Jan Clercker QwtsR duiker De taaiste Binders in Vlaanöeren 0I| kunt langer slapen KLEINE GAZET NIEUWSTIJDINGEN Korte buiteniandsche berichten Begrafenisplechtigheden van D'1 Joz. heffinck AAM OföZE LEZERS. Ter gelegen- fceid van 0. II. Hemel vaart, zal ons blad juorgen niet verschijnen en zulien onze bureelen gesloten zijn zooals op de bondagen, Het koninklijk chalet te Oostende. De Staat en de stad Oostende zijn over-, eengekomen over den aankoop van het koninklijk chalet. De verwerft dén je.igendohï Voor eéÜ som van 15 millioen. Minister Baels ongesteld. Minister Baels is wegéns eenc lichte ongesteld heid verplicht, voor eenige dagen in zijne kamer te blijven. Er is echter niets ergs in zijnen toestand. Te Langemarck. De onthulling ,van het oorlogsmonument, te Lange marck zal worden bijgewoond door een detachement van 40 Britsche officie ren en soldaten. De plechtigheid is bepaald op 5 Juni. Het vliegwezen in Congo. -.Het jvliegveld van Elisabethstad is. den 20 'dezer ingehuldigd. Een vliegtuig uit Nojula is in de hoofdstad van Katanga gedaald, zoodai nu sedert den 20ste Leopoldstad slechts twee dagen van Elisabethstad langs den luchtweg verwijderd is. Vcor de Vrije Scholen. De in schrijving geopend voor de aanneming van do 6.701 kinderen der vrije scholen van Brussel heeft lot heden 620.100 frs opgebracht, wat. toelaat 6.201 kinderen aan te nemen. Prachtige uitslag en te- gelijk een klinkende kaakslag aan de «anti-clericale meerderheid van den Brussclschen gemeenteraad Erwtjes. De eerste Mechelsohc 'erwtjes' zijn Dinsdag morgen te Brus sel ter markt gebracht. Zij kostten 10 ïrank den kilo in de schil. Meer doodskisten dan wiegen. Tri 'den ioop van het. jaar 1926 waren er te. 'Brussel 2.673 geboorten, waarvan 1.39 4 'jongentjes en 1.279 meisjes. Gedurende hetzelfde tijdperk waren 3.094 üwerlij- 'dens te hoeken. Deze van 1.589 mannen en 1.505 vrouwen. Het aantal overlij den» overtreft met .421 dit der geboor ten. Ouderdomspensioenen. De bijzon dere kom'miissie, gelast met lret onder- zoel: der wet op de ouderdomspensioe nen. heeft Dinsdag namiddag eene ver gadering gehouden, onder het voorzit terschap van M. Pirmez. De socialisti sche leden stelden voor de vergoedin gen te verhoogen, waf. dotojr andere le den bestredep word. Van weerskanten werd er voorbehoud gemaakt, waarna het ontwerp met algemeene. stemmen min eene aangenomen, werd. M. Delat tre zal reeds, lieden Woensdag verslag .uitbrengen. Naar China. Twee Benediktijnen 'der abdij Sint Andries te Lophem-bij- Brugge, zijn met den bijzonderen zegen van Z. H. den Paus vertrokken naar 'China en hebben 'opdracht in da# land het kloosterleven,, vredeswerk tuig, on 'der inlanders in te richten. De onder-gouverneur vo.n de IMatio nale Bank van Belgie. Bij Kon. be sluit, verschenen in het Staatsblad ,van heden, wordt, de heer Fabri, II.. dl- OP DOOK 8Hvaln VAN DER GUCHT EN Lodewïjk VAN LAEKEN.. 80ste Vervolg. Hij nam dan met bevende hand het geschenk aan, trok het zegel les waar mede de doos was gesloten en, vond er eene kleinere ingesloten. Hij opende deze ook en haalde er eene groote gou den ketting uit, zeer kunstig gedreven., waaraan zich een medaillon bevond met het afbeeldsel van een statig mansper soon. bevattende aan den onderkant, in jjigelegdc letters, de volgende woorden: «Romanus Geestheuvel, aan zijnen broeder Amandus. De koopman was zoo getroffen, dat hij zich schier niet meer kon recht houden. Hemel Mijn broeder leeft nog Iricp hij uit, en hij liet zich schier -be-j wusteloos op een stoel vallen. Vergeef mij, mijnheer, sprak de vreemdeling; had ik geweten dat deze tijd ing ^(p>o zeer had ontsteld, ik zou u mijne mededeeling met meer omzich tigheid hebben gedaan. -AoL, mijnheer, antwoordde Geest heuvel, door teerhartigheid trapen stor tende, er is geen kwaad bijmijne ont steltenis, het is van blijdschap Ik ben toch zoio gelukkig te vernemen dat ik S^ngewozcn om den gouverneur dezer VERBRAND TE KA PEL LEP» recteur der Nationale Bank van .Belgie, j Een 4-jarig meisje was bij buren instelling te vervangen i ft geval van'gaan spelen in de Kappelscheslraat.I-let afwezigheid, van belet of van schor- arme kind kwam in een ketel ziedend water terecht en liep zware brand won-. SftïÉf. Hij zal den titel van onder-gouver neur voeren. TRAMONGEVAL TÉ BRUSSEL. Mevr. Anna Bedens, wonende.de Lau noyestraat te Elsene, haar 2-jarig kind je op den arm dragende, slapte op de Louisalaan uit een nog in beweging 'zijnde tram, viel en'liep een- gapende hoofdwonde op. Het kind bleef onge deerd. De gekwetste werd in een kliniek ter verpleging opgenomen. DOOR DEN STOOMTRAM OVERREDEN TE RflECHELEN Een viertal snaken waren Dinsdag namiddag, kórt na 4 ure aan 'f spelen op de Tinellaan te Mechelen. De li-ja rige jongen Albert Van Inthoudt, wo nende Sebprsmo'lenstraaf, 129 Am- werp sche steenweg) sukkelde tijdens het spelen onder een der waggons van den voorbijrijdenden goederensto'om- tram van Kathelijncpoort in de rich - ing van Itümps.t, omtrent de woning van heer Dr Mutsaars. De wielen reden den jongen over den teclvtervcet, die, op een derde deel ver pletterd werd. Dr Muisaars kwam da delijk den gekwetste de eerste noodigc geneeskundige z'orgen toedienen, waar na de jongen met een auto, die juist aan de gendarmerie stond, haar het O. L. Vrouwe gasthuis werd overgebracht. De gendarmerie heeft het onderzoek gedaan. BLOEDIGE AANHOUDING TE NIERXEM De policie van Mcrxem, moest Dins dag een aanhoudingsmandaat uitvaar digen ten laste van zekere Landsman, 21 .jaar, van Lier, die nog éenige jaren gevang moest uitboeten. De policie begaf zich naar het huis van Landsman, die zich op zijne slaap kamer achter de deur had verborgen en de policieofficier met zijnen revolver bedreigde. De ambtenaar greep den kerel bij de hand; een schot ging af. Twee andere politiemannen snelden hun overste ter hulp en vuurden hun-j ne wapens, af. Landsman werd doodelijk, gekwetst door vier revolverschoten in de borst; j de policieofficier, zekere Verdonck, werd ook erg- gekwetst. den over geheel het lichaam op. Het jeugdig slachtoffer overleed weinigen tild nadien, Hel. verdriet der ouders is hartverscheurend. BLOEDIG DRAMA TE SV5ACHELEN Het parket van Brussel is te Mache- le'n bij Vilvoorden afgestapt, om een onderzoek in te stellen over een bloedig drama, dat daar gebeurd is in de vol gend 'omstandigheden! De 18jarige Jozef Meersmans, wo nende te Laoken, waar naar Hachelen gekomen, waar hij verscheidene herber gen bezocht. Hij'. Ontmoette er zekeren Jan M'. 20 jaar oud, van de gemeen te, legen wien hij ruzie maakte over êenë vrouwenkwestie. Opeens trok Meersman een mes en bracht er zijn tegenstrever een vreoselijken steek mee toe in den buik. Het. slachtoffer slotrite, overvloedig bloed verliezend, Ten gron de. Bij- hoogdringendheid werd hij naar het- gasthuis -te fs Vilvoorden overge bracht, waar de. geneesheeren zijn toe stand zeer erg' oordeelden. Meersmans werd aangehouden^ en ter beschikking van het parket opgesloten. Maandag' werd hij naar liet gevang van Vorst overgebracht. VRAAGT ONMIDDELLIJK hot. pros- pect us vofor de Rcfs, naar Rome, Assisië er Italië. Vergeet niet dat het getal rei zigers streng beperkt, is. GOEDE VANGST TE BRUSSEL. Het parket deed sedert verschillende weken een Hollander opsporen, zekere Jan-Baptist Delogie, 56 jaar oud, die reeds vroeger door de Boetstraffelijke rechtbank van Brussel tot. vijf jaar ge vangenisstraf verwezen werd uit hoof de van aftruggelarijcn voor een bedrag van 750.000 frank. Men wist dat dat. kerel het Belgisch grondgebied niet verlaten had en noch tans bleven alle pogingen vruchteloos; Gisteren avond zijn twee opzieners van de rechterlijke brigade der Kool markt eir eindelijk in gelukt" den schurk bij de lurven te grijpen toen hij op de Louiza- laan wandelde. De aftruggelaar werd eerst naar de policfcafdeeling en ver volgens naar de gevangenis van Vorst overgebracht waair men hem een on derkomen bezorgde. Gisteren nacht is op de hoogere gedeelten van h^t-Zwarte Woud weef veel sneeuw gevallen. Op den .Feldenh.erg was de tempera tuur gisteren morgen acht uur twee graden onder vriespunt. (Havas) Brand is uil gebroken in de dokken van hel. 1 olkun! ocj to I>< y- reuth. De schade wordt geraamd op 120 miljoen'frank, de brarirl woe lt steeds voort. Rome, 24 Mei. Een vlieger zag bij'de opstijging op het veld van Oiam- pino; onder hem een trein van de 'ijn Rome-Napels in ijrand -taan. Hij streek onmiddellijk weer neder en gaf liet noodsein. Toen. de bfandwicer van Rome ter plaatse verscheen, waren reeds zeven van de acht wagens. vernield. Er zijn gelukkig1''geen slachtoffers. De schade., is., zeer .aanzienlijk. Boedapest, 24 Mei. Een 40-tal. kommunisten wc&dén dtoor tie politie verrast tijdens hun besprekingen in een boscti. Acht, pers,onen werden aange- houden. In het vliegkamp van San-Antoriio in den Amofikaanschen Staat Texas, is een bestuurbare ballon neergestort.. Als bij wonder had er geene ontploffing plaats en werd ïfiemand- van de beman ning gekwetst. Heel Italië is thans in werking te gen de onzedige dames-mode. Op de muren van Rome en andere sleden ziet men een. oproep aangeplakt van een nationaal-komiteit ter bestrijding der ■oifpass.en.de kleed ing der vrouw. Het komi-icit staat onder hooge bescher ming der koningin en dringt op behoor lijke kleeding aan. nog een broedel*' heb Hij bleef eenigen tijd diepdenkend en stilzwijgend zitten, wijl de andere zich insgelijks nederzette op den stoel van welken hij was opgestaan om den koop man te groeten. Toen hij zag dat de keer Geestheuvel een weinig begon te bedaren, vervolgde hij op zachten en streelenden toon Mijnheer, daar uw broeder -«niet gehuwd is en een koninklijken rijkdom bezit, heeft hij mij verzocht hem hij u te verschoonen, omdat liet klein ge schenk, dat hij u toezendt, niet kost baar is., alsook omdat hij u terzelfder- tijd niet heeft geschreven, maar hij verklaarde u zooveel te moeten zeggen wat men aan geen brief kan {toever trouwen, dat hij verkiest u dit liever mondeling te doen, zoodra hij u zal ko men bezoeken. Mijnheer, antwoordde Geestheu vel, gij maakt mij door uw mededee ling waarlijk gelukkig; ik meende den eenigen overlevende te zijn van zeven kinderen; denk nu wat ik in mijn hart gevoelen moet Ik acht mij zelf gelukkig, sprak de zepman. Wij, zeelieden, verheugen, niet ali'jd de mensehen, door onze tijdingen; het is. dikwerf den dood van een vader, zoon of broeder die wij aan de bloed verwanten te melden hebben, zoodat dit voor mij ook een blijde en gelukkig uit zondering maakt. Mijnheer Geestheuvel was onder lus - schen opgestaan en de spreekkamer openende, riep hij zijne vróuw. Deze was dadelijk hij hem, en stelde haar den en toch een voedzaam, warm ont bijt gebruiken, VSugkokessd Siavermossê is namelijk in 3 tot 5 minuten klaar. Het is smakelijk en ver sterkend,- en verhoogt het weer standsvermogen. Zooals gemeld, had heden de teraad- bestelling plaats van onzen betreurden stadsgenoot, den Heer Joz. Heffinck. Het za! niet noodig wezen nogmaals al de titels en hoedanigheden van derpaflijvige op te sommen zijn verdieagtffh zijn ge noegzaam door iedereen bekend. Ook, zooals men verwachtte, hadden talrijke personen er aan gehouden een laatste hulde te bewijzen aan Dr Heffinck, niet alleen vele geneesheeren, zoowel van buiten de stad, als uit Aalst, maar alle standen der bevolking waren onder de aanwezigen vertegenwoordigd. De Heer Dronsarf, algemeen Bestuurder van het Rood Kruis (de H. Heffinck was Voorzitter van het plaatselijk komiteit) had het zich tot een plicht gerekend, in persoon, de lijkplechtigheden bij te wonen. De rouw werd geleid door de twee zonen en den broeder van den afgestorven. In de kerk, die te klein was om de (alrijke en ingetogen menigte te bevatten, werd de dienst door den E. H. Pastoor van St Jozefkerk gecelebreerd. Daarna begaf zich de lijkstoet naar het kerkhof waar de teraardbesteliing plaats had. Door de omstandigheden verplicht, zullen wij de lijkrede op het kerkhof'uit gesproken door den heer Paul Ruines, Schoolopziener, in naam van het Plaatse lijk Komiteit van het Rood-Kruis in ons nummer van Maandag mededeelen VOETBAL. Schaal EENDRACHT Verrewinckel Eendracht 4. Niettegenstaande het onzeker weder was een'tamelijk groot publiek aanwezig toen scheidsrechter Baert de bal aan 'trollen zond. De eerste aanvallen wer den door Verrewinckel gevoerd, wiens voorlijn door wel uitgevoerde combina ties Eendracht's doel bestookten. Doch de Wit en Zwarte wisten zich weldra los te rukken, en nu geven ze hun supporters lijn passenspel te zien. Hunne aanvallen vlug en verstandig uitgevoerd laten hun weldra toe op fijne kopstoot hun eerste doel aan te teekenen. 't Spel is vlug, Verrewinckel werkt met groote passen naar de vleugels,, doch de back- lijn waakten goed opgedreven door de half lijn zullen de Wit en Zwarte, wiens voorlijn waarlijk schoon spel levert, vóór de rust, nog twee schoone doelen aanteekenèn. Pas is het spel hernomen, of op vlug passenspel der voorlijn die gebruikt maakt van een aarzeling der Braóantsche is nr 4 binnen. Verrewinckel wil nu de eer redden, en scheeps:luilenanL<voor en verhaalde ter- zelfdcrtijd de blijde mededeeling die hij had gebracht. De goede vróuw wist niet wat zij zeg de of deed van blijdschap. Zij kende wel den broeder niet van haren man, en be kreunde zich weinig om een zwager dien zij nooit had gezien, maar zij was moeder, en voor haar kind, een schat rijken en bngetrlOHiwdcn oom... O ja, dat is wel de droom van vele ouders. Men bracht 'den luitenant in de ka mer, en daar hij zegde, niettegenstaan de hij vermoeid 'was, nog' denzelfden avond naar Aalst' te willen vertrekken, om er behoorlijk te kunnen vernachten, hetgeen hij volgens hem moeilijk te Le de zuu kunnen.doen, drongen mijnheer en mevroriw Cleestheuvel sterk aan om. hem Je overhalen bij hen den nacht door te brengen; hij liet zich in het eerst wat pramen, maar stemde toch eindelijk toe. Het was. inmiddels duister geworden; men had bij Geestheuvel reeds hef. licht ontstoken en 'de meid had de venster blinden gesloten, toén er opnieuw werd gebeld. Het was nóg niet laat. en de straat .niet eenzaam, wijl er gedurig volk pas seerde dat van zijn werk kwam, zoodat men niet draalde de deur te openen, hetgeen met. een uur later met meer ómz i c h ti gi t e id z ou h ebh en gód aan Het. was Victor Leef mans die binnen trad." Daar de meid hom niet kende, maar van haar me ester had gehoord dat er j waarschijnlijk dien avond of 's ander- zoeken met groote passen door fe breken. Op een dezer aanvallen zendthun midden voor een prachtigen shot in Iinkschen hoek, doelwachter Van den Broeck geen kans latende zijn netten vrij te houden. Eendracht wil er nu door, doch lukt er niet in zijn voorsprong te vermeerderen, t Einde wórdt gefloten de Wit en Zwarte een welverdiende overwinning latende. De Voorzitter overhandigt de Schaal en richt eenige woorden van gelukwen- schen aan den overwinnenden kapi tein. Hij stuurt ook een warme dank aan Verfewinckel's elftal. En nu tot toekomend seizoen voor t winnen van 't kampioenschap Spelers allen op de oefeningen des Donderdaags. Fel gewerkt om aanstaande seizoen^ de II0 afdeeling titel te veroveren. NEM. Aanstaande Zondag spelen de Aalster- sche Veteranen om 4 uur op Eendracht's plein tegen de Veteranen van A. V. DENDERMONDE De Wit en Zwarte speelden reeds over een drietal weken te Dendcrmonde tegen de Honderd kilos op Déndermonde's plein en bekwamen gelijk spel 2—2. We mogen dus hopen dat de Eendrach- ters op eigen veld onze Scheldeburen zullen de baas zijn. Wie gaat er Zondag naar Eendracht's plein Allo mannen allen daar heen Vrijdag om 7J;2 u. stipt, lokaal Boe renbond, vergadering, voor Eendracht's spelers. Alle spelers door den H. Spaens uitgenoodigd zijn verzocht aanwezig te zijn. Het Bestuur. WIELRIJDEN AALST Groote LieSdadSgheidskoers. Ingericht door de Veloclub «De Snel rijders op Zondag 12 Juni 1927 te 2 ure stipt, op de Albrechtlaan, ten voordeele der Weezengestichten der Stad Aalst. Afvallingskoers, 15 kilom. voorbehou den aan de Juniors, onder toezicht van den B. W. B. 1200 fr. prijzen en primiën. 'Er worden slechts 14 Coureurs aan vaard, men kan zich van heden af laten inschrijven bij den Heer Odiion Saey. Leopoldstraat, 10 Aalst, of in het lokaal Grooten Bolleweg. Dus coureurs niet op gewacht, de eerste zijn de beste. Voor de Veloclub Snelrijders. daags een soldaat zou komen om bij hen in te wonen, vroeg zij hem Gij zijt waarschijnlijk de soldaat die ons komt bevrijden van de Binders, niet waar, mijnheer - "Victor kon zich niet bedwingen van lachen, om deze eenvoudige vraag'. Dit zou wél kunnen gebeuren, mijn lief kind, antwoordde hij; hoe het ook zij, ga bij mijnheer Geestheuvel en zèc herd"dat Victor Leefmans, de Fransche sergeant hier is, van welken de waardin uit de Koornbloem te Aalst hem de zen namiddag' heeft gesproken; ga, ik zal hier zóólang vertoeven. De meid liep tot hsyen heer en zegde hem stil dat hij, die geheld had Victor Leefmans was, en verder al wat deze .haar .geboden had J e zeggen. De koop man stond dadelijk op, zegde een woord tot zijne vrouw en spoedde zich naar voren. Het, is, zoo sprak de vrouw tot den scheepslui! enant, terwijl haar man doorging', een man var. ver trouwe# die hier komt vernachten. Wij zijn in do zen onveiligon tijd niet gerust; het land overloopt schier van dieven en bijna alle nachten breekt met ergens in de huizen. Indien vrouw Geesüveuvc] opmerk zaam was geweest, zou zij hebben ge zien dat de luitenant op dit gezegde tusschen zijne zwarten baard verbleek te en een onrustiger blik in het ronde sloeg. Intusschentijd was de koopman tot Victor genaderd, heette, hom welkom, en verhaalde hem in,het kort al het KRUIS PLANTING Vrienden eft kennissen worden hierbij uitgenoodigd, de kruisp'.anting te willen bijwonen op het graf van wijlen Etüijnhees' Leop®ïd Hemefsoat Opsteller aan dagblad «De Volksstem», op Zondag 29 Mei, om 3 uur namiddag. Bijeenkomst bij M.Pros. Meganck,hoek der Albert Liénartstraat, 2, Aalst. „oed nieuws dat hij slechts weinige oogénblikken geleden van zijn broeder, dien hij lang dood waande, had ont vangen van een scheepsluitenant die zich nog in zijn huis bevond. De jongeling wensehte Gcestheuvcl veel geluk met het ontdekken van zijn broeder; deze verzocht hem vriéndelijk binnen te kómen, zeggende dat. het avondmaal reeds klaar was en hij eene goede flesch wilde ophalen, niet alleen om hem te verwelkomen, maar ook om do tegenwoordigheid te vcreëren van den scheepsluitenant, waaraan hij zoo veel verplichting had. Een soldaat maakt gewoonlijk weinig complimenten, de sergeant liet het zich dan geen tweemaal herhalen, maar trad gezamenlijk met zijn nieuwen gastheer de kamer binnen. De jongeling was in dezelfde uitrus ting als de kóópman hem in de «Koorn bloem» had gezien, uitgezonderd dat hij zijnen krijgsfrak over zijne uitrusting had aangetrokken. Hij groette eenie- gelijk, wierp den krijgsfrak van zijn schouders en hing dien aan den kap stok, die zich aan den muur dicht bij de deur bevond: daarna zette hij zich1 op'den stoel, dien men hem aanbood. De luitenant had werktuigelijk Victor gegroet, maar hij was zichtbaar ont steld: dit openhartig maar tevens hera den wezen van den Franschen sioldaat, op wiens, borst het lint van het eerele gioen prijkte, scheen hém te ontrusten; evenwel nam niemand aandacht op-hem wijl men zich nu met Victor bezig hield. [('Ir y er volgt.}

De Volksstem | 1927 | | pagina 2