp 6,000 arbeidsdagen, welke gele verd kunnen worden' door 1.000 arbei ders per week, stelfle men volgende aantallen verloren werkdagen vast Januari 1924, 138; Januari 1925, 224; Januari 1926, 300; Januari 1927, 204. - qrggrTTTC-...-vr les werd nauwkeurig onderzocht cn na gegaan, iedere indruk werd nagezien, voetstappen werden gevolgd, lol verren a Island. De Hollandsche senator was niet in erde. De Hollamlsel.e senator T. Po lak, voorzitter van der» socialistischen Diamantbewerkersbond, wilde langs Es- sehen naar Antwerpen reizen. Bij de controol van de passen op de statie bleek het echter dat senators papieren ï.ict in orde waren. Dj toegang tot ons land moes.l hem hoffelijk maar streng uit hoofde onzer wet worden ontzegd. Hij keerde dan ook terug naar dc Jfollandsclic gemeente Roosendaal. Waar bezet Duitschland. Den 3 Maart zullen uit Dendemonde 506 soK daten en 14 officiers naar Aken en Ju liers vertrekken; uit Namen 354 solda ten er» 4 officiers naar Lendern en Gei- lenhirclven; uit Mechclcn 690 soldaten en 7 officiers naar Aken. WERKONGELUK T£ SOTTEGERTi In de fabriek Fjchockaerl-Smeels al- loc r is een erg ongeluk gebeurd. Het meisje Ranobaert, 'van Si Blasius-Boec- kel, had zich Ie ver gebogen over de ba lustrade en werd gevat door den opliaal- bak die juist afdaalde. De ongelukkige werd de schedel huid gedeeltelijk afge rukt, het neusbeen gebroken cu erg ge wond aan den mond. Zij ontving ter plaatse de eerste geneeskundige zorgen. STABILISATIE Plaatst uwe beschik bare gelden in de .Gontsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen f Aalst, 27, St. Jorisstraaf. Denöermonde 1, Franz-Courtenstraat Sottegem, Kasteelstraat, 16. Zele, Cesar Meeusstraat. Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke Brusselscho steenweg. Lede Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID. Grocte Tuinbouwtentoonstelling. De Koninklijke Vereeniging voor Tuin en Landbouw te Brussel zal in de groo- 1e hall en in de tuinen van het Jubel park te Brussel, van 10 tot 18 Septem ber -'cn groote internationale tentoon stelling van tuinbouw cn aanverwante vakken houden. liet comiloit heef! bij deze gelegen heid ren tombola ingericht, met een to taal bedrag van 100.000 frank prijzen. Automatische telefonie. Minister Ansee.Jc heeft besloten leergangen in te richien voor automatische telefonie, ten einde een noodzakelijk en gespeciali seerd personeel van arbeiders op te lei den voor het onderhoud van automati sche toestellen. Men weet dat de uit breiding van het gebruik van deze toe- OF DOOK Silvain VAN DER GUCHT EN Lcdewijk VAN LAEKEN. 9slc Vervolg. Hij bad geduld, krachdadigheid, aanhoudendheid; wanneer liet zijn moest was hij zeer bescheiden, zeer teruggetrokken, zachtmoedig, beleefd, voorkomend. Hij was matig en deugd zaam. Toch al deze hoedanigheden wendde hij aan om kwaad te stichten. Hebzucht, afgunst en gierigheid be- heorsehlcn hem. In zich voelde hij een drift branden om kwaad te stichten, k en die gebruikte hij bij iedere gelegen heid, overal waar het pas gaf. Hij deed het kwaad om het kwaad. Wanneer hij uit dc misdaad voordeel kon Irekken, dan was hij ten toppunt van geluk. Het.zicht van geld maakte hem koortsachtig* Hel goud be- heerschte hem, om het te vergaren hadde hij ganscli het mensclrdom uit gemoord. Vosselaer en Sprictvlechler vorm den bet schoonste paar dal ooit bijéén j Springvloed. Zondag eerstkomen de zal een der hoogste zeetijen van hel jaar zich voordoen. Do vloed. zal. op zijn hoogtepunt te Oostende 2m5i bereiken en te Antwer pen. 2rn85. Dit waterpeil zal daartoe komen te Oostende om 1 ure 39, en te Antwerpen om 4 ure 45 minuten, DOGDEL1JK ONGELUK AAN DE DOKKEN TE ANTWERPEN. Dinsdag namiddag;rond 2,30 uur, ge beurde aan boord van' de Duitsche stoomboot Viand ras, gemeerd aan n. 174, Havendok, een smartelijk ongeval. De dokkcr Karei De Roeck. 34 jaar. wonende Londenstraat, 10, wilde eer alen draad op den tamboer der sloom- winch doeu. Door eene kleine onacht zaamheid raakte de man met dc knie hel stoomkraant-je, waardoor de winch in gang ging. De Roeck viel hierdoor met lvet aangezicht op hel kamwiel. Hij bekwam bij het ongeval een schedel breuk en werd tevens don rechterschou der en arm gebroken. De ongelukkige overleed enkele oogcnblikken na het ongeval. De dood word door dokter De Deken .vastgesteld- Het lijk werd naar liet doodenlmis in dc Korte Dijkstraat overgebracht. Politieofficier Nolenbaerl. kwam ter plaats. Een onderzoek werd geopend. Hot, parket werd van het smartelijk on geval op de hoogte gesteld. BELANGRIJKE DIEFSTAL TE B'JRGHT Dieven zijn -"s nachts binnengedron gen in de bureelen der eimenlfabriek Canon Brand Na over twee jaar te vergeefs hetzelfde stuk Ie hebben ge waagd. zijn zij er nu in gelukt, bij mid del van eene ladder,. langs boven hun prcoi te bereiken. Zij hadden liet gemunt op den gcld- koffer, die ze met een ware behendig heid hebben' geopend, om zich daarna meester te maken van eene som van ruim 77,000 fr.. som die moest dienen tot, liet betalen van het weekloon der werklieden. Vervolgens hebben ze de lade van den rekenplichtige wat dooreen gesnuffeld, en hoewel daar ook eene aanzienlijke som was opgeborgen, werd hiervan niets meegenomen. Daarna zijn zij on gestoord langs de dubbel deur, uitge vende op den koer, verdwenen. Aanstonds werd M. Claes, policie- eommissaris, van bot feit verwittigd, die zich onmiddellijk ter plaatse begaf, om er het eerste onderzoek Ie doen. Al- paste. Doch de eerste beheerschte den tweede, niet omdat hij geslepener, fij ner verdwutó fel ijker, slimmer was maar omdat de notaris alleen het kwaad bedreef om er nut uit te trek ken, omdat hij geen misdaad zou ge pleegd hebben die hem niets kon op brengen. Sprielvlechter integendeel was een slechterik, de hef instinkt had van bet kwaad. Hij wierp zich op zijn slacht offer als een razende dog. Zoo hij te «kiezen had tusschen een slechte cn een goede daad, die hem evenveel opbrach ten, koos hij zonder aarzelen de slech te. Zoo een man was Sprieh lechter. Hij kwam daar juist te zeggen Ik denk aan iets. Dit waren vreeselijke woorden, want als Sprictvlechler aan iets dacht, dan kon het niets andera zijn dan aan bloed. Ja, ik denk aan iets, herhaalde hij met dc vuist op het voorhoofd slaande. Vosselaer keek hem knipoogend aan een ijselijke glimlach' kwam op zijn mond spelen. Sprielvlechter dacht aan iets, wel, dat kon niels anders zijn dan winst gevend. Hij kende zijn klerk. Aan wat denkt ge, Sprietje' vroeg de notaris. Wc moeten een' zwaren slag slaan. VECHTPARTIJ TE ST. NIKLAAS. In een herberg van de Pastoor de Meerlensfraaf, gehouden door Niklaas Moerlo, speelden met de dobbclsteenen, de genaamde Pelsinaekcr, van dezelfde straat, Bruggeman- -uil de Hovenier- straat en Steenes^.van Sinaai. Er ont stond twist cn ook dc vrouw van Brug geman kwam in de ruzie. Van woorden kwam het lot slaggn. De. vechters welke aan de deur gezel, worden, zetten builen de vechtparlij voort. Dc inwoners van Sinaai werden liet ergsü toegetakeld en een bleef op-den grond liggen. Hij moest door doder De Cock verzorgd worden. De politie heeft de zaak in handen. ERG WERKONGEVAL TE BOES8NGE-SE Men is te Boesinghe bezig de Duit sche schuilplaatsen te doen springen. De genaamde Cam iel Pauwels, van Bix- scholc, werkzaam aan dit werk op de wijk liet Sas, was bezig eene mijn ie be reiden om in den onderstand te plaat sen. toen al opeens dit springtuig ont plofte met hef ongelukkig gevolg, dat de arme werkman iiï de lucht geslin gerd werd. Hij wérd beide boenen af geslagen en hel, hoofd ganscli vermor zeld. De, ongelukkige laat eene weduwe met twee kinderen} achter. AANHOUD9NG TE GENT. Dinsdagmorgen, om G u. 30 toen de polilie zich aanbood in hel huis Dón- kcrsleeg, 24, te CLfini, ten einde er tot (Lo aanhouding over te gaan van een ke rel die er onder een valscheh naam ver bleef, vluchtte dezé op de daken der na burige huizen; bij Vverd aldaar door dé agenten achtervolgd en zag zicli ge- d won gen z icli mor J ge ven Hef is de genaapidc. Frans. Scheers, 32 jaar, weggeloopen van het leger én wonende te Laken, ÏTij werd opgesloten. BOTSING TE MECKELEN Maandag namiddag meende de auto bus Moeholen-Willebroeck op den Bat- lelschên steenweg te Mechclcn, het ge span van bakker Van Ronsel, wonende. Homheeksche s'lcemveg. voorbij te ste ken. Ter öorzake cener verkeerde zwen king kwamen beid'é voertuigen échter in, bol sing. De reizigers die zich in de «luis» bevonden werden dooroengeschud doch geen een vaiFhem bekwam eenig letsel. Ook de voerder van liet bakkers gespan bleef ongedeerd- Beide voertuigen liepen echter zware beschadigingen op.' Wilt gij uwe inkomsten vrijwaren van alle belastingen en namelijk van super taks, zelfs op stabilisatievoet berekend? Ziehier een middelplaatst uw beschik baar kapitaal in prëferenl-aarideelen van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen. '1 Akkoord, Spriet. Rigault moet* verdwijnen. Dat is ook mijn gedacht. Men moet hem vermoorden. Of laten vermoorden, verbeterde de notaris. Dat is niet voldoende. Drommels ?"'f - Neen, dat js niei voldoende, her haalde Sprielvlechter met boozen ernst Wilt ge dat we hem eens op de pijnbank leggen .Als u dat genoegen kan doen, moet- gejmaar zeggen. -- Neen, antwoordde Spriet hoofd schudden; maar wij moeten den ande ren akt in ons bezit hebben. Natuurlijk. Dit verontrust ine het meest1. Wees gerust,; Spriet, die zaak is in orde. Wat wilt ge hiermee beduiden vroeg Sprielvlechter verbaasd. Ja, wees gerust, ik zal alles re gelen. Maar, 'dal. is niet mogelijk riep de duivelschc klerk, "dat. kunt ge im mers niet. Een spottende lach deed de fijne lippen van den notaris krullen. Hebben we dan geen moeilijker zaken verkregen Deze is. dan toch zoo erg niet. Denkt ge dat vroeg Sprietvleclï- tcr. Of meent ge misschien, dal Rigault dien akt. maar op zijn tafel zal laten, liggen tusschen zijn gewone papieren Een ontploffing heeft zich Dinsdag morgen voorgedaan in een mijn van het district van Ebbw Vale. land van Walis, waardoor 135 mijnwerkers onder den grond werden afgezonderd. Reddingsploe gen hebben zich onmiddellijk naar de plaats des onheils begeven, maar de red dingswerken werden moeilijk gemaakt tengevolge van de instorting der rotsen en de verspreiding van giftige gassen. Te 9 uur verklaarde men dat op uitzon dering van 55 al de mijnwerkers gered werden. Volgens de «Daily Mail zouden 95 volumen onuitgegeven muziek dagteeke- nend van de XVIe,XVIIc en XVI!Ieeeuwen ontdekt zijn te Turijn en zich thans in de nationale bibliotheek der stad bevinden. De Italiaansche regcering zou deze zaak geheim willen houden tot dat de experten zich over de documenten zullen uitgespro ken hebben. Hét is de toondichter Gentil, welke met dit onderzoek gelast is. (Havas) Uit Riga wordt aan de «Chicago Tribune» gemeld: De Duitsche dokters, naar Moskou ontboden om den gezondheidstoestand van Staline te onder zoeken, hebben verklaard, dat de voorzit ter van den raad van volkskomniissarissen aan maagkanker lijdt, en dat hij nog maar eenige weken te leven heeft. (Havas) Men meldt uit Turijn Men verneemt uit Clavier dat in de hoog vlakte van Suse door een sneeuwval drie ski-schaatsers in een afgrond zijn geslin gerd, ni. dokter Bertozzi, van Sirse, die een gekend sportman is, en twee jonge meisjes. Gidsen hebben de lijken der drie rampzaligen teruggevonden. Sedert 48 uren heerscht een buiten gewoon tempeest op het Kanaal. Talrijke visschers van Boulogne en Grand-Camp zijn naar Cherbourg moeten vluchten, in afwachting dat zij naar hunne aanlegha- ven kunnen terugkeeren. Op 12 mijlen ten Zuiden van Portland bevindt zich de Engelsclie stoomboot «Someston» in gevaar. Een gehucht der gemeente Jarsy, in het kanton van Chartelard (Sav'ooie) is door brand vernield. Een 30-tal huizenen schuren zijn de prooi der vlammen gewor den. Volgens de bekentenissen van de kommuhisten dié naar aanleiding van de ontdekking van het bolchevistisch kom- plot werden aangehouden, hadden de sovjets eene groote samenzweering op het oog, die tegen- het-einde dezer maand wanorders moest verwekken.in de hoofd stad Budapest cn in de andere groote ste den van Hongarië. De regeering van Moskou zond regelmatig groote geldsom men af voor de samenzweerders en ook met het doel de inrichting der extremis tische socialisten fe steunen. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld dat M. Arthur Queto, overste der Argent ij n- sche zeeluchtvaart, schielijk is gestorven toen hij de begrafenis bijwoonde van dc 3 officiers-vliegers die den dood hebben ge vonden bij het ongeluk dat we over een paar dagen hebben gemeld. BOKSEN Onze Aalstersche bokser De Smedt is volop aan hei entrainement. Sedert twee maanden, oefent hij zich in te Brussel in de zaal Schcckaert en voorzeker zal hij tot iets geraken want de eene overwin ning na de andere bekroont zijn moedige pogingen. Zeggen wij dan ook dat De Smedt er lessen krijgt van een bijzonder kampioen. Het is dank aan De Smedt dat het bok sen in onze stad werd uitgebreid, 't Is hij die den lust naar dit sport deed ontstaan. Hij vond moedige navolgers in Meganck en Lievens, twee Aalstenaars die in het boksen reeds zekere vermaardheid ver- Ik ken den kerel hij is voorzichtig en achterdochtig. Men mag hem op de grocte baan vermoorden, maar men zal den akt niet op hern vinden. Men mag zijn huis bestormen, uitplunderen, Lot den Jaats.ten sleep afbreken, doch men zal den akt niet vinden. iEn toch moeten wij het geld heb ben, zcide de notaris. Ja, het geld zult ge hebben, maar vooreerst moet de akt hier zijn. Maar, als 'we Rigault van kant helpen, dan kan niemand nog iets van de som eischen, zeide de notaris la chend. Neen, neen, eerst de akt. Moest de ze later door dc een of andere omstan digheid in de handen van het gerecht vallen, dan "waren we verplicht de twee honderd duizend frank terug te storten. -•i Flauwkens, allè'maal flauwkens, Spriet. Heel ge dat 'flauwkens' Is dit vooruitzicht u dan zoo aangenaam, dat ge er nog om lachen moet Maar, mijn goéde Spriet, hoe is hét toch mogelijk zoo naïef, zoo weinig doorzichtig ic zijn Hoe zult ge. liet aan boord leggen? Dat wilde ik wel eens wreten. Ge vergeet dus onzen nieuwen makker Ge vergeef, dus welke kostba re aanwinst wc voor 'dc Binders ge maakt hebben Advokaat Treejps 2 i==- Mij zelf, verwierven. Dc Smedt is niet van zin daarbij te blijven, hij wil onze Aaistersche boksers in de groote sleden doen op treden. Daarom zal hij binnen kort zijn sport hier ter slad komen uitoefenen en zoo nieuwe aanhangers aanwinnen. Wij jui chen Dc Smedt toe in zijn loffelijke pogin gen. Aalst bezit reeds kampioenen in al lerlei sport. De sportgeest ontwikkelt zich meer en meer tusschen onze bevolking, onze jeugd wil er van. Waarom zou Aalst geen bokskampi oenen tusschen zijne zonen vinden Meganck en Lievens oogstten reeds ta! van overwinningen. De Smedt zal trach ten deze beide mannen aan te sporen. De opbeuring der eersten zal eene aanmoe diging zijn voor vele andere. Allo De Smedt, we verwachten u dus in Aalst, en we zijn verzekerd dat eene prachtvoorsleiling uwer bokskunst, den besten invloed zal uitoefenen. VOETBAL. Roode Duivels Zwaluwen 3—0 Gisteren Dinsdag namiddag had op het Daringveld de jaarlijksche ontmoeting plaats tusschen de Roode Duivels en de Zwaluwen. Veel volk woonde de ont moeting bij welke eindigde met eene 3—0 overwinning onzer vertegenwoordigers. Tijdens de eerste helft werd er niets aangeteekénd. De'Hollanders bekwamen twee corners, waaruit ze echter geen voordeel konden trekken. P. Braine en Van Goethem verkeken eenige kansen. In de tweede helft waren onze spelers, goed gesteund door den wind, den baas en wisten tot drie maal toe te doelen langs Ciddens, R. Braine en Adams. De Roode Duivels stonden als volgt Caudron, Swartenbroeckx, Demol, Braine P., Van Halme, Boesman, Gillis, Adams, Braine R., Van Goethem, Diddens. Socïété Anonyine en liquidation aNINOVE Messieurs les actionnaires sont invités a assister a l'assemblée générale ordinaire qui se tiendra au siège social le Mercredi 16 Mars 1927, a 2 heures de l'après-midi avec L'ordre du jour suivant 1) Décharge aux administrateurs pour leur gestion en 1925-1926. 2)Exposé par les liquidateursdes opéra- tions de la liquidation. Pour pöuvoir assisler a l'assemblée Messieurs Ic-s actionnaires sont priés de se .conformer aux statuts.Jj 421 VVS1 A.AMSGH HUIS samenWj maatsch. LEDE. Maandag 14 Maart 1927, om 7 uur, gewone Algemeene Vergadering in het Vlaamsch Huis der heeren aandeelhou ders, onmiddellijk gevolgd door een bui tengewone Algemeene Vergadering. DAGORDE 1. Verslag van den-Beheerraad. 2. Verslag van den Toezichtsraad. 3. Goedkeuring van de Balans en reke ning, verlies en winst. 4. Ontlasting van dj Beheerders en Toe- zichtcrs. 5. Ontslag van een lid van den Beheer raad en een Toezichter. 6. Aanvulling van den Beheerraad met een 1 le lid. •7. Benoeming van twee Beheerders en een Toezichter. 8. Kapitaalsvermeerdering. 9. Allerlei De aandeelhouders zijn verzocht zich te gedragen naar de standregelen voor liet bijwonen dezer vergadering. 451 De Beheerraad. En hij zal u het middel ter hand stellen om u dien akt te leveren - Ja... Doch ik geloof dat er een rij tuig aan de deur stilhoudt... Ik zou mij sterk bedriegen, nidien het onze man niet was... Ik geloof dat die kerel mijn huis voor een roovershól neemt... Hij Reeft een rijtuig genomen, en nu zal hij den koetsier .bevelen op hem te wach ten... Anders, zoo. moet hij denken, zal mén "mij niet kunnen van kant helpen. Niet slecht overdacht. Het is. een voor zorg als een ander. Hij doet misschien goed ze te ne men, zei Sprietvleehter, grinnikend tus schen de drie rotte tanden, die h-em nog in den mond overbleven. Men klopte op de deur. De dienstbode trad binnen cn kon digde den advokaat Treomsi aan. Laat hem binnenkomen, beval Vos selaer. En zich" tot zijn eersten klerk, wen dend, voegde li ij er bij. na het verdwij nen van den knecht, Neem plaats achter dat schutseï tot dat. ik u roep. Ge zult dus alles hoo- ren, wat wé zeggen'. Dit zal hem nog meer en meer den put in helpen. Sprielvlechter liet het zich geen twee-, maal zeggen cn: verdween achter het beschot. Op "denzelfden stond trad dc advokaat' ■b innen. Hij was bleek én zijn' knieen knik ton'.: ('t Vervolgt.)'

De Volksstem | 1927 | | pagina 2