Jan Clercker Be Laatste in Vlaaueren De Kortste Weg KLEINE GAZET NIEUWSTIJDINGEN Binders naar Quick Qsiaker lios'te builenlandsche bericlsïen PrgGiiil&eibola m SI Vinesnffus HUURT Ten Paleize. Do Koning ontving 5n den voormiddag M. de Palacio, gezant an Spanje, Rubens gevierd. De koninklijke bi- blioteek zal de 350ste geboortedag van Rubens vieren niet eeno tentoonstelling van kunstwerken, documenten, platen, boeken, enz. Deze tentoonstelling zal Donderdag geopend worden. werkilden der steengroeven van het Dooruikschtf Maandag de slaking uilge roepen. Er zijn ongeveer 4.500 werksta kers. Twee inrichtingen waar aan do arbeiders voldoening werd gegeven, zijn in werking. Viiegwezen. Minister Anseele heeft eene vergadering voorgezeten in welke verschillende kwesties werden bespro ken, betreffende het nationale viiegwe zen en het door het parlement te be spreken voorstel tot verhooging van het kapitaal der maatschappij. Er werden verder nog verschillende belangen van bet vl-iegwezen, onder an dere ccne internationale wetgeving op dit punt, besproken. Federatie der katholieke kringen. De eerstkomende vergadering der Fede ratie der katholieke kringen en vereeni - gingen zal plaats hebben Woensdag 18e dezer om 10,30 ure in de zaal Patria te Brussel. Aan de dagorde, de belangrijke kwes- tien der supertaks en van de landpacht. De zaak Coppée. Heden Woensdag wordt, voor de Rechtbauk van Gent., de zaak Coppée alweer opgeroepen. Invoer van herkauwers. De invoer van herkauwers is toegelaten langs de grenskantoeren De Klinge (station), De Klinge (Dorp) en Paal (Kems.eke) Amerikaansche officieren in Belgie. Tweehonderd vijftig gewezen officie ren van het Amerikaansche leger zullen in October a.s., na het kongres van het American Legion» te Parijs, Belgic be zoeken. Op 3. 4 en5 October zullen zij te Brussel vertoeven en op 6 October te Antwerpen. Ontbinding van hefc verbond van coö peratieven van oorlogsschade. De al- gemeene vergadering van het Verbond van Coöperatieven van oorlogsschade, Dinsdag namiddag te Brussel verga derd. heeft de werkzaamheden van het Verbond als afgeloopen beschouwd en de ontbinding der maatschappij beslo ten. De nog hangende zaken zullen.afge daan worden door de likwideerders. Belgen bij den Paus. Z. H. Paus Pius .XI heeft Maandag 3.50 bedevaar ders ontvangen uit. het Bisdom Namen, aangeleid door Z..H. Mgr. Hevlen. STABILISATIE Plaatst uw? beschik bare gelden in de Gentsehe Bank voar Handel en Nijverheid, Filiaal yan de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aaist, 27, St.. Jorisstraat. Dendermonde^ i, Franz-Courtenstraat Sottegem, Kasteelstraat, 16. Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Borp. JLsbbeke Brusselscho steenweg* Lede Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 .VOLKOMEN ZEKERHEID. De nieuwe gezant van Belgie te Lon den.M. Carlier de Marehienne, ge zant van Belgie te Washington, werd door den ministerraad gezant benoemd te Lenden in vervanging van M. M'on- eheur, die de ouderdomsgrens bereikt heeft Op onderzoek. De heer gouverneur der iirovincie van Oost-Kongo signa leert dat M. Derscheid, met eene zen ding- door het Belgisch gouvernement belast, het hoogtepunt van den vulkaan Mikeno bereikt heeft. TWEE ONGELUKKEN TE ST. NIKLAAS Een doode. Een zwaar gekwetsts. Maandag, tussehen 7 en 8 ure, is aan de grens van St. Niklaas en Belcele, aan de plaats genaamd de Witte Staak, een smartelijk ongeval gebeurd. Het öjarig knaapje Alfons De Bocck, zoontje van Frans ,is met het overloo» pen der straat, door een auto, komende uit de richting van Gent, gevat en over reden. De kleine werd zieltogend opgeno men, en eenige oogenblikkcn nadien gaf het knaapje den geest. De automobilist, is aanstonds naar het polieieburecl. gereden, om kennis van het ongeval te geven. De droefheid der ouders is onbeschrij felijk. Dinsdag voormiddag, rond 10 uur, was de genaamde Albert Lamot, met sersbaas, in de Mercaiorstraat op een stelling- bezig met een gevel te voegen. Op een zeker oogenblik brak de stelling en Lamot viel ten gronde. Buiten kennis en niet gebroken arm werd hij opgenomen en naar de kliniek gevoerd. De ongelukkige, 31 jaar oud, verkeert in onrustwekkenden toestand. HONDERDJARIGE OVERLEDEN TE MOERKERKS Te Moerkerke is Zondagnamiddag, om 4 u. de 101 i/2 jarige Sabina Van Land schoot overleden. In November 1925 werd het eeuwfeest van de aflijvige ge vierd. De teraardebestelling zal Donderdag om 9 u. plaats hebben met offieicele deelneming. Staking in de steengroeven. Niet tegenstaande eene lusschenkomst van den bevoegden minister en daar de werkgevers- de overeenkomst, op de loo- -nen weigeren bij te treden, hebben de DROEVIG TRAMONGEVAL TE ELSENE Een pijnlijk tramongeval heeft Maan dag avond voorgedaan op den steenweg van Elsene. De tram on vanger Georges Verstichelen, 30 jaar oud. boog zich wat te ver* .uit. een rijtuig, toen hij gevat werd door een tram van lijn 16 die uit de tegenovergestelde richting kwam. De ongelukkige kreeg ceu schok tegen hot j hoofd eri viel bewusteloos, op het, plat form. Hij moest, dringend naar hef. hos pitaal worden gevoerd. De geneesheeren durven nog. geen uitspraak doen over zijn toestand. Verstichelen is gehuwd en vader van twee kinderen. OF DOOK Siivain VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEft. 68ste Vervolg. Judoca is een helleveeg, zegde hij, maar er is toch weinig aan gelegen aan hetgeen zij gedaan heeft... Het is voor •ons moeite gespaard, wij kunnen in elk geval het doode meisje zoo vaardig nie- denemen als toen zij nog leefde. Nu mannen, opgepast, sprak hij even luid daar alles in orde is, gaan wij met den pachter beginnen. Hij poogde dan nog eens het slot met een haakje te openen, doch, daar dit te lang duurde, werd hij ongeduldig, klop- le aan de deur en luisterde. Doch er liet zich niels hooren. IIij klopte heviger en riep Doe onmiddellijk open, of we bre ken met geweld binnen Hij legde tiet oor aan het sleutelgat en, wel toeluisterend, dacht"h-et hem be weging in do kamer te hooren, doch liii kreeg geen antwoord. Mannen, zegde hij, dit gaat hier te lang duren, neenit het gereedschap en breekt de deur open. Dadelijk ging men aan het werk. Men boorde vooreerst een gal dooi- de deur; men plaatste een handzaag in hel gat en ERG ONGELUK TE LEUPEGSM Zondag voormiddag kwam de ge naamde Thienpont, oud 19 jaar, wonen de te Maercke aan de Vincentiuskapel. op minder tijd dan er nöodig is om het te beschrijven, zaagde men het slot uit de deur. Intusschen was pachter Ver ga mimen, die gewoonlijk niet heel vast sliep ont waakt. Zoohaast hij aan de deur had hooren kloppen, was hij verschrikt op gesprongen. Met trillend hart luisterend hoorde hij bescheldelijk de roovers tot elkaar spreken. Hij trad omzichtig uit zijn bed en, uit het venster, ziende; be merkte hij in den maneschijn twee man nen, zonder twijfel moordenaars, die daar buiten de wacht schenen, te hou den Hoe kwam het dat die kêr-ls op zijn hof waren geraakt, en dat de honden niet blaffen Langs dien kant had hij ecliler niet veel te vree.en. want het was nog geen 'twee maanden geleden, dat hij 1 et raam met ijzum slaven had doen bezetten. Volgens hem. kon men onmogelijk langs daar inbreken. Maar zou de deur wel weerstaan aan de Binders, die vol leerd waren in de kunst om inbraak te plegen Hij greep naar zijn geweer, dat ge woonlijk geladen hing aan den wand,, maar, denkende dat hij daarmede wei nig- zou kunnen uitrichten tegen een hcelc rooversbende, kwam li ij terug van dat gedacht. Het. was juist, op dat oogenblik 'dat de aanvoerder op de deur klopte. Vm-gam - me.n was als besluiteloos. Do vrees deed j hem beven als een riet, maar toon men voor de tweede maal herbegon, werd hij per velo van KersèJacre gereden. Aan de S'erre, op den weg van llonse, grond- I gebied Leupegem,. kwam een huto aan gesnord, De ongelukkige viel en werd door don auto géval-. Men nam lmrn op met eene schedel breuk. Hij werd geneeskundige zorgen toegediend door Dr De Wolf, van Leu pegem en vervojgens. door den autorij der naar de kliniek van Audenaarde ge voerd. Zijn toestand is erg. EEN ERGE ZAAK TE GENTBRUGGE Verleden week werd uit dc Schelde, op de ScheJdeiaaii le Genlbrugge, het lijk opgetrokken,.van de genaamde Ma rie Braet, oud 30 jaar, eclvtgcnoote Weerebroeck. Een rechterlijk onder zoek werd bevolen, dal aan het licht bracht dat men zich mogelijk voor eene misdaad bevond., Ook gsburen verklaren1 dat het, echt paar Weerebróèék slecht overeenkwam. De vrouw werd op de gruwelijkste wijze door haren rmyi mishandeld. De ouders van de verdronk eb. vrouw hebben recht streeks eene klacht nedergelegfl^ tegen den man. De lijkschouwing door liet parket bevolen, hoeft doen vaststellen dat op ganscli het lichaam sporen van gewelddaden werden ontdekt en dat ook de 'ongelukkigevron.w de waterblaas werd gescheurd/Tengevolge van beko men stampen. Deze kwetsuur zou de ongelukkige tot, wanhoop hebben ge bracht en heeft een einde aan haar le ven door verdrinking gestéld. warm ontbyt Tevens dc kortste weg naar gezond heid cn kracht. De normaal* en de v i ug kokende soort zijn even voedzaam en ver sterkend. Meests* cceis een proef met bea«!e s mn.'- ien en doet daar na Uwe keuze Vlugkokend Havermout is reeds in 3 tot 5 minuten klaar; BRAND TE BURGERHOUT Zondag morgén is tengevo'lge eene onbekende oiorz'aali brand uitgebroken in de meubelmakerij Van M. Dieltjens, ge legen Kisléiiniaéclie'rsstraat, 57, te Bor- gérhout. Onmiddellijk werd do brand weer opgeroepen,, yie met al bet be schikbaar blus^iniateriaal ter plaatse verscheen: Meer dan anderhalf uur moest gewerkt worden omi het omlig gende te vrijwaren'. Geheel bet werkhuimot afgewerkte meubelen, planden en gereedschappen is dc prooi der vlammen geworden. De schade wordt op meer dan 25.000 fr. geschat. Er bestaat., geen verzekering. EEN AUTO BQÖR EEN TREIN AANGE REDEN TE THSENEN Zondag avond, rond 6 uur, kwam M. Paul Grégoire, Gjzorkoopnïan te Thie- nen, van een autotochtje terug in ge zelschop van zijne vrouw en zijne twee kinderen, 3 en 5. jaar oud. Aan den on- bewaaklcn overweg', van Bost werd de auto aangereden, dpor den trein die om 5 uur 57 uit Hpegaarde vertrekt. Mevr. Grégoire werd zeer.ernstig gewond dc boenen gebroken, gekneusd over het li chaam en denkelijk den schedel geklo ven. Zij werd naar een kliniek overge bracht. De twee kinderen werden licht jes gekwetst. Wat de heer Grégoire betreft die aan het stuur zat. die kwam er ongedeerd van af. Gansch. bet rijtuig werd on tredderd. Een ondcrzo'ek ia ingesteld. EEPJ DOKTOR DOODELU5C GEWOND TE'TAMIN ES. Dokter Dangoisse, van Tamines, kwam per au tol Terug van Moigneléc, waar hij een zieke was gaan bezoeken; naast hem zat. 'de zuster van do zieke, die bij den apotheker van Tamines de voorgeschreven' medikamen ten ging ha - len. Opeens kwam de auto in' botsing miet een anderen auto, gevoerd door M. Edg. Hau if enne* nijver aar te Els.ene, schier zmnelöps. van schrik. Niet wetende want aanvangen om zich aan de wreede folteringen, die hem wachtten te onttrekken, want hij kende de onbarmhartigheid zijner aan vallers, liep hij naar den schoorsteen, klampte zich daar vaat aan een ijzeren haak cn, met boven natuurlijke krach ten, aangedreven door vrees' en angst, kroop hij in deri schoorsteen. Misschien was hij in zijn pogingén geslaagd, onl langs dien kant het dak l "bereiken en weg te geraken, maar on gelukkiglijk bevond er zich een balk bo ven in de schoorsteenpijp, die er dwars doorheen was 'gelegd, zooals men vroe ger in oude brrizen veel deed, hiettegen- staan.de zulks 'dikwijls brand veroor zaakte. i Onmogelijk dan voor den pachter om hoóger ie geraken. Hij hóórde van uit den schoorsteen zijn deur openvliegen; in zijn dood angst wendde hij een laatste wanhopige poging aan; hij wrong zich met geweld lussclven den muur en den dwarsbalk, doch te vergeefs, hij moest zijn plan opgeven. ITij sloeg drin zijn arm rond den balk. om zijn lichaam té ondersteunen en bleef aldus zitten, in afwachting van hetgeen er zóu gebéuren. Mitklerlerwjjl stormden de Binders langs de opghstandc deur! dc kamer binnen, dochépaehIer Vergammen was verdwenen. Dischgers lichtte met zijn lantaarn in én onder het ledikanf. Doch dé vogel was gaan vliegen. Men Zag wel dat er Iemand in het bet! vergezeld van zijne dame, en die aan eene buitengewone snelheid reed. De dokter kreeg het stuur van zijn auto in volle borst-eri werd ernstig ge wond :;Méri kan nog* geen uitspraak doen. over zijn geval. Het meisje van Moigne- lée is ongedeerd. Ook de inzit!enden van den anderen auto kwamen er goedkoop vanaf het rijtuig van den dokter is to taal buiten gebruik gesteld. LIJK OPGETROKKEN TE BRUSSEL Maandag' morgend werd, uit de'vaart van Charleroi, te Brussel, het lijk opge trokken van Jozef Ringoir, 27 jaar, wo nende Steenstraat te Aalst. (Reuter). - Zes millioen goud-dollar zijn te New-York aangekomen, "denkelijk van Parijs. Uit de gevangenis te Mataro in Spanje zijn 32 van de 33 gevangenen ont snapt. De eenige, die achterbleef was een zeer oud man. Uit Mexico-stad wordt gemeld, dat 't blad «Universal» een verklaring openbaar maakt van president Calles, waarin deze mededeelt, dat hij met ingang van heden dc diktatuur van de Mcxikaansche repu bliek op zich heeft genomen om een einde te maken aan de voortdurende opstanden, overvallen en plunderingen. Dinsdagochtend, om 8 uur, zijn twee vliegtuigen van het llde luchtvaartregi ment» boven Longueville bij Meiz. op elkander gebotst en brandend neergeploft Een luitenant, een adjudant en twee kor poraals hebben den dood gevonden. Belga seint uit Parijs: Indien de luchtgesteltenis het toelaat zal de vlieger Pelletier d'Oisy, gezegd Pivoio, Donder dag of Vrijdag morgen in cén enkele vlucht, over Britsch-Indië naar Saïgon vliegen. Poplar Bluff (Missouri) 10 Mei. De wervelstorm die gisteravond de zaken wijk van de stad heeft geteisterd heefteen 100-tal dooden en 250 gekwetsten ge maakt. Talrijke hulzen zijn verwoest. De schade overtreft een millioen dollar. Uit Praag wordt gemeld dat tijdens eene vergadering van de Tchekische ar beiderspartij in de stad Brün fascisten een opstootje hebben uitgelokt. Verscheidene personen die de vergadering bijwoonden werden gekwetst. De policie heeft 35 aanhoudingen gedaan. Volgens een bericht te Pernambuco opgenomen en medegedeeld door de pers, zou de vermiste Fransche vlieger de Saint Roman geland zijn opeen verlaten eiland van de Kaapverdi'sche eilanden. 300 Nationalistische soldaten, ko mende van Hankow, hebben hun kamp opgeslagen in de katholieke kerk van Hantao, -cn een aantal Fransche en Clu- was. geweest, en men voelde dat hetzel ve nog warm was, maar toch was ei- geen pachter.'le. inden. De vensters wa ren gesloten, langs daar was hij dus ooi» niet gevlucht. Dischgers vloekte van teleurstelling,, en dc manschappen stonden elkander, verbaasd aan tè kijken. Doch zoo meteen hoorden zij gerucht in den schoorsteen en' het zwarte roet viel naar beneden, wellicht tengevolge cener beweging, welke de verschrikte boer in zijn moei lijke positie had gemaakt. Ha, ha, riep Dischgers, de vogel zit. in'deri: schoorsteen. Mannen, opgepast tegen dat hij er uitkomt, ik ben dadelijk terug 1 En, na achter loopende. beval hij dc wachten een wakend oog op den schoor steen te houden en, indien iemand langs daar wilde vluchten, hem zonder omwe gen neder le schieten. Vervolgens, sprong bij naar den stal.vatte daar een bussel stroo, en welhaast was hij in de kelderkamer lerug. Ziet, makkers, zegde de wreedaard, gij zult eens gaan lachen. Ik geloof dat de pachter door de dikte zijn lichaarns sléchts moeilijk door de schouwpijp kan gerakc-n. Wij zullen hem eens gaan rooken, de gierigaard. Ik heb echter niet veel kennis van dergelijken aard van zaken) docli, dat hij zal zingen', veel lustiger dan een schoorsteenvager, dat verzeker ik u. En de daad hij hét Woord voegend, stak hij het vuur aan den bos cn wierp hem rookend in de haard. neésche priesters mishandelingen doen' ondergaan. Op aandringen van den alge- meenen kcrisui van Frankrijk, werd de kerk naderhand ontruimd. Twee cn twintig orang-oetangs, af komstig van Sumatra, werden te Amster-; da in aan wal gezet, Onder de simmen zijni mannetjes en wijfjes talrijke jonge apem zagen het licht tijdens de overvaart. De dieren, besteld door een handelaar der, stad, kwamen in goeden staat ter bestem ming. Maandag hebben vijandelijke in boorlingen der Franschen grenspost Fordf nabij Tanger aangevallen. Het Fransche kwartier is gelegen aan den oorsprong) der baan naar Tetoean, waar eerst eene' doeanenlijn gevestigd was. Het verkeer,, gedurende twee uren onderbroken, kon in den voormiddag hernomen worden. Uitslag der trekking van 9 Mei N. 42375 wint ronde tafel; N. 100165 wint schouwgarnituur N. 1122 wint spiegel en Geel omslagloije N. 13435 wint een kunstbeeld in marmer. De prijzen mogen afgehaald worden Poel, 3, Gent, bij Em. Claeys, waar men ook altijd ioten kan bestellen. Prijs 0,50 fr. of 5 fr. per boekje van 11. Op 13 Juni, laatste maandelijksche trekking en op 25 Juni eindtrekking voor een huis, salon, eetplaats, naaimachien en honderden prijzen. Bestel loten. 1055 frank u eene brandkast voor 1 's jaars ter BAMQüE B'ALOST N. V. 27, Hieuvistraaii Aalst 1460 (Rechtoves* tóe Poai), ien gij kunt u gerust op reis begeven. SPOHT KAATSEN KaronioénsohEt) dor Vakbenden fl. V. fi. «s! S T Op Maandag, 16 Mei a., om 6 ure namiddag op.den koer der Vakschool, 4° iutte, tellende voor liet kampioenschap der Vakbonden, tussehen de 4 volgende sterke partijen Ons Wolzijn, (Schaarbeek) De Decker Jan, Bof'laort Is. Onder Ons, (Klotteslr.) De Backer-Thienpont Volharden, (Houtmarkt), Baeyens Victor Dn Toekomst (Niauwstraat- poort), Siau-Vorhulst. De strijd belooft hardnekkig té zijn, bijzon derlijk tusschon OnsWelzijn en Onder Ons beide groepen aan 'fc hoofd van 't klas sement. Goede zitplaatsen. Ingang C 50 fr. Het- Bestuur. KUNSTSTEENFABRIEK - IDE KEGEL WW® - 53, Denderstraat Aaist ALLE MOZAÏEKWERKEN 889 Dc pachter, die gewaar werd wat gui tenstreken men onder hom uitrichtte, begon bitter te kermen; half 'verstikt door den rook, zweeg hij weldra en viel daaroo levenloos in den .brandenden, haard le' midden van hof. gelach der on- meedoogende schurken. Aanstonds greep men den ongelukki - ge vast; men sleurde hem in de kamer, bond hern aan handen en voeten, terwijl anderen de vlam aan zijn nachtgewaad, dat reeds in brand stond., uitdoofden. Boer Vergammen bleef, verstikt door. den rook en ganscli buiten kennis, weer loos liggen. Dischgers vreesde dat bij uit die be zwijming misschien niet. meer zou op komen en dit maakte de rekening niet' van dezen schelm. Hij moest den pach ter levend hebben, om hem zijn geld te doen aanwijzen. Spoedig water riep hij en, hij keek" een der Binders sterk in de oogen. Da dclijk vloog deze naar achter o-n weldra' was hij terug en stond, mot een gevut- den emmer water bij zijn aanvoerder. Dischgers" begon met zijn zakdoek het aangezicht en de. slapen van den lijder te wasschen. Weldra kwam deze. door de frischlveid van het kille water, lot bewustzijn terug en opende eindelijk de' oogen. Hijlmeende die'weldra te sluiten, toen hij al die wreede. wezenstrekken zag, die hem mei. vlammende blikken be keken. maar 'de wakkere Dischgers vaf-t te hem bij clé schouders en, hem gewei s dig- schuddende, riep hij uit [Vt Vervolgt.)}

De Volksstem | 1927 | | pagina 2