g|B Week van het Roode Kruis van Belgie Ter gelegenheid der Zending KLEINEGAZET ZOMERUUR." NIEUWSTIJDINGEN Oe Laatste Binders in Vlaanderen Koi'le builenlandsche berichten Terug in het land. Prinses Cle mentine, weduwe van prins Victor Na poleon, is met haren zoon, prins Napo leon, 111 het land teruggekeerd en heeft liaar kasteel van Ronehinnc, provincie Js'amen, betrokken. JJ.- - w HB.'-'AV Tg C De eerste minister. M. Jaspar, die reeds veel droevige familieaangelegen heden ontmoette, heeft weer angstige oogenblikken beleefd. Mevr. Jaspar heeft over eenige dagen eene operatie onder gaan en een oogenblik was haar toe stand zeer bedenkelijk. Het laatste be- ificht luidt echter veel gunstiger. Wij wensehen vurig dat den Eersten Minister alle verdere beproeving ge spaard blijve. Belgische geneesheeren naar Spanje. Een groep Belgische geneesheeren onderneemt eene reis naar Spanje, in gericht door het Spaanseh-Belgisch co- miteit van wetenschappelijke verstand houding. Het vertrek heeft vandaag plaats. Do geneesheeren zullen ontvangen worden te Cordoba, Sevilla, Granada, Madrid aldaar door den Koning Toledo en Barcelona. Postverkeer met het buitenland. jVVij deelden mede, dat de Kabinetsraad .verhoogingen goedkeurde van liet post- tarief voor het internationaal verkeer. Die verhoogingen beperken zicli tot brief en briefkaart (1 fr. 75 en 1 fr.) De datum, waarop die verhoogingen van kracht worden, is nog niet bepaald. M. Herbette, MM. T Kint de Roodenbc- ko, Carton de. Wiart, Hou tart, alsmede een aantal paters- cn zustors-inissio- narissen. Benoeming. M. Emile Francqlii, Staatsminister, gewezen lid van den ministerraad, is benoemd tot lid van het Financieel raadgevend Komiteit, De vestingen van Luik. Door een hoogè militaire personaliteit wordt in een Brusselsch blad bevestigd dat de re geering, zooals wij voor enkele weken reeds gezegd hebben, het besluit getrof fen heeft de vestingen van den rechter Maasoever in staat van verdediging te stellen. Til den nacht van Zaterdag op Zon dag (9 tot 10 April) terugkeer tot het Zo meruur. Zaterdag avond bijgevolg, te 23 uur, moet ieder zijn uurwerk een uur YOÖR- UITZETTEiN, 't is"te zeggen op 24 uur. Dan is men Zondag in regel voor de mis en voor de afspraken die men op 10 April zou hebben. Opgepast dus Zaterdag avond om 23 uur wordt het officieel middernacht; ie der voege er zijn uurwerk naar. In het leger. Volgens, een ministe- rieelen omzendbrief kunnen do leerlin gen uer bijzondere pelotons der klas van 1927, die niet van het verlof hebben ge noten, voorzien voor Allerheiligen, thans bij uitzondering met Pasehen een verlof bekomen van maximum zes dagen. Een wedstrijd voor kandidaten op- merkers der luchtvaart zal in 1927-1928 worden ingericht in het le luchtvaart- regiment. Er zullen in 1927 ten hoogste vie" kandidaten aanvaard worden voor de aerostatic^ en leii hoogste twaalf kan didaten voor Jiet vlicgwezen. GEHEIMZINNIGE MISDAAD TE AERTSELAER. Dinsdag nacht, rond I uur, werd de veldwachter van Aertselaer verwittigd, dat in de Achterstraat, ten huize der echtelingen Von Hoye, een geheimzin nige misdaad was gepleegd. Om 12 ure was. de man plofs wakker geworden en had gevoeld dat het bloed hem; uit eene groole wonde uit deti hals gulple. Zonder verder acht le slaan op zijne vrouw, spande hij al zijne krach- en in en wipte het bed uit. Hij vluchtte bekend als de machtigste herstellers des bloods en der zonuwkrachle», als het middel dat heL best de levenskrachten weer opbouwt.- De Pink Pilleir zijn nicer dan welk an der middel öri overtroffen naar het nevenliggendc huis, waar zijn j bloedarmoede, 4«t bleekzucht, de neu oom woont. rasthenie, de ;algemeone zwakte, de pompiers moesten zich bepalen tot he Geneesheer en veldwachter werden troebelen des groeis en der leefti.jdskee- Ivrijwaren van het woonhuis. Een< Hei budjet van Justicie. De bijzon dere kommissie heeft Woensdag het budjet van justicie onderzocht en aan genomen en M. Poncelet tot verslagge ver aangeduid. Bij de socialisten. De socialisti sche Kamergroep vergaderde Woens dag inorgend om onder andere de kwes tie \au 's lands verweer te onderzoeken. Zekere leden drukten de hoop uit dat het socialistisch militair ontwerp on middellijk na hel Paaschverlof zou be sproken worden. De meerderheid was echter van oordeel dat het best. zou er mee le wachten tot op het einde van den zittijd, ten einde eerst de budjetten en verschillende kwesties aangaande de sociale wetgeving tc bespreken. Voort hield de groep zich bezig met het vraag stug der supertaks.. Mgr Lemaitre primaat »van Afrika hooft voor de Union Colon ia Ie eene voor dracht gehouden over de missiën i Franseh Soudan. De voordracht werd bijgewoond door prins Leopold den Franschen gezant OP DOOK Silvain VAN DER GUGHT EN Lodewijk VAN LAEKEN. 40ste Vervolg, iHoor nu, jonkman, sprak juffrouw Do Winter, wat ik van u verzoek. G zuil dal geld aan notafis Vosselaer go ven. Aan hen, verstaal gij^ maar aan niemand anders. Hij zal er u een kwijt brief je voor geven; doet hij dat niet, het is ook goed, gij nioogf er hem niet naa vragen. Kom dan zoo spoedig mogelijk terug, om mij te zeggen hoe de bood schap is afgeïoopen. Wees gerust, juffrouw, ik zal alles doen wat gij mij hebt gezegd. Hiermede vergezelde zij Jan tot aan de voordeur, beval hem nog eens va heel voorzichtig le zijn en liet hem ver trekken. De notaris Vosselaer was gehuisvest in de Nieuws!raat. Jan wist heel goed zijne woning, zoodat hij hot niet behoef de te vragen Hij ging er dan, met het zakje met geld in zijnen arm. naartoe, evenals een hoer die eene pacht of een stuk land gaat betalen. Toen hij op den Paardenkouter kwam op het einde der kleine Warande, oni- moeUe hij een man, dien hij meende waren rond 9 ure 30 slapen gegaan. De vrouw beweert thans, dat zij rond 12 ure even was opgestaan, en dat zij door twee kerels werd vastgegrepen. Men heeft haar op een bed geworpen, waar een 1-jarig aangenomen kindje sliep en de inbrekers waren gevlucht met 000 fr. spaarpenningen. Bij het. eerste onderzoek blijkt nochtans, dat er hier geen inbraak kan geschied zijn. Wat ook nog heel verdacht voorkomt is het feit, dat dien nacht hel hondje der echtelingen, een duivelseh keffertje, in het huis der moeder van de vrouw was. Thans blijkt, ook dat de wonde, den man toegebracht werd met zijn eigen scheer mes; Ook werd de vrouw ter beschikking van liet gerecht opgesloten, liet parket dat Woensdag ten 2 ure ter plaatse kwam, onderlioördo de vrouw, die aan gehouden bleef. HET IS BETER ZICH TE VERZORGEN DAN ZICH TE BEKLAGEN. Beklaag u niet zonder oponthoud. Spreekt niet voortdurend mot uwe vrienden over uwe 'ongemakken. <nj zult de beste hunner eindelijk lastig vallen. Leert toch wat "gij noodig hebt en weet wat. u past. En bedenkt wel dat in de eerste plaats de twee voornaamste be- standdeelen uws lichaamsevenwielil uw bloed en uw zenuwstelsel zijn. Wanneer de rijkdom uws bloeds. is verminderd en uwe zenuwen zijn verzwakt, is dadelijk geheel het lichaamsgestel in de war. De appeteit vermindert, de maag ver slapt, de spijsvertering gaat slecht. Het hoofd, de nieren, de lever werken slecht. Het hoofd, de nieren, de lever werken 1 VAS3 3 TOT 10 APRIL Als het noodige geld beschikbaar zijn zal zullen in Aalst en omliggende gemeen ten HULPPOSTEN ingericht worden, met het noodige materiaal voor 't.toedienen der eerste zorgen in geval van ongelukken. GIJ zelf uw kinderen, familieleden of vrienden zult misschien uw leven te danken hebben aan de hulp welke u, in geval van een mogelijk ongeluk, zal toege diend worden dank aan het plaatsen dezer Hulpposten. Maak het inrichten er van mogelijk met onderstaand bulletijn in le vullen. Aansluitingsliulletijn (Te sturen naar het Plaatselijk Secretariaat Keizerlijke Plaats. 13, ter stede). Ondergeteekende- Adres verzoekt het Roode Kruis van Belgie hem (haar) te willen inschrijven als Werkend lid (minimum bijdrage 5 fr. per jaar) met tijdschrift (10 fr.) Bestendig lid (eenige bijdrage, minimum 100 fr.) Beschermlid (eenigè bijdrage, minimum 500 fr.) (Handteekening) Naar het schijnt is den man een arm op twee plaatsen gebroken en bekwam hij ook inwendige kneuzingen en ver wondingen. aan den ruggraat. Een doo- delijke afloop wordt gevreesd. JAMMERLIJK ONGELUK TE ST. JANSTEEN. Alhier had een vijfjarige knaap de onvoorzichtigheid begaan Le drinken uit 'een ketel kokend water. De keel en in- slecht. Het is dwaas zoo te blijven, in- I ge wan den van den kleine werden geheel, dien men met de Pink Pillen zich heel verbrand, tengevolge waarvan de dood goed helpen kan. De Pink Pillen zijn intrad. Geneeskundige hulp kon mot meer baten. BRAND TE LESBEKE Alhier heeft een geweldige brand ge woed bij den landbouwer "Vereecken, in tegen dc!(le Gpwyckstraat, Dc groote schuur en Ulo stallingen zijn in puin gelogd; de verwittigd en vastgesteld werd dat man een breede snede aan den hals droeg, teweeggebracht door een vlij mend wapen. Na de eerste zorgen werd de ongelukkige onmiddellijk naar het. Sle Elisabethgasthuis te Antwerpen ge voerd, waar men hoopt hem te zullen redden. J Li vin us Van Hoye en Maria Stcynen zijn heiden 27 jaar oud, en traden in het. huwelijk in 1920. De man een fa briekwerker, braaf en oppassend. De vrouw, zeer levenslustig,was te huis in al de kringen waar er tooneel werd gespeeld en gezongen werd. Zij heeft zelfs verscheidene stukjes geschreven, die m verschillige plaatselijke .maat schappijen werden opgevoerd. Daar het gezin kinderloos was, kon zij z-ich naar hartelust aan hare liefhebberij overge ven. De noodlottige gevolgen van zulk een leven voor een gehuwde vrouw, bleven niet lang uit. Zij werd wat al te. hoog moedig, en er ontstond een begin van .oneenigheid tusschen man en vrouw. Ten slotte besloot de vrouw naar de stad te gaan werken, en aldus-vierde zij hare praclvtzucht bot, met zich te tooien met schoone kleeren. Er werd menig maal ruzie gemaakt in liet jeugdig ge zin, en de echtelingen werden, soms wol le ring, de maagkwalen, de de zenuwuitputting. hoofdpijnen, i' zyn verkrygbaar in alle Apotheken en in het depot voor België Apotheek Derneviile, 66, Walerloolaan, të Brussel, Fr. 6 de doos ea Fr. 33 de zes doozen, franco. ONTPLOFFING TE HERENTHALS. Woensdagnamiddag om hall' vier, had een ontploffing? plaats in de kruitfa briek ie Hercnihats. De daken' aiï de omliggende huizen worden zwaar Beschadigd. Een uersoon werd licht gewond.- Dc ruilen van oen binnrnsfcomondeïi trein werden ver brijzeld. SCHRIKKELIJKE VAL TE ZELZATE Dinsdag namiddag rond 4 ure, waren werklieden in dén aluminium fabriek be gonnen aan hel afbreken der pyrictto- ren's. Bij het. afkappen van een ijzeren band, is dc werkman August Willems, beter gekend o-nder den naam van «Staafken Verbiest», geboren (e Wach- lebeke den 3 Mei 1905, gehuwd met Dc- lacourl Marie, zonder kinderen en wo nende te Zelzafo, Kerkstraat 343. van eene 'tiental métbrs liooge stelling ge vallen: zijne werkgezellen snelden hein schoone vaars en eene geit zijn in de vlammen gebleven; eene koei heeft erge brandwonden bekomen. De schade is zeer aanzienlijk; de oorzaak van den brand is niet gekend. ERG ONGELUK TE GENT Dinsdag voormiddag had in de werk huizen van don heer Braun en Cie, «Fa brication de baguettes», Coupure, een erg- werkongeval plaats. De genaamde Gus&aaf Dc Ilese,*.56 jaar. oud, paswer kers, wonende Abrikoosstraat, werk zaam in gemeld, werkhuis, wilde eeno kleine herstelling doen aan een kleine fraise-machicn, terwijl deze in werking was. De man werd met de rechterhand in het machien gevat en de vier vinge ren afgedraaid. onmiddellijk tor hulp. Dr Mabilde inder- ec-ns handgemeenTen slolle bleek liet Daas* ontboden, heeft hem de eerste zelfs, dat de vrouw ongeoorloofde he- j zorgen toegediènd, waarna hi j per auto trekkingen aanknoopte. Maandag avond Uan i,f,i Rood Kruis, naar het hospitaal waren de echtelingen uit geweest en Gent werd overgebracht. heel goed, het was de postillon, waar- medmjjjj van Oordegem was gekomen. Maar deze had oen linnen kiel over zijn blauwen kazak getrokken, waardóór zijn voorkomen heelemaal was veranderd. Dag Jan, riep hij. diablo, jongen, gaat gij zoo vroeg naar huis met den zak met. kluiten Ha, Collaerl Wat geluk van u weder te zien Neen, ik ga nog niet door; ik moet eerst nog een kiene bood schap verrichten. En gij Ik ga naar huis wat eten en zien van een uurtje of twee te slapen. Tot weerziens dan.' Insgelijks. En vergeet ons huis niet, als ge langs Oordegem komt. Dat beloof ik u. Hoor eens, riep de postillon in het doorgaan, gij woef. wat ik u heb gezegd van den regeeringsvónn in de steden en de aankomst van voIp gendarmen. Wei nu. ik w:eet nu uit zeer goede bron, vooraleer twee dagen verloopen zijn. zult gij er van weten te spreken. Des te beter. Ja zeker. En beiden vervorderden hunnen weg. Jan begon le denken aan hetgeen de. postillon hem opnieuw beveiligde. Bij begon zulke aardige vermoedens te koesteren over het gevangennemen van den heer De Winter, op een tijd dat men nergens van dergelijke dingen meer hoorde, alsook over het geld dat men vroeg om hem te lessen, op een oogen blik dat de macht der kommissarissen herkennen. Ja, ja, nu kende Irij hem ging ingetoomd worden, dat hij merke lijk zijnen sta]) vertraagde en zich ein delijk vol gepeinzen óp eenen steenen (bank neerzet (e. Ik ben bijna zeker, sprak hij in ch zeiven, da,l. men bezig is met den goeden De Whilar- te foppen, en ik zou er grpotelijks aan twijfelen dat die schijnheilige nolaris Vosselaer niets weet van de schelmstreken; dit gaat mij wel niet aan, maar ik ga toch eens. po gen dit te achterhalen. Hij opende dan met veel omzichtig heid; om van niemand bemerkt te wor den. de beurs/nam er honderd goud stukken uil rit stak dfc in zijnen zak. Hij bleef nog Cenigen tijd nadenkend zitten. Eindelijk stond hij langzaam op en eenige stonden nadien, belde hij aan lie! huis van den notaris. Een oude meid opende de deur. Is de notaris Vosselaer te spre ken 7 vroeg J^n. De oude bezag lvem van het hoofd tol de voeten en een soort van glimlach vertoonde zich, op haar gerimpeld we zen, toen zij dep.geldzak bespeurde. Ga dan in het kantoor, antwoord de zij. En zich Oiinkeerende, liet zij hem staan en keerde terug naar hare keuken. Jan zag vlak voor zich eene deur, waarop mei zwarte letters het woor .1 «kantoor» stond- Hij ging er naartoe en klople; !»ri, Oost-Vlaanrierens Bedevaart naar 0. L. Vrouw ran Loi;rdes Bisdom Gent Drie treinen 1) Rose trein. Vertrek den 1 Augustus langs Rouaan en Lisieux. Terugkomst den 10 Augustus langs Parijs en Mont- martre. 2)Blauwe trein.Vertrek den 2 Augustus langs Parijs en Moritmartre. Terugkomst den 10 Augustus langs Lisieux. 3) Witte trein. Vertrek den 2 Augustus Rechtstreeks naar Lourdes en terug. Sneltrein die de zieken vervoert. Pelgrims, tot slechts een beperkt getal worden in dezen trein toegelaten. - De Duitsche Generaal von Wries- berg, die op 1 April aan den voet van het Bisinarckmonunient, toen hij aangehou den werd, door een beroerte werd getrof fen cn dood neerviel, is begraven op liet Berlijnsche invaliedenkerkhof. De politie had de omliggende straten afgezet, om incidenten te vermijden. - Te Glvon, bij Montreux, werden 4 personen onder eene lawine bedolven. Een hulpkolon is vertrokken .om hen op te sporen. - De Petit Parisien verneemt uit Rabat, dat drie bataljons, gesteund door een aantal inlandsche stammen het gebied in de streek van Wezzan, nabij de grens van de Fransche en Spaansche zones, dat nogniet geheel onderworpen was, hebben schoongeveegd. Al dc Fransche generaals, maarschal ken en bevelhebbers, zullen in het Pan theon te Parijs worden begraven. Zulks werd plechtig aangekondigd in de Sor- bonne, door den heer minister van ooricg. De schikkingen zijn reeds genomen en de plar.s bijna geëindigd. Een praalgraf zal, in de kapel worden opgerichtde buiten muren der kerk zullen versierd zijn. Het zal eene groolsche plechtigheid zijn 17 generaal zullen ontgraven worden op de kerkhoven waar zij thans rusten en naar het Pantheon worden overgebracht. (Reuter). Uit den «Daily Mail Volgens een telegram, uit Perpignan heeft mén een nieuw komplot tegen de dicta tuur van Primo de Rivera ontdekt, en werden in verband met deze zaak te Bar celona vier officieren aangehouden. Maandagavond werden te Munchen in een afgelegen gedeelte van het Nym- phenburgcr Slotpark, twee studenten doodgeschoten gevonden. Volgens het ingestelde onderzoek is hier sprake van een moord met zelfmoord. De aanleiding tot deze daad is onbekend. Te bekomen ten bureelo dezer, Kerkstraat, 21. Kerkboeken, Paternosters, Me dailles; enz. Aan voordeelige Prijzen» muren en deuren met groene boorden, op de schouw een schoone spiegel in bijzonder zindelijk onderhouden. Daar in maakte hij uitzondering op de kan toren der andere notarissen, die te dien vergulden lijst, twee zilveren kandela- f.ijde gewoonlijk zoo slordig mogelijk jren cll gulden horlogie op den. schouw - waren. boord, mahoniehouten boekerij en twee De roode steenen vloer was schoon j gepolijste lessenaars: een kleine en een geschuurd, do. muur met olieverf ge- groole. schilderd, de boekenkassen blonken var: Aan den grooie bevond zich de nota nelheid; op de lessenaars, waaraan vier>(]js? -jje, gelijk wij reeds gezegd li-ebbcn, klerken zaten, lag alles in de hesto orde'bezig mot schrijven aan den kleine geschikt en zelfs de kachel, die warm bemerkte men een persoon, die in papie- gloeide, glinsterde als een spiegel.lr(r.n on perkamenten zat te snuffelen, 'Jan, met den hoed in de hand, vroeg 'maar die man had zulk geheimzinnig om den notaris te spreken. jwezen, dal Jan hem niet genoeg kon Kunt gij hel met ons niet doen 2 .bezien, sprak een der klerken. Toen Jan hem opmerkzaam bezien - - Neen. zegde Jan. (had,ontsnapte bijna een kreet van ver- Do klerk begaf zich naar eene deur-bazing zijn mond. Het manneke was die in het kantoor uitkwam en klopte.'betzelfde dat hom voor eenige maanden Men opende aanstonds, maar slechts van RigaulL had gescheiden, met eene spleet: de klerk fluisterde iets j Toen de jongeling binnenkwam, had aan degene die binnen was, en zich om- Sprietvleehler hem schuins aangekeken koerende, zegde hij aan Jan dal hij kon en daarmede, zonder zich.nog om hem binnengaan. ile bekommeren, zijn werk voortgezet. 'Jan liet het zich geen tweemaal zeg- f Men kon juist, niet zeggen dat hel een gen en trad de kamer binnen. Hij be-.leelijk menscli was, in het geheel niet; vond zich nu in het.bijzoder kantoor maar in zijn wezen lag iets zoo terug van den notaris. stoolend en zoo koelbloedig nijdigs, dot Toen de jongeling binnenkwam, was.het onuitsprekelijk was notaris Vosselaer aan het s.chrijven en sprak Vriend, ik bon in 'I. midden van een volzin: wacht een weinig, ik ben dadelijk tof uwen dienst. Jan bleef dan met 'den hoed in" dc hand staan en met de geldbeurs in zi.j- Binnen Priöp men hem toe. Di- jongeling opende de deur en trad jnen arm. binnen. Hij zag eens goed rond Dc plaats was niet zeer groot, maar j door ook van netheid, Alles blonk' waferkleurigo. Terwijl de jongeling dit alles naging, in afwachting dat de notaris hem zou toelaten le spreken, sloeg hij toevallig de oogen naar den grond. Maar wat lag daar op den vloer voof de twee lessenaars Het was. als een klein sluk papier, toegevouwen op do' w ijze .van een brief die verscheidene da gen in den zak had gestoken. J't Vervolgt.)

De Volksstem | 1927 | | pagina 2