Jan Cfercker KLEINE GAZET Os Laatste Binders in Vlaanderen NIEUWSTIJDINGEN koste builen[amische berichten ^;sp> osetx Mgp Van Roey. Hcden, 25 April is )j-ct de eerste verjaardag der wijding van Mgr. V.an Roey, aartsbisschop van giechelen. Vereeniging der kosters-orgelisten Van 't Bisdom Gent. De KostersOr- gelisten van 't Bisdom Gent houden op .Woensdag 27 dezer, hunne eerste Alge- ineene Vergadering van het jaar. Morgens, om 10 uur, mis in St. Baafskerk, tot lafenis der ziel van den gewezen Voorzitter, M. Florent Dhooge. Na de mis, aanstonds bestuursverga dering. 's Namiddags, om 2 uur, groote 'A'lgemeene Vergadering, met acin de dagorde zeer belangrijke punten. Militair Ruitersfeest te Oostende. Wij vernemen dat II. M. de Koningin en HH. KK. HH. de prinsen en Prinses Ma- rie-José, beloofd hébben het militaire ruitersfeest, dat zal plaats hebben op Woensdag 8 Juni, met hunne tegen woordigheid te vereeren. Dit feest wordt ingericht ten voor deelevan het gedenkteeken der Verbon denen. De weekstaat der Nat. Bank. De verbintenissen op zicht der Nationale Bank bedroegen op 21 April 1927, fr. 9.950:477.135.89, dus eene vermindering van G.200.000 op de cijfers der voor gaande week de verlaging van fr. 105.500.000 in de geld-omloop is onge veer verrekend met eene overeenkoms tige vernrneerdering van het tegoed der loopende rekeningen. De verhouding van het inkas aan goudwaarden met al de verbintenissen op zicht is. 53.51 t.h. tegen 53.-45 t.h. op '1 4 dezer. Paketbooten Oostende-Dover. Uur- label der overvaarten voor de weck van 25 April tot 1 Mei 1927 Van Oostende naar Dover: Afvaarten om 10,30 en 14 u. 20. Van Dover naar Oostende Afvaarten om 12 uur en 16 uur. Prinselijke reis. HH. KK. HIT. prins Leopold en prinses Aslrid, hebben in het strengste incognito, eene korte reis ondernomen. De hertog van Guise is uit Marokko op het kasteel van Anjou teruggekeerd. Prin? Hendrik van Frankrijk heeft zijne studiën hernomen aan de hoogesehool van Leuven. De Belgische vrouwen in Kongo. De rogeerfng bestudeert, een koloniaal statuut, waarbij aan de Belgische vrou wen van ambtenaars in Kongo zouden bureelbedieningen Verleend worden in 'de kolonie. De zaak Coppée. 'f Is op 11 Mei aanslaande dat de zaak Coppée zal op geroepen worden voor de burgerlijke rechtbank van Gent. Droevig geval. - Zaterdag ti jdens de begrafenisplechtigheid van den heer Verlinden, socialistisch volksvertegen woordiger en schepene der stad Antwer pen is ook Mevr. Verlinden overleden. Mtovr. Verlinden was sinds lang bed legerig en vermoedelijk heeft deze zwa re slag. <iio haar zoo onverwachts trof, haar einde bespoedigd. Kabinetsraad. De kabinetsraad Vergadert Dins.dagvoormiddag. Hij zal zich bezig houden met een reeks vraag stukken van bestuurlijken aard. OF DOOK Si!vain VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKZN. 54ste Vervolg. Maar zoudt gij peinzen dat de Binders z.iclv nog zullen verstouten hel kasteel aan te vallen, na van onze kara bijnen te. hebben geproefd Wie weet, gaf Jan ten antwoord: dat. is toch nog wel mogelijk het ge beurde zal hen althans tweemaal doen nadenken, alvorens zich nog onder het bereik onzer wapens te wagen. Zij heb ben immers drie hunner manschappen verloren. Twee, mijnlveer. Drie, mejuffer. Wanneer, den derde Wel, mejuffer. zijt gij dan den roo- ver al vergeten dien ik van mijnen stok heb doen proeven en daarna in de gracht van het. kasteel heb geworpen 't ls waar, Jan, zegde het meisje, dien had ik niet meegeteld. Maar zie, hervatte zij met ernst, ginder aan de dreef, wat mag dat zijn Het is alsof het mannen zijn die iets langwerpigs dragen - Ja, mejuffer Houd u gereed, ik zie reeds was hef is. Deze schurken na deren het kasteel met eenen boomstam, MOORD TE VOSSELAER De kermis te Vosselaer bij Turnhout, werd in den nacht van Zaterdag op Zon dag. 24 April j.l., ingezet met eene ver schrikkelijke moord. De 23jarige Alfons Neefs, jongman wonende op den Bolk, te Vosselaer, en de 35-jarige Lours '.Scheyltjens, ge naamd «de Schaal in logement hij den herbergier Jacobs, op het Heieinde te Vosselaer, waren in ruzie geraakt in de danstent, die aan de herberg Jacobs paalt en die ter gelegenheid van Vosse- lajer's kermis aldaar staat opgericht. De ruzie ontaardde in vechtpartij, zooda nig dat de beide mannen handgemeen werden en Neefs met een stuk 'sleutel drie erge kappen op 't hoofd van Scheyltjens zou hebben toegebracht,. Tot in de herberg ging het krakeel voort, waar opeens Scheyltjens uit de keuken, bij den herbergier Jacobs, het broodmes haalde en het met een sterken stoor, plofte in 't. lichaam van Neefs. Deze bezweek enkele minuten nadien. Het, parket van Turnhout is heden Zondag voormiddag', voor een nader on derzoek, naar Vosselaer afgereden. Be weerd wordt dat heide kerels als echte vechtersbazen gekend zijn. Scheyltjens had onlangs te Turnhout, in eene vecht partij nog eene zware wonde over hef aangezicht bekomen. De dader is aangehouden en in het gevang te Turnhout opgesloten. De ongelukkige werkman moet wel licht ten gevolge eener duizeling, van zijn rijwiel gestuikt zijn, ol' door den don geweldigen wind langs het. Kanaal zijn omgeworpen géworden. Hij bezweek waarschijnlijk aan eene schedelbreuk, opgeloopen in den val. Hef lijk werd haar 'I. klooster der Zusters van Liefde te Lovendcgem over gebracht. Het slachtoffer, een voorbeeldig werkman en huisvader, laat, eene on troostbare weduwe niet vijf minderja rige kinderen achter. ERG GRANAATONGELUK TE WYTSCH&TE Lvfebvre Victor aan het. werk voor de boerderij Dequidt Georges, werd aan stukken gereten, waarschijnlijk door het ontploffen van een granaat. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 3 minderjarige kinderen. STABILISATIE Plaatst uwe beschik bare gelden in de Gentsche Bank voo? Handel en Nijverheid, Filiaal van do Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat. Denaermonde 1, Franz-Courtenstraai 6ottegem, Kasteelstraat, 10. Zele, Cesar Meeusstraat. Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke Brusselsche steenweg* Lede^ Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID, EEN MAN VAN 70 JAAR ÏN EEN TEERPUT VERDRONKEN TE GENT Zaterdag morgen heeft, op de Ode wijk een droevig ongeluk plaats gehad, wélke het leven heeft gekost aan een ouderling van 70 jaar. Rond 6 y.2 uur vond men voor zijne woning, de genaamde Becguaert Ber nard, daglooner, wonende Meibloem- straal 82 die achterover en met het hoofd omlaak in .een aldaar gelegen teerput gevallen en verdronken. Het lijk werd naar het doodenhuis der Byloke overgebracht. Een onder zoek is geopend. DGGDEL3JK ONGELUK TE LQVENDEGEM De genaamde ITenri Claêys, 37 jaar oud, afkomstig van Zomergern en wo nende tfv Meerendré, werkt te Gent, waarheen hij zich dagelijks per veld begeeft. Zalerdag morgen, rond 6 uur, vond men Claevs aan de Bierstalbrug te Lo vendcgem, liggende nevens zijnen velo, op de kets- of tirekweg. De ongelukkige gaf geen l-eeken van leven meer. om de poort open te loopen Zoo, is er dan wezenlijk gevaar Indien wij niet op onze hoede wa ren, voorzeker; maar luister naar mij houd u wol verborgen achter de ma tras, want ik geloof fiat men, om den optocht der hoorndragers Ie beveiligen, op ons schieten uit den een hf anderen afgezonderden hoek. Zoohaast gij d< mannen beschei-delijk kunt onderschei den. mik dan de voorste naar de borst. Tk gelast mij met, den tweede; op deze wijze moet de hoorn dien zij dragen, ter aarde ster ten. Wij moeten heel dat ge spuis neervellen; maar na hef eerste schot moogf. gij niet meer schieten dan nadat ik heb geschoten, om te vermij den van beiden op denzelfden man te mikken. En wij hebben geen kogels te veel. Mik nooit dan naar de volle borst; naar hel hoofd schieten is wel kunstiger maar minder zeker. Niettegenstaande Jan een koelbloedi ge en onbevreesde .jongen was, kon hij zich niet bedwingen; Ivij sprak de laat ste woorden dan ook met aandoening uit Florida werd het gewaar. Jan, zegde zij, bedrieg mij niet Er is hier wel zeker gevaar Uwe stem is niet zooals zij gewoonlijk is. Ach, mejuffer, antwoordde hij treurig, wezenlijk groot gevaar niet maar toch, een kogel kan somtijds zoo vreemd vliegen. Hef. is voor mij niet, dal ik zulks zeg; wat zou liet mij geven indien ik hier moest sterven! Nooit zou ik het mij kunnen vergeven, indiep u het gerucht kwamen eenige personen toegesneld, namen den jongen, die m een bloedplas ten gronde uitgestrekt lag, op en droegen hem naar zijne woning. De ongelukkige is den rechter bil ver morzeld. Een geneesheer aanstonds onf - boden, diende hem eenige zorgen toe en deed hem onmiddellijk naar een heel kundig geslicht van Meenen overbren gen. AUTO IN DE NETKE TE LIER. Zaterdag namiddag reed M. Van Reeth, wonende té Oude-Gori, per auto door de stad. Aan de Leuvensche poort zwenkte hij links de Sioensvest. Door een onbekende oorzaak was de voerder het stuur niet meer meester. Een onge luk onvermijdelijk ziende, had M. Van Reef'n toch nog de tegenwoordigheid van geest om de remmen, te sluiten en daar na uit zijn voertuig springen. Dooreen zware camion werd de auto na een uur werken uit de vest opgehaald. De stoffe lijke schade is natuurlijk zeer belang- rijk. Het baart verwondering dat aldaar niet meer ongelukken gebeuren. De borstwering is gedeeltelijk vernield en de baan heeft aldaar een buitengewone helling. Uit te voeren herstellingswerken zijn dringend noodig. NGG DE BRAND EN DE JAARBEURS TE BRUSSEL. Een zonderlinge kerel. Op last van den prokureur des ko- nirigs werd onderzoeksrechter Chevalier heiast met een streng onderzoek naar de oorzaak van den brand in de Jaarbeurs te Brussel.'Expert Haulotte begaf zich reeds ter plaatse. Een loodgietersknecht, Edward Moens wonende te Meirelbeke, beweert dat hij, bij liet zien van den rook, naar den brandmelder liep, doch door een onbe kende belet werd liet' toestel in werking te stellen, waarna"de zonderlinge kerel op de viucht sloeg. De persoonbesclirijving van den on bekende werd in alle richtingen rond gestuurd. AUTO DOOR EEN TRAM GEVAT TE DUDZEELE. Een zwaar ongeluk had alhier plaats dat ernstige gevolgen had kunnen heb ben. Een auto kwam in volle vaart uit de richting van Brugge gereden en wil de het tramspoojbioversteken, op het oogenblik dat Vl'e stoomtram uit dezelf de richting aangereden kwam, De auto werd langs achter aangereden en tegen een telefoon paal geslingerd. De inzit tenden kwamen er gelukkig met lichte kneuzingen van af. NOG EEN OÜUSOLSGEVAL TE GHELUWE Vrijdag avond is l.e Gheluwe een droevig ongeluk gebeurd, dat bijna de lange lijst der oorlogsslachtoffers met een ging vermoederen. Bederf, eenige da gen v/as de zoon van Felix Herman, hef land zijns vaders, palende aan de hof stede van Rudolf Dcmytlenaere, aan hel. omspitten.. Hij vergaderde' al het, on kruid op eenen' hoop. Vrijdag avond op di't stuk land gedaan hebbende, stak hij den hoop onkruid in brand. Eensklaps had een geweldige.'ontploffing plaats en de jongen wej-d verscheidene meters ver geslingerd. Een houwitser, men west niet hoe, was tusselieo het onkruid ge raakt en door de "warmte ontploft. Op eenig leed gobeunde. En uw goede va der, wat zal hij zeggen Zal hij het mij niet len kwade duiden dat gij Let. «.Val kensteen» niet bijtijds bobt verlaten. Hoor, sprak Florida, en zij nam den diepdenkende?! jongeling bij de hand, hetgeen ik, gedaan heb, deed ik uit eigen beweging, niets raadplegende dan mijn gemoed;. Hef heeft mij niet berouwd, en indien Jiet n-og te doen was, ik zou hel nog doen Nooit, zou ik kun nen besluiten do Vaderlijke woning voor eenige buiten de wet gestelde landloo- pers.lo ontvluchten. Misschien heb ik ongelijk, wanl liet betaamt eene dochter niet zich bloot te stellen levend in de handen le vallen dezer diepgezonken schurken; maar. lieve vriend, denk niet dat gij de schuld zijn van den onzeke - ren locstand waarin wij ons heiden be vinden; laat deze bemerkingen achter wege; indien wij sterven moeten, cr is een God die ons barmhartig zal zijn in den Hemel. Jan kon zijne bewondering niet ver- hergen, over de koelbloedige rede der juffer. Nooit had hij gedacht, dat er hij het vrouwelijk geslacht dergelijke moed kon bestaan. Hef verheugde hem nochtans Florida in deze s,lemming te zien. In 'zijne oogon was de dpchler van dol oor j Du Bien, die hem zoo gemeenzaam* de j hand drukte, eene heldin, wier weérga niet meer te vinden was. I Goed, mejuffer, zegde hij; 'de za- j ken zullen, hoop ik, zoover niet komen. VERKEERSONGEVAL TE GENT. Vrijdag voormiddag is 'de genaamde Irma Bekaert, 46 jaar, wonende Gi- troenstraat, op den Kouter overreden door eene mclkkar mét een paard he spannen en gevoerd door Bertha Kindt, melkHandelaarsler, wonende te Zwy- naerde. Deze laatste poogde te ont vluchten, doch werd door voorbijgan gers tegengehouden. Irma Bekaert bekwam kneuzingen aan den rechterarm en werd verschei dene landen gebroken. SCHIELIJKE DOOD TE WA AFSCHOOT De genaamde Guslaaf Stormens, fa briekwerker, bevond zjch ten huize van M. Arthur Geeraert, in de Nieuwstraat, te Waarschoot, toen hij plols ten gron de viel en beweeglóos bleef liggen. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen, veroor zaakt door eene harlarderbreuk. Stormens was 53 jaar oud gehuwd en vader van vijf minderjarige kinderen. Proef eens de lekkere BOTF.RSPU- CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn (Havas). Volgens een telegram uit New-York aan de bladen, wordt aan Nieuw-Orieans gemeld, dat er bij de over stroomingen van den Mississipi 200 per sonen omgekomen en tweehonderd andere verdwenen zijn. Tokio. 24 April. Men meent dat er 50 visschers zijn verdronken bij een botsing van hun schip met een ijsberg bij Zuid-Sakhalien. Moskou, 24 April. Te Werchne- Udinsk brak brand uit in een schuur, waar een ciuema was ondergebracht, om een politieken film te laten afrollen. Een paniek ontstond onder de toeschouwers. Er zouden twaalf dooden en talrijke gekwetsten zijn. De prins van Wales, die incognito reist, werd in de statie te Madrid door de Spaansclie vorsten ontvangen. Daarna begaf hij zich met hen per' automobiel naar hek01 jink 1 ijk paleis. Generaai Primo de Rivera is van zijn onderzoekingsréis in Marokko ie Madrid teruggekeerd. Hij verklaarde dat de toe stand in het protectoraat terug normaal is geworden. Men meldt dat in de Ester-Sophie- mijn op Spitsbergen een mijngasontplof- ting heeft plaats gehad waardoor vicr arbeiders gedood zijn. Een schacht is over een lengte van ruim 100 meters ingestort. (Havas). —In den nacht van Vrijdag- op Zaterdag was een motorboot meteen jachtwachter van het koninklijk kasteel van San Rossore (Italië), een karabinier. in dienst op het kasteel en een chauffeur van het koninklijk huis vertrokken voor een nachtelijke vischpartij, 's Morgens vond men de boot omgekanteld, en ont dekte men 3 lijken.De bouvereinen waren zeer bedroefd toen zij het ongeluk ver namen. Te Samarkand, in Rusland, is gene raal Gawrilcnko, bevelhebber van eene -roode legerafdeeling, vermoord gewor den. Het lijdt geen twijfel of er is hier eene wraakneming in het spel. De gene- i j l ot gTnoegen en~nT ben getroost, nu ik de verzekering lieb geer. ondank van u te bekomen. Ondank, antwoordde het meisje, verre van mij dat gedacht. Jan, gij zijt een moedige en deugdzame jongen, die u uft naastenliefde ongedwongen te jpand hebt gesleld voor mij en mijn va der. Wij trotseeren samen den dood en in zulke omstandigheden, wordt alle on derscheid van stand weggenomen. Jan Olercker, ik verzoek u mij voortaan geen juffrouw meer 1c noemen, indien gij mijne achting niet wilt verliezen. Deze woorden schokten den jongeling geweldig. Hij meende le antwoorden, maar ter- zelfderlijd kraakten een tiental ge weerschoten van uit het vervallen pacht - hol'. De ruiten der vensters, waarachter onze jonge lieden zich verscholen had den, kletterden- aan stukken en zelfs dröugen eenige kogels in dé matrassen. Gelukkig was er niemand gewond. Opgelet, riep Jan. Men schiet gelijk ik wel heb geraden, om den optocht te ondersteunen. De hoorndragers zijn binnen schot. Gij. mejuffer, mik naar den voorste, rechtik naar den tweede, aan don anderen kant. Twee schoten brandden gelijktijdig los en de twee aangeduide Binders tui melden neer. De eerste was getroffen in volle borst, de andere bekwam een ko gel ;n het hoofd, tusschen heide oogen. Door den val der twee gedooden, plofte dé. bQOïo.stam met het .yp.ojrale raai stond in de jaren 1918-1919 arn et hoofd van de legerbenden die re opsLu - den van de boeren in het Wolkgebied, met geweld onderdrukten. Hij had zich zeer gehaat gemaakt door zijn gruw.lijk 1 optreden. In de Rumeensche stad Naauds (Transylvanië) werden 150 huizen door brand vernield en de aangerichte schade wordt op 50 miljoen lei geraamd. Zaterdag morgen hadden twee grainvvuurontploffing'en plaats in de mijn Champagnac,te Cransac, Er waren Zater dag avond reeds 8 lijken opgehaald. Een ander slachtoffer verkeert in levensge vaar. Men spreekt van nog 10 vermisten. De politie te Munchen hee t de l'-Meiviering van de communisten aldaar verboden. Ook het houden van een open bare vergadering op dien dag werd kun geweigerd. VOETBAL SCHAAL EENDRACHT. Voor deze Schaal traden Zondag op. Eendracht Aalst tegen Temsche. De ploeg van Temsche goed in form zijnde, voor spelden wij een harden strijd. Wij hebben ons niet bedrogen. Van in het begin af werd er duchtig gespeeld en het spel ver plaatste zich van het een naar liet ander deel. Beide keepers kregen drukken ar beid. De match eindigde met eene zege praal voor Eendracht'Aalst 3—2. Volharden Aalst, verplaalste „zich Zor - dag naar Meire, om aldaar deel Ie nemen aan eene wedstrijd voor de Schaal V. C. Meire. Volharden trad op tegen Mcor- sel die na een weinig belangrijke strijd de overwinr.ig aan Volharden Aalst moest laten met 10—3. WIELRUDEN. Uitslag der koersen op de Aibrechtlaan: AFVALLINGKOERS. 1. Van Eyck. Aalst 2. Van Ongeval 3. Praet 4. Cassiman 5. Van Neck. FONDKOERS, 60 KM- 1. Van Eyck, 5 punten, op rijw. Groote Leeuw 2. Cassiman,.6 p. 3. Callcbaut, 10 p. 4. Praet en Vernaillen, 12 p. 6 Joris, (Antwerpen) 15; 7. De Backer 15 p., op 1 ronde. Schoonc koers van R, Van Eyck: ERUSSEL-LUIK. Wegwedstrijd voor Onafhankelijker!. De aankomst1. Briskot, om 5 u 28 m. (de 265 km. in 9 u. 21 in.) 2. Macar, in 9-27-35; 3. Henririckx, in 9-34-30; 4. Hans, in 9-39; 5. Ceuppens, in 9-42-30 6. Mottard, in 9 44 7. Gardier, in 9-44 8. Roelens, in 9-47. BILJART De match Aioons-Van Belle, Zalerdag, avond in de zaal van het Belgisch Hof Groote Markt, te Aalst, gespeeld, werd/ door talrijke liefhebbers, zoowel van? Aalst als van het omliggende gevolgd. Van Belle overwon. Ziehier de uisiag Van Belle 500 punten, 27 beurteil, ge middeld 18 51, hoogste reeks 203. Moons 390 punten. 27 beurten, g mic- deld 14.44, hoogste reeks 101. KAATSEN Öts! tóen B?ker ï&oyerssen. Optredende partijen Blok Borreman, Houten Dorp, Ledebaan. Blok Borre man trekt den hoed. Ledebaan overwint Houten Dorp met 7 sp. 37 vijft. om 5 sp. 32 vijlt. Houten Dorp en Blok moesten het spel verlaten door 't slecht weder. De stand was dan 6 spelen om 6 (gelijk). Zaterdag 30 April a. s. gaat de beslis sing tusschen beide partijen door en zal, zooais overeengekomen, met 0 spelen be ginnen. Eene bijzondere melding aan ls. Boelaert der partij Ledebaan en Maurits Keppens der par!ij ^oule'1p_orj'' einde op den grond en hij deed door zijn zwaarte de overigen wankelend stil staan. Gezwind, mejuffer riep Jan. An dere geweren. Doe zooals ik u heb ge zegd, schiet nooit nadat ik geschoten li-eb. Jan, zegde de maagd, indien ge mij nog eens mejuffer noemt, staak ik het schieten.. En die woorden sprak zij, terwijl de ballen boven haar lioufd door de vens ters snorden. Ik beloof het u, Florida, sprak Jan met nadruk, indien gij zulks uitdrukke lijk verlangt, het zal niet meer gebeu ren. Daarop begonnen zij beurtelings te sehielen naar de roovers, die den boom stam van den grond trachtten op te' •lichten. Nog vier mannen vélden zij neer; de overigen namen de vlucht naar; Let pachthof, waaruit men voortdurend voortging met schieten. -Maar, zegde Jan, de schurken? moeten veel sterker in getal zijn dan ik peinsde. Volgens den schildwacht, die daar in de gracht van 't, kasteel ligt; waren zij met, vijftien; negen zijn en dood. zoodat er maar zes meer- overblij ven. Desniettemin vuren er minstens! nog een tiental op ons uit dat. oud ver vallen huis. Wat mag dat hellekenen Eensklaps begon zich een roode1 klaarte te vertooncn boven het bouwvalr lig pachthof. yej-volgt.)

De Volksstem | 1927 | | pagina 2