Jan Clercker Do Laaf sis in VlaaUeren &LEIME GAZET V! EU WSTU I) 1A G EK Binders Korte buiteolaisdsdse berichten Voor de Vrouwen Ten PaleSze. De Koning ontving Maandag morgen ten Paleize van Brus sel, Mr Hugh Gibson, den nieuwen ge kant der Vereenig>d« Staten, die hem zijne geloofsbrieven aanbood. Prinses Joséphine. Prinses Jose phine, zuster des Konings, is Maandag morgen uit Brussel afgereisd. Koning Albert heeft zijne zuster tot in de Noordstatie vergezeld. Mgr ftoetens. Na een gelukkige. Overvaart, tijdens welke men echter ge durende drie dagen met. onweders liad af te rekenen, is Mgr Roelens, aposto lisch vikaris van Opper-Oongo, den 23 Maart, uit Antwerpen vertrokken, in de kolonie te Matadi aangekomen den 11 April laatst. Hij heeft zijn reis voortge zet in 't Congnleesch binnenland, met bestemming voor Ba'udewijnstad, wat hem noopte een afstand van 3.500 ki lometer af te leggen. De Senaat. Heden, Dinsdag, li er- neemt de Ilooge Vergadering hare werk zaamheden met, de behandoling van ver scheidene wetsontwerpen die reeds door de Kamer gestemd zijn. De Belgische Invalieden te Parijs. Een groep van 38 Belgische oorlogsin- lieden, zal van 21 tot 26 Mei te gast zijn te Parijs bij het Verbond der groo- te Fransche oorlogsverminkten," dat voorgezeten wordt door M. Demoge. Beethoven hulde in de koninklijke 'Academie van Belgie. Zondagmiddag werd door de klas van Sclioone Kuns ten der Koninklijke Academie, van Bel gie, in liet Academiepaleis te Brussel de li onderste verjaardag van Beetho ven's overlijden herdacht. Een volle zaal woonde de-plechtigheid bij, waarop oolf de Koning aanwezig- was. alsmede miinister R. J-Iymans, bur gemeester Max en de Japansche ge zant. Ttfisnister h'uysmans bij prins Leopold M. Huysmans, minister van kuns ten en wetenschappen, heeft gisteren namiddag een onderhoud gehad met- prins Leopold, dat tamelijk lang duur de. Proef eens de lekkere BÖTERSPE CVLOOS der bakkerij DE TOEKOMST tc Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn Een nieuw kartel Uit Berlijn wordt aan het Economisch en Financieel agentschap gemeld, dat. een overeen komst werd bereikt'voor het sluiten van een kartel der draadtrekkerijen van Frankrijk, Duitscliland en Belgie. Belgische kunst te Budapest. Op l 'i Mei zal te Budapest cene tentoon stelling geopend worden van Belgische kunst. WOOSDPOGir-iG TE ©OL'DEGEfri Zondag waren de genaamde. Cyriel Meuieman van Oordegern en Gerard Jamba van Weüeren, samen zekeren Eeekhout gaan bezoeken te impe. Zij keerden des-avonds huiswaarts, en niets in hun omgang liet vermoeden dat er een onversehil tusschen hen be stond. Het was rond- 12 ure 's~ nachts dat Meuieman en Jamba aankwamen aan de woning van eerstgenoemde. Op het oogenblik dat'Cyriel Meuie man de poort opende om binnen te gaari loste Jamba eensklaps drie revolver schoten op zi-jn, gezel, die door den eer sten kogel getroffen, ten gronde stortte. De beide andere kogels moeten op den muur zijn terecht gekomen. De moordenaar werd door de gen darmen van Watteren aangehouden en terug naar Oordegern gevoerd, alwaar- hijaanduidde waar hij het wapeu der misdaad had geworpen, op een 2Q0lal meters van de plaats van den moord aanslag. De moeder van Jamba viel in bezwij ming toen zij het-nieuws der moordpo ging door haar zoon gepleegd, "vernam. ■Beide familien, van moordenaar en slachtoffer zijn als zeer deftig gekend. De kogel die Meuieman trof kon niet uitgehaald worden.- Het parket van Dendermonde is- ter plaats geweest. De slag was geweldig; de dame, welke van achter op de moto gezeten was, werd ten grouue geslingerd. Enkele me iter verder lag de moto, ganseh ontred- I derd-en eon hand van den auto was ge-- j spiongen. De dame welke zich erg be- jzeerd had, werd in een huis binnenge dragen, waar ze verzórgd werd Edn onderzoek is door de policie- in gesteld. AUTO-OWGEVAL TE OOSTCAWIP. Maandag morgend rond 10 ure, is een auto uit Doornijk met vijf inzitten den, die naar Brugge kwamen ter gele- geniieid van de H. Bloedprocessie niet ver van de overgangsbarreel to Oost- canip in een gracht gestort. Een volgende auto kwam de slachtof fers teT hulp, waarvan er drie naar het gasthuis te Brugge werden overge bracht. Twee verkeeren in deerniswek - kenden toestand. De derde kon na ver zorging het gasthuis verlaten. De twee andere inzittenden waren er met den schrik van af. De auto was ganseh ontredderd. De gendarmerie heeft een onderzoek, inge steld. Hulde aan onze geleerden, tDoor 'de hooges.chool van Straatsburg werd den titel van doctor honoris causa toegekend aan M. Leon Leclère, hoog leeraar te Brussel, oud-minister van kunsten en wetenschappen. Titels onder sekwester. De kom missiën ingesteld door den minister van financien om zich bézig te houden met de vrijstelling der titels aan drager, on der sekwester, zullen op Maandag 16 Mei hunne werkzaamheden aanvangen. OF DOOK Silvain VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEN. ft): 67sfe Vervolg. Nu, mannen, sprak Dischgers, met voorzichtigheid te werk gaan.. Vijf ge zellen blijven buiten de wacht houden aan de vensters; lvet is misschien niet noodig, maar men weet niet wat er zou kunnen gebeuren. Terwijl dit bevel werd volvoerd, ont staken de anderen de lantaarnen en tra den gezamenlijk heFhüis. binnen, niet weinig verstout, omidat zij zou gemak kelijk, zonder braak, waren binnengc- raakt en overtuigd, dat het onmogelijk was, langs buiten, hunne tegenwoordig heid op de pachthoeve te vermoeden. Niettemin slopen zij eerst, zonder veel gerucht te maken tot aan de kelderka mer, waar zij wisten dat de pachter sliep. Spoedig, zegde de aanvoerder, ter wijl wij hier binnenbreken 't geen moei lijk zonder gerucht kan geschieden, drie mannen naar de kamer van Dina, die, volgens de koemeid, hiernevens is. Stopt haai- den mond en bindt haar op het bed maar laat ze liggen, zonder haar verder DGODELIJK AUTO-OKGELÜK TE NEUFCHATEAU. Een meisje van Rfleixem omgekomen Bericht is hier toegekomen dat Za terdag avond een vreeselijk auto-onge luk Iveeft plaats gehad te Ne'ufchateau, Waardoor eenc familie van Merxem smartelijk wordt getroffen. Moj. Meganck. 2:7 jaar, wonende Bre- dabaan, 189, die binnen enkele dagen in liet huwelijk moest treden, was per auto, met haar verloofde M. X., naar het Walenland gereden, om er kennis met de familie te maken. Bij den terugkeer is de autó van de baan geraakt en op een boom terecht gekomen, met liet vreeselijk gevolg, dat M'ej. Meganck gedood werd, haar ver loofde de arm gebroken werd en de chauffeur eveneens kwetsuren opliep. Het lijk van het meisje werd naar het doodenlvuis gebraóht, terwijl de ge kwetsten in het gasthuis opgenomen werden. STABILISATIE Plaatst «wi beschik-» bare gelden in de Gentsohe Bank voai» Handel en Wsjverhefti, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St.! Jorisstraaf. Dendermonde^ 1, Franz-Gourienstraat Sottegem, Kasteelstraat, 16. Zele, Cesar Mèéusstraat. Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke Brusselsctie steenweg. Lede Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID. AUTO- Ehi MOTO-OMGEVAL TE BEVEFSEtë-WAAS. Zondag namiddag, omstreeks 19 ure, kwam een auto van zekeren X.. uit de richting van Antwerpen door de Kloos terstraat gereden. Juist, aan het kruis punt café Dc Klok kwam een mo torijder, die de richting naar Antwer pen nam, in "botsing met den auto. kwaad te doen. Ook drie mannen naar boven, naar de koemeid. Stopt het meisje, dat bij haar-slaapt, den m;ond, bindt haar aan handen en voeten en brengt ze naar be neden, want die moet met ons uit. lie! huis verdwijnen; zoo zal men morgen denken dat zij het is, die ons binnenge laten heeft, zonder dat iemand Judoea zal durven verdenken. Eenieder haastte zich de bevelen van Dischgers uit te voeren. Maar vooraleer de drie aangewezen Binders de zolder trap hadden bereikt, slaakte men op het zolderkamerken twee hulpkreten, welke door het huis weergalmden. De mannen vlogen naar hoven. Ziehier wat er gebeurd was. De koe meid, na de roovers ingelaten en de voordeur geopend te hebben, s.loop bo ven naar haar bed, waarin zij de huis meid slapend had achtergelaten. Tengevolge der haast en der aandoe ning, klopte haar liart geweldig en haai* ademhaling joeg lievig-, toen zij meen de zich te bed te begeven. Zij vertoefde dan eenigen tijd aan hel. kalmerdeurken, tot zij eenigzins tót be daren kwam, maar hoc groot was hare verbazing toen zij, eindelijk binnentre dend, de huismeid overeind in het" bed zag zitten. Ach, Judoea, zegde hef. meisje, wat is hier gaande En waar zijt gij ge weest Ij.et is niets, antwoordde Judoea. Ik ben onpasselijk en was benoden wa- DOODELIÜK AUYO-OWGELUK TE R?JEEfit£hL Maandag morgend "heeft te Meenen een erg "auto-ongeluk "plaats gehad. Urn 6 y2 ure, kwam de genaamde Jules Clays, 73 jaar oud, géboren te Ghelu- velfc en wonende PaelHiiof dreef, gehucht Barakken, met zijninjWicl in dc Ypcr- straal gereden. Omtrent tc middden der straat stak de onderling voor een stoot- kar over 'en willende:óp 'den rechterkant terugkeeren, werd hij door den blauwen autobus die den vervoerdienst doet van het gehucht. Barakken naar dc' staf ie, gevat en ten gronde' geworpen met het ongelukkig gevolg dat bij onder de wie len rólde waarvan el- twee over het li chaam reden en f.er/elfdcrtijd zijn velo ganseh verbrijzelden.' Ooggetuigen van het ongeluk kwamen toegesneld en namen den ongelukkigeu ouderling op die veêll bloed verloor uil neus, mond en noren en droegen hem in cene naburige woning. Een geneesheer aanstonds ontboden, vond zijn toestand zeer erg. Hij werd ter plaats dopr den Ecrw. JI. onderpastoor Fossaly het H. Oliesel' toegediend en vervoglens naar hét gasthuis der Brug straat overgebracht.'De polieiekommis- saris M. De Geest, die èpoedig ter plaats kwam, om' een omlerzfrek in te stellen, ikon liet slachtoffer niet meer ondervra- gen. Om 8 ure isvde,ongelukkige in het gasthuis overleden. Hi) was erg inwen dig gekwetst en den schedel gekloven. BOSCHBRAtëDiStr lf§ DE ARDEBiftSESy. Een miljoen schade. Een geweldige brand die Zaterdag morgen, omstreeks -it)'ure, uitbrak heeft meer dan 300 hek Laren1 pijnboomen ver woest, in dc streek van La Gleize, Spa, La Reid én Stoumon^."'Slechts om 6 ure 's avonds was men hét vuur meester. De Imlp van het leger moest door het bestuur der bosséheVi ingeroepen wor den. De schade bedraagt waarschijnlijk meer dan een miljoen frank. De geteisterde woudgebieden hooren toe aan de gemeenten'' Stoumont en La Reid evenals /aan verschillende bijzon deren. De gendarmerie Iveeft. een onder zoek ingesteld om do oorzaken van 'den brand le kennen. Er is insgelijks brand ontstaan .te Halle.nr-Jalhay in eén'boscli dat toebe hoort aan. M. Henri Af assart van Luik. Ondanks de spoedige fussehenkom.st van hoschwachters .eb redders, gingen meer dan twee bekt/Aren struikgewas in de vlammen op. Men weet niet, waaraan don brand fe wijten, teigaan drinken. Maar is de pachter dan ook op hervatte de andere. Hoor, men spreekt halfluid in de keukejfi. Inderdaad, liet Ware de Binders, wier stem zij hoorde én die niet hang waren om luide te praten, daar zij toch geen verraad vreesden. Judoea wist niet wat zeggen en brach-t eindelijk stame lend uit, dat zij niémand' hoorde. Weihoe, gij hóórt niemand Zijt gij dan doof Ik hóór het zo'oveel te be ter. Wacht ik zal eens gaan zien. En de daad bij' hét woord voegend, wilde zij naar beneden gaan. Doch meteen gréep de valsche koe meid liet meisje bij" de keel, dat onver wachts, aangevallen,'ten gronde viel. Ju- duéa rolde hoven op haar, doch in'den val had zij de keel losgelaten. Het meis je greep rfu de verraadster hij de haren, zoodat zii om hulp tJcgon te schreeuwen. Dit 'waren dc kreten.' die de Binders heneden hadden gehoord, doch terzelver- tijd sprongen de drie mannen het ka- merken binnen. Hel, was hoog tijd; het slachtoffer was eeii.slrnisch meisje en de,koemeid zou het .tegen haar tc kwaad hebben gekregen. I Docli nu was alios spoedig afgedaan. Men greep-de ongelukkige vast, bonsde- j haar verscheidene malen en geweldig men het hoofd tegen den planken zol dervloer, en; weldra lag zij roerloos I vastgebonden. Wat gaat gij nu met Jvaar toen 1 vroeg Judoea, rechtstaande en de haren Toen uit Keulen eenige duizenden Slaten-Heimers naar Berlijn vertrokken, richtten eenige republikeinen, door vre desgezinde» versterkt, eenc tegenbetoo- ging in. Er werd gevochten. De gendar merie der Duitsche Republiek kwam tusschen, hield eenige tegenbetoogers aan en deed den omtrek der statie ontruimen om de keizersge'zinden, met hunne roocl- wit-zwarte vlaggen, toe te laten onge stoord de bijzondere treinen ie bereiken die hen naar Berlijn zouden voeren. Dat is veelbeteekenend I Over heel Frankrijk hebben Zondag geweldige onweders gewoed, gepaard met hevige regenvlagen. Ongelukkiglijk zijn er ook slachtoffers te betreuren. De sol daat Gaumandy, 20 jaar oud, die te Char- tres een brief moest dragen aan den officier, geraakte door de duisternis mis leid tusschen de elcktrieke draden juist viel de bliksem en de ongelukkige jonge ling werd op den slag gedood, De gravin Maria Bossi Fredrigotti, van Milaan, kocht over eenige dagen, een paar schoentjes. Zij waren ongelukkiglijk- wat te eng, en 's avonds had de gravin eene lichte kneuzing aan den rechter voet 's Anderdaags kreeg zij de koorts en jjnkele uren later stierf de ongelukkige aan de gevolgen eener algemcene bloed vergiftiging. Zondag morgen was een loods van het vliegplein te Brcslau opgestegen oin eene proefvlucht te doen. Een passagier had mede plaats genomen in het toestel. Door het slecht werken van den motor, moest het vliegtuig dalen, doch de lan ding gebeurde te snel en het tuig werd op den grond verpletterd. D» passagier bleef op den slag dood en de loods is erg gekwetst. Maarschalk burggraaf Allenby heeft Zondag in biiwezen van duizende perso nen behoorend tot alle rassen en gods diensten, de kapel, van het militair kerkhof van Jerusalem ingehuldigd, dat werd opgericht tot nagedachtenis van al de soldaten van de Engelsclte troepen en van deze der bondgenooten, die tijdens den oorlog in Palestina gestreden hebben en gesneuveld zijn. In een automobielkoers welhe te Messina werd betwist, sloeg het rijtuig van Maserati om op het oogenblik dat deze renner twee mededingers wilde voor bijrijden. Maserati werd doödetijk ge kwetst. De mecanicien bekwam slechts lichte kwetsuren. De koers welke over 312 km-.--werd betwist werd gewonnen door Galiri, tweede was Balestrero. Uit Eindhoven komt bericht toe dat Zondag avond in het dorpje Leeden 14 boerderijen door brand vernield zijn. Hierdoor werden 15 gezinnen dakloos gesteld. Dc brand ontstond in de boerderij van J. Maas. In een oogwenk stonden ook de aanpalende boerderijen in lichte laaie De brandweer van het dorp was onmach tig-Toen deze ter plaatse was, waren de 14 hoeven.bijna ganseh vernield. Tijdens een sportbetooging te Hus- sein-Dey, bij Algiers, kwam een vliegtuig van eene hoogte van 60 meter verbrijzeld op den grond terecht. De drie inzittenden schoten er het leven bij in. Een auto, komende uit Belgie en waarin zich twee personen bevonden, was op weg naar Rijssei. teen douaniers de gewone aanmaning deden om le doen stoppen. De auto bolde voort. De doua niers wierpen stukken hout vol nagels onder de wielen. Ongeveer 500 meters verder sprongen de banden ert hel voer luie viel stil. De twee inzittenden namen de vlucht. In den auto vond men 800 kilo tabak, waarvan de waarde op 50,000 fr, geschat wordt. Dc auto zou eene waarde hebben van 30,000 frank. (Havas). De politie van Rome heefteen kerel ontdekt en aangehouden die tusschen 4 Juni 1924 en 12 Maart 5027 vier kleine meisjes op beestachtige wijze heeft Vermoord, 't Is zekere Girolimoni, 38 jaar oud, afkomstig van Rome. Hij was eigenaar van een aulocn van onroerended goederen Girolimoni loochent, maar er zouden onweerlegbare bewijzen tegen hem bestaan. MACARONI LsTlUNE Goed gerecht, voordeel :n In prijs. EIEREN INLEGGEN Een middel om eieren in te leggen dat tamelijk eenvoudig is en tevens weinig gevaar voor mislukking oplevert is het' inleggen in kalk water. We lossen kalk in water op: een juiste verhouding van kalk tot water is niet noodig, wat evenwel niet belet dat het geraadzaam is niet te veel kalk te gebrui ken. Immers de kalk, die door het water moet opgenomen worden, zakt op den bodem van kroes of vaas waarin de eieren wórden gelegd en vormt daar een min oh meer dikke laag r.aar gelang de hoeveel heid overtollige kalk. Een laagje van een paar centimeters is zeker niet schadelijk, maar wanneer ze nog heel wat dikker is, dan zakken de onderste eieren erin en kunnen deze later slechts met heel wat moeite zonder breuk uit hunne bewaar plaats gehaald worden. Is de kalkoplossing bereid, wat na 24 uur reeds het geval is wanneer nu en dan wat geroerd wordt, dan laat men de eieren zachtjes aan in de oplossing zak ken. Men kijkt evenwel goed toe dat er zich geen gebroken eieren tusschen be vinden. De kalk dringt immers door de barsten door, met het gevolg dat de eieren versteenen. Legt men goed versche eieren in kalk- water in, dan kan men deze gemakkelijk maandenlang bewaren. Immers korten tijd na het inleggen, vormt zich boven aan de, oppervlakte van het kalkwafer een vlies, dat de lucht van de eieren weg houdt. Zoolang dit vlies heel blijft is er geen gevaar voor bederf. Geraakt de vlies sfuk, dan neemt men 't geheel weg, op dat zich een nieuw vlies zou vormen. Begint men de ingelegde eiervoorraad aan te spreken en wordt het vlies dus her haaldelijk stuk getrokken, dan is dit ook nog geen bezwaar. Men strooit dan tel kens weer een beetje versche kalk over de eieren en dan vormt zich weer snel een nieuw vlies. Een raad nog, wanneer ge eieren inlegt, zorg dan wel dat het vat dat u daartoe gebruikt goed dicht weze en geen lek vertoone. Anders toch zou er voortdu rend water uit het vat sijpelen, en dus ook voortdurend door versch moeten vervan gen worden. Dit zou niet enkel voortdu rend het vlies doorbreken, maar ook de eieren zelf kunnen daar niet tegen. Voor al wanneer deze aldus, nu dan eens droog komen te liggen, ontstaat er gemakkelijk bederf. •opstrijkende, die in de worsteling uit hare slaapmuts waren getrokken. Wel, zegde een der roovers, haar beneden drafen en wanneer alles hier afgedaan is, haar medevoeren, opdat, incn denken zou dat zij het is, en niet gij, die den pachter heeft verklikt; zoo is ons bevolen. Ja, en haar misschien laten leven, om mij morgen te verraden. Maar neen, neen, (lat zal niet gebeuren En in woedende razernij, met. het schuim O'p de lippen, sprong zij, als een helsche furie op het weerloos meisje, dat gebonden en gekluisterd, op den grond lag te snakken. De helleveeg sloeg hare handen om den bals der ongelukkige en neep haar de keel zoo geweldig bijeen.dat de oogen uit het hoofd puilden en het arlrm, zielto gend meisje .paarsch en blauw werd. Daarna nam zij haar dolk cn plantte dezer, in het hart van het meisje. Dc Binders, alhoewel aan zulke din gen gewoon stonden zeiven verslagen. Nochtans lieten zij haar begaan, wel wetende dat zij iets'meer mocht bedrij ven dan een ander, om de diensten, die zij aan de bende bewees. Eindelijk liet" dé verraadster het li chaam los. maar, om te beletten, dat haar slachtoffer tot bewustzijn zou'.we- derkeeren, wierp zij de hoofdkussen, waarop zij beiden haddén geslapen, op het bleekc aangezicht van het lijk en .plaatste /Joh daarop met heel de zwaar te van haar lichaam. Bij de Gemeenlseoretarissois. Da Bond dor Gemeentesecretarissen van hot Arrondissement Aalst lieel't op 7 Mei eene algemeene vergadering gehouden. Van de 68 aangesloten Secretarissen waren er 45 aanwezig. De vergadering besprak het wetsontwerp Maenhout, betrekkelijk de jaarweddeii's. Dit wotsontworp ganseh omgekeerd dooi' de Midden sectie der Kamers bevredigt niemand; do'cli, in acht'nemende dat op 2140 gemeen- tens er nog 1459 gemeentebesturen zijn die liunne plichten tegenover hunne beambten veronachtzamen en weigeren deze behoorlijk, volgens de tijdsomstandigheden, te betalen, beslist de vergadering aan de Wetgevende Kamers te vragen hei, mits zekere bijvoeg-, sets rakende verworven rechten, toch te stemmen. Daar dé Bond zich mag verheugen in zijn veertigjarig bestaan, beslist de vergadering die verjaring plechtig to vieren op 12 Novem ber aanstaande. Gaat nu voort, zegde zij en zegt aan den aanvoerder wat ik^heb gedaan. Wanneer het spel beneden afgespeeld is, komt dan terug en vooraleer rnij vast te leggen, laat mij eens drinken, want ik heb 'duivel se hén dorst, .Góed, meid, antwoordde de Bin ders lachend, gij zult hier niet lang be hoeven le wachten, .-want ik geloof,dat wij hier' kórt spel zullen maker;-dade lijk komen,wij terug.- En bet zolderkamerken verlatend, waar zooeven die akelige moord werd gepleegd, spoedden zij zich naar be neden, terwijl de moordenaarster op haar vreeselijke zitbank, mot een ver wilderde en duivelachtige uitdrukking op het gelaat, hunne terugkomst af- wachtle. Onder tusschen hadden de andere Bin ders, Dina, die goede sukkel, in haren' slaap overvallen, den mond gestopt cn in bare legerstede gebonden. Twee roovers bleven bij haar in de' lcamer, maar Dischgers stond nog al tijd ongeduldig aan de kelderkamer te wachten tot de drie Binders van den' zólder kwamen; Hij was niet gerust' over liet geschreeuw, dat .men had 'ge- •hoord en hij wilde van alles verzekerd zijn, vooraleer te beginnen. Doch 'zoo! meteen kwarnen dezen nu do trap afge- loopen en verwittigden hem van hetgeen er op de zolderkamer tusschen Judoea en de huismeid was gebeurd. Dc aan voerder moeSt cr om lachen. ICt .yeryolgt r

De Volksstem | 1927 | | pagina 2