Jan Clercker Alexandar-Poiydoor Mortier KLEINE GAZET NI EU WSTIJ DING EN Ca Laafsts Binders in Vlaanderen Korte buitenlaiulsehe berichten P ^FOHT Victorina VERHULST -i:KB2SEq3TISF3 I Thans bestaat ook opzet van het si- gve-ld bij loper, - waar 33 Tsjecho- IV!gr Roelens bij den Koning. Z.D. siowaksehc vrijwilligers uit .het Engel-- II. M'gr Hoelens, apostoliseh-vikaris vanscire, leger sneuvelden, een handvol aar- Oppci-Congo, werd Zaterdag door deirjde Gp j,c[ giaf van den Onbekenden Sol- Koning in het Paleis, van Brussel ont-daat te leggen. .vangen. Daarna heeft Mgr Hoelens een .afscheidsbezoek gebracht bij Z.D.II. Mgr .[Van Hoey. Paardenhandel. Deze week z:jn een groot aantal paarden langs het douanekantoor Sas van t;ent ons land ingevoerd uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De prijzen zijn hoog. De dieren gingen Minister raad. Zooals aangekon ciigJ, zal heden Maandag namiddag 011 dor voorzitterschap van M. Jaspar een meest alle naar de markt van Gent en ministerraad geho-uden worden. Hot on- derzoek der aanpassing van de te ver domen toplagen aan de mutualiteiten zal hernomen worden. Voorts zal de raad zich bezig Irouden met. de Eeeloo en zijn bestemd voor Frankrijk. van hot ontwerp voor een strengere re geling in bet toekennen van nationale eereleckens. In den laatst en tijd is picn wat. te breed met de dekoraties omge sprongen. De Polsn van Wlerxplas. .Eenigen tijd geleden zijn versc-hiliige. Polen uit tudiejde strafkolonie Mcrxplas weggeloope.n STABILISATIE Plaatst dwê beschik bare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat". Dendermonde 1, Franz -Courtenstraat Sottegem, Kasteelstraat, 16. Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke Brusselsche steenweg, Lede Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID. Militaire diensttijd. 't Is deze week 'dat de Kamer zal te beslissen hebben over het in overweging némen van hel voorstel van M. Mathieu, socialist, strekkend tot bet invoeren van den zes maanden diensttijd. De vrije scholen te Schaarbeek. Vrijdagavond kwam in den gemeente raad van Schaerbeek een voorstel van M. Loroux op bet tapijt tot verleening van oen toeslag van 50,000 frank om ook de kinderen van de vrije scholen van oen vacantieverblijf aan zee-te la ten genieten. Het voorstel werd mot 19 logon Ir 'stommen cn 1 onthouding (deze van M. Fiseher, schepene en socialistisch volk sv cr t ogenwoord i gc rver worp e n Drie van dezo zijn nu aangehouden door de Ilollansoho polioio in do uitgestrekte fcossclven Ion Zuiden van Breda. Naar vermoed! wordt hebben zij al dien tijd geloofd van roof. Paketbooten Oostende-Dover. Uur tabel dor overvaarten voor de week van 21 tot 27 Maart 1927. Van Oostende naar Dover afvaarten 10 u. 30 en 14 u. 30. Van Dover naar Oostende afvaarten om 12 .ii. en 16 u. AANRANDING TE BEVEREN Do kantonnier Frans De Bleeckere, kv am 's avonds laat huiswaarts. On derweg ontmoette hij drie personen die hij niet kende. Zonder een enkel woord werd de man vastgegrepen 'brutaal te gronde .geslagen. De arme man werd een arm gebroken.. De dader ging dan ook aan bet vechten met zijn schoonbroeder. O. Blocked, doch hier verliep hel" anders; hij kreeg van de- zo twee messteken. De brutale aanran der is Jeroom De Paemcleire, uit Mon- rogem. Het Parket van Audenaarde 'lieeft een streng onderzoek ingesteld. Cyrid Gaylant was insgelijks erg ge wond,'zóódanig dat hij een half uur na zijne aankomst in het hospitaal te lepe- ren is overleden. BELANGRIJKE BRAND TE BRUSSEL Zondag morgen, rond half-vier, ont stond brand in het magazijn van rijwie len, en bijhoorigheden foelioorend aan M. Marcel Bouchat, 126, Nieuwland, te Brussel. Toen de pompiers ter plaatse kwamen had.het.onheil reeds eene groo- te uitbreiding genomen en het duurde een ruimen tijd eer men de vlammen Het sluitingsuur. Naar verluidt.meester was. Heel lmt magazijn met zal heden in den ministerraad een be-U'j11 inhoud was uitgebrand. Wanneer sluit besproken worden houdende dat,'de pompiers reeds vertrokken waren, de regeering. op verzoek van talrijke- brak opnieuw brand uit in de keldeim gemeentemagistraten, verzake aan d «Li bi.u. bare. inrichtingen. Een proefrit MM. Foulon, alge- meer bestuurder der Nationale Spoor- wegniaatsrhappij T.amolle. bestuurder dor uitbating; Burlon, bestuurder van Hen trekdienst en Mardhal, beheerder, hebben per bijzonderen trein eene in speel iereis over de lijn Brussel-Namen gedaan. maar de bluschdienst was. spoedig JU.r«Gol «ri voor goed uil gedoofd.. D» langrijk. Men weet niet ramp loe te, schrijven, Icpersche aarde te Praag. Op liet graf van den Onbekenden Soldaat te Praag is een handvol aargelegd van ieder slagveld, waar de Tsjecho-Slo- waksehc vrijwilligers hebben mee ge ver 1 ten in de geallieerde legers. Men weef., dat 145,000 vrijwilligers waren ingelijfd in Tsjecho-Slówaksché regimenten, die streden in Frankrijk, Italië en vooral in Rusland. OP DOOK Silvain VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEN. 25ste "Vervolg. Zegmaar eenvoudig-Mep, wij, oii- dox ons,.kennen geen'komplimenten Zoo ge een der twee wandelen wilt zeilden, dan gelast, ik mij met den an dere. Gé denkt misschien dat we een gé- yeebt in regel gaan leveren Man te"- gen man Neen, neen, beste jongen Jlet ».5 veel te gevaarlijk en beteekeut daarenboven niememlalle Neen, neen, Ge kent uw man niet waar tref hem dan maar met den eersten slag. En de andere Daar gelast ik me mede. Hoe zult ge het aan boord leggen? -- Laat. me maar begaan... Kom, laat ons naar Aalst opstappen tot aan den weg, die naar Lede loopt. Hij is niet ver meer af. - Wc moeten ons. in alle geval toch haasten, want de twee kerels naderen snel. Ze mogen ons niet te saimen zien. Sprietvlechter en Colas zetten het achter het struikgewas op een loopén tel (.enige honderden meter voorbij den weg naar Lede. - Halt, zeide SprietvlecMer» schade is bc- waaraan de SCHRIKKELIJK OBUSOWGELUK TE POELCAPELLE Weer twee dooden. Do genaamde Michel Verpoucke, ver blijvende te Poeleapclle. was in gezel schap-van Cyriel. Gaytant, 20 jaar oud, wonende Kattenstraat, lo Roeselare aan bet ijzer rapen te Poeleappelle. Opeens bad er eene geweldige ont ploffing plaats. Werklieden, die in den omtrek aan den arbeid waren, snelden op de losbranding naar de plaats van hef gebeurde en vonden voor-hun een akelig schouwspel. Vfirpoucke Michel .was afschuwelijk gekwetst over ganseh het lichaam en moet: op den slag gedood zijn geweest. AUTO-ONGELUK TE EBELARE. De. tuinman II. Hoebeke, uit St. Ma- ria-iloorebeke, werd alhier op den groo- sfeenweg Aiidenaarde-Geéraards- borgën omvergereden door den aulo van Seigneur L., uit Schaarbeek. Hoebeke werd vrecselijk gowc-nd aan het hoofd, de handen en de heenen. Hij moest ter verpleging overgebracht, worden naar een kliniek te Audenaarde. VREESELSJK TRAMONGEVAL TE SOMERGEM. Zaterdag rond den middag, gebeurde m- f de goedcrentram naar Gent een schrikkelijk ongeval. De tram stond stil aan het «Motje» en was bezig ran geeringen (e doen- in de zagerij. Binst dien tijd moet een jongetje van 5 V> jaar, genaamd Remerie Maurfts tus- scben do wagons aan het spelen gelest zijn. De-tram vertrok. Op bet alarmge schreeuw van werklieden die van de fa briek huiswaarts keerden, stopte de tram plotselings. Men ging zien wat er gebeurd was. Tusschen de wagens vond men het ijselijk verminkt lijk van het kind. De wielen waren over zijn hoofd gereden, een armpje hing nog met een vezeltje aan de romp. Do politiekomm-issaris. werd van hot gebeurde op de-hoogte gesteld, en de heer dokter Lampart. werd bijgeroepen om het overlijden vast te stellen en het geneeskundig verslag;.op te maken. Het lijkje werd naar het doodenhuis van het klooster gebracht. De ongelukkige va der, die fabriekwerker is te Mariakerke bij Gent, kwam rond 3 uur het lijkje van zijn kind herkennen. Men begrijpt de droefheid van de ouders bij 't verne men dier jobstijding. Het parket werd van het gebeurde op de hoogte gebracht. VREESEL1JK ONGELUK TE WILRYCK Gisteren avond rond 7 ure, stond de 19-jarige "Vcrbert,voor de deur zijner woning op liet Leek te Wilryck te pra ten met een vriend, die met zijn auto daar stilhield. Enkele stonden later vertrok de aulo- mobielist. in de richting van Boom". Ver- bert zag zijn vriend achterna en gin; achteruit den steenweg over. Bijna mid den den steenweg werd hij plots verrast door den stoomtram, die naar Méche- lon reed. Hij kwanl'onder de lokomotief tereeht: Onmiddellijk daagde hulp op rsr te heffen om hef. slachtoffer er onder uit Ie halen: ITct was nóg een ijscliik ver minkt lijk. In den loop eener voordracht welke hij tc Parijs gaf, heeft de vlieger Fonck meegedeeld dat hij naar Amerika vertrek ken zal binnen.een tweetal weken, en dat hij liet nogmaals pógen zal den Oceaan over te stekén. denkelijk in de maand Juni. Uit New-York wordt geseind dat honderd kruisers .van de Amerikaansche vloot deel namen aan de krijgsoefeningen in de Zee der Aniiien. Meer dan 40.000 marine-soldaten, verdeeld over de ver schillende eenheden namen aan deze oefe ningen deel. Te Montreal (Canada) heerscht een iyphus-epidemie, die, naar men gelooft, veroorzaakt is door besmette melk; sedert 4 Maart zijn 512 gevallen aangemeld, ter wijl alleen gedurende de afgeloopen 24 uur niet minder dan 88 gevallen bekend! zijn gemaakt. 15 personen zijn overleden. Sjanghai', 20 Maart Een Chineesch motorschip is in den benedenloop van de Jangtse op een zandbank gestóoten en gezonken, waarbij 100 Chineesche solda ten het leven hebben verloren. De Amerikaansche regeering heeft aan den Volkenbond laten weten, dat zij niet bereid is haar voorbereiding voor een mogelijken gasoorlog te staken, wat ook de houding van de rest van de wereld ten opzichte van het gas-oorlogvraagstuk moge wezen. Deze mededeeling zou een volkomen officieel karakter hebben ge dragen. Uit Napels (Italië) wordt bericht dat de Vesuvius plots uit zijn jarenlange slui mer is ontwaakt. Het beheer van het Observatorium van den vuurberg verze kert echter dat er geen vrees bestaat voor een noodlottige uitbarsting. VW Punt. Beurt. Gem! H.R. I. MOONS 400 19 21.05 88 Van,Belie 212 19 11.15 56 2. Dommcring 400 39 10 25 53 Corty 286 38 7.50 66 Ce Stand. O V. Punt. Beurt. H.R. 1 MOONS 6 6 0 2400 160 138 2 Dommtrin;..4 2 2380 173 156 3 Faroux fi 4 2 2132 185 62 4 Soi ssa 6 3 3 2211 165 101 5 Martenet 6 3 3 1831 156 122 6 Van Belle 6 2 4 1800 151 124 7 De Donck. 6 5 1749 185 92 8 Corty 6 1 5 1668 180 76 VOETBAL OOST-VLAANDEREN. 11e Klasse. Rlatchen wan Zondag 20 Maart Tcmsche S. K. Eendr. Aalst 0—2 Wetteren Evergem 5—0 Audenaerde Lokeren 16—0 Excelsior Geeraardsbergen 4—1 Meulestede Eccloo 3—2 Un. Gantoise Melle Sport (f). 50 Klassement der ploegen G. G. N. V. V. T. P. 1. R. C. Wetteren 22 19 1 2 73 21 39 2. Vigor Hamme 22 16 3 3 76 27 35 3. Eendr. Aalst 23 15 3 5 57 27 33 4. Audenaarde 21 15 2 4 75 27 32 5. Un. Gantoise 22 11 4 7 62 4126 6. EecIoo F. C. 23 8 3 12 61 57 19 7. Ex. St-Niklaas 21 7 4 10 47 45 18 8. Meulestede 23 7 4 13 40 61 18 9. Temsche S. C. 20 7 3 10 34 36 17 10. R. C. Lokeren 22 8 1 13 43 75 17 11. Geeraardsberg. 22 6 3 13 57 69 15 12. Eend. Evergem22 4 2 15 30 92 10 13. Melle Sport 23 3 1 19 20 90 Vriendenmatclli Volharden Aalst Unal Ninove Theo Moons behoudt dus zijn wereld kampioenstitel, want zelfs geslagen in de uiterste partij kan onzen landgenoot toch niet meer ingeloopen worden. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW Weduwe van Mijnheer Joannes-Baptista Ruyssinck geboren te Aalst den 29 Juni 1851 en godvruchtig aldaar overleden den 18 Maart 1927, Versterkt door de HH. Sacramenten. De Lijkdienst gevolgd van de Begrafe nis Dinsdag 22 Maart 1927, om 7 1/2 ure in de kerk van St. Martinus. Vergadering aan hei Hospitaal, om7 u. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te wil len aanzien. f ons het overlijden te 1—2 Ik zie.niet in hoe die haast ons vooruitgeholpen heeft. -- Laat ons nu de baan apns onder zoeken. -f - Gaan we hier den slag wagen -Ja. We waren even goed ginder. Ge raaskalt, Colas. Ik zeide dat we den weg naar Lede voorbi j moesten. We zijn cr. Nu is. lief goed. Met het overige gelast ik mij. Hoe staat het nu met de twee kerels. 7e naderen met rasse schreden. Hebt ge uw wapen Mijn pistool Neen, uw dolk We gaan dus met het blanke wa pen aanvallen Gij, ja... Ik'gelast mij met den andere. Ik versta u niet. Is ook niet noodig. Als ge uw man maar dien grenspaal niet laat over schrijden. Fn hij wees met den vinger een ar duinsteen aan, waarop een cijfer was aangeduid. Zoo hij alleen is, antwoordde Co- las vastbesloten, dan zal hij hem niet overschrijden. Binnen een minuut zal hij alleen wezen. We zullen te Aalst elkander we derzien. Houd u gereed. En zonder verderen uitleg spreng" Sprietvlechter op de baan en ging Ri- gaull en Jan Clercker te gemoet. De lezer kent de ellendige komedie, door den schurk gespeeld, doclv. Colas, die achter de struiken verscholen, was, verstond niets, van heel do zaak. loopen Uilslag van den Cross geloopën te Aalst, op Zondag 20 Maart. Afstand 3 1/2 kim. 1 Schwarts (White Star) 2 De Wiest (R C. Lokeren) 3 De Greef (id.)4 De ny (White Star) 5 Brunin (U- S. Lessen) 6 Longenal (id.)7 Binehe (Lokeren); 8 Saey (id) 9 Hillaert (id.) 10 Gotteman (Eend. Aalst); 11 Willaert (White Star); 12 Corbïon (Lessen;; ió versnieten (Lu- keren) 14 Van Opdenbosch (Aalst) 15 Berlenger (Lessen) 16 Simclon (id.) 17 De Berle (Lokeren). Klassement der Clubs: R. C. Lokeren 2-3-7 12 punten. Withe Star 1-4-11 16 Lessen 5-6-12 29 Eendracht 10*16-19 39 kaatsen De openingslutte die gisteren (Zondag) op de Houtmarkt, gespeeld werd tusschen Aalst (De Moor) en Cureghem (Van den Broeck) werd door laatstgenoemde ge wonnen met 13 spelen om 8. Cureghem toonde zich ver uit de meerdere. BILJART Theo Moons wereldkampioen. Parijs 20 Maart. De gisteren voort gezette wedstrijden leverden de volgende uitslagen op Men verzoekt melden van MIJNHEER echtgenoot van Mevronw Wlarcella-Esther Beeckman Oud-strijder, geboren te Aalst den 9 Februari 1898 en aldaar overleden den 20 Maart 1927, versterkt door de HH. Sacramenten. Lijkdienst en begrafenis Woensdag 23 Maart, om 8 ure, in de kerk van St Jozef. Vergadering ten sterfhuize Picter Cou- ckestraat, 48, om 7 3/4 uur. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te wil len aanzien. Ilij zag enkel dafcJan Clercker, na een woordenwisseling met Mep alleen den weg naar Lede insloeg en dat. zijn slachtoffer alleen de baan naar Aalst opstapte. 'O'vër 'dé velden "siraaide het gouden zonnelicht, degraswnisschen piepten in het struikgewas, de.nieezcn huppelden iuss.chen.de elzenstruiken, de. zon rees prachtvól' op in h'éfguldeiï azuur en joeg de nevelsluiers "weg. Hét was een prachtige morgen. Nu dat Rigaulf, alleen was. had hij meer liet oog voor de schoonheden der natuur en verkeerde hij ook onder den indruk barer wonderbaar heden De arme man,'wsjs',vróolijk. Zijn laat ste onrust was door Sprietvlechter ver dreven. Een groote kalmte daalde in zijn ziel. Hij ademde met groote teugen de morgenlucht in. Het scheen of hij een nieuw leven inging. Helaas Arme man De dood beloer de hem. Hij ging het eindp te gemoet. Iedere stap bracht hém nader bij hef graf. Ilij zag de. fortuin van zijn'voog- kind vergrool.cn tusschen zijn handen en vormde voor haar de schoonste droo- men. 'Ja, ja. mompelde hij vróolijk, als l.et God belieft, zullen we dit alles nog beleven. Ik gevoel dal ik van dag tot dag verjong. Andere, menschen van mijn ouderdom beklagen het verleden, doch ik zou liet voor niets ter wereld terug wonschen. God, wat tranen Wat. bloed! De toekomst biedt zich evenwel minder somber aan. Wat is het leven tóch een 'aardig ding, en wat hangt ons bestaan van een draadje a!f. Welk wisselvallig heden. Gisteren, ja, dezen morgen nog was ik zoo droef te moede, dat ik zou willen sterven hebben, ik had verschrik kelijke voorgevoelens, mijn hoop was verzwonden. En nu, wat verandering. Ik ben gelukkig, vol hoop, vol gezond- hsid Mijn God, mijn God, was is het goed te leven. Dag, mijnheer. Het was een stem, die hem van den kant der baan in de ooien klonk. Mijn heer Rigault keek verwonderd op en hij zag een man met langen kiel aan, zoo als de veekooplieden gewoonlijk dra gen. Colas had Rigault alleen zien na.de- ren, en hij. verheugde 'zich reeds, in het gemak, 'dat hij zóu hébben om zijn 'slag te slaan, wanneer eensklaps een gerucht zijn ooren kwam treffen. Ilij wierp een blik op de baan en zag langs den kant van Aalst een rijtuig komen aanrollen. Doemnis Er diende gehandeld te worden. En steeds naderde het slacht offer. Zou hij zich op Rigault werpen?... Maar de lieden, die op do kar zalen, konden zien wat gebeurde. Mep had gezegd Hij mag den grenspaal niet overschrijden Het was op 'dit ©ogenblik, dat 'hij riep r:' Dag, mijnheer Dag, vriend, antwoordde Rigault.. Mijn God, mijn God klaagde de slem. Wat is er vriend Wat zoekt ge? Ik heb een goudstuk laten vallen cn vind het niet meer terug. Een goudstuk TRVi -au Eaard. Naamlooze Maatschappij te AALST Statiestraat, 23, te Aalst. Statuten: (Moniteur Beige; Bijzondere bijlage: 1898, L.® 3381 1901, N° 3440 1919, N° 2440 1929, N° 4823. De heeren aandeelhouders worden ver zocht deel te nemen aan de gewone alge- meene vergadering, die zal plaats hebben op WOENSDAG 13 APRIL, cm 10 uren voormiddag, ten Maatschappelijken zetel. DAGORDE 1. Verslagen van den Beheer-en Toe- zichtsraad. 2. Goedkeuring van de Balans en vari de rekening van Winsten en Verliezen. 3. Benoeming van eenen Beheerder, uittredend lid, herkiesbaar. 4. Ontlasting te geven aan de Beheer ders en Toezichters. De Afgevaardigde-Bestuurder, 648 Aug MOYERSOBN. TT-van twintig pond, goede heer. En ik vind het niet, ik vind het niet. Ik beu zoo bijzichtig. Wacht, ik zul u helpen. Rigault verliet do baan cn sprong de gracht in onder de zware, weelderige hoornen. Een gouden louis, brave man vroeg liij. Ja, mijnheer. We zullen bel zoeken tol. we hef vinden. Het zal hier immers niet groeien Neen, mijnheer. -Ge schijnt 'ontroerd te zijn Ja, Hevig ontroerd, mijnheer. Ik begrijp het, vriend, doch wees gerust. Mei. hoorde duidelijk het rijtuig na-, doren. Groote zweetdroppels parelden op het klamme voorhoofd van Colas,. De lieer Rigault hukte zich naar den grond en zocht tusschen het gras. De hand van den moordenaar zocht her. gevest van den dolk. 11a, zeide Rigault, ik geloof dat ik het gevonden heb. Neen, het is een ko peren knop. Colas antwoordde niet. Ware al zijn aandacht niet gevestigd op het zoeken, dan had Rigault duide lijk hef gepiep der hijgende borst van Colas kunnen li ooren. En had hij de blikken opgeslagen, dan had hij duidelijk zijn lot kunnen lezen in de onheilspellende ocgen van den moordenaar. ('t Vervolgt.))

De Volksstem | 1927 | | pagina 2